Podcast “Tõde või vale?” | Kuhu kadusid tuntud võrkpalluri Rivo Vesiku püksid enne karjääri tähtsaimat mängu?
Võrkpall24 meelelahutuslikus karantiinipodcastis “Tõde või vale?” astub seekord saatejuhile Karl Rinaldole vastu Venemaa rannavollekoondise treener ja “Kuldsest geimist” kuulajatele juba tuttavaks saanud Rivo Vesik.
Valitsus tahab koroonaviiruse varjus põhikooli lõpueksamite üle otsustusvõimu võtta
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps on juba kaks aastat üritanud kaotada põhikooli lõpueksameid. Seni tulutult.
Peaministri videopöördumine: peatame koroonaviiruse levikut, kui piirame lähikontakte. Ka järgnevatel nädalatel tuleb oma kontaktsed tegemised võimalusel ära jätta
Nii algaval nädalavahetusel kui ka järgnevatel nädalatel tuleb meil kõik oma käigud ja tegemised hoolega läbi mõelda ning võimalusel ära jätta, teatas peaminister ja eriolukorra juht Jüri Ratas.
GALERII | Kuidas rakendavad kauplused laupäeval kehtima hakanud reegleid?
Laupäevast hakkas kehtima uus eriolukorra korraldus, mille kohaselt peavad kauplused vajadusel piirama teenindussaali külastajate arvu, et inimesed saaksid järgida 2+2 reeglit. Ühtlasi peavad poed tagama vajaliku kahemeetrise vahe ka poest väljaulatuvas järjekorras ning tagama desovahendid.
Tallinnas on kodutute öömaja karantiinis
Eile õhtul Tallinnas Alasi tn 8 öömajja saabunud inimesel oli palavik, mistõttu viidi ta haiglasse.
OTSE | Terviseamet ja Jaak Aab annavad olukorrast ülevaate
Täna kell 12 toimuval igapäevasel asutusteülesel pressikonverentsil annavad viimastest koroonaviirusega seotud arengutest ülevaate terviseamet kriisistaabi juht Ragnar Vaiknemets, riigihalduse minister Jaak Aab, Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna juhataja Jako Salla ning...
Eile suri koroonaviirusse üks inimene. Ööpäevaga lisandus 58 positiivset testi, üle poole neist Saaremaalt
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 810 COVID-19 viiruse testi, millest osutus positiivseks 58 analüüsi. Terviseamet kinnitas Delfile, et eile suri üks koroonaviirust põdenud isik: Kuressaare haiglas lahkus elust 94-aastane naine.
Jaak Madison kritiseeris Mart Helmet: majanduskriisi sisenedes ei peaks preemiaid määrama
Mõne päeva eest sai ilmsiks, et EKRElasest siseminister Mart Helme jagab oma alluvatele lahkeid preemiaid. Erakonnakaaslase ja europarlamendisaadiku Jaak Madisoni silmis pole säärane käik õigustatud.
BLOGI | Eestis on koroonaviirus diagnoositud rohkem kui tuhandel inimesel, Kuressaare haigla avas neljanda COVID19 osakonna
Eriolukord Eestis keshtib kolmandat nädalat. Valitsus on sulgenud kaubanduskeskused, avatuks jäävad toidupoed ja apteegid. Keelatud on üle kahe inimesega kohtumised avalikus kohas. Liikumispiirangu rikkumise eest on võimalik määrata sunniraha 2000 eurot.
OTSEPILT ja -BLOGI | Terviseamet annab ülevaate hetkeolukorrast Eestis. Tuvastatud nakatunute arv ületas 1000 piiri. Valitsuspartei tahab alustada inimeste masstestimist
Tänasest hakkasid Eestis kehtima taas uued piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Tervishoiuametnike sõnul ei paista olukord Eestis veel niipea rahunevat. Terviseameti peadirektor Merike Jürilo sõnul liigume jätkuvalt haigestumiste kasvutrendis ning see jätkub ka järgmisel nädalal. Loe ro...
JUBA HÄDAS! Kohus algatas T1 kaubanduskeskuse omaniku saneerimismenetluse, võlg ulatub miljonitesse
Harju maakohus algatas reedel T1 Mall of Tallinn keskuse omanikfirma AS Pro Kapital Grupp tütarettevõtte Tallinna Moekombinaadi saneerimismenetluse makseraskuste ületamiseks ja võlakoorma ümber korraldamiseks.
Margus Punab: „Tavaelu taastamiseks peame teadma, kui paljud on juba koroona suhtes immuunsed.“
„Me teame juba, et koroona läbi põdenud inimesel tekivad antikehad, mis suure tõenäosusega annavad talle immuunsuse, kaitsevad uuesti nakatumast,“ arutleb doktor Margus Punab. Tema meelest tuleks alustada testimist antikehade suhtes ja viirusega kokkupuutest tervenenud peaks vaikselt tavaellu naa...
ERITEADE: poed ja teenindussaalid peavad homsest külastajate arvu osas piirangud panema
Eriolukorra juht Jüri Ratas allkirjastas täna korralduse, mille järgi tuleb kõik müügi- ja teenindussaalid, mis on inimestele avatud, varustada desinfitseerimisvahenditega. Reegli 2+2 täitmiseks peab pood või teenindusasutus välja arvestama, kui palju müügisaali korraga kliente mahub. Piirangud j...
KUI PALJU EESTLASED KRIISIAJAL JOOVAD? Ühed tunnistavad, et nüüd alkohol üldse ei isuta, teised ütlevad vastupidist: see aitab lõdvaks lasta!
Viinakurat pole kuhugi kadunud ka eriolukorras. „Joon oluliselt rohkem. Läti konjakid on kapist võtta,“ ütleb Andres. Seevastu on ka neid, kes on jätnud  joomise maha. „Kui pimedal ajal oli vähemalt üks klaas veini ikka päevas normaalsus, siis nüüd ei isuta üldse,“ tunnistab Terttu.
Raha vähe? Säästa! Nõuandeid keerulisel ajal toimetulekuks
Praegu ei tea meist keegi, mis saab homme. Üks on aga kindel: esimesed palgakärped ja koondamised on juba toimunud ning kardetavasti ei jää need ainsateks.
Kas töötukassa toetusega võib kellegi palk hoopis tõusta?
Üks ettevõte teatas sel nädalal, et vähendab töötajate palku 30 protsendi võrra, kuid pärast töötukassalt palgakompensatsiooni saamist jääb töötajate palgakärbe ainult 15 protsendi kanti ja teoreetiliselt võivad mõne firma töötajad saada palka isegi rohkem kui enne kriisi saabumist.
VIDEO | Alustas verivärske korvpalliteemaline saatesari "Aeg maha!"
Veel enne kui kogu elukorraldus koroonaviiruse tõttu erirežiimis kulgema hakkas, alustas Basketi toimetus verivärske korvpalliteemalise portreesaadete sarja "Aeg maha!" filmimist. Õnneks jõudsime esimese osa purki saada ja selle toome selle nüüd vaatajateni!
Pärnu Maxima 143 töötaja testimisel avastati kolm koroonasse nakatunut
Täna õhtul peale kella 18 suleti Pärnus Riia maanteel asuv Maxima XXX hüpermarket desinfitseerimiseks. Kahtlused osutusid tõeks, kui selgus, et kooronaviirus on kolmel kaupluse töötajal
COVID-19 viiruse tõttu suri veel kuus inimest, hukkunuid on kokku 11
Eilsest kuni tänase hommikuni on COVID-19 viiruse tõttu Eesti haiglates surnud kuus inimest: Kuressaare haiglas 73-aastane naine, 87-aastane naine ja 77-aastane mees, Tartu Ülikooli Kliinikumis 55-aastane mees ja 92-aastane naine ning Põhja-Eesti Regionaalhaiglas 86-aastane naine. Kokku on Eestis...
136 õpetajat pöörduvad riigikogu poole: Mailis Reps üritab eriolukorda ära kasutades oma võimu suurendada
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps püüab eriolukorda ära kasutades vähendada Riigikogu sõnaõigust haridusküsimustes pärast eriolukorra lõppu, kirjutab Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate selts (EAÜS) avalikus pöördumises Riigikogu poole.
Reps põhjendab, miks soovib eksamite üle otsustamiseks tähtajatut ainuvõimu: pole teada, kaua eriolukord kesta võib
"Eelnõu koostamisel sõnastati tähtajata õigus kooli lõpetamise tingimuste üle otsustada seetõttu, et praegu on väga keeruline prognoosida, kui kaua eriolukord kestab ja kas see võib pärast vaibumist taas uuesti puhkeda," põhjendab haridus- ja teadusminister Mailis Reps.
Tarmo Soomere miniloeng: kuidas end veenda, et maakera on ümmargune?
„Kui jutt ümmargusest Maast on vandenõu, on see üks väga vana vandenõu. Ning Eesti teadlaste ja koguni Eestimaa enda panus sellesse vandenõusse on hiigelsuur,“ muigab Tarmo Soomere, matemaatik ja mereteadlane, Eesti Teaduste Akadeemia president. Õhtulehe palvel pidas Soomere miniloengu, kuidas le...
Tallinna Kalevi mängija: treenerivahetus tuli meeskonnale ootamatult
Jalgpalli Premium liigas palliva Tallinna Kalevi väravavahi Karl Andre Vallneri sõnul meeskond treenerivahetust hooaja nii varajases faasis ette näha ei osanud.
Eesti Energia kaevanduse töötajal avastati koroonaviirus, töö peatub ja 800 kaevurit saadetakse koju
Eesti Energiale kuuluva Estonia kaevanduse töötajal tuvastati eile koroonaviirus. Viiruse leviku tõkestamiseks sulgeb Eesti Energia ajutiselt kaevanduse allmaaprotsesside töö ja ligikaudu 800 kaevurit suunatakse koju. Kaevanduse töö ajutine peatumine ei sea ohtu elektri ja õli tootmist, kuna Eest...
HAMMASTE SOODAPESU KEELUAJAL: „Saan teid registreerida kui plaanilise ravi vajalik jätk.“
Viis päeva pärast plaanilise hambaravi kohustuslikku lõpetamist Eestis helistas Õhtuleht 15 hambakliinikusse, broneerimaks hammaste soodapesu aega. Hambaarstide hinnangul on see üks saastavamaid protseduure, ent ühes kliinikus pakuti meile selleks aega juba järgmiseks päevaks. Plaanilise hambarav...
VIDEO JA FOTOD | Kevadtorm viis Lihulas kortermajalt katuse. 19 inimest pidi kodust lahkuma
Kui enamikes paikades üle Eesti võis ööl vastu reedet möllanud torm tunduda pigem kergemat sorti, siis näiteks Lihulas lõi see paljude inimeste argielu otseses mõttes sassi.
Täna esineb teedel libedust, tugev tuul võib ka puid ja oksi langetada
Täna hommikul kõigub õhutemperatuur Eestis nulli ümber, mis võib teedel libedust põhjustada. Juba pärastlõunal tõuseb ka tugev tuul, mis ähvardab omakorda teedele puid ja oksi langetada, hoiatas maanteameti liiklusjuhtimiskeskus.
FOTOD | Võtkem šnitti: Paide tänavad õpetavad liiklejaid kahemeetrist vahemaad pidama
Tänaseks õhtuks kaunistavad Paide tänavaid aerosoolvärvidega mahajoonistatud märgid, mis tuletavad kõndijatele meelde distantsi ulatust ning selle hoidmise olulisust.
ERITEADE: Hooldekodudes muutub kord eriolukorra ajal rangemaks
Eriolukorra juht Jüri Ratas allkirjastas korralduse, mille eesmärk on senisest rohkem kaitsta inimesi hooldekodudes COVID-19 viirusesse nakatumise eest.
Riik võib tööta jäävad välismaalased edaspidi koju saata
Kui siseministeeriumis valminud eelnõu seaduseks saab, tuleb neil kolmandast riikidest pärit välismaalastel, kes Eestis tööta jäävad, kiiremas korras kodumaale sõita.
Kriisiajal elektrita olek pahandab Kose inimesi
Harjumaa Kose valla elanikud on rahulolematud, et miks peab Elektrilevi päevade kaupa ja tundide viisi neilt elektri ära võtma, et teha hooldustöid ja seda koroonakriisist põhjustatud eriolukorra ajal, kui on vaja olla e- koolis ja kodukontoris.
Kodus viibimise kohustus on 8200 eestlasel, seda on rikutud 170 korral
Politsei on kodukülastuste ja telefonivestlustega tuvastanud umbes 170 kodus püsimise kohustuse rikkumist, mis kehtib välismaalt saabunud või koroonadiagnoosiga ja nendega koos elavatele inimestele.
139 koeraga polaarjoone taga: noor eestlanna hakkas kelgukoerte giidiks
Küllap on kõigil aeg-ajalt tunne, et tahaks argielu selja taha jätta ja kogeda midagi täiesti uut. Minna ära. Just nii tegi Maiu Lünekund (32), kes 2019. aasta sügisel pakkis asjad, jättis mugava elu ja kolis polaarjoone taha kelgukoeri kasvatama.
KODUÕPE: mures lapsevanemad pöörduvad andmekaitseinspektsiooni
Distantsõppega seotud küsimustega andmekaitse inspektsiooni poole tehtud pöördumistes on osa lapsevanemaid näidanud üles muret, et ei olda kindlad selles, kui turvaline on kodutöid internetti üles laadida.
HOOLEKODU HÄDAS: ärksamad asukad kipuvad linna, et prügikastides tuhnida!
Samal ajal kui koroonaviirus laastab juba mitte ainult Saaremaa hooldekodusid, vaid on jõudnud ka Ida-Virumaale Alutagusele, peab Elva vallas olev Hellenurme Kodu võitlust nii viiruse kui ka sellele akna lahti jätva demokraatiaga.
Suletud ilusalongide kliendid nõuavad salajasi vastuvõtte: mu küüned on koledad!
Viimastel nädalatel tundmatuseni muutunud elukorraldus on andnud paljudele teenindussektori töötajatele valusa löögi. Kinni on kaubanduskeskustes asuvad poed ja teenindusasutused; kodust väljas liikudagi võib üksi või kaksi, ent ilusalonge kriisikomisjoni tegutsemiskeeld otseselt ei mõjuta.
Miks sureb just Itaalias nii palju inimesi koroonaviirusse?
Suurt haiguspuhangut ja kõrget COVID-19 poolt põhjustatud suremust Itaalias võib selgitada mitme asjaoluga – viirusepuhangu alguses alahinnati reaalset olukorda, rolli mängivad kindlasti Itaaliale iseloomulik eri põlvkondade lähedus, elanike keskmine vanus ning kroonilised haigused.
MAAKONNALIINIDE JUHT: inimene sisenes bussi ja läkastas meelega!
„On liine, kus sõidavad ainult üksikud vanemad naisterahvad, kes irvitavad kahe meetri nõude peale. Üks muukeelne mutt ütles minu märkuse peale, et tal on pohhui,“ nendib koroona eesliinil töötav maaliinide bussijuht.
Kohtla-Järvel võeti vahi alla fentanüüli levitanud 61-aastane mees
Ida prefektuuri kriminaalbüroo pidas 31. märtsil kinni 61-aastase mehe, keda kahtlustatakse suures koguses narkootiliste ainete ebaseaduslikus käitlemises. Prokuratuuri taotlusel võttis Viru Maakohus mehe 2. aprillil kaheks kuuks vahi alla.
Ossinovski: tõenäoliselt tuleb veel piiranguid. Aga millal need lõppevad, selleks plaani pole
Endine töö- ja tervishoiuminister, sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski rääkis ETV saates "Esimene stuudio", et Eesti võimud võiksid jõuda kokkuleppele selles osas, kuidas me tahame koroonakriisist kui tervisekriisist läbi saada.
Jõhvi jagab koolitoitu vaid sajale lapsele 1500st. Lapsevanem: paljud on varsti nälja piiril
Kohalikud omavalitsused korraldavad koolitoidu jagamise erinevalt. Mõned pakuvad toitu toimetulekuraskustes lastele, mõned kõigile soovijatele.
Tiidrek Nurme: jooksjad on teiste sportlastega võrreldes eelisseisus
Veel enne suurt koroonakriisi veebruaris Sevillas Eesti läbi aegade teise tulemusega maratonijooksu olümpianormi täitnud Tiidrek Nurme sõnul on jooksjatel praegustes tingimustes teistega võrreldes lihtsam treenida, ent maratoonar rõhutab, et praegu on peamine inimeste tervis ning seetõttu oli ka ...
OTSE | ERIOLUKORRA UUDISED: testimise olukord ning ülevaade politsei ja päästeameti tööst
Igapäevasel eriolukorra pressikonverentsil on reedel juttu testimisest ning politsei ja päästeameti tööst.
Mõned omavalitsused tahavad teada, kes nende piirkonnas on nakatunud ja kus nad elavad. Seda infot ei anta
Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektori Jan Trei sõnul soovivad mõned omavalitsused infot koroonapositiivsete kohta aadressipõhiselt.
Koduse suurturniiri ärajäämine tõi Eesti jalgpalliliidule suure miinuse
Mais ja juunis Eestis toimuma pidanud jalgpalli U17 EM-finaalturniiri ärajäämine andis Eesti jalgpalliliidu rahakotile valusa löögi.
Lukase tahtmine olümpia ERR-ile osta päästaks Postimehe raharöövlist
Valitsuses on hullud päevad: kõikide ministrite peod on raha täis topitud. Kriis tähendab, et varandus tuleb laiali jagada. Ja kellele? Sõltub ministri suvast.
ERISAADE | Sure sina täna ja mina homme? Riina Raudne räägib eetilistest valikutest pandeemia ajal
VIDEOINTERVJUU | Kristjan Kangur: motivatsiooni jätkata on veel kindlasti
Tõelised korvpallisõbrad saavad taaskord rõõmustada, sest sel pühapäeval näeme Eesti ühe edukaima korvpalluri, Kristjan Kanguri muljetavaldavat mängu Euroliigas. Kell 21.30 algavat Milano Olimpia - Istanbuli Fenerbahce kohtumise kordust näitab telekanal TV3 Sport ja voogedastusteenus Go3.tv. Sell...
VIDEO | ERIOLUKORRA UUDISED: koroonaviirus võib kulmineeruda järgmise nädala lõpus
Igapäevasel eriolukorra pressikonverentsil on reedel juttu testimisest ning politsei ja päästeameti tööst.
Euroopa alaliit maksab Saaremaa võrkpalliklubile 10 000-eurose preemia
Euroopa võrkpalliföderatsioon (CEV) otsustas 2. aprillil, et erinevate eurosarjade auhinnafondist makstakse 2,6 miljonit eurot juba praegu klubidele, kes selle raha senipeetud mängudega välja on teeninud.
FOTOD | Torm tuleb. Tuul tuuseldas juba täna Tallinnas laineid
Tänaseks andis riiklik ilmateenistus juba teise taseme tormihoiatuse, mis tähendab, et ilm on ohtlik ja esineb tavatuid ilmastikunähtusi.
Vaata, kas panid täppi: e-etteütluse korrektne kirjapilt
Täna toimus Vikerraadio traditsiooniline e-etteütlus, mis eriolukorra tõttu edasi lükkus.
Rimi endine projektijuht jäi altkäemaksu võtmises süüdi
Harju maakohus mõistis läinud nädalal tingimisi vangistuse Rimi endisele projektijuhile Tiit Eliasele, kes sai  hankijatelt 530 868 eurot altkäemaksu.
Eesti Autospordi Liit koondab töötajad ja vähendab kulud miinimumini
Neljapäeval toimunud koosolekul otsustas Eesti Autospordi Liit ühehäälselt koondada töötajad ja viia kõik kulutused miinimumini, vahendab portaal Ralli.ee.
Reisikorraldajad ootavad, et riik kataks osa eestlaste erakorralise kojutoomise kuludest. Aas: töö käib, et lisanduks ettevõtteid toetavaid meetmeid
Reisikorraldajate TEZ Tour ja Novatours arvates ei peaks turistide kojutoomise eest rahaliselt vastutama ainult eraettevõtted, vaid ka riik.
Võrus tegutsev haigla kaitseb ennast: täidame kõiki nakkuse vältimise nõudeid!
Võrus asuva Lõuna-Eesti haigla arstid tunnistasid avalikult, et haiglas ei peeta kinni terves Eestis kehtestatud reeglitest ja riskitakse viiruse levimisega. Haigla esindaja sõnul käituvad nad vastavalt riskihinnangule.
OTSE | Välisministeerium teeb kokkuvõtte reisil olnud eestlaste abistamisest
gVälisminister Urmas Reinsalu ja välisministeeriumi konsulaarabi büroo direktor Tiina Kallasmaa teevad kokkuvõtte reisil olnud eestlaste koju abistamisest ning tutvustavad olulist konsulaarinfot.
Värvikas põrguline, kes aitas Noole olümpiakullani, mõnitas Carl Lewist ja saatis Kaljuveeri puu taha
Miks oli Erki Noole olümpiakullani viinud Daley Thompsonil ainult kaks õpilast?
Eesti ühines Ungari arenguid hukkamõistva avaldusega
Eesti koos teiste Balti riikidega ühines Euroopa Liidu 13 vanema liikmesriigi pöördumisega demokraatia ja õigusriigi kaitseks, milles nähakse kaudset kriitikat Ungaris toimivate arengute suhtes, vahendab ERR.
VIDEO | Välisministeerium tegi kokkuvõtte reisil olnud eestlaste abistamisest
Välisminister Urmas Reinsalu ja välisministeeriumi konsulaarabi büroo direktor Tiina Kallasmaa tegid reedesel pressikonverentsil  kokkuvõtte reisil olnud eestlaste koju abistamisest ning tutvustavad olulist konsulaarinfot.
FOTOD | Tallinna jõudis 2,6 miljonit isikukaitsevahendit
Neljapäeval jõudis Hiinast Tallinna lennuk, mille pardal oliEesti ja Läti ühine isikukaitsevahendite tellimus.  Lisaks 1,5 miljonile maskile jõudis kohale 30 000 FFP2 respiraatorit, 20 000 kitlit, 5000 paari kaitseprille ja 500 000 paari nitriilkindaid. Läti Vabariigile on eraldi ette nähtud 500 ...
Algatus "Helista eakale lähedasele!" julgustab seltsi vajavaid eakaid endast teada andma
Kodanikuühendused MTÜ Jututaja ja Peaasi.ee kutsuvad üles helistama eakatele lähedastele ning endast teada andma eakatel, kes vajavad praegusel kriisiajal emotsionaalset tuge ja seltsi.
Vabatahtlikud meedikud startisid Saaremaa välihaiglasse tööle
Täna varahommikul sõitis Saaremaale 11 vabatahtlikku meedikut, kes hakkavad tööle Saaremaa haigla juurde paigaldatud kaitseväe välihaiglas.
President Kersti Kaljulaid: kriisis lähedase kaotanutele avaldame veel pikalt kaastunnet
Presidendi Kersti Kaljulaidi sõnul ei käitu viirus Eestis teisiti kui mujal maailmas, mis tähendab aga, et veel pikalt tuleb kriisis elu kaotanute lähedastele avaldada kaastunnet, kuid samal ajal anda enda lähedastele tuge, olles nendest küll füüsiliselt eemal, kuid emotsionaalselt mitte.
Turismisektor saab riigilt 25 miljonit
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium hakkab läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) pakkuma toetust raskustesse sattunud turismisektori ettevõtjatele kriisi võimalikult kiireks ületamiseks ja sektori jätkusuutlikkuse tagamiseks.
Kohtla-Järve volikogu esimehel tuvastati koroonaviirus, linnavalitsuse töötajad karantiinis
Kodutu mees koroonakriisis: ega viirus ei küsi, kas sa oled rikas või vaene
Kodutu Toomas tunnistab, et eriolukord mõjutab ka teda. Elukorraldus on muutunud keerulisemaks: kui tahad ennast pesta, tuleb seda teha tanklas külma aknapesuveega.
Metsanduse arengukavale ei leitud pärast mitut katset mõjude hindajat
Keskkonnaministeerium arutab metsanduse arengukava juhtkoguga, kuidas protsessiga edasi minna, kuivõrd selleks vajalikku keskkonna- ja muude oluliste mõjude hindajat pole õnnestunud mitme riigihankega leida. Ministeerium peab põhjuseks teema konfliktsust.
Reinsalu vastus Paetile: kordan üleskutset loobuda kriisiajal poliitintriigidest
Välisminister Urmas Reinsalu arvates ründab europarlamendi saadik Urmas Paet Eestit valeväidetega.
OTSE | Välisministeerium teeb kokkuvõtte reisil olnud eestlaste koju abistamisest
gVälisminister Urmas Reinsalu ja välisministeeriumi konsulaarabi büroo direktor Tiina Kallasmaa teevad kokkuvõtte reisil olnud eestlaste koju abistamisest ning tutvustavad olulist konsulaarinfot.
Talv lahkub piksega: külma Arktika ja sooja Euroopa kokkupõrge tõi Eestisse äikese
„Kontrast Arktika ja Euroopa vahel on väga suur ja see põhjustas tormi. See liikus Kesk-Rootsi kohalt kagusse, täpselt Eesti suunas ja tõi kaasa äikese. Ööl vastu reedet jõudis äike saartele ja Soome lahe kohale. Tavaliselt on äikese tekkimiseks vaja sooja, aga see võib saada energiat ka suurest ...
President taunis Tallinna uudistesaadet PBK-s
President Kersti Kaljulaid laitis Tallinna linnavalitsust otsuse eest teha uudistesaade Venemaa propagandakanalis PBK.
RMK alustab rekordiliselt suure metsaistutusega
Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) istutab 2020. aastal riigimetsa 22,4 miljonit taime, mida on rohkem kui kunagi varem. Selleks panustab RMK metsa istutamisse ja noore metsa hooldamisse kokku rekordilised 19 miljonit eurot.
Ettevalmistused epideemiaks: Tallinnas otsitakse kohti välihaiglatele
Kuigi vajadust veel ei ole, tehakse strateegilisi ettevalmistusi, et Tallinnasse saaks püstitada välihaiglaid. „Projekteerimise töörühm alustas täna tööd, tulemused selguvad lähinädalate jooksul ja selle tulemusena valitakse välja sobivaim lahendus,“ ütles Õhtulehele terviseameti kriisistaabi med...
ERISAADE | Valitsus näeb, et aktsiisikärbe aitab ettevõtjaid. Opositsiooni sõnul saaks selle eest sadat tuhandet inimest 500 euroga kolm kuud toetada
Täna avalikustab valitsus lisaeelarve, mis viiks ametlikult ellu lubatud majanduse toetamise meetmed. Delfi „Eriolukorra erisaates“ on video teel riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk (Isamaa) ja komisjoni liige Riina Sikkut (SDE). Kokk räägib, mida on eelarvest veel oodata. Samuti rõhut...
Opositsioon: kas kriisiolukorra varjus täidab koalitsioon valimislubadusi?
Valitsus andis riigikogule üle lisaeelarve eelnõu. Üldjoontes jäi opositsioon välja pakutud meetmetega rahule, aga leiti, et vähemalt kahe meetmega püüavad valitsuserakonnad kriisi ajal ellu viia oma valimislubadusi.
Oluline seadusemuudatus: prokurör saab õiguse määrata ajutist lähenemiskeeldu
Muudatus on oluline, kuna selle abil saab kaitsta lähisuhtevägivallas kannatanut ja eraldada vägivallatseja võimalikult kiiresti.
Keskkonnaministeerium soovitab eriolukorras käituda prügiga tavapärasest teistmoodi
Eriolukord on tuntavat mõju avaldanud ka jäätmekorraldusele, selgus keskkonnaministeeriumi kohtumistest jäätmevedajate ning -organisatsioonidega. Hüppeliselt on kasvanud pakendijäätmete kogused, probleemiks on tõusnud konteinerite kõrvale jäetavad ehitus- ja lammutusjäätmed.
Uuring: inimeste rahulolu Eesti tervishoiusüsteemiga on kasvanud
Arstiabi kättesaadavust peavad heaks 66% Eesti elanikest, mis on kõrgeim mõõdetud tulemus alates 2011. aastast.
Kas inimesed siiski püsivad kodus? Google teab sellele vastust!
COVID-19 viiruse ülemaailmne puhang on pagendanud meid oma kodude võrdlemisi turvaliste seinte vahele. Teoorias tohiksime väljuda vaid tõsiste probleemide korral ning selgi puhul tuleks unustada igasugused tarbetud käigud. Kuidas on lood aga tegelikult?
PEREARST VASTAB | Miks ei kanna kõik maske? Kas viiruse läbipõdemine annab immuunsuse? Kui ohtlik on viirus beebidele? Kas pakendeid peaks desinfitseerima?
Delfi lugejad saatsid eile terve päeva toimetusele oma koroonateemalisi küsimusi Eesti perearstidele. Avaldame perearst dr Ruth Kalda vastused.
Projekte keskkonnast, loodusest ja kliimast toetatakse ligikaudu poole miljardi euroga
Alates tänasest on avatud LIFE programmi 2020. aasta taotlusvoor, et sel aastal jagada keskkonna-, looduskaitse- ja kliimaprojektidele ligikaudu 450 miljonit eurot, teatas keskkonnainvesteeringute keskus.
PERHis vähiravi saanud mees on hämmingus: ükski medõde ei kandnud maski!
„Läksin siis PERHi mask ees, pesin käsi, desinfitseerisin – kõik jutud. Ja siis saabus hämming. Päevaravi osakonnas, kus inimesed saavad vähivastast ravi ja enamikel on ülinõrk või puudulik immuunsussüsteem, ei kandnud ükski medõde maski,“ kirjeldab sel nädalal Põhja-Eesti regionaalhaiglas vähiva...
Aasta tennisetreeneriks nimetatud Martin Karis: karantiiniaeg filtreerib terad sõkaldest
Koroonakriis ja sellest tulenevad liikumiskeelud on teiste sportlaste seas keerulisse olukorda pannud ka tennisistid, kes peavad pallitreeningutesse tegema mitmenädalase, võimalik, et lausa mitmekuulise pausi. 2018. aastal Eesti tenniseliidu poolt aasta treeneriks ja mullu aasta noortetreeneriks ...
Valitsus toetas seadusemuudatusi, mis annavad eriolukorras abipolitseinikele rohkem õigusi
Valitsus toetas täna seaduseelnõud, millega soovitakse muuta kümmet seadust, et lihtsustada abipolitseinike, kaitseliitlaste ja kaitseväelaste kaasamist eriolukorra lahendamisel.
Urmas Paet: Eesti on erinevalt Lätist end väärtusküsimustes selgelt Ida-Euroopa riikide hulka positsioneerinud
Eesti valitsus end väärtusküsimustes selgelt positsioneerinud Ida-Euroopa riikide hulka. Samas kui näiteks Läti on koos Põhjamaade ja kogenud lääne demokraatiatega õigusriigi ja põhivabaduste käekäigu pärast mures, kirjutab Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet (Reformierakond).
UEFA teatas kuupäeva, millal peaks kohalikud jalgpalliliigad lõppema
Euroopa jalgpalliliit (UEFA) teatas kolmapäeval oma liikmetele, et koroonaviiruse tõttu peatunud 2019/20 hooaja kohalikud jalgpalliliigad peaks lõppema hiljemaks 3. augustiks.
OTSEBLOGI | Meditsiinijuht avaldas toreda uudise: haigeid on tulnud vähem kui prognoositi
Kolmas nädal eriolukorras on Eestis läbi saamas ning kuigi tänane päev tõi uudise viiendast koroonaviiruse surmaohvrist, oli ka positiivseid signaale. Keskpäevasel pressikonverentsil ütles Terviseameti kriisistaabi meditsiinijuht kolonelleitnant dr Ahti Varblane haiglas asuvate nakatunute numbrei...
Pidu nullkäibega: suletud ööklubi kehutab tasuta netipeol kuulajaid heategevusele
„Klubi käive on tõepoolest ümmargune null ning otsustasime seda projekti teha puhtalt abistamise tahtest. Virtuaalpidudega loodame kaasa aidata inimeste koduspüsimisele, toome meelelahutuse koju kätte,“ ütleb Märt Mägi, kes reede õhtuti korraldab Tartu ööklubist Shooters otseülekandeid kõikide so...
VIDEO | Kõlvart: Tallinna linn loobub kolmeks kuuks rendipinna tulust
Kolmapäevasel Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil osalesid linnapea Mihhail Kõlvart ning abilinnapead Kalle Klandorf ja Aivar Riisalu. Infotunni suurim uudis oli see, et Tallinna linn loobub aprilli alguses kolmeks kuuks oma rendipindade tulust, lootes sellega majandussektorit aidata.
Saade “Kuldne geim” | Ootamatu vangerdus: Tõnis Niinemetsast sai eriolukorras Eesti võrkpallikoondiste uus peatreener
Võrkpalliteemalises taskuhäälingusaates “Kuldne geim” on aasta neljanda kuu esimesel päeval külas Eesti rahvusmeeskonna ja -naiskonna uus peatreener, praegusel ajal tööta olev näitleja Tõnis Niinemets.
Suri akadeemik Enn Tõugu
Esmaspäeval suri 85aastasena akadeemik ja eesti arvutiteaduse aluspanija Enn Tõugu.
OTSE | ERIOLUKORRA UUDISED: Jüri Ratas, Martin Helme ja Helir-Valdor Seeder annavad ülevaate uuest eelarvest
Igaopäevasel eriolukorra pressikonverentsil tutvustatakse neljapäeval 2020. aasta riigi lisaeelarvet. Ülevaate annavad peaminister Jüri Ratas,  rahandusminister Martin Helme ja kolmanda koalitsioonipartneri esindajana Isamaa erakonna juht Helir-Valdor Seeder.
Koroonakriis võib vähendada riigi sissetulekuid kahe aastaga 3,5 miljardi võrra
Valitsus otsustab homme stabiliseerimisreservi kasutuselevõtmise üle, sest rahandusministri hinnangul on riigi negatiivne rahavoog sel ja järgmisel aastal kokku 3 kuni 3,5 miljardit eurot.
Kultuuriminister Tõnis Lukas: esitasime riigikogule 25 miljoni euro suuruse spordi- ja kultuurivaldkonna kriisipaketi
„Muidugi on Eestis päevakajaline teema inimeste tervis ja otsused tehakse sellest lähtudes. Meie jaoks on teisel kohal Eesti kultuurielu käimas hoidmine – eesmärk on, et Eesti kultuur tuleks eriolukorra lõppedes välja vähemalt samas seisus, kui sellesse läks ja kaotused olid võimalikult väikesed,...
Eesti jalgpallinaiskonna EM-valikmängud lükati edasi
Euroopa jalgpalliliit (UEFA) teatas, et seoses koroonaviiruse levikuga lükati edasi juunikuusse planeeritud rahvuskoondiste kohtumised.
Karantiini jäänud Tustit: kui kriis venib, on sportlastel raske vormi hoida
Tunnustatud treener ja füsioterapeut Indrek Tustit rääkis, kuidas mõjutab koroonakriis tippsportlasi.
Rahvastikuteadlane Tiit Tammaru: Eesti suuremates linnades on viiruse levik seni kontrolli all
Parimad koroonaviiruse leviku tingimused on suurtes linnades ning seetõttu jälgib rahvastikuteadlane, Tartu ülikooli linna- ja rahvastikugeograafia professor Tiit Tammaru eriti tähelepanelikult Tallinna ja teiste Eesti suuremate linnade olukorda.
OTSE | ERIOLUKORRA UUDISED: juurde on tulnud 34 nakatunut, hooldekodudes algab laustestimine
Igapäevasel pressikonverentsil tuleb kolmapäeval juttu koroonaviiruse testimisest ja olukorrast tööturul.
ÜLEVAADE KOOLIDE SULGEMISEST | Uus trend: sulgemise asemel kaotavad väikesed maakoolid iseseisvuse
Järgmisel kooliaastal lähevad sulgemisele mitmed koolid üle Eesti. Mõnel pool tähendab see samas asulas oleva kahe kooli liitmist, mõnel teisel pool aga juriidiliste kehade muutmist, mis vähemalt esialgu kohapeal midagi olulist ei muuda.