SÜNNIPÄEVAGALERII | Palju õnne, Heidy Tamme!
Täna tähistab oma sünnipäeva eesti laulja ja muusikapedagoog Heidy Tamme! Aastatel 1967–1983 töötas ta Eesti Filharmoonias solistina. Aastatel 1967–1969 laulis ta ansamblis Laine. Ta osales ka ETV laulusaates "Horoskoop". Heidy Tamme on muu hulgas esinenud koos ansamblitega Vana Toomas ja Sinilin...
NOËPi ehk Andres Kõpperi aus arvamus veebikontsertidest: olin alguses üsna skeptiline
Saates "Hommik Anuga" andis intervjuu Andres Kõpper ehk NOËP, kes rääkis enda kui muusiku elust eriolukorra ajal. Ta tunnistas, et suhtus veebikontsertide andmisesse esialgu skepsisega, kuid pärast Mikk Pedaja kodus kuulamist mõtles ta, et võib isegi üks hetk seda siiski kaaluda.
Rahvusvaheline J. Mravinski nim muusikafestival
Otseülekanne. ANETT
Koit Toome: leian, et ei pea kodus laulma ja veebikontserte andma
Erinevalt paljudest teistest muusikutest, kes ka karantiinis olles tahavad rahvale muusikat mängida, Koit Toome asja nii ei näe.
Ruslan Trochynskyi: inimesed pole harjunud muusikutele annetusi tegema
Svjata Vatra solist Ruslan Trochynskyi, kes andis 25. märtsil oma kortermaja katusel kontserdi, räägib, et inimeste vastukaja oli kevadiselt soe ja positiivne.
Jazz.ee ja Rüki Galerii LIVE | Marianne Leibur Trio
Suri soulilegend Bill Withers
Hinnatud soulilaulja Bill Withersi perekond teatas, et 81-aastane muusik suri esmaspäeva hommikul Los Angeleses südamehaiguse tagajärjel.
Rütmimaagia
Kui helge on klassikatähtede tulevik?
Saatesari „Klassikatähed“ 21. II – 13. III ETVs ja Klassikaraadios. Täna, 3. aprillil oleks pidanud toimuma ülipopulaarse telesaate „Klassikatähed“ uhke finaal ning üks noor andekas inimene oleks kroonitud uueks Eesti klassikalise muusika täheks. Ilmselt polnud veel kuu aega tagasi kellelgi kahtl...
Sandra Vabarna uuest loost «Armasta mind»: see on loits ja ma tunnen, et see päriselt töötab
Ansamblil Trad-Attack! ilmus uue albumi pealt kolmas singel pealkirjaga «Armasta mind». Värske loo kohta rääkis raadio Elmar hommikuprogrammis bändi liige Sandra Vabarna.
Kuula Trad.Attack!i uut lugu “Armasta mind”
Trad.Attack!i peagi ilmuva albumi kolmas singel “Armasta mind” sündis koostöös Vaiko Eplikuga. Lugu kõlas esmakordselt Vabariigi aastapäeva kontserdil ning on nüüd kuulatav üle maailma.
Pealelend – Maike Lond Malmborg, e-lektroni üks eestvedajaid
3. aprillil avab loominguline platvorm e-lektron oma esimese tegutsemisaasta Kõheda Vastasmõju festivaliga, mis kestab mitmesuunalises voogedastuskeskkonnas (http://elektron.live/) 5. aprillini. Festivalil esinevad Mette Edvardsen, Elina Masing, Liisbeth Horn, Iggy Malmborg, Henri Hütt, Veiko Tub...
Muusikaõpetajad kaugõppevälja vallutamas
Hariduses on praegu digirevolutsioon. Kui üldainete õpetajatel on õpilasi distantsilt suhteliselt kerge õpetada, siis kuidas on lahendanud olukorra muusikaõpetajad? On ju otsene suunamine muusikaõppe õnnestumiseks eriti tähtis. Ülenurme gümnaasiumi muusika­õpetaja Heli Sarapuu nägi justkui tulevi...
Märts – Olge terved!
Küll tahaks seda artiklit kirjutada nii, et võiks koroonaviiruse teemast mööda minna, aga ilmselgelt ei ole see olukorda arvestades võimalik. Üleöö oleks justkui tekkinud kaks erinevat elu: enne ja pärast. Praegu tundub helesinise unenäona see päev, kui mul paluti kirjutada märtsikuu muusikaelu ü...
HALL korraldab reedel veebis acid-muusikale pühendatud tantsupeo
Reedel, 3. aprillil toimub järjekordne üritus acid-muusikale pühendunud peosarjast House of Acid. Otseülekande vahendusel esinevad DJ-d ja lisaks neile astuvad kontsert-etteastetega üles Motobor ja BIBLE CLUB.
Brad Jurjens avaldas uue singliga austust lahkunud Gary Moore'ile
Ansambli Must Hunt kitarrist Brad Jurjens lasi välja kaveri hiljuti lahkunud iiri kitarrivirtuoosi Gary Moore'i laulust «Over the Hills and Far Away». Loo põhjad on salvestatud Tallinnas Bradi kodustuudios ja vokaal Iisraelis, Haifas elava laulja Lev Kerzhneri poolt.
„Eesti laulul“ tuntust kogunud Anett: ma ei kujutaks ette, et esitan vaid kellegi teise muusikat
"Eesti laulul" hea tulemusega üllatanud Anett avaldab Eesti Päevalehele, et soovib kirjutada ja esitada oma muusikat ise, mitte laulda "põhikohaga" kellegi teise laule. "Kuigi on tore aeg-ajalt koostööprojekte teha, siis olen aru saanud, kui väga hindan seda, et saan olla oma muusika loomisprotse...
Beach Grindi virtuaalpidu kogub annetusi SOS Lasteküla muusikahariduse toetuseks
1. aprillil toimub heategevuslik virtuaalpidu, kus astuvad üles Beach Grindil esinevad eesti artistid ja mille eesmärk on toetada SOS Lasteküla laste muusikaharidust.
VEEBIKONTSERDID: Beach Grind korraldab heategevusliku tantsuõhtu, Ruslan Trochynskyi andis katusekontserdi
Ajal, mil kontserdid ja avalikud üritused on tühistatud, on kodumaised bändid ja artistid härjal sarvist haaranud ning annavad hoopiski virtuaalkontserte.
Lexsoul Dancemachine: “Nu Reality”. Uut Eesti muusikat
“Nu Reality” on ansambli Lexsoul Dancemachine esimene singel uuelt albumilt, mis ilmub sel kevadel. Tempokat disko-funk pala saadab […]
VEEBIKONTSERDID | Vaata otse! Trummarid Siim Koppel ja Henri-Hannes Sell annavad virtuaalkontserdi
Ajal, mil kontserdid ja avalikud üritused on tühistatud, on kodumaised bändid ja artistid härjal sarvist haaranud ning annavad hoopiski virtuaalkontserte.
VEEBIKONTSERDID | Tanel Padar beebiga, tromboon katusel, trummarid hoos
Ajal, mil kontserdid ja avalikud üritused on tühistatud, on kodumaised bändid ja artistid härjal sarvist haaranud ning annavad hoopiski virtuaalkontserte.
Tallinn Music Weeki muusikaprogramm on augustiks valmis! Lisandunud on üle 20 artisti, tänasest on taas müügil kontsertide üksikpiletid
26.–30. augustil toimuva uue muusika ja linnakultuuri festivali Tallinn Music Week (TMW) muusikaprogrammi on lisandunud üle 20 uue artisti. Alates tänasest, 31. märtsist on Piletilevis taas müügil ka TMW muusikaürituste üksikpiletid. TMW 2020 esitleja on Telia.
KUULA BIITI |Villemdrillem avaldas uue videosingli "Sumsum"
Hetke üks lootustandvamaid kohalikke hiphopi artiste villemdrillem, kodanikunimega Villem Reimann, andis välja videosingli „Sumsum“. Suhestuv ja olmeline lüürika on villemdrillemi enda sulest, muusika ja produktsiooni eest vastutavad Karl Killing ja Gevin Niglas. Pala sai omale korraliku video A ...
Eelkuulamine: Lauri Lesta atmosfäärilise elektroonika album „Duality”
Seekord pakume eelkuulamiseks elektroonilise muusika artisti Lauri Lesta debüütalbumit „Duality”, mis koondab endas minimalistlikke meloodiaid, atmosfäärilisi helimaastikke ja melanhoolseid seisundeid. Lauri Lesta ja ta loominguga saad tutvuda järgnevas intervjuus.
Kõheda vastasmõju festival
Whitesnake'i Tallinna kontsert jääb ära, ansambli liider vajab lõikust!
Whitesnake'i Eesti fännid olid ärevusega oodanud, kas nende lemmiku maikuine Tallinna kontsert jääb koroonapandeemia tõttu ära või ei. Nüüd saabuski teade, et kontsert ei toimu - artisti haigestumise tõttu.
Anna Kaneelina: suureks üllatuseks kogesin hiljuti auhindu pälvides ka päris palju negatiivsust
Lauljatar Anna Kaneelina ehk Anna Pärnoja räägib, et on loonud ja esitanud muusikat lootes, et see saab teistelegi head teha.