Eestlaste loodud Synctuition kerkis USAs üheks enim kasutatud lõõgastusrakenduseks
Eestlaste iduettevõte Synctuition teatas kevadel, et nende meditatsiooniäpp on käibenumbritelt USAs oma kategoorias esikolmikus. Nüüdseks on see seal aga juba üks enim kasutatavaid meditatsiooniäppe.
Hiiumaa hirmnoor ettevõte pööritab rahvusvahelises maskiäris miljoneid
Hiiumaa kahemeheettevõte Filter Plus on saanud maskiäri kullasoonele ning tarnib mitmesse Euroopa riiki kaitsemaske.
Rootsi pelletitootja Fuelwood laiendab eestlaste abiga tootmist
Pelletitootja Fuelwood käivitas oma Rootsis Söderhamnis Flygstadeni piirkonnas asuva pelletitehase teise tootmisliini. Fuelwood soovis suurendada võimsust, et tootmises oleks võimalik rohkem erinevaid tooraineid kasutada. Seetõttu ehitas ja rahastas Adven kuivati​​ja biokatla, mis 2020. aasta juu...
Kuidas rohelist energiat tõhusalt salvestada? Teadlased leidsid lahenduse
Kui päike on loojas ja tuult pole, oleneb meie elektrivõrk fossiilsetest kütustest. Briti insenerid on aga ehitanud uudse salvesti, mis võimaldab taastuvenergiaallikaist toodetava energia ülejääke salvestada veeldatud õhuna.
Elering paneb Suurde väina elektrikaablit, mis maksab 9 miljonit eurot
Elering paigaldab sel nädalal Suurde väina mandri ja Muhu alajaamade vahele teise 110 kilovoldise merekaabli, suurendamaks Muhu, Saaremaa ja Hiiumaa elanike elektri varustuskindlust. Merekaabli rajamine maksab ligi üheksa miljonit eurot.
Eesti suurim joogitootja suurendas müügimahtu pandeemiast hoolimata
Eesti suurima joogitootja A. Le Coqi müügimaht kasvas esimesel poolaastal 0,9 protsenti, 54,9 miljoni liitrini.
Maailma suurim turismifirma teenis kopsaka kvartalikahjumi
Maailma suurim turismifirma TUI kukkus teises kvartalis 1,1 miljardi eurosesse kahjumisse, kuna COVID-19 hävitas ettevõtte käibe.
Nafta hind läheneb viie kuu tipule
Nafta hind lähenes täna viie kuu kõrgeimale tasemele, sest Ühendriikide naftavarud on kahanenud juba kolm nädalat järjest, vahendab Bloomberg.
USA on suutnud Nord Stream 2 rahastajat hirmutada
Soome energiafirma Fortumi omanduses olev Uniper eeldab, et Ameerika plaanitavate sanktsioonide tõttu võib gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitamine edasi lükkuda või ka üldse lõpuni teostumata jääda, kirjutab Reuters.