USA ülemkohus käskis Trumpil prokuröridele oma maksuandmed esitada
USA ülemkohus otsustas neljapäeval, et president Donald Trump peab oma maksudeklaratsioonid New Yorgi prokuröridele üle andma.
VIDEO | Maaeluminister süüdistab maasikakaoses kehva ilma. Ettevõtjad peavad seda ebarealistlikuks põhjenduseks
"Maasikad on ka eelnevatel aastatel hallitanud," õigustas maaeluminister Arvo Aller seda, miks tänavu nii palju saagist raisku läinud. Maasikakasvatajate Liidust öeldakse, et taoline jutt ei vasta reaalsusele.
VIDEO | Ratas Mart Helme avaldusest, et Tallinnas ei ole võim eestlaste käes: see on jama
Laupäeval toimunud EKRE kongressil peetud kõnes jagus Mart Helmel krõbedaid sõnu mõlemale koalitsioonipartnerile. Peaminister Jüri Ratase sõnul see aga omavahelist koostööd mõjutanud ei ole, sest ka keerulises välistööjõu küsimuses jõuti esmaspäeval üksmeelele.
Ratas on digiteemadest rääkides ülekaalukalt ELi aktiivseim riigijuht
Euroopa digitaalse konkurentsi keskus koostas digitaalse kaasatuse (digital engagement) raporti, mille kohaselt oli 2019. aastal digiteemadest rääkides kõige aktiivsem Euroopa riigijuht Eesti peaminister Jüri Ratas.
Aas: Eesti ei ole EL-i maantepaketi kohtus vaidlustamist otsustanud
Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul ei ole Eesti veel otsustanud, kas pöörduda kolmapäeval Euroopa Parlamendis heaks kiidetud Euroopa Liidu (EL) maantepaketi vaidlustamiseks Euroopa Liidu Kohtusse.
VIDEO | Valitsuse pressikonverents. Maasikakasvatajad võivad oodata hüvitist, suurürituste piirangud leevenevad
Valitsuse pressikonverentsil osalesid peaminister Jüri Ratase kõrval maaeluminister Arvo Aller, justiitsminister Raivo Aeg ning majandus- ja taristuminister Taavi Aas.
Reitingud: Reformierakonna suur edu Keskerakonna ees püsib
Reformierakonna suur edu Keskerakonna ees püsib, kusjuures erakondade toetusprotsendid pole suve jooksul praktiliselt muutunud, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti AS-i küsitlusest.
Riigi valimiskomisjon häältemagnetile ei halastanud
Vabariigi valimiskomisjon arutas kolmapäeval Peipsiääre vallavolikogust välja arvatud Madis Avi kaebust ning andis eile Avile kirjalikult teada, et kohalik valimiskomisjon on õigesti käitunud ning ta peab Peipsiääre vallavolikogust lahkuma.
Gruusia lubab riiki Baltimaade, Saksa ja Prantsuse kodanikke
Gruusia võimud otsustasid lubada Eesti, Läti, Leedu, Saksamaa ja Prantsusmaa kodanikel saabuda takistamatult riiki, kuid ainult lennukiga, ütles peaministri kõneisik Irakli Tšikovani kolmapäeval.
Kas naiste osakaal EKRE juhatuses on suurem kui teistel?
Uued Uudised kirjutasid 7. juulil EKRE uue juhatuse kohta: «Tähelepanuväärne on see, et kui kallutatud ja sageli valelik peavoolumeedia tavatseb rääkida EKRE-st kui naistevaenulikust erakonnast, siis juhatusse kuulub 11-st liikmest viis naisterahvast. Teistel erakondadel pole sellist asja ette nä...
Trumpi vennatütar: presidendi iseloomu kujundas sotsiopaadist isa
USA presidendi Donald Trumpi vennatütre uus raamat väidab, et Trump tegi sohki keskkoolieksamitel, kohtleb naisi objektidena ja on mõjutatud oma «funktsioneerivast sotsiopaadist» isa nõudmistest.
Erdoğan üritab oma kaduvat toetust päästa
NATO liikmesriigi flirt Venemaaga ja sõjakäik Süüriasse, presidendi eeskuju populistlikele riigijuhtidele üle maailma ning nüüdne trall Hagia Sophia ümber – Türgi eesotsas president Recep Tayyip Erdoğaniga ei kavatse olla igav Põhjamaa riik, millele teised saavad alati kindlad olla. «Maailm tasku...
Putin – amatöördiktaatorist elukutseliseks
Poliitikavaatleja Jüri Toomepuu vaatleb olukorda Venemaal ja selle mõju maailmapoliitikale. Putini stiilis reformid ja valimised. Venemaa autokraatne president Vladimir Putin on lasknud ennast pühitseda nädala jooksul läbiviidud hääletamistsirkusega Venemaa eluaegseks diktaatoriks. Jaanuaris kava...
Luik: USA lennukite viibimine Eestis saadavad selge signaali liitlaste ühtsusest
Kaitseminister Jüri Luik arutas NATO Euroopa vägede ülemjuhataja kindral Tod Woltersiga NATO kaitse- ja heidutushoiakut.
Saksamaa noomis EL-i "häbiväärset" ümberkäimist sisserändeküsimusega
Euroopa Liidu vastse eesistujariigi Saksamaa siseminister Horst Seehofer pidas teisipäeval «häbiväärseks» asjaolu, et ühendus pole viis aastat pärast sisserändekriisi puhkemist suutnud leida lahendust varjupaigataotlejate eest hoolitsemiseks.
Võimud: sakslased on muutumas vägivallaaltimaks
Saksamaa korrakaitseametkonnad märgivad riigi elanike suurenevat valmidust vägivallaks, ütles Saksamaa sisejulgeoleku juht Tomas Haldenwang. “Praegu teeb mind kõige rohkem murelikuks, et kõikides valdkondades on suurenenud vägivallavalmidus, pole tähtis, on see füüsiline või vaimne vägivald, ja k...
Peep Peterson: maasikasõja suurimad kannatajad on töö kaotanud inimesed
Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul on viimaste kuude niinimetatud maasikasõja suurimaks kannatajaks töö kaotanud inimesed, kelle oskuste, õppimisvõime ja töötahte mustamisele ei ole kunagi varem nii palju meediapinda eraldatud. Petersoni sõnul on vale ja töötuid stigmatiseeriv n...
Kolumn: mäluvahetusoperatsioon ÜRO, WHO ja Brüsseli kulul
„Kui nad suudavad teid sundida pealt vaatama, kuidas nad tõmbavad pjedestaalidelt alla teie suurkujusid, on nad võitnud,“ kinnitab väljaande Fox News vaatleja Tucker Carlson. The post Kolumn: mäluvahetusoperatsioon ÜRO, WHO ja Brüsseli kulul appeared first on Objektiiv.
„Iga normaalne ühing oleks Keskerakonna asemel juba pankrotiavalduse esitanud“
Keskerakonna rahaasjad on juba aastaid olnud halvas seisus ning erakonna netovara on kolmandat aastat miinuses. „Iga normaalne mittetulundusühing oleks juba ammu pankrotiavalduse sisse andnud,“ ütles erakondade rahastamise järelevalve komisjoni aseesimees Kaarel Tarand saates „Poliitikute töölaud“.
Põllumehed lõikavad hoolimatute sõnumitega endale üha enam näppu
Kuigi maasikakasvatajad eesotsas Elke Lillemäega palkasid enda huve kaitsma Janek Mäggi suhtekorraldusfirma, tundub nende sõnum avalikkusele üha enam metsa minevat. Esimene moment on ukrainlased. Nüüdseks on selgeks saanud, et ilma nendeta on põllumehed justkui käteta. Ühest küljest mõistetav, tö...
ÜRO juht tahab “hammustavat maailmavalitsust”
ÜRO peasekretär Antonio Guterres arvab, et maailmale on vaja ühtset valitsust, mis suudaks kõrvale heita problemaatilised rahvuslikud huvid. The post ÜRO juht tahab “hammustavat maailmavalitsust” appeared first on Objektiiv.
Rail Baltic kui silmamoondus ehk lihtsad arvud
Proloog. Maarja Vaino, literaat – Juhan Liiv arvas omal ajal, et on Poola kuningas  ja asuski rongiga Varssavi poole teele. Siis aga selgus, et rahast jääb puudu ning tal tuli poole tee peal sõit katki jätta. Kui planeeriksime sõita Rail Balticuga (RB) Tallinnast Pärnusse, siis maksimaalsel teore...
Jälle need maasikad: kas marjad jäävad põllule töökäte vähesuse või hoopis soodsast varasuvest tekkinud ülekülluse tõttu, millele mõjus laastavalt jaanijärgne vihmaperiood
Tänane Maaleht avaldab hallitanud maasikatega vaovahepilte ning kirjeldab emotsionaalselt, kuidas põllul levib käärimisest imal aroom ning kõik see saak jääb põllule. Loomulikult süüdistab ajaleht selles valitsust. Tõsiasi on aga see, et tänavune juunikuus Eestit külastanud kuumalaine värviski ma...
Potjomkinluse uusversioon: “paha valitsus” ukrainlasi ei andnud, aga Aafrika tuli appi
Just nii võib vaadelda propagandistlikku lugu Maalehes “Ukrainlaste asemel korjavad maasikaid nigeerlased ja hindud” – ikka rõhk sellel, et eestlased ei tule, aga kõik teised küll. “Nigeerlasi on paarkümmend ja üks on Kamerunist,” räägib mitmeteistkümnel hektaril maasikaid kasvatav mees korjajate...
Helme: võime tulemusega päris rahul olla
Rahandusminister Martin Helme sõnul võib EKRE tänase valitsuse otsusega hooajatöötajate ning immigratsiooni osas rahule jääda.
Valitsus otsustas: sisenemispiirangud muutuvad märgatavalt leebemaks
Peaminister Jüri Ratas (Keskerakond) teatas oma Facebooki lehel, et valitsus jõudis tänasel istungil kokkuleppele välisüliõpilaste ning hooajatöötajate Eestis toimetamise tingimustes. Uued reeglid leevendavad märgatavalt Eestisse pääsemise võimalusi.
EKRE esitas valitsuse plaaniga nõustumiseks oma tingimuse
Välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) kinnitas, et EKRE jäi koalitsioonipartnerite plaaniga leevendada sisenemispiiranguid nõusse seepärast, et sügisel võetakse vastu seadus, mis kitsendab oluliselt kolmandatest riikidest pärit üliõpilaste siin õppimise võimalusi.
VIDEO | Urmas Kruuse: opositsiooni ja avalikkuse surve kandis vilja
Riigikogu liige Urmas Kruuse (Reformierakond) selgitas Delfile, et valitsuse tänane otsus võõrtööjõule piirid avada on paljuski opositsiooni töö vili. Siiski jätkub Kruusel kriitilisi tähelepanekuid otsusega kaasnenud teatud kitsenduste kohal, mis EKRE palvel ellu viiakse.
VIDEO | Martin Helme selgitab, miks EKRE võõrtööjõu lubamise osas järeleandmisi tegi
Täna otsustas valitsus oluliselt leebemaks teha vöörtööjõu riiki lubamise reeglid. Nüüd lubatakse Eestisse tööjõu ja õppe eesmärgil tulijaid kõikidest riikidest.
Kaja Kallas: EKRE nägemus Eestist toob vabaduste piiramise
Reformierakonna liidri Kaja Kallase hinnangul toob Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) nägemus Eestist vabaduste piiramise.
Venemaa ei saanud oma Süüria resolutsioonile ÜRO Julgeolekunõukogu toetust
Venemaa ei saanud kolmapäeval ÜRO Julgeolekunõukogu toetust Süüria resolutsioonile, mille sisuks oli humanitaarabi jagamistingimuste muutmine, teatasid diplomaadid.
Valitsuse pressikonverentsil osalevad Ratas, Aller, Aeg ning Aas
​Kell 12 algaval valitsuse pressikonverentsil osalevad peaminister Jüri Ratase kõrval maaeluminister Arvo Aller, justiitsminister Raivo Aeg ning majandus- ja taristuminister Taavi Aas.
Elevandiluuranniku peaminister ja presidendikandidaat Gon Coulibaly suri pärast valitsuse istungit
Elevandiluuranniku peaminister ja valitseva erakonna kandidaat oktoobrikuistel presidendivalimistel Amadou Gon Coulibaly suri eile, teatas president Alassane Ouattara.
KÜLAST KÜLLA #11 Peeter Ernitsat võib kohata nii Toompeal kui ka Pillapalu rabas
Riigikogu liige Peeter Ernits (EKRE) on hingelt loodusemees, teda võib ikka kohata matkamas mõnes metsikus laanes või rabas. Peeter Ernits kes peab enda üheks eekujuks ja õpetajaks loodusemees Fred Jüssit. Lõuna-Eestist arstide perest pärit Peeter oli oma sõnul kohe lapsena meta poole ning on õpp...
Kaja Kallas kergitas Eesti maasikakasvatajate kahjud kõrgustesse – 50-60 tuhat tonni maasikaid ühe ettevõtte kohta
Kaja Kallase apsud Reformierakonna propagandas hakkavad juba naeruväärseks muutuma – seda ka maasikarindel. Postimehe otsesaates 8. juulil ütles Kaja Kallas: «Maasikakasvatajate jaoks on natuke liiga hilja. 50-60 tuhat tonni maasikaid ühe ettevõtte kohta on juba raisku läinud.” (umbes 4.12-4.17. ...
Keskerakondlased pole rahul Mart Helme eilse sõnavõtuga: elad sa ikka veel perestroika ajastul?
Ei keskerakondlasest sotsiaalminister Tanel Kiik, eurosaadik Yana Toom ega riigikogulane Maria Jufereva-Skuratovski polnud rahul eilsel EKRE kongressil endise parteijuhi Mart Helme pruugitud sõnadega. Kiik tundis lausa vajadust tuletada fraktsioonikaaslastele meelde väärtusi, mille najal ühiselt ...
Vabaerakond: riigikogu jättis kuluhüvitiste kasutamise kohta vastamata
Vabaerakond leiab, et kõrgemate riigiteenistujate seadustest tulenev palgatõus kriisi ajal riivas inimeste õiglustunnet, liiatigi jättis parlament vastamata teabenõudele kuluhüvitiste kasutamise kohta.
NATO luure- ja julgeoleku valdkonna juht külastab Eestit
Sellel nädalal külastab Eestit NATO abipeasekretär luure- ja julgeolekuküsimustes, David Cattler. Reedel kohtus ta kaitseministeeriumi kantsleri Kristjan Prikkiga, kellega arutati eeskätt Venemaa suunalt tulenevaid julgeolekuohte.
Toomas Sildam: Helmed ise kutsusid valitsuse EKRE-le kambakat tegema
Kui EKRE blokeerib ka esmaspäeval valitsuspartnerite soovi leevendada suhtumist võõrtööjõusse põllumajanduses, toetavad Keskerakond ja Isamaa riigikogu erakorralisel istungil opositsiooni seaduseelnõu, mis oleks igale koalitsioonile harukordne olukord, tõdeb ajakirjanik Toomas Sildam ERRi portaal...
Trumpi kius päädis kolonelleitnanti tagasiastumisega
USA sõjaväe kolonelleitnant Alexander Vindman astus ametikohalt tagasi pärast seda, kui oli tunnistanud president Donald Trumpi vastu Ukrainaga seotud korruptsioonikahtluses ja sattunud tagakiusamise ja kättemaksu ohvriks, vahendas BBC.«»
Peaminister: Prantsusmaal ei tule uue viiruselainega täielikke liikumispiiranguid
Prantsuse valitsus teatas kolmapäeval, et valmistub võimalikuks lähikuudel algavaks Covid-19 teiseks laineks, kuid ei kehtesta puhangu kontrolli all hoidmiseks uusi üleriigilisi liikumispiiranguid.
Karilaid: EKRE kongress mõjus täna operetlikult naljakalt
Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid soovib laupäeval kogunenud EKRE kongressi foonil koalitsioonipartnerile kiiremat küpsemist.
Martin Helme valiti EKRE esimeheks
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kongress valis erakonna uueks esimeheks Martin Helme ning aseesimeesteks Mart Helme, Henn Põlluaasa ja Siim Pohlaku.
Martin Helme: järgnevatel aastatel muutuvad majandusteemad meie jaoks väga oluliseks
Martin Helme palus kongressilt mandaati, et saada erakonna juhiks. Kui ta juhiks saab, siis ei muutu Eesti Konservatiivses Rahvaerakonna poliitilised vaated ning ka siis peab erakond lugu põhiseadusest. Martin Helme sõnul soovib ta rohkem erakonda sisse tuua majandusteemasid - suur rõhk oleks sel...
EKRE: praeguse koalitsiooni majanduspoliitika on tunduvalt asjatundlikum kui eelmise kriisi aegne
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kongress leiab, et terendava majanduslanguse ületamiseks ja lääneriikide elatustasemele järele jõudmiseks vajab Eesti rahvuskesksemat majanduspoliitikat.
Austria mäekurus hukkus varingus kaks inimest
Kaks inimest hukkus ja kaheksa sai vigastada Austrias matkajate hulgas populaarses mäekurus aset leidnud varingus, teatasid ametnikud kolmapäeval.
OTSEPILT ja FOTOD | EKRE valis esimeheks Martin Helme, aseesimeesteks said Mart Helme, Põlluaas ja Pohlak
Täna toimub Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) kongress, mis sai ametlikult alguse kella üheteistkümnest hommikul ning kestab välja kella kuueni õhtul. Kõige muu olulise seas valitakse parteile ka uus juhtkond.
EKRE auesimees Arnold Rüütel: meil on tubli ja töökas rahvas
Tulenevalt jätkuvast koroonariskist Arnold Rüütel täna toimuvast EKRE kongressist osa ei võtnud. Tema kõne kandis ette EKRE aseesimees Henn Põlluaas.
Panasonic Lumix DC-G100 on spetsiaalselt videoblogijatele mõeldud hübriidkaamera
Panasonic tutvustas hiljuti uut hübriidkaamerat Lumix G100, mis on loodud spetsiaalselt vloggeritele ehk videoblogijatele. The post Panasonic Lumix DC-G100 on spetsiaalselt videoblogijatele mõeldud hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.
Martin Helme kandidaadikõne: EKRE eesmärk järgmistel valimistel on saada peaministrikoht, olen nõus moodustama ka uut koalitsiooni
Tänasel Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) kongressil märkis esimehekandidaadist Martin Helme, et EKREl tuleb 2021. aasta riigikogu valimistele läheneda suure ambitsiooniga: saada peaministriparteiks.
Kert Kingo lasteaedade seksuaalõpetusest: see on eetika- ja moraalinormidega vastuolus
Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Kert Kingo saatis nii haridusminister Mailis Repsile kui justiitminister Raivo Aegile kirja, milles palus selgitada, kuidas on reguleeritud koolieelsete laste seksuaalkasvatus. Kingo viitab oma kirjas trükistele „Koolieelses eas laste seksuaalkasvatuse“, mida on l...
EKRE aseesimehe kohast ilma jäänud Jaak Madison: siiani on see amet olnud puhtalt fiktiivne
EKRE eurosaadik ning neli aastat partei aseesimehe kohustusi täitnud Jaak Madison tõdes tänasel erakonna kongressil, et kavatseb tänastel valimistel saatnud ebaedust hoolimata endale omast liini jätkata.
Kui räägitakse Šveitsist, on see kui sümbol stabiilsusest, kvaliteedist, edasipüüdlikkusest ja inimlikkusest
Max Planck ütles kunagi, et kellegi poolt välja pakutud idee leiab laia kõlapinna juhul, kui see puudutab mingis valdkonnas olulist arengut või kui selle välja käinud inimene on avalikkuses tuntud. Füüsiku ja teadlasena oli ta mures, et asjade sisu, mis on meile inimestena ja meie ühiskonnana olu...
Sujuvaks videoks loodud Syrp slaiderid ja motoriseeritud staiivipead on -20%
Uus-Meremaa videoentusiastidest tehnikadisainerite poolt arendatud maailmakuulsad Syrp slaiderid ja motoriseeritud statiivipead on hetkel tavahinnast lausa 20% soodsamad. The post Sujuvaks videoks loodud Syrp slaiderid ja motoriseeritud staiivipead on -20% appeared first on Photopointi ajaveeb.
Meeldetuletuseks: EKRE ongi migratsioonivastane erakond
Nii ukrainlaste kui välistudengite puhul näib massimeediast jällegi läbi imestav ohe – miks EKRE neid ei taha? Kuigi rahvuskonservatiivid panid juba viie-kuue aasta eest parlamenti kandideerides oma migratsioonivastase suuna paika. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond oli juba 2015. aastal alanud pa...
INTERVJUU | EKRE uus juht Martin Helme: Mart leiutas käigult, mina töötan süstemaatilisemalt
„Mart Helme on suur improviseerija. Ka täna, tema rääkis peast, mul oli kõne ette valmistatud. Selline distsiplineeritud ja fokusseeritud planeeritud poliitiline tegevus on meie vahe, võrreldes Mardiga, kes käigult leiutas,“ ütleb EKRE kongressil erakonna uueks juhiks valitud Martin Helme. „Ma ar...
Sõdiv Aafrika tõestab, et mustad elud sealmail ei loe
Praegune kampaania “Mustad elud loevad” on seda jõhkram nonsenss, et iseseisvas Aafrikas endas ei loe mitte ükski must elu. Hea näide on Kongo DV. Belgia kuningas Philippe I avaldas juuni lõpus Kongo DV presidendile sügavat kahetsust oma riigi koloniaalkuritegude pärast, vahendas BBC. Kuningas Le...
SIIM POHLAK: „Õpirände piiramisega takistame võõrpäritolu kogukondade Eestis juurdumist“
Tänase päeva keskne aruteluteema on olnud Ukraina tööjõud, maasikad, põllumajandus ja sellega seonduv. Vähem tähelepanu on saanud koalitsioonipartnerite poolt saavutatud kokkuleppe teine pool, mis puudutab õpirännet. Aastast 2015 on Eestis õpingutega seoses tähtajalise elamisloa saanud isikute pä...
Lollus kuubis: marksistlikud vandaalid leidsid ka väikese merineitsi rassistliku olevat
Rassivõitluse sildi all üleilmselt hoogustunud marksistlik laamendamine on jõudnud absurdsuse tippu – läinud nädalal sodisid segased vandaalid Kopenhaageni kuulsaimat monumenti, Väikese Merineitsi kuju, kirjutades sellele „rassistlik kala“. Väikese merineitsi kuju, mis on tehtud Hans Christian An...
“Serviti”: Kuidas kunagised põllumajandusministrid linakasvatusele jalga ette panid
Põlvamaalt pärit maa sool Jüri Varik räägib ajakirjanik Andres Raidiga maaelu rõõmudest ja muredest, samuti regionaalpoliitikast. Muu hulgas räägib Varik, kuidas ta paarkümmend aastat tagasi soovis endise linavabriku direktorina hakata ka ise lina kasvatama, kuid sellest ei tulnud midagi välja to...
Liberaalne maailm elab hüsteeriast hüsteeriasse
Kui jälgida viimaseid aastaid maailma poliitikas ja meedias, siis ühe hüsteeriahoo lõppedes algatatakse kohe teine – et inimesed ei saaks elada rahulikku elu, vaid istuksid kogu aeg barrikaadidel. Ja et saaks kedagi endale antipaatset oponenti süüdistada. Suurim hüsteeria algas pagulaskriisiga, m...
Priit Tali: anonüümsete allikate puhul on midagi väga valesti
Urmo Soonvald põhjendab eilses Päevalehes meedia poolt anonüümsete allikate kasutamise tagamaid, motiive ja vajalikkust. Eks enamuses oli see jutt ka arusaadav ja aktsepteeritav. Aga … Allikale anonüümsuse tagamine on õigustatud ja mõistetav, kui kõik järgnev saab adekvaatselt jätkuda ja õiglasel...
VIDEO I Leesi elanikud otsustasid taastada saja-aastase ajalooga külapoekese
Telesaade “Duubel” käis külas Leesi elanikel, kes võtsid eesmärgiks oma kodukoha külapood sulgemisest päästa. Vaata, kuidas poe esimene müügipäev möödus.  The post VIDEO I Leesi elanikud otsustasid taastada saja-aastase ajalooga külapoekese appeared first on GoodNews.
Küpros: Euroopa Liidul tuleb ohjata Türgi ekspansionismi
Küpros ja ta Euroopa Liidu partnerid töötavad selle nimel, et ohjata Türgi ekspansionistlikku poliitikat Vahemere idaosas, ütles Küprose president Nicos Anastasiádis teisipäeval.
Eesti tööandjad, pall on nüüd teie käes, tegutsege ja vastutage!
Valitsus andis esmaspäeval teatud määral tööandjatele järgi, kuid ilmselt pole viimastel väga põhjust hõisata, sest jätkuva pandeemia tingimustes tuleb neil ka senisest suuremat vastutust kanda. BNS kirjutab: “Valitsus otsustas avada võõrtöölistele Eesti piirid pärast pikka koroonaviiruse periood...
Tallinki laeval võis levida koroonaviirus, üldiselt on Eestis risk väike
Soome terviseamet (THL) andis teada, et kahtlustab koroonaviiruse levikut reisilaevadel, tuues konkreetselt välja 30. juunil Tallinnas randunud Silja Europa kruiisilaevaga seonduv juhtumi, vahendas Postimees. THL-i teatel on neile teada mitu kaasust, kus inimene on viibinud kruiisilaeval ja päras...
Retrodisainiga Fujifilm X-E3 hübriidkaamera on 200-500€ soodsam
Klassikalises rangefinder-stiilis Fujifilm X-E3 hübriidkaamera kere ja komplektid on suvel müügil 200-500€ soodsamalt. The post Retrodisainiga Fujifilm X-E3 hübriidkaamera on 200-500€ soodsam appeared first on Photopointi ajaveeb.
Trumpile terendab USA valimistel häving. Põhiosariikides on toetus nutune
Joe Bidenit pooldavad üha rohkemad. Trumpi kehva toetuse taga on koroonavastane strateegia ja reaktsioon rassirahutustele.
FOTOMEENUTUS: Vaata galeriist, mis toimus EKRE kongressil
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond pidas laupäeval Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses oma iga-aastast kongresssi, kuhu oli kogunenud ligi 400 delegaati. Erakond valis sel kongressil teatavasti uueks esimeheks Martin Helme, kuna senine esimees Mart Helme taandas enda kandiatuuri. Aseesimeesteks...
Maasikatrall on pärit Rõivase peenhäälestamise aegadest, mil kaotati inimväärse palga nõue võõrtöölistele
Ilmselt nii mõnigi kodanik on mõelnud, millest on ajendatud massihüsteeria ja hädakisa orjatööjõu ümber. 10 aastat tagasi said maasikad korjatud, lehmad lüpstud ja majad ehitatud ühegi immigrandi abita. Täna väidab maasikakasvataja, et eestlane on vilets tööinimene. Huvitav, kas eestlase genoomis...
Vasakpoolne meedia surub taas peale vabandamishullust, sedapuhku maasikamaitselist
Eesti Päevaleht Kärt Anvelti isikus ei suutnudtaas hoiduda Eestisse marksistlikku vabandamistaktikat importimast, kuid vähemalt rahvuskonservatiivid selle ajupeetusega kaasa ei lähe. “Kõik otsused, mis Eesti valitsus on viimastel kuudel langetanud, on olnud õiged ja tehtud Eesti rahva hüvanguks,”...
“Si Vis Pacem”: kuidas sotsiaalmeedia sõnavabadust piirab
Ajakirjanik Erik Boltowski räägib julgeolekut ja riigikaitset käsitleva saatesarja „Si Vis Pacem“ järjekordses osas sõnavabadusest, meelsusvabadusest, demokraatiast, mis viimasel ajal on kõikuma löönud. Saates tuuakse näiteid olukordadest, kus näiteks Facebook on keelanud mõne kommentaari ning ve...
VIDEO Orav on maasikauputuses sunnitud ise marjad pintslisse pistma
Reformierakonna võltsmure maasikakasvatajate pärast on tegelikult poliitiline võitlus valitsuskoalitsiooni vastu. Nagu kõik turul näevad, valitseb maasikate üleküllus ning neid pakutase laias sortimendis täiesti tavapärase hinnaga. Uued Uudised avaldab selle kõige taustal allegoorilise video elus...
Vabaerakond plaanib lähiajal ühineda Elurikkuse Erakonnaga
Vabaerakond ja Elurikkuse Erakond (EE) plaanivad juuli lõpus vastu võtta ühise põhikirja ning sõlmida ka ühinemislepingu, mis esitatakse erakondade üldkoosolekutele kinnitamiseks augusti keskpaigas.
Tööjõukriis lahendati ainult koalitsiooni silmis
Valitsus otsustas eile, 6. juunil, et laseb 31. juulist Eestisse vajaliku hooajalise välistööjõu. Lisaks lubatakse riiki välistudengid, kuid nende töötamise ja elamise tingimused tulevikus karmistuvad.
Riigikogu lükkas EKRE ettepanekul välismaalaste seaduse muutmise seaduse tagasi
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ettepanekul lükati tänasel riigikogu erakorralisel istungil reformierakonna poolt esitatud välismaalase seaduse muutmise seadus esimesel lugemisel tagasi. Kokku oli tagasilükkamise poolt 52 saadikut ja vastu 42 riigikogu liiget. Valitsus leppis hommikul kokku li...
Ainsad, kes tavaelus erinevusi rõhutavad ja inimesi lahterdavad, on „võrdõiguslased“
Olgu esmaspäev või reede, riigipüha või asine tööaeg – ikka kõlksatab kusagilt meediast kaela „rassismi“ teema. Võitlevad, keelavad ära, kaeblevad, nõuavad, võrdsustavad ja mida kõike veel. Ning mina olen – nagu viimastel aastatel juba harjumuseks saanud – püsivalt hämmingus … Kas tõesti ja tõepo...
Brasiilia koroonakarantiini eitajast president Bolsonaro teatas, et käis kopsu-uuringul
Brasiilia president Jair Bolsonaro ütles pealinnas Brasílias presidendipalee juurde kogunenud toetajatele, et andis Covid-19 proovi ja uuriti tema kopse.
Soome kuulus naistevalitsus korjab kahjusid
Soome Keskerakonna esimees, juuni alguses rahandusministri kohalt 50 000 eurot maksma läinud esinemishirmu koolituste pärast tagasi astunud Katri Kulmuni sõnul on ta selle summa tänaseks oma taskust kinni maksnud. Selleks võttis ta isikliku laenu. Soome Keskerakonna esimees Katri Kulmuni andis te...
Helme hinnangul kisuvad rahvustüli hoopis keskerakondlased
Värskelt EKRE esimeheks valitud Martin Helme tunnistas Postimehe otse-eetris, et nad tegid koalitisoonipartereid solvates kongressil poliitilist sõud. Helme lubas luua oma Fow Newsi ehk EKRE telekanali.
VIDEO Jaak Valge: “Odav võõrtööjõud hoiab meie töötasu madalal ja pidurdab meie enda tööjõu naasmist Eestisse.”
Riigikogu liige, ajaloolane Jaak Valge (EKRE) rääkis tänasel riigikogu erakorralisel istungil välismaalase seaduse muutmise seaduse (tööjõukriisi leevendamine) esimene lugemine arutlusel, et EKRE fraktsioon teeb ettepaneku see opositsiooni poolt esitatud eelnõu tagasi lükata. Tahaksin alustada po...
Tööjõukriisi järelmõju: EKRE kõrvetas näpud, valitsusel saba jalge vahel
Valitsus vältis riigikogu avalikku lõhenemist ja opositsioon nautis väikest võitu.
Leon: oleneb võõrtöölise päritolust
"Oleneb, kust riigist võõrtööline pärit on, aga põhimõtteliselt rohkem jah kui ei," rääkis 22-aastane Leon teemal, kas ja miks peaks Eesti riik lubama võõrtööjõu kasutamist. Leoni hinnangul peaks Eesti lubama välistööjõu kasutamist. "Mina arvan, et võiks küll lubada siia inimesi välismaalt. See o...
Kaja Kallas: opositsioon sundis valitsust enda loodud probleemi lahendama
Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni juht Kala Kallas ütles täna parlamendis kõneledes, et opositsiooni surve sundis valitsust lahendama enda tekitatud tööjõukriisi.
Andres Raid: Mis värvi Jeesus siis oli?
Eestis pole see diskussioon käima läinud – võimalik, et üldiselt usuleiges riigis see jääbki. Mujal on kired aga lõkkele löönud meie jaoks ehk kauge teema ümber. Alates sellest kui BLM-I aktivist ja kommentaator Shaun King kutsus üles maha tõmbama kõik Jeesuse kujutised Euroopas seetõttu, et need...
Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist
Täna koguneb riigikogu opositsiooni ettepanekul erakorralisele istungjärgule, et arutada välismaalaste seaduse muutmise eelnõu, millega lubataks Eestis viibivatel kolmandate riikide kodanikel, kes peaksid riigist 31. juulil lahkuma, jätkata tööd aasta lõpuni.
Eesti maasikas, Ukraina tööjõud ja Leedu reka
Maasikas kui eestlaste rahvustoit, mille teised rahvad peavad elutähtsa menüüosana meie lauale korjama, on olnud fookuses juba siis, kui neil taimekestel veel õisigi küljes polnud. Tänaseks on küpsed marjad lettidel ning rahu peaks majas olema. Aga tuhkagi! Opositsioonipoliitikud jauravad ikka ve...
Kremli-meelne meedia näitab Balti riigijuhte isegi Staliniga võrreldes alaväärsena
Sisekaitseakadeemia avaldas raporti Venemaa poolt koroonakriisi ajal Balti riikidele suunatud mõjutustegevusest ning kuidas seda on mõjutanud hirmu ja paanika motiivid.
( : ) kivisildnik: Pedofiilinärakatel läheb raskeks
Meil on rõõmustavaid sõnumeid, tabati rahvusneutraalse emeriitpedofiil Epsteini peaspetsialist Ghislaine Maxwell, keda kahtlustatakse alaealiste pilastamises ja kupeldamises, tööstuslikus koguses mõistagi. Eks ta ole, tunnistajate sõnul on tegemist alaealiste seksiorjade kaubastajaga, kelle klien...
Riigikogu koguneb täna erakorraliselt tööjõukriisi leevendamise arutamiseks
Riigikogu esimees Henn Põlluaas kutsus opostisiooni ettepanekul kokku Toompea lossi istungisaali Riigikogu erakorralise istungjärgu, et arutada tööjõukriisi lahendamise eelnõu.
OTSEÜLEKANNE | Ligi: kulutatakse miljoneid, et tuua siia autoralli, aga töötavad inimesed aetakse välja
Riigikogu esimees Henn Põlluaas kutsus opostisiooni ettepanekul kokku Toompea lossi istungisaali Riigikogu erakorralise istungjärgu, et arutada tööjõukriisi lahendamise eelnõu.
Briti mõttekoda Civitas: transsoolisuse ideoloogia kahjustab ühiskonda, ennekõike lapsi
Suurbritannia mõttekoja Civitas uuringu järgi on üha laiemalt levival nn transsoolisuse ideoloogial ühiskonnale söövitav toime ning see mõjutab negatiivselt laste heaolu. Suurbritannia Kenti ülikooli kõrghariduskeskuse endine direktor Joanna Williams kirjutas uuringut selgitavas raportis, et tran...
Reformarid ja sotsid kavatsevad jõuga lahti hoida juba NLKP aegadel loodud sisserände tagaust
Kuigi opositsioon ehk Reformierakond ja sotsid distantseerivad sõnades ennast isegi EL-i ja NATO-sse kuuluvast Ida-Euroopast, jätkavad nad tegudes nii slaavi sisserände soodustamist endisest Nõukogude Liidust kui ka sealtmailt pärit tööjõuga ülalhoitava majandusmudeli kaitsmist – seega jätkavad n...
Ratas saatis Trumpile neljanda juuli puhul õnnitluse
Peaminister Jüri Ratas õnnitles USA presidenti Donald Trumpi Ühendriikide iseseisvuspäeva puhul. "Teie ekstsellents," kirjutas Ratas Trumpile. "Palun Teil ja Ühendriikide rahval võtta vastu mu kõige soojemad õnnitlused ja parimad soovid Ameerika Ühendriikide iseseisvuspäeva puhul.""Eesti rahvas v...
Ivan Makarov: kolm ämbritäit pelmeene Eesti meediale
Kui Aivar Mäe on teinud naistele liiga ja rikkunud seadust, ning see on ka tõestatud, siis väärib ta kindlasti hukkamõistu ja karistust. The post Ivan Makarov: kolm ämbritäit pelmeene Eesti meediale appeared first on Objektiiv.
Yana Toom: Mart Helme on minevikust pärit mees
Europarlamendi keskerakondlasest saadik Yana Toom ütles ERR-ile, et Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe kohalt lahkunud Mart Helme on minevikust pärit mees ja ta peab tõesti pensionile minema.Toomi sõnul ei muutu EKRE uue juhi Martin Helme tõttu partei olemus, ent lähenemine läheb s...
Yana Toom: Ida-Viru stigmatiseerimist oli Mart Helmelt ka oodata
"Ida-Virumaa stigmatiseerimine ja inimeste jagamine omadeks ja mitte omadeks on muidugi sellise siseministri poolt ootuspärane, kuid siiski lubamatu," kirjutas Keskerakonna juhatuse liige ja Narva piirkonna esimees Yana Toom.Toomi sõnul oli EKRE esimehe kohalt taandunud Mart Helmelt oodata nii Id...
Henn Põlluaas: EKRE on ainus erakond, kes seisab Eesti suveräänsuse ja elamisväärse tuleviku eest
EKRE on ainus erakond, kes seisab vankumatult Eesti suveräänsuse, rahvusriikluse ja elamisväärse tuleviku eest, ütles EKRE aseesimees Henn Põlluaas täna erakonna kongressil. „Meie toetus on stabiilne ja liikmete arv jätkuval tõusuteel. Me oleme valitsuserakond, kuid see ei tohi meid uinutada, ses...
VIDEO Noor muusik tegi loo kolletavast ajakirjandusest
Inimest ja kärbest saab tappa täpselt ühtemoodi ehk ajalehega. Sellest tõdemusest inspireerituna mõtles Urmo Tamm sõna sekka öelda ja vormis selle lauluks pealkirjaga “Rakvere raibe”. Lugu räägib kolletavast Eesti ajakirjandusest ja nendest kes ajakirjanikke koolitavad. Loo esitaja on Suuru, prod...
HELME HÕISKAS LIIGA VARA? Välistundengite teemal ei leppinud valitsus milleski erilises kokku
Vabariigi valitsus vandus alla opositsiooni survele ja avas riigipiirid võõrtööjõule. EKREle visati vorstiks hambusse pikalt vindunud võõrtudengite teema, mis aga kuidagi kõrgkoolidele meeltmööda pole.