Urmo Soonvald: kuidas EKRE esiingel Jüri Ratas sõna lämmatab
Eesti Päevalehe ja Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald kirjutab neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil toimunust tõukunud arvamusloos, et peaminister Jüri Ratas on kas väsinud või jõuetu.
Meedialiit peaministrile: Helme üleskutse oli lubamatu
Täna saatis Eesti Meediaettevõtete Liit kirja peaminister Jüri Ratasele, milles tuletas meelde, et ajakirjandus teenib avalikkuse huvi ja ajakirjanikel on õigus infot saada, ning valitsuse liikme üleskutse teatud väljaandeid mitte lugeda ja tellida on lubamatu.
Jaak Madison: Nord Stream 2 on näide suurest silmakirjalikkusest
Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison (EKRE) kirjutab sellest, et Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simsoni (KE) seisukoht Nord Stream 2 suhtes on silmakirjalik ja ohtlik Eesti julgeolekule.
Trump kuulutas välja rahuleppe Iisraeli ja AÜE vahel
USA president Donald Trump kuulutas neljapäeval välja rahuleppe Iisraeli ja Araabia Ühendemiraatide (AÜE) vahel.
Valgevene nobelist Aljaksijevitš kutsus Lukašenkat tagasi astuma
Nobelist Svjatlana Aljaksijevitš kutsus eile Valgevene autoritaarset presidenti Aleksandr Lukašenkat tagasi astuma enne, kui riik kodusõtta langeb.
FOTOD | Poolsada inimest marssisid Tallinnas Poola seksuaalvähemuste eest
Täna kell kaks kogunesid Vabaduse väljakule inimesed Poola seksuaalvähemuste toetusmeeleavalduseks.
Sotsiaalkomisjon esitas Covid-19 kriisiga seoses tunnustamiseks doktor Hasso Uuetoa
Riigikogu sotsiaalkomisjon esitas sotsiaalministrile seoses panusega COVID-19 kriisiga toimetulekul tunnustamiseks Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda kuuluva kirurgi Hasso Uuetoa, kes Rootsis töötanuna tõttas appi Kuressaare haiglasse. Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Urmas Espenbergi esitatud...
Wolti statistika: eestlased on Baltimaade heldeimad jootrahajätjad
Toidukulleri teenust pakkuva Wolti selle aasta esimese kuue kuu statistika järgi jätavad eestlased kulleritele rohkem jootraha kui lätlased või leedukad.
VÄGIVALLA VASTU: kuus Euroopa riiki kutsusid Eesti eestvedamisel tervet liitu Valgevene tegevusele jõuliselt reageerima
Eesti, Läti, Leedu, Poola, Taani ja Tšehhi välisminister tegid Euroopa Liidu kõrgele esindajale Josep Borrellile ning naabruspoliitika ja laienemise volinikule Olivér Várhelyile ühise pöördumise, et arutada tänasel erakorralisel ELi välisministrite videokohtumisel Valgevenes inimõiguste rikkumist...
Biden ja Harris: vinguv Trump ei ole võimeline presidendi tööd tegema
USA demokraatide presidendikandidaat Joe Biden ja tema poolt eile asepresidendikandidaadiks valitud Kamala Harris ründasid eile oma esimesel ühisüritusel agressiivselt president Donald Trumpi iseloomu ja tegevust.
Kohus ei hakanud põllumeeste kaebust ukrainlaste küsimuses arutama
Kohus ei võtnud neljapäeval menetlusse kaebust politsei ja piirivalveameti (PPA) otsuse kohta saata riigist välja ukrainlased, kes Eestisse saabudes ei pidanud kinni kahenädalasest karantiininõudest. Juuli lõpus erilennukiga Ukrainast toodud tööliste puhul leidsid terviseamet ja politsei 46 karan...
TAGATUBA | Kas EKRE kaotab oma kapteni?
Minister Aller karusloomakasvatuste keelamiseks põhjust ei näe
Maaeluminister Arvo Aller (EKRE) hinnangul ei ole põhjust karusloomakasvatuste keelamiseks, kui seal on täidetud loomade pidamise ning hukkamise kohta kehtestatud nõuded.
Erakondade reitingud: EKRE toetus püsib tõusutrendis
Erakondade reitingutabeli kindla liidrina jätkab endiselt Reformierakond, samas püsib tõusutrendis ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti viimatisest küsitlusest.
Selline otsus! Meghan Markle teatas, et ta kavatseb hääletada 2020. aasta presidendivalimistel
Traditsiooniliselt ei hääleta Briti kuninglik perekond valimistel, kuid Meghan on otsustanud seda traditsiooni eirata, ning hääletada 2020. aasta presidendi valimistel.
Euroopa Liit seab Valgevene valimistulemuse kahtluse alla
Kuna rahvusvahelistel vaatlusmissioonidel ei olnud võimalust Valgevene presidendivalimistel osaleda, on alust ametlikult välja kuulutatud tulemuses kahelda, ütles Euroopa Liidu välispoliitikajuhi Josep Borrelli esindaja Peter Stano teisipäeval.
President sõidab reedel töövisiidile Leetu
President Kersti Kaljulaid sõidab reedel ühepäevasele töövisiidile Leedu pealinna Vilniusesse, kus kohtub oma kolleegi president Gitanas Nausedaga.
Välisminister on Lätis Riia rahulepingu 100. aastapäeva tähistamisel
Välisminister Urmas Reinsalu on teisipäeval visiidil Lätis, kus tähistatakse Läti ja Venemaa vahel sõlmitud Riia rahulepingu 100. aastapäeva.
FBI ühineb Beiruti plahvatuse uurimisega
USA Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) ühineb Liibanoni pealinnas Beirutis toimunud plahvatuse uurimisega, ütles USA välisministeeriumi diplomaat neljapäeval.
Minister Raul Siem: Eesti Post peab vaatama üha enam oma klientide poole
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi juhtimisel toimus AS-i Eesti Post ainuaktsionäri erakorraline üldkoosolek, kus kinnitati ettevõtte strateegilised arengusuunad järgmiseks viieks aastaks, et tagada Eesti Posti  jätkusuutlik ja tõhus toimimine ning suurendada kliendisõbralikkus...
Reinsalu Parempoolsetest: ise nad kiitsid kõik heaks
Välisminister Urmas Reinsalu ütleb, et Eesti välisteenistuse pinged on seotud pigem majandusliku turvatunde kui valitsuse poliitikaga.
Donald Trump muretseb Eesti nakatumiste tõusu pärast
USA president Donald Trump teatas eile oma rahvale, et võrreldes Euroopaga, kus koroonajuhtumite arvud on tõusuteel, on USA-s näha langustrendi. Teiste seas tundis ta muret ka just Eestis "järsult" kasvanud juhtumite pärast.
Keskerakondlane Igor Kravtšenko ei nõustu Kaljulaidi ega Reinsaluga: sanktsioonid teeksid Valgevene lihtinimestele liiga
RusDelfi küsis Riigikogu Eesti-Valgevene parlamendirühma kuuluva saadiku Igor Kravtšenko (Keskerakond) käest, millisena näeb tema olukorda peale pühapäevast Valgevene presidendivalimist ning kas ta toetab ka riigile sanktsioonide kehtestamist.
SERVITI Tõnu Ots: “Sa kas allud õpitud abitusele või hakkad iseendaks”
Seekordseks saatekülaliseks on ajakirjanik Andres Raid kutsunud psühholoogi Tõnu Otsa, kellega räägitakse praegu valitsevast informatsiooni üleküllusest ja sellest, kuidas inimene selles virrvarris peaks hakkama saama. “Maailma on tabanud marginaalsuse ehk määratlematuse laine,” ütles Ots. “Me ei...
Teine katse: riigikogus täna uus arutelu USA advokaadibüroo palkamisest
Riigikogu erikomisjonid jätkavad täna arutelu USA advokaadibüroo palkamise teemal, süüdistades rahandusminister Martin Helmet koostööst hoidumises ja info varjamises.
OLUKORD LIIBANONIS: valitsus kavatseb tagasi astuda, protestid tänavatel jätkuvad, plahvatuses hukkunute arv tõusis üle 200
Esmaspäeval otsustasid Liibanonis ministriportfelli maha panna justiitsminister Marie Claude Najem ning rahandusminister Ghazi Wazni. Terviseminister Hamad Hasan ütles aga, et terve valitsus kavatseb tagasi astuda ning teade sellest peaks tulema peatselt.
Euroopa Liit on demokraatia antipood
Euroopa liit ja selle võimuorganid on igasuguse demokraatlikku vastutust kandva organistasiooni ja institutsiooni vastandid. The post Euroopa Liit on demokraatia antipood appeared first on Objektiiv.
Räägime monumendisodijatega raha keeles
Poliitikavaatleja Harri Kingo kirjutab sotsiaalmeedias sellest, et alaealistena karistusest pääsenud monumendisodijate eest peaks vastutama nende vanemad, sest tõenäoliselt on kodus vastavad meeleolud. “Lapsed sodisid kommunismiohvrite memoriaalile Tallinnas viisnurki – kommunistliku korra sümbol...
President Aljaksandr Lukašenka kuulutati Valgevene valimiste võitjaks
Vägivald möllab neis USA linnades, kus võimul on demokraatidest naised
Huvitav omapära on see, et nendes USA linnades, kus möllab vägivald ja mis on üldjuhul demokraatide kontrolli all, on linnapeaks või politseiülemaks naine, sageli ka mustanahaline. Naisi halvustamata tekib kohe küsimus, et kas nad pole karmides olukordades liiga pehmed, minnes kaasa mitte seadust...
Peaminister: lepingus USA advokaadibürooga pole juriidilisi probleeme
Peaminister Jüri Ratas kordas neljapäeval üle, et tema hinnangul ei ole juriidilisi probleeme otsuses sõlmida leping USA advokaadibürooga Freeh, Sporking & Sullivan (FSS). Ratase sõnul on advokaadibüroo esindaja Louis Freeh kinnitanud, et tal pole antud kaasuses huvide konflikti. “Asja tuum on se...
Bloomberg: Trump tahab pärast valimisi Esperi välja vahetada
USA president Donald Trump on eravestlustes rääkinud kavatsusest vahetada pärast novembris toimuvaid presidendivalimisi välja kaitseminister Mark Esper, kirjutas agentuur Bloomberg eile oma allikatele viidates.
Isamaad ähvardab Tallinnas ja Tartus volikogust väljajäämine
Suurtes linnades on Isamaa toetus palju väiksem kui väikestes kohtades.
Valitsuse pressikonverentsil osalevad Ratas, Helme, Solman ja Kiik
Valitsuse neljapäevasel pressikonverentsil osalevad peaminister Jüri Ratas (KE), rahandusminister Martin Helme (EKRE), rahvastikuminister Riina Solman (Isamaa) ja sotsiaalminister Tanel Kiik (KE).
Tsepkalo kutsus tunnustama Tihhanovskajat valitud presidendina
Valgevene poliitilise vastasseisu lahendamisele kaasa aitamiseks peaks Euroopa Liit mitte kehtestama sanktsioone president Aleksandr Lukašenko vastu, vaid tunnustama tema oponenti Svetlana Tihhanovskajat valitud riigipeana, ütles Valgevene opositsioonipoliitik Valeri Tsepkalo kolmapäeval.
Valgevene opositsioonijuht läks valimispäeva eel maapakku, tema kampaaniajuht peeti kinni
Valgevene opositsiooni presidendikandidaat Svetlana Tsihhanovskaja valimiskampaania juht Maria Moroz peeti päev enne valimisi võimude poolt kinni.
Kommunism naaseb Eestisse. Sedapuhku Läänest
Eestil ja eestlastel on Nõukogude Liidu kommunismiehitamisest väga valusad mälestused ja tundub, et mõisted “marksism”, “leninism”, “internatsionalism” ja paljud teised nõukaaja märksõnad peaksid meil vastumeelsust tekitama. Aga ei ühti… Venemaalt sotsialismi enam Eestisse ei tule. Idanaaber on a...
Facebook kui näide suukorvistamisest – tulevik on kassipiltide pärast ja needki peavad poliitkorrektsed olema
Kui on soov inimesi vait sundida, siis tuleb neile sisendada, et seda tehakse õilsa asja nimel – ja nad ulatavad oma näo ise, et suukorv lihtsamalt pähe mahuks. Facebook laiendas rassistlike postituste keeldu, suunates uued reeglid otseselt blackface’i (ehk mustaks võõbatud neegrinäo – toim.) kuj...
Päevaga said liikluses vigastada kaks inimest
Kolmapäev tõi kaasa kaks rasket liiklusõnnetust, milles said kokku vigastada kaks inimest.
Andres Raid: veelkord “loogikast”, moodsalt
Sotsiaalministeeriumi vastakaid arvamusi tekitanud jäärapäisusel LGBT riikliku rahastamise jätkamisel on üks õpetlik külg. Riigikontrolli, keda peetakse üldisemalt igati autoriteetseks institutsiooniks, seekord autoriteetide hulka ei arvestata, ja see näitab, et loogika tuleb neis arutlustes kõrv...
USA Trumpi-vastased loovad pinnast valimistulemuste kahtluse alla seadmiseks
USA võimuringkonnad on püsti pannud nn “erapooletu” mõttekoja laadse projekti, mis hoiatab võimaluse eest, et Trump keeldub Bideni võitu tunnistamast. The post USA Trumpi-vastased loovad pinnast valimistulemuste kahtluse alla seadmiseks appeared first on Objektiiv.
Somaalias tahetakse lubada lapsabielusid, probleem jõuab ka liberaalsesse Euroopasse
Somaalias kasvab meelepaha, sest parlament menetleb seaduseelnõu, mis lubab laste abiellumist ning sunnitud abielu. Lapsabielu eeldaks, et tütarlapse suguorganid saavutavad küpsuse, ning sunnitud abielu on võimalik, kui perekond annab nõusoleku. Eelnõu kujutab endast naiste ja tütarlaste õiguste ...
Ungari ja USA leppisid kokku kõigi aegade suurimas kaitsetehingus
Ungari nõustus kolmapäeval ostma USA-lt ühe miljardi dollari väärtuses õhk-õhk tüüpi rakette, Ühendriikide suursaadik Budapestis kirjeldas seda kui Ungari suurimat hanget tema riigist. Ungari kaitseminister Tibor Benko allkirjastas USA suursaadiku David Corsteiniga kavatsuste protokolli keskmaa õ...
Kindel nagu päikesetõus idast – ükski sopalaine EKRE pihta ei jää viimaseks
Opositsiooni ülesandeks on alati olnud valitsusele pinda käia, aga nii lammutavat ja kaikaid kodarasse loopivat vastasrinda pole veel Eestis nähtud – ilusatest sõnadest hoolimata ei kavatse nad konstruktiivseks opositsiooniks hakata, vaid üritavad iga hinna eest valitsuse lõhki ajada. Mart Helme ...
Fookuses: kui valitsus peaks lagunema, on abielureferendum ohus
Saates “Fookuses” arutlevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi abielureferendumi teemal ning kommenteerivad spekulatsioone ja kuuldusi, mille kohaselt peetaks parasjagu Reformierakonna ja Keskerakonna vahelisi läbirääkimisi uue nn “Verhofstadti koalitsiooni” moodustamiseks. The post Fookuses: kui val...
Saksamaa Antifa valmistab ette vägivaldseid rünnakuid politsei ja poliitiliste oponentide vastu
Saksamaa julgeolekuasutuste väitel valmistavad vasakäärmusliku Antifa liikumise liikmed ette rünnakuid politseiametnike ja poliitiliste oponentide vastu, sealjuures ka potentsiaalseid atentaate, vahendab Breitbart London. The post Saksamaa Antifa valmistab ette vägivaldseid rünnakuid politsei ja ...
Kert Kingo: suursaadik ei saagi raha üle otsustada, Tarandi jutu valguses tuleks uurida Ilvese ja Tarandi enda tegevust
Riigikogu liige Kert Kingo (EKRE) leiab, et kui Indrek Tarand avalikustas, kuidas Eesti riigijuhid mätsisid kollektiivselt kinni tolleaegse suursaadiku Mart Helme rahalised kuritarvitused ja järgmisel päeval teatas Toomas Hendrik Ilves, et Helme raha-asjadega oli probleeme, siis kas tõesti ei tea...
Martin Helme: jutt huvide konfliktist on poliitiline malakas lollide püüdmiseks
Tänases Postimehe otsestuudios ütles rahandusminister Martin Helme, selgitades USA advokaadibüroo Freeh Sporking & Sullivani palkamisega seotud kahtlusi, jutt huvide konfliktist on lollide püüdmiseks ja kõige räigem huvide konflikt on tegelikult rahapesu teemas Jürgen Ligil endal. „See „huvide ko...
Kaspar Arro: hooliv rahvuslus ei vastanda tööinimesi ettevõtjatele
Tänapäeva Eestis on neoliberaalid edukalt suutnud ühiskondliku diskursuse viia seisu, kus iga kord, kui hakkad rääkima tööseadustest, töötajate heaolust või maksusüsteemi muudatustest, teavad ka Mikk ja Mann Krabisalust, et tegemist on kui mitte lausa sotsialistinärakaga, siis vähemalt kahtlase k...
Martin Helme: “Maksulaekumised on paremad kui me kevadel ennustasime”
Ehkki esimese poolaasta maksulaekumine on koroonaviirusest põhjustatud kriisi tõttu mullusest väiksem, oli see rahandusminister Martin Helme (EKRE) sõnul prognoositust siiski parem. Helme hinnangul näitab praegune pilt abimeetmete tõhusust. Kevadel kriisi tõttu vastu võetud vähendatud lisaeelarve...
Helme rääkis komisjonile advokaadibürooga sõlmitud lepingust
"Saime ministrilt teada, et valitud advokaadibüroo on andnud kinnituse, et tal ei ole Eesti esindamisel huvide konflikti. Kui aga peaks selguma, et siiski on, on edaspidine koostöö jätkumine küsimärgi all," ütles Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk.Riigikogu rahanduskomisjon kohtus tän...
Riigikontroll: meil Indrek Tarandi kirjeldatud Mart Helme juhtumi kohta mingeid materjale ei ole
Eesti Ekspress jätkab Indrek Tarandi laimu lainel ning kirjutab jätkuloos täielikku valet, ehkki toetub  Riigikontrolli auditile. Ekspress kirjutab, et leidis veerand sajandi eest Mart Helme juhitud Moskva saatkonnast segadust. Isegi kui segadust oli – ja seda leidus tol ajal kõikjal – ei tuvasta...
Arvamusfestival ei too tavaliselt mingit selgust, veel vähem teeb seda ideoloog Liisa Pakosta
Paide arvamusfestivali on juba ammu peetud sooja õhu võngutamiseks, tänavuse mokalaada teeb veelgi mõttetumaks võrdsusideoloogi juhitav palgalõhe arutelu. Meedias ilmunud uudis väidab, et “Arvamusfestival toob soolises palgalõhes selgust”, kuid kui selgub, et arutelu juhib võrdsete võimaluste vol...
Vahur Kivistik: miks keskkonnaamet tahab seisata Linnamäe hüdroelektrijaama?
Postimees käsitles põhjalikult RMK hallatavaid arvukaid mälestisi, mille hooldamiseks viimasel väidetavalt raha ja tahtmist ei ole. Mälestised mitte ainult ei lagune, vaid hävinevad. RMK pole ainus, Eestist võib leida sadu näiteid, kus omanikuta või rahalise toeta mälestis jääb lagunema, kirjutab...
Piret Kivi: miks lauldakse peavoolus oode kuritegevusele?
“Mida vanemaks ma saan, seda vähem talun ma vägivaldseid konflikte, k.a. karjumist. Minu strateegia on alljärgnev: ma lähen lihtsalt ära. Ei huvita, nägemist. Kas ma olen kunagi ise mõne inimese peale vihaselt karjunud? Jah. Toimus see Barcelonas. Rikas kodanlasenaine Taimaalt keksis minu ees oma...
EKRE ei taha olla Tartu üldplaneeringu eelnõu suhtes põhjendamatult kriitiline, vaid esitas edasiviivad ideed
EKRE kohalik ringkond esitas eile omalt poolt ettepanekud Tartu linnas käimasolevale üldplaneeringu avalikule väljapanekule. Ettepanekute esitamisele eelnes mitme nädala jooksul arutelu ringkonna liikmete hulgas, millest ringkonna juhatus võttis kokku peamised üldplaneeringut puudutavad seisukoha...
Toomas Hendrik Ilves: kutsun Euroopa Liitu arutama ja kehtestama Lukašenko tegevusele mõjusaid sanktsioone
Valgevene presidendivalimised panid kohalikud protestima, kuna valimised polnud ausad. President Toomas Hendrik Ilves võttis ühismeedias sõna ning ütles, et Euroopa Liidu lähenemispoliitika Valgevenele on ebaõnnestunud.
Jüri Kotšinev: vanade entusiastide marss
The post Jüri Kotšinev: vanade entusiastide marss appeared first on Objektiiv.
Miks just tema? Joe Biden valis asepresidendikandidaadiks Kamala Harrise
Kõigepealt oli otsus: vananeva Joe Bideni asepresident peab olema naine. Soovitatavalt noorevõitu, esinduslik ja intelligentne. Washington Post kirjutab, et finaali jõudsid 11 naist. Neilt päriti esimese asjana: „Mis te arvate, millise hüüdnime annab teile Donald Trump?“ Kuuldavasti oli senaator ...
Abistada Liibanoni – jah! Pagulasabi kaudu – ei!
Juba ammugi on arusaajad inimesed juhtinud tähelepanu sellele, et sageli vajalike organisatsioonide ülepolitiseerimine ja ideologiseerimine viivad selleni, et inimesed loobuvad hea tahte žestidest neile ebameeldivate ühenduste vahendusel. ERR kirjutab: “Eesti Pagulasabi alustas annetuste kogumist...
Erdoğan ärgitas kõnelustele Vahemere gaasivaidluses Kreekaga
Türgi president Recep Tayyip Erdoğan kutsus esmaspäeval läbirääkimistele ajal, mil Türgi jätkab Vahemeres gaasiuuringuid, mis on vihastanud Kreekat ja pannud muret väljendama NATO ja Euroopa Liidu.
Jürgen Ligi tegemistes rahapesu uurimise osas peitub ilmselge huvide konflikt
Praegu on kombeks otsida huvide konflikte, ja kuigi seda teevad tavaliselt president Kaljulaid koalitsiooni algatatud seaduste ning opositsioon EKRE ministrite puhul, tuleks justiitsüsteemil anda hinnang sellele, kas ka Jürgen Ligi osas pole tohutut huvide konflikti, kui jutt käib ajaloolisest ra...
Anti Poolamets: “Nii, nagu homotralliga hakatakse kiusama juba lasteaialapsi, saadakse immigrantidega kokku põrkamise harjutus hiljemalt ülikoolis”
Riigikogu liige Anti Poolamets nendib, et tänane kurb reaalsus on see, et multikultilased on loonud olukorra, kus ükski eesti noor ei pääse ülikoolis käies tuhandete kilomeetrite kauguselt imporditud võõramaalastega maid jagamast. „Kultuurid on erinevad ja arusaamatused tulevad kähku. Kes ei teak...
Kalle Grünthal soovitab terviseriski tõttu Paide arvamusfestival ära jätta
Eesti Konservatiiv­sesse Rahvaerakonda kuuluv riigikogulane Kalle Grünthal on seda meelt, et suureneva koroonaohu ennetuseks peaks Paide linnapea nädala lõpul peetava arvamusfestivali ära jätma, nagu tema otsusel peeti naiste rahvuskoondise treeningulaagri viimane võrkpallilahing spordihallis ilm...
Newt Gingrich: “Ameerikat on kolm põlvkonda lollimaks koolitatud”
Vabariiklasest poliitiku Newt Gingrichi sõnul on Ameerika haridussüsteem viimase kolme põlvkonna jooksul inimesed sihilikult nende ajusid loputades ja grupimõtlemist võimendades rumalamaks koolitanud. The post Newt Gingrich: “Ameerikat on kolm põlvkonda lollimaks koolitatud” appeared first on Obj...
Rootsi lõdva strateegia võitluses koroonaviirusega kukkus lõplikult läbi
Reformierakondlase Valdo Randpere ja mõne teise opositsioonipoliitiku poolt üles kiidetud Rootsi lõdva strateegia võitluses koroonaviirusega on lõplikult läbi kukkunud. Pikka aega vastuvoolu ujunud Rootsi ei jäta koroonaviirusega võideldes enam sedavõrd erandlikku muljet kui kevadel, kirjutab Del...
Ivan Makarov: kommionude laulev evolutsioon
Kui rääkida null-tolerantsist, siis see peaks olema laste kaitsmise üks põhiinstrumente. The post Ivan Makarov: kommionude laulev evolutsioon appeared first on Objektiiv.
Kool algab – kas õpilaspileti foto on juba tehtud?
Õpilaspileti foto on miski, mis jääb last esindama vähemalt aastaks ja vahel kauemakski. Seetõttu võiks see olla võimalikult elegantne, esinduslik ja just selline nagu talle meeldib. The post Kool algab – kas õpilaspileti foto on juba tehtud? appeared first on Photopointi ajaveeb.
Gruusia saadik: Ilvese visiit oli esimene lootuskiir augustisõjas
Kaheteist aasta taguse augustisõja esimene lootuskiir oli see, kui president Toomas Hendrik Ilves ning tema Läti, Leedu, Ukraina ja Poola kolleegid lendasid Thbilisisse, et seista oma kohalolekuga vastu Vene invasioonile, ütleb Artšil Karaulašvili, Gruusia suursaadik Eestis.
Andrus Kivirähk tunnistab end “kuradi liberaaliks”
Endine humorist, praegu vasakliberaalne kolumnist Andrus Kivirähk kurdab pikemas intervjuus Maalehele, et ükskõik, mida ta kirjutab, sõimata saan ikka. „See näitab, et olen õigel teel,“ lisab ta. Väga kummaline arusaam. See oleks sama, kui keegi ütleb, et ükskõik, kui palju ma ilma piletita tramm...
Uute Uudiste lugude kommenteerijatele: me ei tsenseeri, varuge lihtsalt kannatust!
Viimasel ajal on sagenenud vihased kirjad Uute Uudiste toimetusele, kus kaevatakse selle üle, et kirjutatud kommentaar läks küll loo alla, kuid hetk hiljem pole enam leitav – inimesed usuvad, et toimetus tsenseerib EKRE kritiseerijad. Tegelikult ilmub enamik kommentaare lugude all nähtavale päras...
Chicago kesklinnas läks politsei ja mässajate vahel löömaks
Ühendriikides toimub vägivallalaine peamiselt demokraatide kontrolli all olevates linnades – mässulised saavad võimudelt tuge, samas aga takistatakse president Trumpil kord majja luua. Chicago kesklinnas, sealhulgas ka Magnificent Mile’i poetänaval lõhkusid esmaspäeva varahommikul sajad märatseja...
Eesti Päevaleht tuleb õpetusi jagama, et teemat edasi kütta, endal tõde silmapiirilt ammu kadunud
Vasakpoolne väljaanne Eesti Päevaleht ilmutab võltskaastunnet ja provotseerib Mart Helmet pöörduma kohtusse Indrek Tarandi, Toomas Hendrik Ilvese jt vastu, kes kasutasid sama Ekspress Gruppi, kuhu nimetatud ajaleht ka ise kuulub, platvormina, et laimu pritsida. Vana lugu, mis ammu selgeks räägitu...
Urmas Reitelmann: tänu märatsemistele relvastuvad USA ausad kodanikud ennenägematu hooga
Kolm kuud kestnud demokraatide poolt initsieeritud ja toetatud märatsemised ja rüüstamised USA-s on suurendanud mõnedes linnades isikusevastaste kuritegude hulka drastiliselt. Los Angeles’is 250% ja Chicagos 139%. Ausad kodanikud relvastuvad ennenägematu hooga. FBI statistika kohaselt on nad mäss...
Saksamaad pahandab USA ähvardus seoses Nord Stream 2ga
SAksa välisminister Heiko Maas ütles esmaspäeval, et väljendas oma USA kolleegile Mike Pompeole pahameelt seoses Washingtoni ähvardusega kehtestada seoses Vene torujuhtmega sanktsioonid Saksa sadama vastu.
Priit Tali: uuringud ja valimised Juhani mõõdupuu järgi
“Kui Juhanilt täna küsitakse, kes erakondadest talle kõige sümpaatsem on, siis … mine tea, keda ta pakub. Äkki meeldivad talle E200 seisukohad ja sõnavõtud, ning pakub neid. Või Isamaa. Või äkki hoopis sotsid. Kui aga on reaalne valimistepäev ja võtame eelduseks, et Juhan on ka mõtlemisvõimeline ...
Sotsiaalmeediahaid tsenseerivad president Trumpi peamiselt vaid seetõttu, et ta on Trump
Jätkuvalt ideoloogilise tsenseerimisega tegelev Facebook keelustas Donald Trumpi video, milles USA president viitab tõsiasjale, et lapsed on koroonaviiruse suhtes „peaaegu immuunsed“. Ka Twitter keelustas sellesama video Trumpi kampaaniakontol. Kolmapäeval Fox Newsile antud intervjuus ütles Trump...
Hakkab pihta: välistudeng tuli Eestisse koroonaga
Üle-eelmise ööpäeva jooksul osutus Eestis 14 koroonatesti positiivseks. Üks neist oli Tervisameti Lõuna regiooni juhi Tiia Luhti sõnul Indiast siia tulnud välistudengil. Õppeaasta alguses välistudengitega kaasnevat ohtu on valitsusse kuuluv Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ammu ette näinud. Seet...
Kalle Muuli raadiosaates Ilvesest ja Tarandist: “Selliste kaabakatega ei ole mõtet kohut käia”
Ajakirjanik Kalle Muuli kritiseeris Kuku raadio saates Indrek Tarandi püüet aastaid vana asja väljatoomisega Mart Helmele varju heita. Samal kanalil rääkis ajakirjanik Priit Hõbemägi, et Ärmal kinnisvaraafääriga vahele jäänud Toomas Hendrik Ilves oleks võinud sel teemal üldse suu kinni hoida. Kal...
Trump allkirjastas määruse toetuste jätkamiseks
USA president Donald Trump allkirjastas laupäeval määruse, millega jätkatakse toetusprogrammi koroonaviiruse pandeemia tõttu kannatanud ameeriklastele.
Valgevene opositsiooni presidendikandidaadi kampaaniajuht peeti kinni
Valgevene opositsiooni peamise presidendikandidaadi Svetlana Tsihhanovskaja valimiskampaania juht Maria Moroz peeti laupäeval valimiste eel taas kinni, teatas tema büroo.
VIDEO I Tallinna külje all avati Eesti esimene ragbiväljak
Ragbi on spordiala, millest paljud on kuulnud ja mõned ka usinamalt jälginud, kuid ei saa öelda, et see eestlaste seas veel populaarne oleks. Samas on seda spordiala läbi aastate amatööritasemel viljeletud. Täna mindi sammuke kaugemale. The post VIDEO I Tallinna külje all avati Eesti esimene ragb...
( : ) kivisildnik: rahapesu kui laulva revolutsiooni loogiline jätk
“Paljudel inimestel on raskusi mõtlemisega, laulmine läheb aga selle eest nagu lepase reega. Me oleme näinud lauljate rongkäike ja massilisi koostaidlemisi, milles osalevad sajad tuhanded inimesed. Mõtlevate inimeste rongkäigud pole kaugeltki nii populaarsed, pean silmas teatavaid tõrvikurongkäik...
Langevad monumendid, raamatud karjuvad valust – on vandaalide hetk ajaloos
Liberaalne demokraatia on ennast pikka aega pidanud kui mitte kõige õigemaks, siis vähemalt parimaks ühiskonnakorralduseks, mida meil võtta on – ühteheitmine neomarksismiga aga on tast teinud tõeliselt tagurliku ideoloogia. Me näeme igal sammul, kuidas totalitarism enam ei hiili, vaid astub uksi ...