AFP: uus koroonaviirus on nõudnud maailmas üle 550 000 inimelu
Uue koroonaviiruse pandeemia on nõudnud maailmas enam kui 550 000 elu, selgus neljapäeval AFP ametlikele allikatele tuginevast statistikast.
Uuring: Soomes on sadu eitava vastuse saanud varjupaigataotlejaid
Soomes on 700 kuni 1000 inimest, kes on jäänud riiki edasi ilma loata pärast seda, kui said eitava vastuse oma varjupaigataotlusele, hindab Soome valdade liit läbiviidud uurimuses.
Singapuris algasid üldvalimised
Singapuris algasid reedel üldvalimised, kus rakendatakse karme ohutusmeetmeid seoses koroonaviiruse pandeemiaga.
Mehhikos ületati koroonanakkuste ööpäevane rekord
Mehhikos tuvastati ööpäevaga rekordilised 7280 uut koroonanakkust ja 730 surmajuhtumit, ilmnes tervishoiuministeeriumi neljapäeval avaldatud andmetest.
USA ülemkohus käskis Trumpil prokuröridele oma maksuandmed esitada
USA ülemkohus otsustas neljapäeval, et president Donald Trump peab oma maksudeklaratsioonid New Yorgi prokuröridele üle andma.
USA kutsus Hiina kõnelustele relvastuskontrolli üle
USA kutsus täna Hiina kõnelustele relvastuskontrolli üle, teatas Ühendriikide välisministeerium.
Eurosaadikud langesid Brüsselis varguste ohvriks
Vähemalt 50 eurosaadikut jäid pandeemia ajal ilma oma rüperaalidest, tahvelarvutitest ja teistest esemetest, kui nende Brüsselist eemaloleku ajal leidsid parlamendihoones aset vargused. Kahtlustatakse, et varguse pani toime keegi, kellel on hoone üldvõti.
LAVis tehakse väidetavalt ettevalmistusi 1,5 miljoni koroonahaua kaevamiseks
Koroonaviiruse pandeemia liigub Aafrikas täiskäigul ning mõistlik oleks valmistuda halvimaks, ütles täna Aafrika nakkushaiguste kontrolli ja ennetamise keskuse (Africa CDC) juht.
TORM BELGRADIS: serblased mässavad uute piirangute vastu
Serbia pealinnas Belgradis said parlamendihoone ees toimunud protestil mitmed inimesed vigastusi. Rahumeelselt alanud meeleavaldus kasvas kiirelt vägivaldseks mässuks, kus kannatajaid mõlemal poolel.
Tulistamine Helsingi restoranis: püksitaskus relva näppinud mees kihutas juhuslikult kõrval istunule kuuli reide
Soome politsei avaldas lisainformatsiooni eile õhtul Helsingi Kruununhaka linnaosa restoranis toimunud tulistamisjuhtumi kohta, milles sai viga üks inimene.
Ukraina parlamendiliige avaldas salvestuse väidetavast Putini ja Porošenko vestlusest, mis kulges väga soojas õhkkonnas
Ukraina ülemraada fraktsiooniväline liige Andri Derkatš esitles pressikonverentsil Kiievis telefonikõne salvestust, milles kõlavad hääled, mis meenutavad Ukraina endise presidendi Petro Porošenko ja Venemaa riigipea Vladimir Putini omi.
Souli linnapea kuulutati kadunuks ja teda otsib politsei
Lõuna-Korea pealinna Souli linnapea Park Won-soon kuulutati täna kadunuks ja teda otsib politsei.
Iisraeli sõdurid tapsid Läänekaldal palestiinlase
Eesti kingitus Ukrainale leiab idas teravat vastukaja
Kolmapäev tõi uudise, et Eesti saadab Ukraina armeele 2400 Makarovi püstolit. Venemaa saatkond Eestis naeruvääristas kingitust. See andis aga omakorda Ukraina kõrgele diplomaadile võimaluse tuua välja venelaste silmakirjalikkus.
Moskvas vahistati demokraatiameelse liikumise Avatud Venemaa direktor Andrei Pivovarov
Moskvas vahistastid erariietes mehed Mihhail Hodorkovski asutatud demokraatiameelse organisatsiooni Avatud Venemaa direktori Andrei Pivovarovi ja koordinaatori Maria Kuznetsova, teatas üks organisatsiooni koordinaatoritest Dmitri Zair-Bek Interfaxile.
Boliivia riigipea nakatus koroonaviirusesse
Boliivia ajutine president Jeanine Áñez teatas neljapäeval, et tegi positiivse koroonaviiruse testi.
JUMALA VASTU KOHTUSSE: satanistid ähvardavad osariiki hagiga
Mississippi osariiki ähvardab kohtuhagi, sest  kohalik satanistlik tempel ei ole nõus osariigi lipu uue disainiga, millesse on kaasatud kristlik sõnum.
Kadõrov süüdistas tšetšeeni mõrvas Viinis Venemaa-vastaseid eriteenistusi
Tšetšeenia juht Ramzan Kadõrov teatas, et tšetšeenist blogija mõrvas Austria pealinnas Viinis on osalised Venemaa vastu töötavad välismaa eriteenistused.
Helsingi kesklinna restoranis toimus tulistamine, politsei otsib mitut kahtlusalust
Helsingi kesklinnas Snellmaninkatu tänaval asuvas restoranis toimus tulistamine, mille tagajärjel sai viga vähemalt üks inimene.
USA-s ületati koroonaviiruse juhtumitega 3 miljoni piir, Trump surub aga peale koolide avamist
Tuvastatud koroonaviiruse juhtumite arv USA-s ületas Johns Hopkinsi ülikooli andmetel kolme miljoni piiri. Sellest hoolimata avaldab Valge Maja survet koolide taasavamiseks.
JÄÄSAURUSED?: Alaskalt leiti jälgi kohalikust sauruseliigist
Teadlased avastasid Põhja-Alaskast 70 miljoni aastase saurusefossiili, mis viitab nende elutsemisele Arktikas. Jaanilinnuga võrreldava sauruse leid on selle tõestuseks.
Helsingi restoranis tulistati ja üks inimene toimetati haiglasse
Soome pealinnas Helsingis asuvas restoranis tulistati kolmapäeval ja üks inimene toimetati haiglasse, teatas politsei.
Rootsis suri ööpäevaga koroonaviirusesse 18 inimest
Rootsis suri ööpäevaga koroonaviirusesse 18 inimest ja uusi nakatumisi tuvastati samal ajal 475, teatas neljapäeval tervishoiuamet.
Politseinik hinge heitnud George Floydile: lõpeta lõugamine, rääkimine kulutab neetult palju hapnikku
Eile avaldatud kehakaamera salvestuse üleskirjutusest selgub, et mustanahaline George Floyd, kelle surma järel puhkesid USA-s rassirahutused, ütles politseinikele üle 20 korra, et ei saa hingata, mille peale vastas politseinik, kes põlve ta kaelal hoidis, et „rääkimine kulutab palju hapnikku”.
Merkelit kritiseerinud Madison jõudis Briti ajalehe külgedele
Eesti europarlamendi saadik Jaak Madison kritiseeris täna Euroopa parlamendis Saksamaa liidukantslerit Angela Merkelit valikulises solidaarsuses. Madison jõudis enda sõnavõtuga ka Briti tabloidi Daily Express veergudele.
Soome saabus rühm alaealisi asüülitaotlejaid Kreeka põgenikelaagrist
Soome saabus kolmapäeva pärastlõunal rühm alaealisi  asüülitaotlejaid Kreeka põgenikelaagrist, ühtekokku 24 inimest, teatas migratsiooniamet.
Leedus keelati Venemaa propagandakanalite edastamine
Leedu tele- ja raadiokomisjon (LRNK) keelas Vene võimude kontrolli all olevate RT telejaamade edastamise, sest need on Euroopa Liidu sanktsiooninimekirjas oleva Dmitri Kisseljovi kontrolli all.
Saksa kantsleri pressiteenistuse töötajat kahtlustatakse spionaažis
Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli pressiteenistuse töötajat kahtlustatakse spioneerimises Egiptuse luureteenistuse kasuks, selgus neljapäeval politseiaruandest.
Euroopa uues koroonakoldes läks piirangute tõttu mässuks
Uute liikumispiirangute vastu protestinud serblastest jäid pealinna Belgradi maha söestunud politseiautod ja prügikastid, viga saanud politseinikud ja meeleavaldajad ning palju rahulolematust.
USA presidendi endine advokaat saadeti vanglasse tagasi
USA presidendi Donald Trumpi endine advokaat ja nõuandja Michael Cohen saadeti vanglasse tagasi, teatas meediale neljapäeval mehe jurist Jeffrey Levine.
Kanye West 2020: abordi ja vaktsiinide vastu, jumalasõna poolt
Räppar Kanye West jagas täpsemaid detaile oma valimisplatvormist Ameerika Ühendriikide presidendiks kandideerimisel, teatades muuhulgas, et tema kampaaniat hakkavad juhtima Kim Kardashian ja Elon Musk.
Jaapani üleujutuste tõttu on surnud ligi 60 inimest
Jaapan on hädas tihedate vihmasadude ja nendest tulenevate uputustega. Praeguseks on elu kaotanud vähemalt 58 inimest.
Serbia vahetab Venemaaga seitse Roerichi tööd Miroslavi evangeeliumi lehe vastu
Vene föderatsiooninõukogu ratifitseeris kokkuleppe Serbiaga, mille kohaselt vahetatakse seitse Nikolai Roerichi maali Peterburis asuva Miroslavi evangeeliumi lehe vastu.
Vennatütar kujutab Trumpi oma raamatus emotsionaalselt kahjustatud eneseupitajana
Järjekordne paljastusraamat USA presidendist Donald Trumpist, mille avaldamist on perekond püüdnud takistada, kujutab presidenti emotsionaalselt kahjustatud nartsissistina, kes on pettuse teel edasi jõudnud ja ei ole võimeline „kogema inimlike emotsioonide kogu spektrit”.
Kakupoeg on liiga seksikas? Facebook eemaldas linnuvideo
Hiina kehtestab viisapiirangud USA ametnikele Tiibeti üle
Hiina teatas kolmapäeval, et kehtestab viisapiirangud USA-st pärit isikutele, kes «käituvad halvasti» Tiibetiga seotud küsimustes.
Soome politsei kahtlustab välisministrit võimu kuritarvitamises
Politsei kahtlustab Soome välisministrit Pekka Haavistot võimu kuritarvitamises ja koostööst keeldumises, vahendab Helsingin Sanomat.
USA näeb põhiohtu Hiinas
Kuigi ametlikult kehtivas USA rahvusliku julgeoleku strateegias nimetatakse nende maa põhirivaalideks maailmas Venemaad ja Hiinat, tunnistab Pentagon nüüd ohtlikumaks viimase.
Hollandi politsei avastas kaubakonteineritest piinakambrid
Hollandi politsei avastas laevanduskonteinerite seest piinakambrid, mille seinad olid kaetud helikindla materjaliga ja mis olid täidetud arvatavate piinariistadega
Trumpi vennatütar: presidendi iseloomu kujundas sotsiopaadist isa
USA presidendi Donald Trumpi vennatütre uus raamat väidab, et Trump tegi sohki keskkoolieksamitel, kohtleb naisi objektidena ja on mõjutatud oma «funktsioneerivast sotsiopaadist» isa nõudmistest.
25 naist süüdistavad Pariisi grafitikunstnikku vägistamises
25 naist esitasid teisipäeval prokurörile ühise kaebuse, väites, et  väidetavad vägistamised ja seksuaalsed rünnakud toimusid viimase 11 aasta jooksul.
OOTAMATU KÜLALINE: meetripikkune madu helistas uksekella
Uksekella helina peale vaatama läinud meest tabas üllatus, kui külalise asemel tahtis majja siseneda hoopis 122 sentimeetrine maisi-roninastik.
Soome Posti nimel on välja petetud üle 200 000 euro, raha on automaadist välja võetud Eestis
Helsingi politsei uurib Soome Posti nimel toime pandud professionaalseid pettusi, mille puhul on saadud raha välja võetud pangaautomaatidest Eestis. Kuritegelik tulu kokku on olnud üle 200 000 euro.
Sõbrad meenutavad Eestis surnud briti sõdurit: ta oli tõeline sõber ja väga püüdlik isa
Suurbritannia kaitseministeerium teatas, et pühapäeval, 5. juulil suri Eestis viibinud sõdur Sam Brownridge. Sõduri lähedased ja ametikaaslased meenutavad teda kui tõelist sõpra ja püüdlikku isa.
USA püstitas 60 000 uue koroonajuhtumiga päevas uue sünge rekordi
USA püstitas eile 60 000 juhtumiga koroonaviirusega nakatumise uue päevase rekordi, selgub Johns Hopkinsi ülikooli andmetest.
Kreml: Venemaa ja Tšehhi suhteid on tumestanud ebasõbralikud sammud
Kreml teatas, et Venemaa-Tšehhi suhted on viimasel ajal halvenenud ja kontakte kahe riigi juhtkonna vahel lähiajal plaanis ei ole.
Prokurör nõuab Karjalas Stalini ohvrite massihauad paljastanud ajaloolasele 15-aastast vangistust
Venemaa riiklik süüdistaja nõuab inimõiguste organisatsiooni Memorial Karjala osakonna juhile Juri Dmitrijevile 15-aastast vanglakaristust.
„Ma igatsen Anjut“: Hollandi lastekaitse võttis paatmajas elavalt eestlannalt tütre
Eesti kunstnik kolis koos nelja-aastase lapsega Amsterdami lähedal paatmajja ja lastekaitse viis lapse ära.
ÜRO: lahingutega Idlibi provintsis kaasnesid sõjaroimad
Lahingutes Süüria opositsiooni valduses oleva Idlibi provintsi pärast on toime pandud sõjaroimi ja võimalik, et ka inimsusvastaseid kuritegusid, ütlesid teisipäeval ÜRO uurijad.
Porošenko partei: lindistus Porošenko-Bideni vestlusest on võltsing
Ukraina parlamendisaadiku Andri Derkatši avaldatud lindistus, kus väidetavalt vestleb ekspresident Petro Porošenko USA endise asepresidendi Joe Bideniga, on võltsing, teatas neljapäeval erakond Euroopa Solidaarsus, mida Porošenko juhib.
Advokaadi sõnul süüdistatakse Roskosmose juhi vahistatud nõunikku spionaažis Tšehhi heaks
Venemaa kosmosekorporatsiooni Roskosmos peadirektori nõunikku kahtlustatakse salajaste andmete Venemaa sõjalise koostöö kohta Lähis-Ida riikidega üleandmises Tšehhi eriteenistusele 2017. aastal, kui ta töötas ajalehe Kommersant heaks, teatas Safronovi advokaat Ivan Pavlov.
FBI direktor: suurim oht USA-le on Hiina
USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) direktor Christopher Wray ütles oma kõnes Hudsoni Instituudis Washingtonis, et suurim pikaajaline oht USA tulevikule on Hiina valitsuse spionaaž ja vargused.
Senaator: USA lahkus ametlikult WHO-st
President Donald Trump viis Ühendriigid ametlikult välja Maailma Terviseorganisatsioonist (WHO), viies ellu ähvarduse seoses selle ÜRO ameti reaktsiooniga koroonaviiruse puhangule, teatas teisipäeval senaator.
Leht: Rootsi vanadekodus anti koroonasse nakatunutele hapniku asemel morfiini
Alates 90-ndatest Rootsis õena töötanud soomlanna Sonja Aspinen kinnitas Yle uudisteportaalile, et avalikkuse ette jõudnud kuuldused Rootsi vanadekodudest vastavad tõele ning koroonaviirusesse nakatunud vanuritele anti lisahapniku asemel morfiini. Rootsi sotsiaal- ja tervishoiuamet probleemi ei näe.
FOTOD | Serbias vallandas teade uutest koroonapiirangutest märuli ja püüti tungida parlamendihoonesse
Serbia pealinnas Belgradis toimusid eile kokkupõrked tuhandete meeleavaldajate ja politsei vahel ning püüti tungida parlamendihoonesse, sest president Aleksandar Vučić teatas koroonaviiruse karantiini taastamisest.
Notre Dame tuleb Macroni arvates taastada algsel kujul
Prantsusmaa president Emmanuel Macron toetab nüüdsest Pariisi Jumalaema kiriku taastamist põlengueelsel kujul, teatas neljapäeval presidendiamet.
Brasiilia president nakatus koroonaviirusega
Brasiilia president Jair Bolsonaro (pildil esiplaanil), kes on oma sõnavõttudes koroonapandeemia tõsidust korduvalt pisendanud, andis teisipäeval positiivse koroonaproovi.
Saksamaa noomis EL-i "häbiväärset" ümberkäimist sisserändeküsimusega
Euroopa Liidu vastse eesistujariigi Saksamaa siseminister Horst Seehofer pidas teisipäeval «häbiväärseks» asjaolu, et ühendus pole viis aastat pärast sisserändekriisi puhkemist suutnud leida lahendust varjupaigataotlejate eest hoolitsemiseks.
Pesuvalgendiga koroonat ravinud USA libakiriku juht sai süüdistuse
USA võimud esitasid süüdistuse libakiriku juhile ja tema kolmele pojale vandenõu levitamises ja mürgise valgendi müümises Covid-19 ravi pähe.
Brasiilia koroonakarantiini eitajast president nakatus viirusesse
Brasiilia president Jair Bolsonaro koroonaviiruse test oli positiivne, kirjutab The Guardian. Eelmisel nädalal pani Bolsonaro veto seadusele, mis oleks kohustanud avalikes kohtades maski kandma.
Vene uurijad otsisid läbi Kremli kriitikute kodud
Vene uurijad otsisid neljapäeval läbi mitme president Vladimir Putini vastu meelt avaldama ärgitanud Kremli kriitikute kodud, ütlesid aktivistid.
GRAAFIK | Šveits ja Eesti: seni suudame konkureerida ainult pindala poolest
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) uueks esimeheks valitud Martin Helme rääkis laupäevases kõnes oma nägemusest tulevase Eesti kohta, mida nimetas „Läänemere Šveitsiks”. Vaatame siis lähemalt, millised on põhilised näitajad Eesti ja Šveitsi kohta arvudes ja protsentides ning kuivõrd need e...
GALERII | Serblased mässasid uute piirangute vastu
Pärast president Aleksandar Vučići teadaannet, et viiruspuhang on Serbias taas hoogu võtmas ning seetõttu on vajalik taas inimeste liikumist piirata, eriti pealinnas, üritas vihane rahvamass Belgradis valitsushoonesse tungida.
„NÜÜD AITAB!“ Väikese tüdruku surm lõpetas dialoogi meeleavaldajate ja Atlanta linnavõimu vahel
Kaheksa-aastane Secoriea Turner istus laupäeva õhtul autos, milles olid ka tema ema ja perekonnatuttav. Nad üritasid siseneda Atlanta linnas asuvasse parklasse, mille meeleavaldajad olid ära blokeerinud. Kirjelduse järgi üritas autot juhtinud ema teetõketega ümbritsetud parklaalale sõita, kui vas...
OPCW mõistis Süüria keemiarünnakute eest hukka
Keemiarelvade Keelustamise Organisatsiooni (OPCW) liikmesriigid mõistsid neljapäeval Süüria hukka närvigaasi rünnakute eest ja nõudsid, et riik olukorda parandaks.
Hiina hoiatas USA-d «McCarthy-stiilis paranoia» eest
Facebook, Google ja Twitter peatasid Hongkongi valitsuse andmenõuete menetlemise
Facebook, Google ja Twitter teatasid eile, et peatasid Hongkongis valitsuse kasutajaandmete nõuete menetlemise seoses uue julgeolekuseaduse kehtestamisega Hiina poolt.
ÜLE 11 000 PÄEVAS! Florida osariik lõi koroonarekordi
Möödunud reedel diagnoosisid arstid USAs Florida osariigis enneolematu numbri uusi nakatunuid. Kõigest ühe ööpäevaga lisandus 11 458 uut koroonapatsienti.
Trumpi kampaaniaüritus põhjustas koroonapuhangu
USA presidendi Donald Trumpi kaks nädalat tagasi toimunud kampaaniaüritus Tulsas aitas tõenäoliselt kaasa koroonajuhtumite kiirele kasvule.
Eksperdid: USA on koroonaviirusega nakatumise osas vabalanguses
Pooleteise nädala jooksul on koroonaviiruse juhtumite arv USA-s kahekordistunud, aga ametnike sõnul on see endiselt pandeemia esimene laine.
Raport: Eesti on koroonavastases võitluses üks tugevamaid
Eesti on OECD riikidest üks tublimaid koroonapandeemia vastu võitlejaid. Ehkki suremuse näitaja miljoni inimese kohta on paraku kõrge, pälvisime lõppkokkuvõttes nimekirjas siiski viienda koha.
Patriarh Kirill hoiatas Türgit seoses Hagia Sophia plaanidega
Vene õigeusu kiriku patriarh Kirill väljendas täna sügavat muret seoses Türgi plaanidega muuta Istanbuli ajaloolise Hagia Sophia endise katedraali staatust.
Maskita reisijate ohvriks langenud Prantsuse bussijuht on ajusurmas
Prantsusmaal ründas nädalavahetusel mitu inimest bussijuhti, kes neid ilma maskita bussi ei lubanud; politsei andmeil on juht ajusurmas.
Hiinas avastati musta surma juhtum
Sise-Mongoolia autonoomse piirkonna haigla teatas katkujuhtumi leidmisest ja kohalikud ametnikud andsid korralduse lõpetada võimalike katku kandvate loomade jahtimine ja söömine.
Suri Oscari-võitjast helilooja Ennio Morricone
Roomas suri maailma tuntumaid ja viljakamaid filmiheliloojaid Ennio Morricone, vahendas täna Itaalia meedia.
Serbia liider loobus protestide tõttu plaanist liikumiskeeld kehtestada
Serbia president loobus kolmapäeval plaanist taaskehtestada Belgradis koroonaviiruse piirangud, sest pealinna tänavatele tulid selle vastu taas meelt avaldama tuhanded inimesed.
Habarovski krai kuberner võeti kinni seoses ärimeeste mõrvadega
Venemaa Habarovski krai kuberner Sergei Furgal võeti kinni kahtlustatuna ettevõtjate mõrvade korraldamises 2004.-2005. aastal, edastas  juurdluskomitee ametlik esindaja Svetlana Petrenko neljapäeval.
Louvre avas taas uksed
Maailma külastatuim muuseum Louvre avas esmaspäeval pärast koroonapandeemiast põhjustatud 16 nädala pikkust pausi taas uksed, kuid ligi kolmandik muuseumi galeriidest jäi endiselt suletuks.
Melania Trumpi skulptuur pandi Sloveenias põlema
Väikese Sevnica linnakese äärde püstitatud Ameerika Ühendriikide esileedi skulptuur pandi USA iseseisvuspäeval põlema.
Soome ajakirjanik: „idamurdelist” soome keelt rääkinud mees helistas ja kutsus pimedatel tänavatel ettevaatusele
Venemaa suursaatkond Soomes kritiseerib teravalt ajalehe Iltalehti ajakirjaniku Tommi Parkkoneni säutsu, milles Parkkonen teatas, et talle helistati ja õhutati pimedatel tänavatel kõndides ettevaatlik olema, vahendab Verkkouutiset.
Kohus mõistis Pihkva ajakirjanikule 500 000 rubla trahvi „terrorismi õigustamise” eest
Venemaa 2. lääne ringkonna sõjaväekohus mõistis Pihkva ajakirjanikule Svetlana Prokopjevale 500 000 rubla (umbes 6160 euro) suuruse trahvi „terrorismi õigustamise” eest. Prokopjeva seostas nimelt nooruki enese õhkulaskmise siseasjade osakonna hoone juures jõuametnike omavoliga.
Venemaa ei saanud oma Süüria resolutsioonile ÜRO Julgeolekunõukogu toetust
Venemaa ei saanud kolmapäeval ÜRO Julgeolekunõukogu toetust Süüria resolutsioonile, mille sisuks oli humanitaarabi jagamistingimuste muutmine, teatasid diplomaadid.
Hidžaabi kandnud ameeriklanna kohvitopsile kirjutati nime asemel ISIS
Moslemist ameeriklanna süüdistab supermarketiketti Target diskrimineerimises, kuna kaupluses asuvast kohvikust kohvi tellides kirjutati topsile tema nime asemel äärmusrühmitusele viitav lühend ISIS.
Bali saar alustas taasavanemist kolm kuud kestnud piirangute järel
Indoneesia puhkusesaar Bali alustas neljapäeval taasavanemist kolm kuud kestnud koroonapiirangute järel, kuid välisturiste lubatakse Bali saarele aga alles septembris.
Horvaatia valitsev erakond sai parlamendivalimistel ootamatu võidu
Valitsev erakond Horvaatia Demokraatlik Liit (HDZ) võitis ootamatult eile peetud parlamendivalimised vaatamata koroonaviiruse juhtumite arvu uuele kasvule.
Hispaanias pandi ettevaatusabinõuna karantiini veel 70 000 inimest
Hispaania kirdeosas Galicia autonoomses piirkonnas panid võimud pühapäeval koroonaviiruse uue puhangu kartuses karantiini 70 000 inimest.
Lätit tabas jalgrattavarguste laine
Lätis on sel nädalal varastatud vähemalt 78 jalgratast, teatas politsei pühapäeval ja lisas, et viimase ööpäevaga registreeriti 17 vargust.
Kanye West kandideerib USA presidendiks
Räppar ja muusikaprodutsent Kanye West teatas laupäeval, et kandideerib Donald Trumpi vastu USA presidendiks.
Austrias lasti maha tšetšeeni dissident
Austrias lasti maha tšetšeeni teisitimõtleja, politsei on vahistanud tapmises kahtlustatuna Venemaa kodaniku, teatasid täna võimud.
Austraalia peatas väljaandmiskokkuleppe Hongkongiga
Austraalia peatas neljapäeval väljaandmiskokkuleppe Hongkongiga vastuseks Hiina uue julgeolekuseaduse kehtima hakkamisele selles poolautonoomses piirkonnas.
ÜLIKOOLIDE VASTUHAKK: Harvard ja MIT läksid riigi vastu kohtusse
USA immigratsiooniameti otsus veebiõppel olevad välistudengid kodumaale tagasi saata on paljude arust hooletu ja ennatlik. Kaks USA ülikooli on otsuse üle ka riigi vastu hagi esitanud.
Serbia viirusepuhang sundis Kreekat piiri sulgema
Kreeka teatas täna, et sulgeb koroonaviiruse puhangu  tõttu kuni 15. juulini oma piiri Serbia kodanikele.
Hollandis ei märgita enam ID-kaartidele inimese sugu
Alates aastast 2024 või 2025 ei ole Hollandis võimalik enam teada saada, kas ID-kaardi omanik on mees või naine, vahendab The Brussels Times.
Elevandiluuranniku peaminister ja presidendikandidaat Gon Coulibaly suri pärast valitsuse istungit
Elevandiluuranniku peaminister ja valitseva erakonna kandidaat oktoobrikuistel presidendivalimistel Amadou Gon Coulibaly suri eile, teatas president Alassane Ouattara.
Florida hoiatas aju sööva eluohtliku amööbi eest
Florida tervishoiuametnikud on andnud märku haruldase, aju sööva amööbi avastamisest maakonnas, mis hõlmab Tampat ja mitut muud linna.
Protestijad tõmbasid Baltimore'is maha Kolumbuse kuju
Baltimore'i protestijad tõmbasid eile õhtul maha maadeavastaja ja kaupmehe Christoph Kolumbuse kuju ja viskasid selle sadamas merre.
Ühendriikides suri ööpäevaga koroonaviirusesse 833 inimest
Ühendriikides suri ööpäevaga koroonaviirusesse 833 inimest, teatas kolmapäeval üleilmset viiruselevikut jälgiv Johns Hopkinsi ülikool.
USA sarjas ÜRO värsket raportit Iraani kindrali tapmise osas
USA välisministeerium sarjas kolmapäeval ÜRO värsket raportit, mis liigitas Iraani kindrali tapnud Ühendriikide droonirünnaku muu hulgas ebaseaduslikuks.
USA-s esitati süüdistus kaks meeleavaldajat alla ajanud mehele
Ühendriikides esitati kolmepunktiline süüdistus Seattles kaks Black Lives Mattersi meeleavaldajat alla ajanud 27-aastasele Dawit Keletele, teatas kolmapäeval Kingi maakonnaprokuratuur.
Ühendriikides lisandus ööpäevaga üle 43 000 uue koroonanakkuse
Ühendriikides lisandus ööpäevaga üle 43 000 uue koroonanakkuse, teatas laupäeval viirusestatistikat pidav Johns Hopkinsi ülikool.