Euroopa aktsiaturud lõpetasid päeva miinuses, kui majanduslangus rõhub turuosalisi
Euroopa aktsiaturud lõpetasid reede langusega, kui saab üha selgemaks, et koroonaviiruse pandeemia vastu võitlemise tõttu on majandus järsus languses.
USA märtsi tööjõutururaport veel täit pilti ei anna
USA tööministeeriumi esialgsete andmete kohaselt vähenes märtsis USA-s töökohtade arv 701 000 võrra. Tegemist on esimese töökohtade arvu vähenemisega alates 2010. aasta septembrist.
Merko sai 3,4miljonilise ehituslepingu
Täna sõlmis Merko Ehituse tütarettevõte lepingu ühisveevärgi ja -kanalisatsioonitorustike rajamiseks Kohila vallas Raplamaal, teatas ettevõte börsile.
MKM: riigi osalus pole ainus viis strateegiliste ettevõtete aitamiseks
Eestis on ettevõtteid, mis on Eesti majanduse ja Eesti riigi seisukohalt nii tähtsad, et nende elluäämine on meie kõigi huvides, kirjutas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Viljar Lubi Äripäeva Tallinkit puudutavatele küsimustele vastates.
Teslal oli läbi aegade produktiivseim kvartal
USA elektriautode tootja Tesla teatas eile, et on sel aastal ehitanud juba 103 000 sõidukit, mis teeb ettevõtte käesoleva aasta esimese kvartali läbi aegade kõige produktiivsemaks, kirjutab Kauppalehti.
Uusarendusse kodu ostjaid ähvardab õudne stsenaarium
Turismi- ja teenindussektoris töötanud inimesed, kes valisid endale välja kodu alles ehitusjärgus olevas uusarenduses, makstes ära ka oma säästude arvel pangalaenu jaoks nõutava omaosaluse, seisavad koondamise korral silmitsi ohuga kaotada nii kodu kui ka juba arendajale makstud kümned tuhanded e...
Börsid võtsid langussuuna
USA aktsiafutuurid alustasid tänast kauplemispäeva rohkem kui 1%lise langusega. Samuti on punases Euroopa indeksifutuurid ning Aasia börsid, mis ennustab nädala viimaseks päevaks üleüldist langust.
Tallinna Sadama dividend on küsimärgi all
Tallinna Sadam kinnitas auditeeritud majandusaasta aruande, milles võrreldes varem avaldatuga muudatusi polnud, ühtlasi teatas ettevõte, et lükkab edasi lõpliku otsuse selle kohta, kas ja kui palju aktsionäridele dividendi maksta.
Äripäev 03.04.2020
Naftasektor viis USA aktsiaturud plussi
Suuremad aktsiaindeksid lõpetasid neljapäeval plussis, tuge pakkus naftasektori kallinemine, vahendab MarketWatch.
Nafta tänane tõus ajaloo suurim
Naftahinnad kallinesid neljapäeval pea veerandi võrra ning tõus oli ajaloo suurim, vahendab CNBC.
Fitch alandas järsult maailmamajanduse prognoose
Koroonaviiruse leviku tõttu on reitinguagentuur Fitch Ratings globaalse majanduskasvu prognoosi vaid 10 päevaga kardinaalselt muutnud, vahendab MarketWatch.
Naftasektor vedas Euroopa turud plussi
Euroopa aktsiaturud lõpetasid tänase kauplemispäeva plussis, millele aitas kaasa energiasektori aktsiate taastumine, vahendab Reuters.
Rekordiline töötuse kasv ehmatas USA majandusteadlasi
Töötushüvitisi taotlevate ameeriklaste arv kahekordistus uue rekordini, kuna koroonaviirus laiendas haaret ja sundis rohkem ettevõtteid kulusid koomale tõmbama, kirjutas Bloomberg.
Toit odavneb kogu maailmas
Toidu hind langes märtsis kogu maailmas järsult koroonakriisi ja nafta hinna languse tõttu, kirjutab Reuters.
Tallink võib saada abistava rahasüsti
Rahandusminister Martin Helme teatas valitsuse pressikonverentsil, et valitsus broneerib strateegiliste ja riigiettevõtete abistamiseks 300 miljonit eurot, samuti toetatakse laevandussektorit erinevate maksusoodustustega.
Nafta hind rallis, kuna oodatakse hinnasõja kiiret lõppu
Brenti toornafta hind rallis 12 protsenti ootuses, et Saudi Araabia ja Venemaa lõpetavad hinnasõja, kirjutab Financial Times.
Euroopas ja USAs on turgudel oodata tõusupäeva
Äripäev 02.04.2020
Ühisrahastuse laenud on kokku kuivanud
Vaadates viimastel päevadel väljastatud laene erinevatel platvormidel, selgub, et nende maht on kõvasti kokku tõmbunud võrreldes kriisieelse ajaga.
Futuuriturgudelt leiab ühe üllatava võitja
Selle kvartali üllatajaks on olnud finantsturgudel apelsinimahl, mis on koroonaviiruse ajal hoopis kallinema hakanud. Apelsinimahla nõudlus on viiruse leviku ajal kasvanud, sest inimesed püsivad kodus ja paljud soovivad ka tõsta C-vitamiini tarbimist, vahendab CNBC.
Nordecon plaanib dividendimakse ära jätta
Ehitusfirma Nordecon teatas börsiteate vahendusel, et 2020. aasta aktsionäride koosolekul dividendide maksmise ettepanekut ei tehta.
Euroopa aktsiaturgudel järjekordne kehv päev
Euroopa aktsiaturge koondav Stoxx 600 indeks langes täna 3 protsenti, kõige enam odavnesid reisi- ja vabaajafirmade aktsiad, vahendab CNBC.
USA turgudel ajaloo halvim kvartali algus
USA aktsiaturgude jaoks oli täna tegemist ajaloo halvima kvartali algusega, vahendab MarketWatch.
Halvenev olukord USAs tõotab börsidele langust
USA peamised aktsiafutuurid langesid täna hommikul 1,7 protsendi võrra, kuna investorid ootavad uue kvartali alguses USA koroonanäitajate halvenemist, ennustades aktsiaturgudele täna languspäeva.
Apranga käive kukkus poole võrra
Leedu rõivafirma Apranga müüs selle aasta märtsis jaekauplustes kaupa 8,6 miljoni euro eest, võrreldes 2019. aasta märtsiga on jaemüügi käive vähenenud 51%, teatas ettevõte börsile.
KFC brändi omanikfirma müüs 600 miljoni eest rämpsvõlakirju
Kiirtoidukettide KFC, Taco Bell ja Pizza Hut omanik Yum Brands müüs esmaspäeval 600 miljoni dollari eest võlakirju olles sellega esimene rämpsvõlakirja reitinguga ettevõte, kes kaasas raha koroonaviiruse tagajärgede finantsseisu polsterdamiseks.
Patt pole enam kriisikindel
Viimased nädalad on pannud investorid kukalt kratsima: sotsiaalselt vastutustundlikud fondid langesid teistest varaklassidest veidi vähem ja nüüd murravad eksperdid pead – kas ongi leitud uus kullasoon.
Äripäev 01.04.2020
Investorid ei julgenud PRFoodsi võlakirju märkida
Kalatootja PRFoods teatas börsile, et investorite huvi võlakirju märkida jäi koroonakriisi põhjustatud ebakindluse tõttu äärmiselt madalaks, ettevõte märkis ise rohkem võlakirju kui investorid kokku ning suur osa pakkumisel olevatest võlakirjadest tühistati.
Balti börsid alustasid päeva langusega
Balti börside põhinimekirjas olid esimese kauplemistunni jooksul tõusul ainult kuue ettevõtte aktsiad.
S&P 500 halvim kvartal alates 1938. aastast
USA aktsiaturud langesid teisipäeval, lõpetades 17% tõusu viimase seitsme kauplemispäeva jooksul. Sellest hoolimata on USA aktsiaturgudel olnud suurim kvartaalne langus alates 1938. aastast.
Ehitusuudised 01.04.2020
Oma Maja 01.04.2020
Elatun patust
Viskasin pilgu oma miinuses portfellile ning sain kinnitust oma hüpoteesile – minu portfellis olev Altria on kriisi paremini üle elamas kui teised aktsiad.
Märtsi magusamad palad – suur kukkumine pani ostma
Märtsis tegid Eesti investorid rekordiliselt palju tehinguid, enim kasutati võimalust aktsiaid portfelli juurde noppida.
Nafta seisab silmitsi aegade kehvima kvartaliga
Nafta hinna jaoks on praegune kvartal aegade kehvim, vahendab CNBC.
Euroopa aktsiaturud jätkasid rohelises
Euroopa aktsiaturud tõusid teisipäeval, kuid lõpetasid kvartali suurima langusega alates 2002. aastast.
Fondihaldurid soovitavad võlakirju
Reuters'i andmed näitasid märtsis, et globaalsete fondihaldurite soovitused võlakirjainvesteeringute osas on tõusnud viimase 7-aasta kõrgemaile tasemele. Lisaks usuvad küsitletud fondihaldurid, et majanduslangus on alanud.
Kõik ärikinnisvarast 31.03.2020
USA tarbijate usaldus kolme aasta madalaimal tasemele
USA tarbijate usaldus langes märtsis viimase kolme aasta madalaimale tasemele kuna majapidamised on mures majanduse väljavaadete osas, vahendab Reuters.
Äripäev 31.03.2020
Huawei kasumikasv kolme aasta väikseim
Hiina tehnoloogiahiid Huawei teatas, et läinud aasta kasumikasv oli viimase kolme aasta tagasihoidlikem, vahendab Reuters.
Facebook toetab uudistekanaleid 100 miljoni dollariga
Facebook teatas, et raskustesse sattunud väiksemaid ajalehti toetatakse 100 miljoni dollariga, vahendab MarketWatch.
Hiina tootmine kasvas märtsis
Hiina tootmisjuhtide indeks näitas märtsikuus oodatud kahanemise asemel hoopis kasvu, vahendab CNBC.
Macy's saadab sundpuhkusele suurema osa 130 000 töötajast
Ühendriikide jaemüüja Macy’s teatas, et saadab selle nädala algusest sundpuhkusele suurema osa ettevõtte 130 000 töötajast, sest poed on koroonaviiruse tõttu ajutiselt suletud, vahendab Reuters.
Tallinna börsi investorid on raske valiku ees
Teadmatus tuleviku ja kriisi pikkuse kohta paneb investorid raske valiku ette. Mineviku numbrid enam ei päde ja valikuid tuleb teha puuduliku informatsiooni pealt.
Börsid heitlevad kindlat kurssi võtmata
Aasia aktsiaturud alustasid päeva ilma kindla suunata, peamised USA indeksifutuurid alustasid langust ning kogu maailma finantsturgudel valitseb endiselt volatiilusus, kuna kvartal on peaaegu lõppenud ning peatselt on kuulda, kuidas koroona on ettevõtete majandustulemusi mõjutanud.
Euroopa aktsiaturud jõudsid päeva lõpuks plussi
Euroopa aktsiaturud hakkasid hommikul küll langema, aga päeva lõpuks jõuti plussi. Ostuhuvi oli suurem just kaitsvamate aktsiate vastu, vahendab Reuters.
Börs: turud jätkasid eelmise nädala tõusu
Dow Jonesi indeks tõusis teisipäeval tublisti, millele aitas kaasa tervishoiufirmade Johnson & Johnson ning United Healthi aktsiate kallinemine, vahendab MarketWatch.
Börsidel algas päev kerge tõusuga
USA aktsiafutuurid pöördusid täna hommikul peale esialgset langust kergelt tõusule, kuna investorid võtsid koronaviiruse leviku osas arvesse viimaseid arenguid. Väikest tõusu näitavad ka Euroopa futuurid.
Kriisi suudavad kõik ületada edukalt
Palgakärbete ja koondamiste tõttu saabuvat rasket aega aitab üle elada eelkõige piisav rahaline puhver, aga võimalusi on veelgi, rääkisid tänu säästmisele ja investeerimisele finantsvabaduse saavutanud investorid.
Riigipiiride sulgemine on viinud suure nafta ülejäägini
Toornafta hind langes 17 aasta madalaimale tasemele, kuna koroonast tingitud riikide sulgemine tekitab järjest suureneva toornafta ülejäägi, kirjutab Bloomberg.
Äripäev 30.03.2020
Kaubamaja pakub korralikku dividenditootlust
Tallinna Kaubamaja maksab 73sendise dividendi välja 6. aprillil, praegu ostes on dividenditootlus ligi 9 protsenti.