Valitsus tahab koroonaviiruse varjus põhikooli lõpueksamite üle otsustusvõimu võtta
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps on juba kaks aastat üritanud kaotada põhikooli lõpueksameid. Seni tulutult.
Reps põhjendab, miks soovib eksamite üle otsustamiseks tähtajatut ainuvõimu: pole teada, kaua eriolukord kesta võib
"Eelnõu koostamisel sõnastati tähtajata õigus kooli lõpetamise tingimuste üle otsustada seetõttu, et praegu on väga keeruline prognoosida, kui kaua eriolukord kestab ja kas see võib pärast vaibumist taas uuesti puhkeda," põhjendab haridus- ja teadusminister Mailis Reps.
Tänasest saab esitada Aasta Õpetaja kandidaate
Haridus- ja Teadusministeerium tunnustab sel aastal kaheksandat korda haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Aasta Õpetaja konkursile saab kandidaate esitada 30. märtsist kuni 26. aprillini ministeeriumi veebilehel. Alates sellest aastast määratakse riiklik hariduspreemia lisaks senistele katego...
LASTE JA NOORTE NIMEL I Eesti liitus üleskutsega säilitada konfliktiolukorras laste ja noorte haridus
Eesti kiitis täna, 3. aprillil ametlikult heaks niinimetatud ohutute koolide (Safe Schools) deklaratsiooni. Deklaratsiooni eesmärgiks on kaitsta õigust haridusele ja hõlbustada haridustee jätkamist konflikti olukorras. Paljudes konfliktides  hävib nii koolitaristu kui ka terve põlvkonna võimalus ...
Kuidas siis „kogenul“ koolis läheb?
02.04.2020 Annika Koitmäe-Pihl õpib Tartu Ülikoolis õpetajahariduse magistriõppes ja töötab matemaatikaõpetajana Rapla Kesklinna Koolis. Ta kirjutab, mida on toonud tema ellu Tartu Ülikooli programm „Kogenud kooli“. Minu otsus saada matemaatikaõpetajaks sündis üleöö. Selle peamine põhjus oli soov...
Mailis Reps: koolieksamite saatus on veel lahtine
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles eile Postimehe otsesaates, et esialgu on ebaselge, kuidas korraldatakse kooliaasta lõpetamine põhikoolides ja gümnaasiumides. «Kõigepealt on vaja saada riigikogu heakskiit seadusemuudatusele,» nentis minister.
Tõenduspõhine info COVID-19 kohta
31.03.2020 Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna kodulehele koondatakse teadlaste esile tõstetud tõenduspõhise info COVID-19 kohta.
Saksamaa valitsus on valmis Condori riigistama
2020. aasta jaanuaris tuli teade, et pankrotistunud Thomas Cookile kuulunud Saksamaa puhkuselende opereeriva Condori uueks omanikuks saab LOT, täpsemalt selle riiklik emafirma Polska Grupa Lotnicza ehk PGL. Täpset ostuhinda pole avaldatud, hinnangulisel oli see umbes 300 miljonit eurot. Tehing pi...
Tõenduspõhine info COVID-19 kohta
31.03.2020 Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna kodulehele koondatakse teadlaste esile tõstetud tõenduspõhise info COVID-19 kohta.
OTSE | ERIOLUKORRA UUDISED: kuidas on olukord hariduses ja hooldekodudes?
Igapäevasel pressikonverentsil oli teisipäeval juttu hariduse olukorrast eriolukorras ja hüppeliselt kasvanud nakatumiste arv hooldekodudes.
Mis saab kõrgkooli astumisest? Ülikoolid on valmis senist korda painutama
Haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets ütles täna, et kui eriolukord peaks kehtima kauem kui 1. maini, pole võimalik riigieksameid korraldada. See tähendab, et sisseastumiskavad peavad üle vaatama ka ülikoolid.
Koolijuhid: põhikooli ja gümnaasiumi peaks saama lõpetada eksameid sooritamata
Eesti Koolijuhtide Ühendus (EKJÜ) saatis haridus- ja teadusministeeriumile pöördumise ettepanekuga võtta kiiresti vastu otsused kooliaasta ja kooli lõpetamise kohta.