"Veeretame mõtet viia lapsed üle maakooli, aga kas hiljem on võimalik tagasi tulla?" Algav kooliaasta jagab lapsevanemad kahte lehte
Esmaspäeval saadetakse haridusministeeriumist koolidele soovituslikud juhised uueks õppeaastaks, kirjutab tänane Eesti Päevaleht. Üks neist soovitustest on see, et õpilased peavad hakkama koolimajas rangelt vahet hoidma, mis on jaganud lapsevanemad kahte lehte: need, kes saadavad pikalt muretsema...
Vähidiagnoosi saanud laste ja nende perede taustajõud Luive: esimene emotsioon on kohutav, suur hirm — mis nüüd saab, kas mu laps sureb?
Luive Merilai ei tahaks üldse endast rääkida. “Ma unistan, et ma oleks võlur ja mul oleks võlukepp, et kaotada vähk, ent seda ma ei suuda. Ma olen lihtsalt ilmselt tüübilt selline inimene, kellel on soov ja vajadus abiks olla,” ütleb naine, kes on Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu tugikeskus...
Lugeja: see, et väikeste lastega pere lõhki läheb, näitab, et inimesed ei suuda pühenduda kõige tähtsamale
Hiljuti avaldasime ühe 30ndates naise loo, kes tõdes, et mehed peavad teda küll ilusaks ja seksikaks, aga suhet temaga luua ei soovi, sest tal on juba eelmisest abielust lapsed. Selle peale avaldas üks lugeja arvamust, et lapsevanemad peaksid lahku kolima alles siis, kui lapsed täiskasvanud.
Uuring: Rasvunud inimestel on 40%-90% suurem risk surra Covid-19-sse kui tavakaalulistel
Juulis avaldatud Public Health Englandi raport tõdeb, et inimestel, kelle kehamassi indeks (KMI) on 35-40 (ametlik diagnoos “tugev rasvumine“), on 40% suurem risk surra Covid-19-sse, kui normaalse kehakaaluga inimestel. Kui aga KMI on üle 40 (“morbiidne rasvumine“), on risk viirusesse surra 90% k...
12 viisi, kuidas käituda kolleegiga, kes ei tunnista kunagi, et tema tegi midagi valesti
Kontorikeskkonnas on alati vähemalt üks inimene, kellega sa ehk kõige paremini läbi ei pruugi saada. Ehk on see naine, kes pidevalt vingub või mees, kes on sageli sarkastiline? Kõige väsitavam on aga suhelda kellegagi, kes ei tunnista kunagi, et ta eksis.
Lugeja kogemus: lootsin vanemate lahutust, aga seda ei tulnud...
Mõnda aega tagasi avaldasime artikli, kus selgitasime üksikvanemluse plusse. Kommentaarides läksid arvamused lahku, aga üks lugeja räägib oma kogemusest, kuidas tema tegelikult soovis, et vanemad lahutaksid.
Pane tähele, kui otsustate laste pärast kokku jääda, juhtuvad kindlasti need KOLM asja
Paljud inimesed otsustavad jääda kokku laste pärast, uskudes, et nad teevad sellega neile head, aga tegelikult toovad nad ohvriks iseenda õnne.
Kasvatusteadlane: koduõpe on kahe otsaga asi!
"Lõpuks olid nad kõik täielikus ahastuses," kirjeldas vabahariduse spetsialist Tiiu Kuurme, kuidas kevadise eriolukorra ajal kolme poja ema oma väikeses korteris üritas lapsi õpetada. "Kui on tööülesannetega hõivatud vanemad või vanemad, kellel ei ole orientatsiooni õpetada lapsi ja neil ei tule ...
Ravimifirmad ei vastuta Covid-19 vaktsiinide tekitatud kahju eest
Farmaatsiahiiglase AstraZeneca vanemjuht kinnitas, et tema ettevõte ei saa Covidi vaktsiinist põhjustatud võimalike kõrvaltoimete suhtes kohtusse minna. Puudutatud isikutel ei ole selleks õiguskaitsevahendit.   AstraZeneca on üks 25-st ravimifirmast kogu maailmas, kes teevad hetkel Covidi vaktsii...
Kahe lapse ema: minu suhe ja seksielu abikaasaga muutus juba peale esimest sünnitust, aga see oli seda väärt
Olen olnud abielus 11 aastat ja meil on kaks ühist last — 8-aastane tütar ja 4-aastane poeg. Kui enne lapsi olime suhtes vaid meie kaks ja meie igapäevaelu oli vägagi kirglik, siis peale esimest sünnitust see muutus.
Kuidas ennetada rinnavähki
Vähialane teadustöö on mitmete uuringute põhjal näidanud, et rinnavähi riski vähendamine ei ole sugugi keeruline: taimedel põhinev toitumine ja alkoholi tarbimise piiramine on rinnavähi ennetuses kõige olulisemad tegurid.   Ühes uurimuses jälgisid kolme ülikooli teadlased 91 779 naist 14 aasta pi...
Nüüd eestikeelsete subtiitritega: Del Bigtree videointervjuu dr Andrew Kaufmaniga
Highwire’i eestvedaja, Emmyga pärjatud ajakirjanik Del Bigtree intervjueeris hiljuti dr Andrew Kaufmani, kes selgitas, miks ta ei ole veendunud, et SARS-CoV-2 või Covid-19 üldse eksisteerib. Del Bigtree kanal Highwire sai nii selle kui teiste julgete videote eest Youtube´ist sule sappa, ingliseke...