Vaatajata teater. Kurbused ja rõõmud
Teatrit saab selgitada lihtsalt: näitleja näitab ja vaataja vaatab. Mis saab siis, kui näitleja tahab näidata ja vaataja vaadata, aga kriis lööb teatri ukse pauguga kinni?
Kloorilõhnalise lisaväärtuseta puhas kunst
Von Krahli teatri „Pigem ei“, autorid Herman Melville ja Taavi Eelmaa, tõlkija Hanno Soans, lavastaja Juhan Ulfsak, dramaturg Eero Epner, helilooja Jakob Juhkam, kunstnikud Kairi Mändla ja Juhan Ulfsak, valguskujundaja Oliver Kulpsoo, koreograaf Ingmar Jõela. Mängivad Mari Abel, Jakob Juhkam, Ing...
Kaido-Valdar Maidla 14. VII 1936 – 19. III 2020
Lahkunud on Kaido-Valdar Maidla, aastakümneid oma loominguga Vanemuise muusika- ja sõnateatrit rikastanud laulja ja näitleja. Kaido Maidla kogu elu oli seotud ühe linna ja ühe teatriga – Tartu ja Vanemuisega. Alustanud küll õpinguid 1951. aastal Tartu Raudteetranspordi Tehnikumis, viis looduse po...
Piip ja Tuut annavad laupäeval veebietenduse
Laupäeval, 28. märtsil kell 12 saab vaadata uut Piip ja Tuut Teatri etendust «Kõik on tipp-topp 2» lasteekraan.ee lehel või Facebook Live vahendusel.
Teater kui pühamu
See on minu jaoks suur au kirjutada 2020. aasta teatripäeva läkitus. Ma tunnen suurt alandlikkust, aga samas kannustab mind mõte, et pakistani teater ja Pakistan ise on pälvinud Rahvusvahelise Teatriinstituudi, meie aja kõige mõjukama ja esinduslikuma teatrikogu tähelepanu.
Täna selguvad teatripreemiate laureaadid
Välja on kuulutatud Eesti teatri auhindade nominendid 2019. aasta loomingu või pikaajalise silmapaistva töö eest. Laureaadid selguvad 26. märtsil õhtul kella üheksaks. Auhindu annavad välja Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital ja Eesti Teatriliit.
Vanemuislased väärisid mitu teatriauhinda
Vanemuine valmistas koos ERRi ja Eesti teatriliiduga ette teatripäeva erisaate, kus kuulutati välja need, kes väärivad tänavusi teatriauhindu. Vanemuislasi või selle teatriga osaliselt seotud mehi ja naisi oli nende hulgas mitu.
NIMEKIRI | Vaata, kes pärjati sel aastal Eesti teatri auhindadega
Vanemuise teater valmistas koostöös ERRi ja Eesti Teatriliiduga ette teatripäeva erisaate, kus kuulutati välja tänavused teatriauhindade laureaadid, kes pärjati 2019. aasta loomingu või pikaajalise silmapaistva töö eest. Tegelikult oleks pidanud auhinnagala toimuma 27. märtsil Vanemuise teatris, ...
Draamateater alustab õhtujuttudega
Alates tänasest, 25. märtsist on Eesti Draamateatri kodulehel algusega kl 19 eetris õhtujuttude sari.