Eesti tänavatel hakkavad vurama katusega elektrijalgrattad
Tudengivormelitega aastaid kätt harjutanud VOK ettevõtte tegijad on äsja välja tulnud esimese uue põlvkonna elektrirattaga, mille demomudel juba liigub Tallinnas.
Reisijate põud pani Tallinkile põntsu
Tallink teatas täna börsile, et kontserni müügitulu langes teises kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 74,6% ja ettevõte sai 27,4 miljonit eurot puhaskahjumit.
TLT test: elektribuss on märkimisväärselt soodsam
Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) testis juunist kuni juuli keskpaigani Tallinna tänavatel elektribussi. Analüüs näitas, et sõiduk suutis ühe laadimisega sõita 170 kuni 180 km ning tegemist oli märkimisväärselt soodsama lahendusega.
Tarbesõidukite müük kosub tasapisi
Eesti uute sõidukite turg jätkab koroonaviiruse pandeemiast tingitud madalseisust kosumist ja juulis müüdi uusi tarbesõidukeid juba sama palju kui enne koroonat veebruaris, selgub Autode Müügi ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu kokkuvõttest.
Iduettevõtja: kulleriäri peab ka Eestis muutuma
Eesti e-poodidel tuleb varasemast rohkem tähelepanu pöörata kauba kohaletoimetamisele, ka siin peab saama kättesaadavaks mujal maailmas juba turustandardiks muutunud taskukohane kiire uksest-ukseni kullerteenus, kirjutab idufirma Ziticity asutaja ja juht Laimonas Noreika.
Genova sai kaks aastat pärast traagilist varingut uue autosilla
Itaalias Genova sadamalinnas avati liikluseks uus autosild üle Polcevera jõe ja jõeoru. Kaks aastat tagasi toimus seal Itaalia kaasaegses ajaloos hirmsaim infrastruktuuriõnnetus, kus sillavaringus kaotas elu 43 inimest.
Via 3L on Rally Estonia ametlik logistikapartner
4.-6. septembril toimuva FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapi Rally Estonia ametlikuks logistikapartneriks on Via 3L. Koostöö raames liigub Lõuna-Eestisse ja tagasi pea 40 veoauto jagu kaupu ja ralli korraldamiseks vajalikke vahendeid.
Juulikuu lennureisijate maht juunist kolm korda suurem
Juulikuus läbis Tallinna lennujaama 75 682 reisijat, mis moodustab pea 24% möödunud aasta juulikuu reisijate mahust. Juunikuus läbis lennujaama 25 103 reisijat, ehk kuuga kasvas reisijate arv siiski üle kolme korra.
Piimatootmine aitas Võru Transi kasumitabeli esikümnesse
Võru Trans OÜ teenis 2019. majandusaastal 345 848 eurot ärikasumit, mis on majandusaasta aruande esitanud autovedajate seas igati tubli esikümne tulemus. Arvestatava panuse konsolideeritud ärikasumisse andsid piimakarjakasvatusega tegelevad tütarettevõtted.
Eestis loodud isejuhtiv buss läheb Soome tööle
Soome juhtiv autonoomsete vedude operaator Roboride alustab koostööd Auve Techiga, et panna Tamperes sõitma Eesti isejuhtivad bussid.
Väikefirmad saatsid valitsusele 16 ettepanekut teise paketi kriisiabiks
EVEA saatis eelmisel nädalal peaminister Jüri Ratasele ning valitsuse majandusarengu komisjoni juurde loodud ekspertkogule 16 ettepanekut, kuidas võiks kriisiabi meetmeid rakendada nii, et need toetaks Eesti majanduse kiiremat taastumist.
Eriolukord vähendas kolmandiku võrra sõidukitega seotud kahjusid
Koroonakriis ja sellest tulenev eriolukord mõjutas sõidukikahjudega seotud statistikat. Perioodil märts–mai vähenes nii kasko- kui liikluskindlustuse kahjuavalduste arv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ligi 31%, näitab kindlustusseltsi Swedbank P&C Insurance AS statistika.
Forklift avas Eesti suurima tõstetehnika remondi- ja müügikompleksi
Erinevate tõstukite müügi, rendi ja hooldusega tegelev osaühing Forklift avas 31. juulil Tallinna külje all Jüri Tehnopargis uue kaasaegse esindushoone.
Jõustusid lähetatud töötajate õigusi paremini kaitsvad muudatused
30. juulist jõustusid muudatused, mis tagavad Eestisse lähetatud töötajate õiguste parema kaitse. Täpsustusid lähetatud töötajate töötingimused Eestis töötamise ajal ja kehtestati pikaajalise töötamise regulatsioon. Tööandjad peavad lähetatud töötajate kohta esitatud teavet ajakohasena hoidma.
Aas: peame kaaluma värske liikuvuspaketi vastu kohtuteed
21. augustil jõustub Euroopa Liikuvuspakett, mille kohta on nii Eesti kui ka veel kaheksa Euroopa Liidu liikmesriiki korduvalt avaldanud vastumeelt, kuna reform sellisel kujul läheb nende hinnangul vastuollu Euroopa Liidu ühtse siseturu ning kliimaeesmärkide põhimõtetega.
Hololei: Rail Baltica raha tuleb kiirelt kasutama hakata!
Rail Baltica projekti juures on kõige olulisem vältida edasisid viivitusi ja hakata projekti jaoks määratud raha kasutama, ütles Euroopa Komisjoni liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei Läti rahvusringhäälingule.
Karmid koroonapiirangud takistavad viiruse levikut
Eelmisel nädalal kehtestati Mandri-Hiinas ja Hongkongis karmid piirangud taashoogustunud koroonaviiruse peatamiseks. Tänase seisuga on ööpäevane nakatunute arv vähenenud.