Rimi endine projektijuht jäi altkäemaksu võtmises süüdi
Harju maakohus mõistis läinud nädalal tingimisi vangistuse Rimi endisele projektijuhile Tiit Eliasele, kes sai  hankijatelt 530 868 eurot altkäemaksu.
Ööpäevaga tehti 856 koroonatesti, lisandus 36 positiivset juhtu
Ööpäevaga laekus üle Eesti kokku 856 koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust, millest 4 protsenti ehk 36 analüüsi osutusid positiivseteks.
Saaremaa vallavanem: oleme valmis, et ohvrite arv võib kasvada
Saaremaa vallavanem Madis Kallas kinnitas, et vald on valmis ka selleks, et koroonaviiruse ohvrite arv kasvab.
Helmed: terviseamet on kõik maha maganud ja jätkab desinformeerimist. Kiirteste ei tohi välistada
Siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helme kritiseerisid oma Tre raadios edastatavas reklaamsaates terviseameti senist tegevust.
Jaapanist naasnud Marko Asmeril diagnoositi koroonaviirus
Jaapanis Jüri Vipsiga Super Formula vormelisarja testisõitudel käinud endisel võidusõitjal Marko Asmeril diagnoositi Eestis koroonaviirus.
KRIISIST RÄSITUD ELATISE MAKSJAD: „Oleme sunnitult olukorras, kus istume lõpuks rahata ja kaelani võlgades tänaval.“
Eriolukorrast tingitud koondamised ja palgakärped on pannud elatist maksma kohustatud lapsevanemad keerulisse olukorda, sest ajal, kui sissetulekud vähenevad, püsib seaduses paika pandud elatise alammäär kõikumatult 292 euro peal. Nad küsivad: „Kuidas mitte sattuda võlaorjusesse, kui korraga pole...
Reinsalu: koroonakriisi lahendamiseks võib tekkida vajadus piirata inimõigusi
Eesti liitus ootamatult Euroopa riikidega, kes teavitasid Euroopa Nõukogu, et aktiveerisid inimõiguste konventsiooni artikli 15, mis annab võimaluse piirata osaliselt usu-, sõna- või muid vabadusi.
BLOGI | 715 nakatunut, 56 haiglaravil, 10 kriitilises seisus
Eriolukord Eestis jätkub. Valitsus sulges kaubanduskeskused, avatuks jäävad toidupoed ja apteegid. Keelatud on üle kahe inimesega kohtumised avalikus kohas. Eriolukorra juht  kehtestas Saaremaal ja Muhumaal  esmaspäevast inimeste liikumisele lisapiirangud.
Kantar Emori uuring: eestimaalased jälgivad kriisiajal meediakanalitest enim Delfit
Kantar Emori eriolukorra seireuuringust nähtub, et eestimaalased jälgivad eriolukorra ajal uudisvoogu enim Delfist, järgneb Postimees.
Ilmateadlane: talv ei pruugi veel läbi olla, lumetorm võib veel tulla!
Kevadine ilm ei jää pikalt kestma – vahelduva eduga tuleb lähiajal taevast alla nii vihma kui ka lörtsi, temperatuur kõigub plusside ja miinuste vahel ning tuuled keerutavad, ütleb Raplamaa ilmatark Arvo Saidla ehk Metsavana ja muheleb: „Ilmataat võib teha selliseid imetrikke, et ei usugi kohe.“
OTSEBLOGI | Politsei asus 2 + 2 reegli rikkujaid trahvima, Trump loobus lihavõtteks tavaolukorra taastamise mõttest
Eestis on nüüdseks koroonaviiruse leviku tõttu kehtinud eriolukord juba mitmendat nädalat. Viimaste andmete kohaselt on tuvastatud riigis 679 nakatunut, haiglaravil on üle poolesaja inimese. Elu on viiruse tõttu jätnud paraku kolm inimest. Loe rohkem otseblogist!
Vilja Kiisler küsib, Ülle Madise vastab: mis saab inimõigustest eriolukorras? Kuidas põhiseadus meid ülearu kõva käe eest kaitseb?
Teade, et Eesti on vaikselt aktiveerinud inimõiguste konventsiooni 15. artikli, mis võimaldab piirata mitmesugused vabadusi, põhjustas tormi avalikus inforuumis. Missugune mõju on sellel otsusel meie elule praegu ja tulevikus, sellest räägib täna kell 12 algavas otsesaates õiguskantsler Ülle Madise.
Sillamäe kaitsemaskide tehas soovib lisaks palgata 70 inimest
Sillamäel asuv Eesti ainus sertifitseeritud kaitsemaskide tehas on valmis tööle võtma kuni 70 inimest, et kahekordistada toodangut, mis riigiga sõlmitud lepingu järgi jääb ainult Eestisse.
OTSE | Sotsiaalminister Tanel Kiik: koroonaviirus on tuvastatud kolmes Saaremaa hooldekodus
Pühapäeva keskpäeval toimub järjekordne eriolukorra pressikonverents. Kohal on sotsiaalminister Tanel Kiik ning sotsiaalministeeriumi kohalike omavalitsuste sotsiaalteenuste ja -toetuste poliitika juht Triin Raag. Teemad on hetkeolukord ja testimine ning Saaremaal ja Muhu saarel rakendatud reeglid.
Koroonaviirus jõudis ka Alutaguse hooldekodusse
Pühapäeva hommikul sai positiivse koroonadiagnoosi Alutaguse hoolekeskuse 89aastane elanik; terviseamet alustas keskuse kõigi elanike ja töötajate testimist.
Tartus jagati 4000 euro eest koolitoitu
Tartus jagati abivajajatele läinud nädala esimese kolme päevaga 645 karpi sooja koolitoitu, mis läks maksma 4000 eurot.
Politsei: korduvat karantiinikohustuse rikkujat ootab karistus
Karantiinikohustusest kinni pidamist kontrolliva politsei eesmärk ei ole karistada, vaid teha kõik selleks, et tõkestada viiruselevikut, kuid korduva rikkumise puhul või kui inimene näitab oma käitumisega, et ta ei mõista, kui tõsiselt tuleb 14 päeva kodus viibimise kohustust võtta, saab politsei...
Itaalia meedia: korvpallihooaeg kuulutatakse peagi lõppenuks. Vene sõnul midagi kindlat veel selgunud pole
Itaalia väljaande La Gazzetta dello Sport teatel kuulutatakse kohaliku korvpalli kõrgliiga hooaeg lähipäevil lõppenuks.
Tartu alustab terava sotsiaalkampaaniaga: "Mitu elu jääb sinu südametunnistusele?"
Tartu Linnavalitsus alustas eilsest nii linna bussipeatustes kui ka sotsiaalmeedias kampaaniat, mis kutsub inimesi hoolima üksteise eludest ja püsima koroonaviiruse leviku vältimiseks kodus.
Eesti bioloogiline pomm kütab Saaremaal kirgi
Mupo reidid: mänguväljakutel on endiselt kümnete kaupa noori
Munitsipaalpolitsei on linna 300 suletud mänguväljakut kontrollides leidnud, et eriolukorrale vaatamata on seal endiselt kümneid noorukeid, kellele on tulnud teha hoiatusi.
Reinsalu: koroonakriisi lahendamiseks võib tekkida vajadus piirata inimõigusi
Euroopas möllab koroonaviirus ja riigijuhid on rakendatud enneolematuid piiranguid nii piiridel kui ka riigisiseselt. „Teised valitsused, näiteks Lätis, Rumeenias ja Eestis, tahavad haarata kinni sellest võimalusest ja murda vabaks endale Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsioonig...
Kuhu on kadunud Eesti parimad naishüppajad?
Miks pole kergejõustikuareenil juba mõnda aega enam näha olnud Eleriin Haasa, Reena Kolli ega Tähti Alverit?
Eesti eakaim naisröövel läks poodi noa ja karguga
Teisipäeva pärastlõunal rullus jahmunud poekülastajate silme ees lahti dramaatiline vastasseis: 81aastane vargile läinud ja vahele jäänud Sillamäe naine ähvardas turvatöötajat noaga.
KUIDAS LAPS ENDALE NIME SAI? Emad-isad leiavad põnevaid põhjuseid: E-täht on kollane, ilmutus unenäost ja ABC-õekesed
„Nime sai kaua otsitud, lõpuks nägin unes, et laps jookseb avasüli mu poole ja hüüab: „Minu nimi on Liisi!““ meenutab ema, kes tütrele selle nime panigi. Üleüldse on eesti emad-isad lastele nime valides ääretult leidlikud: kes viskab täringut, kes leiab nime rinnahoidjalt, kes järgib suguvõsatrad...
Irja Lutsar: koroonaviiruse pandeemia Euroopas veel vaibumise märke ei näita
Viroloogiaprofessor Irja Lutsar tegi värske kokkuvõtte koroonaviiruse leviku neljandast ja viiendast nädalast ning tõdes, et väljaspool Aasiat pandeemia veel vaibumise märke ei näita.
Idee järsust pöördest Eesti korvpallis - tulevik peitub oma suures meistriliigas
Andres Sõber teab, kuidas Eesti korvpallile õige elu sisse puhuda. Võiti peitub laia haardega poolprofessionaalses liigas.
Magnus Kirt õlavigastusest: jah, ma olen terve!
Kahel eelmisel korral Eesti aasta meessportlaseks tunnistatud odaviskaja Magnus Kirt on teda mullu Doha MM-il tabanud raskest õlavigastusest taastunud ja harjutab eriolukorra ajal koduses Tõrvas.
Koroonapalaviku esmaravimi väljavedu keelati, vastasel juhul jääks ravivajadus katmata
Paratsetamooli vastu on nõudlus suurenenud ja laovarud piiratud. Sestap keelas ravimiamet paratsetamooli väljaveo.
Ida-Viru keskhaiglas viibival Alutaguse hoolekodu elanikul avastati koroona
Ida-Viru keskhaiglas kopsupõletiku ravil oleval Alutaguse hoolekodu elanikul avastati täna hommikul koroona. Kahel hoolealusel on veel koroonakahtlus, läbi viiakse laustestimist.
Eile tuvastasid laborid kahe päeva testide põhjal 134 nakatunut
Täna hommikuks oli Eestis koroonaviirus diagnoositud 538 inimesel, teste on kokku tehtud 7090.
Saaremaal avastati koroonaviirus kahel Südamekodu hooldekodu elanikul
Saaremaa Südamekodu kahe elaniku koroonaviiruse analüüs osutus positiivseks. Mõlemad hooldekodu elanikud paigutati eile õhtul Kuressaare haiglasse ravile, nende seisund on stabiilne ning nad on arstide järelevalve all.
President Kersti Kaljulaid teeb virtuaalse ringkäigu Võrumaal
President Kersti Kaljulaid teeb täna virtuaalse ringkäigu, et saada ülevaade kriisist ja selle vastastest meetmetest Võrumaal, kohtub kohaliku elu edendajatega ning annab Võru gümnaasiumis üle veebi ka koolitunni.
Kes pani Eestis pausile Euroopa inimõiguste konventsiooni?
Euroopas möllab koroonaviirus ja riigijuhid on rakendatud enneolematuid piiranguid nii piiridel kui ka riigisiseselt. „Teised valitsused, näiteks Lätis, Rumeenias ja Eestis, tahavad haarata kinni sellest võimalusest ja murda vabaks endale Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsioonig...
Korobeinik: eelarve arutamise edasilükkamine oli Helme ja Põlluaasa soolo. Keskerakond on valmis ka vabal nädalal kogunema
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Andrei Korobeinik lükkas reede õhtul kell 19 saadetud pressiteates ümber Henn Põlluaasa ja rahandusminister Martin Helme väited, justkui poleks lisaeelarve arutelud võimalikud istungivaba nädala tõttu.
ERISAADE | Elmar Vaher: Saaremaal algab politsei erioperatsioon. Meil jagub maske vaid kaheks-kolmeks päevaks
Delfi eriolukorra „Erisaates“ on pühapäeval videokõne vahendusel politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaher. Ta räägib karantiinis inimeste kontrollist, erioperatsiooni jaoks jõudude paiskamisest Saaremaale, venekeelsete inimeste informeerimisest Narvas, suurest murest lähisuhtevä...
INTERVJUU | ERIOLUKORD SPORDIPOES: juhataja põhjendab mispärast tehti 50% hinnasoodustus kriisiajal
Sportandi juht Are Altraja selgitab, mispärast tegi spordipood hinnasoodustuse ajal, kui terve riik üritab üheskoos hallata koroonakriisi ja kodus püsimine on rahva tervise seisukohast esmatähtis.
VIDEO | Tanel Kiik: palusin eile Jüri Luigel kaitseväe välihaigla Saaremaale viimiseks valmis panna
Sotsiaalminister Tanel Kiik rääkis Delfi intervjuus Saaremaal tehtavatest ettevalmistustest, et tagada rohkemate patsientide võimalik ravi kohapeal.
NARVA PISARAID EI USU: Eakad riskivad veel poes käia, noored tantsivad koroonalaulu saatel!
„Tütar mind välja ei luba, ütleb et pole sul vaja mööda poode konnata. Aga värske õhu käes on ikka vaja olla,“ ütleb 82aastane narvalanna, kes jõeäärsele promenaadile raamatut lugema tuli.
VIDEO | Peaminister Jüri Ratas lisapiirangutest: me ei jäta Saare- ja Muhumaad selles võitluses üksi
Peaminister Jüri Ratas allkirjastas eile öö hakul lisapiirangud Saare- ja Muhumaale.
Keskerakonna toetus kõrgeimal tasemel pärast mulluseid valimisi
Keskerakonna toetus on tõusnud kõrgeimale tasemele pärast eelmise aasta märtsis toimunud valimisi. Samas opositsiooni toetus on langenud samal perioodil kõige madalamaks.
OTSEBLOGI ja VIDEO | Valitsus kehtestas uued piirangud: kaubakeskused suletakse, üle kahe inimese ei tohi korraga koos olla
Eestis on viimastel andmetel koroonaviirus diagnoositud 369 inimesel. Täna avaldatakse ka Eesti teadlaste raport koroonaviiruse levikust Eestis praegu ja tulevikus. Millised on prognoosid? Kui palju on lisandunud ööpäevaga nakatunuid üle maailma? Loe rohkem ja värskemat Delfi otseblogist.
VIKTORIIN | Kas tunned "Korvpalliromaani" Rellit? Tema hommikvõimlemine koosnes kahest kükist, peeretusest ja ...
Iga endast lugu pidav spordisõber on vähemalt korra elus läbi lugenud Mihkel Tiksi "Korvpalliromaani". Kui vastad järgnevas küsimustikus kasvõi ühele küsimusele valesti, võta aga teos uuesti kätte ning soorita viktoriin peale selle läbi lugemist uuesti! Aega peaks ju praegu olema...
SUUR INTERVJUU | Terviseameti juht: prognoosime 30 000 haigestunut ja 1300 hospitaliseerimist, see on leebe prognoos
Terviseameti peadirektor Merike Jürilo ütleb intervjuus Õhtulehele, et Eestit poleks koroonaviiruse levikust päästnud ka see, kui oleksime end juba varem riigina lukku pannud. „Siis me oleks tänaseks päevaks ühiskonnana peaaegu et kokku kukkumas.“
Kirikuõpetaja: on olnud vaid üksikud matusetalitused
„Kuuldavasti on lisandunud lahkunute tuhastamine, eesmärgiga pidada urni matuse- talitus hilisemal ajal ning laulatused ja muud talitused on valdavalt edasi lükatud,“ ütleb Kuressaare Laurentsiuse koguduse õpetaja, Saarte praostkonna praost Anti Toplaan.
Esimene nädal kaugõppel: õpetajatele tuli tööd kõvasti juurde
„Tegin oma lastega esimest korda tunni üle interneti. See oli nädala kõige toredam hetk. Kõik lapsed oli rõõmsad, nad nägid üksteist üle mitme päeva, küll ainult ekraanil, aga ikka tegi see kõigil tuju heaks,“ meenutab maakooli inglise keele õpetaja Anne esimese e-õppe nädala kõige eredamat kogem...
Advokaat välisministeeriumi sammust: demokraatlikus õigusriigis nii ei tehta
Advokaat Rait Kaarma sõnul jääb selgusetuks, miks taganes riik ajutiselt teatud inimõiguste konventsiooni artiklitest, kuivõrd konventsioon lubab niigi rakendada lisapiiranguid tervisekaitseks.
Maicel Uibo: tuleb kohaneda ja situatsioonist maksimum võtta
Kümnevõistluse MM-hõbe Maicel Uibo tunnistab, et üleilmse koroonaviiruse pandeemia tõttu on tulevik segane, kuid piirangutest hoolimata jätkab ta treeningutega ning valmistub suviseks EM-iks, mida veel erinevalt olümpiast edasi lükatud ei ole.
Hooldekodud on rahahädas, riik appi ei tule
Paide, Rakvere ja Kohtla-Järve Häcke hooldekodude omaniku Ilmar Köögi sõnul on väga raske töötajatele lähikuudel palka maksta, sest tulud on vähenenud ja töötukassa meetmed neid ei aita.
Ära unusta kella keerata! Pühapäeva öösel läheb Eesti üle suveajale
Täna öösel kell 3 tuleb keerata kellaseiereid tunni jagu edasi keerata.
TOAS VÕIB MINNA HULLUKS: linnarahvas otsib mereõhust vaheldust
Kuigi nii riigiisad kui ka arstid soovitavad tungivalt inimestel kodus istuda ning väljaskäimist vältida, leidub piisavalt neid, kes ei suuda värske õhu kiusatusele vastu panna. Lühikest aega ju võib! Varakevadisel teisipäeval leiab mere äärest nii koertega jalutajaid kui ka päevitajaid.
Liikumispuudega naine: „Kõige suurem takistus tööle minemisel on hirm.“
„Kõige suurem takistus tööle minemisel on hirm. Kui ma ratastooli jäin, siis mõtlesin, et kõik – mina jään koju. Kartsin, mida teised minust mõtlevad, kuidas nad mind vaatavad. Hirm oli, et ma ei saa väljaspool kodu hakkama,“ meenutab liikumispuudega naine elu vahetult pärast seda, kui ootamatu h...
SILMAARST: viirus võib silma sattuda ka pesemata kätelt
Koroonaviirusega nakatumise vältimiseks pole vaja sõrmi suhu pista või nina nokkida. Ka silmade sügamine ja hõõrumine tuleb unustada. „Viirus võib silma sattuda ka viirusega saastunud käte kaudu,“ kinnitab silmaarst Kadi Palumaa. 
Kaubanduskeskus eemaldas tualettidest kaamerad
Andmekaitse inspektsioon kohustas Kroonikeskus OÜd eemaldama kaamerad Rakveres kõigis firmale kuuluvates kaubanduskeskuste tualettruumides märtsi alguseks, mida ka tehti.  
Henn Põlluaas: Pole põhjust karta, et kriisi varjus kehtestatakse diktatuuri
Riigikogu esimees Henn Põlluaas peab põhjendatuks välisministeeriumi sammu aktiveerida inimõiguste konventsiooni artikli 15, mis annab riigile võimaluse piirata inimeste põhivabadusi, sealhulgas sõna- ja usuvabadust.
Podcast “Tõde või vale?” | Kas Eesti koondise võrkpallur ajab udu või räägib tõestisündinud loo?
Võrkpall24 tuleb koostöös Delfiga välja meelelahutusliku erisaatega, kus Karl Rinaldo ja Eesti rahvusmeeskonna kandidaat Kevin Saar asuvad arvama, millised ette kantavatest lugudest on üksteise elus tegelikult juhtunud ja millised on väljamõeldised.
FOTOD | Eriolukord Saku motokeskuse moodi: kohal on kümneid inimesi, omanik põikleb küsimustest kõrvale
Täna läksid vaatamata eriolukorrale mitukümmend inimest Saku motokeskusesse lustima. Omanik leiab, et pole inimesi kohale kutsunud ja külastajad peavad ise tagama valitsuse kehtestatud nõude paarimeetrisest vahest teistega.
Kalev/Cramos tööta jäänud Janari Jõesaar: ebaselgust on väga palju
BC Kalev/Cramo endine korvpallur Janari Jõesaar tunnistas, et hetkel on ebaselgust väga palju, kuid ta usub, et tema mängijakarjäär kannatada ei saa.
Võrkpallinaiskonna peatreener Lorenzo Micelli - emotsionaalne itaallane, kes otsustas sisetunde ajel end Eestiga siduda
Eesti naiste võrkpallikoondise uus peatreener itaallane Lorenzo Micelli on maailmatasemel tipptreener, kes on karjääri jooksul võitnud mitmeid suuri tiitleid. Perega Prantsusmaal Le Cannet´ klubi juures viibiv Micelli rääkis volley.ee-le, milliste põhimõtetega treener ta on ja kuidas sisetunde us...
Eriolukorra jätkudes peab toetama erivajadustega laste vanemate majanduslikku ja psühholoogilist toimetulekut
Puuetega lapsed vajavad igapäevaselt erilist hoolt ja tähelepanu. Seoses eriolukorraga on peamiselt kõik koolid suletud, mistõttu laskub suurem koorem ka lapsevanematele. Avatuks on jäänud erivajadustega laste jaoks näiteks Pärnu Päikese Kool.
VIKTORIIN | Pane end proovile! Kui hästi tead viimase kümnendi Eesti korvpallimeistreid?
Eesti korvpallihooaeg jäi sel aastal pooleli. Usume, et spordisõpradel on praegu kodus piisavalt aega, et meenutada eelmise kümnendi meistreid.
Olukorra tõsidus hakkab kohale jõudma: kodus püsimiseks ei näe põhjust 4% Eesti elanikest
Eesti elanikud on hakanud rohkem pingutama, et koroonaviiruse levikut pidurdada ning vaid neli protsenti inimestest ei näe mingit mõjuvat põhjust kodus püsimiseks, selgub Turu-uuringute AS-i tehtud värskest küsitlusest.
Kriisiinfotelefon 1247 pakub nüüdsest ka psühholoogilist esmaabi
Häirekeskuse kriisiinfotelefon 1247 pakub nüüdsest elanikkonnale ka psühholoogilist esmaabi. Abi osutamiseks tehakse koostööd sotsiaalkindlustusameti ohvriabi kriisitelefoni 116 006 spetsialistidega.
TTÜ professor mobiiliandmete kogumise anonüümsusest: tarbetu detektiivitööga saaks inimese tuvastada, kuid selleks on ka teisi ja efektiivsemaid viise
Tallinna tehnikaülikooli tarkvarateaduse instituudi professor Tanel Tammet ütleb, et muretsemiseks on põhjust, kui riik peaks tahtma karantiinirikkujad mobiiliandmete abil üles otsida. Statistikaameti soov masside liikumist kaardistada on aga juba aastaid kasutusel olnud tehnoloogia.
Politsei operatiivjuht: oleme nädalavahetusel populaarsemates kogunemiskohtades täiendatud jõuga väljas
Politsei on suurendatud jõududega asunud kontrollima seda, et eriolukorras valitsuse kehtestatud karmimatest liikumispiirangutest kinni peetakse. Kambakesi kogunemised saadetakse laiali ja tehakse usinalt teavitustööd, miks piirangud vajalikud on. Jätkatakse ka autodest ruuporitega teavituse jaga...
TATISE KÄEGA SÖÖMA: rekajuhid laeva peal löövad koroonaohule käega
Kui maa peal kehtivad Eesti riigis aina rangemad reeglid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks, siis Rootsi vahet kaubalaevadel kurseerivad rekajuhid sülitavad nende peale täiega. Vahel suisa sõna otseses mõttes.
FOTOD | Ülemiste kaubanduskeskuses haigutab inimtühjus, avatud on vaid toidupood
Täna algas Eesti elanike jaoks vähemalt ajutiselt uus ajastu. Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud eriolukord jõudis nüüd hetkeni, mil sulgeti kaubanduskeskused. Toidupoed ja apteegid jäid avatuks.
Vene suursaatkond lükkas käima pronkssõduri restaureerimistööd
Kaitseväe kalmistul ümbritseti pronkssõdur Vene suursaatkonna poolt tellitud restaureerimistöödeks piirdeaiaga.
Terviseamet: hetkeseisuga on Eestis koroonaviiruse diagnoosi saanud 30 tervishoiutöötajat
Terviseametist kinnitatakse Delfile, et üle Eesti on praeguseks koroonaviiruse diagnoosi saanud 30 tervishoiutöötajat.
Eestis suri esimene inimene koroonaviirusse: elu kaotas 83-aastane naine
Täna suri Lääne-Tallinna keskhaiglas koroonaviirusesse nakatunud 83-aastane patsient.
Eriolukord võib soodustada perevägivalda. Ööpäevaga saatis Viru maakohus trellide taha kaks naisepeksjat
Eriolukorraga seoses tuleb inimestel rohkem viibida oma lähedastega. Kahjuks ei oska paljud lahendada konfliktseid situatsioone vägivallata, möönab Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokurör.
Neandertallased sõid haisid ja delfiine
Värske uurimuse andmeil sõid nüüdisaja Portugali aladel elanud neandertali inimesed mereande, vahendab BBC News.
Riik soovitab autokoolidel rangelt sõiduõpe lõpetada. Mitte kõik ei võta seda kuulda
Juba kaks nädalat kestnud eriolukorra ajal on olemas autokool, mis viib endiselt läbi õppesõite. Ei piisa ka valitsejate tungivast palvest vältida liigseid kontakte ja hoida kahemeetrist vahet.
Europarlament jaotab pandeemias kannatanud riikidele 37 miljardit eurot
Raha kasutatakse tervishoiusüsteemide toetuseks, kuid ka väiksemate ja keskmiste ettevõtete, tööturgude ja muude ELi majanduse haavatavate osade abistamiseks.
OOTAMATU LÄBIOTSIMINE: ametnike jaht olematutele karupoegadele viis pere šoki äärele
Neljapäeval enne keskpäeva saabus MTÜ Eestimaa Loomakaitse Liidu (ELL) kahe juhatuse liikme koduõuele võõras auto. Järgnenud läbiotsimine oli pererahva arvates pigem ulmefilmi stsenaarium, mitte eriolukorras riigi kodanike normaalne kohtlemine. Keskkonnainspektsiooni hinnangul käitusid nende amet...
OTSEBLOGI | Eestis suri esimene koroonahaige, ärevad teated tulid ka Saaremaalt ja Soomest
Eesti on nüüd nende riikide pikas nimekirjas, kus on koroonaviiruse tõttu hukkunuid. Samuti tuli täna varahommikul ärev teade Saaremaalt, kus avastati koroonaviirus kahel hooldekodu elanikul. Ka Soomes on läinud olukord veelgi ärevamaks, Helsingi ja seda ümbritsev Uusimaa regioon isoleeritakse re...
McDrive on väljamõeldud sõna! McDonald’s jättis keeleinspektorid pika ninaga
Keeleinspektorite hinnangul rikub kiirtoidukett McDonald’s keeleseaduse nõudeid siltidega McDrive ja McCafé. Kiirtoiduketi esindaja sõnul on tegu väljamõeldud sõnadega, mis ei oma üheski keeles tähendust.
Urmas Reinsalu: üle maailma on veel ligi 300 eestlast, kes vajaks abi koju saamisel. Enim on neid Austraalias
Välisministeeriumist korratakse, et kuigi Eesti piir jääb eestlastele alati avatuks, ei pruugi juba varsti olla logistiliselt võimalik Eestisse enne üleilmse kriisi lõppemist tagasi pääseda. Praegu on veel üle maailma 292 eestlast, kes vajaks abi.
Väärt mehel olgu mitu naist: õnn ja küllus tuleb õuele, kui Eestis pole vanatüdrukuid!
„Soovitan igale ühele abielusolevale järele mõelda seda hingelist ja kehalist seisukorda, milles iga vallaline on sunnitud olema... Kas ei tähenda see mitte, et osa väikesest Eesti rahvast on sunnitud iseseisvas Eestis elama raskemates oludes, kui nende kaaskodanikud... Poligamia võimaldaks tuhan...
Vaikus riigi pressiosakondades. Kuni ravivea mainimiseni jäid küsimused koroonasse surnud patsiendi kohta vastusteta
Koroonaviirusesse surnud 83-aastane hiidlane saabus haiglasse COVID-19 diagnoosiga ja tema seis muutus väga kiiresti kriitiliseks.
Gerd Kanter: hoiame eemale, püsime kodus ja hoolime üksteisest!
Eesti olümpiakomitee Facebooki lehel on teiste seas eriolukorra üleskutse teinud olümpiavõitja Gerd Kanter, kes ütleb, et tavapärase elu taastamiseks on meil kõigil võimalik anda oma panus.
Koroona õppetunnid: inimkatsed Saaremaal ja kätepesu
„Aprill on Eestis väga tähtis kuu, sest nakatunute arv suureneb, raskelt haigete arv suureneb – aga see ei kesta lõpmatuseni,“ ütleb staažikas nakkushaiguste arst Nelli Kalikova. Julgustades: „Koroona on hingamisteede nakkushaigus nagu gripid ja muud sarnased tõved. Neil on oma sesoonsus, mis täh...
Teadlased leidsid mürgist plasti õgiva bakteri
Teadlased on avastanud bakteri, mis mitte üksnes ei lõhusta mürgist plasti, vaid kasutab seda ka söögipooliseks.
Urmas Reitelmann: ERRi juhatus peaks tegema täiendavad professionaalsuse nõuded töötajatele ja toimetustele
ERRi nõukogu liige Urmas Reitelmann (EKRE) leiab, et rahvusringhäälingu juhatus peaks tegema täiendavad professionaalsuse nõuded töötajatele ja toimetustele. ERR-i juhatuse esimees Erik Roose sõnab, et kriitika on alati teretulnud, aga seadus ei näe ette, et kellegi professionaalsust käsukorras m...
ERISAADE | Kärt Anvelt süngest prognoosist: see pole paanika külvamine, vaid aus hoiatus inimestele
Delfi eriolukorra teemalises erisaates kommenteerisid Eesti Päevalehe ajakirjanik Kärt Anvelt, Ekspress Meedia uuriva ajakirjanduse juht Holger Roonemaa ja Delfi tegevtoimetaja Tarmo Paju teadlaste tumedaid prognoose koroonaviiruse edasise leviku kohta Eestis. Vaata või kuula saadet!
ERISAADE | Mihhail Kõlvart: riigi venekeelne kriisi-SMS oli üks lause, nelja lühendiga. Riigi tasandil ei osata vene elanikega suhelda
Delfi eriolukorra „Erisaate“ videoliinil on neljapäeva hommikul Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Pealinnas luuakse MUPO juurde ametnike reservi, et liikumispiiranguid paremini ellu viia. Linn vajaks rohkem volitusi nii MUPO-le kui näiteks kaupluste reguleerimiseks. „Kui need oleksid, tuleksid m...
VIDEO | Kuidas treenivad eriolukorras Eesti motosportlased?
Ka motosportlaste hooaeg lõppes eriolukorra tõttu enne, kui see õieti alatagi jõudis. Kuidas piirangute tingimustes trenni teha? Kogemusi jagavad Priit Biene, Meico Vettik, Marko Rohtlaan, Mihkel Osula, Hardi Roosiorg ja Harri Kullas.
TULEPÕRGU NARVAS: aluspesus ja toasussides majaelanikud üritasid masinaid päästa, riskides eluga
„Rahval on selle viiruse tõttu keerulised ajad, langetatakse palkasid ja inimesed jäävad tööta. Ja siis panevad mingid lurjused veel su auto ka põlema,“ pahandab Narva naine, kelle koduaknast mõnekümne meetri kaugusel süütamine toimus.
VIDEO | Riigihalduse minister Aab: ilma lisatarneta on Eestis isikukaitsevahendeid üheks kuni kaheks nädalaks
Igapäevasel eriolukorra pressikonverentsil antakse ülevaade hetkeolukorrast ja isikukaitsevahendite juurde hankimisest.
ANALÜÜTIKUTE LÖÖGIRUSIKAS: parimad pead tahavad kriisiajal riiki aidata
Erinevatel Eestimaa analüütikutel, ekspertidel ja teadlastel küpseb plaan luua asjatundjatest koosnev erikomisjon, mis aitaks valitsusel kriisiaja tingimustes paremaid otsuseid langetada.
Mihhail Kõlvart toob kriminaaluurimise all Ralf Allikvee haiglajuhiks tagasi
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart teeb täna Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) nõukogule ettepaneku taastada juhatuse esimehe volitused Ralf Allikveel, kelle keskkriminaalpolitsei pidas kinni jaanuari lõpus ning esitas talle kahtlustuse.
Ülikoolid eksamitest ei loobu, miljonitest eurodest ka mitte. E-õppe eest tuleb tasuda sama, mis tavalise õppe eest
E-õpe on mantra, mida korrutavad kõik kolm Eesti suuremat ülikooli: Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ), Tallinna Ülikool (TLÜ) kui ka Tartu Ülikool (TÜ).
„Köhin nagu korsten“, „hirm on tööl olla“: koroonaviirus on murdnud 21 Kuressaare haigla töötajat
Kuressaare haigla töötajad ütlevad, et paarikümne kolleegi nakatumine tekitab neiski hirmu. „Oleks praegust ette teadnud, jäänuks juba varem pensile.“ Samas on neid, kelles kasvab sellega hoopis missioonitunne: „Organiseerin lapsed maale ja tean, et olengi sõjas. Kui püssid ei paugu, siis see ei ...
Valitsuse teadusnõukoja raport: juba nädala pärast võib haiglaravi vajada 200 inimest või rohkemgi
Valitsus avalikustas täna koroonaviiruse-võitlust koordineeriva teadusnõukoja raporti. Sealt nähtub, et lähinädalail peame arvestama hulga uute raskete haigusjuhtudega.
Eesti Pank: pole välistatud 14protsendine majanduslangus
Eesti Panga prognooside kohaselt võib majandus langeda rohkem kui kuus protsenti. 
Võrkpallureid ootavad näguripäevad. Kas Saaremaa üldse jätkab?
„Olen hingelt optimist, aga seis on tõesti kusine,” nentis Tartu Bigbanki juht Alari Jõesaar ausalt.
Tallinn sulgeb koroonaviiruse tõttu loomaaia
Tallinna linnavõimud otsustasid, et koroonaviiruse tõttu pannakse kinni Tallinna loomaaed.
SUVESAARLASTE KIMBATUS: aed kasvab võssa, eriolukorra ajal niitma minna ei saa
„Kui eriolukord kehtib esimese maini või kauem – mis on väga tõenäoline – siis läheb suvilaomanikel jamaks,“ lausub Saaremaa mees Tarmo. Need, kelle alaline elukoht asub saarel, saavad võtta küll mandrilt üheotsapileti. Teised, kellel on saare peal vaid suvila või maakodu, peavad veel mõnda aega ...
Maui saarel põlvevigastusest taastuv Matthias Tass: teen kõik selleks, et tugevamana tagasi tulla
Mõned päevad tagasi oma 21. sünnipäeva tähistanud Eesti korvpallikoondise ja Saint Mary`s Gaels`i ülikoolimeeskonna keskmängija Matthias Tass taastub möödunud aasta lõpus saadud raskest põlvevigastusest. Hetkel viibib ta Ameerika Ühendriikides, Hawaii saarestiku suuruselt teisel saarel Mauil. Bas...
ERIOLUKORD POLITSEI PILGU LÄBI | Korterites enam vargil ei käida, koduvägivaldagi on vähem
Kaks nädalat Eestis kehtinud eriolukorra järel selgub, et ehkki inimesed veedavad rohkem aega kodus, saab politsei varasemast isegi veidi rohkem väljakutseid. Küll on kukkunud korterivarguste ja üllatusena ka perevägivallajuhtumite arv.