Naftakõnelustele pani põntsu Mehhiko
Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon (OPEC) ei suutnud koos liitlastega jõuda ajaloolises tootmiskärpes kokkuleppeni, sest Mehhiko tõrkus ettepanekuga kaasa minema, vahendab CNBC.
Börs: Fedi massiivne abipakett ning OPECi tootmiskärbe
USA aktsiad tõusid neljapäeval kolmandat päeva viimasest neljast kauplemispäevast, kui Föderaalreserv teatas suurest 2,3 triljoni dollari suurusest abiprogrammist, mis aitab laenudega kohalikke omavalitsusi ning keskmise suurusega ettevõtteid.
LHV suurendas aktsiakapitali
USA töötu abiraha taotlejate arv kasvas järsult
Ameerika Ühendriikides kasvas esmase töötu abiraha taotlejate arv juba teist nädalat järjest üle kuue miljoni inimese võrra, vahendab Reuters.
EfTENi fond langetab üüri ja küsib maksepuhkust
EfTEN Real Estate Fund III on teinud üürnikega kokkuleppeid maksete ajutiseks vähendamiseks, mistõttu langes fondi müügitulu märtsis 13 protsenti, 103 000 euro võrra. Fondi tavapärane pangalaenude põhiosade tagasimakse on olnud keskmiselt 230 000 eurot kuus ning praegu on tulnud küsida pankadest ...
Stress rahaturul on viinud euribori kiire kasvuni
Siinsetele kodulaenudele sisendiks olev kuue kuu euribor on viimase kuu jooksul märkimisväärselt kallinenud, peegeldades ühelt poolt oluliselt kasvanud krediidinõudlust ning teisalt pankade kartlikkust eesootava ees.
Naftaturul paistab tootmiskärbe käeulatuses
Maailma juhtivad naftatootjad paistavad olema valmis ajalooliseks naftakärpeks, kirjutab Bloomberg.
Swedbank ootab esimest kvartalikahjumit pea kümnendi jooksul
Rootsi Swedbank gruppi ootab kümnendi esimene kvartalikahjum, mille põhjustavad nii suurenenud laenuprovisjonid kui ka rekordiline rahapesutrahv, teatas pank börsile.
Toomas Annus hääletab Merko dividendi maksmata jätmise poolt
Koos aktsionäride koosoleku päevakorraga teatas enda eelistused ka Merko Ehituse suuromanik Toomas Annus, kes läbi AS Riverito hääletab dividendi maksmata jätmise poolt.
Tallinna börs kaupleb plusspoolel
Tallinna börs kerkis keskpäevaks üle 1,4%, nädala algusest on siinne börs kerkinud üle 7%
Aasia börsid püsivad plusspoolel
Äripäev 09.04.2020
WTO: kaubanduse langus järsem kui finantskriisil
Maailma Kaubandusorganisatsioon (WTO) teatas kolmapäeval, et kaubavahetus kahaneb sel aastal järsemalt kui kümmekond aastat tagasi toimunud ülemaailmses finantskriisis.
Koroonakrahh pühkis suuromanikelt 300 miljonit
Koroonaviirusest tingitud majandusseisak on tunduvalt kahandanud Eesti börsifirmade suuromanike vara, selgub aktsiaraamatute väljavõttest.
Tallinna börs lõpetas päeva punases
Börs: USA aktsiaturud jätkavad tõusu
Wall Street'i peamised aktsiaindeksid tõusid kolmapäeval turgude avanemisel lootuses, et koroonaviiruse halvim on peatselt möödumas USAs.
Euroopa aktsiaturud punases
Börsid Euroopas langesid kolmapäeval tänu suurenenud koroonaviiruse surmadele ning pärast teadet, et euroala rahandusministrid ei jõudnud üksmeelele abipaketi osas.
Äripäev 08.04.2020
Maailma aktsiaturud on märkamatult kerkinud pea 20%
Märtsi põhjadest on maailma aktsiad teinud kiire taastumise ning jõudnud pullituru lävele.
Aasia börside kahepäevane tõususeeria sai lõpu
Kolmandat päeva Aasia börsid tõusu jätkata ei suutnud ning mitmed suured turud otsivad kindlat suunda.
Ray Dalio rahatrüki ajastul rahas istuda ei soovita
Maailma suurima investeerimisfondi Bridgewater Associates looja leiab, et keskpankade rahatrüki ajastul on investoril kahjulik rahas istuda.
Aeg. Ettevaatlikult. Investeerima. Hakata
Ehkki kiirelt alla tulnud aktsiaturud on suure osa kaotusest sama kiirelt tagasi võtnud, soovitab Äripäev juhtkirjas eufooriasse mitte sattuda ning kui investeerida, siis väga ettevaatlikult ja valitud sihtmärkidesse.
Tesla kärbib palku kuni 30 protsenti
Tesla töötajad saavad alates esmaspäevast 30 protsenti vähem palka, sest firmal on vaja kuidagi kompenseerida koroonaviiruse tõttu suletud tehastest jäämata tulu.
Tallinna börs avanes vaevu plusspoolel
Koroonakriis on kulla hinna uutesse kõrgustesse tõstnud
Viimase nädala jooksul on kulla futuuride hinnad kerkinud kõrgeimale tasemele alates 2010. aastast. Seda ajal, mil USA indeksid kerkisid pea 20%.
Mintose platvormi investoritel tasub hoida kannatlikku meelt
Seninägematu kriis, kus seiskunud on kogu majandus ja pihta on saanud nii kinnisvara, dividendid kui ühisrahastus, on senise portfelliteooria pea peale pööranud. Ainus turvaline vara on olnud sularaha.
Euroopa aktsiaturud jõudsid viimase kuu tippu
Euroopa aktsiaturud tõusid täna teist päeva järjest, sest investorid loodavad, et koroonaviiruse pandeemia on aeglustumas, vahendab Reuters.
Tallinna börs täna üleni rohelises
Tallinna börs tõusis täna enam kui 4 protsenti ja sisuliselt kõik 16 põhinimekirja aktsiat lõpetasid päeva plussis, selgub NasdaqBaltic andmetest.
Börs: suur tõus nulliti päeva lõpuks ära
USA aktsiaturud lõpetasid volatiilse kauplemsipäeva miinuses. Vahepeal oli Dow Jonesi indeks ka 1000 punktiga plussis.
Infortar pantis üle kolmandiku enda Tallinki aktsiapakist
Tallinki suuromanik Infortar AS pantis eilse tehinguga üle kolmandiku enda Tallink Grupi aktsiatest, selgub finantsinspektsiooni andmetest.
Tallinna börs avanes tugeva tõusuga
Soome investorite ristiisa nimetab parimad soodsad aktsiad
Soome investorite seas ristiisaks kutsutud Ilkka Parviaineni investeerimisportfell vähenes alates veebruarikuisest tipust vahepeal 467 000 euro võrra, kuid suurt põhjust paanitsemiseks tema sõnul pole ning tal on silmapiiril mitu head aktsiat.
"Praegune tõus on surnud kassi põrge"
Investor ja kunagine Soome Aktsionäride Keskliidu juht Tomi Salo hoiab oma investeeringuid kaua ja müüb aktsiaid vaid siis, kui ettevõttel on äri poolel midagi katastroofilist juhtunud. Sellest põhimõttest tuleb tema sõnul kinni pidada ka kriisi ajal.
Naftafirmad eelistavad dividendi säilitamiseks laenu võtta
Maailma suurimad naftaettevõtted on viimastel nädalatel rahapositsiooni tugevdamiseks ja dividendide säilitamiseks võlgu suurendanud.
GSK investeerib 250 miljonit koroonaviiruse ravimite väljatöötamiseks
Briti ravimiettevõte GlaxoSmithKline investeerib 250 miljonit dollarit Vir Biotechnology’sse, et välja töötada ravimid koroonahaigete ravimiseks, vahendab Reuters.
Äripäev 07.04.2020
Telia Lietuva plaanib korralikku dividendi
Balti börsil turvasadamaks peetav telekomiettevõte Telia Lietuva teeb aktsionäridele ettepaneku maksta dividendi 0,09 eurot aktsia kohta.
Mikk Talpsepp: ees võib oodata üks maailma suuremaid börsi tõusutsükleid
Pärast koroonaviiruse leviku peatumist võib USA S&P 500 indeks suure rahapakkumise tõttu kerkida praegusest neli korda kõrgemale, prognoosib investor Mikk Talpsepp.
Börs: Dow Jones avanes 1100 punkti kõrgemal
Wall Streeti peamised aktsiaindeksid kallinesid esmaspäeval lootuses, et koroonaviiruse levik on aeglustamas.
Äripäev 06.04.2020
Tallinna ja Euroopa aktsiad kerkivad
Viirus tappis Stockmanni lootuse, firma küsib saneerimist
Stockmanni kaubanduskontsern esitas täna Soomes kohtusse saneerimisavalduse, Eesti kaubamaja saneerimine ei puuduta.
Jaapan planeerib pea triljoni suurust abipaketti
Jaapani valitsus planeerib koroonaviirusest tuleneva majanduslöögi pehmendamiseks 990 miljardi dollarilist abipaketti, vahendab Reuters.
Poliitikud liigutavad raha turvasadamatesse
Oma raha finantsturgudele paigutavad poliitikud otsivad praeguse kriisi ajal turvasadamaid, kuid selles, millal börsid taas tõusule pöörduvad, lähevad arvamused lahku, selgus Äripäeva raadio saatest "Poliitikute töölaud.“
Tallinna börs alustas nädalat tõusuga
Tallinna börs sulges esmaspäeval avanemishinnast 2,20% kõrgemal ehk 1016,73 punktil.
Praegu ei ole veel aeg olla börsil ahne, kuigi kõik teised kardavad
Balti börsid on tänu võimsale kukkumisele ostukohta otsivale investorile fundamentaalnäitajatelt praegu väga ahvatlevad, kuid tuleb arvesse võtta, et koroonakriis pole neisse minevikul põhinevatesse näitajatese veel sisse kirjutatud, selgub Alphinoxi analüüsist.
Euroopa aktsiaturud rohelises
Euroopa aktsiaturud tõusid lootuses, et koroonaviiruse levik on aeglustamas ning praegused karantiinimeetmed on olnud efektiivsed.
Investoreid piinav küsimus: kas nüüd on viimane aeg osta?
Aprilli esimesel nädalal leidsid optimistid märke, et aktsiaturg on pööranud uuesti tõusujoonele, olgugi et koroonaviirusesse nakatunute ja haiguse tõttu surnud inimeste arv maailmas veel kasvab.
Naftaturul otsitakse meeleheitlikult kokkulepet
Ületootmine ja nõudluse kukkumine on pannud Saudi Araabia, Venemaa ja teised suured naftariigid otsima võimalust hinnalangus kontrolli alla saada. Tootmiskärbete nurjumine tooks kaasa väga madalad hinnad pikaks ajaks.