Trump: USA on koroonaviiruse pandeemia rängima osa läbinud
President Donald Trump kinnitas reedel, et USA on suutnud koroonaviiruse pandeemia rängimast osast läbi tulla, sest numbrid näitavad tööhõive üllatavat suurenemist.
Soome rahandusminister astub skandaali tõttu tagasi
Soome Keskerakonna esimees Katri Kulmuni teatas reedel, et astub rahandusministri kohalt meediakoolituse skandaali tõttu tagasi, kuid jätkab erakonna juhina.
Tšehhid saatsid mürgiloo tõttu välja kaks Vene diplomaati
Tšehhi saatis välja kaks Vene diplomaati, kuna üks Vene saatkonna töötaja oli levitanud väljamõeldisi plaanist mürgitada kolm Tšehhi poliitikut, teatasid ametnikud reedel.
„Sotsid, tulge üle!“ Konkurentide meelitused augustavad roosisõdalaste ridu
Unustusehõlmas vaakuvad sotsid on hakanud meediakünnist ületama teadetega sellest, et neile on selja keeranud järjekordne hingekirjaline. Erakonnas tajutakse, et üksikjuhtumid on muutumas muret tekitavaks trendiks. Märkimisväärsed klubivahetused on seejuures toimunud just Keskerakonna kasuks.
Esinemishirmu vastu 50 000 euro eest koolitust saanud Soome rahandusminister astus tagasi
Soome Keskerakonna esimees, skandaali sattunud rahandusminister Katri Kulmuni teatas täna Eduskuntas toimunud pressikonverentsil tagasiastumisest.
Helme: Eesti soovib Euroopa Liidu välispiiri hoida lukus juuni lõpuni
Siseminister Mart Helme (EKRE) osales Euroopa Liidu (EL) justiits- ja siseküsimuste nõukogu mitteametlikul videokohtumisel, kus ütles oma kolleegidele, et Eesti pole valmis oma välispiiri avama 15. juunist.
Keskerakonnale kingitud 50 000 eurot pärines Jana-Helen Juhaste eksmehelt
Väidetavalt otsustas Juhaste koos 15-aastase pojaga, et nemad lapse isa raha ei taha ja kõikidest võimalikest valikutest otsustasid selle annetada Keskerakonnale.
Siim Kallas: „Kuni seal on perekond Helme, pole võimalik EKREga koostööd teha.“
„Kui te väidate, et Reformierakond on olnud ülbe, siis tänane koalitsioon on kolm korda ülbem,“ ütleb Siim Kallas, teenekas reformierakondlane ja riigikogu aseesimees.
Jaak Madison mõistis Euroopa Parlamendi komisjonis hukka vägivalla USA-s ja sai kaela tsensuuri
EKRE saadik Euroopa Parlamendis Jaak Madison kirjeldab, kuidas ta osales veebis inimõiguste komisjoni töös, pidas kõne tegeliku rassismi teemal ja sai vaigistamise osaliseks. “Siin on nähtav koos subtiitritega see sõnavõtt hommikul läbi veebi Euroopa Parlamendi inimõiguste komisjoni istungil, kus...
USA kindlasti muutub – kuid mitte selles suunas, nagu protestmäratsejad lootsid
Liberaalne meedia, (sealhulgas kogu Eesti peavoolumeedia – toim.) kirjeldab USA-s toimuvat nii üheülbaliselt kui veel saab – head tagakiusatud mustanahalised, tõpralik politsei, halb Trump ja nii edasi. Tegelikkus on kõvasti teistsugune. Morning Consuli läbi viidud küsitlus leidis, et 58 protsent...
Põlissoomlased arvasid rassistliku meemi jaganud parlamendiliikme enda ridadest välja
„Otse loomulikult on meilgi mingi piir,“ kommenteeris Põlissoomlaste (Perussuomalaiset) partei parlamendifraktsiooni esimees Ville Tavio seda, miks erakond otsustas katkestada suhted parlamendiliikme Ano Turtiaisega.
KRIITIKAT IGAST NURGAST: Trumpi vastuolulised käigud häirivad ka tema toetajaid
USA president Donald Trump on sattunud enne sügisel toimuvaid valimisi taas kriitikatulva alla. Selle taga seisavad loomulikult riigis mäslevad rahutuselained, mille ohjeldamiseks pole riigipea piisavalt pädevat käitumist näidanud. Isegi mitmete vabariiklaste seas tekitab riigipea käitumine hämme...
OTSEPILT | Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil: Eesti majanduslanguseks prognoositakse pisut alla seitsme protsendi
Kava kohaselt osalevad pressikonverentsil peaminister Jüri Ratase kõrval rahandusminister Martin Helme ja välisminister Urmas Reinsalu.
Liberaalne maailm kaitseb üht kuriteos kahtlustatut, aga vaatab läbi sõrmede aafriklaste tapmisele aafriklaste poolt
Aafrikas toimuvad aastakümneid verised kodusõjad, mis ulatuvad genotsiidi mõõtmetesse, aga sellele ei pööra ükski liberaal tähelepanu – küll aga minnakse märatsema ühe kuritegeliku tegelase pärast USA-s. ÜRO sõnul on Kongo Demokraatlikust Vabariigist Põhja- ja Lõuna-Kivu provintsidest vaid mõne k...
USA endine kaitseminister James Mattis: Trump püüab tahtlikult Ameerika rahvast lõhestada
USA endine kaitseminister James Mattis tegi eile erakordse avalduse ja mõistis hukka president Donald Trumpi karmikäelise sõjalise jõu kasutamise meeleavalduste mahasurumiseks Valge Maja juures. Mattise sõnul tekitab Trump „võltskonflikti” sõjaväe ja tsiviilühiskonna vahel.
Ats Miller kodanikupalgast: töö olemuse muutumine
Kirjanik Ats Miller jätkab arutelu baaselatise teemal, tuues välja selle arvukad nõrgad kohad. „Maailmas on kodanikupalka proovitud ja tulemused on vastukäivad. Viltuläinud katsetega on enamasti lihtne näidata, miks nii läks – ei ole vaja vast palju vaeva raisata tõestamaks, kui oluline on iga ra...
Lukašenko saatis Valgevene valitsuse laiali
Johnson Trumpile: rassistlikul vägivallal ei ole ühiskonnas kohta
Briti peaminister Boris Johnson ütles USA presidendile Donald Trumpile, et rassistlikul vägivallal  ei ole ühiskonnas kohta, nimetades George Floydi surma vahistamisel õõvastavaks ja tülgastavaks.
Trumpi poolt vihatud Antifa peab jahti fašistidele
USA president Donald Trump on Ameerika linnades puhkenud vägivallas süüdistanud anarhiste ja vasakradikaale. Eriti on tema tähelepanu alla langenud antifašistlik liikumine Antifa, mille president lubas terroriorganisatsiooniks kuulutada.
Rüüstamine USA-s näitab, miks on kodanikel vaja omada relvi
USA-s vallandatud massiline märatsemine ja rüüstamine näitab selgelt, miks on oluline, et kodanikud oleksid relvastatud ja suudaksid ennast, oma lähedasi ja oma vara kaitsta, kirjutab Varro Vooglaid. The post Rüüstamine USA-s näitab, miks on kodanikel vaja omada relvi appeared first on Objektiiv.
EL otsustas: koroonaviirus pole töötajatele erakordselt suur oht
Euroopa Komisjon otsustas klassifitseerida koroonaviiruse töötajatele keskmise taseme ohuks, põhjustades sellega pahameelt Euroopa Parlamendi sotside fraktsiooni saadikute seas, kelle arvates lubab see tööandjatel rakendada leebemaid ohutusmeetmeid kui nõuaks viiruse kõrgeks riskiks nimetamine.
The Washington Posti faktikontrolli ajakirjanikud avaldasid Trumbi valedest ülevaatliku raamatu
USA president Donald Trump on oma valitsusaja jooksul vahele jäänud mitme tõeväänamise ja sulaselge valega. Nüüd on need huvilistele raamatukaante vahele kokku kogutud.
PILTUUDIS | President külastas maasikatalu, et avaldada toetust tööjõukriisis maasikakasvatajatele
Presidendi toetus julgustab põllumehi lootma tööjõumurele kiiret lahendust, vahendas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda.
Anastassia Kovalenko sotsidest lahkumise tagamaadest: retoorika muutus, kui Indrek Saar partei juhiks sai
Tallinna linnavolikogu liige Anastassia Kovalenko teatas eile, et astub Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast välja ja jätkab linnavolikogus sõltumatu saadikuna.
Peaminister Ratas võttis ERJK-küsimuses kasutusele uue lähenemise: Reformierakonna ründamise
Esmaspäeval läbis parlamendis esimese lugemise koalitsiooni seaduseelnõu, mis viiks parteide rahaasjade valvamise Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) käest riigikontrolli alla. Kolmapäevases riigikogu infotunnis oli peaminister Jüri Ratas plaanile vastu seisva opositsiooni osas va...
Sotsiaaldemokraadid peaministrile: Euroopa Liidu päästekava on Eesti huvides
Eile õhtul Euroopa Komisjoni poolt välja pakutud päästepaketti arutanud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) juhatus leidis, et abipakett on Eesti huvides ja kutsus peaminister Jüri Ratast seda toetama.
Siim Kallas: Euroopa raha jagamisel kopikate lugemine ajab mind iiveldama
Riigikogu asespiiker Siim Kallas rääkis ERRile antud intervjuus, et Nordicale 30 miljoni euro andmine pole mõistlik - riik peaks hoopis omandama osaluse mõnes meie piirkonna suuremas lennuettevõttes, et tagada Tallinnast otselendude jätkumine.
Koroonaviirusesse nakatunute arv Rootsis kasvab, elanike usaldus oma riigi vastu langeb
Koroonaviirusesse nakatunute hulk Rootsis ei näita vähenemist, pigem vastupidi. Kui aprillis ja mais on ühe päeva jooksul avastatud nakatunute hulk jäänud Rootsis keskmiselt 400-700 inimese vahele, siis 3. juunil avastati üle 2000 uue nakatunu ja 4. juunil üle 1000. Tõsi, avastatud juhtumite hulk...
Andres Raid: Takistades rüüstamist ja laamendamist oled paremäärmuslane ja kuulud „priviligeeritud klassi“?
Praegu elame mitmeski mõttes tähelepanuväärsel ja ka tänuväärsel ajal. Tänuväärne on ta just seetõttu, et kired lõõmavad ja avalikus meedias avaldatu võimaldab teha üsnagi suuri üldistusi kirjutajate eelistustest ja maailmapildist laiemalt. Aga – see annab üsna hea ülevaate ka sõnavõtjate-kirjuta...
Endine riigikogulane Monika Haukanõmm liitus Keskerakonnaga
Keskerakond andis teada, et nendega liitus riigikogu eelmisesse koosseisu kuulunud Monika Haukanõmm. Ta oli aastaid Vabaerakonna liige, ent viimastel aastatel tegi koostööd hoopis sotsidega.
Reitingutes juhivad Reformierakond ja Keskerakond
Viimane nädal erakondade reitingutes suuri muutusi ei toonud, mis tähendab, et jätkuvalt on liider Reformierakond ja teisel kohal Keskerakond, selgus Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti uuringust.
Uued projektirahad võõrsilt – mitte hädalistele, vaid kellegi koolitamiseks ja “koostöö tõhustamiseks”
Perevägivalda peab iga riik ja ühiskond jõuliselt takistama, kuid selle vastu võitlemist ei tohi muuta mingiks toiduahelate loomiseks ja puukorganisatsioonide turgutamiseks. Organisatsioonidel avaneb reedel võimalus taotleda toetust Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra toetustest 2014-2021 rahastat...
Antifa paljastus: õppige silmi välja koukima, see on kerge
Ameerika Ühendriikide kodanikuühenduse Project Veritas ajakirjanikul õnnestus sisse imbuda vasakäärmuslike terroristide rühmitusse Antifa. The post Antifa paljastus: õppige silmi välja koukima, see on kerge appeared first on Objektiiv.
Erakondade reitingud: nädalaga suuri muutusi ei toimunud
Viimase nädalaga jäid muutused erakondade toetusprotsentides 0,5% piiresse ning seega ühegi erakonna reiting märkimisväärselt ei muutunud.
USA mustanahalistel oli aasta alguses madalaim vaesustase ja kõrgeim tööhõive – mäss hävitab saavutatu
Kui Ameerika Ühendriikide mässajatel ja meedial peaks õnnestuma Donald Trumpi tagasivalimise nurjamine, tähendaks see Ameerika mustanahaliste kogukonna hävingut, leiab Breitbarti vanemtoimetaja Joel B. Pollak. Pikemas raadiointervjuus arutles Pollak Ameerika Ühendriikides mustanahalise George Flo...
Ülipüüdlik poliitkorrektsus ehk loomeinimeste selgrootusest
Poliitikavaatleja Harri Kingo võtab jutuks uusima moeröögatuse, vabandamise nende ees, kes ei teagi, et neid on solvatud. “Meie artistid (Elina Born, Daniel Levy Viinalass) on äkki hakanud vabandama. Mille eest? Selle eest, et saates “Su nägu kõlab tuttavalt” kehastasid nad mustanahalisi lauljaid...
Andreas Kaju: ameeriklased tahavad, et president oleks kutsunud sõjaväe tänavatele
Ühendriikide ekspert Andreas Kaju rääkis «Aktuaalse kaamera» otsestuudios, et ameeriklased ootavad president Donald Trumpilt jõulisemat käitumist.
Euroliit ähvardab LGBT propaganda eiramise tõttu Poola eurorahast ilma jätta
Poola poliitikud pelgavad, et kui Poola koolides ei hakata õpetama LGBT propagandat, siis ähvardab riiki Euroopa Liidu rahastuse külmutamine. The post Euroliit ähvardab LGBT propaganda eiramise tõttu Poola eurorahast ilma jätta appeared first on Objektiiv.
President kutsus tagasi suursaadiku Soomes
President Kersti Kaljulaid kutsus tagasi Eesti suursaadiku Soomes Harri Tiido, kes andis oma volikirja Soome riigipeale üle kahe aasta eest.
Meedia möönab, et Antifa tähendab terrorismi
Just seda võib välja lugeda Postimehe kirjutisest “Trumpi poolt vihatud Antifa peab jahti fašistidele” – kui isealgatuslik rühmitus peab kellelegi jahti, tähendab see ainult vägivalda. Isegi ajaloo suurimad fašistid, natsi-Saksamaa ladvik, kes vastutasid miljonite hukkunute eest, said Nürnbergis ...
VIDEO | ERJK kaotamise eelnõud esitlenud Kingo sattus opositsiooni küsimusterahe alla. Kas koalitsioon tahab Keskerakonda nõutest vabastada?
Täna ERJK kaotamise eelnõud esitlenud Kert Kingol tuli vastata küsimustele, kas eelnõuga kiirustamine on seotud koalitsiooni teadliku sooviga vabastada Keskerakond oma varasematest nõuetest ja võimalikest miljonikahjudest.
Vene firma nõuab Le Peni parteilt kohtus võlga tagasi
Bashar al-Assadi õhuväele varuosi müüv Vene firma läks kohtusse Marine Le Peni paremäärmusliku erakonna vastu mitme miljoni euro suuruse võla tagasi saamiseks.
Rahumeelsed protestijad tõrjuti Trumpi teelt pisargaasiga ja kummikuulidega
Eile õhtul olid Washingtoni Valge Maja lähistele kogunenud sajad rahumeelsed protestijad, et väljendada oma pahameelt politseivägivalla üle. Kõigest mõni minut enne seda, kui USA president Donald Trump alustas ametiresidentsi roosiaias sõnavõttu, et seejärel kõndida lähedal asuva kiriku juurde en...
Külm dušš salliveestlastele: me pole teie ahvid!
Loodetavasti said Eesti sallivuslikud BLM-ACAB aktivistid kätte oma külma dušši, kui pikka aega siin elanud mustanahaline Abdul Turay teatas neile: “We are not your monkeys!” “Me pole teie ahvid!” Just sellise vastuse said ürituse “Black Lives Matter” Tallinna vooru korraldajad. Ei tea, kuidas na...
Anastassia Kovalenko astus sotsiaaldemokraatide ridadest välja
Tallinna linnavolikogu liige Anastassia Kovalenko astus Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast välja. Kovalenko teatel viisid lahkumiseni viimase aasta jooksul toimunud arengud erakonnas.
Suurbritannia ja Kanada ajasid sõrad vastu Trumpi soovile Venemaa G7-sse tagasi võtta
Suurbritannia ja Kanada avaldasid vastuseisu Venemaa naasmisele juhtivate tööstusriikide G7-sse, mida tahab USA president Donald Trump, kes soovib kutsuda G7 kohtumisele ka Venemaa presidendi Vladimir Putini.
Malle Pärn meediast: me peame lõpetama üksteisele valetamise!
Kolumnist Malle Pärn kirjutab ajakirjandusest, kes tõemonopoli enda kätte kahmanuna on selle valedelaviiniks muutnud. “Me elame räigel valetamise ajastul. Isegi teadlasi ei saa enam uskuda. Hea muidugi, et seda julgetakse isegi välja öelda: tõejärgsel ajastul. Poliitik loeb küll sõnades rahvale m...
OTSE | Riigikogu saadikite küsimusterahe all on Ratas, Luik ja Kiik
Riigikogu liikmete küsimustele vastavad infotunnis peaminister Jüri Ratas, kaitseminister Jüri Luik ning sotsiaalminister Tanel Kiik.
CNN: Pentagonis tuntakse Trumpi sõjaväe tänavale toomise plaanide üle sügavat muret
USA riigikaitseametnikud ütlesid CNN-ile, et Pentagonis oli sügav ja kasvav mure juba enne, kui president Donald Trump kohaliku aja järgi eile teatas, et on valmis saatma sõjaväe tänavatele korda looma.
Indrek Saar: ERJK kaotamise eelnõu lõhnab väga halvasti
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar ütles täna riigikogus, et kolme valitsuserakonna algatatud ERJK kaotamise eelnõu on kui poliitiline vorstikäru keset riigikogu saali, mis pealegi lõhnab väga halvasti.
Kaja Kallas ERJK likvideerimisest: see on ilmselt see «vorst», mille Keskerakond koalitsioonipartnerite käest sai
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni juhi Kaja Kallase sõnul räägib erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) likvideerimise eelnõu ning selle pädevuse andmine riigikontrolli kätte sellest, et poliitika ongi vorstikauplemine ja oma naha eest võitlemine, millel ei ole Eesti rahva ja rii...
ÜRO üleminimõiguslane: USA rahutustes on süüdi “endeemiline rassism”
Euroopa Liidu kõrge välisesindaja arvab Ameerika Ühendriikdes puhkenud märatsemise peale, et “kõik elud on tähtsad. The post ÜRO üleminimõiguslane: USA rahutustes on süüdi “endeemiline rassism” appeared first on Objektiiv.
Martin Repinski Jõhvi võimuvõitlusest: kasutavad Keskerakonna kaubamärki ning seisavad kitsa seltskonna ärihuvide eest
Keskerakonna Jõhvi osakonna juhatus soovib peatada nende  volikogu liikmete erakonda kuulumise, kes algatasid eelmisel neljapäeval erakonnakaaslasest vallavanema Max Kauri umbusaldamise. Martin Repinski sõnul on see erakonna põhikirjaga lubatud.
Merkel kinnitas, et ei kavatse taotleda viiendat ametiaega
Saksa liidukantsler Angela Merkel kinnitas neljapäeval, et ei kavatse oma populaarsusest hoolimata mingil juhul viiendaks ametiajaks tagasivalimist taotleda.
USA president tänas Iraani ameeriklase vabastamise eest
USA president Donald Trump tänas neljapäeval Iraani võime ameeriklasest mereväeveterani vabastamise eest.
PIILUME MINISTRITE RAHAKOTTI: kes teenis Jüri Ratasest peajagu rohkem? Kellel on suurimad laenud?
Kõigil ministritel on ühesugune põhipalk – pea 1000 eurot kuus vähem kui peaministril. Kuid eelmise aasta valimised tõid valitsusse mitmeid uusi nägusid, kellel varem polnud ministriväärilist sissetulekut. Samuti võib lisaks ministri töötasule leiduda muid rahaallikaid ning ministeeriumites makst...
"Kui see on mäng, siis see on tuleohtlik mäng"
Tegime Äripäeva Raadio hommikuprogrammis Äripäeva arvamustoimetuse juhi Neeme Korviga kokkuvõtte erakondade rahastamise üle puhkenud debatist. Rahastamise fookuses on hetkel Keskerakond, mis sai 50 000 eurot Tartu ettevõtjalt.
CNN: Trump viidi reedel koos perega Valge Maja alusesse punkrisse
Kui meeleavaldajad kogunesid reedel Washingtonis Valge Maja juurde, viidi USA president Donald Trump teatud ajaks Valge Maja maa-alusesse punkrisse, teatasid allikad CNN-ile.
Edgar Savisaare kaasteelised räägivad sünnipäevalapsest. Ta soov on olla suure võimuga president, ütleb Eiki Nestor. Savisaare armastajaid on rohkem kui tema vihkajaid, nendib Villu Reiljan.
Edgar Savisaar on nagu põlismets, nagu 5G-võrk, nagu Rail Baltic, nagu Eesti-Vene piirileping. Vähe on neid, kel pole tema kohta kindlat arvamust, käputäis on neid, kes teda tunnevad. Pühapäeval 70aastaseks saav Edgar Savisaar on elanud poole oma elust avalikkuse teravdatud tähelepanu all. Selles...
Trump tahab kutsuda G7 kõnelustele ka Venemaa ja teisi riike
USA president Donald Trump teatas laupäeval, et lükkab juunis toimuma pidanud suurte majandusriikide ühenduse G7 tippkohtumise edasi ja tahab kutsuda kõnelustele ka Venemaa ja teisi riike.
Valitsuse pressikonverentsil annavad aru Ratas, Helme ja Reinsalu
Tänasel valitsuse pressikonverentsil kommenteerivad päevakajalisi teemasid peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme ja välisminister Urmas Reinsalu.
Trumpi endine kaitseminister süüdistab presidenti võimu kuritarvitamises
USA presidendi Donald Trumpi ametiaja esimene kaitseminister James Mattis esines eile erakordselt terava hukkamõistuga, süüdistades riigipead täidesaatva võimu kuritarvitamises ja ameeriklaste vahele kiilu löömises, avaldades samas tunnustust politsei vägivalla vastu tänavatele meelt avaldama tul...
Anti Poolamets: toetame ühist võitlust rahapesu vastu, kuid mitte lahendust “rohkem võimu Euroopa Liidule”
Neljapäeval oli Riigikogus ärakuulamisel Finantsinspektsiooni 2019. aasta aruanne, mille järel võttis EKRE fraktsiooni poolt sõna saadik Anti Poolamets. „Ajakirjanik Edward Lucas on öelnud, et demokraatia ja õigusriik paistavad olevat kindlad seni, kuni tuleb mängu ahnus. Ka Danske Bank oli maine...
Fookuses: Kaljulaidi lahkumishüvitise vastuvõtmine EList vilistab riigipea sõltumatuse ideaalile
Kuidas on võimalik, et end iseseisvaks pidava riigi president võtab lisaks enda palgale Euroopa Liidult kolme aasta jooksul vastu kokku ligi 400 tuhande eurost lahkumishüvitist? The post Fookuses: Kaljulaidi lahkumishüvitise vastuvõtmine EList vilistab riigipea sõltumatuse ideaalile appeared firs...
Henn Põlluaas: Terviseameti otsus tühistada tualettide, prügikastide ja riietusruumide nõue supelrandades on arulage!
Väide, et nad tühistasid avalike tualettide, prügikastide ja riietusruumide nõude avalikes randades selleks, et nad saaksid justkui paremini proove võtta ja vee puhtust kontrollida, on üks totramaid asju, mida ma kuulnud olen, kirjutab Henn Põlluaas oma sotsiaalmeedia postituses.   “Mitte keegi e...
Valge Maja: Trump on endiselt ülekaaluline, kuid muidu hea tervisega
USA president Donald Trump ei kannata hüdroksüklorokviini kõrvalmõjude käes ja on hea tervise juures, kuigi ta on endiselt ülekaaluline, teatas Valge Maja kolmapäeval pärast riigipea tervisekontrolli raporti avaldamist.
Jüri Toomepuu: faktid hävitustandrilt
Poliitikavaatleja Jüri Toomepuu kirjeldab Ameerikas toimuvat, võttes aluseks ühe vasakliberaalse õppejõu seisukohad. “Oma arvamusloos “Black lives matter. Mõtisklus võitlustandrilt” ( ERR, 02.06.2020) kirjutab Epp Annus: “Praegused meeleavaldused on üle kogu Ameerika paljudes paikades sügavalt in...
USA protestijate loosung ACAB häälestab ühiskonda ausalt tööd tegevate politseinike vastu
Ameerika rahutused, mis on suurel määral suunatud politsei kui institutsiooni vastu, teevad korravalvurite töö eluohtlikumaks ning riigi ebaturvalisemaks. On ju rahutuste märklühenditeks mustanahaliste loosungi BLM kõrval ka ACAB (“all cops are bastards” ehk “kõik mendid on tõprad”). Kahtlemata e...
“Poolkuu Igor Gräziniga”: Lõimumise võimalikkusest, maasikatest, talupojatarkusest ja Rail Balticust
Õigusteadlane ja vaimulik Igor Gräzin vestleb ajakirjanik Andres Raidiga lõimumise võimalikkusest, maasikakasvatamisest, talupojatarkusest ja raudtee tulevikust. The post “Poolkuu Igor Gräziniga”: Lõimumise võimalikkusest, maasikatest, talupojatarkusest ja Rail Balticust appeared first on Uued Uu...
Riigikogus oli jutuks Autorollo: ühest seinast võeti raha, tund aega hiljem pandi sisse Reformierakonna pangakontole
Esmaspäeval toimus Riigikontrolli seaduse, erakonnaseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse (erakondade rahastamise kontrollorgan) eelnõu esimene lugemine, mille ajal puudutati ka opositsiooni jaoks ebameeldivaid asju. Saadik Tõnis Mölder märkis oma sõnavõtus, et saalis on vähe neid inimesi, k...
Kahekeelne ekspresident Barack Obama kutsub reformidele, kuid ise seda Fergusoni sündmuste järel ei teinud
Endine USA president Barack Obama on praegustes protestides sellest osavõtjaid soosiv, kuid oma valitsemisajal käitus Fergusonis märgatavalt karmimalt. Obama avaldas kolmapäeval toetust politseivägivalla ja rassismi vastu protesteerivatele ameeriklastele ning avaldas lootust, et George Floydi sur...
OTSE: Valitsuse pressikonverentsil annavad aru Jüri Ratas, Martin Helme ja Urmas Reinsalu
Kell 12 algaval valitsuse pressikonverentsil osalevad ning ajakirjanike küsimustele vastavad peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme ja välisminister Urmas Reinsalu. The post OTSE: Valitsuse pressikonverentsil annavad aru Jüri Ratas, Martin Helme ja Urmas Reinsalu appeared first on ...
Urmas Espenberg: Ameerika mässust, Joe Bidenist ja sõnavabadusest
EKRE Riigikogu saadik Urmas Espenberg vaatleb laias maailmas toimuvat, alates mässust Ameerika Ühendriikides kuni kruvide kinnikeeramiseni “näoraamatus”. Sellest, et protestitakse politseivägivalla ja võimupiiride ületamise vastu on igati mõistetav. Sellist vägivalda ei tohiks mingil juhul toimud...
Ühendkuningriigi opositsioon soovib USA relvaekspordi peatamist
Ühendkuningriigi opositsiooniparteid nõuavad koos inimõiguslastega, et riik peataks relva- ja märulivarustuse ekspordi Ameerika Ühendriikidesse. The post Ühendkuningriigi opositsioon soovib USA relvaekspordi peatamist appeared first on Objektiiv.
President käis Marjamaa talus maasikal
Kolmapäeval Tartumaal Marjamaa marjakasvatustalu külastanud president Kersti Kaljulaid ütles maasikakasvatajate tööjõupuudusest rääkides, et Eesti võiks selle küsimuse lahendada samamoodi nagu lähiriigid, kes on võõrtööjõu sisse lubanud. Rahandusminister Martin Helme süüdistusi maasikakasvatajate...
VIDEO | Reinsalu: 15. juuni võiks olla Schengenis piiride avamisel murranguline päev
Nljapäeval ühendministeeriumis algaval pressikonverentsil annavad valitsuse tööst ülevaate peaminister Jüri Ratas,  rahandusminister Martin Helme ja välisminister Urmas Reinsalu.
Põhja-Makedoonia taaskehtestab uute nakkuste tõttu liikumispiirangud
Põhja-Makedoonia taaskehtestab pealinnas Skopjes ja veel kolmes piirkonnas ranged liikumispiirangud seoses uude koroonaviirusesse nakatumiste rekordilise tõusuga.
Jaak Madison otsib Euroopa Parlamendis tuge Antifa terroristlikuks kuulutamisele
EKRE saadik Euroopa Parlamendis Jaak Madison on ainus Eesti saadikutest, kes tegutseb selle nimel, et vasakäärmuslastele kord koht kätte näidataks. “Saatsin kolmapäeval Euroopa Parlamendi liikmete meililisti kirja, kus palusin kaasallkirjastada resolutsiooni ettepanek, millega tunnistataks Antifa...
“Black Lives Matter” asemel “Estonians Lives Matter” – me ei võlgne Aafrikale mitte midagi
Väidetavalt kavandavad antifa-laadsed ka Eestis mingit üritust Ameerika Foyle`de toetuseks, mistõttu on õige selgeks teha, et eestlased ei võlgne mustale rassile midagi – me oleme nendega sarnaselt kannatanud, ei ole nende-vastates tegudes grammigi süüdi ja oleme praegu täpselt samal positsioonil...
USA kaitseminister Trumpi ähvardusest: protestijate vastu ei peaks sõjaväge kasutama
USA kaitseminister Mark Esper ütles täna, et ei pea õigeks sõjaväelaste kasutamist, et alla suruda meeleavaldused politseivägivalla vastu, vahendas CNN.
Ruuben Kaalep: Euroopa laenuplaan tähendab võlakoormat erapankade ees ja ärakingitud otsustusõigust
EKRE Riigikogu saadik Ruuben Kaalep vaatleb oma artiklis Euroopa Komisjoni laenuplaani, mis reaalsuses sisaldab suveräänsele riigile suuri ohte. “Euroopa Komisjoni plaan laenata 750 miljardit eurot oleks hiigelsuur skeem kolossaalses koguses maksumaksja raha suunamiseks erapankadele, kelle süü lä...
SÖED KUUMAKS! Erkki Sarapuu näitab ette, mida head ja paremat grillile panna!
“Suvine Duubel” kutsub grillmeistreid üles jagama meiega oma grillimisnippe – pilte ja videoid oodatakse aadressile duubel@tv3.ee. Mõnusat sütel susitamist!  The post SÖED KUUMAKS! Erkki Sarapuu näitab ette, mida head ja paremat grillile panna! appeared first on GoodNews.
Urmas Kruuse jutud poliitilisest kiusust varjavad Reformierakonna soovi teha Eestist odavtööjõu maa
Reformierakonna destruktiivne mõju Eesti ühiskonnale ei tundu veel otsas olevat – poliitoravad ei saa endiselt aru, et on opositsioonis ja nad katsuvad oma agendat valitsusele peale suruda. Reformierakondlane Urmas Kruuse väidab, et Ukraina tööliste tõrjumise põhjus olevat poliitiline kius, tema ...
Migratsioonipumbal tuurid maha: seadusemuudatus võrdsustab tööandjate vastutuse kõigi tööle kutsutud välismaalaste suhtes
Kolmapäevasel riigikogu istungil vastu võetud välismaalaste seaduse muudatusega kehtestatakse tööandjale, kes registreerib välismaalase lühiajalise töötamise, kutsuja kohustused ka ajutiselt Eestis viibiva kolmandatest riikidest pärit töötaja puhul. Seni kehtisid sellised kohustused kutsujatele v...
Max Kaur jäi Jõhvi juhiks: umbusaldatakse hoopis volikogu esimeest
„Kohal oli 12 volikogu liiget ja umbusaldusavaldus Max Kauri vastu ei läinud läbi. Küll aga esitati umbusaldusavaldus volikogu esimehe Eduard Easti vastu, mida volikogu hakkab arutama järgmisel istungil 18. juunil,“ ütleb valimisliidu "Jõhvi Eest" fraktsiooni juht Niina Neglason.
Mustanahaline USA koomik Terrence K Williams naeruvääristab valgete liberaalide enesealandamist
Liberaalses maailmas on alanud kuriteos kahtlustatavana kinni peetud mustanahalise hukkumise järel massiline enesealandamine, mis on otsaga ka Eestisse jõudnud. Kõigil sellega kaasa minevatel eestlastel tasuks minna mustanahalise USA koomiku Terrence K Williamsi Facebooki-lehele, kus too naeruvää...
President Kaljulaid andis maasikatalus suurejoonelise populistliku tulelöögi valitsuse pihta
Postimees on avaldanud loo riigipea külaskäigust ühte pretensioonikamasse maasikatallu, andes sellele tabava pealkirja: “President kaitseb maasikakasvatajaid ministri kriitika eest”. Ehk siis vastandub riigipea järjekordselt täitevvõimule. “Rahandusminister Martin Helme süüdistusi maasikakasvataj...
UUS: pane Click & Grow nutiaeda kasvama Püha basiilik või Lehtpeet
Nii praegustel kui tulevastel Click and Grow aednikel on põhjust rõõmustada, sest Photopointi esinduskaupluste ja veebikaubamaja taimekapslite valik on saanud täiendust kahe põneva taime näol. The post UUS: pane Click & Grow nutiaeda kasvama Püha basiilik või Lehtpeet appeared first on Photopoint...
Kodukootud antifad sõimavad Eesti politseid tõbrasteks – ACAB-BLM näitab siingi oma agressiivset palet
Austraalia peaminister Scott Morrison hoiatas nädala algul, et ei tohi importida asju, mis juhtuvad teistes riikides – nüüd on see hoiatus ka Eestis päevakorral, sest Minneapolist tuuakse üle Tallinnasse. “Teisipäeval märgati Tallinnas Balti jaama tunnelis mitme meetri ulatuses grafitit, mis kuju...
Fookuses: parteidest ja riigivõimust sõltumatu meediana toetub Objektiiv lugejate annetustele
The post Fookuses: parteidest ja riigivõimust sõltumatu meediana toetub Objektiiv lugejate annetustele appeared first on Objektiiv.
ÜRO pesekretär kutsus ameeriklasi rahumeelselt meelt avaldama
ÜRO peasekretär Antonio Guterres kutsus teisipäeval ameeriklasi üles rahumeelselt meelt avaldama ja vägivallast hoiduma.
Globalistist miljardär George Soros viib ellu senise Ameerika lammutamist
89-aastane Ungari päritolu miljardär George Soros jätkab sihikindlalt Ameerika hävitamist, kirjutab ajakirjanik Cheryl Chumney The Washington Timesis. Sest kuidas teisiti oleks võimalik mõista tema tegevust vasakpoolsete ja nn vähemuste toetamisel ja seda, mida ta on öelnud president Donald Trump...
Londoni vähemusi karistati piirangute rikkumise eest rohkem – äkki oli ka rikkujaid nende seas rohkem
Liberaalses maailmas mängitakse faktidega ülbelt, tavaliselt tausta paljastamata – kui politsei karistas Londoni vähemusi rohkem, siis pole asi ehk mitte diskrimineerimises, vaid kehvemas seaduskuulelikkuses. Briti politsei statistika näitab, et koroonapiirangute ajal keelatud kogunemiste ja reis...
VIDEO | Kanada peaminister Justin Trudeau pidas enne Trumpi tegevuse kommenteerimist terve igaviku kestnud pausi
Kanada peaministrilt Justin Trudeault küsiti, millised on tema mõtted seoses USA presidendi Donald Trumpi üleskutsega kasutada meeleavalduste mahasurumiseks sõjaväge.
EKRE ja Isamaa esitasid oma kandidaadid Eesti Panga nõukogusse
Isamaa esitas Eesti Panga nõukogu liikmeks Sven Sesteri ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitas nõukogu liikmeks Jaak Valge.
Putin: põhiseaduse muudatuste rahvahääletus toimub 1. juulil
Ülevenemaaline rahvahääletus põhiseaduse muudatuste üle korraldatakse 1. juulil, teatas Vene president Vladimir Putin esmaspäeval.
Kaljulaid sai Euroopast kokku pea 400 000 eurot
Kersti Kaljulaid sai aastatel 2017-2019 Euroopa Liidu kontrollikojast kokku “hüvitist” 385 600 eurot. The post Kaljulaid sai Euroopast kokku pea 400 000 eurot appeared first on Objektiiv.
Märatsejad ja röövijad USA linnades – mis toimub Ameerikas tegelikult
Poliitikavaatleja Jüri Toomepuu võtab kokku Ameerika rassirahutuste tausta, mis on tegelikkuses palju keerukam kui lihtsalt mustade ja valgete vastastikune vaen. Kuritegelik politsei. USAs on toimunud ennekuulmatult laialdased rahutused, mis said alguse, kui kinnipidamise käigus suri 46-aastane m...
Majandusanalüütik Peeter Koppel euroliidu plaanitavast ühisvõlast: peame küsima, kas olulisem on suveräänsus või solidaarsus?
Ühisvõlg ja järk-järguline liikumine fiskaaluniooni suunas peaksid meid kõiki mõtlema panema, kumb on meile olulisem – suveräänsus või solidaarsus? kirjutab majandusanalüütik Peeter Koppel. „See on ühisvõla (ja eriti) fiskaaluniooni kontekstis konkreetne põhimõtteline küsimus. Ütleks isegi, et kõ...
Trumpi postituse tsenseerimine lõi Facebookis endas kired lõkkele
Mitmed Facebooki töötajad on avaldanud oma pahameelt ja protesti ettevõtte tegevjuhi Mark Zuckerbergi reageeringu üle Donald Trumpi postitusele, milles president nimetas USA linnades märatsevaid demonstrante kõrilõikajateks ja hoiatas, et kui algab rüüstamine, siis vastatakse sellele tulistamiseg...