Kanye West on hakanud taas siluma suhteid Taylor Swiftiga: räppar vannub, et aitab lauljal oma esimesed hitid tagasi võita
Räppar Kanye Westi ja laulja Taylor Swifti omavaheline suhtlus on juba aastaid pakkunud skandaalset kõneainet. Nüüd näib, et West soovib aga suhteid hoopis siluma hakata.
Horror Dance Squad avaldas Põhjala tehases filmitud muusikavideo
Eesti metal-ansambel Horror Dance Squad, kelle debüütalbum «No Flag Will Fly Forever» ilmub lähipäevil, avaldas uue – Tallinnas Põhjala tehases filmitud – muusikavideo loole «Burn This Place Down». Uue albumi esitluskontsert toimub 31. oktoobril Von Krahlis.
VIDEO | "Eesti otsib superstaari" finalist Carlos Ukareda avaldas kantrihõngulise debüütsingli!
Kitarrist, laulja ning laulukirjutaja Carlos Ukareda, keda Eesti publik tunneb viimasest "Eesti otsib superstaari" finaalist, esitleb oma esiksinglit "Coming Home".
Vabariigi pillimees Juhan Uppini Eesti tuur
Tanja Mihhailova: iga hommik ärgates kuuleme, et mõni esinemine jääb ära
Laulja Tanja Mihhailova-Saar rääkis Star FM hommikuprogrammis Eesti meelelahutustööstuse murekohast, öeldes, et see valdkond pannakse kõige esimesena kinni ja tehakse viimasena lahti.
Filipp Kirkorovi kontsert lükkub teist korda edasi. Korraldaja: publikut on rohkem kui lubatud
Kevadel koroonaviiruse tõttu ära jäänud vene popstaari Filipp Kirkorovi kontsert lükati esialgu oktoobrisse. Nüüd tuleb ka see kontsert edasi lükata.
ERSO muudab oktoobris kontserdikorraldust
Seoses praeguse koroonaolukorraga maailmas ei saa ERSO orkestri eluaegne aupeadirigent Neeme Järvi ja solist Anna Šelest oktoobris toimuvateks  kontsertideks Eestisse tulla.
Suur galerii: Kamalammas pakkus parimat maitsete pidu
Laupäeva päeval hõljus Rakvere Vallimäel imelist toidulõhna. Toimus viiendat korda rahvustoitude ja -kultuuride festival Kamalammas. Festival, mis pakkus eksootilisi maitse- ja kultuurielamusi igale maitsele. Mõnusat mekki lisas popgrupp Curly Strings, tehti ka heategevust.
Vootele Ruusmaa – Requiescat in pace (2020)
Üheksa nappi pala Vootele Ruusmaalt, keda tunnen ennekõike luuletajana. Olen rahul, et nüüd ka muusikuna.
EiK – EiK (TIKS, 2020)
Kuulan EiKi uut albumit korduse peal hilisõhtuses Karlovas jalutades. Sume rütm ja poeetilised sõnad viivad mind uitama uutesse kohtadesse nii tänavail kui ka emotsioonides. ★★★★★ EiK paistab silma unikaalse stiiliga – poeetika ja räpi kooslus mitmekülgsete instrumentaalide taustal on andnud arti...
Maarja Nuut & Ruum – World Inverted (Õunaviks, 2020)
Kui eelmisel albumil „Muunduja” lähtusid Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv veel eesti folgist, siis värske materjal on parimas mõttes maailmamuusika – rikkalik, defineerimatu ja lummuslik.
Maimu Jõgeda – The One About… (2020)
Akordionisti Maimu Jõgeda 2020. aasta mais ilmunud teine sooloalbum „The One About…” („Millestki, mis…”) on muinasjutumaa avastamine enda ümber.
Helilooja Mick Pedaja: Muusikal on tugev jõud ja loojatel on suur vastutus, mida me oma muusikaga välja anname
Mick Pedaja (27) meenub paljudele ilmselt saatest „Eesti Laul“, aga tänaseks on noor helilooja andnud välja mitu alternatiiv-indie žanris albumit ja leidnud tee filmi-ja sarjamuusika loomise juurde. Hiljuti „Skandinaavia vaikuse“ eest parima helilooja EFTA võitnud Mick räägib inspiratsioonist, ee...
Tanel Padar: käisime settide vahel Jaak Joala autos muusikat kuulamas
Saates "Hommik Anuga" meenutasid muusikud Tanel Padar ja Uku Suviste, kuidas nende teed Jaak Joalaga ristusid.
Kontsert "Olav Ehala 70".
Argo Vals – In Loving Memory Of (Vaiguviiul, 2020)
Argo Valsi kolmas kauamängiv „In Loving Memory Of” on mitmekülgne album, kus on peidus vastandlikud, aga ka sümbioosis kõlavad unelevad ning intensiivsed meloodiad.
ANNA & ERKI PÄRNOJA
Lossimuusika 2020/2021 hooaja avakontsert
Orthodox Singers kontserdid Keila-Joa lossis Schloss Fall
Rannapi uue klaveriplaadi „Ikka ja alati“ esitluskontsert.(01.aprilli asenduskontsert)
Hingedepäeva kontsert 02.11.2020 - 19:00 -
HINGEDEPÄEVA KONTSERTTallinna Kammerkoor, Estonia Seltsi SegakoorSolistid Arete Kerge ja Tamar NugisOrelil Ene SalumäeJuhatab Heli Jürgenson Kavas G. Fauré Reekviem ja A. Pärdi Salve Regina Gabriel Fauré on üks väljapaistvamaid 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse prantsuse muusikuid, kelle muu...
Viiuldaja haigestumise tõttu vahetuvad Eesti Kontserdi solistid
Seoses viiuldaja Vadim Repini ootamatu haigestumisega soleerivad Eesti Kontserdi hooaja avakontsertidel «Arvo Pärt 85» 24. septembril Jõhvis ja 25. septembril Tallinnas viiuldaja Arvo Leibur ja pianist Irina Zahharenkova.
Veljo Tormise loomingu põhjal on valmimas muusikalavastus
Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Eesti Kontserdi koostöös jõuab lavale Veljo Tormise loomingust inspireeritud muusikalavastus «Ringlemisi», millega tähistatakse helilooja 90. sünniaastapäeva. Muusikalavastuse lavastaja-koreograaf on Teet Kask, muusikaline juht ja dirigent Kaspars Putniņš. Eesti ...
Eesti Kontserdi hooaja avakontsert II. Arvo Pärt 85
Muusikaõhtud 26.09, 14.10, 13.11
Suri ansambli The Emotions lauljanna Pamela Hutchinson
Hittidest "The Best of My Love" ja "So I Can Love You" tuntud ansambli The Emotions lauljanna Pamela Hutchinson suri 61 aasta vanuses.
VAATA | Rahel avaldas eriti kuuma muusikavideo loole "Good Gracious"
Laulja ja laulukirjutaja Rahel Ollisaar, artistinimega Rahel, avaldas 20. septembril muusikavideo debüütsinglile "Good Gracious". Suvest, sõprusest ja kuumadest kõhulihastest pakatava muusikavideo režissöör on Jaan Sinka ning produtsent Rahel ise.
Muusikal ONCE Enda Walsh/Glen Hansard/Markéta Irglová
Svjata Vatra plaadiesitluskontsert "Maailm, Sa muutud"
Mikk Üleoja juhatab Kolme Linnu päikeselist kontserti
Tartu kammerkoor Kolm Lindu ja dirigent Mikk Üleoja annavad täna Tartus ja pühapäeval Tallinnas kontserdi «Canticle of the Sun» («Päikeselaul»), mille tuum on Tõnu Kõrvitsa samanimeline kooritsükkel. Selle kõrvale on valitud Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi teoseid.
Kiirkohting: Arash Yazdani
Pühapäeval, 20. septembril toimub Estonia kammersaalis Eesti Muusika Päevade kontsert „Seitse”. Teiste seas tuleb esitusele Iraani päritolu helilooja ja dirigendi Arash Yazdani teos „may contain choking hazard”. Rääkisime Yazdaniga Iraani nüüdismuusika hetkeseisust, ekstaatilisest loomingust ja s...