Belgias nakatas haigestunud peremees oma kassi
Belgias teatasid Liege võimud, et koroonanaviirusesse haigestunud peremees nakatas ka oma kassi, kinnitab Fox News.
Ekspert: USA-s võib viirusesse nakatuda miljoneid ja surra üle 100 000
USA administratsiooni kõige suurem nakkushaiguste ekspert Anthony Fauci hoiatas pühapäeval, et riigis võib uude koroonaviirusesse nakatuda miljoneid inimesi ja surra üle 100 000.
Tokyos õitsevad kirsipuud ja langeb lund
Märtsi lõpus sadas Tokyos lund viimati kümme aastat tagasi, aga pühapäeva hommikul keeras ilmataat jälle lumekraanid lahti.
Gröönimaa pealinnas keelati koroonapandeemia ajal alkoholi müük
Gröönimaa pealinnas Nuukis keelati alkoholimüük, et vähendada lastevastast vägivalda koroonapandeemiast tingitud liikumiskeelu ajal, teatas valitsus täna.
Oh häda! Kärped tabasid maailma suurimat kondoomitootjat
Malaisia firma Karex on maailma suurim kondoomitootja ja pidi koroonaviiruse tõttu nädalaks ajaks oma kolme vabriku uksed sulgema.
President Lukašenka viirusevastane retsept: saun ja vodka
Valgevene president Aleksandr Lukašenka on vana rahu ise, hoiab toitlustusettevõtted ja staadionid valla ja tormas laupäeval ise jäähokiväljakule.
Norra hakkab koroonaviiruse juhuteste tegema
Norra alustab Islandi eeskujul koroonaviiruse juhuteste elanikkonnas, teatasid tervishoiuvõimud täna.
USA leinab koroonaviiruse esimest imikust ohvrit
USA Illinoisi osariigi kuberner J.B. Pritzker kinnitas laupäeval, et koroonaviiruse tõttu jättis seal nädalavahetusel elu ka vähemalt üks imik.
FOTOD HELSINGIST | Ära lõigatud Soome pealinna tänavatel valitseb vaikus. Viirus on jõudnud igasse Soome maakonda
Soomes tuvastati viimase ööpäeva jooksul 55 uut koroonaviirusesse nakatunut, mis viis Covid-19-sse haigestunute koguarvu riigis 1218-ni.
NALJAKAS, AGA KA KURB VIDEO | WHO juhtivspets kaotab hirmust Hiina ees kõnevõime
Hongkongi uuriv telesaade The Pulse avaldas täna enda YouTube'i kanalil põhjaliku ülevaate koroonaviiruse pandeemiast. Saatelõigu lõpus näidatakse intervjuud WHO juhtiva epidemoloogi doktor Bruce Aylwardiga.
FOTOD | Koroonaviirus USAs: üle saja tuhande nakatanu, reedel suri haigusesse 402 inimest
Mitmed USA osariigid on teatanud, et koroonaviirusse nakatanute arv on hüppeliselt kasvanud. Kõige nukram on olukord New Yorgis, kus on registreeritud kolmandik kõigist COVID-19 haigusjuhtumitest. Haiglad ei suuda enam haigestunud patsiente vastu võtta ja sealne tervisehoiusüsteem on kokku kukkumas.
TÕELINE ÄRIMEES | USA haiglaomanik keelab koroonahaigeid suletud haiglahoonesse paigutada
USA idaranniku suurlinnas Philadelphias kasvab järjest koroonaviirusesse nakatunute arv. Kõigi eelduste kohaselt tuleb peagi puudus haiglakohtadest, mispärast üritati jõuda kokkuleppele ärimees Joel Freedman, kes sulges eelmisel aastal 500 voodikohaga Hahnemanni haigla. Ärimees keeldus vastutulek...
Narkoäris süüdistatav Venezuela erukindral andis end USA-le välja
Venezuela erukindral, kellele USA esitas koos president Nicolás Maduroga süüdistuse narkoterrorismis, andis end Colombias Ühendriikide võimudele välja, teatasid prokurörid laupäeval.
Kas Hiina valetab koroonasurmade arvu kohta? Kuhjadeviisi tuhaurne Wuhani linnas tekitavad küsimusi
Wuhani matusebüroodesse toodavad massilised tuhaurnide kogused on hakanud tekitama küsimusi, kas Hiina varjab tegelikku koroonasurmade arvu.
Koroonaolukord Euroopas: eile oli Itaalias siiani ohvriterohkeim päev
Itaalias suri eile koronaviirusesse 919 inimest. Siiamaani on see olnud kõige ohvriterohkem päev Itaalias. Kokkuvõttes tähendab see, et riigis on viirusesse surnud juba pea kümme tuhat inimest ehk 9134 ohvrit.
Hispaania teatas 838 uuest viiruseohvrist ööpäeva jooksul
Hispaanias on viimase ööpäevaga surnud uue koroonaviiruse tõttu 838 inimest, ohvrite koguarv tõusis sellega 6528-ni, teatas tervishoiuministeerium täna.
Biden ja Sanders viisid kampaania küberruumi
Veel kolme nädala eest viisid Joe Biden ja Bernie Sanders USA demokraatide presidendikandidaadi koha pärast võisteldes läbi tuhandete osavõtjatega kihutuskoosolekuid ja külastasid nii mõnigi kord päeva jooksul kahte osariiki.
RAHVAS SEGADUSES: Venemaa küll epideemiat ei näe, kuid alustab siiski elu seiskamisega
Venemaa alustab Putini sõnul "mitte-töötamise-nädalaga", et proovida koroonaviiruse levikut aeglustada. Valitsus palub tungivalt rahval kodus püsida, kuid ebaselge informeerimine on paljud venelased segadusse jätnud.
Itaalias on jätnud koroonaviiruse tõttu elu üle 10 000 inimese. Miks on see number nii suur?
Kui politsei hiljuti Milano elaniku Antonia Mortenseni auto maanteel kinni pidas, ei olnud põhjuseks liiklusrikkumine, nagu võinuks veel mõne kuu eest arvata. Talle hakati hoopis juhtnööre andma: kaasreisijal paluti istuda auto tagaistmele ja mõlema reisija puhul kontrolliti, kas neil on ees näom...
Tokyo olümpiamängude korraldajad võtavad sihikule 2021. aasta juuli
Tokyo olümpiamängude korraldajad kavandavad koroonapandeemia tõttu edasi lükatud mängude uueks algusajaks järgmise aasta juulit, teatas täna Jaapani rahvusringhääling NHK.
Trump loobus New Yorgi karantiinimeetmete karmistamisest
USA president Donald Trump loobus laupäeva hilisõhtul New Yorgi karantiinimeetmete edasisest karmistamisest, kui kohtas selles osas tugevat poliitilist vastuseisu ja hoiatusi, et see võib vallandada paanika.
BRITTIDE VÕITLUS KOROONAVIIRUSEGA: Boris Johnsoni sõnul olla valmis olukorra halvenemiseks
Suurbritannia peaminister Boris Johnson saatis kõigile brittidele välja kirja, milles hoiatab: enne, kui olukord saab paremaks muutuda, tuleb valmis olla palju hullemaks.
KOROONAVIIRUSE LEVIK: 199 riiki, 549 000 nakatunut ja ligi 25 000 surnut. Nakatus ka Suurbritannia peaminister Boris Johnson
Koroonaviirus Sars-CoV-2 levib 199 riigis. Ametlikel andmetel oli reede keskpäevaks nakatunud 549 000 ja surnud 24 862 inimest. Viiruse põhjustatud haigusest Covid-19 on paranenud 128 600 patsienti. Itaalias lisandus ühe ööpäevaga 6153 nakatunut ja 712 surnut ning Hispaanias ligi 8000 nakatunut j...
Soomes uppus jääst läbivajunud autos kardetavasti kaks inimest
Soomes uppus laupäeval järvejääst läbivajunud autos kardetavasti kaks inimest, teatas politsei.
Saudi Araabia juhitud liitlasväed tulistasid alla raketi
Saudi Araabia juhitud liitlasväed tulistasid laupäeva hilisõhtul Ar-Riyadhi kohal alla raketi, teatas riiklik telekanal Al-Ekhbariya.
Panama lubab koroonaviiruse nakkusega kruiisilaeval kanali läbida
Panama valitsus andis laupäeval loa läbida kanali kruiisilaeval Zaandam, mille pardal on uude koroonaviirusesse surnud neli inimest.
KAKS TRILJONIT! USA üritab koroonapaketiga krahhi ära hoida, Trump optimismiga töökohta säilitada
Viimase nädalaga esitas avalduse töötu abiraha saamiseks rekordarv ameeriklasi: 3,3 miljonit inimest. Kõik taotlejad pole samas päriselt töötud. Senatis läks läbi kahe partei koostöös valminud tervelt kahe triljoni dollari suurune abipakett, mis tõenäoliselt ka esindajatekojas läbi läheb ning pre...
Mali teatas esimesest koroonaviiruse surmajuhtumist
Mali võimud teatasid laupäeval esimesest koroonaviiruse surmajuhtumist ja nakatunud on riigis vähemalt 18 inimest.
Prantsuse koroonaviiruse ohvrite arv tõusis 319 võrra 2314-ni
Uue koroonaviiruse ohvrite arv Prantsusmaal tõusis 319 võrra 2314-ni, teatasid laupäeval tervishoiuametnikud.
Soome politsei: iga Uusimaa piiri ületajat hakatakse kontrollima
Soome politsei teatas tänasel pressikonverentsil, et kavatseb peatada ja kontrollida kõiki Uusimaale või sealt välja reisivad inimesi. Soome valitsus teatas eile, et Uusimaa ja teiste maakondade vahelist liiklust piiratakse koroonaviiruse leviku takistamiseks.
Ukrainas on krooonaviirusesse nakatunud 356 inimest
Ukrainas on tuvastatud koroonaviirusse nakatumiste arv tõusnud 356-ni, teatas laupäeva hilisõhtul tervishoiuministeerium.
Talibanile ei sobi Afganistani valitsuse läbirääkijad
Taliban keeldus laupäeval pidamast kõnelusi Afganistani valitsuse läbirääkijate rühmaga, mis loodi islamiliikumisega rahukõneluste pidamiseks.
Venemaa sulgeb koroonaviiruse tõttu piirid
Venemaa sulgeb koroonaviiruse leviku peatamiseks alates esmaspäevast piirid, teatas Kreml laupäeval.
Leedus on koroonaviirus nõudnud seitse inimelu
Leedu tervishoiuministeeriumi teatel registreeriti laupäeval riigis kaks koroonaviiruse põhjustatud surmajuhtumit. Ühtekokku on ohtlik viirus nõudnud Leedus seitse inimelu.
Itaalia koroonasurmade arv tõusis üle 10 000
Itaalia teatas laupäeval 889 uuest koroonaviiruse põhjustatud surmast, mis tõstab ohvrite koguarvu 10 023 inimeseni.
Põhja-Korea korraldas taas raketitulistamise
Põhja-Korea tulistas pühapäeval idarannikult välja esialgu tuvastamata mürsu, teatas Lõuna-Korea uudisteagentuur Yonhap viidates armeeallikatele.
Trump saadab New Yorgi poole teele mereväe haiglalaeva
USA president Donald Trump saadab täna New Yorgi poole teele mereväe haiglalaeva, et ilmestada föderaalvalitsuse vastust koroonaviiruse pandeemiale.
AFP: koroonaviirus on nõudnud Euroopas üle 20 000 inimese elu
Koroonaviiruse pandeemia on nõudnud Euroopas 20 059 inimese elu, ilmneb ametlikele andmetele tuginevast uudisteagentuuri AFP statistikast.
EL-i välispoliitikajuht arutas Pompeoga ühist võitlust COVID-19 vastu
Euroopa Liidu välispolitikajuht Josep Borrell arutas USA välisministri Mike Pompeoga rahvusvahelist koostööd võitluses koroonaviiruse COVID-19 pandeemia vastu, teatas laupäeval EL-i välisteenistus.
Poola lubab karantiinis ja eakatel inimestel posti teel hääletada
Poola võttis laupäeval vastu seadusemuudatuse, mis lubab üle 60-aastastel ning karantiinis või eneseisolatsioonis inimestel koroonaepideemia olukorras posti teel hääletada, sest valitsus on otsustanud presidendivalimised igal juhul läbi viia.
India võimud sõidutavad töötud bussidega koduküladesse
Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks üleriigilise liikumiskeelu kehtestanud India võimud saatsid laupäeval bussid New Delhi serva, et toimetada minema rändtöölised, kes püüavad meeleheitlikult koduküladesse pääseda.
Trump on hakanud kuulda võtma osariikide kubernere
USA president Donald Trump on hakanud kuulda võtma osariigikuberneride üha meeleheitlikumaks muutuvaid palveid ja astunud samme suurendamaks föderaalvalitsuse rolli koroonapandeemia ohjeldamiseks vajalike vahendite soetamiseks.
Läti idapiiril hakkavad patrullima ka sõdurid
Järgmisest nädalast hakkavad Läti idapiiri kaitsmises osalema ka relvajõud, ütles täna kaitseminister Artis Pabriks.
Ametnik: Hispaania koroonaviiruse puhang on tipnemas
Koroonaviirusest tingitud surmade arv sööstis laupäeval Hispaanias üle 5600 ja ametnike sõnul näib epideemia lähenevat tipnemisele.
ÜRO lükkab tuumarelvakonverentsi edasi
Tuumarelva leviku tõkestamise lepingu (NPT) 119 osalist on otsustanud selle toimimist käsitleva konverentsi koroonapandeemia tõttu edasi lükata, teatas maailmaorganisatsioon.
Soome ekspresidendil Martti Ahtisaaril tuvastati koroonaviirus
Soome endisel presidendil Martti Ahtisaaril tuvastati uue koroonaviiruse nakkus, teatas presidendikantselei täna.
Hiina Hubei provints avab oma piirid
Hiina keskosas paiknev Hubei provints, kust surma külvav koroonaviirus eelmise aasta lõpus alguse sai, lõpetab kahekuulise sulgemise järel provintsist väljumise reisikeelu, ütlesid ametnikud teisipäeval.
Suurbritannia kehtestas inimestele väga ranged piirangud
Ühendkuningriik kehtestas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks inimestele väga ranged piirangud, nende täitmist hakkab kontrollima politsei.
Itaalia peaminister: vastus viirusele määrab EL-i saatuse
Euroopa Liit võib oma otstarbe kaotada, kui ta ei suuda jõuliselt koroonapandeemiale vastata, hoiatas Itaalia peaminister Giuseppe Conte laupäeval.
WHO: koroonaviiruse pandeemia levik kiireneb, 100 000 nakatumist registreeriti vaid 4 päevaga
Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) hoiatas, et koroonaviiruse pandeemia „kiireneb“. Nüüdseks on üle maailma kinnitatud üle 380 000 nakatumisjuhtumi.
Hiina Hubei provints keeratakse lukust lahti: peamised piirangud lõppevad homme, ent ühe suure erandiga
Hiinas Hubei provintsis lõppevad ranged piirangud kolmapäeval ja inimesed ei pea enam kodus istuma, nad võivad ka piirkonnast lahkuda. Tõsi, hetkel veel ühe erandiga - Wuhani linnaga.
Itaalias küündis ööpäevane koroonasurmade arv pea tuhandeni
Itaalias teatas reedel ligi tuhandest uuest koroonasurmast, mis on suurim ööpäevane uute surmajuhtumite arv ühes riigis pandeemia algusest saadik.
Fitch langetas Suurbritannia krediidireitingut
Rahvusvaheline reitinguagentuur Fitch teatas reedel, et langetas pügala võrra Suurbritannia krediidireitingut tasemele AA-i.
Tavatu isetegevus: Vene koroonakriisis on Putini asemel juhtrolli võtmas Moskva linnapea
Kõrgetest Vene poliitikutest on kriisi kõige tõsisemalt võtnud Moskva meer Sergei Sobjanin, kelle sõnul on keskvõim tegelenud probleemi pisendamisega.
Austria suusakuurort võis varjata koroonaviirusesse haigestunud baarmeni, kes nakatas hulga turiste
Väikeses Austria suusalinnas puhkamas käinud norrakatel, sakslastel ja taanlastel hakkasid ilmnema koroonaviiruse sümptomid. Nagu näib, jäi kuurordi baari töötaja haigeks juba veebruari lõpus ning jõudis nakatada teab kui palju pahaaimamatuid kliente.
WHO: maailmas on meditsiiniliste kaitsevahendite krooniline puudujääk
Koroonaviiruse haiguse COVID-19 vastu võitlevate meedikute kaitsevarustuse puudumine on üks kõige kiireloomulisemaid probleeme surmajuhtumite ennetamisel, hoiatas reedel Maailma Terviseorganisatsioon (WHO).
LÜHIÜLEVAADE: koroonaviiruse arenguid erinevates riikides 27.03
Ugandas ravib kuulihaavu kaks liikumispiirangute rikkujat ning Keenia medõed streigivad, sest neil pole ei varustust ega väljaõpet Covid-19 patsientide raviks, selgub tänastest maailma koroona-uudistest.
Indialasest supernakataja tõttu pandi karantiini 40 000 inimest
India Pandžabi osariigi võimud on ühe mehe tegevuse tõttu karantiini pannud umbes 40 000 inimest 20 erinevast külast.
USA esindajatekoda kiitis hiiglasliku majanduspaketi heaks
USA esindajatekoda kiitis ajalooliselt hiiglasliku majanduspaketi reedel heaks, teatasid kohalikud meediakanalid.
Prantsuse koroonaviiruse ohvrite arv tõusis 299 võrra 1995-ni
Uue koroonaviiruse ohvrite arv Prantsusmaal tõusis 299 võrra 1995-ni, teatas reedel kõrge tervishoiuametnik Jerome Salomon.
Britid püüavad õpetada koeri COVID-19 tuvastama
Briti heategevusorganisatsioon püüab koostöös teadlastega välja selgitada, kas ehk koerad ei suuda uut koroonaviirust COVID-19 lõhna järgi ära tunda, anti reedel teada.
Viirusekartus tõrjus põgenikud Kreeka piirilt
Kreeka peaminister Kyriakos Mitsotakis ütles reedel, et asüülitaotlejad on piirilt Türgiga tagasi tõmbunud; meedia on põhjusena viidanud koroonaviiruse kartusele.
New Yorgi metroos hukkus tulekahjus inimene
New Yorgi metroorongis puhkes täna varahommikul tulekahju, milles sai üks inimene surma ja üle kümne kannatada, teatasid linnavõimud.
Vene telekomihiid MTS palus vähendada meemide jagamist
Venemaa suurim telekomifirma palus reedel klientidelt koroonaviirusega seotud nõndanimetatud meemide ja videote jagamise lõpetamist, kuna võrgustikud on COVID-19 pandeemia ajal ülekoormatud.
USA koroonasurmade arv tõusis 1544-ni
USA koroonaviiruse ohvrite arv tõusis ööpäevaga 345 võrra 1544-ni, teatas reedel Johns Hopkinsi ülikool.
Läti meediasektor on pankroti lävel
Läti meediasektor on koroonakriisi tõttu pankroti lävel, hoiatas riikliku massimeedianõukogu (NEPLP) juht Ivars Āboliņš.
Poliitilised pööristuuled Kabulis takistavad kõnelusi Talibaniga
Pärast kuudepikkust arutelu teatas Afganistani president Ashraf Ghani reedel oma 21-liikmelise läbirääkimisdelegatsiooni koosseisu kõnelusteks Talibaniga, ent tema poliitiline vastane nimetas koosseisu alaesindatuks.
Venemaa kohvikud ja restoranid sulevad laupäevast uksed
Venemaa valitsus käskis koroonaviiruse leviku takistamiseks kõik kohvikud ja restoranid alates laupäevast nädalaks sulgeda.
Koroonakriis on hoogustanud terrorit koduseinte vahel
Kuna koroonaviiruse tõttu kehtestatud liikumispiirangud suruvad inimesed pikaks ajaks koduseinte vahele, on nii mõneski riigis teatatud koduvägivalla sagenemisest.
Boris Johnsonil tuvastati koroonaviirus
Austraallased proovivad tuberkuloosivaktsiini koroonaviiruse vastu
Austraalia teadlased korraldavad kiire ja ulatusliku katsetuse, kas aastakümneid tuberkuloosi ärahoidmiseks kasutatud vaktsiin suudab kaitsta tervishoiutöötajaid uue koroonaviiruse vastu.
101aastane Itaalia vanahärra seljatas koroonaviiruse
Itaalia püsib ametlike teadaaolevate andmete põhjal koroonadiagnooside poolest maailmas hetkel teisel kohal (esikohalt leiab Ameerika Ühendriigid). Numbrid, mis Itaaliast tulevad, on traagilised: kokku 86 500 diagnoosi, üheainsa päevaga 919 surmajuhtumit. Selle taustal on südantsoojendav lugeda k...
Kanada on vastu USA plaanile saata sõjaväelased kahe riigi ühispiirile
Kanada on vastu USA plaanile saata sõjaväelased kahe riigi ühispiirile, et püüda kinni piiriületajaid, kes võivad olla nakatunud uude koroonaviirusesse, ütles Kanada peaminister Justin Trudeau neljapäeval.
Eksperdid: Ungari eriolukorrameetmed võivad demokraatiat õõnestada
Ungari seaduseelnõu, mis annaks valitsusele koroonaviirusega võitlemiseks erakorralised volitused, on teinud ärevaks vaatlejad, kelle sõnul võivad need anda peaminister Viktor Orbánile piiramatu võimu.
EP kiitis heaks EL-i meetmed koroonaviiruse tagajärgede leevendamiseks
Euroopa Parlament kiitis neljapäeval erakorralisel täiskogu istungil heaks Euroopa Liidu meetmed koroonaviirusest põhjustatud olukorra leevendamiseks.
USA pakub Venezuela presidendi eest pearaha 15 miljonit dollarit
Ameerika Ühendriigid esitasid neljapäeval Venezuela presidendile Nicolas Madurole (pildil) süüdistuse narkoterrorismis ning pakuvad tema arreteerimiseni viiva info eest välja 15 miljonit dollarit (u 13,6 miljonit eurot). Süüdistuse kohaselt toimus narkootiliste ainete lennutamine Venezuelast välj...
Kriis muutis Rumeenia «nähtamatute» kodutute elu veelgi kibedamaks
Rumeenia pealinna Bukaresti mahajäetud tänavatel ei ole võimalik piirangute ajal enam toitu leida. Sealsed kodutud seisavad silmitsi hoopis solvangute ja veelgi sügavama isolatsiooniga.
Britid tegid eesliinitöötajatele suure kummarduse
Eile õhtul tegid miljonid britid suure kummarduse oma tervishoiusüsteemi (NHS) töötajatele ja teistele, kes koroonakriisi eesliinil igapäevaselt oma elu ja tervisega teiste hüvanguks riskivad.
USA kosmosejõud saatsid teele esimese missiooni
USA kosmosejõud saatsid neljapäeval teele oma esimese riikliku julgeoleku missiooni, toimetades orbiidile sõjaväe üliturvatud sidesatelliidi, seda ajal, mil koroonaviiruse pandeemia on halvanud suure osa riigist.
USA senat kiitis heaks kahe triljoni dollari suuruse päästepaketi
USA senat kiitis Eesti aja järgi neljapäeva varahommikul heaks kahe triljoni dollari suuruse COVID-19 kriisi päästepaketi.
Airbnb pakub majutust 100 000 kroonakriisi abitöötajale
Airbnb teatas neljapäeval, et on valmis andma tasuta või subsideeritud majutust kuni 100 000 abitöötajale üle maailma, kes aitavad võidelda koroonapandeemiaga.
Putin kutsus G20 sanktsioonidele moratooriumi kehtestama
Vene president Vladimir Putin kutsus neljapäeval G20 virtuaalsel tippkohtumisel koroonapandeemia olukorras sanktsioone leevendama, sest see on «elu ja surma küsimus».
LÜHIÜLEVAADE: koroonaviiruse arenguid erinevates riikides 25.03
Iraani koroonaamnestia ei puuduta islamist kristlusse pöördunuid ning Ühendkuningriik soovitab paarikestel valida, kas kolida kokku või püsida kogu kriisiaja teineteisest eemal, selgub tänastest koroona-uudistest.
Austraalia võtab kodukarantiini jõustamiseks appi sõjaväe
Austraalia peaminister avaldas täna uued karmid koroonaviiruse tõkestamise meetmed, mille järgi võetakse reisilt naasvate inimeste kodukarantiini jõustamisel appi sõjavägi.
LÜHIÜLEVAADE: koroonaviiruse arenguid erinevates riikides 26.03
Iisrael annab oma tervishoiuasutustele märku, et ravim võib olla tulekul, ning Indoneesias paigaldatakse avalikke kätepesupunkte, selgub tänastest maailma koroonauudistest.
USAs on rohkem koroonaviirusesse nakatunuid kui Hiinas
Neljapäevase seisuga on Ühendriikides üle 82 000 nakatunu, Hiinas aga tuhat nakatunut vähem.
Suurbritannias võivad miljonid inimesed saada koduse koroonaviiruse antikehade testi
Suurbritannias saavad miljonid inimesed koduse näpuotsast vere võtmise abil töötava koroonaviiruse testi, mille toimetab kohale Amazon, kui sel nädalal toimuvad katsetused näitavad, et see töötab, teatab The Times.
Kreml: Venemaal koroonaviiruse epideemiat tänu valitsusele ei ole
Venemaal koroonaviiruse epideemiat tegelikult ei ole, teatas täna Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov.
Iraagi armee: Bagdadi rohelist tsooni tabas kaks raketti
Iraagi pealinnas Bagdadis ligi 17 aasta eest USA sissetungi järel loodud üliturvatud «rohelist tsooni» tabas neljapäeva varahommikul kaks raketti, teatas armee.
Ametnikud: merevee temperatuuri tõus kahjustab Suurt Vallrahu
Merevee temperatuuri tõus on kahjustanud Austraalia rannikul asuvat Suurt Vallrahu, viimase viie aasta jooksul on see kolmas kord, mil korallid ära pleegivad, teatasid Austraalia ametnikud neljapäeval.
Prantsusmaa alustas koroonapatsientide evakueerimist ülikiirrongiga TGV
Prantsusmaa alustas koroonaviiruse patsientide evakueerimist ühest oma tõsisemast koroonakoldest riigi idaosast Alsace’ist spetsiaalse TGV ülikiirrongiga.
JAMAJUTT! Mehhiko kuberner väidab, et vaesed viirusega ei nakatu
Mehhiko Puebla osariigi kuberner väitis, et vaid rikkad inimesed nakatuvad koroonaviirusega. See pole mitte ainult lihtsalt vale, vaid ka ohtlik vale. Viirus võib tabada ükskõik keda ning garantiiks kerge põdemise vastu pole ei noorus ega ka rahakoti mõõdud.
Punane Rist taotleb ligi 825 miljonit dollarit viirusetõrje meetmeteks
Rahvusvaheline Punase Risti Komitee (ICRC) kutsus neljapäeval maailma eraldama 825 miljonit dollarit, et aidata kõige haavatavamatel kogukondadel tulla toime väljakutsetega, mida kätkeb uus koroonaviiruse pandeemia.
Saksa kohus mõistis biorünnakut plaaninud mehe kümneks aastaks vangi
Saksamaa kohus mõistis 31-aastase tuneeslase kümneks aastaks vangi katse eest korraldada ritsiiniga biorünnak.
Koroonaviirus jättis venelanna ja tema poja Malaisia lennujaama teadmata ajaks lõksu
Pärast seda kui Malaisia koroonaviiruse tõttu oma piirid sulges ja lennud tühistas, on venelanna Valerie Azure koos oma pojaga veetnud kolm ööd Malaisia lennujaama põrandal.
Washingtoni raadio loobus üle kandmast Valge Maja koroonabriifinguid
USA Washingtoni osariigi avalik-õiguslik raadiojaam KUOW loobub üle kandmast Valge Maja pressibriifinguid koroonaviiruse COVID-19 teemal, vahendas eile väljaanne The Hill.
Maailmas kehtivad liikumispiirangud üle kolmele miljardile inimesele
Kolmapäevase seisuga kehtivad liikumispiirangud COVID-19 pandeemia tõttu enam kui kolme miljardi inimese suhtes.
Taiwani väina läbinud USA sõjalaev ärritas taas Pekingit
Ühendriikide raketihävitaja seilas läbi Taiwani väina, ärritades sellega taaskord Pekingit, mis peab Washingtoniga koroonaviirusega seoses teravat sõnasõda.
Uus-Meremaa mošeetulistaja tunnistas end 51 mõrvas ja 40 mõrvakatses süüdi
Uus-Meremaal Christchurchis aastatagustes mošeerünnakutes süüdistatav 29-aastane austraallane Brenton Tarrant tunnistas end süüdi 51 mõrvas, 40 inimese mõrvakatses ja terrorismis.
Covid-19 lähinaabrite juures 26.03.: Stockholmis napib tervishoiutöötajaid
Kuigi Stockholmi piirkonnas on kokku koroonaviirusesse surnud 37 inimest, ei kavatse linn veel karantiini kehtestada.