Juhtkiri | Unistuste riigieelarve
20 eurot erakorralist pensionitõusu, teaduse rahastamise kauaoodatud tõstmine ühe  protsendini SKTst, langev maksukoormus ja avaliku sektori pääsemine kärbetest – riigikogule tuleva aasta riigieelarve üle andnud võimuliidu rõõmusõnumid panevad ühe varasema riigimehe kombel õhkama, et kui see on k...
Riik on taastuvenergiatoetustega niivõrd suures miinuses, et tarbijatel tuleb hakata seda tõenäoliselt uuest aastast kinni maksma
Kui lõppeva nädala kolmapäeval kiitis majandus- ja taristuminister Taavi Aas, et Eestis väheneb jõudsalt taastuvenergia toetusvajadus, seisab elektritarbija siiski uuest aastast silmitsi sellega, et tema elektriarvel oleva taastuvenergia tasu summa kasvab märgatavalt.
Riigi rahakülv jõuab igale põllule
Valitsus andis eile riigi­kogule üle järgmise aasta riigieelarve eelnõu. Enim raha läheb sotsiaalministeeriumisse, riigi majanduskulusid on plaanis kärpida kümne miljoni euro ulatuses.
Siim Kuresoo: meeleheitlik põletusplaan
Põlevkivi ja puidu segamini põletamine on keskkonnavaenulik plaan, mida rahastatakse maksumaksja taskust, kirjutab plaanitava elektrituruseaduse muudatuse taustal Eestimaa Looduse Fondi metsaprogrammi juht Siim Kuresoo.
Jaapani telekomiturul sünnib hiigeltehing
Jaapani telekomihiid Nippon Telegraph & Telephone (NTT) teatas teisipäeval plaanist osta 4,3 triljoni jeeniga (35 miljardi eurot) välja oma mobiiliäri NTT DoCoMo ja see ühe ajaloo suurima omataolise tehinguga täielikult eraomandisse viia.
Tarmo Soomere: tuleviku võti on elektrijaam minu aias
Vajame hädasti diskussiooni iga inimese panuse võimalikkuse üle taastuvenergiasse, kirjutab Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere.
Kas märkida või mitte ehk kogu tõde Balti suurimast börsiletulekust
Sel nädalal lõpeb Leedu energiaettevõtte Ignitis aktsiate esmamärkimine, mis on Balti börsiajaloo suurim.
Keskkonnaaktivistid saavutasid Rootsi naftarafineerimistehase ehituse tühistamise
Rootsi naftafirma Preem, millele kuulub Skandinaavia suurim rafineerimistehas, teatas esmaspäeval, et on loobunud tehase laiendamisplaanist, millele olid ägedalt vastu keskkonnaaktivistid.
Saudi Araabia: G20 tippkohtumine toimub virtuaalselt
Korraldajamaa Saudi Araabia teatas esmaspäeval, et G20 novembrikuine tippkohtumine toimub koroonapandeemia tõttu virtuaalselt.
Juhtkiri: jälle see tuumajaam
Euroopa teeb täiskäigul rohepööret ja Eestil tuleb sellega seoses lahendada fundamentaalne küsimus, kuidas, millega ja kui kiiresti asendada põlevkivienergia. On hea tõdeda, et arutelud selles vallas ja laiemalt energeetika tuleviku üle on viimasel ajal hoogustunud. Lähitulevikus oleks aga vaja t...
Killustikutootja vägikaigavedu maanteeametiga: Eesti ei taha riiklikus tee-ehituses võtta omaks Euroopas tunnustatud tehnoloogiat
Pikalt paekivist killustikku ja muid ehitusmaterjale tootnud ettevõte kurdab, et maanteeamet ei taha kasutada nende keskkonnasõbralikul moel toodetud segusid riiklikus tee-ehituses. Maanteeameti kinnitusel pole nemad tee-ehitajatele selle materjali kasutusel piiranguid seadnud.