Kinnisvara allahindamine vähendas EfTENi kasumit
Kinnisvara allaindamine vähendas esimesel poolaastal EfTENi kasumit, aga ka osaku puhasväärtust.
Algaja investori kuus õppetundi investeerimisfestivalilt
Tegin oma esimesed aktsiatehingud koroonakriisi tippajal märtsi lõpus ning nädalavahetusel toimunud investeerimisfestival andis mulle mitu äratundmishetke, kui kogenud investorid rääkisid investeerimise põhivigadest.
Leedu Siauliu Bankas rõõmustas investoreid
Balti turul kerkisid täna nii Vilniuse kui Riia börsiindeksid, samas kui Nasdaq Tallinn lõpetas börsipäeva miinuses, Leedus pakkus investoritele rõõmu Siauliu Bankase aktsia.
Äripäev 10.07.2020
Eesti investor avaldas paljulubavad ostuideed Baltikumist, maailmast ja idusektorist
Endine päevakaupleja Ivar Mägi tõi välja hulgaliselt investeerimisideid kogu maailmast, sealhulgas kaks kasvuaktsiat Baltikumist.
Kulla hind lööb rekordeid
Kulla hind ületas toormeturul 1800 dollari piiri ning on jõudnud tasemeni, kus väärismetall oli viimati 2011. aastal. Paremat varaklassi on sel aastal raske leida.
Warren Buffett ei ole enam maailma rikkaimate seas
Legendaarne investor Warren Buffett, teatas eile, et annetas heategevusele umbes 2,9 miljardi dollari väärtuses Berkshire Hathaway aktsiaid, mis aga kahandas tema vara väärtust niivõrd, et ta kukkus Bloombergi miljardäride edetabelis kaheksandale kohale.
Nasdaq trotsis süvenenud koroonahirmu ja tegi taas rekordi
Samal ajal kui USAs kasvab koroonajuhtumite arv ning investorid on mures majanduse väljavaadete pärast, läheb hästi vaid tehnoloogiasektoril - nii jõudis täna ainsana plusspoolele ja uue rekordini börsiindeks Nasdaq.
Eelhoiatus: ostad täna börsilt LHV võlakirja, kaotad raha
Avastasin, et Tallinna börsil kaubeldakse praegu instrumendiga, mille soetamine toob investorile suure tõenäosusega kahju, seesama väärtpaber on ka minu portfellis.
USA töötutoetusi taotleti oodatust vähem
USA töötutoetuste taotlejate hulk vähenes eelmise nädalaga rohkem kui loodeti, see annab analüütikute hinnangul lootust tööturuolukorra paranemiseks hoolimata koroonajuhtumite arvu kasvust mitmetes suuremates osariikides.
LHV soovitab Silvanot osta, aga kärpis hinnasihti
LHV andis Silvano Fashion Groupi aktsiale ostusoovituse ja märkis ettevõtte õiglase hinna väärtuse 1,9-2,1 euro juurde, langetades seda varasemalt tasemelt.
Swedbank määras ametisse uue Balti panganduse juhi
Swedbanki uueks Balti panganduse juhiks saab alates 2017. aastast Balti äride finantsjuhina töötanud Jon Lidefelt, teatas pangagrupp.
Viimased tehingud Tallinki aktsiatega: Stefan Andersson müüs, Soome ärimees ostis
Tallinki aktsiaraamatust selgub, et viimasel nädalal on ettevõttes oma osalust vähendanud rootslasest investor Stefan Andersson, samas kui suure portsu aktsiaid on soetanud Eestis mitut äri omav Timo Juhani Majuri.
Raivo Hein lennutas Ekspress Grupi aktsiat ja paigutas Tallinna börsile 100 000 eurot
Eelmisel nädalal kallines Ekspress Grupi aktsia Tallinna börsil 8,11 protsenti, seejuures suurim, 14protsendiline päevasisene tõus leidis aset kolmapäeval, mille taga oli meediaettevõtte aktsiaid kokku ostnud investor Raivo Hein.
Hiina börs jätkab kaheksandat tõusupäeva
Aasia börsid liiguvad suuresti valitsuste edasiste stiimulmeetmete ootuses kõrgemale, kirjutab Bloomberg.
Klaipedos Nafta kasvatas poolaasta müügitulu
Leedu börsifirma Klaipedos Nafta teenis käesoleva aasta 6 kuu jooksul 15,9 miljonit eurot müügitulu, mis on 1,9% rohkem kui 2019. aasta samal perioodil, selgub börsiteatest.
Joakim Helenius näeb investorile pöördelisi muutusi: ma ei kadesta teid!
Järgmised aastakümned toovad pöördelised muutused ja mitmed senised tõekspidamised kaotavad kehtivuse - näiteks satuvad arenevad turud suurtesse raskustesse, rääkis investeerimisfestivali peaesineja, suurinvestor, Trigon Capitali asutaja ja tegevdirektor Joakim Helenius.
Teiste usaldamine on viinud Alar Tammingult kümneid tuhandeid
Tavidi suuromanik Alar Tamming, kes kirjeldas Investeerimisfestivali laval oma suuremaid õnnestumisi ja ebaõnnestumisi, on kaotanud enamuste suurtest summadest just teiste usaldamise tõttu.
Tehniline analüüs: 10 paljulubavat ostuideed
Tänasel hetkel lubab tehniline analüüs häid rikastumisvõimalusi nii kodubörsilt, aga ka piiri taha kiigates, rääkis tehnilise analüüsi ekspert Vaido Veek tänavu kuuendat korda toimuval ja Investeerimisklubi ning Äripäeva loodud Investor Toomase koostöös korraldatud Investeerimisfestivalil.
USA börsid lõpetasid päeva rohelises
Dow Jones indeksi väärtus kasvas 1,68%, S&P500 0,78% ja Nasdaq 1,44%. USA tehnoloogia aktsiate tõusu ajendas muu hulgas ka see, et investorite hinnangul on tehnoloogiaettevõtteid koroonaviirusest vähem mõjutatud kui teised.
Sul on X eurot ja soov saada finantsvabaks. Siin on tegevusplaan
Oletame, et sul on ainult sada eurot ja üks mõte: saada finantsvabaks.
Kaks võimalust, kuhu paigutada täna sada tuhat eurot
Kui pensionini on jäänud kümme aastat minna ning investor on valmis võtma mõõdukat riski, kuid ei soovi samas kontole kogunenud sajast tuhandest eurost täiesti ilma jääda, siis kuhu ta peaks selle investeerima, küsis Äripäeva peadirektor Igor Rõtov Investeerimisfestivali laval Tuleva fondijuht Tõ...
Balti ja USA börsid tõusulainel
Balti börsiindeks lõpetas tänase kauplemispäeva 0,31% eilsest kõrgemal, tõusu vedaja oli Vilniuse börs 0,45%ga, Tallinna börsiindeks kerkis 0,07%, Riia börsindeks kaotas väärtust 0,51%.
Morgan Stanley prognoosib Hiina pullituru jätkumist
Hiina börsi enimjälgitud indeks kerkib järgmise aasta jooksul 2015. aasta tipu lähedale, prognoosib USA investeerimispank Morgan Stanley.
Rahvusvahelised investorid ostsid maffiavõlakirju
Globaalsed investorid soetasid endale võlakirju, mille taga olid firmad, mida süüdistatakse Itaalia maffiagrupeeringu ’Ndrangheta heaks töötamises.
USA börsid lõpetasid päeva punases
Dow Jones kaotas oma väärtusest 1,6%, S&P500 indeks 1,13% ja Nasdaq kukkus 0,86%, sest tulemuste hooaja valguses on lähedal tõehetk, kuidas on ettevõtetel tegelikult läinud.
Analüütikud soovitavad osta Uberi aktsiat
JMP Securities analüütikud tõstsid täna Uberi aktsia sihthinna 37 dollarilt 42 dollarini, sest Uber teatas eile oma kavatsusest osta suuruselt neljas toidutranspordi teenuse ettevõte Postmates, mis kasvatab UberEatsi turgu, kirjutab Reuters.
Analüüsimajad kruvivad Tesla hinnasihti järjest kõrgemale
Morgan Stanley tänasest analüüsist selgub, et analüütikute hinnangul on Tesla aktsia õiglane väärtus 740 dollarit, mis on praegusest hinnast 660 dollarit allpool, kuid kõige positiivsema stsenaariumi korral hindab Morgan Stanley aktsiat koguni 2070 dollari väärtuseks.
Balti börsid lõpetasid päeva plussis, USA indeksid kergelt languses
Kõige rohkem tõusis tänasel kauplemispäeval Riia börsiindeks 0,56%, Vilnius kerkis 0,5%, Tallinna indeks lisas väärtust 0,09%. Peamised USA indeksid kauplevad pisut allpool eilset sulgemisväärtust, v.a Nasdaq.
Deutsche Bank hakkab pilveteenust ostma Google'ilt
Vastsõlmitud kavatsuse järgi pakub Saksamaa suurimale pangale Deutsche Bankile pilveteenuseid järgmise 10 aasta jooksul Google.
Aasia turud USA börsitõusuga kaasa ei läinud
Kuigi USA peamised indeksid lõpetasid eilse kauplemispäeva plusspoolel, siis Aasia turgudel tõus ei jätkunud.
Eile kasvas 17 inimese vara väärtus enam kui miljardi dollari võrra
Eile oli maailma börsidel suur tõusupäev, aga eriti võimsalt kerkisid USA tehnoloogiasektori ning Hiina aktsiad.
Müügitulu ja puhaskasumit kasvatanud metalluste tootja Tammer jätkab automatiseerimist
Metalluste tootja Tammer OÜ müügitulu kasvas 2019. aastal ligi viiendiku võrra enam kui 24 miljoni euroni, selgub värskest majandusaasta aruandest. Ettevõte käivitas mullu ka uue lehtmetalli automaatliini ning plaanib automatiseerimisega jätkata ka tänavu.
Wirecardi juhtivtöötaja vahistati Münchenis pettusekahtlusega
Wirecardi juhtivtöötaja Oliver Bellenhaus viiibis pettuseskandaali keskmes Burj Khalifa korteris Dubais, kuid tagasi Saksamaale naastes võeti ta vahi alla, kirjutab Financial Times.
Galerii: investeerimisfestivali kolmas päev
Investeerimisfestivali kolmas päev pakkus investoritele võimalust osaleda praktilistes töötubades, mida viisid teiste seas läbi rahandusministeeriumi rahatarkuse koordinaator Liisi Kirch ja Äripäeva börsitoimetuse juht Juhan Lang.
Tesla pilkab oma aktsia lühikeseks müüjaid
Pärast Toyota Motorist kui maailma kõige väärtuslikumast autotootjast turuväärtuse poolest möödaminekut on elektriautode pioneer Tesla võtnud vaevaks heita pisut nalja aktsiate lühikeseks müüjate arvel, pannes oma veebilehel müüki punased satiinist lühikesed püksid, kirjutab Reuters.
Tehnoloogiaaktsiad kihutavad püstloodis üles
USA aktsiad alustasid peale iseseisvuspäeva kiire tõusuga, mille eest vedajaks olid tehnoloogiaaktsiad.
Tallinna Sadama dividendist osa saamiseks on paar päeva aega
AS Tallinna Sadam fikseerib dividendiõiguslike aktsionäride nimekirja 13.juuli Nasdaqi börsi arveldussüsteemi tööpäeva lõpu seisuga.
Galerii: Investeerimisfestivali esimene päev
Investeerimisfestivali esimesel päeval astusid Kallaste turismitalus üles teiste seas "Rikkaks saamise õpikute" autor Jaak Roosaare, Funderbeami asutaja Kaidi Ruusalepp ning kulturist ja investor Ott Kiivikas.
Galerii: investeerimisfestivali teine päev
Investeerimisfestivali teisel päeval astusid Kallaste turismitalus üles teiste seas Tallinna börsi juht Kaarel Ots, Tavidi suuromanik Alar Tamming, Trigon Capitali asutaja Joakim Helenius ja Tuleva juht Tõnu Pekk.
Kinnisvarainvestor ostis siis, kui keegi teine ei julgenud
Kinnisvarainvestor Elena Kuslapi esimene üürnik osutus narkomaaniks ja rikkus korteri, aga see on vaid üks katsumustest, milles ta enne edu saavutamist karastus.
Tulnud on uus investeerimistrend, mis päästab maailma
Tallinna börsi juht Kaarel Ots selgitas kohale tulnud investoritele, et tänapäeval ei saa raha enam liigitada targaks ja lolliks.