Läti valitsus plaanib eriolukorda kuu võrra pikendada
Läti peaministri Krišjānis Kariņši sõnul on koroonaviiruse levik sisuliselt kontrolli alla saadud, kuid valitsus plaanib eriolukorda veel kuu võrra pikendada.
Jõgeva mööblitehas hakkab riigile kaitsemaske tootma
Riigihalduse minister Jaak Aab rääkis eriolukorra asutusteülesel pressikonverentsil, et lähipäevil sõlmitakse maskide ostmiseks leping Jõgeva ettevõttega Softcom OÜ, mis suudab toota ühe kuu jooksul 400 000 kirurgimaski.
Eesti Energia müüs Iisraeli firmale Enefiti õlitehase ehitamise õiguse
Eesti Energia enamusosalusega ettevõte Enefit Outotec Technology (EOT) müüs Iisraeli firmale Rotem Energy Mineral Partnership (REM) õiguse ehitada esimene Enefit tehnoloogial põhinev õlitehas väljaspool Eestit.
Energiaettevõtted: Eesti-Soome gaasiühendust ähvardav seiskamine tooks kaasa miljonilised kahjud
Eesti ja Soome energiaettevõtted saatsid ühispöördumise Läti valitsusele ja riikide süsteemihalduritele, et lükata aasta võrra edasi maikuuks planeeritud Balticconnectori töö plaanitud kuuajaline seiskamine, mis tooks kaasa mitme miljoni euro suuruse kahju ettevõtetele.
Naftaturul otsitakse meeleheitlikult kokkulepet
Ületootmine ja nõudluse kukkumine on pannud Saudi Araabia, Venemaa ja teised suured naftariigid otsima võimalust hinnalangus kontrolli alla saada. Tootmiskärbete nurjumine tooks kaasa väga madalad hinnad pikaks ajaks.
Nafta hind tegi Putini sõnade peale järsu tõusu
Venemaa presidendi Vladimir Putini kinnitus, et idanaaber on valmis tegema koostööd Saudi Araabia ja Ameerika Ühendriikidega naftatoodangu kärpimisel, viis kiirele tõusule nii Põhjamere Brenti kui ka WTI nafta hinnad.
Kaamos ehitab 25 miljoni euroga Valgevenes saeveski
Eesti puidutööstusettevõte Kaamos Timber sõlmis laenulepingu Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupangaga (EBRD), kelle toetusel rajatakse Valgevenesse Mozyri linna lähistele uus Eesti ettevõttele kuuluv saeveski, teatas ettevõte.
Pirakas trahv tõi Eleringile võimsa kasumi
Elering teenis mullu pea 33 miljonit eurot kasumit, millest suure osa andis salapärane leppetrahv. Kes ja mille eest trahvi maksis, Elering ei ütle.
Kriisi lisaeelarve võib tuua kolme aktsiisi langetamise
Valitsus soovib koroonaviiruse levikuga seotud tervise- ja majanduskriisi leevendamiseks vastu võtta umbes 2,5 miljardi euro suurust lisaeelarvet ning näiteks maagaasi, elektri ja diisliaktsiisi langetamist.
Eesti kaitsetöösturid tahavad riigile soomukeid toota
​Eesti kaitsetööstusettevõtted panevad seljad kokku ja tahavad riigile järgmise 10 aasta jooksul ehitada mitusada soomukit, mille maksumus võib küündida kuni 400 miljoni euroni.
Kriisi tõttu lähevad maagaas ja elekter odavamaks
Valitsus tahab kriisi tõttu kokku pandud lisaeelarvega langetada ka maagaasi ja elektri aktsiisi, mis peaks kodukuludele pisut leevendust tooma. Loe "Kriisi tõttu lähevad maagaas ja elekter odavamaks" täispikka artiklit portaalist Rahageenius.
Nafta hinna uskumatud liikumised
Nafta hinna viimaste nädalate liikumised olid niigi pöörased, aga see, mis eile toimus, oli lausa uskumatu.
Taastuvenergia uus tulek
Ajalooliselt vaadates on looduse ressursse, nagu näiteks taastuvenergiat, kasutatud juba aegade algusest peale. Uued tehnoloogilised arengud ja suurte, üleilmsete ettevõtete isu rohelise energia järele on olnud viimastel aastatel väga oluline edasiarendav jõud otseste valitsuse subsiidiumiteta tu...
Hotelliettevõtjad koroonaviiruse mõjust: tulevik on suur küsimärk
Viimastel aastatel Eestis buuminud hotelliturg on äraootaval seisukohal. Kauaks koroonaviiruse mõju püsima jääb, näitab aeg, leidsid Colliersi ärikinnisvara seminaril BREL Forum Eestis tegutsevad hotelliettevõtjad ja -juhid.