Loodusesõbrad: Raplamaal võeti külaelanikele oluline mets maha! RMK: arutasime kõik enne kohalikega läbi
Raplamaal asuvas Sutlema metsas viidi läbi lageraie. Kohalikud loodusesõbrad on raie pärast RMK peale pahased. Viimane jälle väidab, et raie oli õiguslik ja Sutlema kogukonnaga läbi arutatud.
3. juuli ilm aastatel 2005-2019
Laupäeval kisub ilm vihmaseks
Ilmateenistuse prognoos: jaanikuu kuumust juulis oodata ei ole
Kui juuni möödus väga soojalt, siis juuli keskmine õhutemperatuur peaks ilmateenistuse prognoosi kohaselt kujunema normilähedaseks.
MEENUTAME: Välk ja pauk - 32 fakti äikese kohta
Avaldasime äikeselise 2006. aasta augustis loo, mis sobib tänasesse päeva nagu valatult. Tuletame meelde, mis on äike ja kuidas tekib välk!
Vinni perekodu sai tormis räsida
"Tormikahjustused on  päris suured, kus varikatus, kus kasvuhoone, mõned murtud puud," rääkis puhkuse katkestama pidanud Vinni perekodu juhataja Klaarika Adonov kolmapäeval kella kahe ajal Vinni vallas möllanud tornaadost.
Juuli kalender
Soojale jaanipäevale järgnevad heinakuu esimesed nädalad tõotavad tulla vihmased ja jahedad. Loodame, et peagi saame taas päikese alla!
KAART REAALAJAS | Vaata, kui kaugel on äike sinust ja kus lööb parasjagu välku
Täna keskööl andis riigi ilmateenistuse sünoptik hoiatusem et Läänemerelt jõuavad saartele äikesevihmapilved ja liiguvad keskpäeval ka mandri lääne- ja lõunaosa kohale.
Äike liigub üle Eesti, mõnes kohas sajab ka rahet
Riiklik ilmateenistus andis esmaspäeva pärastlõunaks ja õhtuks äikesehoiatuse, mõnes kohas sajab ka rahet.
VIDEO JA FOTOD | Tugev äike lõpetab kuumalaine: paduvihm ujutas Pärnu tänavad üle
Juunikuu kohta haruldane kuumalaine hakkab Eestis lõppema ja seda saadavad tugevad äikesevihmad, mis on praegu jõudnud Pärnumaale ja Kagu-Eestisse.
Alanud nädal tuleb äikese ja vihmahoogudega, suur palavus saab otsa
Asi ametlik: juunis tabas Eestit kuumalaine
Tänavu juunis esines esimest aastat üle +27 kraadise temperatuuri püsimine kolme ja enama päeva jooksul või ööpäeva keskmise õhutemperatuuri esinemine +20 kraadi kolme ja enama ööpäeva vältel.
Põhja kaugeneva tormitsükloni järel saab valitsevaks nn läänevool
Väga ohtliku ilma hoiatus: Eestit tabab täna öösel tugev vihm, saatjaks äike
Riigi Ilmateenistuse teatel on oodata äikest, rahet ja tugevat tuult ning sadu. Loe "Väga ohtliku ilma hoiatus: Eestit tabab täna öösel tugev vihm, saatjaks äike" täispikka artiklit portaalist Rohegeenius.
VIDEO ja FOTOD | Teise taseme tormihoiatus on laienenud kogu maismaale, vihma kallab nüüd kogu Eestis
Täna sajab vihma kogu Eestis. Riiklik ilmateenistus on 11 maakonnale andnud ka teise taseme tormihoiatuse, mis tähendab, et ilm on ohtlik. Vaid saartel ja Kesk-Eestis on möllab ilm rahulikumalt.
FOTOD | Sajab paduvihma! Vähemalt nädala lõpuni tuleb leppida nutuse ilmaga
Täna lõppes Tallinnas - loodetavasti ajutiselt - imekaunis suvi, asemele astus eelvaade saabuvast sügisest. Päikeselist ja kuiva päeva ilmateenistus kõige varemalt reedeks.
Ootamatu esimene lumi
Ilm annab jutuainet alati. Pole kunagi hetke, mil kõik tõstaksid käed ja rõõmustaksid ühel meelel – nii hea ilm!
Palavus vahetub mõõduka sooja vastu
Juuni viimastel päevadel (29.-30.06) asendub Eesti kohal olev troopiline palavus mõõduka soojaga. Kontrastide kohtumine põhjustab kiiresti ja kõrgele arenevaid äikesepilvi, millega kaasnevad intensiivsed sajuhood, tugevad tuulepuhangud ning rahe.