1918. aasta gripipandeemias ellu jäänud Hilda suri nüüd koroonaviiruse tagajärjel
Inglanna Hilda Churchill, kes lapsena sai Hispaania gripi nakkuse, kuid jäi ellu, suri nüüd koroonaviirusest SARS-CoV-2 tingitud viirushaiguse Covid-19 tagajärjel.
Dr Ralf Allikvee: meil seisab ees pikk maraton
«Eestis on kehtestatud meie riigi taasiseseisvumise ajal esimest korda eriolukord. See tähendab, et seisame silmitsi olukorraga, millest tõsisemat pole mitmed põlvkonnad seni näinud,» lausus äsja ametisse naasnud Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Ralf Allikvee.
Pärnu haiglas on koroonaviirusest tervenenud kolm inimest
Pärnu haiglas on ravil neli COVID-19 patsienti, neist üks intensiivravi osakonnas. Tervenenuid on tänase hommiku seisuga kolm.
Rimi soovib kauplustes hommikuti näha ainult riskigruppidesse kuuluvaid kliente
Rimi avab alates 1. aprillist kõik kauplused tunni võrra varem ehk kell 9, et jätta riskigruppidele rohkem aega ostlemiseks.
Ööpäevaga tehti 856 koroonatesti, lisandus 36 nakatunut
Ööpäevaga laekus üle Eesti kokku 856 koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust, millest 4 protsenti ehk 36 analüüsi osutusid positiivseteks.
Nende kahe strateegia kombineerimine aitab seljatada stressi ja ärevust
Põhja-Carolina osariigi ülikooli teadlased leidsid oma uuringus, et parim lahendus ärevuse maandamiseks ja igapäevalahingute võitmiseks on ühendada kaks strateegiat: teadvelolek ja proaktiivne toimetulek.
Psühholoog: kriisi järgmiseks faasiks on pahameel ja süüdistamine
Eriolukorra väljakuulutamisest Eestis on möödas kümmekond päeva ja juba on esimesi märke, et inimesed lihtsalt ei jaksa enam oma koduseinte vahel püsida, kuigi olukord seda nõuab. Kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa sõnul läheb ilmselt lähinädalatel paljude jaoks olukord raskemaks, sest esi...
VIDEO! "Tallinna panoraami" värvikirev nädal
Milline on haiglate seis seoses koroonaviirusega? Kas voodikohti jätkub? Kurjategijad on tekkinud eriolukorda oma huvides ära kasutamas.Vastuseid ja selgitusi otsime tänases saates. TALLINN VEEL LUKKU EI LÄHEKoroonaviiruse tagajärjel on surnud kolm inimest. Üks neist suri Lääne-Tallinna keskhaigl...
Päevad on muutumas pikemaks, aga sina oled ikkagi pidevalt väsinud? Apteeker aitab kevadväsimuse seljatada
Pikk pime periood jääb selja taha ning päikesevalgust on juba palju rohkem, kuid paljud tunnevad end just praegu kevade saabudes tavapärasest rohkem väsinuna. Benu farmatseut Lauri Baar selgitab, mis tekitab paljudele tuttavat kevadstressi või -väsimust ja kuidas seda seljatada.
VIDEO I Dr Riina Raudsiku immuunsüsteemi tugevdava vee retsept
Doktor Riina Raudsik on pikaajalise kogemusega arst, kes peab oluliseks, et tõenduspõhine meditsiin ning alternatiivsed tervenduspraktikad teeksid omavahel koostööd inimese tervise heaks. Tema sõnul on palju asju, mida saab inimene kodus enda jaoks ära teha, et tema immuunsüsteem oleks tugevam. ...
EUROOPA NOORIM KOROONAOHVER: Portugalis suri viirusesse 14aastane koolipoiss
Portugalist pärit 14aastane poiss suri pühapäeva hommiku varajastel tundidel koroonaviirusesse. Hetkel on ta arvatavasti noorim inimene, kes on Euroopas oma elu viiruse tõttu kaotanud, vahendab Daily Mail.
Maskide kandmise kohustus on Tšehhis nakatunute kasvu stabiliseerinud
Tšehhi Vabariigi valitsus muutis kaitsemaskide kandmise kohustuslikuks. Sellest otsusest on nakatumine riigis stabiliseerunud, vahendab Praguemorning.
Hambaravis saab vältimatut abi ette registreerimisel
Tasuta infoliinil aitab hambaarst otsustada, kas tuleb tulla vastuvõtule või kannatab murega oodata, ütles Kaarli hambakliiniku tohter Triin Piikov «Patsiendiminutites».
Mehed, kas teadsite? Need on 15 väikest saladust, mida naised teie eest varjavad
Meil kõigil on omad saladused või väikesed kiiksud, mille kohta me ei taha, et keegi teine teada saaks. Järgnevad saladused on aga need, mida naised kiivalt meeste eest varjavad.
Kui tervislik on sinu kodukontor?
Tervise Arengu Instituut juhib tähelepanu, et ajal, mil paljud kontoritöötajad on oma töökoha sisse seadnud koju, tuleks igaühel läbi mõelda oma töötingimused. Näiteks kindel päevakava, istumisasend, valgustus jms. MTÜ Tööfüsioteraapia füsioterapeut Liina Pääbo on pannud kokku soovitusi koduse ko...
Dr Alice Lill: negatiivne pööre haiguse kulus tekib umbes 7.-8. haiguspäeval
Ida-Tallinna Keskhaigla sisehaiguste keskuse juhataja dr Alice Lill selgitab, kuidas kulgeb koroonaviiruse kulg ja hoiatab, et väga raske haiguskulg võib tabada ka nooremaid eagruppe, kellel pole kaasuvaid haigusi.
Veresuhkru tase on seotud tekkivate tüsistustega
Diabeet võib kaasa tuua palju tüsistusi, sealhulgas nägemise kaotuse, südamelihase infarkti, insuldi ning jalahaavandid. Kuidas mängib veresuhkru tase rolli hiiliva haiguse kujunemisel, selgitab Põhja-Eesti regionaalhaigla endokrinoloog-ülemarst Mart Roosimaa.
Aimar Altosaar: arstide kaitsel
Oleme harjunud, et arstid teevad meid terveks, kui oleme haiged või viga saanud. Suured tervisehädad või ohud nagu praegu kogu inimkonda tabanud viirus ei lase kaksipidi mõelda – arstidelt ootame abi ja nõu.
Eestis elab 1,3 miljonit inimest. Kui palju satub haiglasse, kes surevad?
Tartu ülikooli statistilise matemaatika professor Krista Fischer istub kodukontoris ega kurda tööpuuduse üle. Ta täidab videosilla kaudu õppejõu ja ka teadlase ülesandeid ning proovib koos kolleegidega koroonahaigusega Eesti riigile modelleerida tulevikku.
Ekspert: USA-s võib viirusesse nakatuda miljoneid ja surra üle 100 000
USA administratsiooni kõige suurem nakkushaiguste ekspert Anthony Fauci hoiatas pühapäeval, et riigis võib uude koroonaviirusesse nakatuda miljoneid inimesi ja surra üle 100 000.
Lugeja fotod: koroonakriis on tühjendanud isegi PERHi EMO
Loogika ütleks, et koroonapuhang on niigi kaootilisse erakorralise meditsiini osakonda ainult tööd ja segadust juurde külvanud. Lugeja pildid Põhja-Eesti regionaalhaigla EMOst aga paljastavad, et olukord on risti vastupidine.
Spordiarstide soovitused: kuidas püsida eriolukorra ajal sportlikus vormis
Spordimeditsiini SA spordiarstid dr Leena Annus, dr Pii Metsavas ja dr Virve Vask annavad soovitusi, kuidas püsida eriolukorra ajal sportlikus vormis.
TV3 VIDEO I Sotsiaalminister Kiik: palusin kaitseväe välihaigla Saaremaale viimiseks valmis panna
Tänaseks on Eestis surnud kolm koroonaviirusesse nakatunut. Möödunud ööpäeval tehti enam kui 1000 testi, millest 4 protsenti ehk 39 analüüsi osutusid positiivseks. Kokku on nakatunuid 679, haiglaravil viibib 56 ja neist intensiivis 10 inimest, kes kõik on kriitilises seisus.  The post TV3 VIDEO ...
TERVISTAV NAAT 10 MOEL: valmista naadivõrsetest pestot, omletti, kooki ja moosi!
Värsked C-vitamiinist ja kasulikest mineaarlainetest pakatavad naadivõrsed suisa paluvad, et neist salatit või pestot tehtaks.
Viis koroonauuringute leidu, mis annavad põhjust olla lootusrikas
Teadlased üle maailma teevad tööd, et proovida uut koronaviirust mõista, ravida ja ära hoida. Medical News Today heitis pilgu lootustandvatele uuringutulemustele.
Üleskutse: Kuressaare haigla vajab kaitsevahendeid
Koroonaviiruse levik on tekitanud suure vajaduse mitmesuguste kaitsevahendite järele. If Kindlustus aitas Kuressaare haiglat 10 125 paari kaitsekinnaste, 4800 desinfitseeriva rätiku ning 3000 ühekordse mütsiga. Igasugune sarnane abi on haiglatesse oodatud.
SUUR INTERVJUU | Terviseameti juht: prognoosime 30 000 haigestunut ja 1300 hospitaliseerimist, see on leebe prognoos
Terviseameti peadirektor Merike Jürilo ütleb intervjuus Õhtulehele, et Eestit poleks koroonaviiruse levikust päästnud ka see, kui oleksime end juba varem riigina lukku pannud. „Siis me oleks tänaseks päevaks ühiskonnana peaaegu et kokku kukkumas.“
Lääne-Tallinna haiglas suri koroonaviirusesse eakas mees
Lääne-Tallinna haiglas suri pühapäeva hommikul koroonaviirusesse eakas mees, kokku on nüüd viirus nõudnud Eestis kolm inimelu.Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul oli lahkunud 83-aastane mees. Ööl vastu pühapäeva suri Saaremaal hooldekodus koroonaviirusesse nakatunud 90-aastane mees. Esimene koroon...
Kriisiinfotelefon 1247 pakub nüüdsest ka psühholoogilist esmaabi
Häirekeskuse kriisiinfotelefon 1247 pakub nüüdsest elanikkonnale ka psühholoogilist esmaabi. Abi osutamiseks tehakse koostööd sotsiaalkindlustusameti ohvriabi kriisitelefoni 116 006 spetsialistidega.
REPORTER I Personaaltreener Siim Kelner räägib, kuidas hoida praegusel ajal keha ja vaimu värskena
Kuidas hoida oma keha ja vaimu värskena, toonuses kodus, just praegusel ajahetkel, kui igasugune kogunemine, trennitegemine, sotsiaalne läbikäimine on keelatud? Füüsiline koormus olevat ju vaimule parim pai. Reporter käis külas personaaltreeneril, Siim Kelneril, kel mõned nipid siiski kõigile spo...
Kuulo Kutsar: kas pakendid on nakkusohutud?
Epidemioloog Kuulo Kutsar arutleb selle üle, kas poest või tellides saadud kaubapakendis võib ka kaasa saada üllatuse koroonaviiruse piiskadest määrdunud pinna näol.
Hiina juhtivteadlane George Gao: maski mittekandmine on suur viga
Dr George Gao on Hiina CDC ehk haiguste kontroll- ja ennetuskeskuse juht, kes on olnud koroonaviiruse uurimises esirindel, alates selle vallandumisest Hiinas. Science intervjueeris Hiina juhtivteadlast, et saada otse allikalt ülevaadet viiruse olemusest, kontrollmeetmetest ja ravist.
Koroonaviiruse põdemise intensiivsus peitub geenides
SARS-CoV-2 viirus on selektiivne. Osadel inimestel ei avaldu sümptomeid või põetakse viirus kergelt läbi, teised saavad püsivaid kahjustusi ega ela viirust üle. Teadlased üle maailma on asunud koguma põhjuste tuvastamiseks patsientide geneetilist materjali, vahendab Science.
Koroonaviiruse ravis võivad võtmerolli omada haigusest paranenud
Taaselustatud on vana idee infektsioonide vastu võitlemiseks – passiivne immuunsus –, kuna koroonaviiruse vastu veel vaktsiini ega ravi ei ole. Kui see toimib, kasutatakse COVID-19-st taastunud inimeste vereplasmat tervishoiutöötajate kaitsmiseks ja haigete tervise turgutamiseks, vahendab Washing...
Meie aja kangelased
Samal ajal, kui suur osa Saaremaa inimestest viiruse tõttu või haigestumise hirmus koduseinte vahel istuvad, seisavad teised hea selle eest, et kõik eluks hädavajalik oleks tagatud. Et vajadusel annaks keegi esmaabi, valvaks korda, kindlustaks elektri ja toasooja ning selle, et kraanist tuleb vett.
Perearstile võivad pöörduda ka ravikindlustuseta isikud
"Koroonakahtluse korral võivad ka ravikindlustuseta isikud julgelt pöörduda mistahes lähima perearstikeskuse poole, kelle tegutsemine on võrdsustatud vältimatu abi andmise asutustega," ütles sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juht Heli Paluste. "Vältimatu hambaravi kliinikute loetelu on leitav...
Haigekassa hakkab eriolukorras tasuma esimeste haiguspäevade eest
Seoses eriolukorraga alustab haigekassa hiljemalt mais esimese kolme haiguspäeva eest hüvitise tasumist, haiguspäevi hüvitatakse eriolukorra lõppemiseni avatud haiguslehtede eest.
ERHL: ravimite tootmisplaanid tuleks avalikustada
Eesti Ravimihulgimüüjate Liidu (ERHL) hinnangul oleks ravimite Eestisse toomisel ja varude planeerimisel abiks info Eestisse suunatud ravimite tootmise kohta.
Itaalias tervenes 101-aastane koroonaviirusest
101-aastane mees on pärast uudsest koroonaviirusest toibumist haiglast välja kirjutatud, teatas Itaalia linna Rimini abilinnapea Gloria Lisi, vahendab CNN.
Aja auk. Tabudeta
VTA: puuduvad teaduslikud andmed, et koroonaviirus leviks toidu kaudu
«Kuna teaduslike andmete järgi inimesed koroonaviirusega toidu kaudu ei nakatu, on ebatõenäoline, et viirus Covid-19 levib toiduga,» teatab veterinaar- ja toiduamet.
Perearst selgitab, kelle jaoks on koroonaviirus kõige ohtlikum
Millised inimgrupid ja miks on koroonaviirusest rohkem ohustatud, räägib perearst Piret Rospu blogis «Sinu terve laps».
Koroona sai sitke vastuvõitleja
Arkadi Popovile (48) ulatati Tartu Ülikoolist arstidiplom kakskümmend viis aastat tagasi. Pealinna poisina naasis ta kodulinna ning on erakorralise meditsiini arstina leiba teeninud kõigis kolmes Tallinna suurhaiglas, lisaks linna kiirabis. Viimastel aastatel on Popov juhtinud Põhja-Eesti regiona...
Lugeja küsib: mida teha, kui peres on haigestunu?
Talinna Kivimäe perearstikeskuse perearst dr Lembi Põlder vastab Postimehele saadetud küsimusele, mida teha olukorras, kui perekonnaliige on haigestunud.
Bolt Food liitub toiduohutusalase platvormiga
Seoses toidukullerite osakaalu märgatava tõusuga igapäevaelus, alustas Bolt Food koostööd toiduohutuse tarkvaraettevõttega FoodDocs. Eesmärgiks on abistada Bolt Foodi platvormil toitu pakkuvatel ettevõtetel täita olulisi toiduohutusnõudeid ning anda seeläbi ka oma panus COVID-19 leviku takistamis...
Regionaalhaigla avas kiiritusravi patsientidele nõuandetelefoni
Põhja-Eesti Regionaalhaigla käivitas nõuandetelefoni kiiritus- ja samaaegset keemiaravi saavatele haigetele. Nõu annab onkoloog.
Koroonaviirusesse nakatunute ebatavalised sümptomid
Selgub, et paljudel positiivseks testitud koroonahaigetel avalduvad sümptomid, mida norm veel ei kirjelda, vahendab Vice.
Prantsusmaa noorim koroonaviiruse ohver on 16-aastane tüdruk: kõik algas kergest köhast
Prantsusmaal on reede hommiku seisuga koroonaviirusesse surnud 1696 inimest, noorim neist välismeedia teatel 16-aastane tüdruk, kel polnud varasemaid terviseprobleeme.
Insuldi ravikorralduse keskmes on haige
Neli haiglat proovivad kahe aasta vältel läbi erinevaid lahendusi insuldi üle elanud inimeste ravi ja eluolu korraldamisel, et parandada elukvaliteeti ja vähendada korduvhaigestumusi.
Arstide liidu juht: koroonaviiruse patsiendid vajavad intensiivravi mitu nädalat
Arstide liidu president Jaan Sütt selgitas, et koroonaviiruse pärast intensiivraviosakonda sattuvad inimesed vajavad seal ravi mitu nädalat. Tema sõnul peaksid inimesed püsima kodudes, et vältida haiglate intensiivravikohtade täitumist sellise piirini, millega Eesti meditsiinisüsteem enam toime e...
Lugeja küsimus: kes on kohustatud maski kandma?
Postimehele on laekunud palju lugejaküsimusi maskide kandmise ja nende kättesaadavuse kohta. Küsimustele vastab Apotheka proviisor Anne-Mai Rogenbaum.
Haiglad ootavad terviseametilt kiirema testi turulelubamist
Eesti haiglad soovivad COVID-19 määramiseks kasutada uut ja mitu korda kiiremat testimisviisi. Ehkki näiteks USA lubas testi turule juba neli päeva tagasi, jääb terviseamet veel kahe vahele – testil ei ole Euroopa Liidus tarvilikku CE-märgist.
Terviseamet: hetkeseisuga on Eestis koroonaviiruse diagnoosi saanud 30 tervishoiutöötajat
Terviseametist kinnitatakse Delfile, et üle Eesti on praeguseks koroonaviiruse diagnoosi saanud 30 tervishoiutöötajat.
Terviseamet selgitab, miks ei ole mõtet osta internetist SARS-CoV-2 kiirteste
Terviseametile on saabunud mitmeid päringuid seoses e-poodides müüdavate koroonatestidega. Amet juhib tähelepanu, et tegemist ei ole enesetestimiseks sobilike testidega. Pakutavad testid on ainult professionaalseks kasutamiseks, mida ei tohi müüa ega reklaamida kui koduseks kasutamiseks mõeldud t...
Tänavapuhastus ei ole kõige efektiivsem meede viirusega võitlemisel
Business Insideris avaldasid veebruaris terviseekspeerdid ja infektsioonikontroll arvamust, et tänavate desinfitseerimise ressurss tuleks hoopis suunata haiglate põhjalikumale puhastusele, kuna viirus ei ela kaua kõvadel pindadel ning inimesed ei katsu enamasti tänaval pindasid. Maailmas on mitme...
Vähihaige nelja-aastane saab koroonaviiruse tõttu näha isa vaid läbi akna
Internetis levib kulutulena südantlõhestav foto vähktõbe põdevast nelja-aastasest tüdrukust, kes saadab isale musi läbi aknaklaasi. Kaader juhib tähelepanu enese isoleerimise olulisusele.
Toidutehnoloog Katrin Liivat selgitab, kellel lasub toiduohutuse vastutus
Toidutehnoloog Katrin Liivat ettevõttest FoodDocs rõhutab, et kuigi koroonaviirus ei levi toidu kaudu, jääb see pindadele, seega tuleb kriisiolukorras rohkem tähelepanu pöörata toiduohutusele.
Teadlaste prognoos koroonaviiruse levikule Eestis lähinädalatel
Mustema stsenaariumi korral võivad vajada Eestis lähinädalatel koroonaviiruse tõttu korraga intensiivravi sajad inimesed. Samas võib epideemiast võitu saada, järgides eeskujulikult juba kehtestatud meetmeid, vahendab ERR.
Hambaarstid kutsuvad üles kolleege annetama haiglatele isikukaitsevahendeid
Vaikus riigi pressiosakondades. Kuni ravivea mainimiseni jäid küsimused koroonasse surnud patsiendi kohta vastusteta
Koroonaviirusesse surnud 83-aastane hiidlane saabus haiglasse COVID-19 diagnoosiga ja tema seis muutus väga kiiresti kriitiliseks.
Terviseamet selgitab Tallinna ühistranspordi ja tänavate puhastusplaani
SARS-CoV-2 levik on tekitanud küsimusi, et milliseid tingimusi seatakse tänavate ja avalike kinniste ruumide puhastamisel, küsimustele vastab Terviseamet.
Miks sisaldab desoaine just alkoholi? „Peasüüdlane“ tuleb Tartu ülikoolist!
Kuigi juba teisel sajandil meie ajaarvamise järgi soovitasid arstid puhastada haavu alkoholiga, täpsemalt veiniga, pärineb esimene vastav teadustöö, mis uuris etanooli mõju antiseptikuna, 1875. aastast (osadel andmetel 1876) ja Dorpati ülikoolist. Tänapäeval tunneme seda haridusasutust Tartu ülik...
Eestis on tänavu gripi tõttu surnud 10 inimest
Kokku on hooaja algusest grippi surnud 10 inimest, nende hulgas üheksakuune laps. Üheksa inimest on olnud vanuses 65 ja vanemad. Kõik lahkunud kuulusid gripi suhtes riskirühma, keegi polnud vaktsineeritud. Peamiseks kaasnevaks riskiteguriks on olnud vanus ja kroonilised haigused, vahendab tervise...
Sünnitusabi pakkuvad MTÜ-d ei ole rahul epideemiaaegsete soovitustega
Eesti Naistearstide Selts, Eesti Ämmaemandate Ühing, Eesti Lastearstide Selts ja Eesti Perinatoloogia Selts avaldasid 17. märtsil soovitused «Sünnitus, raseda ja vastsündinu jälgimine Covid-19 epideemia ajal», millega ei ole päri mitmed sünnitusabi pakkuvad MTÜ-d.
PERHi kiirabikeskuse juhataja selgitab, millal kutsuda erakorralist abi
Põhja-Eesti regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja dr Arkadi Popov kirjeldab kiirabi valmisolekut koroonaviirusega võitluseks.
PRFoods teeb Kuressaare meedikutele suure annetuse
Kodumaine kalatootmisettevõte PRFoods toetab Saaremaa meedikuid isikukaitsevahenditega, samuti annetavad ettevõtte juhatuse ja nõukogu liikmed koroonaviirusega võitlemiseks oma kahe kuu palga.
Eriolukord Elronis: millised on muutused?
Nakatunute arv Eestis on kõrge, 37 protsenti Eesti inimestest ei võta viirust tõsiselt ja haigussümptomid kõigil ei avaldu, seetõttu on eriti oluline, et kõik ettevõtted, riigiasutused ja teenusepakkujad annaksid oma panuse viiruse leviku tõkestamisele ja teavitustööle. Kuidas tegeleb Elron eriol...
Kontrollimata desovahendid loovad petliku turvalisuse
Desinfitseerimisvahendite puudus ja suurenev nõudlus on toonud turule kontrollimata ja registreerimata desinfitseerimisvahendid, millel võivad puududa desinfitseerivad omadused, teatab terviseamet.
Abikäsi olemas ka eriolukorras! Vähiravifondile on tänavu saanud toetuda ligi 100 Eesti peret
Alates eriolukorra kehtima hakkamisest 12. märtsil on vähiravifondi abisaajate hulka lisandunud seitse Eesti inimest, kelle ravidesse panustab fond kokku 61 000 eurot. Nende hulgas 43-aastane mitme lapse ema Marika, kes põeb munasarjavähki ning 51-aastane kuuekordne vanaema Merike, kellel on vaag...
Valitsus andis meditsiinile lisaraha
Valitsus eraldab tervishoiusüsteemile koroonaviiruse tõttu tekkivate erakorraliste kulude katmiseks 201 miljonit eurot.
New Yorgi arst: «Kaks nädalat tagasi oli elu hoopis teistsugune»
«Esimeste positiivse diagnoosiga patsientide järel pääses põrgu valla,» kirjeldas arst CNNile olukorda New Yorgis.
Rimi hakkab Eesti kiirabitöötajaid energiarikaste toidupakkidega varustama
Alates tänasest saavad üle Eesti tegutsevad kiirabibrigaadid Rimidest saadetise, milles on tervislikud ning energiarikkad toiduained nagu puuviljad ja pähklisegud, mis annavad kiirel ajal lisaenergiat. Rimi varustab kiirabitöötajaid toidupakkidega esialgu järgmised neli nädalat.
Toitumisterapeut avaldab, milliseid toite peaksid sööma, et immuunsüsteem tugevana püsiks
Delfi Naistekas ja toitumisterapeut Jaanika Tapver jätkavad nõuannetega, kuidas eriolukorra ajal tervislikult ja mitmekülgselt toituda. Näiteks, miks poes võiks nüüd valida külmutatud marju lahtiste puuviljade asemel ja eelistada kaalukaubale pakendatud pähkleid?
Terviseameti soovitused, kuidas viirust pindadelt eemaldada
Viirust on võimalik pindadelt tõhusate puhastamisviiside ja puhastusvahenditega eemaldada, vahendab terviseamet. Märgkoristus on vajalik pinnal olevast mustusest, sealhulgas mikroorganismidest lahti saamiseks.
Keskpäeval helisevad kirikukellad mälestuskelladena
Tänasel paastumaarjapäeva palvepäeval helisevad kell 12 kirikukellad mälestuskelladena.
Silmaarsti viis soovitust, mis aitavad nägemist parandada
Silmade kaudu saab inimene umbes 90 protsenti kogu välisinformatsioonist. Ülemiste Tervisemaja silmakeskuse silmaarst dr Elo Sein annab soovitusi, kuidas igapäevaselt säilitada ja parandada nägemist.
„Köhin nagu korsten“, „hirm on tööl olla“: koroonaviirus on murdnud 21 Kuressaare haigla töötajat
Kuressaare haigla töötajad ütlevad, et paarikümne kolleegi nakatumine tekitab neiski hirmu. „Oleks praegust ette teadnud, jäänuks juba varem pensile.“ Samas on neid, kelles kasvab sellega hoopis missioonitunne: „Organiseerin lapsed maale ja tean, et olengi sõjas. Kui püssid ei paugu, siis see ei ...
Põhja-Eesti regionaalhaigla 90 töötajat on isolatsioonis
Erinevatel põhjustel oli eilse seisuga isolatsioonis 90 Põhja-Eesti regionaalhaigla töötajat, vahendab Med24.
Stockholmis on viimase ööpäevaga surnud koroonaviirusesse 18 inimest
Stockholmis on viimase ööpäevaga surnud koroonaviiruse tõttu 18 inimest, teatas Rootsi pealinna tervishoiujuht Björn Eriksson.Stockholmis on viimase ööpäevaga surnud koroonaviiruse tõttu 18 inimest, vahendas BNS Erikssoni.  Moskvas suri kaks eakat patsienti, kelle koroonaviiruse test osutus posit...
Psühholoog Voldemar Kolga vandenõuteooriatest ja eriolukorrast: koroonapandeemia tingimustes otsustamine on irratsionaalne
Ärev aeg on tekitanud mitmete vandenõuteooriate levimise. Olgu siis jutt sellest, et koroonaviirus on Ameerika või Hiina biorelv, tegemist on sõjaväelise korra kehtestamisega kogu maailmas või on pandeemia põhjuseks hoopis 5G võrgud. Sellise informatsiooni lai levik tekitab usaldamatust ja ärevus...
KUUM KLÕPS | Näitlejanna õrritas fänne ihualasti poseerides: selline on vaade mikrolaineahju seest
Supermodell Suki Waterhouse jagas sotsiaalmeedias paljastavat pilti, mis kindlasti paljudel karantiinimõtted eemale peletab.
Kas koroonaviiruse võib saada lemmikloomalt või teda sellega nakatada?
Hetkel ei ole tõendeid, et SARS-Cov-2 viirus oleks võimalik saada lemmikloomalt või muult koduloomalt. Kassidel ja koertel on küll oma sama perekonna viirused, kuid need erinevad käesolevast ning ei nakka inimestele ega teistele lemmikutele. Inimese SARS-Cov-2 ei põhjusta ka lemmiklooma haigestum...
Haigekassa rahastab I trimestri sõeluuringu NIPT testiga asendamist
Alates 17.märtsist rahastab Haigekassa Eesti Naistearstide Seltsi palvel NIPT testi kõigile rasedatele, kelle I trimestri kombineeritud sõeluuring riigis valitseva eriolukorra tõttu tühistatakse.
Dirigent Hirvo Surva ja eeskujuliikumine: helistame lähedastele!
Dirigent Hirvo Surva ja eeskujuliikumine «Valge Õhupall» kutsuvad kriisi ajal pöörama rohkem tähelepanu suhtlemisele oma lähedastega. Juba sel pühapäeval kutsutakse helistama oma vanematele sugulastele, et keegi ei peaks kriisi ajal üksindust taluma.
Eestis suri esimene koroonaviirusesse haigestunud inimene
Lahkunu oli 83-aastane naine, kes hospitaliseeriti Lääne-Tallinna keskhaiglasse 20. märtsil. Patsiendil oli teada varasem krooniline südame-veresoonkonna probleem. "Peame olema valmis, et selle viiruse tagajärjel võib Eestis surra veel inimesi, mistõttu on lähikontaktist hoidumine eakate ja kroon...
Euroopa ravikindlustus kehtib ka koroonaviiruse puhul
Inimestele, kes on Eestis ravikindlustatud ning viibivad hetkel Euroopa Liidus, Euroopa Majanduspiirkonnas või Šveitsis, osutatakse vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel nendes riikides elavate inimestega. Vajaminev arstiabi on tagatud ka koroonaviiruse puhul.
Ämmaemand Ingrid Kaoküla: ilma partnerita sünnitamine ei tähenda kindlasti üksinda sünnitamist
Kodusünnitus OÜ tegutseb aastast 2014, et pakkuda Eestis kodusünnitust planeerivatele peredele ametlikult võimalust sünnitada turvaliselt kodus. Ettevõtte looja Ingrid Kaoküla on ämmaemandana töötanud juba 33 aastat. Kaoküla jagab oma vaateid praegusest eriolukorrast ning lahendusi olukorraga ter...
Koroonaviirus nõudis Eestis esimese inimelu
Täna suri Lääne-Tallinna keskhaiglas koroonaviirusesse nakatunud patsient, kinnitas Postimehele haigla pressiesindaja.
Itaalia ja Hiina uuringud kinnitavad, et sümptomiteta viirusekandjad on ohtlikud
Lombardias on nakatunute arv kõrgeim Itaalias. Sealsete patsientide ja viirusekandjate analüüsimine on näidanud, et tugevate sümptomite ja süptomiteta inimestel on viiruse hulk organismis sama kõrge. Wuhani uuring teatas, et 60 protsenti viirusega kokkupuutunud inimestest olid sümptomiteta, vahen...
Kas sa ei tunne enam hästi lõhnu või maitseid? See võib viidata koroonanakkusele
Briti kõrva-, kurgu- ja nina-arstid soovitavad koroonakarantiini ka neile, kellel tavasümptomeid pole (köha, hingamisraskused, palavik, väsimus), aga kellel on hiljuti nõrgenenud maitsemeel ja/või lõhnataju.
Neeme Raud eriolukorrast: võib-olla peakski olema elus rohkem olesklemist
25 aastat New Yorgis korrespondendina töötanud ajakirjanik Neeme Raud ütles, et kui lasta eraldatusel ja tühimikul endale peale vajuda, siis tekivadki igavus ja mõtted, kuidas aega täita.
Eestis suri esimene inimene koroonaviirusesse
Terviseameti teatel suri täna Eestis esimene inimene koroonaviirusesse.
Kaspars Garda: Kuidas kodus püsides end vormis hoida? Eks ikka velotrenažööriga!
Aktiivse eluviisiga inimestel on regulaarsed treeningud olulised. Kui sageli hoiab värskes õhus sportimast tugev tuul, pakane või vihm, siis praegune takistab seda kehtestatud eriolukord. Mida siis teha?
Koroonakogemus: teadmatus paneb teisest eemale hoidma justkui katkust
Üks Rakvere gümnaasiumi neiu, kes tähistas Võrumaal oma isa sünnipäeva, on tundnud ennast hästi: nohu, köha ja palavikku pole olnud. Mõni aeg tagasi sai ta koroonaviiruse diagnoosi. Üksi pole keegi – see mõte ühtäkki ei kehtinud.
EESLIINIL: mitme haigla töötajad on nakatunud koroonaviirusega
Tervisehoiutöötajad panevad patsiente ravides end kõige suuremasse nakatumisohtu. Haiglad on töötajate haigestumiseks valmis.
Lepiti kokku rahvusvahelised reeglid Covid-19 vaktsiini kliinilisteks uuringuteks
WHO, Euroopa Komisjon ning erinevate riikide ravimiametid avaldasid rahvusvahelise ravimijärelevalveasutuste koalitsiooni (ICMRA) organiseeritud kohtumise kokkuvõtte, mis annab ülevaate ravimiametite ootustest Covid-19 vaktsiinide arendamise ning andmete esitamise võtmeaspektides.
Jack Ma arendas viirusega võitlemiseks tasuta meditsiiniplatvormi
Hiinas on näha viiruse taandumise märke, kuid ühiskonnas kasvab pinge selle järjekordse võimaliku massilise vallandumise osas. Meditsiiniplatvormi loomine on hetkel Hiina filantroobi ja ärimagnaadi Jack Ma kolmas oluline panus viirusega võitlemisse.
VIDEO! Perearstide seltsi juhend lapse koduseks raviks pandeemia ajal
Eesti Perearstide Selts saatis lapsevanemale ägeda haigusega lapse koduseks raviks COVID-19 pandeemia ajal juhendi, milles tutvustab koroonaviirushaiguse põhisümptomeid ja annab nõu, mida nende ilmnemise korral teha.     Koroonaviirushaigus on viirusinfektsioon, mille põhisümptomid on halb eneset...
Avesta praktilised õpetused igaks päevaks
Personaaltreener õpetab, kuidas tagada karantiini ajal laste füüsiline aktiivsus
Karantiini ajal on vanematel rohkem aega lastega koos veeta, mistõttu võib paratamatult tekkida olukord, mil ei osata laste üleliigse energiaga midagi peale hakata. Kui tavapärane rutiin lapse jaoks kulgeb kodu-lasteaed-kodu või kodu-kool-(trenn/huviring)-kodu, tuleb nüüd silmitsi seista pisut ke...