Kaardipakk koosneb tänavakunsti teoste valikust
Tartu kunstikooli ja Aparaaditehases tegutseva tARTu galeriipoe koostöös on valminud kodulinna tänavakunsti teemaline mängukaartide komplekt «Tartu mäng».
Luunjas hukkus tulekahjus mees
Täna kella nelja ajal pärastlõunal said päästjad teate Luunjast, kus põleb elumaja.
Politsei võttis kaasa kortermaja juures kasvanud kanepitaimed
Politsei käis täna hommikul Tõrvandis ja võttis ühe kortermaja tagant kaasa 40 kanepikahtlast taime, mis saadetakse ekspertiisi, et selgitada välja, kui palju on nendes narkootilise toimega ainet THC ehk tetrahüdrokannabinooli.
Milleks Tartule südalinna kultuurikeskus ehk SÜKU?
Milline probleem laheneks, kui Tartu südalinna kerkiks mitmeotstarbeline kultuurikeskus? Mida see juurde annaks? Kuidas ja millise hinnaga sobituks uusehitis Keskpargi alale? Kui suur on lootus saada kallile algatusele riigi rahaline tugi? Nende ja mitme teise küsimuse üle arutlevad 29. septembri...
Tartu ülikooli muuseumi näitus ja album võitis ülemaailmse auhinna
Esmaspäeval kuulutas rahvusvaheline ülikoolimuuseumide ja -kollektsioonide komitee (UMAC) välja aastaauhinna saaja. Tunnustuse pälvisid Tartu ülikooli muuseumi fotonäitus ja album «Tartu Ülikooli sada nägu».
Kirjanduslinna Tartu esindaja Mika Keränen kõksib üksi kogu maailma ees
Tartu kirjaniku Mika Keräneni luuletus ilmus kirjanduslinnade ülemaailmses kriisiaja-antoloogias, teatas Eesti kirjanduse seltsi teadussekretär ja Unesco kirjanduslinna Tartu koordinaator Marja Unt.
Maastikuarhitekt: pügatud muru ei kao Tartus kuhugi. Küsimus on tasakaalus
Lõppenud suvel Tartu kesklinna parkides ellu kutsutud uudse elurikkuse projekti üks eestvedajaid, maastikuarhitekt Karin Bachmann tõdeb, et Eestis on seda laadi algatusi võrdlemisi keeruline kõigile mõistetavaks teha, sest meil on seni olnud inimese ja looduse tasakaal näiliselt hästi paigas.
Vahur Kalmre: Häda keskpargi pärast ehk Parki tulgu inimesed, mitte kultuurikeskus
Äkki on ikkagi võimalik kolmas tee keskpargi asemele maja ehitamise asemel – jätta park alles, aga kutsuda inimesed sinna sisse. Kui teeksime sinna vabaajapargi.
Tudengite kärurallil keerati käru – vasemale ja paremale
Tartu ülikooli tudengipäevade ralli tõi kesklinna kaubamaja ette kärud, kära ja elevuse, lisaks telgid, piirdeaiad ja keskmise hulga inimesi.
Inimliku eksituse tõttu ei olnud Tartu testimistelgis tööpäeva algul proovivõtjat
Tartu laululava koroonaviiruse testimistelgis ei olnud laupäeva hommikul kell 8 proovivõtjat, teatas üks inimene Tartu Postimehele. Nagu selgus, oli tegu inimliku eksitusega ning alates kella 9 jätkus töö juba tavapärases rütmis.
Nõo vald kutsub elama maale
18 omavalitsust kutsuvad täna huvilisi maal elamise päevale. Teiste seas ootab huvilisi Nõo vald Tartumaal. Tutvumiseks on avatud koolid, lasteaiad, rahvamajad, spordi- ja kogukonnakeskused. Pakutakse rikkalikku programmi nii maale kolimisest mõtlevatele peredele kui ka kohalikele elanikele endile.
Ikka tuld ja pauku ja igasugu muid katseid, ka kondoomi ja vibraatoriga
Erik Mänd ja Makar Timofejev pakkusid enne teadlaste öö etendust «Selliseid katseid me Ahhaas küll ei tee»saali esimeses reas istunud fotograafile ja reporterile kõrvaklappe, öeldes, et kuna ajakirjanikel on käed pildistamise, kirjutamise või lindistamisega alati seotud, siis katku nad kõrval mür...
Tamme gümnaasiumis on õpilane nakatunud, kaks klassi lähevad distantsõppele
Tartumaale laekus täna hommikul kaks positiivset koroonatesti tulemust. Üks koroonapositiivne on Tamme Gümnaasiumi õpilane, kes nakatus viirusesse kooliüritusel, kuid veel pole teada, millal. Kaks klassi ehk ligi 70 õpilast lähevad tänasest alates distantsõppele.
Kuidas kestliku arengu teemasid paremini inimesteni viia?
Arengukoostöö ümarlaud korraldab reedel kell 14, kohe kliimastreigi lõppedes Tartu Raekoja platsil arutelu teemal, kuidas kestliku arengu teemasid paremini inimesteni viia. Tartu Postimees vahendab vestlust otseülekandes.
Daisy Volmer ja Ain Raal: keegi pole veel tänanud apteekreid. Aeg püstitada ausammas
Apteeker on ülikooliharidusega spetsialist, kel on unikaalne ravimpreparaate hõlmav pädevus, vastutusrikas töö esmatasandi tervishoius ning takkapihta möödapääsmatus seista silmitsi psühholoogiliselt väga raske ametiga. Seda tasub tänase apteekrite päeva puhul ekstra rõhutada.
Tartu noortekeskused viivad kooliõpilastele läbi tasuta hariduslikke töötubasid
Tartu noorsootöö keskuse noortekeskused pakuvad alates oktoobrist võimalust tulla oma klassi või lihtsalt noortegrupiga töötubadesse, mis toimuvad noortekeskuste ruumides või välialadel.
Tartumaale lisandus kaks positiivset koroonatesti tulemust
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2 534 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 42 testi tulemus osutus positiivseks. Tartumaale lisandus neist kaks.
Ebaseaduslikku relva kandnud joobekahtlusega mees magas autos
Vambola Paavo: Tartu liikluse umbsõlmed ootavad kiiret lahtiharutamist
Tartu liiklus on paari aastaga umbe jooksnud. Kui varem olid Riia tänaval ummikud tipptundidel, siis nüüd kestavad need kogu päeva. Erandiks on vaid nädalavahetused.
Prima Vista septembrinädala lõpuüritusel selgus Eesti luuleprõmmu meister
Kirjandusfestivali Prima Vista esimesele nädalale pani punkti Eesti luuleprõmmu finaal Vildes ja Vines, kus oma luuletuste ettelugemisega astusid publiku poolehoidu võitma Pärnu, Tartu ja Tallinna luuleprõmmude parimad. Neid oli seitse.
Perearstidel on juhend COVID-19 leviku tõkestamiseks viirushooajal valmis
Perearstide selts on koostanud juhendi COVID-19 leviku tõkestamiseks viirushooajal. Juhendi eesmärk on järgida ühtsed põhimõtted, millest viiruse leviku pidurdamiseks lähtuda.
Tudengid praevad Tartu turul kartulist erinevaid roogasid
Tartu tudengipäevade üks eesmärke on juba mitmendat aastat olnud välja selgitada see, kes on parim tudengikokk.
Põnev öö Ahhaas kestab kella üheni öösel
Täna õhtul kella kaheksast alates näeb Ahhaa saalides teadusteatreid, mis täidavad oma trikkidega ära terve teadlaste öö. Niisugust ööd on inimesed igal sügisel oodanud.
Mehed läksid Tartus kaklema, seltskonnas viibis ka alaealine isik
Ööl vastu 24. septembrit sai politsei väljakutse Tartus Lossi tänavale, kus oli kahe erineva alkoholi tarvitanud seltskonna vahel puhkenud erimeelsus. Vaidlus päädis kähmlusega, milles sai viga 21-aastane mees, kes pöördus tervisekontrolliks traumapunkti. Sündmuskohalt toimetas politsei peale esm...
Eesti Kontsert palub valguskujundusküllast muusikalavastust minna kuulama maskides
Eesti Kontsert toob laupäeval kell 19 oma hooaja avamise märgiks Vanemuise kontserdimajja valguskujundusküllase muusikalavastuse «Ringlemisi», milles kõlab soolohäälele, koorile ja elektroonikale seatud Veljo Tormise teoseid. Nende hulgas on nii väikseid vokaaltsükleid (sh «Neli kildu» ja «Kimbuk...