SpaceX teeb viimaseid ettevalmistusi laupäevaseks stardiks
USA ettevõte SpaceX ja kosmoseagentuur NASA teatasid, et teevad viimaseid ettevalmistusi laupäevale kavandatud mehitatud lennu stardiks, kuigi 50-protsendise tõenäosusega võib see ilmaolude tõttu taas edasi lükkuda.
Briti miljardäri Richard Bransoni raketi start ebaõnnestus
Briti miljardäri Richard Bransoni firma Virgin Orbit üritas saata kosmosesse raketti, kuid tekkis tehnilisi probleeme ja lend ja väga lühikeseks.
PUUST JA PUNASEKS | Kuidas saada fotod ja videod mobiilist arvutisse
Mobiiltelefonist on saanud tänapäeval suhtlusäppide, mängude ja helistamise vahendiks olemise kõrval vaata et kõige olulisemana foto- ja videokaamera - miski sunnib meid hetki oma elus jäädvustama ja teistega jagama. Salvestatu töötlemist ja jagamist on pahatihti mõnusam aga teha veel arvutis – u...
Elon Musk teeb ajalugu: SpaceX-i rakett viib esmakordselt astronaudid kosmosesse
Kosmoselendude ajaloos algab kolmapäeval uus ajastu, sest esmakordselt saab mehitatud lend teoks erafirma SpaceX ja USA kosmoseagentuuri NASA koostöös.
Juhtkiri: kosmos on lähemal kui Paide
Tavaliselt seostub kosmos inimestele lendudega Kuule või koer Belka tegemistega. Seda peetakse kaugeks ja võõraks ning Eesti kosmoseprogramm piirdub enamiku teadvuses vaid tudengisatelliidi ja Põltsamaa tuubimarmelaadiga.
Kosmoselendudele koidab uus ajastu
Ameerika Ühendriikides Florida osariigis Kennedy kosmodroomi platvormil 39a seisev kosmosefirma SpaceX rakett Crew Dragon võib juba täna õhtul teha ajalugu.
Homme otse: USA pinnalt stardib üle aastate esimene mehitatud kosmoselaev
Kolmapäeva õhtul Eesti aja järgi kell 23.33 stardib USA pinnalt pärast aastaid kestnud vaheaega kosmoselaev, mille pardal on astronaudid.
Hiina plaanib saata juulis missiooni Marsile
Hiina plaanib saata juulis Marsile missiooni, millega kaasneb kaugjuhitava roboti maandamine planeedi pinnale, teatas täna Hiina kosmoseteaduse ja -tehnoloogia korporatsioon (CASC).