Jaak Uibu: kuhu kadusid sanitaararstid ja Eesti sanitaarteenistus?
Sanitaarial Eestis on päris pikk ajalugu. Juba 19. sajandi lõpul loodi sanitaararstide ametikohad Tallinnas ja Tartus. Esimene sanitaarjaam kogu Venemaal alustas tegevust 1888. aastal Tartus prof G. Dragendorffi eestvedamisel. Enne teist maailmasõda kuulusid sanitaarkontroll ja võitlus nakkushaig...
Tabivere sotsiaalkeskuses on tuvastatud seitse koroonajuhtu. Teised Tartumaa hooldekodud püsivad nulli peal
Tartu valla Tabivere sotsiaalkeskuses võeti läinud reedel kõigilt koroonaproov, selle tulemusena diagnoositi kahel töötajal ja ühel elanikul koroonaviirushaigus. Eilseks olid sama diagnoosi saanud viis selle asutuse elanikku ja kaks töötajat.
Signe Kivi: kuidas sul Tartus läheb?
Aasta tagasi tööd alustanud parlamendikoosseisu tööstiil ja kõnepruuk oli alguses jahmatav, aga siis saabus rutiin, mida on raputanud koroonakriis ja avastus, kuivõrd enesekesksed on saadikute probleemikäsitlused.
Karikas sai täis ja Tartu kiirabi juht lahkus
Tartu kiirabis lahvatas eelmisel nädalal juhtimiskriis. Ago Kõrgvee, kes 26 aastaga ehitas üles Tartu kiirabi, pani 1. aprillil lauale lahkumisavalduse, põhjuseks pinged töötajatega.
Kodus karantiinis püsiv tartlane ei pääse parkimistrahvist
Osa tartlasi, kes püsib nagu kord ja kohus praegusel nakkusohtlikul ajal kodus, võib saada ebameeldiva üllatuse osaliseks, leides kodu juurde pargitud auto kojamehe vahelt trahvikviitungi.
Ärajäetud reiside eest raha tagasi saamises valitseb segadus
Tartus loomaarstiks õppinud ja nüüd Soomes elaval Madeleine Nousiainenil jäi eriolukorra tõttu ära sõit Londonisse ja ka mai keskel kavas olnud viies reis Ameerika Ühendriikidesse lükkub teadmata tulevikku. Reisi ära jäämise või edasi lükkumise tõttu on samasuguses olukorras praegu paljud inimese...
Linn lükkab investeeringuid edasi, palkade kallale veel ei lähe
Koroonapandeemia ja riikliku eriolukorra mõjud Tartu eelarvele pole veel ilmnenud ega ole selged, tõdeb linnavalitsus volikogule esitatud ülevaates. Eesti Panga prognoosile tuginedes võib tulumaksu laekuda kaheksa miljonit eurot eelarves kavandatust vähem, vähenevad ka linna omatulud.
Eesliinil patrullpolitseinik Timo Reinthal arvestab võimalusega, et võib nakatuda
Reedel oli Lõuna-Eestis väljas 53 politseipatrulli, lisaks politseinikele hoidis korda 14 abipolitseinikku. Varsti võetakse appi sisekaitseakadeemia kadetid. Aeg on selline.
Kolmel Tabivere sotsiaalkeskuse hoolealusel ja kahel töötajal on diagnoositud koroonaviirus
Läinud reedel viidi Tartu vallas asuvas Tabivere sotsiaalkeskuses läbi koroonaviiruse laustestimine, mille tulemusena diagnoositi kahel töötajal ja ühel kliendil koroonaviirus. Nüüdseks on positiivse diagnoosi saanud kolm selle asutuse hoolealust.
Tartu lühiuudised
Parkimismaja krundi oksjon lõppes rabava hinnaga, aga mis edasi?
Tartu linnavalitsus pani osta.ee keskkonnas enampakkumisele linnaraamatukogu taga oleva Vabaduse pst 6 parkimismaja krundi, täpsemini hoonestusõiguse 50 aastaks alghinnaga 15 500 eurot aastas. Tulemus ületas alghinda kuus korda, aga siit algab küsimuste jada. Linnavalitsus ei tea, kas tunda rõõmu...
Politsei otsib 24-aastast Kristjanit, kes võib liikuda Tartus
Politsei palub kaasabi selgitamaks 24-aastase Kristjani asukohta, kes võib kõrvalise abita hätta sattuda. Mees võib liikuda Tartu kandis.
Potipõllumeeste aknalauad juba haljendavad
Aknalaudadel on pottides ja totsikutes ninad mullast välja pistnud tomatitaimed, kasvuhoonetes on juba tükk aega tagasi tärganud redis ja muu väärt roheline kraam, potipõllumeestel on hooaeg alanud. Praegusel keerulisel ja ohtlikul ajal, kui on väga tähtis kodus püsida, pakuvadki taimede ettekasv...
Abituriendid jäävad riigieksamite tegemise suhtes eriarvamusele
Koolilapsed on juba nädalaid koduõppel ning nii jääb see esialgu maini. Mida päev edasi, seda enam on küsimärgi all põhikooli ja gümnaasiumi lõpueksamid.
95-aastane naine näitab eeskuju: liikuda tuleb, olgu juubel või koroonaepideemia
Ihastes elav Helgi Lomp sai eile 95-aastaseks. Tervise üle ta ei nurise. Ainult siis, kui jääb kauemaks istuma. Liigesed hakkavad valutama ja lihased muutuvad kangeks. Sellepärast ta liikumist ei unusta, ükskõik kas on sünnipäev või koroonaepideemia.
Laura Danilas: Z-generatsioon koroonakriisis
Z-generatsioon* elab vabaduse ajastul: me pole tundnud nõukogude võimu, elanud üle maailmasõdu ega näinud revolutsioone. Eestis on alati olnud turvaline ja rahulik, mida ei saa küll öelda kõikide maailma riikide kohta. Aga kui kusagil ongi toimunud midagi kurjakuulutavalt ohtlikku või pöördelist,...
Jaan Naaber: kohanejad mõtlevad juba kriisijärgsele maailmale
Suurim probleem ei ole praegu kriis, vaid sellega kohanemine ja muutuste juhtimine olukorras, kus ei ole selge, mis juhtub homme või järgmisel kuul.
EÜS esitleb täna veebis oma 150. aastapäeva puhul albumit
Täna 150 aastat tagasi kogunes Tartu ülikooli usuteaduskonna tudengi Andreas Kurrikoffi korterisse viis eesti üliõpilast ja kolm tuntud eesti soost tartlast. Eesti keele ja kultuuri alal enese harimiseks võeti muu hulgas ette "Kalevipoja" lugemine ja otsustati käia koos kord nädalas. Seda õhtut, ...
Uus lodjakoda võtab ilmet
Ujula tänava lõpus on Emajõe parem kallas tundmatuseni muutunud, kadunud on pikki aastaid oma kohal püsinud ajutised rajatised, mille välimus jättis soovida.
Tartu Agro läks 1,2 miljoni euro pärast kohtusse
Juba üle kahekümne aasta vindunud tüli ASi Tartu Agro rendimaadega on jõudnud Euroopa Liidu üldkohtusse, kus Tartu Agro vaidlustas Euroopa Komisjoni seisukoha, mille põhjal peab Tartu Agro maksma riigile tagasi 1,2 miljonit eurot ebaseaduslikku riigiabi.
Ettevõtte juhina esitlenud inimene pettis firmalt raha välja
Eile, 6. aprillil pöördus politsei poole isik, kes teatas, et tema firma personaliosakonda kirjutas tundmatu isik, kes esitles end ettevõtte juhina ning palus töötasu kanda uuele pangakontole.
Tartu lühiuudised
Sotsiaalmeedia kaudu telefoni soetanud naine jäi tühjade kätega
Politseile laekus teade, et märtsikuu lõpus soovis Tartus elav naine sotsiaalmeedia vahendusel osta omale Samsungi mobiiltelefoni. Ta maksis müüjale 253 eurot telefoni ning selle saatmise eest, kuid soovitud kaup naiseni ei jõudnudki.
Tuigo kalmistu lähedal põleb mitme hektari suurune maa-ala
Häirekekus sai teate täna kell 14.02, et Kastre vallas Mõra külas Tuigo kalmistu juures põleb kulu. Teataja üritas põlengut ise kustutada, kuid suure tuulega levivat tuld üksi peatada oli võimatu.
Marju Lauristin nihutas ja nihutab piire ühiskonnas ja inimestes, aga pani tudengi ka punastama
Olid ajad, kui tänasel kuupäeval, 7. aprillil käisid Marju Lauristini akna taga ajakirjandustudengid sünnipäevalaulu laulmas. Ja olid sellisedki ajad, mil üliõpilased pidid rebaseks löömisel tema akna all kooris esitama Singer Vingeri laulu «Massikommunikatsioon», sest Marjustin, nagu tema kohta ...
Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised
Päästeameti patrullid on märtsi lõpust käinud kontrollimas lõkete ohutust tuleohtlikul ajal. Nende käikude ajal hoitakse silm peal ka sellel, kuidas peetakse avalikes kohtades kinni eriolukorra tõttu kehtestatud piirangutest. Suuremaid alasid on kontrollitud droonidega. Esimese nädalaga on pääste...
Indrek Kuusk: kuidas võidelda majanduskriisiga
Ees ootavad kuud saavad olema keerulised, kuid kriisiga võitlemise senised meetmed on igati julgustavad.
Tartu vald kehtestas liikumispiirangu Piirissaarele
Seoses Eestis valitseva eriolukorraga, kehtib alates reedest liikumispiirang Piirissaarele selliselt, et saarele on lubatud suunduda ainult saarel alaliselt elavatel isikutel.
Südasuvel lisavad reisirongid kiirust
Tapa-Tartu raudteel algab homsest põhjalik remont, et suurendada ohutust ja rongide kiirust. Esimesena algab töö Tabivere ja Kärkna jaama vahel, mis on seni viimane rekonstrueerimata lõik Tapa ja Tartu vahelisel raudteel.
Veebiistungil saab volinik hääletada ka SMSiga
Koroonapuhangu tõttu on Tartu volikogu ühe korralise istungi ära jätnud, aga hoolega harjutanud kaug­istungi pidamist ja valmidus peaks olema 99 protsenti, hindas volikogu esimees Lemmit Kaplinski reedel.
Piret Bristol: päev enne tänast. Monoloogide aeg
Noored korraldasid kogunemiskeeldu eirates Võrtsjärve ääres peo, kust ei puudunud ka narkootikumid
Ehkki koroonaviiruse levikust tingitud eriolukorras pole lubatud rahvarikkaid kogunemisi korraldada, peeti ööl vastu laupäeval Võrtsjärve ääres Vehendi külas asuvas Trepimäe puhkemajas vähemalt 12 osalejaga pidu, mille juurde kuulus ka narkootiliste ainete tarvitamine.
Viis Tartu ülikooli kliinikumi töötajat on andnud positiivse koroonaproovi
Reedeõhtuse seisuga oli Tartu ülikooli kliinikumi ligi 4400 töötajast koroonaviirusesse nakatunud viis. Neist kaks oli juba terveks tunnistatud ja tööle naasnud, ülejäänud kolm viibivad kodusel ravil.
Tormituul murdis Tähtvere pargis eriti suure puu
Ehkki öösel alanud torm pole Tartu kandis suuremat sorti kaost põhjustanud, on tugevad tuuled siin-seal ikkagi pahandust teinud. Nii näiteks varises Tähtvere pargis maha üks väga suur puu ja lõhkus seejuures spordiplatsi jalgpallivärava.
Rahvas sai kohtus esimese võidu, Põltsamaa koolivõrk jääb sügisel muutmata
Põltsamaa valla plaan liita sügisest kõik valla koolid Põltsamaa ühisgümnaasiumiga ning lasteaiad Põltsamaa lasteaiaga Mari läks vett vedama, sest Tartu halduskohus andis kohtusse pöördunud lapsevanematele esialgse õiguskaitse.