Ametikoolis saab vabadele õppekohtadele astuda rühmade täitumiseni
Kuressaare Ametikoolis algas täiendav vastuvõtt vabadele õppekohtadele, konkursid lõpevad jooksvalt vastavalt õpperühmade täitumisele.
KOOL HINNETEVABAKS?! Paljud õpetajad tõrguvad uudse korra vastu
Kas koolidesse imbuv uus hinnetevaba kord virutab kolmed-neljad ajaloo prügikasti? Pooldajate kõrval on uuel korral ka tuliseid vastaseid, just õpetajate seas.
Rahvusvaheline noortepäev võtab 12 organisatsiooni koostöös fookusesse noorte vaimse tervise
Täna tähistatakse ÜRO algatusel ülemaailmset noortepäeva. Vastloodud Haridus- ja Noorteameti eestvedamisel keskendutakse Eestis sedakorda noorte vaimsele tervisele. Haridus- ja Noorteameti (HARNO) noortevaldkonna korraldamise osakonna juhataja Kaire Soometsa sõnul on kevadine isolatsioonielu tõst...
Huvi õpetajaameti vastu on kasvanud
Tartu Ülikool (TÜ) ja Tallinna Ülikool (TLÜ) said haridusvaldkonna erialadele sel suvel kahe peale ligi pool tuhat sisseastumisavaldust rohkem kui eelmisel aastal.
Ministeerium loodab üleüldist distantsõpet sügisel vältida
Haridus- ja teadusministeerium (HTM) ootab praeguse seisuga kõiki lapsi, õpilasi ja üliõpilasi sügisel tagasi haridusasutustesse. Täpsemad soovitused uue õppeaasta korraldamiseks valmivad ministeeriumi ja terviseameti koostöös ja peaksid koolidesse jõudma lähinädalatel.
Kõrgkoolid kaotavad välistudengite mitte tulemise tõttu oluliselt raha. Mõju avaldab see ka aastate pärast
Koroonaviiruse poolt tingitud reisipiirangud ja hirm nakatumise ees tähendab, et tuleval õppeaastal õpib Eesti kõrgkoolides sadades vähem välistudengeid. See aga tähendab omajagu rahalist kaotust ülikoolidele. Esmalt sel õppeaastal, aga ka aastate pärast.
Kutsekooli kohtadele käib tihe rebimine
Kutsekoolides käib suvine vastuvõtt. Kõigi küsitletud koolide juhid kinnitasid, et õppida soovijaid on palju rohkem, kui koolid vastu suudaksid võtta. Nii on mõnel erialal arvestav konkurss.
Ilissoni võluvitsad: digipädevus ja tulevikuoskused
Nelja asutuse liitmisel loodud haridus- ja noorteameti juhil Ulla Ilissonil oli esmaspäeval esimene tööpäev.
Hiidpalgaga haridusametnik näitas veenvalt klassi
Haridus- ja noorteameti uueks juhiks valitud Ulla Ilissoni (46) nimi on kõigest mõne nädalaga õpitud selgeks üle Eesti.
VIDEO! TalTechis käib veebipõhine suvekool välistudengitele
Eesti parimad digiriigi eksperdid jagavad EIT Digitali suvekooli raames 35le eri riikide tudengitele teadmisi e-riigi oluliste komponentide kohta ning selgitavad, kuidas tagada koostöövõime eri süsteemide ja teenuste vahel.Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTech) toimub seitsmendat aastat e-riigi suve...
Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand
Tänases lehes on lugu välistudengitest, kes ei pääse sel sügisel Tallinna Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli õppima. Loo teeb eriti ebaõiglaseks see, et kuni veel hiljutise ajani ei hoiatanud ülikoolid välisüliõpilasi seesuguse olukorra tekkimise võimalikkuse eest. Vastupidi, koolid kinnitasid ...
Tuntud näitleja läks eduka karjääri kõrvalt uut eriala õppima
Saates „Tegijalt tegijale“ on külas tunnustatud näitleja Ursula Ratasepp, kes astus äsja sisse Tallinna Ülikooli, kus asub õppima eripedagoogikat.
«Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?»
Pakistanlased Assad Hussain ja Syed Muhammad Hassan, iraanlane Farid Fakharzadeh ja peterburlanna Aljona kuuluvad Tallinna Ülikoolist ja Tallinna Tehnikaülikoolist väljajääjate nimekirja. Nad tahtsid tulla õppima maailma ühte parimasse digiriiki, kuid tuleb välja, et Eesti polegi nii võimas digimaa.