Marimekko plaanib suuri kärpeid
Soome moe lipulaev Marimekko teatas, et plaanib kärpida kulusid 1,5 miljoni euro võrra aastas, sest moemaailm on viimaste kümnendite hirmsaimas kriisis, vahendab Yle.
Netflixi Hiina konkurenti kahtlustatakse pettuses
Sarnaselt Netflixile voogedastusteenust pakkuva Hiina ettevõtte IQIYI aktsia hind kukkus eile New Yorgi börsi järelturul ligi 20 protsenti, sest USA väärtpaberi- ja börsikomitee (SEC) on alustanud ettevõtte suhtes uurimist, vahendab CNBC.
Kuus suurimat viga, mida teevad algajad aktsiaid ostes
Börsil mängimine on täis riske ja uustulnukad teevad tavaliselt väga sarnaseid vigu, mida saaks vältida, et mitte oma raha kaotada.
USA aktsiaindeksi viimase 100 päeva tõus on erakordne
Neljapäeval möödus aktsiaturgude märtsikuisest põhjast 100 päeva. Sellele on järgnenud meeletu tõus, mille ulatus on viimase 90 aasta suurim, kirjutab MarketWatch.
Ehitusuudised 14.08.2020
Äripäev 14.08.2020
Pilk piiri taha: kärpelaine rullub üle maailma
Sarnaselt meie kodubörsi firmadega on ettevõtted üle maailma olnud sunnitud oma dividendi kärpima, dividendimaksete otsuseid edasi lükkama või siis dividendimaksed hoopiski tühistama.
Tesla teeb aktsia hinna väikeinvestoritele magusamaks
Eile oma aktsia split'ist teatanud elektriautode tootja Tesla järgib selle sammuga Apple'i samalaadset otsust, kirjutab välismeedia.
Börs: aktsiaindeksid flirdivad uute rekorditega
Tehnoloogiasektoril läks täna hästi, aga ülejäänud sektorid vedasid USA aktsiaturu neljapäeval miinusesse, vahendab MarketWatch.
Kuidas kasvatada lapsest investorit ja ettevõtjat
Lapsele investeerimisportfelli koostades ja tuleviku tarbeks raha kasvatades võib juhtuda see, et täiskasvanuks saadeks lööb laps kogutud raha lihtsalt laiaks. Kuidas teha nii, et seda ei juhtuks?
Nordeconi tütar hooldab 10 miljoni eest teid
Nordeconi kontserni ettevõte Tariston hakkab hooldama Järva maakonna teid, teatas ettevõte börsile.
LHV sai juulis juurde kliente ja teenis kasumit
LHV Groupi juuli puhaskasumiks kujunes 4,5 miljonit eurot, juurde tuli 3300 pangaklienti ning 1600 aktiivset pensionifondide klienti, kuid hoiuste maht vähenes, selgub börsiteatest.
Enam kui 1200 Amazoni veokijuhti kaotab töö
Enam kui 1200 Amazoni veokijuhti on kaotanud töö, sest mitmete väiksemate transpordifirmadega on viimastel kuudel lepingud lõpetatud, vahendab CNBC.
USA töötu abiraha taotlejate arv paranes
USA töötu abiraha taotlejate arv oli eelmisel nädalal miljonist väiksem – viimati oli see number nii madal 21. märtsiga lõppenud nädalal, vahendab CNBC.
EfTENi aktsia sai hoogu headest tulemustest Leedus
EfTEN Real Estate Fund III teatas börsile, et fond teenis juulis käesoleva aasta kõige suurema müügitulu tänu Leedus asuva kaubanduskeskuse headele tulemustele kriisist taastumisel, lisaks suurenes ka EfTENi aktsia puhasväärtus.
Warren Buffetti lemmikindikaator näitab ohumärke
Warren Buffetti lemmikindikaator, mis ennustas börsikrahhi 2001. aastal, on taas kurja kuulutamas, kirjutab Business Insaider.
Nokia aktsial leitakse tõusupotentsiaali
Analüüsimaja Kepler Cheuvreux tõstis Nokia aktsia hinnasihti, kuna ettevõte näitab taastumise märke, selgub Swedbanki blogist Kukkur.
Tallinna börs vedas Baltikumi miinusesse
Tallinna börs juhtis täna küll Balti börsi langust, aga Euroopas odavnesid turud veelgi kiiremini kui Eestis.
Aasia börsid asusid tõusule
Enamik Aasia börse alustas kauplemispäeva tõusuga peale eilset tehnoloogiasektori rallit USA börsidel, mil Nasdaqi indeks tegi 2,13 protsendilise tõusu, kirjutab Bloomberg.
Saudi Aramco kasum langes teises kvartalis üle 70 protsendi
Saudi Aramco teise kvartali tulemustest selgub, et naftatööstuse netokasum langes teises kvartalis 73,4 protsenti võrreldes esimese kvartaliga, mis on suurem kasumi kukkumine kui analüütikud ennustasid.
Kasvav Stell ujus kriisi ajal vastuvoolu
Mullu puhastusvaldkonnas müügitulu kasvatanud Stell Eesti hindas majandusaasta aruandes eriolukorra negatiivset majanduslikku mõju ettevõtte käibele 600 000 euro suuruseks. Sellele vaatamata kinnitab ettevõtte finantsjuht, et üldist majanduspilti vaadates ujuti kriisi ajal pigem vastuvoolu: loodi...
S&P 500 jäi rekordist napilt ilma
Kauplemissessiooni vältel ülespoole rühkinud USA S&P500 indeks ületas päevasiseselt küll rekordipiiri, kuid taandus sealt enne turu sulgemist.
Tallinna börs kolmapäeval tõusta ei suutnud
Kolmapäeval kujunes Tallinna börsi kauplemiskäive tavapärasest väiksemaks ning indeks lõpetas päeva eilsest sulgemishinnast madalamal.
Telekomifirmad viisid Euroopa börsid plussi
Telekomiaktsiad on täna aidanud Euroopa börsidel tõusta vaatamata sellele, et Suurbritannia majanduslangus oli rekordiline, vahendab Reuters.
Airbnb plaanib sel aastal börsile tulla
Kodude lühiajalist renti võimaldav Airbnb plaanib börsiletuleku jaoks paberid sisse anda veel sel kuul, kirjutab Wall Street Journal anonüümsetele allikatele tuginedes.
Tencent elas koroonakvartali edukalt üle
Hiina Facebookiks tituleeritud Tencent Holdingsi teise kvartali puhaskasum kasvas ligi 40 protsenti ning ettevõte ületas ootusi tublisti. Peamiselt aitas tulemusi parandada tugevam arvutimängude nõudlus, vahendab Reuters.
Nafta hind läheneb viie kuu tipule
Nafta hind lähenes täna viie kuu kõrgeimale tasemele, sest Ühendriikide naftavarud on kahanenud juba kolm nädalat järjest, vahendab Bloomberg.
USA aktsiaturg vajus viimasel kauplemistunnil miinusesse
Kuigi päeva alustasid USA peamised indeksid lootusrikkalt ning S&P500 loodeti uut rekordtaset, siis viimastel tundidel langes USA turg miinusesse.
Naftanõudlust ähvardab senisest suurem langus
Koroonaviiruse pandeemial on maailmamajandusele ja naftanõudlusele varasemalt prognoositust tugevam mõju, ütles OPEC kolmapäeval.
Aasia turud langevad, USA futuurid otsivad suunda
Aasia turud avanesid eilse päeva sulgemistasemest allpool, samuti alustasid päeva langusega Sidney, Lõuna-Korea ja suuremad Euroopa indeksifutuurid.
USAs tõotab tulla hea börsipäev
USA aktsiaindeksite futuurid on täna enne börsipäeva algust tublisti tõusnud. Sellele aitas kaasa nafta hinna kallinemine ja üldine optimism, vahendab Reuters.
Jaapani tehnoloogiainvestor SoftBank teatas ajaloolise kahjumi järel võimsast kasumist
Eelmisel aastal enda ajaloo suurima kvartalikahjumi teeninud tehnoloogiainvestor SoftBank Group teatas lõppenud kvartalis 12 miljardi dollarilisest puhaskasumist, kirjutab Wall Street Journal.
Kohus käskis Uberil ja Lyftil taksojuhid töötajateks teha
California kohus otsustas, et Uber ja Lyft peavad osariigis oma sõltumatutest ettevõtjatest autojuhid töötajateks vormistama, kirjutab Bloomberg.
Kulla hinda tabas seitsme aasta suurim päevane langus
Vaktsiinilootus, globaalne aktsiate tõus ning USA võlakirjade tootluse tõus on kulla hinna surve alla pannud, vahendab Marketwatch.
Balti börsidel oli täna tõusupäev
Teisipäeval kerkisid kõrgemale nii Tallinna, Riia kui ka Vilniuse börsiindeks. Tallinna börsil kerkisid enim täna juulikuu tulemused teatanud LHV Group ning Coop Pank.
Tartu ortopeedid jõudsid taas kasumisse
Tartus tegutsev OÜ Tipparst kasvatas müügitulu ja jõudis kahjumist kasumisse, selgub Äripäeva Infopangast.
S&P 500 indeks läheneb uuele rekordtasemele
S&P 500 indeksit järgivad futuurid lähenevad jõudsalt uuele rekordtasemele, kuna investorid panustavad stiimulitest abistatud majanduse taastumisele, kirjutab Reuters.
Taani tuulikutootja aktsia tõusis lendu
Tuulegeneraatoreid tootva Taani börsifirma Vestase kasum sai koroonakvartalis kõva löögi, kuid käive purustas analüütikute ootused.
Balti börsidest suutis plussi jõuda vaid Tallinna börs
Tallinna börsi raskekaallased Tallink Grupp, LHV Group, Talllinna Sadam ja Tallinna Kaubamaja aitasid Tallinna börsil nädala esimesel kauplemispäeval 0,54% plussi jõuda.
USA-Hiina pingetesse tiritakse börsiettevõtted
USA soovib, et Hiina ja teiste riikide raamatupidamisstandarditele mittevastavate riikide ettevõtted kustutataks USA börside nimekirjadest alates 2021. aasta lõpust.
USA aktsiad alustasid nädalat tõusuga
Sektorid, mis on koroonapandeemia ajal kõige enam pihta saanud, said täna USA börsil toetust. Sellele aitas kaasa koroonaviiruse taandumine USAs ning samuti investeerimispanga Goldman Sachsi optimistlik prognoos, mis näeb vaktsiini tulemas oodatust varem.
Vastutustundlikud investeerimisfondid on saanud rekordkoguses investeeringuid
Koroonaviiruse pandeemia ajal on ESG-fondidesse (enviromental, social, governance) liikunud rekordkoguses investeeringuid, kirjutab Financial Times.
Biotehnoloogia ettevõtted hullutavad investoreid
Ainuüksi sel aastal on USAs börsile jõudnud biotehnoloogiafirmad kogunud investoritelt 9,4 miljardit dollarit, mis on suurim summa alates 1995. aastast, kirjutab Wall Street Journal.
Equinor saab novembris uue juhi
Equinori uueks presidendiks ja tegevjuhiks saab pärast praeguse juhi Eldar Sætre pensionile siirdumist Anders Opedal, selgub pressiteatest.
Aasia börsid otsivad suunda
Aasia börsid alustasid päeva kindla suunata, kuna börse varjutab mure USA ja Hiina vaheliste suurenevate pingete üle, samal ajal olid maailma suuruselt teise majanduse tööstuse taastumise näitajad ootustest paremad.