Lätis tahetakse lisatasu politseinikele ja piirivalvuritele
Läti siseministeerium koostas BNS-i andmetel kava, millega tehakse ettepanek suurendada  koroonaviiruse kriisi ajal otseselt asjaga seotud politseinike ja piirivalvurite palka 20 protsendi võrra.
Harry ja Meghan jätavad kuningakoja seljataha
Sussexi hertsogi ja hertsoginna tiitlist loobumisega algab paari elus uus ajajärk, mis toob kaasa küsimuse Harry ja Meghani tulevaste sissetulekute kohta.
Viirus on pühkinud Euroopa suurlinnadest õhusaaste
Euroopa Kosmoseagentuuri uutest kaugseire andmetest nähtub, et nii nagu märtsi alguses Hiinas, on karantiin nüüd ka Euroopas viinud õhusaaste märkimisväärse vähenemiseni.
Soomes pikendatakse kuu võrra eriolukorra piiranguid
Soome valitsus teatas esmaspäevaõhtuses infotunnis, et pikendab koroonaviiruse tõttu seatud eriolukorra piiranguid kuu võrra 13. maini.
AFP: uus koroonaviirus on maailmas nõudnud üle 35 000 inimelu
Maailmas on uue koroonaviiruse haigus COVID-19 nõudnud üle 35 000 inimelu, seda peamiselt Euroopas, teatas esmaspäeva õhtul ametlikele allikatele tuginedes Prantsuse uudisteagentuur AFP.
Leedu taotleb laenu Põhjamaade Investeerimispangalt
Leedu peab Põhjamaade Investeerimispangaga läbirääkimisi krediidi saamiseks koroonaviiruse põhjustatud kriisi tagajärgede leevendamiseks.
Belgias on sülitamine politsei pihta nüüdsest rünnak ohtliku ainega
Belgias on politseinike pihta sülitamine karistatav kuni kahe aasta pikkuse vangistusega, kuna see on määratletud rünnakuna ohtliku ainega.
Läti söögikohtades jõustuvad karmimad distantsinõuded
Lätis jõustuvad teisipäeval 31. märtsil sotsiaalse distantseerumise nõuded toitlustusasutustes, teatas majandusministeerium.
Gruusia kehtestab üldkarantiini ja liikumiskeelu
Gruusia kehtestab uue koroonaviiruse pandeemia tõttu riigis välja üldkarantiini ja öise liikumiskeelu, teatas esmaspäeval Gruusia peaminister.
Poola arstid läksid Põhja-Itaaliasse abimissioonile
Poola saatis Itaaliasse esmaspäeval COVID-19 haiguse vastu appi ja kogemusi saama 15 arstist koosneva meeskonna.
PÜSI KODUS: Šveits kirjutas sõnumi Matterhorni nõlvale
Valguskunstnik Gerry Hofstetter kirjutas eelmisel nädalal 4478 meetri kõrguse Matterhorni nõlvale Šveitsi ja Itaalia piiril igal õhtul sõnumeid, mis sisendavad rahvale lootust ja usku, aga üks sõnum edastas ka praktilist üleskutset: „Püsi kodus!“ Valgusteade läks teele kuulsast suusakuurordist Ze...
Ameeriklanna sai Covid-19 ravi eest röögatu haiglaarve
Massachusettsi osariigi elanik Danni Askini jagas Twitteris 30 000 taala suurust haiglaarvet, mille arstid talle koroonaviirusest põhjustatud Covid-19 kopsuhaiguse ravi eest esitasid. Kallis ravi võib arstiabi otsimisest eemale peletada mitmed ameeriklased, kelle valik võib omakorda saada ohtliku...
Armastus koroona ajal: eakas paar kohtub iga päev teine teisel pool Taani-Saksa piiri
Euroopas kiiresti levima hakanud koroonaviirus eraldas kuldses eas armastajapaari ootamatult suletud riigipiiriga: 85-aastane Inga Rasmussen elab Taanis ja ja 89-aastane Karsten Tüchsen Hansen Saksamaal. Sellest hoolimata saavad nad iga päev kokku ning suhtlevad ohutus kauguses üle kahe riigi era...
Talibani rünnakutes hukkus paar tosinat sõdurit ja politseinikku
Afganistani põhja- ja lõunaosas hukkus islamiliikumise Taliban rünnakutes paar tosinat sõdurit ja politseinikku, teatasid täna kaitseministeerium ja provintsiametnikud.
KOROONAVIIRUSE LEVIK: 738 000 nakatunut, 35 000 surnut ja 156 300 tervenenut
Koroonaviirus Sars-CoV-2 levib 199 riigis. Ametlikel andmetel oli esmaspäeva pärastlõunaks nakatunud 738 000 ja surnud 34 998 inimest. Viiruse põhjustatud haigusest Covid-19 on paranenud 156 3000 patsienti. Nakatunuid on kõige rohkem USAs – 142 793.
Covid-19 lähinaabrite juures 30.03.: Leedu toodab uusi maske 3-D printeritega
Leedu otsustas hakata testima kõiki uue koroonaviiruse ägedate sümptomitega inimesi ja asub Covid-19 vastu võitlema 3-D printerite ja droonidega.
Belgias nakatas haigestunud peremees oma kassi
Belgias teatasid Liege võimud, et koroonanaviirusesse haigestunud peremees nakatas ka oma kassi, kinnitab Fox News.
Indialasi ähvardab viiruse kõrval näljasurm
«Ma kardan, et nälg tapab paljusid meist enne kui koroonaviirus,» rääkis Mohammed Sabir, üks miljonitest indialastest, kelle igapäevane kõhutäis sõltub vaid sel samal päeval teenitud palgast.
Saksa liidumaa rahandusminister leiti surnuna
EUROOPA NOORIM KOROONAOHVER: Portugalis suri viirusesse 14aastane koolipoiss
Portugalist pärit 14aastane poiss suri pühapäeva hommiku varajastel tundidel koroonaviirusesse. Hetkel on ta arvatavasti noorim inimene, kes on Euroopas oma elu viiruse tõttu kaotanud, vahendab Daily Mail.
KOROONAVIIRUS: haiguse pealetung ei näita veel raugemismärke
Maailmas levivad koroonaviirusest ärevad teated. Haigestunute arv läheneb 700 000-le, surnud on rohkem kui 30 000 inimest. Hiina hoiatab South China Morning Posti andmeil: suurim nakatumisrisk on A-veregrupiga inimestel. Soome kardab, et idapiiri tagant ründavad nakatunud, kes on kuulnud nende he...
President Lukašenka viirusevastane retsept: saun ja vodka
Valgevene president Aleksandr Lukašenka on vana rahu ise, hoiab toitlustusettevõtted ja staadionid valla ja tormas laupäeval ise jäähokiväljakule.
Põhja-Korea ähvardas USA-d dialoogi katkestamisega
Põhja-Korea hoiatas täna, et võib katkestada dialoogi Ühendriikidega ning sarjas taas USA välisministrit Mike Pompeot, kes kutsus rahvusvahelist üldsust säilitama režiimivastaseid sanktsioone.
Mehhiko president eiras liikumispiiranguid El Chapo emaga kohtumiseks
Andrés Manuel López Obradori külaskäik kuulsa narkoparuni El Chapo kodulinna, kus president kohtus muuhulgas narkoparuni emaga, tekitas avalikkuses tõsist pahameelt.
Euroopa noorim koroonaohver oli vaid 14-aastane
Portugali meedia teatas, et riigis suri koroonaviiruse tagajärjel 14-aastane poiss. Tegemist on Euroopa noorima koroonaviiruse ohvriga.
Hollandi kunstimuuseumist varastati van Gogh'i maal
Hollandi muuseumi teatel varastati ööl vastu tänast sealt üks Vincent van Gogh'i maal.
Ungari peaminister sai ulatuslikud erivolitused
Ungari parlament kiitis täna heaks eelnõu, mis annab peaminister Viktor Orbánile ulatuslikud volitused, mida valitsusjuht vajab enda sõnul võitluseks koroonaviiruse pandeemiaga.
Suurbritannias tulid tööle tuhanded endised meedikud
Suurbritannias naasis tööle umbes 20 000 riikliku tervishoiuteenistuse (NHS) töötajat, et aidata ametikaaslastel tulla toime uue koroonaviiruse puhanguga, ütles täna Briti peaminister Boris Johnson.
Moskva lähistele saabus võidupühaparaadiks 30 taastatud tanki T-34
Kolmkümmend kapitaalremonditud tanki Т-34 saabus Moskva lähedale Alabinosse 9. mai võidupühaparaadi harjutusele, edastas täna Venemaa Lääne sõjaväeringkonna pressiteenistus.
Saksamaal esitati pärast 15 elaniku surma hooldekodu vastu kaebus surma põhjustamise kohta hoolimatusest
Pärast 15 inimese surma Hanns Lilje hooldekodus Saksamaal Wolfsburgis esitas advokaat kaebuse 12 surma põhjustamise kohta hoolimatusest. Hooldekodu 165 elanikust on teadete kohaselt koroonaviirusesse nakatunud 79. Wolfsburgi terviseameti sõnul ei ole veel selge, kui paljud on surnud puhtalt Covid...
Purjus Eesti rekajuht põhjustas Saksamaal avarii
Esmaspäeval sõitis eestimaalasest rekajuht Saksa-Poola piiri lähistel tagant sisse ukrainlase juhitud veokile. Kohale saabunud politsei haistis alkoholi lõhna ning pani mehe kohemaid puhuma.
Viirus sundis Ukrainat otsima tolmu alt üles nõukogudeaegset ventilaatori kavandit
Alarahastatud Ukraina haiglates on tõsine nappus koroonaviirusesse haigestunutele eluliselt vajalikest hingamist toetavatest aparaatidest, mistõttu otsis riik hüljatud sõjaväetehasest üles nõukogudeaegsed koitanud juhised ventilaatorite valmistamiseks ning loodab asuda nüüd masinaid ise valmistama.
Gaza sektorit ootab massikarantiin
Gaza sektoris võimul olev islamiliikumine Hamas valmistub võimalikuks koroonaviiruse karantiiniks, sest nakkus on hoolimata naaberriikide Iisraeli ja Egiptuse aastatepikkusest blokaadist jõudnud sektorisse.
Bulgaaria lükkab koroonakriisi tõttu edasi euroga liitumise
Bulgaaria lükkab euroga liitumise koroonaviiruse pandeemiast tingitud majanduslanguse tõttu edasi, ütles riigi keskpanga juht Dimitar Radev.
LÜHIÜLEVAADE: koroonaviiruse arenguid erinevates riikides 30.03
Portugalis suri COVID-19 tagajärjel 14-aastane poiss, Rootsis aga püsivad lahti nii baarid kui poed, selgub tänastest maailma koroonaviiruse uudistest.
Allveelaevnikud ei tea viiruspuhangust midagi
Koroonaviiruse pandeemia on maailma pea peale pööranud, kuid tõenäoliselt on allveelaevnikud ühed viimased, kelleni teated kriisist jõudnud pole.
AUSTRIA LIIDUKANTSLER: veel paljud inimesed peavad surema. Toidupoodi minnes muutub näomask kohustuslikuks
Austria liidukantsler Sebastian Kurz ütles esmaspäeval antud pressikonverentsil, et võitlus koroonaviirusega kestab veel kaua. "Me seisame alles maratoni alguses," lisas ta piltlikult.
NALJAKAS, AGA KA KURB VIDEO | WHO juhtivspets kaotab hirmust Hiina ees kõnevõime
Hongkongi uuriv telesaade The Pulse avaldas täna enda YouTube'i kanalil põhjaliku ülevaate koroonaviiruse pandeemiast. Saatelõigu lõpus näidatakse intervjuud WHO juhtiva epidemoloogi doktor Bruce Aylwardiga.
FOTOD | Koroonaviirus USAs: üle saja tuhande nakatanu, reedel suri haigusesse 402 inimest
Mitmed USA osariigid on teatanud, et koroonaviirusse nakatanute arv on hüppeliselt kasvanud. Kõige nukram on olukord New Yorgis, kus on registreeritud kolmandik kõigist COVID-19 haigusjuhtumitest. Haiglad ei suuda enam haigestunud patsiente vastu võtta ja sealne tervisehoiusüsteem on kokku kukkumas.
Euroopa noorimaks koroonaohvriks sai 14-aastane poiss
Portugali nooruk viidi haiglasse laupäeval, päev hiljem ta suri. Tõsiseid kaasuvaid haigusi poisil polnud.
Hispaania karmistas veelgi liikumispiiranguid: kogu mittehädavajalik tegevus peatatakse
Hispaania valitsus otsustas nädalavahetusel veelgi liikumispiiranguid karmistada. Peaminister Pedro Sánchez teatas laupäeval kõigi mittehädavajalike tegevuste peatamisest tänasest kuni 9. aprillini.
Koroonaolukord Euroopas: eile oli Itaalias siiani ohvriterohkeim päev
Itaalias suri eile koronaviirusesse 919 inimest. Siiamaani on see olnud kõige ohvriterohkem päev Itaalias. Kokkuvõttes tähendab see, et riigis on viirusesse surnud juba pea kümme tuhat inimest ehk 9134 ohvrit.
Kas Hiina valetab koroonasurmade arvu kohta? Kuhjadeviisi tuhaurne Wuhani linnas tekitavad küsimusi
Wuhani matusebüroodesse toodavad massilised tuhaurnide kogused on hakanud tekitama küsimusi, kas Hiina varjab tegelikku koroonasurmade arvu.
ISISe võitlejad põgenesid vanglast
Kurdivägede kontrolli all olevas vanglas Süüria kirdeosas puhkes eile mäss, mille käigus õnnestus põgeneda äärmusrühmituse ISIS liikmetel.
TÕELINE ÄRIMEES | USA haiglaomanik keelab koroonahaigeid suletud haiglahoonesse paigutada
USA idaranniku suurlinnas Philadelphias kasvab järjest koroonaviirusesse nakatunute arv. Kõigi eelduste kohaselt tuleb peagi puudus haiglakohtadest, mispärast üritati jõuda kokkuleppele ärimees Joel Freedman, kes sulges eelmisel aastal 500 voodikohaga Hahnemanni haigla. Ärimees keeldus vastutulek...
Karantiinis Moskva mattus vaikusesse
Venemaa ligi 12 miljoni elanikuga pealinnas Moskvas kehtestati täna ulatuslikud liikumispiirangud, et võidelda koroonaviiruse levikuga.
Itaalia kutsus rahvast valmistuma väga pikkadeks» piiranguteks
Itaalia peaministri Giuseppe Conte valitsus kutsus pühapäeval rahvast valmistuma «väga pikkadeks» piiranguteks, mida leevendatakse majandusraskustest hoolimata vaid järk-järgult.
Põhja-Korea teatas ülisuure mitmelasulise raketiheitja katsetusest
Põhja-Korea katsetas «ülisuurt» mitmelasulist raketiheitjat, vahendas riigimeedia täna, päev pärast Lõuna-Korea sõjaväe teadet, et totalitaarne riik tulistas välja kaks lühimaa ballistilist raketti.
CARL BILDT PAHANDAB HIINAGA: koroonapandeemia olnuks välditav
Rootsi endine kauaegne pea- ja välisminister Carl Bildt arvab, et koroonapandeemia ja sellest põhjustatud ülemaailmne kriis oleks olnud parema koostöö ja teavitamise juures välditav.
Karm Taani ja leebe Rootsi – naaberriigid, kes võitlevad koroonakriisi vastu täiesti erinevalt
Rootsi ja Taani on sarnased Euroopa riigid. Neid ühendab Öresundi sild ning mitmed ühised tunnusjooned, näiteks jõukus, heaoluühiskond ja kõrged maksud. Koroonaviiruse kriisi vastu võitlevad Skandinaavia riigid aga täiesti erinevalt.
Trump: USA ei kavatse Harry ja Meghani julgeoleku eest maksta
USA president Donald Trump ütles eile, et Ühendriigid ei maksa prints Harry ega ta abikaasa Meghani julgeoleku tagamise eest, näides sellega kinnitavat kuuldusi, et kuninglik paar on kolinud elama California osariiki.
AirBaltic teeb viimase repatrieerimislennu Frankfurdist
Läti lennufirma airBaltic teeb esmaspäeval Läti välisministeeriumi palvel viimase erilennu Frankfurdist Riiga.
Leedus on koroonanakkuse saanud 40 tervishoiutöötajat
Leedus on koroonaviirus tuvastatud rohkem kui 40 tervishoiutöötajat, teatas tervishoiuministeerium.
New Yorgi osariik ületas tuhande koroonaviirusse surnud inimese piiri
USA New Yorgi osariik ületas pühapäeval sünge verstaposti, kui koroonaviirusse surnute arv jõudis vähem kui kuu ajaga pärast esimest tuvastatud nakatusjuhtumit üle tuhande.
Läti plaanib tõsta trahvi piirangute rikkumise eest
Läti võib tõsta trahve eriolukorraga kehtestatud piirangute rikkumise eest tuhande euroni ja isegi kõrgemale, ütles esmaspäeval siseminister Sandis Girgens.
Hollandis osutusid sajad tuhanded Hiinast ostetud näomaskid defektseteks
Holland kutsus tagasi sajad tuhanded Hiinast imporditud näomaskid, sest leiti, et need on defektsed, teatas tervishoiuministeerium laupäeval.
RAHVAS SEGADUSES: Venemaa küll epideemiat ei näe, kuid alustab siiski elu seiskamisega
Venemaa alustab Putini sõnul "mitte-töötamise-nädalaga", et proovida koroonaviiruse levikut aeglustada. Valitsus palub tungivalt rahval kodus püsida, kuid ebaselge informeerimine on paljud venelased segadusse jätnud.
VÕITLUS KOROONAVIIRUSEGA: Rootsi astub endiselt mööda eriteed
Rootsi valitsus piirab koroonakriisi ajal seni elanike vabadusi teistest Euroopa Liidu liikmesriikidest vähem. Endiselt on avatud lasteaiad, põhikoolid, restoranid ja kohvikud ning suusakeskused. Laupäevani olid lubatud ka kuni 500 inimese kogunemised. Pühapäevast piirati kogunemistest osavõtjate...
Saksamaa loodab võitluses viiruse vastu Lõuna-Korea mudelile
Saksamaa on panustanud võitluses koroonaviiruse vastu Lõuna-Korea ulatusliku testimise ja nakkusahela lõhkumiseks nakatunute karantiini panemisele.
Nakkusjuhtude hüpe Tokyos tõstatab olümpiaga seoses küsimusi
Enne suveolümpia edasi lükkamist näis, et Jaapanil on õnnestunud koroonaviiruse nakkusjuhtumite arv edukalt kontrolli all hoida, kuid Tokyo juhtumite hüppeline kasv ning linna kuberneri korraldus inimestel kodus püsida on tõstatanud rea teravaid küsimusi.
Sloveenia kehtestas sõnakuulmatuse tõttu karmimad reeglid
Sloveenia keelustas pühapäeval seoses paljude inimeste leige suhtumisega valitsuse korraldustesse riigisisese reisimise ning kehtestas kaitsemaski kandmise nõude, peaminister Janez Janša hoiatuse kohaselt seisavad raskemad päevad veel ees võitluses koroonaviiruse levikuga.
Omanikud: Panama pole Zaandamile veel kanali läbipääsuluba andnud
Panama Vaikse ookeani poolsel reidil paikneva ristluslaeva Zaandam omanikud ütlesid pühapäeval, et vaatamata kohalike võimude lubadusele pole neile veel Panama kanali läbipääsuks luba antud.
Trump: koroonaviiruse surmajuhtude arv tipneb kahe nädala pärast
USA president Donald Trump ütles pühapäeval, et Ühendriikides peaks koroonaviiruse surmajuhtude arv tipnema kahe nädala pärast, pikendades samas ka koduspüsimise korraldust.
Põhja-Korea korraldas taas raketikatsetuse, lõunanaabrid pidasid ajastust kohatuks
Põhja-Korea tulistas pühapäeval riigi idarannikul ookeanisse kaks ballistilist lühimaaraketti. Lõuna-Korea teatas, et ülemaailmse koroonaviiruse pandeemia ajal on selline käitumine sobimatu.
KOROONAVIIRUSE LEVIK: 199 riiki, 549 000 nakatunut ja ligi 25 000 surnut. Nakatus ka Suurbritannia peaminister Boris Johnson
Koroonaviirus Sars-CoV-2 levib 199 riigis. Ametlikel andmetel oli reede keskpäevaks nakatunud 549 000 ja surnud 24 862 inimest. Viiruse põhjustatud haigusest Covid-19 on paranenud 128 600 patsienti. Itaalias lisandus ühe ööpäevaga 6153 nakatunut ja 712 surnut ning Hispaanias ligi 8000 nakatunut j...
ELi eesliinil korraldatakse 9–12-tunniseid töömaratone
Tugev alkoholilõhn hõljub neil päevil tolles Euroopa liidunõukogu ruumis, kus kohtuvad ELi juures Eestit esindav suursaadik Rein Tammsaar ja tema teiste liikmesriikide kolleegid.
Itaalia teatas 756 uuest koroonasurmast, ohvrite arv tõusis 10 779-ni
Itaalia teatas pühapäeval 756 uuest koroonasurmast, ohvrite arv tõusis 10 779-ni.
Tervishoiuametnik: Suurbritannias ei pruugi elu normaliseeruda pool aastat
Suurbritannias ei pruugi elu normaliseeruda kuus kuud või veel kauemgi, hoiatas valitsuse tervishoiuküsimuste tähtsaima nõuniku asetäitja Jenny Harries pühapäeval.
Sobjanin: Moskvas rakendatakse täiendavaid liikumispiiranguid
Venemaa pealinnas Moskvas rakendatakse alates järgmisest nädalast täiendavaid liikumispiiranguid, ütles meer Sergei Sobjanin pühapäeval.
Ekspert: USA-s võib viirusesse nakatuda miljoneid ja surra üle 100 000
USA administratsiooni kõige suurem nakkushaiguste ekspert Anthony Fauci hoiatas pühapäeval, et riigis võib uude koroonaviirusesse nakatuda miljoneid inimesi ja surra üle 100 000.
Soome politsei: iga Uusimaa piiri ületajat hakatakse kontrollima
Soome politsei teatas tänasel pressikonverentsil, et kavatseb peatada ja kontrollida kõiki Uusimaale või sealt välja reisivad inimesi. Soome valitsus teatas eile, et Uusimaa ja teiste maakondade vahelist liiklust piiratakse koroonaviiruse leviku takistamiseks.
New Yorgi osariigis läheneb koroonaviiruse ohvrite hulk tuhandele
New Yorgi osariigis on kuberner Andrew Cuomo sõnul koroonaviirusesse surnud inimeste arv lähenemas tuhandele, kogu Ühendriikide surnute arvust moodustab tema osariik enam kui 40 protsenti juhtudest.
Gröönimaa pealinnas keelati koroonapandeemia ajal alkoholi müük
Gröönimaa pealinnas Nuukis keelati alkoholimüük, et vähendada lastevastast vägivalda koroonapandeemiast tingitud liikumiskeelu ajal, teatas valitsus täna.
KAKS TRILJONIT! USA üritab koroonapaketiga krahhi ära hoida, Trump optimismiga töökohta säilitada
Viimase nädalaga esitas avalduse töötu abiraha saamiseks rekordarv ameeriklasi: 3,3 miljonit inimest. Kõik taotlejad pole samas päriselt töötud. Senatis läks läbi kahe partei koostöös valminud tervelt kahe triljoni dollari suurune abipakett, mis tõenäoliselt ka esindajatekojas läbi läheb ning pre...
Trump kiitles oma koroonakriisi telereitingutega
USA president Donald Trump patsutas endale pühapäeval tunnustavalt õlale seoses kõrgete telereitingutega oma igapäevastes koroonaviiruse ülevaadetes.
Prantsusmaa teatas 292 uuest koroonaviiruse ohvrist
Prantsusmaa registreeris viimase ööpäevaga 292 uue koroonaviiruse surmajuhtu, mis tõstab haigusesse surnute arvu 2606-ni, ütles riigi tervishoiuteenistuse direktor Jérôme Salomon pühapäeval.
Poola liberaalne opositsioon kutsus presidendivalimisi boikottima
Poola liberaalne opositsioon kutsus pühapäeval valijaid boikoteerima 10. maile kavandatud presidendivalimisi, mida parempoolne valitsus keeldub edasi lükkama hoolimata uue koroonaviiruse pandeemiaga seotud ohtudest.
Manilas sai lennuõnnetuses surma kaheksa inimest
Filipiinide pealinna Manila lennuväljal süttis pühapäeval stardi ajal lennuk, surma said kõik kaheksa pardal olnud inimest, teatasid ametnikud.
Moskvas on enam kui kolmandik hingamisaparaadi all olevatest patsientidest alla 40-aastased
Venemaal Moskvas on intensiivravis hingamisaparaadi all olevatest koroonahaigetest ligi 40 protsenti alla 40-aastased, teatati linna koroonaviiruse tõrje operatiivstaabist.
Hispaania teatas 838 uuest viiruseohvrist ööpäeva jooksul
Hispaanias on viimase ööpäevaga surnud uue koroonaviiruse tõttu 838 inimest, ohvrite koguarv tõusis sellega 6528-ni, teatas tervishoiuministeerium täna.
Norra hakkab koroonaviiruse juhuteste tegema
Norra alustab Islandi eeskujul koroonaviiruse juhuteste elanikkonnas, teatasid tervishoiuvõimud täna.
Pihkvas registreeriti esimene koroonasurm
Venemaal Pihkvas registreeriti esimene uuest koroonaviirusest põhjustatud surm, teatas piirkondlik operatiivstaap pühapäeval.
Narkoäris süüdistatav Venezuela erukindral andis end USA-le välja
Venezuela erukindral, kellele USA esitas koos president Nicolás Maduroga süüdistuse narkoterrorismis, andis end Colombias Ühendriikide võimudele välja, teatasid prokurörid laupäeval.
Saksamaa liidumaa rahandusminister leiti surnuna
Oh häda! Kärped tabasid maailma suurimat kondoomitootjat
Malaisia firma Karex on maailma suurim kondoomitootja ja pidi koroonaviiruse tõttu nädalaks ajaks oma kolme vabriku uksed sulgema.
USA leinab koroonaviiruse esimest imikust ohvrit
USA Illinoisi osariigi kuberner J.B. Pritzker kinnitas laupäeval, et koroonaviiruse tõttu jättis seal nädalavahetusel elu ka vähemalt üks imik.
Biden ja Sanders viisid kampaania küberruumi
Veel kolme nädala eest viisid Joe Biden ja Bernie Sanders USA demokraatide presidendikandidaadi koha pärast võisteldes läbi tuhandete osavõtjatega kihutuskoosolekuid ja külastasid nii mõnigi kord päeva jooksul kahte osariiki.
FOTOD HELSINGIST | Ära lõigatud Soome pealinna tänavatel valitseb vaikus. Viirus on jõudnud igasse Soome maakonda
Soomes tuvastati viimase ööpäeva jooksul 55 uut koroonaviirusesse nakatunut, mis viis Covid-19-sse haigestunute koguarvu riigis 1218-ni.
Tokyo olümpiamängude korraldajad võtavad sihikule 2021. aasta juuli
Tokyo olümpiamängude korraldajad kavandavad koroonapandeemia tõttu edasi lükatud mängude uueks algusajaks järgmise aasta juulit, teatas täna Jaapani rahvusringhääling NHK.
Itaalias on jätnud koroonaviiruse tõttu elu üle 10 000 inimese. Miks on see number nii suur?
Kui politsei hiljuti Milano elaniku Antonia Mortenseni auto maanteel kinni pidas, ei olnud põhjuseks liiklusrikkumine, nagu võinuks veel mõne kuu eest arvata. Talle hakati hoopis juhtnööre andma: kaasreisijal paluti istuda auto tagaistmele ja mõlema reisija puhul kontrolliti, kas neil on ees näom...
Trump loobus New Yorgi karantiinimeetmete karmistamisest
USA president Donald Trump loobus laupäeva hilisõhtul New Yorgi karantiinimeetmete edasisest karmistamisest, kui kohtas selles osas tugevat poliitilist vastuseisu ja hoiatusi, et see võib vallandada paanika.
Soomes uppus jääst läbivajunud autos kardetavasti kaks inimest
Soomes uppus laupäeval järvejääst läbivajunud autos kardetavasti kaks inimest, teatas politsei.
Prantsuse koroonaviiruse ohvrite arv tõusis 319 võrra 2314-ni
Uue koroonaviiruse ohvrite arv Prantsusmaal tõusis 319 võrra 2314-ni, teatasid laupäeval tervishoiuametnikud.
Venemaa sulgeb koroonaviiruse tõttu piirid
Venemaa sulgeb koroonaviiruse leviku peatamiseks alates esmaspäevast piirid, teatas Kreml laupäeval.
Saudi Araabia juhitud liitlasväed tulistasid alla raketi
Saudi Araabia juhitud liitlasväed tulistasid laupäeva hilisõhtul Ar-Riyadhi kohal alla raketi, teatas riiklik telekanal Al-Ekhbariya.
Mali teatas esimesest koroonaviiruse surmajuhtumist
Mali võimud teatasid laupäeval esimesest koroonaviiruse surmajuhtumist ja nakatunud on riigis vähemalt 18 inimest.
Tokyos õitsevad kirsipuud ja langeb lund
Märtsi lõpus sadas Tokyos lund viimati kümme aastat tagasi, aga pühapäeva hommikul keeras ilmataat jälle lumekraanid lahti.
BRITTIDE VÕITLUS KOROONAVIIRUSEGA: Boris Johnsoni sõnul olla valmis olukorra halvenemiseks
Suurbritannia peaminister Boris Johnson saatis kõigile brittidele välja kirja, milles hoiatab: enne, kui olukord saab paremaks muutuda, tuleb valmis olla palju hullemaks.
Ukrainas on krooonaviirusesse nakatunud 356 inimest
Ukrainas on tuvastatud koroonaviirusse nakatumiste arv tõusnud 356-ni, teatas laupäeva hilisõhtul tervishoiuministeerium.
Itaalia koroonasurmade arv tõusis üle 10 000
Itaalia teatas laupäeval 889 uuest koroonaviiruse põhjustatud surmast, mis tõstab ohvrite koguarvu 10 023 inimeseni.