FOTOD JA VIDEO | 109 päeva Filipiinidel lennujaamas passinud jõhvilane jõudis viimaks tagasi Eestisse
Jõhvist pärit hallipassimees Roman Trofimov jõudis täna pärast pikka äparduste rada viimaks taas kodumaale.
PÕRR-PÕRR JA RAHA TULEB?! Ralli ajas eestlased ahneks: nädalavahetus korteris – 4000 eurot, majas 8000 eurot!
„Miks te mulle helistate?“ küsib Rally Estonia ajaks majutust pakkuv naine. Ta rendib välja korterit, milles kaks ööd maksab 4367 eurot. Mine üksi või kaksi. „Rallisõprade meelest on eestlased ahned ja tahavad kiiresti rikkaks saada. Mis te arvate, kas te natuke palju ei küsi?“ küsin ma vastu. „M...
KUULA | "Matšpalli" podcast Kalevi väljakute äärest | Saar või Malõgina, Ivanov või Raisma, - kes lööb keda Eesti meistrivõistluste finaalis?
Eesti tennisemeistrivõistlustel on selgunud üksikmängu finalistid. "Matšpalli" podcast läks salvestamisele Kalevi tenniseväljakute äärest kohe pärast meeste poolfinaale.
Mõttekoda: Eesti naised peavad tipp-poliitiku või juhi rolli täitmiseks enda sobivust meestest rohkem tõestama
Mõttekoda Praxis avaldas lühiaruande, kus käsitletakse soolise võrdsuse edendamist. Aruandest selgub, et meedia on naispoliitikute suhtes kriitilisem ning naised peavad tipp-poliitiku või juhi rolli täitmiseks meestest rohkem vaeva nägema.
Puudetoetuseta jäetud raskelt haige lapse ema: riik kiusab haigeid inimesi
Sotsiaalkindlustusamet „premeeris“ haige lapse heaolu nimel aastaid pingutanud ja magamata öid veetnud vanemaid tõelise jackpot'iga. Ravimatu haigusega, kuid „liiga tervelt“ lapselt võeti puue ja ühes sellega igakuine toetusraha. „Jah, ma tunnen, et riik karistab mind,“ ütleb lapse ema, kes on po...
INTERAKTIIVNE GRAAFIK | Taavi Tšernjavski tegi kümnevõistluse Eesti kõigi aegade edetabelis korrektiive
Sel nädalal Rakveres toimunud mitmevõistluse karikavõistlustel triumfeeris meeste kümnevõistluses Taavi Tšernjavski 8086 punktiga.
Tartu ülikooli üliõpilasesindus toetab tudengeid, kes kirjutasid probleemidest Hongkongis
Eile kirjutas Delfi, kuidas Tartu ülikool kustutas oma ühismeediast postituse kahe tudengi Hiina-kriitilise arvamusloole. Täna avaldas Tartu ülikooli üliõpilasesindus arvamusloo autoritele toetust.
VIDEO | Planeeritav USA saatkonnahoone tõi tulevastele üleaedsetele meelepaha, kohalike selja taga käis maadevahetusprotsess
Asjaolu, et USA suursaatkond kavatseb Kentmanni tänavalt kolida oma tegemised ümber superministeeriumi külje alla, tekitab Suur-Ameerika tänava kodanikes meelehärmi - suurriigi esinduse loomine tähendab spordiplatsi ja haljasala kaotamist ning rangete turvameetmete kasutuselevõttu.
VIDEO | Maaeluminister süüdistab maasikakaoses kehva ilma. Ettevõtjad peavad seda ebarealistlikuks põhjenduseks
"Maasikad on ka eelnevatel aastatel hallitanud," õigustas maaeluminister Arvo Aller seda, miks tänavu nii palju saagist raisku läinud. Maasikakasvatajate Liidust öeldakse, et taoline jutt ei vasta reaalsusele.
OTSE DELFI TV-s | Eesti tennise meistrivõistlustel selguvad üksikmängu finalistid ja naiste paarismängu meister
Kalevi tenniseklubis jätkuvatel Eesti tennise meistrivõistlustel on täna kavas üksikmängu poolfinaalid, meeste paarismängu poolfinaal ja naiste paarismängu finaal.
VIDEO | Ratas Mart Helme avaldusest, et Tallinnas ei ole võim eestlaste käes: see on jama
Laupäeval toimunud EKRE kongressil peetud kõnes jagus Mart Helmel krõbedaid sõnu mõlemale koalitsioonipartnerile. Peaminister Jüri Ratase sõnul see aga omavahelist koostööd mõjutanud ei ole, sest ka keerulises välistööjõu küsimuses jõuti esmaspäeval üksmeelele.
RASKE RAUD! Britid laenasid logistikaga kimpus Eesti eriüksusele oma Šaakalid
Malisse missioonile suundunud Eesti kaitseväe eriüksuslased liiguvad transpordiprobleemide tõttu kaugel Aafrikas ringi Briti masinatega. Ühendkuningriikide kaitseministeerium laenab eestlastele neli Jackal 2 ehk maakeeli Šaakali sõiduvahendit.
LUGEJA FOTOD | Lagedil põrkasid kokku kaks veokit, liiklus on sündmuskohal suletud
Täna pärastlõunal juhtus liiklusõnnetus Tallinna ringteel, kui kokku põrkasid Poola ja Eesti veokid. Kuna liiklus on sündmuskohal suletud, siis tasub sõidukijuhtidel valida teine teekond.
GRAAFIKUD | Ööpäevaga tuvastati koroonaviirus kaheksal inimesel. Kaks haiget lisandus Ida-Viru sünnipäeva-koldesse
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 481 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus 8 positiivset testi tulemust.
Narva Transil on 10-20 uut treenerikandidaati. Burdakov: isegi endised Eesti mängijad tahavad meie treeneriks tulla
Narva Transi jalgpalliklubi on uue peatreeneri otsinguil. Klubi presidendi Nikolai Burdakovi sõnul on valik lai.
VIDEO | Valitsuse pressikonverents. Maasikakasvatajad võivad oodata hüvitist, suurürituste piirangud leevenevad
Valitsuse pressikonverentsil osalesid peaminister Jüri Ratase kõrval maaeluminister Arvo Aller, justiitsminister Raivo Aeg ning majandus- ja taristuminister Taavi Aas.
Koroonakriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel
Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õ...
Kohus vangistas politseile altkäemaksu pakkunud roolijoodiku
Tartu maakohus on saatnud kaheks kuuks vangi roolijoodiku, kes pakkus politseile kinnipidamise järel süüasjast pääsemiseks 2000 eurot altkäemaksu.
Uued koroonapiirangud tulevad, kui nakatunuid on kahe nädala peale 300
Terviseametil on kindlaks määratud koroonahaigestumiste piirarv, mille täitumisel hakatakse ühiskonnas taas piiranguid seadma.
FOTOD | Kontaveit tõi tribüünid täis. Kõik huvilised saali ei mahtunudki
Huvi Anett Kontaveidi vastu oli nii suur, et 500 inimese täitumisel publikut rohkem Tondi tennisekeskusse ei lubatud.
FC Flora sai hooaja esimese kaotuse, Narva Trans aga esimese võidu
Eesti jalgpalli Premium liigas teenis hooaja esimese kaotuse valitsev meister FC Flora. Pealinnaklubi kaotas võõrsil 1:2 Viljandi Tulevikule.
UUS HÄDA: Läti saadab Eestisse tulevad Ukraina töötajad enda piirilt tagasi
„Kuna valitsuse poliitilise otsustamatuse tõttu ei lubatud marjakorjajaid riiki sisse, siis on igati loomulik, et riik kompenseerib tekkinud kahju,“ leiab Eesti põllumajandus-kaubanduskoja juhatuse liige Vahur Tõnissoo, kelle sõnul jäi tänavu korjamata umbes kolmveerand Eestis valminud maasikasaa...
Ülenurmel tapetud nooruki mõrvas süüdistatakse kuuepealist noortekampa
Ööl vastu 13. märtsi avastati Kambja vallas Ülenurme aleviku ühe hoone juurest vägivallatundemärkidega mehe surnukeha. Noormehe isik polnud tuvastatav veel pool ööpäeva hiljem, ehkki sündmuspaiga läheduses peeti kinni kaks hilisteismelist, keda oli alust arvata, et nad surmaga seotud on.
FOTOD | 8000 punkti piiri alistanud Taavi Tšernjavski kerkis maailma hooaja edetabeli liidriks
Rakveres toimunud mitmevõistluse karikavõistlusel triumfeeris meeste kümnevõistluses Taavi Tšernjavski (25), kes püstitas uue isikliku rekordi 8086 punkti.
Kas jälle? Tartu ülikool eemaldas ühismeediast Hiina-kriitilise arvamusloo postituse
Juuni keskel postitas Tartu ülikool oma blogisse kahe välistudengi kirjutatud arvamusloo, kus õppurid kirjeldavad Hongkongi protesti tagamaid. Mõne tunni pärast oli postitus kadunud, arvamusloo autoritele selgitas Tartu ülikooli töötaja juhtunut väitega, et ülemus käskis.
Muudatus! Kontaveiti ja Zoppi osalusel peetav sõuturniir toimub vihma tõttu Tondi tennisekeskuses
Eesti tennisemeistrivõistluste raames täna toimuv endiste meistrite paarismänguturniir viidi vihma tõttu Kalevi tenniseklubist üle Tondi tennisekeskusesse. Sõuturniiri algusaeg on ikka kell 18. Üritus on kõigile tasuta.
Piirangud leevenevad veelgi? Tõnis Lukas lubaks suurüritustele kuni 3000 inimest
Kultuuriminister Tõnis Lukas teeb valitsusele ettepaneku tõsta suurürituste külastajate piirarv alates 15. juulist kuni 3000 inimeseni.
SUUR TÜLI OSTUSUMMA PÄRAST: endine ülemsootska ja tarbijate ühistu juht annavad vastastikku tuld
„Otsus 96 liikme väljaarvamise kohta tehti juba märtsis ja neist ainult neli esitas selle vastu vaide. Rein Järvelill võiks endale selgeks teha ühistulise kaubanduse põhimõtted, sest kui ta oma ühistu kauplustest ei osta, siis mis mõte on olla ühistu liige. Põhikiri on täitmiseks sarnaselt seadus...
VANGERDUSED ÕHUS: Leedu ostab ameeriklastelt Black Hawke, Eesti õhuvägi saadab viimasedki helikopterid pensionile
Kui Eesti õhuvägi jääb selle aasta lõpuks üldse ilma helikopteriteta, siis meie liitlased Leedust teevad suurostu: ligi 340 miljoni euro eest soetatakse Black Hawk helikopterid ja nendega kaasnev relvastus.
Riigikogu ultimaatum Priit Hõbemäele: lahku Kuku raadiost või kutsume su ERRi nõukogust tagasi!
Kui alles maikuus rahvusringhäälingu nõukokku valitud Priit Hõbemägi soovib seal jätkata, peab ta lahkuma Kuku raadio saate „Keskpäevatund“ eesotsast. Sellise kahvli ette seab meediategelase riigikogu kultuurikomisjon. Hõbemäel on valiku langetamiseks aega riigikogu sügisistungjärgu alguseni.
ERISAADE | Eesti üliõpilaskondade liit: välisüliõpilased on tajunud, et atmosfäär on muutunud ja nad pole enam teretulnud
Eesti üliõpilaskondade liidu asejuht Joonatan Nõgisto kritiseerib Delfi erisaates valitsuse üha karmimaid samme välisüliõpilaste vastu.
MILJONIPETTUS: Eestist Saksamaale saadetud õlu ja vein ilmusid Grossi poodide lettidele
Staažikas majanduskurjategija Dmitri Polonski mõisteti süüdi kahemiljonilises maksupettuses. Skeemi keskmes oli ebaseaduslik õlleäri. Saku ja A. Le Coqi tehased tootsid üle miljoni liitri kesvamärjukest, mis tuli viia Saksamaale. Tegelikult müüdi joogid hoopis janustele Eesti tarbijatele.
RAIPEHAIS MATAB HINGE! Paldiski elanikud kurdavad: „Keegi rikastub kõigi meie tervise arvelt.“
Paldiski ja ümberkaudsete asumite elanikke lämmatab juba paar aastat võigas hais. 2018. aastal avatud kalajahutehasest hoovav lehk oli alguses talutav, ent viimastel kuudel muutus hingematvaks. Jaanipäevast on tehas õnneks suvepuhkusel, ent avab sügisel taas uksed.
Eesti koroonaäpi arendajad lubavad augustis oma töö ette näidata
Eesti koroonaäpi arendajad on jõudnud lõpusirgele ning lubavad augustis rakendusega välja tulla. Eestil on äpi arendamisega läinud enamikest riikidest kauem, ent sotsiaalministeerium lubab pika töö tulemuseks ka kvaliteetset toodet, kirjutab ERRi uudisportaal.
Laagna tee surmakutsariga koos kihutanud Chevrolet' juht võeti vahi alla
Laagna teel kahe inimese elu võtnud liiklusmõrva asjus võeti nädalavahetusel vahi alla veel üks isik - kollase Chevrolet'ga kihutanud varem karistamata mees.
LIMUKATE PEALETUNG ELAMURAJOONIS: see on nagu tulnukate rünnak õudusfilmis!
Pirita elamurajooni elanikud on püstihädas apla võõrliigina tuntud lusitaania teetigude pealetungiga, kes pesitsevad hooldamata raudtee kõrges rohus ning roomavad öösel aedadesse, et hävitada kõik taimed. „Neid korjates tundsin, et mul tekib lausa allergia. Läksin lapiliseks, magada ei saanud. Se...
Tapal teeninud Suurbritannia sõdur suri
Möödunud pühapäeval suri Eestis viibinud Suurbritannia sõdur Sam Brownridge, teatas Suurbritannia kaitseministeerium.
TASA JA TARGU: Euroopa suurim bussifirma FlixBus hakkab Eestist sõitma esialgu kord päevas ja vaid Tallinnast-Pärnust
Aasta algul sai kokku 32 riigis opereeriv Flixbusi ettevõte majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt loa sõita Tallinnast Berliini, Prahasse ja Varssavi. Pärast koroonaaega pistetakse varbad siinsel turul vette vaid Lätit ja Leedut läbival Varssavi liinil.
Majanduslikult keerulisemad ajad suurendavad survet ümbrikupalga maksmiseks
Ehkki ümbrikupalga saajaid jääb üha vähemaks, suurendavad majanduslikult keerulisemad ajad survet ümbrikupalkade maksmiseks, leidsid Maksu- ja Ttlliamet ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda tänasel pressikonverentsil.
OSTAD ENERGIAJOOGI, SAAD TERVISERISKI?! Erik Orgu hoiatab: „Äärmiselt vastustundetu on selliseid tooteid promoda lastele ja noortele!“
„Mu teismeline poeg tellis salaja kalli energiajoogipulbri, mida YouTube'is oli reklaaminud mingi Eesti suunamudija. Huvi pärast proovisin seda: võtsin ühe lonksu ja mul läks süda pahaks ja käed hakkasid värisema,“ ohkab murelik ema. Toitumisnõustaja Erik Orgu hoiatab, et kofeiinikogus on energia...
108 päeva Filipiinide lennujaamas kinni: Eestis elava mehe uueks koduks muutus terminal
Roman Trofimov on viibinud 108 päeva Filipiinide pealinnas Manilas, kuna koroonapandeemia tõttu ei lubatud turiste lennujaamast kaugemale ning lisaks võeti mehe pass.
Tallinn kompenseerib lasteaedadele kohatasu vabastuse tõttu saamata jäänud ligi 4 miljonit eurot
Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev kinnitas, et linn lasteaedade kulueelarveid vähendanud ei ole.
Eesti saadab Ukraina toetamiseks riigile 2400 püstolit
Täna pani Kaitseministeerium Eestist Ukraina poole teele 2400 Makarovi püstolist koosneva saadetise eesmärgiga toetada Ukraina iseseisva kaitsevõime tugevdamist.
FOTOD | Peekri baari ees kukkus öösel puu pikali
Häirekeskus sai täna öösel kell 00.40 teate, et Tatari tänaval on sõiduteele ja elektriliinidele kukkunud suur puu. Eluhooned ega sõidukid ohus ei olnud ning sõidutee kinni olnud suund vabastati päästjate poolt.
VIDEO | Taavi Aas: praegu ei plaanita kiivri kasutamist elektritõukeratturitele kohustuslikuks teha
Lähiajal on juhtunud elektritõukeratturitega mitmeid õnnetusi, kõige traagilisem neist sel nädalal, kui kaubikuga kokku põrganud kiivrita rattur hukkus.
OTSEPILT ja BLOGI | Sotsiaalminister ja terviseameti ajutine juht räägivad koroonaviiruse teise laine ettevalmistustest
Sotsiaalminister Tanel Kiik ja terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma annavad ühise pressikonverentsi täna kell 10 terviseametis (Paldiski mnt 81), kus räägitakse COVID-19 leviku hetkeolukorrast Eestis ning võimalikuks teiseks laineks valmistumisest.
EKRE loob juba tänavu oma telejaama: meie nimetame seda Fox Newsi projektiks
VIDEO | Urmas Kruuse: opositsiooni ja avalikkuse surve kandis vilja
Riigikogu liige Urmas Kruuse (Reformierakond) selgitas Delfile, et valitsuse tänane otsus võõrtööjõule piirid avada on paljuski opositsiooni töö vili. Siiski jätkub Kruusel kriitilisi tähelepanekuid otsusega kaasnenud teatud kitsenduste kohal, mis EKRE palvel ellu viiakse.
KAS EESTIS ON ÜLDSE PÕLISRAHVAID? Eestlased? Setod? Maausulised? Enesemääratlemine kütab kirgi!
Kas Eestis on põlisrahvaid? See küsimus on päevakajaliseks tõusnud seoses hoopis muu teemaga: kas ja kellel on eriõigus otsustada, milliseid pühaks peetavaid puid ja metsi tohib raiuda. Kultuuriministeeriumis lõimumisvaldkonnaga tegelev Anne-Ly Reimaa leiab, et Eestis polegi põlisrahvaid – seda p...
VIDEO | Martin Helme selgitab, miks EKRE võõrtööjõu lubamise osas järeleandmisi tegi
Täna otsustas valitsus oluliselt leebemaks teha vöörtööjõu riiki lubamise reeglid. Nüüd lubatakse Eestisse tööjõu ja õppe eesmärgil tulijaid kõikidest riikidest.
15-aastasele Kõrveküla tennisistile luuakse tingimused jõuda maailma tippu
Keegi ei garanteeri, et Oliver Ojakäärust saab järgmine Jürgen Zopp või Toomas Leius, kuid selle poole vähemalt püüeldakse.
KÜLLASTUNUD KOHVIKUÄRIS JÄID KÕHNEMAD HÄTTA: „Riik oleks võinud varem appi tulla ja anda selgemaid korraldusi.“
Töötukassa palgahüvitis aitas ühed vee peale, aga teistele piisas sellest vaid töötajatele viimase palga maksmiseks, selgub toitlustusettevõtete omanikega vesteldes.
Henrik Ojamaa lõi Poola II liigas oma esimese värava
Henrik Ojamaa avas täna Poola II liigas oma väravaarve, viies Lodzi Widzewi võõrsil Siedlce Pogoni vastu juhtima.
Kasvanud palgakulud ja vähenenud riigitoetus viisid rahvusooper Estonia ligi miljoniga kahjumisse
Kui kaks aastat tagasi oli rahvusooper Estonia tulem üle 16 000 euro, viisid möödunud aastal kasvanud palgakulud ja langenud riigieelarveline toetus rahvusooperi tulemi 960 000 euroga negatiivseks.
DELFI VIRU RALLIL I Parim mitte-WRC mees Kaur: vaja on 50 000 eurot, et kihutada Rally Estonial R5 autoga
Viru rallil WRC autode järel kolmandat kohta hoidev Egon Kaur on pisut üllatunud, et suudab Ford Fiesta Protoga R5 masinad selja taga hoida.
Täna alustati Võõbu–Mäo uue neljarealise teelõigu ehitustöödega
Täna algasid suuremahulised uue neljarajalise Võõbu–Mäo teelõigu ehitustööd objekti alguses Võõbu sõlmes, Korba sillal ning samaaegselt toimub trassi koridoris kändude juurimine ja kaevetööd.
Flora võitis, Narva kaotas, Paide rõõmustas ka
Klavan sekkus pingilt, Tunjov sai taas minuteid
Ragnar Klavani tööandja Cagliari jäi Serie A 30. voorus vähem kui poole tunniga Atalanta vastu nii kaotusseisu kui ka vähemusse ning südist võitlusest hoolimata sealt enam tagasiteed polnud. Võistkondlikku rõõmu ei jagunud ka SPAL-i ridadesse kuuluvale Georgi Tunjovile, küll aga isiklikku: Eesti ...
VIDEO | Viru ralli kõige ohtlikum olukord: fotograaf peab tänama õnne, et halvimast pääses
Eile peetud Viru rallil sattus äärmiselt ohtlikusse olukorda üks fotograaf, kes ei arvestanud, et ekipaaž Priit Koik - Kristo Tamm võib sisekurvi kanduda.
DELFI VIRU RALLIL | Võidumees Ott Tänak: nüüd peame valmis olema Rally Estoniaks ja oma parimal tasemel
Lääne-Virumaa teedel toimunud Viru ralli võitis Ott Tänak (Hyundai i20 WRC), kellele järgnes Georg Gross (Ford Fiesta WRC +1,43,0). Tänak võitis seitsmest kiiruskatsest kuus, Gross suutis teda edestada vaid lühikesel Rakvere linnakatsel.
Keskerakondlased pole rahul Mart Helme eilse sõnavõtuga: elad sa ikka veel perestroika ajastul?
Ei keskerakondlasest sotsiaalminister Tanel Kiik, eurosaadik Yana Toom ega riigikogulane Maria Jufereva-Skuratovski polnud rahul eilsel EKRE kongressil endise parteijuhi Mart Helme pruugitud sõnadega. Kiik tundis lausa vajadust tuletada fraktsioonikaaslastele meelde väärtusi, mille najal ühiselt ...
Jaanus Pruuli: mina ja Slava ei näri küüsi, aga närvesööv oli karikafinaali vaadata küll
FC Flora eilsest karikafinaali 2:1 võidust Narva Transi üle võitis kõige rohkem Paide linnameeskond, kes saab UEFA-lt 240 000 eurot boonust ja pääseb klubi ajaloos esimest korda Euroopa liiga esimesse eelringi.
DELFI VIDEO | Viru rallit juhtiv Tänak: üritame tänaseid võimalusi täielikult ära kasutada
Autoralli maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja hoiavad Viru ralli nelja kiiruskatse järel kindlat esikohta, vahe jälitajatega on üle minuti. Tänak rääkis hoolduspausi ajal Delfile, et tunneb ennast hoolimata võistluspausist Hyundai WRC-autos hästi.
FOTOUUDIS | Kes käis kopteriga kohvikus?
Viljandimaal üllatas Suure-Jaanis laupäeval kohalikke linnas ringi lendav helikopter. Selgus, et kopteriga võeti ette lend kohvikusse minekuks.
Toomas Sildam: Helmed ise kutsusid valitsuse EKRE-le kambakat tegema
Kui EKRE blokeerib ka esmaspäeval valitsuspartnerite soovi leevendada suhtumist võõrtööjõusse põllumajanduses, toetavad Keskerakond ja Isamaa riigikogu erakorralisel istungil opositsiooni seaduseelnõu, mis oleks igale koalitsioonile harukordne olukord, tõdeb ajakirjanik Toomas Sildam ERRi portaal...
BLOGI JA FOTOD | Tänak võitis Viru ralli suure eduga, Jeets alistas R5 klassi duellis Poomi
Lääne-Virumaa teedel toimunud Viru ralli võitis Ott Tänak (Hyundai i20 WRC), kellele järgnes Georg Gross (Ford Fiesta WRC +1,43,0).
Tramm Štromkasse ja promenaad mööda rannaäärt - millal saab Põhja-Tallinnast kesklinn? Vastab abilinnapea Novikov
Kui vestlused Laagne tee trammi kohta on juba täiesti nalja kategooriasse suundunud, siis Stroomi piirkonda suunduvatest trammiteedest räägitakse üha sagedamini. Noblessneris toimuvat vaadates hakka või viimasesse uskuma. Tallinna abilinnapea Andrei Novikov rääkis RusDelfile, mis selliste arengut...
EKSKLUSIIVINTERVJUU | Endine FBI peadirektor: 11. septembri rünnakute eel küsisin ma suuri rahasummasid terrorismiga võitlemiseks, poliitikud ei andnud peaaegu midagi
Kui USA otsustab Eestis rahapesu võimaldanud Skandinaavia panku karistada hiiglaslike rahatrahvidega, loodab Eesti kannatatud mainekahju eest saada neist summadest osa. Eesti valitsus on seda lootust vedama palganud endise FBI peadirektori Louis Freeh’, kes rääkis Õhtulehele oma kireva karjääri õ...
DELFI VIRU RALLIL I Roland Poom: Oleks rahakott puuga seljas, sõidaks homme ja ka ülehomme mõnd rallit
Roland Poom kohaneb Viru rallil Hyundai R5 autoga ja valmistub Rally Estoniaks. Samas peab ta Raul Jeetsiga tigedat heitlust neljanda koha nimel.
Ivo Linna: "Elagu neegrid, kes söövad Eskimo jäätist ja moorapäid!"
"Loomulikult ei tohi rassismi ülistada ega normaalseks pidada, aga päris lolliks ei saa oma otsustes ka minna," leiab laulja Ivo Linna.
KOGU TÕDE MÄNGUST | Flora võitis kaheksanda karika ja aitas Paide linnameeskonna esmakordselt eurosarja
FC Flora ja Narva Trans pakkusid Evald Tipneri karikasarja finaalis Lilleküla staadionil haarava lahingu, mis lõppes Flora 2:1 võiduga ja rahvusstaadioni väljakuperemeeste ajaloo kaheksanda karikatriumfiga.
OTSEPILT ja FOTOD | EKRE valis esimeheks Martin Helme, aseesimeesteks said Mart Helme, Põlluaas ja Pohlak
Täna toimub Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) kongress, mis sai ametlikult alguse kella üheteistkümnest hommikul ning kestab välja kella kuueni õhtul. Kõige muu olulise seas valitakse parteile ka uus juhtkond.
Juhkami koduklubil on eestlase osas suured ootused
Martti Juhkami jätkab uuel aastal oma võrkpallikarjääri Saksamaa Bundesliga VfB Friedrichshafeni meeskonnas. Kuna Eesti rahvuskoondist, kus on ka Juhkami, asus juhendama Saksamaa liigas tuntud peatreener Cedric Enard, tegi klubi nurgaründajaga intervjuu.
Politsei otsib Jõgevamaal kadunud Alfredit
Politsei palub abi eile õhtul Jõgeva vallas kodust lahkunud 75-aastase Alfredi leidmisel.
ERISAADE | Aivar Mäe ahistamisjuhtumid avaldanud ajakirjanik: mul on nende faktide osas täiskindlus
Rahvusooper Estonia juhi Aivar Mäe alandamis- ja ahistamisjuhtumid avalikkuse ette toonud Eesti Ekspressi ajakirjanik Greete Lehepuu ütles Delfi erisaates vastuseks Mäe kaitsja Paul Kerese jõulistele avaldustele, et tal on avaldatud faktide osas täiskindlus.
Täna selgub jalgpalli karikavõitja, kas Narva kaitseb tiitlit?
Tipneri karikafinaalis lähevad kell 16.00 vastamisi valitsev Eesti meister Tallinna FC Flora ja karikakaitsja JK Narva Trans.
Laagna avarii põhjustaja võis kasutada videos mängupüstolit
Politseile saadetud videos, kus hilisem Laagna tee avarii väidetav põhjustaja püstoliga auto tagaistmel paugutab, ei ole teda kaitsnud Indrek Põdra kinnitusel filmitud Eestis ja tegu on mängupüstoliga.
Martin Helme kandidaadikõne: EKRE eesmärk järgmistel valimistel on saada peaministrikoht, olen nõus moodustama ka uut koalitsiooni
Tänasel Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) kongressil märkis esimehekandidaadist Martin Helme, et EKREl tuleb 2021. aasta riigikogu valimistele läheneda suure ambitsiooniga: saada peaministriparteiks.
Skulskaja: Aivar Mäe alandas mind, sest ma polnud tema jaoks piisavalt huvitav objekt
Kirjanik Jelena Skulskaja, kellele Aivar Mäe advokaat Paul Keres saatis vabandamisnõude, seisab oma sõnade eest. „Ma olen kirjanik ja ajakirjanik ning vastutan oma avaldatud sõnade eest.”
Müncheni Bayerni staar on liitumas Liverpooliga
Bayerni hispaanlasest tähtmängija Thiago Alcantara on viimaste uudiste kohaselt väga ligidal Premier League ´i Liverpooli siirdumisel, vahendab uudisteagentuur Liverpool Echo.
Itaalia tippklubiga liitunud Kaspar Treier: tunnen lepingu üle uhkust
Itaalia tippklubi Sassari Dinaoga kolme aasta pikkuse lepingu sõlminud Eesti korvpallikoondislane Sander Raieste ütles Sassari kodulehele, et tema esimene suurem eesmärk on täitunud.
Roland Poom: Hyundai R5 auto oli üle ootuste hea
Rallipaar Roland Poom ja Ken Järveoja sai eilsel Viru rallil üldarvestuses viienda ja R5 klassis teise koha.
Võitsid lotoga 10,8 miljonit? Osta büroohoone! Ei võitnud? Siis tee nii!
Keegi eestlane sai sel nädalal läbi VikingLoto peavõidu ja 10,8 miljoni euro võrra rikkamaks. Tema edasine elu peaks olema nüüd kindlustatud. Aga mis siis, kui see kaheksakohaline summa tundub on veel liiga väike? Kuidas seda jackpoti edasi kasvatada?
EKRE aseesimehe kohast ilma jäänud Jaak Madison: siiani on see amet olnud puhtalt fiktiivne
EKRE eurosaadik ning neli aastat partei aseesimehe kohustusi täitnud Jaak Madison tõdes tänasel erakonna kongressil, et kavatseb tänastel valimistel saatnud ebaedust hoolimata endale omast liini jätkata.
KÄE SURUMINE VÕI VÄÄNAMINE: „mustalt“ töötavad noored on jätkuvalt tööandjate meelevallas
Sotsiaalameti andmete järgi on endiselt umbes viiendik alaealistest noortest „mustalt“ tööl. Osa nendest on sõprade või lähedaste heaks tehtud lihtsad tööotsad. Lisaks on ka tööandjad hakanud mõistma, millised tööd alaealistele sobivad. Siiski kannatavad paljud noored ebaseadusliku töölepinguga k...
FOTOD | Flora purustas naiste karikasarja finaalis Tallinna Kalevi kuue väravaga
Eesti klubijalgpalli pidupäeva A. Le Coq Arenal juhatas sisse naiste karikasarja finaal, milles FC Flora alistas Tallinna Kalevi purustava skooriga 6:0.
Jaak Aabi suurest isikukaitsevahendite tellimusest on osa alles teel Eestisse
Koroonakriisi alguses tellis riigihaldusminister Jaak Aab Hiinast suure koguse isikukaitsevahendeid. Tellimus, mis pidi esialgsete hinnangute järgi paarikümne päevaga valmis saama, pole täies mahus siiani kohale jõudnud.
INTERVJUU | EKRE uus juht Martin Helme: Mart leiutas käigult, mina töötan süstemaatilisemalt
„Mart Helme on suur improviseerija. Ka täna, tema rääkis peast, mul oli kõne ette valmistatud. Selline distsiplineeritud ja fokusseeritud planeeritud poliitiline tegevus on meie vahe, võrreldes Mardiga, kes käigult leiutas,“ ütleb EKRE kongressil erakonna uueks juhiks valitud Martin Helme. „Ma ar...
Surmaga lõppenud avarii uurimine läks lõpetamisele: poja kaotanud juhi kohtuasi tooks uusi kannatusi
Lõuna ringkonnaprokuratuur lõpetas kriminaalmenetluse autojuhi suhtes, kes sõitis liinibussile ette ja kaotas avarii tõttu oma poja.
Hooaega isiklike rekorditega alustanud Mari Klaup: leidsin lõpuks hea massööri
Rootsis elav seitsmevõistleja Mari Klaup on hooaega alustanud isiklike rekorditega kahel alal. Kaugust hüppas ta juuni keskel 6.10, kümne päeva eest jooksis 100 m tõkkeid ajaga 13.81.
Intriigid Hiiumaal: endise vallavanema prouat kahtlustatakse spordikooli raha kuritarvitamises
SA Hiiumaa spordikooli juhatus esitas politseile kuritööteate endise juhatuse liikme Kristi Linkovi kohta, kes tagandati päevapealt. Linkov ise leiab, et see oli täiesti ebaõiglane.
Üks Laagna õnnetuses viga saanud inimene on siiani üliraskes seisus haiglas
20. juuni õhtul juhtus Lasnamäel Laagna teel avarii, mille tõttu hukkus kaks inimest. Üks avariis viga saanud naine on seni üliraskes seisus haiglas.
NOOLTERAV VAIDLUS: kas vibuga küttimine paneks metskitsed asjatult valudes piinlema?
Eesti Vibukütid tahavad tulevikus jahtida metskitsi vibuga, kuna ulukite arvukus on suur ja nad põhjustavad liiklusõnnetusi. Loomakaitsjad leiavad, et vibuga küttimine ei aita metskitsede arvukust ohjata, suurendab jahipraaki ja põhjustab loomadele liigselt kannatusi.
Aivar Mäe saab töölepingu peatamise ajal 60% ulatuses palka
Rahvusooper Estonia nõukogu sõlmis peadirektor Aivar Mäega lisalepingu, milles on kirjas, et Mäe ei täida 3. septembrini oma tööülesandeid ning tema palk moodustab 60% tema senisest keskmisest palgast, kirjutab Eesti Ekspress.
Hüvasti, linnasüda! Tallinna Televisioon ja linnalehed kolivad Balti jaama lähedusse
Tallinna meediaimpeeriumi hakatakse edaspidi haldama Balti jaamast. Pealinn rendib Tallinna Televisiooni (TTV) ja munitsipaalajalehtede välja andmiseks büroopinda Toompuiesteel paikneva Shnelli ärimaja kuuendal korrusel ja tasub selle eest igakuiselt üle 19 000 euro.
Treier hakkab Leedu koondislasega võitlema koha eest Sardiinia päikese all
Eelmisel reedel teatas Itaalia kõrgliigaklubi Sassari Dinamo Eesti korvpallisõpradele rõõmustava uudise, sõlmides Kaspar Treieriga 3-aastase lepingu. Teisipäeval jõudis klubi kokkuleppele Leedu koondise ääremängija Eimantas Bendžiusega, teavitas korvpalliportaal Sportando
Terviseameti peadirektori kt Mari-Anne Härma: praegu on olukord kontrolli all, aga peame olema valmis, et see ei jää kauaks nii
Terviseameti peadirektori kohusetäitja (kt) Mari-Anne Härma sõnul võivad nüüd koroonaviiruse suurema leviku tingida inimeste valvsuse kadumine ja leevenenud piirangud.
Noorte väljaränne Eestist eelmisel aastal suurenes
Selle aasta alguse seisuga elas Eestis 273 871 noort vanuses 7–26 aastat, mis on 20,6 protsenti kogurahvastikust. Noorte arv suurenes aastaga vaid Harju maakonnas, teatas statistikaamet.
Endine FBI peadirektor: 11. septembri rünnakute eel küsisin suuri rahasummasid terrorismiga võitlemiseks, poliitikud ei andnud peaaegu midagi
Kui USA otsustab Eestis rahapesu võimaldanud Skandinaavia panku karistada hiiglaslike rahatrahvidega, loodab Eesti kannatatud mainekahju eest saada neist summadest osa. Eesti valitsus on seda lootust vedama palganud endise FBI peadirektori Louis Freeh’, kes rääkis Õhtulehele oma kireva karjääri õ...
Pärnu Sadam jõudis kokkuleppele võimsa lätlasega
Pärnu Sadama korvpallimeeskond tegi esmaspäeval uueks Paf Eesti-Läti Korvpalliliiga hooajaks jõulise avalduse, kui andis teada, et kokkuleppele jõuti lätlasest ääremängija Lauris Blausiga, vahendab Korvpall24.ee.