Milline pank on investorile parim?
Eesti pankade aktsiaportfelliga seostuvaid kulusid läbi vaadates selgub, et Baltikumi aktsiate puhul on maakleri valik lihtne, välisbörsid löövad aga pildi keeruliseks.
Swedbank langetas Tallinna Sadama hinnasihti
Swedbank langetas kruiisihooaja ärajäämisest tingitud oodatust suurema mõju tõttu Tallinna Sadama hinnasihti.
Töötute hulk USAs jätkab kasvamist
Koroonapandeemia kurnab tööturgu jätkuvalt ja nii teatas USA eelmise nädala kohta taas kõrge uute töötutoetuste taotlejate arvu.
Balti börs sulgus rohelises
Tallinna, Riia ja Vilniuse börse ühendav Balti börsiindeks lõpetas kauplemispäeva 0,37 protsenti kõrgemal.
Suur nimekiri: vaata, kuhu on investeerinud Hein ja Kiivikas
Investor Raivo Hein ja Ott Kiivikas avaldasid Äripäevale oma investeerimisportfelli sisu. Mõlemad on ostnud näiteks Tesla ja Apple aktsiaid, aga ka paljusid Tallinna börsi ettevõtteid.
Soome suurtehing tõukas investorid tormi jooksma
Tänane teade Soome hiigelsuure masinatootja sünnist utsitas investoreid mõlema ühineva firma aktsiaid ostma.
Spekuleerimise kuu, mis vääris riski
Oma septembri tulemusi vaadates ma rõõmustada ülemäära palju just ei saa, samas pean nentima, et üks minu septembris tehtud investeeringutest – Tesla – on end sellegipoolest magusasti ära tasunud.
Disney koondab 28 000 töötajat
Disney teemaparkide sulgemise tõttu on ettevõte sunnitud 28 000 inimest koondama, vahendab CNBC.
Uue tarnepartneri riskianalüüs on kõige paremini investeeritud aeg
„Uue tarnepartneri auditeerimisse tasub aega investeerida ja kui too kipub mingeid andmeid varjama, on see selge ohumärk,“ lausus Stoneridge Electronicsi globaalne hankejuht Kädly Põld täna alanud Pärnu Tarneahelakonverentsil.
Google maksab uudiste tootjatele miljard dollarit
Google maksab järgmise kolme aasta jooksul ligikaudu 1 miljard dollarit uudiseid tootvatele väljaannetele, kirjutas Google'i ja Alphabeti tegevjuht Sundar Pichai ettevõtte blogis.
Uue tarnepartneri riskianalüüs on kõige paremini investeeritud aeg
„Uue tarnepartneri auditeerimisse tasub aega investeerida ja kui too kipub mingeid andmeid varjama, on see selge ohumärk,“ lausus Stoneridge Electronicsi globaalne hankejuht Kädli Põld täna alanud Pärnu Tarneahelakonverentsil.
Airbnb platvormi omavoli jättis majutuskorterite omanikud kriisi ajal ilma oodatud tulust
Airbnb, mis on seni olnud majutuskorterite pakkujatele toetav partner, tegi keset koroonakriisi ühepoolselt otsuse maksta kõigile majutuse tühistanud klientidele tagasi kogu broneeringutasu, jättes korterite omanikud oodatud tulust ilma.
UBS: kasutage kulla hinnalangust ostmiseks
Investorid peaksid oma raha panema kulda, sest see pakub väga head kaitset kõrgenenud riskide, näiteks USA presidendivalimiste vastu, teatas UBS Global Wealth Mangament, vahendab CNBC
Roosaare sisetunne vedas selles kriisis alt
Investor Jaak Roosaare kirjeldab oma raamatu "Aktsiatega rikkaks Saamise õpiku" uues versioonis, kuidas ta Tesla tehinguga 80 000 eurot kaotas ja kuidas Mikk Talpsepp soovitas tal tehing tegemata jätta.
Ekspress emiteerib üle miljoni uue aktsia
Täna toimus Ekspress Grupi erakorraline aktsionäride koosolek, kus ettevõte otustas emiteerida enam kui miljon uut aktsiat, selgub börsiteatest.
Napsifirma Altia ühineb Norra konkurendiga
Eestis Saaremaa Vodka tootja Soome emafirma liitub Norra alkoholifirma Arcusega, luues uue ettevõtte Anora Group.
Uus kvartal algas börsidel tõusuga
Ülemaailmsed aktsiad alustasid küll tõusu värskete USA stiimulimeetmete lootuses, samas hoiab kasvu tagasi ebakindlus enne Ameerika presidendivalimisi, kirjutab Reuters.
Pankade töökohad ja varad kolivad Londonist minema
Brexiti eel kaob Ühendkuningriigist 7500 finantssektori töökohta ja varasid 1,6 triljoni dollari väärtuses, kirjutab Bloomberg.
Ignitise aktsiaid sai märkida täna keskpäevani
Börsil avalikku pakkumist korraldava Leedu energiafirma Ignitise aktsiate märkimisperiood lõpeb täna kell 12.00. Aktsiate lõplik hind ja kui palju igale investorile aktsiaid jagatakse, selgub 2. oktoobril.
Firmasündmus 01.10.2020
Äripäev 01.10.2020
Viis atraktiivset aktsiat Rootsi turult
Koroonaviiruse levik jätkub, aga Rootsist leiab auto- ja pangandussektorist nii mõnegi atraktiivse aktsia, ütles DNB analüütik Anders Rudolfsson Dagens Industrile.
LHV võlakirjad märgiti suurelt üle
LHV reedel lõppenud allutatud võlakirjade pakkumine märgiti 3,4 korda üle.
Rikaste TOP 01.10.2020
LHV võlakirju märgiti tublisti üle
LHV teatas, et allutatud võlakirju märgiti üle ning homme saab 35 000 võlakirjaga ka börsil kaubelda, selgub börsiteatest.
Euroopa turud tegid tõusupäeva
Euroopa aktsiad kauplesid kolmanda kvartali viimasel päeval positiivselt, tõustes USA optimistliku aktsiaturu kõrval majanduse taastumise lootuste ja prognoositust paremate töökohtade statistika tuules, kirjutab Bloomberg.
Merko tütar hakkab Lätis lasteaeda ehitama
Merko Ehituse kontserni kuuluv SIA Merks hakkab Salaspilsi maavalitsuse tellimusel Lätis lasteaeda ehitama.
Shell koondab kuni 9000 töötajat
Royal Dutch Shell teatas täna, et plaanib koondada kuni 9000 töötajat ehk enam kui 10 protsenti oma tööjõust, vahendab Reuters.
Demokraatide “löögirühma” liikme teine paljastus: Ilhan Omar ostab raha eest hääli
Project Veritas avaldas esmaspäeval teise videokokkuvõtte, milles paljastatakse, kuidas Ameerika Ühendriikide demokraatide partei Kongressi saadiku Ilhan Omari meeskonna liikmed ostavad tema jaoks hääli. The post Demokraatide “löögirühma” liikme teine paljastus: Ilhan Omar ostab raha eest hääli a...
Kulla hinnalangus septembris nelja aasta suurim
Kulla hind langes kolmapäeval ning selle hind on septembris langenud viimase nelja aasta kiireimas tempos. Kullale on negatiivselt mõjunud dollari kallinemine ning kehv tehniline pilt, vahendab Reuters.
USA tarbijakindlus tegi 17 aasta suurima hüppe
USA tarbijakindluse indeks tegi septembris tugevneva tööturu tingimustes viimase 17 aasta suurima tõusu, kirjutab Reuters.
Apranga insaider ostis ettevõtte aktsiaid
Leedu rõivamüüja Apranga Groupi nõukogu esimees Darius Mockus on esmaspäeva jooksul soetanud läbi ettevõtte juurde pea 40 000 euro jagu ettevõtte aktsiaid, andis Apranga börsile teada.
Tallinna börs jätkas teisipäeval langust
Huaweist loobunud Briti BT tegi lepingu Nokiaga
Suurbritannia turul blokeeritud Huawei asemel saab riigi suurimaks 5G-võrkude väljaarendamise partneriks Nokia, vahendab BBC.
Aasia aktsiaturud võtsid suuna alla
Aasia aktsiaturud võtsid täna suuna alla, sest investorid on globaalse majanduse osas jätkuvalt murelikud. Täna toimub ka esimene USA presidendikandidaatide debatt, vahendab Reuters.
Tartu investorid otsivad enesearengust huvitatud idusid
Uus .Cocoon Ventures investeerib ainult enesearengust huvitatud iduettevõtete asutajatesse, kes näevad ettevõtlust ka isikliku kasvamise võimalusena.
Elon Musk plaanib IPOt
Tesla juht ja visionäär Elon Musk teatas, et plaanib SpaceXi satelliitplatvormi Starlinki projekti mõne aasta pärast börsile viia, kirjutab Reuters.
Tesla plaanib hakata liitiumi kaevandama
Tesla sai Nevadas ettevõttele liitiumi kaevandamise õigused, ütlesid asjaga kursis olevad inimesed Bloombergile.
USA börsid rõõmustasid investoreid
Kõik Ameerika Ühendriikide börsiindeksid sulgusid täna rohkem kui üheprotsendilises plussis.
Analüütik peab Ignitis Groupi dividendi ambitsioonikaks
Võttes arvesse Ignitise järgmiste aastate kasvuplaane ja investeeringuid, paistab Ignitise väljapakutud dividend ambitsioonikas, ütles Äripäevale analüüsimaja Enlight Researchi asutaja Mattias Wallander.
Euroopa investorid on äraootaval seisukohal
Euroopa aktsiaturud võtsid pärast eilset tugevat taastumist täna suuna alla. Investorid on jätkuvalt ettevaatlikud, täna toimub ka USA presidendivalimiste esimene debatt, vahendab Reuters.
USA peamised indeksid lõpetasid päeva miinuses
Kuigi nii Dow Jonesi tööstuskeskmine, Nasdaqi koondindeks ja S&P 500 jõudsid kauplemispäeva jooksul üle nullpiiri käia, lõppes päev kõigi kolme jaoks miinuses.
Volkswagen investeerib elektriautodesse 15 miljardit
Saksamaa autotootja Volkswagen teatas esmaspäeval, et ettevõte plaanib investeerida elektriautodesse Hiinas nelja aasta jooksul 15 miljardit eurot, vahendab Reuters.
Föderaalkohus blokeeris Donald Trumpi otsuse
USA föderaalkohus otsustas, et Google ja Apple ei pea TikToki oma äppide nimekirjast eemaldama, nagu oli käskinud president Donald Trump.
Euroopa aktsiaturgudel korralik tõus
Euroopa aktsiaturud on täna tublisti tõusnud, sest Hiina majandusandmed olid tugevad ning pangandussektor taastus, vahendab Reuters.
Wall Streeti viiel suurimal aktsial ajaloo halvim kuu
Aktsiaturgude jaoks on september olnud küllaltki kole kuu. Märtsist alates turgude tõusu vedanud suurfirmade puhul on olukord aga veelgi kehvem.
Balti börsid sulgusid kergelt rohelises
Tallinna, Riia ja Vilniuse börse ühendav indeks Baltic Benchmark lõpetas tänase kauplemispäeva 0,18 protsendiga plussis.
Odavad jaemüüjad suurendavad müüki
Saksamaa jaemüüja Aldi Stores teatas, et plaanib Suurbritannias luua 4000 uut töökohta. Madalamaid hindu pakkuvatel jaemüüjatel läheb hästi ajal, mil ülejäänud jaemüük kukub, vahendab Bloomberg.
Marimekko jääb konkurentidele püüdmatuks
Soomlaste moekauba tootja Marimekko sai hakkama sellega, millest konkurendid üle maailma ainult unistavad – tuli koroonalainest puhtalt läbi.
Soome analüütikud: Nordea aktsia on alahinnatud
Soome väikeinvestorite lemmikaktsia Nordea on paljude portfelli tootluse ära rikkunud. Uus rahapesuskandaal on investorite jaoks veel muret juurde tekitanud. Mida Nordea aktsiatega siis teha? Müüa, osta või hoida?
Inglise nael kerkis poole aasta kõrgeimale tasemele
Inglise nael kerkis viimase kuue kuu kõrgeimale tasemele, sest Suurbritannia ja Euroopa Liidu Brexiti-järgsetelt kaubanduskõnelustelt oodatakse lootustandvaid uudiseid.
USA dollar tõusus kahe kuu tippu
USA dollar tõusis kahe kuu kõrgeima tasemeni, sest investorid ootavad tähtsaid majandusandmeid ning presidendivalimised tekitavad ebakindlust, vahendab Reuters.
Uber võitis Londonit ja jätkab teenuse pakkumist
Uber võitis Suurbritannia kohtus Londoni transpordiametit, mis keelas sõidujagamisteenuse pakkujal pealinnas tegutsemise.
Commerzbank saab esmaspäeval uue juhi
Saksa Commerzbank saab esmaspäeval uue juhi, kui vastavad kohustused võtab üle endine Deutsche Banki juht Manfred Knof.
USA börs lõpetas nädala tõusuga
Volatiilse nädala viimasel päeval jäid suuremad USA börsiindeksid plussi. Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis 1,34%, S&P 500 1,6% ning Nasdaqi koondindeks 2,26%.