Jõgeva mööblitehas hakkab riigile kaitsemaske tootma
Riigihalduse minister Jaak Aab rääkis eriolukorra asutusteülesel pressikonverentsil, et lähipäevil sõlmitakse maskide ostmiseks leping Jõgeva ettevõttega Softcom OÜ, mis suudab toota ühe kuu jooksul 400 000 kirurgimaski.
Nafta hind tegi Putini sõnade peale järsu tõusu
Venemaa presidendi Vladimir Putini kinnitus, et idanaaber on valmis tegema koostööd Saudi Araabia ja Ameerika Ühendriikidega naftatoodangu kärpimisel, viis kiirele tõusule nii Põhjamere Brenti kui ka WTI nafta hinnad.
Kaamos ehitab 25 miljoni euroga Valgevenes saeveski
Eesti puidutööstusettevõte Kaamos Timber sõlmis laenulepingu Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupangaga (EBRD), kelle toetusel rajatakse Valgevenesse Mozyri linna lähistele uus Eesti ettevõttele kuuluv saeveski, teatas ettevõte.
Pirakas trahv tõi Eleringile võimsa kasumi
Elering teenis mullu pea 33 miljonit eurot kasumit, millest suure osa andis salapärane leppetrahv. Kes ja mille eest trahvi maksis, Elering ei ütle.
Nafta hinna uskumatud liikumised
Nafta hinna viimaste nädalate liikumised olid niigi pöörased, aga see, mis eile toimus, oli lausa uskumatu.
Kriisi lisaeelarve võib tuua kolme aktsiisi langetamise
Valitsus soovib koroonaviiruse levikuga seotud tervise- ja majanduskriisi leevendamiseks vastu võtta umbes 2,5 miljardi euro suurust lisaeelarvet ning näiteks maagaasi, elektri ja diisliaktsiisi langetamist.
Eesti kaitsetöösturid tahavad riigile soomukeid toota
​Eesti kaitsetööstusettevõtted panevad seljad kokku ja tahavad riigile järgmise 10 aasta jooksul ehitada mitusada soomukit, mille maksumus võib küündida kuni 400 miljoni euroni.
Kriisi tõttu lähevad maagaas ja elekter odavamaks
Valitsus tahab kriisi tõttu kokku pandud lisaeelarvega langetada ka maagaasi ja elektri aktsiisi, mis peaks kodukuludele pisut leevendust tooma. Loe "Kriisi tõttu lähevad maagaas ja elekter odavamaks" täispikka artiklit portaalist Rahageenius.
Taastuvenergia uus tulek
Ajalooliselt vaadates on looduse ressursse, nagu näiteks taastuvenergiat, kasutatud juba aegade algusest peale. Uued tehnoloogilised arengud ja suurte, üleilmsete ettevõtete isu rohelise energia järele on olnud viimastel aastatel väga oluline edasiarendav jõud otseste valitsuse subsiidiumiteta tu...
Hotelliettevõtjad koroonaviiruse mõjust: tulevik on suur küsimärk
Viimastel aastatel Eestis buuminud hotelliturg on äraootaval seisukohal. Kauaks koroonaviiruse mõju püsima jääb, näitab aeg, leidsid Colliersi ärikinnisvara seminaril BREL Forum Eestis tegutsevad hotelliettevõtjad ja -juhid.
Kohalik respiraatoritootja suunab kogu oma toodangu Eestisse
Riigikantselei sõlmis Eesti ettevõttega Esfil Tehno lepingu, millega garanteeritakse aprilli keskpaigast riigile pooleks aastaks 50 tuhat FFP3 tüüpi respiraatorit nädalas. Tehas teeb ettevalmistusi tootmise kahekordistamiseks, et toota riigile kuni 100 tuhat maski nädalas.
Eesti tehaste CO2 heitkogused kukkusid kolinal
Kui 2018. aastal paiskasid kõik Eesti tehased ja elektrijaamad keskkonda 13,9 miljonit tonni CO2, siis mullu kukkus «tossutamine» tervelt 40 protsendi võrra. Eelkõige peitub põhjus kõrges CO2 kvoodi hinnas.
Valitsuse kriisikomisjon arutab reedel masstestimist
Välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) ütles «Esimeses stuudios», et tema arvates on üks samm väljumisstrateegias masstestimine ning ka võimalus kasutada erinevaid koroonaviiruse kiirteste. Lisaks leiab Reinsalu, et Eesti peab pärast pandeemiat olema suuteline ise tootma isikukaitsevahendeid suure...
Trump arutab Putiniga madalaid naftahindu
USA president Donald Trump ütles esmaspäeval, et arutab peagi oma Vene ametivenna Vladimir Putiniga kukkuvat naftahinda ja selle mõju Ühendriikide tootjatele.
Anname vastuseid: Korduma kippuvad küsimused koduse päikeseenergia kohta
Kuigi päikesest energia tootmine on isegi esialgset investeeringut arvesse võttes soodsaim kodune energialahendus, ei ole paljud eestlased päikeseenergia tõhususes täielikult veendunud. Selleks on muidugi hea põhjus: siinne kliima ei löö päikesest energia tootmisele mõeldes tõenäoliselt kellelgi ...
Parim valik energiatõhusa hoone jaoks on taastuvenergial põhinev kaugküte ja -jahutus
Väga paljud ettevõtted on seadnud eesmärgiks oma ökoloogilise jalajälje vähendamise, mida saab teha mitmeti. Üks efektiivsemaid viise on tegeleda oma kontori- ja tootmishoonete energiatõhususega. Oluline roll hoonete energiatõhususe tagamisel on kaugküttel ja kaugjahutusel, mis tänasel päeval pea...
Elektri hind oli märtsis ajaloo odavaim
Märtsi keskmiseks elektri börsihinnaks kujunes Põhjamaade börsi Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas 24,04 eurot megavatt-tunni eest, mis on avatud elektrituru ajastu ehk viimase kümne aasta madalaim näitaja.