NASA mõistatus: Venemaa kohal hõljub kummaline kera
Ameerika Ühendriikide kosmoseagentuuri NASA avaldas märtsikuus mõistatuspildi, millel nagu hõljuks Venemaa kohal kummaline kera.
Ööl vastu tänast oli näha roosat superkuud
Ööl vastu tänast 8. aprilli oli taevas näha suurt ja kirgast Kuud, mis astronoomide sõnul oli selle aasta suurim superkuu.
NASA avaldas vana foto, millel on näha Egiptuse asustusi ja Niilust
Ameerika Ühendriikide kosmoseagentuur NASA avaldas aastatetaguse foto, mille tegid Rahvusvahelise kosmosejaama (ISS) 25. missiooni astronaudid.
Astronoomid kutsuvad tulnukaid jututuppa
2030. aastal jõuab Maalt väljasaadetud muusikaline tervitus eksoplaneedile, kus võib olla intelligentne elu. Teisigi sõnumeid tõlgitakse keelde, mis võiks võõrastel planeetidel mõistetav olla, ning need saadetakse teele ülitäpse sihikuga laser­teleskoobi abil.
Trump allkirjastas Kuul maavarade ammutamise seadluse
USA president Donald Trump allkirjastas seadluse, mille alusel otsitakse suuremat rahvusvahelist toetust USA soovile Kuul ja teistel taevakehadel maavarasid kaevandama hakata, teatas uudistekanal CNBC.
Rauast eksoplaneet on Ameerika jalgpalli kujuline
Ameerika Ühendriikide Chicago ülikooli astronoomid uurisid eksoplaneeti, mis nende sõnul on põhiliselt rauast ja Ameerika jalgpalli kujuline.
Hiina turismipaigad on taas avatud, kuid kardetakse, et see võib uue viirusepuhangu tekitada
Hiinas on hakatud pärast kaks kuud kestnud koroonaviirused karantiini normaalset elu taastama ning ka turismipaigad avati uuesti.
Astronoom Mario Mars: sel kevadel on korduvalt teatatud eredast valgusallikast
Kätte on jõudnud aprill. Tavaliselt on see soodsaim taevavaatluse kuu aastas. Selget taevast on viimasel ajal olnud tõepoolest. Seda kinnitab asjaolu, et olen saanud sel kevadel juba mitu telefonikõnet teadetega, mille kohaselt on õhtutaevas nähtud tundmatut eredat valgusallikat, kirjutab Tallinn...
Astronaudid innustavad: praegu saate teie kõik olla nagu meie
Saksamaa astronaudid teavad, mida tähendab isolatsioonis elamine ja töötamine – ei erine see just väga palju kosmoses kitsastes tingimustes hakkama saamisest. Meil vähemalt on gravitatsioon! Nüüd jagavad nad oma testitud nõuandeid ka meiega.
Õhupalliga lendavad raadiosondid peavad praegu ära tegema ka lennukite töö
Keskkonnaagentuuri Tallinn-Harku aeroloogiajaam peab eriolukorras tavapärasest sagedamini saatma taevasse “ilmaõhupalle” ehk õhupalliga kõrgustesse meteoroloogilisi andmeid koguma lendavaid raadiosonde. Juba mõni nädal saadab sonde taeva poole automaatsondeerimisjaam, seega saavad meteoroloogid k...