Urmo Soonvald: kuidas EKRE esiingel Jüri Ratas sõna lämmatab
Eesti Päevalehe ja Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald kirjutab neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil toimunust tõukunud arvamusloos, et peaminister Jüri Ratas on kas väsinud või jõuetu.
Tagasi ellu kutsutud korvpalli karikavõistlustest võtab osa 24 tiimi
Uuel hooajal Eesti korvpalli võistluskalendrisse lisanduvale Paf Superkarika turniirile pani ennast kirja 24 võistkonda. Registreerunud tiimid loositakse paaridesse 19. augustil kell 14.
Hans-Christian Hausenberg sai teivashüppes nulli
Tartus toimuvatel Eesti noorte ja noorsoo mitmevõistluse meistrivõistlustel proovis Hans-Christian Hausenberg lõpuks ometi kümmet ala hästi klappima saada, kuid seekord sai komistuskiviks teivashüpe, kus ta ei saanud jagu algkõrgusest.
Haridusministeerium: üleriigiline distantsõpe jääb viimaseks võimaluseks
Uus kooliaasta on vaid mõne nädala kaugusel, kuid koroonaviirusega nakatunute arv on viimastel nädalatel tõusnud. Mis saab sügisel? Kui koolid avatakse, siis kuidas tagatakse seal ohutus? Kui distantsõpe jätkub, siis mida tehakse teisiti? Kui ma kardan viirust, sest kuulun riskirühma, kas mul on ...
ETTEVÕTJAD LAHKUVATEST UKRAINA TÖÖLISTEST: täismeestel on pisarad silmis, nad ei saanud oma perele leiba lauale teenida!
„Reede ööseks peavad kaks meie Ukraina töötajat lahkuma. Ettevõte jääb kibedal söödavaru varumise ajal jänni, aga mul on meeletult kahju hoopis neist meestest, kes ei saanud oma perele leiba lauale teenida,“ ütleb OÜ Hobulased omanik Priit Ojamaa.
FOTOD | Meloodiline meeleavaldus valgevenelaste toeks: tahame, et sellest saaks meie laulev revolutsioon
"Laulame tänasel üritusel, kuna tunneme, et see võiks eestlastele südamelähedane olla ning tahtsime, et sellest sündmusest kujuneks meie laulev revolutsioon," avas valgevenelasi toetava meeleavalduse tagamaid üks organiseerijaist, valgevenelanna Galina Panarad. Sündmuse eesmärgiks on saata toetav...
Eesti koondise eksväravavaht sai joobes juhtimise eest karistada
Eesti jalgpallikoondise endine väravavaht Sergei Lepmets tabati juuni lõpus autoroolist purjuspäi.
Kas magistraalilt eemale jäämine hävitab Kose-Risti söögikohad? „Kui sõidetakse mööda 120 km/h, ega siis keegi pidurit ei pane.“
„Vaevalt nüüd kliente juurde tuleb, loodan, et pankrotti ikka ei lähe,“ ütleb Kose-Ristil asuva söögikoha Tareke peremees Kalle Pormann. Tema tekitab õudu teadmine, et Tallinna-Tartu maantee muudab marsruuti, jättes kuulsa ristmiku suure magistraali kõrval väikevennaks.
Terviseamet: Lõuna-Eestil on lootust. Kui riskid on maandatud, võivad rallid toimuda
Terviseameti peadiretori kohusetäitja Mari-Anne Härma sõnul ei ole terviseametil plaanis ära keelata Rally Estonia toimumist, Lõuna-Eesti ralli kohta on veel otsus tegemata.
FOTOD | Poolsada inimest marssisid Tallinnas Poola seksuaalvähemuste eest
Täna kell kaks kogunesid Vabaduse väljakule inimesed Poola seksuaalvähemuste toetusmeeleavalduseks.
Raudteele kõndinud 86-aastane naine sai Tartust Tallinnasse suundunud reisirongilt löögi
Kell kolm Tartust Tallinna poole suundunud rong hilineb, kuna Tartu-Jõgeva lõigul juhtus õnnetus.
FOTOD | Eileõhtune valgusetendus on tõenäoliselt seotud ajateenijatega
Eilsel õhtupoolikul kella kümne kanti võis Viimsist Paljassaare poole kiigates märgata taevas eredat valgust. Millega täpsemalt tegemist?
Ukrainlasi kaotavate põllumeeste advokaat: politsei võib otsuseid teha absoluutselt põhjendamatult
Homme keskööks peab Eestist lahkuma 12 ukrainlast, kes politsei hinnangul rikkusid eneseisolatsiooni nõuet töötamisega. Ukrainlaste tööandja advokaat Ramil Pärdi püüdis küll otsust halduskohtus vaidlustada, kuid kohtu hinnangul ei allu sellised otsused seaduse kohaselt kohtu kontrollile.
GALERII | Vabaduse väljakul avaldatakse toetust valgevenelastele: „Lõpetage vägivald inimeste vastu, kes soovivad rahu.“
Valgevene linnade tänavad on pärast pühapäevaseid presidendivalimisi täitunud rahvamassidega, kes avaldavad meelt Aleksandr Lukašenka väidetavalt hiiglaslikule võidule. Neljapäeva õhtul toimus valgevenelaste toetuseks üritus ka Tallinnas, Vabaduse väljakul.
Karikaturist Andres Varustin: „Maailm on kohati päris hulluks läinud. Nalja ka enam ei mõisteta!“
Õhtuleht sai Tartu raelt kirja, milles nõuti, et ajaleht eemaldaks kohe karikatuuri, millel on linna logo modifitseeritud pilapilt. „Selline pahameel on minu jaoks üllatav. Mis mõttes nagu? See on ju nali!“ märgib karikatuuri autor Andres Varustin.
Eesti noortekoondise jalgpallur viibib testimisel AS Romas
Tallinna Kalevi poolkaitsja Martin Vetkal viibib Soccernet.ee-le teadaolevalt testimisel Itaalia kõrgliigas sel hooajal viienda koha saanud AS Roma juures.
VABAD HINGED! Vikerkaarelaagrite fänn Kati Lumiste: peab julgema teistest erineda!
Vaba hing Kati Lumiste on käinud vikerkaareliikumise kogunemistel nii Mehhiko vihmametsas kui ka Prantsusmaa mägedes, mõistagi on ta kohal ka praegu Lõuna-Eesti metsas toimuval üle-euroopalisel üritusel. “Eelistan väiksemaid kogunemisi. Kõige suurematel kogunemistel on olnud umbes kaks tuhat inim...
VAATA OTSE | Eesti kergejõustiklased lähevad Balti võistkondlikele meistrivõistlustele tiitlit kaitsma
14.-15. augustil toimuvad Lätis Ogres täiskasvanute Balti võistkondlikud meistrivõistlused ehk Presidendi karikavõistlused.
Katrina Indiana kasvamine aktivistiks: „Minagi ei sündinud tolerastiks!“
Pealkirjas kasutatud sõna „tolerast“ kasutab Katrina Indiana, kodanikunimega Katrina Raiend sarkastiliselt. Ta teab seda halvustava tooniga sõna hästi, seda leiab nii artiklite kommentaaridest kui ka temale adresseeritud sõimukirjadest. „Kuna need kirjad tulevad enamjaolt anonüümsetelt kasutajate...
FOTOD | President Kaljulaid konverentsil: peame hoidma loodust sama hoolega kui oma ühiskondlikke väärtusi
"Peame hoidma loodust sama hoolega, kui kaitseme oma muid ühiskondlikke väärtusi," lausus president Kaljulaid täna Eesti looduskaitse 110. aastapäeva konverentsil Kuressaares. „Suur osa eestlasi saab hingekosutust ikka metsast, mere äärest, suure kivi juurest, kirjeldamata seda religioonina,“ lis...
KOOL HINNETEVABAKS?! Paljud õpetajad tõrguvad uudse korra vastu
Kas koolidesse imbuv uus hinnetevaba kord virutab kolmed-neljad ajaloo prügikasti? Pooldajate kõrval on uuel korral ka tuliseid vastaseid, just õpetajate seas.
Johannes Erm õnnestunud projektist, kasulikust ajapikendusest ja Noole habemega rekordist
Kümnevõistleja Johannes Erm keskendus suvel kettaheitele ja suutis end meeldivalt üllatada.
Lastehalvatuse likvideerimisest puusaliigeste vahetamiseni. Eesti Rotary klubid on panustanud 90 aastat ühiskonna heaolu kasvu
Rotary International on 115 aastat tegutsenud globaalne organisatsioon, mis seab ühiskonna teenimise isiklikest huvidest kõrgemale. Üle maailma on 185 riigis asutatud ligi 35 000 klubi, kuhu ligi 1,2 miljonit rotariaani. Pikaaegne ja väärikas Eesti Rotary-liikumine tähistab tänavu 90. aastapäeva....
Sotsiaalministeeriumi juhtkond külastab täna ja homme Ida-Virumaad
Täna ja homme külastab sotsiaalministeeriumi juhtkond Ida-Virumaad, kus kohtutakse nii kohalike omavalitsuse, sotsiaalvaldkonna töötajate ning Ida-Virumaa tööandjate ja ametiühingute esindajatega.
Uues kuues Rakvere Vallimäel on võimatu ratastoolis liikuda. Ratastoolis Erki: „Selline asi võtab pisara kurku küll.“
Augusti esimesel päeval avatud Rakvere Vallimäe vabaõhukeskuses on võimatu liikuda kontsakinga ja lapsevankriga, rääkimata ratastoolist või muust liikumist hõlbustavast abivahendist.
VIDEO ja FOTOD | Rattasõiduvõistlus tekitas Tallinnas ilmotsatu ummiku
Lugeja saadetud videost nähtub, kuidas Pirita ja Lasnamäe kandis on Lauri Ausi mälestussõidust tingituna tekkinud hiigelummik.
Päästeametniku tapmiseasi jõudis riigikohtusse
Prokurör on riigikohtus vaidlustanud Tallinna ringkonnakohtu otsuse, millega mõisteti päästeametnik Sulev Kallavuse tapnud Jaan Palu (pildil)  13 aastaks vangi.
VIDEO | Terviseameti juhi kt: koroonaviirus lapselt lapsele ei levi. Väga harvad on ka juhtumid, kui laps koolis õpetajat nakatab
Täna arutavad terviseamet ja haridusministeerium, millistel tingimustel saavad koolid 1. septembril uksed tavapäraselt lahti teha. Homme otsustab nende üle valitsus.
REKORDAASTA LUHTUS: maasikamüüjate rahakotis ulub tuul, üle poole marjadest jäi põllule hallitama
Jaaninädalal pidi enamikel maasikapõldudel algab tõsisem korje, kuid töökäte puudusel jäi suurem osa saagist ikkagi põllule mädanema. Eesti maaülikooli dotsent Ulvi Moor hindas mahajäänud saagi suurusjärguks 70%. „Moori tootmiskatsete andmeil oleks maasikakasvatuses olnud rekordsaagiaasta, millis...
Kriisa hooaeg USA-s lükkus järgmisesse aastasse
Ameerika ülikoolide korvpalliliiga NCAA kõrgeim konverents Pac-12, mille hulka kuulub ka eestlaste Kerr Kriisa ja Anna Gret Asi Arizona ülikool, lükkas oma hooaja aastasse 2021.
FOTOD | Koplirannas roosaks värvunud vesi võib tähendada supluseks ebasobilikku keskkonda
Mureliku kodaniku fotomaterjal roosakast veest andis põhjust Terviseametil pöörduda Keskkonnainspektsiooni poole, saamaks teada, millega täpsemalt on Kopliranna veepiiril tegemist. Terviseameti arvates on haruldast tooni merevee põhjuseks punavetika laguprodukt.
Lõuna-Eesti ralli toimumine selgub täna. Kas otsus mõjutab ka Rally Estoniat?
Terviseameti lõuna regiooni juht Tiia Luht lubas, et Lõuna-Eesti ralli toimumise lubamise või keelamine saab selgeks täna õhtuks.
Naiste jalgpallinaiskond alistas viieaastase pausi järel Läti, värav otse nurgalöögist
Eesti naiste jalgpallikoondis alistas Lilleküla staadionil peetud maavõistluses Läti koondise tänu Kristina Bannikova väravale 1:0.
Hall ala Tallinna lennujaamas? Kõrge nakkuskordajaga Austria kodanik püüdis isolatsioonist kõrvale nihverdada
Tallinna lennujaam sai päringu, kus uuriti võimalusi põikamaks kõrvale eneseisolatsioonist. Nimelt soovis külaline Austriast korraldada kohtumise Tallinna lennujaama VIP-alas. „Kas on võimalus kohtumise korraldamiseks selliselt, et külaline nagu ei sisenekski Eestisse (jääks neutraalsesse tsooni)?“
Kas Kadrioru staadionil dopinguküttide eest ära jooksnud Legioni jalgpallur kartis põrumist narkootilise ainega?
Hiljuti jõudis meediasse uudis, kuidas TJK Legioni jalgpalliklubi mängumees Maksim Lipin põgenes pärast Paide Linnameeskonna vastu peetud kohtumist dopinguküttide eest.
Noor Flora keskkaitsja viibib Tottenhamis testimisel
17-aastane FC Flora keskkaitsja Maksim Paskotši saab end sel nädalal proovile panna mullu Meistrite liiga finaali jõudnud Tottenham Hotspuri eakaaslaste juures, vahendab Soccernet.
Ostapenko pahameeletormi kätte jäänud pukikohtunik: ühe otsuse puhul me tõenäoliselt eksisime
Jelena Ostapenko bravuuritsemine Tallinna publiku ees polnud midagi erakordset ja kogenud pukikohtunikku Arbo-Karl Bramanist see verest välja ei löönud.
Lõuna-Eesti ralli linnakatse jääb ära, kogu ürituse toimumine pole kindel
Järgmise nädala lõpus toimuma pidanud Lõuna-Eesti ralli võib Terviseameti nõudmisel ära jääda.
Endine tippmängija Siim Liivik asub juhtima Soome hokisaadet
Eile oma sportlaskarjääri lõpetamisest teatanud hokimängija on alustamas uut karjääri televisioonis, vahendab iltalehti.
Põllumehed vaidlustavad kohtus ukrainlastest töötajate väljasaatmise
Prokuratuur ei rahuldanud kolme ettevõtte taotlust muuta otsust, millega saadetakse nende talude võõrtöölised riigist välja. Nüüd otsustasid ettevõtjad kohtusse pöörduda, sest nende arvates töölised isolatsioonireegleid ei rikkunud.
Rannajalgpalli ajalooline hooaeg kulmineerub Pärnus
Rannajalgpalli Eesti meistriliiga, mis ühendab esmakordselt Eesti ja Läti paremiku, tõmbab ajaloolisele hooajale joone alla sel laupäeval Pärnu Sportland Beach Arenal. Samal päeval lõpeb ka esiliiga hooaeg.
FOTOD | Tartus toimus miiting Valgevene inimeste toetuseks
Täna õhtul värvus Kaarsild valge-punaseks, sest kohalikud valgevenelased ja eestlased kogunesid kokku, et näidata solidaarsust Valgevene inimestega.
Suri legendaarse Kalevi meeskonnaga NSV Liidu meistriks tulnud võrkpallur
Meie hulgast lahkus 1968. aastal Kalevi meeskonnaga NSV Liidu meistriks tulnud Dmitri Dratšov
Andreas Veerpalu süüdistatakse Austrias kuni 300 000 euro väärtuses varalise kahju tekitamises
8. oktoobril peetakse Austrias kohut suusataja Andreas Veerpalu üle, keda süüdistatakse kuni 300 000 euro väärtuses rahalise kahju tekitamises erinevatele osapooltele.
„Kui tahad elada, tule minuga kaasa.“ Tallinnas lapsi jälitanud ja ähvardanud lätlane pääses vanglakaristusest
30aastane Läti kodanik jälitas Tallinnas kahel järjestikusel päeval lapsi ja võttis neist jõuga kinni. Asja lahendamisel osutus võtmetähtsusega tunnistajaks mehe endine tüdruksõber, kes aitas uurijatel põrmustada kahtlusaluse enda versiooni juhtunust.
Veel ühes Tartu klubis võis toimuda nakatumine
Terviseamet teatas täna, et ühel Harjumaa elanikul tuvastati koroonaviirus ja tõenäoliselt võis ta 31. juulil nakatuda Tartu ööklubis Maasikas.
FOTOD | Tallinna Arte gümnaasiumi võimlas puhkes tulekahju
Päästeametist kinnitati, et täna õhtul põles Arte gümnaasiumi võimla välisuks.
Narva Transi endine poolkaitsja suri kõigest 34-aastasena
Jerevani klubi FC Ararat andis teada kurvast sündmusest: kõigest 34-aastasena lahkus siit ilmast Armeenia poolkaitsja Levon Ghasaboghljan, vahendab Soccernet.ee.
Jalgpalliliidu pöördumine vutipere poole: peame olema tähelepanelikud, sest viirus liigub endiselt ringi
Eesti Jalgpalli Liit paneb oma kodulehel avaldatud pöördumises kogu jalgpalliperele südamele vastutustundlikku käitumist, et koroonapandeemiaga seonduvad ohud oleksid jalgpalliplatsidel minimaalsed.
Kohus arutab Kajar Lemberi väidetavat altkäemaksu – tasuta juukselõikust
Prokuratuur peab Tartu maakohtule esitama endise abilinnapea Kajar Lemberi (pildil) süüasjas korrigeeritud süüdistusakti teksti, kuhu on alles jäänud vaid üks soodustuskelmuse episood, arvatav toimingupiirangu rikkumine ja väidetav altkäemaks tasuta juukselõikuse eest.
VIDEO | Haridus- ja noorteameti juht Ulla Ilisson asus tööle: väljakutse on saada amet edukalt toimima ja parandada koostööd haridusministeeriumiga
Haridus- ja noorteameti loomisega ootavad ümberkorraldused ka haridusministeeriumit ja töö kaotavad enam kui sada inimest asutustest, mis nüüd üheks liideti.
Ämaris valmis lennurada, mis mahutab 12 hävitajat
Ämari lennubaasis jõudis lõpuni Euroopa heidutusalgatuse (EDI) raames 10,8 miljonit dollarit maksma läinud arendus, kus USA õhuvägi lõi lennuraja, millel on parkimisvõimekus 12 hävitajale ja piisavalt ruumi transpordilennukile manööverdamiseks.
VIDEOMEENUTUS | Täna 15 aastat tagasi viskas Värnik end maailmameistriks
Andrus Värniku odaviske neljas katse 2005. aasta Helsingis toimunud maailmameistrivõistlustel tõi eestlasele ülimalt emotsionaalse kuldmedali.
Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas Eesti sai esimese looduskaitseala
Ümberringi kohises meri. Väike poisike kõndis mööda saart ja tõmbas linnupesadele märgulõngad ümber. Kaitseks röövlindude eest ja märgiks pesarüüstajatele, et ei maksa sinna vargile minna.
Toilas kihutasid krossirajal Euroopa meister ja maailma kuues mees
Toila külje all asuval Pühajõe krossirajal jätkusid Castrol Eesti motokrossi meistrivõistlused külgkorvidele ja quadidele, kus esimestel võtsid etapivõidu Kert Varik ja Lari Kunnas ning viimastel valitsev Euroopa meister Kevin Saar.
Kaheksa Tartu baari sulgevad nädalaks uksed, et viiruse levikut takistada
Kaheksa Tartu baari teatasid äsja, et kaheksa baari on otsustanud viiruse leviku takistamiseks võtnud ette uue sammu - pidude viirus surutakse maha asutuste ajutise sulgemisega.
Martin Helme: USA advokaadibüroo jätkab tööd
Rahandusminister Martin Helme kinnitas teisipäeval pärast riigikogu rahanduskomisjoni erakorralist istungit, et Louis Freeh jätkab tööd valitsuse heaks. „Tegemist on väga tugeva taustaga meeskonnaga.“
Välisministeerium kutsus välja Valgevene suursaadiku ja kutsub võime üles lõpetama igasugune jõukasutus protestijate suunal
Täna kutsus välisministeerium välja Valgevene suursaadiku Vjatšeslav Katšanovi seoses presidendivalimistele järgnenud protestide vägivaldse maha surumisega.
Ettevaatust! Sinivetikaohu tõttu ei ole soovitav Pärnu randades supelda
Kuna terviseamet on visuaalse vaatluse põhjal tuvastanud, et Pärnus on nii Mai kui keskrannas ja ka Valgerannas märke sinivetikatest, et ole praegu soovitav neis randades vette minna.
Tipneri karikavõistlused: Legion lõi Maksatranspordile kuus väravat, Oper sai lisaajal kollase
Eesti jalgpalli karikavõistlustel (ametliku nimetusega Evald Tipneri karikavõistlused) peeti täna teise vooru ehk 1/32-finaalide kohtumisi.
Keskerakondlane Igor Kravtšenko ei nõustu Kaljulaidi ega Reinsaluga: sanktsioonid teeksid Valgevene lihtinimestele liiga
RusDelfi küsis Riigikogu Eesti-Valgevene parlamendirühma kuuluva saadiku Igor Kravtšenko (Keskerakond) käest, millisena näeb tema olukorda peale pühapäevast Valgevene presidendivalimist ning kas ta toetab ka riigile sanktsioonide kehtestamist.
SUUR KOROONAKAART: Euroopas olukord üha halveneb, Põhja-Ameerikas paraneb
Ajal, mil nii Eestis kui ka Euroopas laiemalt koroonaviirusega nakatunute arv kasvab, näeb vähemalt Põhja-Ameerikas olukorra paranemist. Euroopas pole eestlastel paraku enam soovitatav reisida Hollandisse ega Poola. Täpsemalt vaata riikide arenguid koroonarindel kaardilt ja graafikutelt.
14 HUKKUNUT: täna möödub 15 aastat traagilisest Copterline'i õnnetusest
Täna 15 aasta eest kukkus Tallinna lahe kohal alla Copterline'i liinikopter, mis oli teel Tallinnast Helsingisse. Traagilises õnnetuses hukkusid kõik kopteris viibinud 14 inimest, sealhulgas neli eestlannat.
Hiidtigude ohjamiskava valmib tulevaks suveks
Keskkonnaamet plaanib tellida hispaania teetigude tõrjemeetodite ülevaate ja loodetavasti valmib ohjamiskava tuleva aasta suveks.
Ööpäevaga kinnitati koroonaviirus veel viiel inimesel. Üks nakatunu on Tartu ülikooli kliinikumi töötaja
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 382 koroonaviiruse testi, millest viie testi tulemus osutus positiivseks.
Kas on põhjust paanikaks? Viroloog Irja Lutsar selgitab, mis seis on koroonaviirusega Eestis
Viimase kahe nädala jooksul on ööpäevas lisandunud keskmiselt 9 uut nakatunut. Täna lisandus neid 6. Mida see tähendab, selgitab viroloog Irja Lutsar.
VIDEO | Taavi Pern: on küsitav, kas Freeh' büroo üldse võib uurimises osaleda
Juhtiv riigiprokurör Taavi Pern kirjeldab juba olemasolevat koostööd USA riigiasutustega väga heaks ja ei näe põhjust, miks infot on vahendama vaja just Louis Freeh' bürood.
Vanarauaks lõigatud tsisternide jääkõli mürgitab külaraha kaevusid
„Kas saame nüüd vett juua oma kaevudest?“ küsivad Roodu küla elanikud lootusrikkalt. Paraku ei saa Kohtla-Nõmme kandi rahvas kaevuvett joogiks tarvitada isegi pärast vana rehvitehase õlireostuse likvideerimist.
Kas Eesti suudaks koroonakriisi laienedes pallimängud „mulli” panna?
VALGEVENE POLIITPÕGENIK EESTIS: võltsimata saanuks Lukašenka vaid 30% häältest!
Üle veerand sajandi Valgevenet kindla käe ja eriväelaste nuia abiga juhtinud Alaksandr Lukašenka võitis taas presidendivalimised. Ta sai ametlikel andmetel ligi 80% häältest. 14 aastat tagasi poliitkiusamise eest Eestisse immigreerunud Pavel Marozau hinnangul võis Valgevene kroonimata kuninga teg...
Kairo Kiitsaku teekond hobisünoptikust professionaaliks: pöördepunkt oli 12aastasena, kui nägin taevas meeletut äikesesõud!
Jõgevalt pärit Kairo Kiitsaku südames süttis huvi ilmastiku vastu juba varases nooruses. „Vanaema lood ja kirjeldused meie taevalaotusest mõjutasid mind niivõrd palju, et hakkasin ka pilvede vastu suuremat huvi tundma,“ tunnistab ta.
Selgus FC Flora Meistrite liiga vastane
Eesti meisterklubi FC Flora sai täna teada, kellega minnakse vastamisi uue hooaja Meistrite liiga esimeses kvalifikatsiooniringis.
Teine katse: riigikogus täna uus arutelu USA advokaadibüroo palkamisest
Riigikogu erikomisjonid jätkavad täna arutelu USA advokaadibüroo palkamise teemal, süüdistades rahandusminister Martin Helmet koostööst hoidumises ja info varjamises.
DELFI VIDEO | Võimsa tulemusega säranud Jander Heil maagilisest piirist: selleks on vaja tehniliselt stabiilsemaks muutuda
Kadrioru staadionil toimunud kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel triumfeeris kuulitõukes Jander Heil, kes nihutas isikliku rekordi piiri 19.70-ni.
OTSEPILT JA -BLOGI | Anett Kontaveit jäi Palermo WTA turniiri finaalis raskesse seisu
Anett Kontaveit (WTA 22.) saavutas Palermo WTA tenniseturniiri poolfinaalis horvaatlanna Petra Martici (WTA 15.) üle 6:2, 6:4 võidu ning mängib täna oma karjääri teise turniirivõidu peale. Finaalis ootab eestlannat ees prantslanna Fiona Ferro (WTA 53.).
Pärnuga liitus Eesti alistanud Soome rahvuskoondislane
Pärnu Sadama korvpallimeeskond teatas täna, et nendega on liitunud soomlane Edon Maxhuni.
Ministeerium loodab üleüldist distantsõpet sügisel vältida
Haridus- ja teadusministeerium (HTM) ootab praeguse seisuga kõiki lapsi, õpilasi ja üliõpilasi sügisel tagasi haridusasutustesse. Täpsemad soovitused uue õppeaasta korraldamiseks valmivad ministeeriumi ja terviseameti koostöös ja peaksid koolidesse jõudma lähinädalatel.
Korvpallurite Siim-Sander Vene ja Sander Raieste koduklubides avastati koroonaviirusesse nakatunuid
Hispaanias on korvpalliklubid alustamas ettevalmistusi uueks hooajaks. Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene koduklubi Fuenlabrada Montakiti treeningute eelsed testid tõid aga viis positiivset koroonaviiruse proovi.
FOTOD | Väidetavalt lendavad linnud end Pühajärve spaa akendesse surnuks, spaa peab seda alusetuks valeks
Murelik kodanik jäädvustas pildid mitmetest surnud lindudest Pühajärve spaa suurte akende juurest. Spaa väitel pole surnuks lennanud linnud massiline probleem.
VIDEO | Reklaam Markko Märtinist valiti Soome rallifännide lemmikute hulka
Ralliportaal Dirtfish küsis oma lugejatelt, mis on nende parimad mälestused Soome ralli ajaloost.
OTSEBLOGI | Kes triumfeerivad Eesti kergejõustiku meistrivõistlustel? Üksi võistlev Lillemets alustas kümnevõistlust rekorditega ja liigub 8000 punkti suunas
Laupäeval saavad Tallinnas Kadrioru staadionil alguse Eesti meistrivõistlused kergejõustikus. Stardis on ligi 300 sportlast ja esindatud 37 klubi. Oma osalemise on kinnitanud mitmed Eesti tipud – Ksenija Balta, Kaur Kivistik, Rasmus Mägi, Martin Kupper, Adam Kelly, Jekaterina Patjuk, Õilme Võro, ...
VIDEO ja FOTOD | Luise tänava ajalooline koolimaja on lammutatud rusudeks
VIDEO | Politsei surus nende tööd takistanud mehe maha, pealtvaataja pidas võtet liiga agressiivseks
Üleeile jäi Delfi lugeja kaamerasse seik ühe mehe vahistamisest. Juhtunu tunnistanu väidab, et mehele surutakse põlvega kaelale, politsei- ja piirivalveameti sõnutsi pandi aga põlv turjale.
Passiäri korraldaja vaidlustas vangistuse
„Siga, jätsid mind surema, oma naise. Mats!“ Tänamatu kelmitar pettis noorelt põllumehelt välja ligi 100 000 eurot
Ülepeakaela armunud noor maamees kannatas kolm kuud oma silmarõõmu manipulatsioone, solvanguid ja ähvardusi, loovutas kogutud varanduse, võttis kukile suure võlakoorma ning jõudis laostumise äärele.
Pärnu jõest leiti sinna eile ujuma läinud mehe surnukeha
Eile õhtul jäi Pärnu jõkke ujuma läinud mees kadunuks. Täna kella 15 paiku leiti mehe surnukeha.
Antonovi koduklubi oli lähedal hooaja esimesele tiitlile, aga sai hoopis valusa kaotuse
Eelmisel kuul Armeenia meistriks tulnud Ilja Antonovi koduklubi FC Ararat-Armenia avas juba uue hooaja, kui kaotas superkarikafinaalis dramaatilisel moel FC Noahile 1:2.
Isamaad ähvardab Tallinnas ja Tartus volikogust väljajäämine
Suurtes linnades on Isamaa toetus palju väiksem kui väikestes kohtades.
Kollo ja Venno lähevad meistrivõistlustel Eesti esipaaridele lahingut andma
15.-16. augustil selgitatakse Paides Eesti rannavõrkpalli meistrid. Kohal on kõik meie paremad mängijad eesotsas esipaaride Kusti Nõlvaku - Mart Tiisaare ja Liisa Soometsa - Heleene Hollasega. Lisaks näeb võistlemas kunagisi U19 vanuseklassi rannavolle maailmameistreid Kristo Kollot - Oliver Venn...
Kristo Saage jätkab korvpallurikarjääri esiliigas
Algavaks korvpallihooajaks Saku I liigasse tõusev Rae Koss/Hansaviimistlus andis teada ühest tänavu suve põnevamast üleminekust, kui tiimiga liitub vanameistrist tagamees Kristo Saage.
Kontaveit kaotas järjekordse finaali, mille võinuks võita
Anett Kontaveit jäi Palermos alla agressiivselt ja täpselt mänginud Fiona Ferrole 2 : 6, 5 : 7.
VIDEO | Eestlanna naljavideo läks Hispaanias ääretult menukaks: huumori taga on teatud kriitika sisserännanute osas, kes kohalikku keelt ära ei õpi
Juuli lõpus laadis Hispaanias elav eestlanna Bianka Randell videokeskkonda TikTok klipi, mis muutus väga menukaks. Eestlannast on kirjutanud paljud Hispaania meediaväljaanded, lisaks kutsuti teda kõnelema kuulsasse kohalikku huumorisaatesse.
Kaugushüppe troonile tõusnud Tähti Alver: tundsin, et lend on nii pikk, nagu ei tulekski alla
Vägeva rekordi püstitanud Tähti Alver lükkas vigastada saanud Ksenija Balta kaugushüppe valitsejanna troonilt.
Tartu linnapea Urmas Klaas: öine alkoholimüügi piirang on vajalik, ent mõistame riski, et sellega võib kaasneda peoturism
Tartu linnapea Urmas Klaas ütles Delfile, et nädalavahetusel toimunud ühisreidil ülikoolilinna baaridesse ja pubidesse oli nõuete järgimise osas probleeme ainult ühel lokaalil.
FOTOD JA VIDEO | Tanel Leok jõudis uhke tähiseni
Motokrossi MM-sarja etapil Lätis Kegumsis jõudis Tanel Leok uhke tähiseni. Eesti parima krossisõitja jaoks oli see karjääri 500. MM-etapp.
Eesti toetab Liibanoni plahvatuses kannatanute abistamist kokku 100 000 euroga
Välisministeeriumi ettepanekul otsustas valitsus toetada 50 000 euroga Rahvusvahelise Punase Risti Föderatsiooni tegevust 4. augustil Beirutis toimunud traagilises plahvatuses kannatada saanute abistamisel. Lisaks annetab välisministeerium ÜRO Lastefondile humanitaarabina 50 000 eurot plahvatuses...
Ühistu on hädas trepikojas seisvate jalgratastega: kui me need ise ära viiks, süüdistaks politsei meid varguses
Tallinnas Mustamäel asuva kortermaja ühistu on hädas trepikojas seisvate jalgratastega – arvukatest keelusiltidest hoolimata on sõiduriistad lukustatud trepikäsipuude ja radiaatorite külge. „Kui me lõikaks ketid läbi ja viiks need kusagile hoiule, siis saaks omanik meid varguses süüdistada,“ tunn...
VENEMAA AJALOOLASED: just meie alistasime sõjas Jaapani!
Ameeriklased rõhutavad Jaapani alistumisest rääkides Hiroshimale ja Nagasakile heidetud aatomipommide šokeerivat efekti, tänapäeva Venemaa aga just Stalini 1945. aasta 7. augustil sündinud otsust Jaapanit rünnata. Tegelikult tõid keisri ja osa Jaapani poliitikuid mõistuse juurde siiski kolm asjao...
Harjumaal hukkus liiklusõnnetuses mootorrattur
Kella 12.40 ajal juhtus Harjumaal Jõelähtme vallas Kaberneeme külas raske liiklusõnnetus. Kokku põrkasid sõiduauto ja mootorratas.
Valgevene opositsioonijuht läks valimispäeva eel maapakku, tema kampaaniajuht peeti kinni
Valgevene opositsiooni presidendikandidaat Svetlana Tsihhanovskaja valimiskampaania juht Maria Moroz peeti päev enne valimisi võimude poolt kinni.