Minski arestimajast vabanenud kiirabiarst: mehed pandi Valgevene hümni laulma ja samal ajal peksti
Eile kella 22.30 ajal hakati Minski Akrestsina tänava arestimajast välja laskma protestiaktsioonide käigus vahistatuid. Vaatamata hilisele ajale ootasid neid lähedased ja vabatahtlikud autojuhid pakkusid küüti koju.
Suurbritannia taaskehtestas karantiininõude Prantsusmaa ja Hollandi suhtes
Suurbritannia paneb alates homsest Prantsusmaalt ja Hollandist saabuvad inimesed 14 päevaks taas karantiini.
Afganistanis on hakatud vabastama talibitest vange
Afganistanis on hakatud vanglatest vabastama neljasada talibist vangi, teatasid võimud; täna on kavas vabaks lasta 80 kinnipeetavat.
Hispaanias levib koroonaviirusele lisaks veel teinegi ohtlik nakkus
Hispaania lõunaosas Sevilla ümbruses on viirusliku meningiidi puhangu tõttu sattunud haiglasse juba 16 inimest, kellest viis vajas üleeile intensiivravi. Kokku on Andaluusia võimud tuvastanud 18 meningoentsefaliidi ehk aju ja ajukelmete põletiku juhtu.
Iraan taunis Iisraeli ja AÜE strateegilist rumalust
Iraan mõistis täna hukka suhete normaliseerimise oma põlisvaenlase Iisraeli ja Araabia Ühendemiraatide vahel, nimetades seda strateegiliseks rumaluseks.
Trump lämmatab kirja teel hääletamise nurjamiseks USA postiteenistust
Kirjad kuhjuvad postkontoritesse. Plaanis on keelata ületunnitöö, mis ainult kasvatab eelmainitud postikuhilat. Samas novembris toimuvate USA presidendivalimiste ajal peaks riigi postiteenistus tulema toime rekordilise hulga kirja teel antud häälte õigeks ajaks valimisjaoskonda toimetamisega, mis...
Trump kuulutas välja rahuleppe Iisraeli ja AÜE vahel
USA president Donald Trump kuulutas neljapäeval välja rahuleppe Iisraeli ja Araabia Ühendemiraatide (AÜE) vahel.
Soome koroonafooris plingib Eestile veel roheline tuli
Eesti on vähemasti esialgu nende riikide nimekirjas, kust võib Soome sõita karantiinita, ent olukord võib muutuda.
Balti riikide ja Poola presidendid: Valgevene riigipea peab lõpetama jõu kasutamise oma rahva vastu
Eesti, Läti, Leedu ja Poola presidendid kutsusid täna üheskoos Valgevene presidenti üles leevendama tekkinud konfliktiolukorda ja lõpetama oma rahva vastu jõu kasutamine, samuti vabastama viivitamatult kõik kinnipeetud meeleavaldajad ja alustama viivitamatut dialoogi Valgevene rahvaga.
Soome valitsus soovitab nüüdsest kanda näomaski ja töötada kodus
Soome valitsus langetas kaks päeva kestnud arutelude järel otsuse soovitada kõigil üle 15 aasta vanustel inimestel kanda edaspidi rahvarohketes kohtades näomaski ning samuti on nüüdsest kõrge nakatumisega piirkondades soovituslik võimalusel töötada kodust.
NUTIKAS KÄIK: Austraalias toodetakse aegunud õllest elektrienergiat
Karantiini ajal halvaks läinud õlu kasutatakse Austraalias nutikalt ära. Ühes nädalas muudetakse töötlusjaamas 150 000 liitrit kesvamärjukest taastuvenergiaks, millest piisaks 1200 kodu elektriga varustamiseks.
Valgevenes kuhjuvad tõendid vahistatud protestijate julmast piinamisest
Inimõiguslaste ja vaatlejate kinnitusel on üha rohkem tõendeid politsei jõhkrutsemisest Valgevene meeleavalduste ajal kinni peetud inimeste kallal – vahistatuid on julmalt pekstud, alasti võetud ja vägistamisega ähvardatud.
Minski arestimajast vabanenute kirjeldused meenutavad NKVD ohvrite mälestusi: peks, mõnitamine, näljutamine, ruumipuudus
Minski Akrestsina tänava arestimajast vabastatud inimesed rääkisid opositsioonilisele portaalile Tut.by, millised tingimused seal valitsevad.
Rootsi epideemiajuhtide meilivahetus karjaimmuunsusest ajas riigi kihama
Sel nädala on Rootsi ameedia avaldanud hulga e-kirju, mida riigi peaepidemioloog Anders Tegnell vahetas koroonaviiruse leviku algfaasis märtsis oma kolleegidega terviseametis, ametikaaslastega lähiriikides ning ekspertidega teistes asutustes, tõstatades ühiskonnas taas küsimuse, kas Rootsi strate...
VIDEO | Eesti kodanik ning ta sõber peeti kinni kumminuiades Valgevene omonlaste poolt
Uudisteagentuuri Nexta videost nähtub, kuidas Valgevene võimud pidasid kinni Eesti kodaniku Edgar Bašmakovi ning ta sõbra.
Valgevene nobelistist kirjanik: „Lukašenka lahku, kuni pole hilja!“
2015. aastal Nobeli kirjandusauhinna saanud valgevenelanna Svetlana Aleksijevitš saatis president Aleksandr Lukašenkale raadios karmi sõnumi.
Valgevene nobelist Aljaksijevitš kutsus Lukašenkat tagasi astuma
Nobelist Svjatlana Aljaksijevitš kutsus eile Valgevene autoritaarset presidenti Aleksandr Lukašenkat tagasi astuma enne, kui riik kodusõtta langeb.
Trumpi soengu kaunina hoidmiseks plaanib USA muuta veesurve seadust
USA presidendi Donald Trumpi kaebused madala veesurve üle, mis takistab teda väidetavalt oma soengut täiuslikuna hoidmast, panid Ühendriikide valitsuse plaanima seadusemuudatust, mis määratleb, kui palju vett ühes minutis võib maksimaalselt dušiotsikust välja voolata.
VÄGIVALLA VASTU: kuus Euroopa riiki kutsusid Eesti eestvedamisel tervet liitu Valgevene tegevusele jõuliselt reageerima
Eesti, Läti, Leedu, Poola, Taani ja Tšehhi välisminister tegid Euroopa Liidu kõrgele esindajale Josep Borrellile ning naabruspoliitika ja laienemise volinikule Olivér Várhelyile ühise pöördumise, et arutada tänasel erakorralisel ELi välisministrite videokohtumisel Valgevenes inimõiguste rikkumist...
Vanahärra Berlusconi üllatab noore pruudiga
Endine Itaalia peaminister, skandaalidest räsitud 83aastane Silvio Berlusconi on ikka veel naistelembene. Alles see oli, kui ta pidi märtsis maksma 20 miljonit eurot kahjutasu, lahutades 12 aastat tema elukaaslaseks olnud 35aastasest Francesca Pascalest. Kuid juba on ta vallutanud 30aastase Marta...
Saksamaa siseminister keelas liidumaadel Kreekast põgenike toomise
Mitu Saksamaa liidumaad kavatsevad võtta jalge alla kohtutee, sest ei lepi riigi siseministri Horst Seehoferi korraldusega, mille kohaselt pole piirkondadel lubatud omal algatusel päästa migrante Kreeka saartel asuvatest ülerahvastatud põgenikelaagritest.
Küsitlus: Vene arstid Vene koroonavaktsiini ei usalda
Mobiiliäpi Spravotšnik Vratša küsitlusele vastanud Vene arstid teatasid, et ei ole valmis Gamaleja keskuses loodud koroonaviiruse vaktsiiniga inimesi vaktsineerima.
TEADLASED LÖÖVAD HÄREKELLA: kliimasoojenemine kogub ohtlikult hoogu
Läinud aasta oli kuumuselt ajaloo teine või kolmas, kinnitab värskeim Bulletin of the American Meteorological Society kolmapäeval avaldatud uuring, mille koostamisel osales 520 teadlast rohkem kui 60 riigist. 2010. ja 2019. aasta vahemikus oli keskmine temperatuur maailmas 0,39 kraadi keskmisest ...
Valgevene toetuseks Riias piketi korraldanud Veiko Spolitis: selge sõnum oli see, et Lukašenka diktatuur peab kaduma
Neil päevil toimuvad paljudes Euroopa linnades Valgevene rahvast ja opositsiooni toetavad meeleavaldused. Kolmapäeval avaldati solidaarsust Riias Valgevene saatkonna ees, kuhu oli kogunenud sadu inimesi. Ürituse üks korraldaja Veiko Spolitis kirjeldas Õhtulehele, et rahva selge sõnum oli see, et ...
Trump hakkas levitama kahtlusi asepresidendikandidaat Harrise sünnipärase õiguse kohta seda ametit pidada
USA president Donald Trump ütles, et on kuulnud, et demokraatide asepresidendikandidaat Kamala Harris „ei kavalifitseeru” sellesse ametisse.
Valgevene siseministeeriumi teatel vahistati ööpäevaga 700 inimest, kokku on vahistatuid üle 6700
Viimase ööpäevaga vahistas miilits Valgevene protestiaktsioonidel veel 700 inimest, teatas siseministeerium. Kokku on pärast presidendivalimisi seega vahistatud üle 6700 inimese.
Nobeli kirjanduspreemia laureaat Svjatlana Aleksijevitš: Lukašenka, kasi minema, sinu võimusoov muutub vereks
Valgevene kirjanik, 2015. aasta Nobeli kirjanduspreemia laureaat Svjatlana Aleksijevitš rääkis Raadio Vabadusele oma suhtumisest praegusesse poliitilisse olukorda riigis.
Soomes algab uus kooliaasta: Helsingi Kalasatama koolis õpib osa õpilasi võimlas, täiskasvanud hoiavad üksteisest eemale
Helsingi Kalasatama põhikoolis algab täna uus õppeaasta erakorralistes oludes nagu ka teistes Soome koolides. Direktor Kati Pennaneni sõnul mõjutab kogu kooli tegevust praegu koroonaviiruse epideemia.
Biden ja Harris: vinguv Trump ei ole võimeline presidendi tööd tegema
USA demokraatide presidendikandidaat Joe Biden ja tema poolt eile asepresidendikandidaadiks valitud Kamala Harris ründasid eile oma esimesel ühisüritusel agressiivselt president Donald Trumpi iseloomu ja tegevust.
Valgevene võimud alustasid tuhandete kinnipeetavate vabastamist
Valgevene juhtkond alustas reede hommikul tuhandete kinnipeetavate vabastamist, kirjutab Reuters. Neljapäeval esitasid mitu kõrget riigiametnikku ka harvaesineva vabanduse. Need märgid viitavad ilmselt sellele, et Aleksandr Lukašenka režiim võib kõigele vaatamata haavatav olla.
Saksamaa lisas Bukaresti kõrge koroonanakkuse ohuga paikade nimekirja
Saksamaa lisas kolmapäeval Bukaresti ja veel mitu Rumeenia piirkonda kõrge koroonaviiruse nakkusohuga paikade nimekirja, mis sundis Saksa tööministrit jätma ära kavandatud töövisiidi Rumeenia pealinna.
Valgevene meeleavaldajad moodustasid solidaarsuskette ja püüdsid tänavaid blokeerida
Neljandal päeval ja ööl pärast Valgevene presidendivalimisi olid protestiaktsioonid rahulikumad ja rahvast oli tänavatel vähem. Meeleavaldajad muutsid veidi taktikat ja protestide vormi ning miilits ja siseväelased reageerisid sellele vähem aktiivselt.
Iisrael ründas Gaza sektoris Hamasi sihtmärke
Iisrael ründas ööl vastu reedet Gaza sektoris palestiinlaste islamiliikumise Hamas sihtmärke, teatas juudiriigi armee.
Suurbritannia langetas koroonasurmade arvu rohkem kui 5000 võrra
Suurbritannia langetas kolmapäeval koroonasurmade arvu rohkem kui 5000 võrra 41 329-ni, olles vaadanud üle, kuidas surmajuhtumeid registreeritakse.
Prantsusmaal tõusis uute nakatumiste arv maikuu tasemele
Prantsusmaal leidis viimase 24 tunni jooksul kinnitust rohkem kui 2500 inimese nakatumine uude koroonaviirusesse, mis on kõrgeim tase alates maist, teatasid tervishoiuvõimud kolmapäeval, öeldes, et haigusnäitajad on selgelt halvenemas.
Valgevenes jätkusid neljandat õhtut meeleavaldused
Valgevene pealinnas Minskis ja teistes linnades jätkusid neljandat õhtut meeleavaldused presidendivalimistel aset leidnud rikkumiste ja järgnenud protestide jõulise mahasurumise vastu.
Šveits pikendas massiürituste keeldu oktoobrini
Šveits teatas kolmapäeval, et uute koroonanakkuste arvu tõusu tõttu pikendatakse rohkem kui 1000 inimesega kogunemiste keeldu 1. oktoobrini, mis muu hulgas tähendab uut hoopi suurte spordivõistluste korraldajatele.
Soome valitsus arutab tervisejulgeolekut piiridel ja maskide kandmist
Soome valitsus jätkab neljapäeval koroonapandeemiaga seotud kõnelusi, peaminister Sanna Marini sõnul on teemadeks tervisejulgeolek piiridel, maskide kandmine ja soovitus teha kaugtööd.
Šotimaal sööstis reisirong rööbastelt maha, on raskelt vigastatuid
Šotimaa kirdeosas sõitis täna rööbastelt maha reisirong, Šoti esimese ministri Nicola Sturgeoni sõnul sai «väga tõsises vahejuhtumis» mitu inimest raskelt vigastada.
Brutaalsele ööle Valgevenes järgnes naisteprotest ja rüselus vangla juures
Valgevenelased ärkasid tänagi protestidest ja vägivallast haaratud riigis ning siseministeerium tunnistas muuhulgas, et Bresti linnas lasid politseinikud meeleavaldajate vastu käiku ka tulirelvad, haavates ühte inimest. Vastasseise jõuametnike ning protestivate inimeste vahel on lahvatanud aga tä...
Põhja-Korea taasavas Kaesongi piirilinna
Põhja-Korea liider Kim Jong-un taasavas Kaesongi piirilinna, mis suleti täielikult nädalateks koroonaviirusega seoses, teatasid reedel riiklikud meediakanalid.
Valgevene parlament mõistis hukka katsed riiki «destabiliseerida»
Valgevene parlament mõistis hukka mõne poliitiliselt kallutatud grupi väidetavad katsed riiki destabiliseerida.
Minister: Venemaa teab vaktsiini kasutamiseks viiruse kohta piisavalt
Venemaal on koroonaviiruse kohta piisavalt informatsiooni, et selle vaktsiin kasutusele võtta, ütles tervishoiuminister Mihhail Muraško kolmapäeval.
ESMAKORDNE: Joe Biden valis kaaskandidaadiks mustanahalise Kamala Harrise
Demokraatide presidendikandidaat Joe Biden nimetas oma kaaskandidaadiks ja potentsiaalseks tulevaseks asepresidendiks kirevate juurtega Kamala Harrise. Ta on selles rollis esimene mustanahaline naine ja ka esimene Aasia päritolu ameeriklane.
Mehhikos ületas koroonaviirusesse nakatumiste arv 500 000 piiri
Mehhikos ületas koroonaviirusesse nakatumiste arv neljapäeval 500 000 piiri, teatas tervishoiuministeerium.
YLE: Eestist saabunud nakatunu külastas perega Soome lõbustusparki
Tõenäoliselt Eestis koroonaviirusega nakatunud Soomes elav isik külastas 3. augustil koos perega Lääne-Soomes asuvat PowerPark lõbustusparki, kirjutab Yle. Väidetavalt polnud tal veel tol hetkel sümptomeid ilmnenud, ent ta võis olla siiski nakkusohtlik.
MÕRVAMÜSTEERIUM: keegi vaenab Prantsusmaal hobuseid
Prantslased ei suuda mõista, miks on riigi eri osades julmalt piinatud ja tapetud hobuseid. Ka politsei tammub pimeduses, leidmata nende koletute tegude põhjust. Ainus oletus on, et järsku tegutsevad satanistid.
VIDEOD ja FOTOD | Valgesse rõivastatud Valgevene naised moodustasid vägivalla vastu inimkette
Minski Komarovski turu juures moodustas mitusada peamiselt valgeis rõivais ja lilli käes hoidvat naist täna inimketi solidaarsuse avaldusena neile, kes kannatavad vägivalla all. Nende eeskuju järgiti ka mujal Minskis ja Valgevenes.
Minskis tulid protestima valgesse rõivastunud naised
Kolmapäeval teatasid Valgevene võimud, et vahi alla on võetud rohkem kui 6000 inimest ja vähemalt 500 on saanud vigastada nende hulgast, kes usaldasid tulla tänavaile protestima Aleksandr Lukašenka kaheldava võidu vastu presidendivalimistel.
Koroonapandeemia on aidanud kaasa Keenia elevantide beebibuumile
Keenia Amboseli rahvuspargis on koroonapandeemia algusest saati sündinud 140 elevandibeebit. Beebibuumile aitab kaasa turistide puudumine.
GRAAFIK | Beiruti plahvatus jättis maha 43 meetrit sügava kraatri
Tohutu plahvatus Liibanoni pealinna Beiruti sadamas, mis kahjustas hooneid suures osas linnast ja nõudis üle 200 inimelu, jättis järele 43 meetrit sügava kraatri, teatas üks julgeolekuametnik.
USA kongressi eelvalimised Georgias võitis QAnoni süvariigivandenõusse uskuja
USA kongressi esindajatekoja vabariiklaste eelvalimised Georgia osariigis võitis QAnoni vandenõuteooria toetaja, ärinaine Marjorie Taylor Greene.
Eestis koroonaviirusesse nakatunud soomlane külastas kodumaal lõbustusparki
Suure tõenäosusega Eestis koroonaviirusesse nakatunud soomlane külastas kodumaal lõbustusparki PowerPark, kirjutab Yle.
Putin teatas koroonaviiruse vaktsiini maailmas esimesena registreerimisest Venemaal
Venemaa president Vladimir Putin teatas täna nõupidamisel valitsuse liikmetega, et Venemaal registreeriti esimesena maailmas koroonaviiruse vaktsiin.
Valgevene siseministeeriumi väitel vahistati rahutustes osalenutele raha maksnud mees
Valgevene riiklik uudisteagentuur BelTA teatas siseministeeriumile viidates, et Minski kaubanduskeskuse Dana Mall juures vahistati mees, kes jagas raha massirahutustes osalemise eest.
Õppused Krimmis: Ukraina saatis Venemaale noodi
Venemaa Lõuna sõjaväeringkonna väed alustasid 21. augustini kestvaid õppusi Krimmi poolsaarel, öeldes, et tegemist on ettevalmistusega suureks õppuseks Kavkaz-2020.
Soome toodi Põhja-Makedooniast lennukitäis koroonaviirust
Läinud laupäeval maandus Soomes Turus Põhja-Makedoonia pealinnast Skopjest tulnud lennuk 158 reisijaga pardal. Kõik tegid viirusetesti, 26 juhul oli see positiivne. Kuid enne kui jõuti häirekella lüüa, olid reisijad juba üle Soome laiali pudenenud.
Pussiga mees võttis Milano katedraalis pantvangi
Kolmapäeval kella ühe ajal lõunal kohaliku aja järgi tormas Milano kuulsasse toomkirikusse mees, ähvardas turvameest noaga ja hoidis teda lühemat aega pantvangis.
Saksa lapsi saadeti aastakümnete vältel natsikurjategijate juhitud jõhkratesse laagritesse
Miljonid Lääne-Saksa lapsed saadeti Teise maailmasõja järgsetel aastatel karmi korraga kuurortlaagritesse, neist mõnda juhtisid endised natsikurjategijad, kelle karmi käe all sai ravikuurist hoopis õudusunenägu.
Valgevenes vabastati võimude väitel rohkem kui tuhat meeleavaldajat
Valgevene president  Aleksandr Lukašenko andis käsu uurida massilisi meelavaldajate kinnipidamisi ja rohkem kui 1000 protestijat on vabastatud, teatas neljapäeva hilisõhtul riiklikus telekanalis senati spiiker Natalja Kotšanova.
Euroopa Liit seab Valgevene valimistulemuse kahtluse alla
Kuna rahvusvahelistel vaatlusmissioonidel ei olnud võimalust Valgevene presidendivalimistel osaleda, on alust ametlikult välja kuulutatud tulemuses kahelda, ütles Euroopa Liidu välispoliitikajuhi Josep Borrelli esindaja Peter Stano teisipäeval.
George Floydi surmani viinud vahistamise videod tehti avalikuks
USA politsei avaldas politseinike kehakaamerate videod, milles on näha George Floydi vahistamine ja tema surmaga lõppenud kinnihoidmine.
Liibanoni pealinnas kuulutati välja kahenädalane eriolukord
Liibanoni parlament teatas neljapäeval, et kuulutas pealinnas Beirutis välja kahenädalase eriolukorra.
Valgevenes peeti kinni kaks Läti kodanikku
Läti välisministeerium on saanud informatsiooni kahe Valgevenes kinnipeetud kodaniku kohta, ütles neljapäeval välisminister Edgars Rinkēvičs.
Valgevene ettevõtted valmistuvad üldstreigiks
Venemaa sõltumatu telekanali Dožd teatel valmistuvad suured Valgevene tööstusettevõtted ulatuslikuks streigilaineks, seejuures ei välistata võimalikku  kogu riiki hõlmavat üldstreiki.
Uus-Meremaa teatas uutest nakkusjuhtumitest 102 viirusevaba päeva järel
Uus-Meremaa teatas täna pärast 102 viirusevaba päeva esimestest kohapealsetest koroonanakkustest, mille tulemusel kehtestas peaminister riigi suurimas linnas koduspüsimise piirangud.
Putin: Venemaa registreeris maailma esimese koroonaviiruse vaktsiini
Venemaa registreeris maailma esimese Covid-19 vaktsiini, mis loob stabiilse immuunsuse, teatas täna president Vladimir Putin
Leedu välisminister: Valgevene presidendikandidaat Tsihhanovskaja saabus Leetu ja on väljaspool ohtu
Valgevene opositsiooni presidendikandidaat Svjatlana Tsihhanovskaja saabus Leetu ja on väljaspool ohtu, teatas täna Leedu välisminister Linas Linkevičius.
Saksamaad ähvardab kuumalaine tõttu veepuudus
Viimastel nädalatel sageli 30 kraadi piiri ületanud õhutemperatuur sunnib sakslasi vett säästma. Nii kutsuvad mitmed omavalitsused inimesi üles hoiduma autode pesemisest ja basseinide täitmisest.
Soomes koera rõdult alla visanud mees ähvardas end õhku lasta
Soome politsei pidas eile Rovaniemis kinni mehe, kes esmalt viskas rõdult alla koera ja seejärel ähvardas end autos õhku lasta, teatas Lapimaa politseijaoskond.
Moskva: oleme täheldanud välisriikide sekkumist Valgevene asjadesse
Moskva on mures Valgevene meeleavalduste pärast ning on täheldanud välisriikide sekkumist selle siseolukorda, teatas neljapäeval Vene välisministeeriumi kõneisik Maria Zahharova.
Leedu president: ükski terve mõistusega inimene ei usu, et Tsihhanovskaja salvestas oma videopöördumised vabatahtlikult
Leedu president Gitanas Nausėda on veendunud, et täna välja ilmunud videod, milles esineb Valgevene presidendikandidaat Svjatlana Tsihhanovskaja, on tehtud surve all.
FBI ühineb Beiruti plahvatuse uurimisega
USA Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) ühineb Liibanoni pealinnas Beirutis toimunud plahvatuse uurimisega, ütles USA välisministeeriumi diplomaat neljapäeval.
Valgevenes jätkusid rahutused, internetti pole riigis pühapäevast saati
Valgevene pealinn Minskis jätkusid pärast pühapäeval toimunud valimisi alanud massimeeleavaldused. Isegi internet oli teist päeva järjest valgevenelastele kättesaamatuks tehtud, kirjutab BBC. Teadaolevalt pole seda siiani taastatud.
Lukašenka käsutuses on väidetavalt 18 residentsi ja Valgevene riik on tema isiklik äri
Kuigi Valgevene keskvalimiskomisjon teatas 15. juulil, et president Aljaksandr Lukašenkal ei ole mingit kinnisvara, autot ega osalusi, kirjutas Vene ajaleht Moskovski Komsomolets samal päeval, et tal on 18 residentsi.
24 Makedooniast Soome lennanud reisijat andsid positiivse koroonaproovi
Soome valitsuse ja riigi terviseametnike kinnitusel osutusid nädalavahetusel Makedoonia pealinnast Skopjest Turusse saabunud 24 lennureisija koroonaproovid positiivseteks.
Valgevene siseministeeriumi teatel vahistati öösel 2000 inimest
Valgevene riiklik uudisteagentuur BelTA teatas siseministeeriumi esindajale Volga Tšemadanavale viidates, et eelmise ööpäevaga vahistati muu hulgas massirahutustes osalemises kahtlustatuna üle 2000 inimese.
Trumpi sõnul käib Hongkong Hiina võimu all põhja
USA president Donald Trump ütles neljapäeval, et Hongkong käib Hiina võimu all globaalse finantskeskusena põhja.
Valgevene miilits kasutas protestijate vastu ka täna kummikuule ja pisargaasi
Valgevene miilits kasutas esmaspäeval kummikuule ja pisargaasi, et ajada laiali nädalavahetusel peetud presidendivalimiste tulemuste vastu meelt avaldanud protestijad.
VIDEO | Ihukaitsja viis Trumpi poole lause pealt minema, sest Valge Maja juures tulistati
USA president Donald Trump evakueeriti eile ihukaitsjate poolt kiiresti pressikonverentsilt, kui väljaspool Valget maja toimus tulistamine. Minuteid hiljem Trump naasis ja kinnitas tulistamist.
VIDEOD | Valgevenes olid teist ööd rahvamassid tänavatel, OMON kasutas kummikuule, pisargaasi ja šokigranaate
Valgevene miilits kasutas taas presidendivalimiste võltsimise vastu protesteerivate tuhandete meeleavaldajate laialiajamiseks kummikuule, pisargaasi ja šokigranaate. Võimude teatel hukkus üks meeleavaldaja, kui tema käes plahvatas lõhkekeha.
WHO: koroonapandeemia võitmiseks on veel lootust
Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kinnitas täna, et koroonapandeemia alistamiseks on veel lootust, kuigi maailmas on nakatunud peaaegu 20 miljonit inimest ja surmade arv ligineb 750 000-le.
USAs hävines plahvatuses mitmed elumajad, vähemalt üks inimene hukkus
Baltimore'i linnas hävinesid kohaliku aja järgi hommikul toimunud plahvatuses kolm elumaja, on teated hukkunutest ja rusude all lõksus olevatest lastest.
Slovakkia saatis välja kolm Vene diplomaati. Asi on ilmselt seotud tšetšeeni mõrvaga Berliinis
Slovakkia teatas eile, et saatis riigist välja kolm Venemaa saatkonna töötajat, viidates Slovakkia viisade kuritarvitamisele. Kohaliku meedia teatel oli see seotud Gruusia kodanikust tšetšeeni mõrvaga eelmisel aastal Berliinis.
Pandeemia ei näita vaibumise märke
Rekordiline ööpäevane surmajuhtumite arv Austraalias, uued koroonakolded Hispaania kirdeosas ja nakkuspuhang Leedu transpordifirmas. Koroonaviirusesse nakatunute arv kogu maailmas läheneb 20 miljonile ja pandeemia ei näita vaibumise märke.
Donald Trump muretseb Eesti nakatumiste tõusu pärast
USA president Donald Trump teatas eile oma rahvale, et võrreldes Euroopaga, kus koroonajuhtumite arvud on tõusuteel, on USA-s näha langustrendi. Teiste seas tundis ta muret ka just Eestis "järsult" kasvanud juhtumite pärast.
Opositsioonikandidaat nõuab Lukašenkalt võimu üleandmist
Opositsiooni peakandidaat Valgevene pühapäevastel presidendivalimistel Svjatlana Tsihhanovskaja ei tunnistanud esmaspäeval tulemusi, mis näitasid president Aleksandr Lukašenka ülekaalukat võitu, ja nõudis, et võim antaks üle opositsioonile.
President Kaljulaid: Valgevenes toimunud valimisi ei saa pidada vabadeks ja õiglasteks
President Kersti Kaljulaid jälgib murega valgevenes valimiste järel toimunud sündmusi.
Saksa sotsist rahandusminister noolib Merkeli ametit
Saksa sotsiaaldemokraadid nimetasid oma kantslerikandidaadiks järgmise aasta üldvalimistel rahandusminister Olaf Scholzi, kes usub, et sotsiaaldemokraadid suudavad aastaga oma populaarsust piisavalt kasvatada, et kantsleri ametikoht Angela Merkeli poliitikast lahkumise järel endale haarata.
Kreeka saarel hukkus tormis seitse inimest
Kreeka suuruselt teist saart Euboiat tabanud torm nõudis seitsme inimese elu, kelle seas ka kaheksakuune väikelaps, teatasid eile politsei ja päästeteenistus.
Türgi nafta- ja gaasiuuringud Kreeka saare lähedal pingestavad suhteid
Türgi saatis täna Vahemere idaossa uurimislaeva, lisades veelgi pingeid Ankara suhetesse Ateenaga, mis teatas oma sõjalaevade valmisolekust.
Koroona enklaavlinnas: ühel pool tuba Hollandi reeglid, teisel Belgia omad
Lõuna-Hollandis asub tilluke Belgia enklaav, kus inimesed on iga päev kimpus kohustusega järgida ühekorraga kahe erineva riigi koroonaviiruse tõkestamise meetmeid, kuna riigipiir jookseb siia ja sinna siksakitades üle tänavate ning kohati läbib lausa poode ja inimeste kodusid.
Leedu meediaväljaanded lubasid Valgevene kolleegidele igakülgset abi
Leedu meediaorganisatsioonide peatoimetajad väljendasid oma ühisavalduses solidaarsust tagakiusatud kolleegidele Valgevenes.
Mauritius üritab vältida teist katastroofilist kütuseleket
Mauritiuse päästjad üritavad vältida teist katastroofilist kütuseleket seoses karile sõitnud tankeriga, mis ähvardab pooleks murduda.
Jeemeni ohvitserid murdsid vägisi Moskva saatkonda
Kuus Jeemeni ohvitseri tungisid kolmapäeva õhtul Moskva kesklinnas vägisi oma riigi saatkonda, nõudes, et nad saadetaks viivitamatult kodumaale.
VIDEO | 200 KILO KOKAIINI PÄEVAS! Hollandis avastati suur uimastitehas
Hollandis vahistati 17 inimest, kui politsei leidis mahajäetud võistlushobustetallist materjale ja vahendeid, millega saanuks valmistada 200 kilo kokaiini päevas.
Taliban on vangide vabastamise järel valmis rahukõnelusteks
Taliban on valmis alustama Afganistani valitsusega rahukõnelusi nädala jooksul pärast vangide vahetuse lõpetamist, teatas täna islamiliikumine.
Toomas Hendrik Ilves: Euroopa Liidu lähenemispoliitika Valgevenele on ebaõnnestunud
Endine riigipea Toomas Hendrik Ilves nentis, et paljude Euroopa pealinnade napisõnalisus või vaikimine Valgevene osas ongi vaikiv toetus inimõigustel tallavale režiimile.
Tai peaminister: noorte demokraatialiikumine on «lubamatu»
Enamus kuningriigi elanikke peab käimasolevaid demokraatiameelseid proteste «lubamatuteks», ütles Tai peaminister neljapäeval.
Julgeolekuametnik: Beiruti plahvatuse kraater on 43 meetrit sügav
Beiruti sadamas teisipäeval kärgatanud plahvatus, mis tegi maatasa suure osa Liibanoni pealinnast ja nõudis rohkem kui 150 inimese elu, jättis endast maha 43 meetri sügavuse kraatri, ütles täna julgeolekuametnik.