Superhiti autor CARTOON on tagasi ja juba anti välja ka uut muusika
Cartoon ja Asena Autor/allikas: Mari-Liis LõnsuElektroonilise muusika koosseis Cartoon avaldas Suurbritannia plaadifirma NoCopyrightSounds alt uue singli "Howling", millele andis oma hääle lauljatar Asena.
VEEBIKONTSERDID: folklooriklubi Maatasa õpetab virtuaalselt vanu seltskonnatantse
Ajal, mil kontserdid ja avalikud üritused on tühistatud, on kodumaised bändid ja artistid härjal sarvist haaranud ning annavad hoopiski virtuaalkontserte.
MUUSIKUD PAUSIL: Margus Vaher kirjutab kolmandat raamatut
Eriolukorra tõttu esinemistest ja kontsertidest loobuma pidanud muusik Margus Vaher kasutab sunnitud esinemispausi järjekordseks kirjatööks.
VAATA | Menubänd Curly Strings avaldas liigutava muusikavideo uuele singlile "Mind nad kätte ei saa"
Curly Strings andis täna, märtsiküüditamise aastapäeval välja uue südanthaarava loo "Mind nad kätte ei saa", millele valmis ka muusikavideo. Ansambel pühendab laulu neile, kes 1949. aasta märtsiküüditamise läbi oma kodu või lähedase inimese kaotasid. Meloodia autor on Eeva Talsi ning sõnade autor...
Jazz.ee ja Philly Joe's LIVE | Morgenthaler-Röllin-Ruben Trio (SUI/EST)
Otseülekanne. Faraday
Koroonaviirusesse nakatunud avaliku elu tegelased meilt ja mujalt
Viimased nädalad on tõestanud, et koroonaviirusest pole kindlat pääsu kellelgi: nakatunud on nii siniverelisi, filmitähti, muusikuid kui poliitikuid. Teeme ülevaate tuntumatest nimedest, kes on teatanud positiivsest koroonatestist.
KUULA ja kuuletu sõnumile | "Ära möödu must lähedalt" sai uue akustilise kuue!
Liis Mäesalu ja Tarvo Valm avaldasid oma esimese singli oma kolmandalt albumilt. Sedakorda ei esita nad, aga omaloomingut, vaid hoopis oma võtmes lugusid, mida nende enda lemmikud on esitanud või loonud.
ETTEVALMISTUSED SIISKI JÄTKUVAD I XIII noorte laulupeo peadirigent on Pärt Uusberg ja tantsupeo pealavastaja on Agne Kurrikoff-Herman
XIII noorte laulupeo peadirigent on Pärt Uusberg ja tantsupeo pealavastaja on Agne Kurrikoff-Herman. Nii otsustasid avalikule konkursile laekunud töid vaaginud komisjonid. Vaatamata välja kuulutatud eriolukorrale saavad XIII noorte laulu- ja tantsupeo ettevalmistused siiski jätkuda, kuna lähikuud...
Bob Dylan avaldas kaheksa aasta järel taas uut muusikat, seekord JFK mõrvast
Bob Dylani uus laul pärast seitset aastat on 17 minutiline meenutus 1960. aastatest ja USA president John F. Kennedy mõrvast.
Töö muusikaajakirjanduse eesliinil
Klassikaraadio saab 1. aprillil 25aastaseks. Plaanis oli suur pidulik kontsert, aga raadio leidlik toimetus mõtleb välja teistsuguse võimaluse, kuidas viirusohtlikul ajal distantsi hoides väärikat pidupäeva tähistada. Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Teder, tegevtoimetaja Marge-Ly Rookäär ning va...
«Päevapokaal» 10: Mariah Carey on pöörane ja mõned seksikad saladused meeste kohta
Väga ebatraditsioonilises esimeses juubelisaates on mikrofonide taga Triin, Barbara ning uue külalisena Elis.
Elvus: “Marsi udud”. Uut Eesti muusikat
Vahetult enne eriolukorra kehtestamist nägi ilmavalgust pop-jazzi ansambli Elvuse esimene plaat “Marsi udud”, mida esitleti otseülekandega Tallinna jazziklubist […]
Rammsteini laulja Till Lindemann on koroonaga intensiivis
Saksa meedia teatel on populaarse hevibändi Rammstein laulja Till Lindemann hetkel Berliini haiglas intensiivis.
Kriis toob välja kultuurivaldkonna hallalad ja juhtimisväljakutsed. Intervjuu Helen Sildnaga
Tavaoludes peaks neil päevil saavutama haripunkti traditsiooniliseks linnafestivaliks kujunenud Tallinn Music Week, ent eriolukorra tõttu on festivali toimumine lükkunud suve lõppu, augustisse. Ürituse peakorraldaja pilk kriisile, kohanemisele ja innovatsioonile.
1990. aasta Saaremaa laulu- ja tantsupidu
Tänavune Saaremaa laulupidu on otsustatud edasi lükata. Seniks meenutame 30 aastat tagasi 9. ja 10. juunil Kuressaare lossi hoovis toimunud laulu- ja tantsupidu. Seni avaldamata fotod on pärit Oma Saare fotograafi Mati Oolupi negatiivikogust.
KULTUURIBIIT | Rokkmuusik Crami playlist
Sel korral valib kultuuribiidi muusika ansambli HUNTA solist Cram, kes varasemast tuntud ka No-Big-Silence lauljana. 4. aprillil toimub Hunta esimene live online'is, infot selle kohta leiab Hunta Facebooki lehel.
XIII noorte laulu- ja tantsupeo üldjuhid on valitud
XIII noorte laulupeo peadirigent on Pärt Uusberg ja tantsupeo pealavastaja on Agne Kurrikoff-Herman. Nii otsustasid äsja lõppenud avalikule konkursile laekunud töid vaaginud komisjonid.
Linda Kanter Quartet
Compound Minerals – Sacred Evil Spirit (Ataraxia / Trash Can Dance, 2020)
Kunstnik ja produtsent Mihkel Maripuu, kes varjub tume-ambient’i projektis artistinime Compound Minerals taha, võib albumiga „Sacred Evil Spirit” esmapilgul ära ehmatada.
Rashida Prime – Plastic Void (Pure Life, 2020)
Mõnikord panevad albumi koostajad oma üllitise nimetamisega väga täppi ning Rashida Prime’i loodud ja „Plastic Voidiks” ristitud teose puhul veel eriti mitmekülgselt.
VIDEO | Sibyl Vane viib vaatajad uues muusikavideos Jämejala psühhiaatriahaiglasse
Neljapäeval, 26. märtsil avaldas Sibyl Vane värske singli „I Want You“. Järjekorras juba neljandat singlit 6. aprillil ilmuvalt albumilt ehib Taavi Aruse (Zbanski Kino) muusikavideo, mille tegevus rullub lahti omal ajal patsientide abiga ehitatud Jämejala psühhiaatriakliiniku kultuurimajas.
Suri bändide R.E.M. ja King Crimson trummar Bill Rieflin
Eile lahkus meie seast 59-aastaselt inglise rokkbändi King Crimson trummar Bill Rieflin, kes oli ka tuntud ansambli R.E.M. viimane trummar.
I Wear* Experiment ootab fänne virtuaalselt oma muusikavideos osalema
Elektroonilise muusika trio I Wear* Experiment kutsub fänne üles panustama oma uude muusikavideosse. Seda muidugi olukorda arvestades virtuaalselt.
Corelli Music alustas virtuaalselt barokse kontserdisaaliga
Kõikide kurjade viiruste kiuste jätkab Corelli Music imeliste muusikaelamuste pakkumist ka eriolukorra ja karantiini ajal. Esimene kontsert toimus Corelli Facebooki lehel reedel, 20. märtsil. Järgmised kontserdid ilmuvad kas igal õhtul või ülepäeva algusega kell 19. Toimunud kontserdid on sealsam...
Video: Curly Strings avaldas märtsiküüditamise ohvritele pühendatud liigutava muusikavideo
Ansambel Curly Strings tõi vaatajateni uhiuue muusikavideo loole “Mind nad kätte ei saa”, mis on pühendatud täna 71 aasta eest toimunud märtsiküüditamise ohvritele. Loe "Video: Curly Strings avaldas märtsiküüditamise ohvritele pühendatud liigutava muusikavideo" täispikka artiklit portaalist Diktor.
Kui muusika teeb haigeks. Intervjuu Sally-Anne Grossiga
26.–30. augustil toimuva Tallinn Music Weeki programmis on tundetööle keskenduv ettekanne, mille peab Westminsteri ülikooli muusikaäri juhtimise magistriõppe programmijuht Sally-Anne Gross. Ta on 2017. aasta uurimuse „Can Music Make You Sick?” kaasautor, millega käsitleti muusikatööstuse mõju art...
VAATA OTSE! | Ruslan Trochynskyi annab katusel live-kontserdi
Ajal, mil kontserdid ja avalikud üritused on tühistatud, on kodumaised bändid ja artistid härjal sarvist haaranud ning annavad hoopiski virtuaalkontserte.
Lauljatar Eleryn Tiit Sri Lankal karantiinis: pliit ei tööta ja toiduvaru sisse tungisid sipelgad
Sri Lankal reisil olnud lauljatar Eleryn Tiit teatas eelmisel nädalal, et jääb kriisi lõpuni välismaale, kuna koju oleks keeruline saada. Nüüd avaldas ta, mis seis Sri Lankal on ja millised mured sealseid eestlasi kimbutavad.
Katsumisest ja evakuatsioonist laulnud Cascadal tuvastati koroonaviirus
Lauljatar Cascada, kes peaks juuli keskpaigas Tallinna lauluväljakul esinema, teatas, et tal on koroonaviirus. Irooniliselt räägivad lauljatari tuntumad lood katsumisest ja tantsupõranda evakueerimisest.
Gerli Padari uus laul kõlab kui abielunaise vemp
„Lool „Abielunaise blues“ on kriminaalne aura, sest pätsasin selle Kelli Uustanilt,“ naerab laulja Gerli Padar, kes täna Elmar Raadios vastset laulu esitles. „Kellil oli kontsert, kui seda lugu esimest korda kuulsin ja mul oli kohe tunne, et sellist lugu on mulle täpselt vaja. Ma itsitasin terve ...
Koroonaviirus tappis Jazzkaarel esinenud maailmakuulsa saksofonisti
Uudisteagentuuri Reuters teatel on nimekas saksofonist Manu Dibango koroonaviirusesse nakatumise tagajärjel surnud. Jazzkaarelgi esinenud Kameruni muusik oli 86aastane.