Läti plaanib tõsta trahvi piirangute rikkumise eest
Läti võib tõsta trahve eriolukorraga kehtestatud piirangute rikkumise eest tuhande euroni ja isegi kõrgemale, ütles esmaspäeval siseminister Sandis Girgens.
AirBaltic teeb viimase repatrieerimislennu Frankfurdist
Läti lennufirma airBaltic teeb esmaspäeval Läti välisministeeriumi palvel viimase erilennu Frankfurdist Riiga.
Itaalia kutsus rahvast valmistuma väga pikkadeks» piiranguteks
Itaalia peaministri Giuseppe Conte valitsus kutsus pühapäeval rahvast valmistuma «väga pikkadeks» piiranguteks, mida leevendatakse majandusraskustest hoolimata vaid järk-järgult.
PÜSI KODUS: Šveits kirjutas sõnumi Matterhorni nõlvale
Valguskunstnik Gerry Hofstetter kirjutas eelmisel nädalal 4478 meetri kõrguse Matterhorni nõlvale Šveitsi ja Itaalia piiril igal õhtul sõnumeid, mis sisendavad rahvale lootust ja usku, aga üks sõnum edastas ka praktilist üleskutset: „Püsi kodus!“ Valgusteade läks teele kuulsast suusakuurordist Ze...
Saksa liidumaa rahandusminister leiti surnuna
Nakkusjuhtude hüpe Tokyos tõstatab olümpiaga seoses küsimusi
Enne suveolümpia edasi lükkamist näis, et Jaapanil on õnnestunud koroonaviiruse nakkusjuhtumite arv edukalt kontrolli all hoida, kuid Tokyo juhtumite hüppeline kasv ning linna kuberneri korraldus inimestel kodus püsida on tõstatanud rea teravaid küsimusi.
Saksamaa loodab võitluses viiruse vastu Lõuna-Korea mudelile
Saksamaa on panustanud võitluses koroonaviiruse vastu Lõuna-Korea ulatusliku testimise ja nakkusahela lõhkumiseks nakatunute karantiini panemisele.
Põhja-Korea korraldas taas raketikatsetuse, lõunanaabrid pidasid ajastust kohatuks
Põhja-Korea tulistas pühapäeval riigi idarannikul ookeanisse kaks ballistilist lühimaaraketti. Lõuna-Korea teatas, et ülemaailmse koroonaviiruse pandeemia ajal on selline käitumine sobimatu.
KOROONAVIIRUS: haiguse pealetung ei näita veel raugemismärke
Maailmas levivad koroonaviirusest ärevad teated. Haigestunute arv läheneb 700 000-le, surnud on rohkem kui 30 000 inimest. Hiina hoiatab South China Morning Posti andmeil: suurim nakatumisrisk on A-veregrupiga inimestel. Soome kardab, et idapiiri tagant ründavad nakatunud, kes on kuulnud nende he...
KOROONAVIIRUSE LEVIK: 725 000 nakatunut, 34 000 surnut ja 152 000 tervenenut
Koroonaviirus Sars-CoV-2 levib 199 riigis. Ametlikel andmetel oli esmaspäeva hommikuks nakatunud 725 000 ja surnud 34 000 inimest. Viiruse põhjustatud haigusest Covid-19 on paranenud 152 000 patsienti. Nakatunuid on kõige rohkem USAs – 142 178.
Belgias nakatas haigestunud peremees oma kassi
Belgias teatasid Liege võimud, et koroonanaviirusesse haigestunud peremees nakatas ka oma kassi, kinnitab Fox News.
EUROOPA NOORIM KOROONAOHVER: Portugalis suri viirusesse 14aastane koolipoiss
Portugalist pärit 14aastane poiss suri pühapäeva hommiku varajastel tundidel koroonaviirusesse. Hetkel on ta arvatavasti noorim inimene, kes on Euroopas oma elu viiruse tõttu kaotanud, vahendab Daily Mail.
President Lukašenka viirusevastane retsept: saun ja vodka
Valgevene president Aleksandr Lukašenka on vana rahu ise, hoiab toitlustusettevõtted ja staadionid valla ja tormas laupäeval ise jäähokiväljakule.
New Yorgi osariik ületas tuhande koroonaviirusse surnud inimese piiri
USA New Yorgi osariik ületas pühapäeval sünge verstaposti, kui koroonaviirusse surnute arv jõudis vähem kui kuu ajaga pärast esimest tuvastatud nakatusjuhtumit üle tuhande.
Omanikud: Panama pole Zaandamile veel kanali läbipääsuluba andnud
Panama Vaikse ookeani poolsel reidil paikneva ristluslaeva Zaandam omanikud ütlesid pühapäeval, et vaatamata kohalike võimude lubadusele pole neile veel Panama kanali läbipääsuks luba antud.
Sloveenia kehtestas sõnakuulmatuse tõttu karmimad reeglid
Sloveenia keelustas pühapäeval seoses paljude inimeste leige suhtumisega valitsuse korraldustesse riigisisese reisimise ning kehtestas kaitsemaski kandmise nõude, peaminister Janez Janša hoiatuse kohaselt seisavad raskemad päevad veel ees võitluses koroonaviiruse levikuga.
Trump: koroonaviiruse surmajuhtude arv tipneb kahe nädala pärast
USA president Donald Trump ütles pühapäeval, et Ühendriikides peaks koroonaviiruse surmajuhtude arv tipnema kahe nädala pärast, pikendades samas ka koduspüsimise korraldust.
NALJAKAS, AGA KA KURB VIDEO | WHO juhtivspets kaotab hirmust Hiina ees kõnevõime
Hongkongi uuriv telesaade The Pulse avaldas täna enda YouTube'i kanalil põhjaliku ülevaate koroonaviiruse pandeemiast. Saatelõigu lõpus näidatakse intervjuud WHO juhtiva epidemoloogi doktor Bruce Aylwardiga.
FOTOD | Koroonaviirus USAs: üle saja tuhande nakatanu, reedel suri haigusesse 402 inimest
Mitmed USA osariigid on teatanud, et koroonaviirusse nakatanute arv on hüppeliselt kasvanud. Kõige nukram on olukord New Yorgis, kus on registreeritud kolmandik kõigist COVID-19 haigusjuhtumitest. Haiglad ei suuda enam haigestunud patsiente vastu võtta ja sealne tervisehoiusüsteem on kokku kukkumas.
ELi eesliinil korraldatakse 9–12-tunniseid töömaratone
Tugev alkoholilõhn hõljub neil päevil tolles Euroopa liidunõukogu ruumis, kus kohtuvad ELi juures Eestit esindav suursaadik Rein Tammsaar ja tema teiste liikmesriikide kolleegid.
TÕELINE ÄRIMEES | USA haiglaomanik keelab koroonahaigeid suletud haiglahoonesse paigutada
USA idaranniku suurlinnas Philadelphias kasvab järjest koroonaviirusesse nakatunute arv. Kõigi eelduste kohaselt tuleb peagi puudus haiglakohtadest, mispärast üritati jõuda kokkuleppele ärimees Joel Freedman, kes sulges eelmisel aastal 500 voodikohaga Hahnemanni haigla. Ärimees keeldus vastutulek...
Kas Hiina valetab koroonasurmade arvu kohta? Kuhjadeviisi tuhaurne Wuhani linnas tekitavad küsimusi
Wuhani matusebüroodesse toodavad massilised tuhaurnide kogused on hakanud tekitama küsimusi, kas Hiina varjab tegelikku koroonasurmade arvu.
Koroonaolukord Euroopas: eile oli Itaalias siiani ohvriterohkeim päev
Itaalias suri eile koronaviirusesse 919 inimest. Siiamaani on see olnud kõige ohvriterohkem päev Itaalias. Kokkuvõttes tähendab see, et riigis on viirusesse surnud juba pea kümme tuhat inimest ehk 9134 ohvrit.
Trump kiitles oma koroonakriisi telereitingutega
USA president Donald Trump patsutas endale pühapäeval tunnustavalt õlale seoses kõrgete telereitingutega oma igapäevastes koroonaviiruse ülevaadetes.
Sobjanin: Moskvas rakendatakse täiendavaid liikumispiiranguid
Venemaa pealinnas Moskvas rakendatakse alates järgmisest nädalast täiendavaid liikumispiiranguid, ütles meer Sergei Sobjanin pühapäeval.
Itaalia teatas 756 uuest koroonasurmast, ohvrite arv tõusis 10 779-ni
Itaalia teatas pühapäeval 756 uuest koroonasurmast, ohvrite arv tõusis 10 779-ni.
New Yorgi osariigis läheneb koroonaviiruse ohvrite hulk tuhandele
New Yorgi osariigis on kuberner Andrew Cuomo sõnul koroonaviirusesse surnud inimeste arv lähenemas tuhandele, kogu Ühendriikide surnute arvust moodustab tema osariik enam kui 40 protsenti juhtudest.
Tervishoiuametnik: Suurbritannias ei pruugi elu normaliseeruda pool aastat
Suurbritannias ei pruugi elu normaliseeruda kuus kuud või veel kauemgi, hoiatas valitsuse tervishoiuküsimuste tähtsaima nõuniku asetäitja Jenny Harries pühapäeval.
Prantsusmaa teatas 292 uuest koroonaviiruse ohvrist
Prantsusmaa registreeris viimase ööpäevaga 292 uue koroonaviiruse surmajuhtu, mis tõstab haigusesse surnute arvu 2606-ni, ütles riigi tervishoiuteenistuse direktor Jérôme Salomon pühapäeval.
RAHVAS SEGADUSES: Venemaa küll epideemiat ei näe, kuid alustab siiski elu seiskamisega
Venemaa alustab Putini sõnul "mitte-töötamise-nädalaga", et proovida koroonaviiruse levikut aeglustada. Valitsus palub tungivalt rahval kodus püsida, kuid ebaselge informeerimine on paljud venelased segadusse jätnud.
Ekspert: USA-s võib viirusesse nakatuda miljoneid ja surra üle 100 000
USA administratsiooni kõige suurem nakkushaiguste ekspert Anthony Fauci hoiatas pühapäeval, et riigis võib uude koroonaviirusesse nakatuda miljoneid inimesi ja surra üle 100 000.
Poola liberaalne opositsioon kutsus presidendivalimisi boikottima
Poola liberaalne opositsioon kutsus pühapäeval valijaid boikoteerima 10. maile kavandatud presidendivalimisi, mida parempoolne valitsus keeldub edasi lükkama hoolimata uue koroonaviiruse pandeemiaga seotud ohtudest.
Gröönimaa pealinnas keelati koroonapandeemia ajal alkoholi müük
Gröönimaa pealinnas Nuukis keelati alkoholimüük, et vähendada lastevastast vägivalda koroonapandeemiast tingitud liikumiskeelu ajal, teatas valitsus täna.
Manilas sai lennuõnnetuses surma kaheksa inimest
Filipiinide pealinna Manila lennuväljal süttis pühapäeval stardi ajal lennuk, surma said kõik kaheksa pardal olnud inimest, teatasid ametnikud.
Saksamaa liidumaa rahandusminister leiti surnuna
Pihkvas registreeriti esimene koroonasurm
Venemaal Pihkvas registreeriti esimene uuest koroonaviirusest põhjustatud surm, teatas piirkondlik operatiivstaap pühapäeval.
Moskvas on enam kui kolmandik hingamisaparaadi all olevatest patsientidest alla 40-aastased
Venemaal Moskvas on intensiivravis hingamisaparaadi all olevatest koroonahaigetest ligi 40 protsenti alla 40-aastased, teatati linna koroonaviiruse tõrje operatiivstaabist.
Norra hakkab koroonaviiruse juhuteste tegema
Norra alustab Islandi eeskujul koroonaviiruse juhuteste elanikkonnas, teatasid tervishoiuvõimud täna.
Hispaania teatas 838 uuest viiruseohvrist ööpäeva jooksul
Hispaanias on viimase ööpäevaga surnud uue koroonaviiruse tõttu 838 inimest, ohvrite koguarv tõusis sellega 6528-ni, teatas tervishoiuministeerium täna.
KOROONAVIIRUSE LEVIK: 199 riiki, 549 000 nakatunut ja ligi 25 000 surnut. Nakatus ka Suurbritannia peaminister Boris Johnson
Koroonaviirus Sars-CoV-2 levib 199 riigis. Ametlikel andmetel oli reede keskpäevaks nakatunud 549 000 ja surnud 24 862 inimest. Viiruse põhjustatud haigusest Covid-19 on paranenud 128 600 patsienti. Itaalias lisandus ühe ööpäevaga 6153 nakatunut ja 712 surnut ning Hispaanias ligi 8000 nakatunut j...
Narkoäris süüdistatav Venezuela erukindral andis end USA-le välja
Venezuela erukindral, kellele USA esitas koos president Nicolás Maduroga süüdistuse narkoterrorismis, andis end Colombias Ühendriikide võimudele välja, teatasid prokurörid laupäeval.
Oh häda! Kärped tabasid maailma suurimat kondoomitootjat
Malaisia firma Karex on maailma suurim kondoomitootja ja pidi koroonaviiruse tõttu nädalaks ajaks oma kolme vabriku uksed sulgema.
USA leinab koroonaviiruse esimest imikust ohvrit
USA Illinoisi osariigi kuberner J.B. Pritzker kinnitas laupäeval, et koroonaviiruse tõttu jättis seal nädalavahetusel elu ka vähemalt üks imik.
FOTOD HELSINGIST | Ära lõigatud Soome pealinna tänavatel valitseb vaikus. Viirus on jõudnud igasse Soome maakonda
Soomes tuvastati viimase ööpäeva jooksul 55 uut koroonaviirusesse nakatunut, mis viis Covid-19-sse haigestunute koguarvu riigis 1218-ni.
Soome politsei: iga Uusimaa piiri ületajat hakatakse kontrollima
Soome politsei teatas tänasel pressikonverentsil, et kavatseb peatada ja kontrollida kõiki Uusimaale või sealt välja reisivad inimesi. Soome valitsus teatas eile, et Uusimaa ja teiste maakondade vahelist liiklust piiratakse koroonaviiruse leviku takistamiseks.
KAKS TRILJONIT! USA üritab koroonapaketiga krahhi ära hoida, Trump optimismiga töökohta säilitada
Viimase nädalaga esitas avalduse töötu abiraha saamiseks rekordarv ameeriklasi: 3,3 miljonit inimest. Kõik taotlejad pole samas päriselt töötud. Senatis läks läbi kahe partei koostöös valminud tervelt kahe triljoni dollari suurune abipakett, mis tõenäoliselt ka esindajatekojas läbi läheb ning pre...
Biden ja Sanders viisid kampaania küberruumi
Veel kolme nädala eest viisid Joe Biden ja Bernie Sanders USA demokraatide presidendikandidaadi koha pärast võisteldes läbi tuhandete osavõtjatega kihutuskoosolekuid ja külastasid nii mõnigi kord päeva jooksul kahte osariiki.
Itaalias on jätnud koroonaviiruse tõttu elu üle 10 000 inimese. Miks on see number nii suur?
Kui politsei hiljuti Milano elaniku Antonia Mortenseni auto maanteel kinni pidas, ei olnud põhjuseks liiklusrikkumine, nagu võinuks veel mõne kuu eest arvata. Talle hakati hoopis juhtnööre andma: kaasreisijal paluti istuda auto tagaistmele ja mõlema reisija puhul kontrolliti, kas neil on ees näom...
Tokyo olümpiamängude korraldajad võtavad sihikule 2021. aasta juuli
Tokyo olümpiamängude korraldajad kavandavad koroonapandeemia tõttu edasi lükatud mängude uueks algusajaks järgmise aasta juulit, teatas täna Jaapani rahvusringhääling NHK.
Tokyos õitsevad kirsipuud ja langeb lund
Märtsi lõpus sadas Tokyos lund viimati kümme aastat tagasi, aga pühapäeva hommikul keeras ilmataat jälle lumekraanid lahti.
Trump loobus New Yorgi karantiinimeetmete karmistamisest
USA president Donald Trump loobus laupäeva hilisõhtul New Yorgi karantiinimeetmete edasisest karmistamisest, kui kohtas selles osas tugevat poliitilist vastuseisu ja hoiatusi, et see võib vallandada paanika.
Soomes uppus jääst läbivajunud autos kardetavasti kaks inimest
Soomes uppus laupäeval järvejääst läbivajunud autos kardetavasti kaks inimest, teatas politsei.
BRITTIDE VÕITLUS KOROONAVIIRUSEGA: Boris Johnsoni sõnul olla valmis olukorra halvenemiseks
Suurbritannia peaminister Boris Johnson saatis kõigile brittidele välja kirja, milles hoiatab: enne, kui olukord saab paremaks muutuda, tuleb valmis olla palju hullemaks.
Prantsuse koroonaviiruse ohvrite arv tõusis 319 võrra 2314-ni
Uue koroonaviiruse ohvrite arv Prantsusmaal tõusis 319 võrra 2314-ni, teatasid laupäeval tervishoiuametnikud.
Saudi Araabia juhitud liitlasväed tulistasid alla raketi
Saudi Araabia juhitud liitlasväed tulistasid laupäeva hilisõhtul Ar-Riyadhi kohal alla raketi, teatas riiklik telekanal Al-Ekhbariya.
Soome ekspresidendil Martti Ahtisaaril tuvastati koroonaviirus
Soome endisel presidendil Martti Ahtisaaril tuvastati uue koroonaviiruse nakkus, teatas presidendikantselei täna.
Mali teatas esimesest koroonaviiruse surmajuhtumist
Mali võimud teatasid laupäeval esimesest koroonaviiruse surmajuhtumist ja nakatunud on riigis vähemalt 18 inimest.
Venemaa sulgeb koroonaviiruse tõttu piirid
Venemaa sulgeb koroonaviiruse leviku peatamiseks alates esmaspäevast piirid, teatas Kreml laupäeval.
Ukrainas on krooonaviirusesse nakatunud 356 inimest
Ukrainas on tuvastatud koroonaviirusse nakatumiste arv tõusnud 356-ni, teatas laupäeva hilisõhtul tervishoiuministeerium.
Itaalia koroonasurmade arv tõusis üle 10 000
Itaalia teatas laupäeval 889 uuest koroonaviiruse põhjustatud surmast, mis tõstab ohvrite koguarvu 10 023 inimeseni.
Leedus on koroonaviirus nõudnud seitse inimelu
Leedu tervishoiuministeeriumi teatel registreeriti laupäeval riigis kaks koroonaviiruse põhjustatud surmajuhtumit. Ühtekokku on ohtlik viirus nõudnud Leedus seitse inimelu.
Talibanile ei sobi Afganistani valitsuse läbirääkijad
Taliban keeldus laupäeval pidamast kõnelusi Afganistani valitsuse läbirääkijate rühmaga, mis loodi islamiliikumisega rahukõneluste pidamiseks.
Trump saadab New Yorgi poole teele mereväe haiglalaeva
USA president Donald Trump saadab täna New Yorgi poole teele mereväe haiglalaeva, et ilmestada föderaalvalitsuse vastust koroonaviiruse pandeemiale.
Põhja-Korea korraldas taas raketitulistamise
Põhja-Korea tulistas pühapäeval idarannikult välja esialgu tuvastamata mürsu, teatas Lõuna-Korea uudisteagentuur Yonhap viidates armeeallikatele.
India võimud sõidutavad töötud bussidega koduküladesse
Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks üleriigilise liikumiskeelu kehtestanud India võimud saatsid laupäeval bussid New Delhi serva, et toimetada minema rändtöölised, kes püüavad meeleheitlikult koduküladesse pääseda.
Trump on hakanud kuulda võtma osariikide kubernere
USA president Donald Trump on hakanud kuulda võtma osariigikuberneride üha meeleheitlikumaks muutuvaid palveid ja astunud samme suurendamaks föderaalvalitsuse rolli koroonapandeemia ohjeldamiseks vajalike vahendite soetamiseks.
AFP: koroonaviirus on nõudnud Euroopas üle 20 000 inimese elu
Koroonaviiruse pandeemia on nõudnud Euroopas 20 059 inimese elu, ilmneb ametlikele andmetele tuginevast uudisteagentuuri AFP statistikast.
Poola lubab karantiinis ja eakatel inimestel posti teel hääletada
Poola võttis laupäeval vastu seadusemuudatuse, mis lubab üle 60-aastastel ning karantiinis või eneseisolatsioonis inimestel koroonaepideemia olukorras posti teel hääletada, sest valitsus on otsustanud presidendivalimised igal juhul läbi viia.
EL-i välispoliitikajuht arutas Pompeoga ühist võitlust COVID-19 vastu
Euroopa Liidu välispolitikajuht Josep Borrell arutas USA välisministri Mike Pompeoga rahvusvahelist koostööd võitluses koroonaviiruse COVID-19 pandeemia vastu, teatas laupäeval EL-i välisteenistus.
ÜRO lükkab tuumarelvakonverentsi edasi
Tuumarelva leviku tõkestamise lepingu (NPT) 119 osalist on otsustanud selle toimimist käsitleva konverentsi koroonapandeemia tõttu edasi lükata, teatas maailmaorganisatsioon.
Läti idapiiril hakkavad patrullima ka sõdurid
Järgmisest nädalast hakkavad Läti idapiiri kaitsmises osalema ka relvajõud, ütles täna kaitseminister Artis Pabriks.
Ametnik: Hispaania koroonaviiruse puhang on tipnemas
Koroonaviirusest tingitud surmade arv sööstis laupäeval Hispaanias üle 5600 ja ametnike sõnul näib epideemia lähenevat tipnemisele.
Itaalia peaminister: vastus viirusele määrab EL-i saatuse
Euroopa Liit võib oma otstarbe kaotada, kui ta ei suuda jõuliselt koroonapandeemiale vastata, hoiatas Itaalia peaminister Giuseppe Conte laupäeval.
Itaalias küündis ööpäevane koroonasurmade arv pea tuhandeni
Itaalias teatas reedel ligi tuhandest uuest koroonasurmast, mis on suurim ööpäevane uute surmajuhtumite arv ühes riigis pandeemia algusest saadik.
Fitch langetas Suurbritannia krediidireitingut
Rahvusvaheline reitinguagentuur Fitch teatas reedel, et langetas pügala võrra Suurbritannia krediidireitingut tasemele AA-i.
Tavatu isetegevus: Vene koroonakriisis on Putini asemel juhtrolli võtmas Moskva linnapea
Kõrgetest Vene poliitikutest on kriisi kõige tõsisemalt võtnud Moskva meer Sergei Sobjanin, kelle sõnul on keskvõim tegelenud probleemi pisendamisega.
Indialasest supernakataja tõttu pandi karantiini 40 000 inimest
India Pandžabi osariigi võimud on ühe mehe tegevuse tõttu karantiini pannud umbes 40 000 inimest 20 erinevast külast.
LÜHIÜLEVAADE: koroonaviiruse arenguid erinevates riikides 27.03
Ugandas ravib kuulihaavu kaks liikumispiirangute rikkujat ning Keenia medõed streigivad, sest neil pole ei varustust ega väljaõpet Covid-19 patsientide raviks, selgub tänastest maailma koroona-uudistest.
WHO: maailmas on meditsiiniliste kaitsevahendite krooniline puudujääk
Koroonaviiruse haiguse COVID-19 vastu võitlevate meedikute kaitsevarustuse puudumine on üks kõige kiireloomulisemaid probleeme surmajuhtumite ennetamisel, hoiatas reedel Maailma Terviseorganisatsioon (WHO).
Britid püüavad õpetada koeri COVID-19 tuvastama
Briti heategevusorganisatsioon püüab koostöös teadlastega välja selgitada, kas ehk koerad ei suuda uut koroonaviirust COVID-19 lõhna järgi ära tunda, anti reedel teada.
USA esindajatekoda kiitis hiiglasliku majanduspaketi heaks
USA esindajatekoda kiitis ajalooliselt hiiglasliku majanduspaketi reedel heaks, teatasid kohalikud meediakanalid.
Prantsuse koroonaviiruse ohvrite arv tõusis 299 võrra 1995-ni
Uue koroonaviiruse ohvrite arv Prantsusmaal tõusis 299 võrra 1995-ni, teatas reedel kõrge tervishoiuametnik Jerome Salomon.
New Yorgi metroos hukkus tulekahjus inimene
New Yorgi metroorongis puhkes täna varahommikul tulekahju, milles sai üks inimene surma ja üle kümne kannatada, teatasid linnavõimud.
Viirusekartus tõrjus põgenikud Kreeka piirilt
Kreeka peaminister Kyriakos Mitsotakis ütles reedel, et asüülitaotlejad on piirilt Türgiga tagasi tõmbunud; meedia on põhjusena viidanud koroonaviiruse kartusele.
Vene telekomihiid MTS palus vähendada meemide jagamist
Venemaa suurim telekomifirma palus reedel klientidelt koroonaviirusega seotud nõndanimetatud meemide ja videote jagamise lõpetamist, kuna võrgustikud on COVID-19 pandeemia ajal ülekoormatud.
Läti meediasektor on pankroti lävel
Läti meediasektor on koroonakriisi tõttu pankroti lävel, hoiatas riikliku massimeedianõukogu (NEPLP) juht Ivars Āboliņš.
Venemaa kohvikud ja restoranid sulevad laupäevast uksed
Venemaa valitsus käskis koroonaviiruse leviku takistamiseks kõik kohvikud ja restoranid alates laupäevast nädalaks sulgeda.
Poliitilised pööristuuled Kabulis takistavad kõnelusi Talibaniga
Pärast kuudepikkust arutelu teatas Afganistani president Ashraf Ghani reedel oma 21-liikmelise läbirääkimisdelegatsiooni koosseisu kõnelusteks Talibaniga, ent tema poliitiline vastane nimetas koosseisu alaesindatuks.
Austraallased proovivad tuberkuloosivaktsiini koroonaviiruse vastu
Austraalia teadlased korraldavad kiire ja ulatusliku katsetuse, kas aastakümneid tuberkuloosi ärahoidmiseks kasutatud vaktsiin suudab kaitsta tervishoiutöötajaid uue koroonaviiruse vastu.
Boris Johnsonil tuvastati koroonaviirus
Koroonakriis on hoogustanud terrorit koduseinte vahel
Kuna koroonaviiruse tõttu kehtestatud liikumispiirangud suruvad inimesed pikaks ajaks koduseinte vahele, on nii mõneski riigis teatatud koduvägivalla sagenemisest.
USA koroonasurmade arv tõusis 1544-ni
USA koroonaviiruse ohvrite arv tõusis ööpäevaga 345 võrra 1544-ni, teatas reedel Johns Hopkinsi ülikool.
Kanada on vastu USA plaanile saata sõjaväelased kahe riigi ühispiirile
Kanada on vastu USA plaanile saata sõjaväelased kahe riigi ühispiirile, et püüda kinni piiriületajaid, kes võivad olla nakatunud uude koroonaviirusesse, ütles Kanada peaminister Justin Trudeau neljapäeval.
Eksperdid: Ungari eriolukorrameetmed võivad demokraatiat õõnestada
Ungari seaduseelnõu, mis annaks valitsusele koroonaviirusega võitlemiseks erakorralised volitused, on teinud ärevaks vaatlejad, kelle sõnul võivad need anda peaminister Viktor Orbánile piiramatu võimu.
101aastane Itaalia vanahärra seljatas koroonaviiruse
Itaalia püsib ametlike teadaaolevate andmete põhjal koroonadiagnooside poolest maailmas hetkel teisel kohal (esikohalt leiab Ameerika Ühendriigid). Numbrid, mis Itaaliast tulevad, on traagilised: kokku 86 500 diagnoosi, üheainsa päevaga 919 surmajuhtumit. Selle taustal on südantsoojendav lugeda k...
USA pakub Venezuela presidendi eest pearaha 15 miljonit dollarit
Ameerika Ühendriigid esitasid neljapäeval Venezuela presidendile Nicolas Madurole (pildil) süüdistuse narkoterrorismis ning pakuvad tema arreteerimiseni viiva info eest välja 15 miljonit dollarit (u 13,6 miljonit eurot). Süüdistuse kohaselt toimus narkootiliste ainete lennutamine Venezuelast välj...
EP kiitis heaks EL-i meetmed koroonaviiruse tagajärgede leevendamiseks
Euroopa Parlament kiitis neljapäeval erakorralisel täiskogu istungil heaks Euroopa Liidu meetmed koroonaviirusest põhjustatud olukorra leevendamiseks.
Kriis muutis Rumeenia «nähtamatute» kodutute elu veelgi kibedamaks
Rumeenia pealinna Bukaresti mahajäetud tänavatel ei ole võimalik piirangute ajal enam toitu leida. Sealsed kodutud seisavad silmitsi hoopis solvangute ja veelgi sügavama isolatsiooniga.
USA senat kiitis heaks kahe triljoni dollari suuruse päästepaketi
USA senat kiitis Eesti aja järgi neljapäeva varahommikul heaks kahe triljoni dollari suuruse COVID-19 kriisi päästepaketi.
LÜHIÜLEVAADE: koroonaviiruse arenguid erinevates riikides 25.03
Iraani koroonaamnestia ei puuduta islamist kristlusse pöördunuid ning Ühendkuningriik soovitab paarikestel valida, kas kolida kokku või püsida kogu kriisiaja teineteisest eemal, selgub tänastest koroona-uudistest.