MURRAME MÜÜTE | Need on kuus kõlakat hammaste ja suutervise kohta, mis tegelikult paika ei pea
Hammaste ja suutervisega on seotud mitmeid väärarusaamu, mille järgi igapäevaselt talitades võime enda või oma laste hammastele tahtmatult kahju teha. Panime kirja enamlevinud müüdid, mis hammaste ja suutervise kohta ringlevad ning selgitame, miks need tõele ei vasta.
LIHTNE ARGIROOG SUVILASSE | Lillkapsapirukas hakklihapõhjal
Selle lihtsa argiroa võid valmistada ahjus, nagu retseptis kirjas, aga suvisel ajal suvilas, kus võib-olla ahju polegi, saab selle hõlpsalt ka pliidil panni peal valmistada. Ahju panemise asemel kata lihtsalt pann kaanega ja küpseta keskmisest veidi madalamal kuumusel, kuni muna on kalgendunud, l...
Rootsis suri ööpäevaga koroonaviirusesse 18 inimest
Rootsis suri ööpäevaga koroonaviirusesse 18 inimest ja uusi nakatumisi tuvastati samal ajal 475, teatas neljapäeval tervishoiuamet.
Miks võib pääsukese pesa alt leida surnud linnupoegi?
Lehelugeja leidis hiljuti oma verandalt surnud suitsupääsukese pojad ja tundis muret, mis põhjusel linnud hukkuda võisid. Selgitusi jagas Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi linnuökoloog Marko Mägi.
Uurimus: millistes ametites inimene kauem elab?
Tööstress ja iseseisvuse puudumine lõhuvad töötaja vaimu ja lühendavad eluiga.
Putukahammustuste ja nõelamisega toimetuleku meelespea
Inimeste reaktsioon putukahammustustele ja nõelata saamisele võib olla väga erinev. Osade inimeste jaoks võib jääda putukahammustus või torge märkamatuks, teistel aga tekib tugev valu ning allergiline reaktsioon koos lööbe ja tursega. Terviseeksperdid annavad nõu tekkinud vaevuste leevendamiseks ...
Lugeja koroonaviiruse teisest lainest: mõned usuvad siiralt, et kõigil tuleb see läbi põdeda ja kes surevad, pididki surema. Nii ei saa ju mõelda!
Kuna viimasel ajal, mil paljudes riikides on tulnud koroonaviiruse teine laine, oleme erinevates seltskondades selle haiguse teemadel jälle rohkem vestlema hakanud ja mulle on üks asi südamesse läinud.
WHO andis teadlastele järele: koroonaviirus jääb tõesti ruumi hõljuma
Tänaseni tunnistas Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) nakkuse leviku võimalust vaid haige inimese köhatamise või aevastamisega pindadele sattunud piiskade kaudu. WHO suhtumine koroonaviiruse levikusse ja nakatumisesse muutus pärast 239 teadlase kirjalikku pöördumist, kus soovitati tungivalt arv...
Hambaarst hoiatab: sümptomid keelel, mida ei tohi tähelepanuta jätta
Kui paljud teist regulaarselt oma keelt uurivad? Tõenäoliselt mitte eriti tihti. Teeme selgeks, milliste muutuste suhtes oma suus peaks tähelepanelik olema.
Elustiili podcast: Maailma Terviseorganisatsiooni juhised rasedatele, mida Eestis harvem järgitakse
Uues Elustiili podcast’i episoodis räägitakse väga paljusid naisi, aga kindlasti ka mehi puudutavast probleemist – rauapuudusest ja ühest võimalikust preparaadist, kuidas seda probleemi lahendada.
Vaimne vorm kui tööandja ja ettevõtja poolt teadvustamata ressurss
Hea uudis on see, et oleme eriolukorra lõpetanud ja pandeemia süngemad hetked on seljataha jätnud. Nüüd on vaja märgata mida muuta ja kuidas tegutseda tõhusalt,  kaotamata sealjuures oma vaimset tervist. Jagame siinkohal videot, mis annab sulle baasteadmised vaimse vormi kohta ja näitab kuidas va...
MÕNUS JOOGAPÄEV I Joogaõpetaja Tiit Trofimov: jooga annab juurde painduvust ja tervist
“Meie tervis sõltub suurelt jaolt painduvusest ja kui sa veel ei ole proovinud enda jaoks joogat, siis mul on sulle hea sõnum. Sellel laupäeval, 11. juulil, on Liipa talus Mõnus Joogapäev. Tule sinna kohale kogema, siis sa saad ka teada, kui palju võib jooga sulle andma hakata sinu elus, sa hakka...
2019. aastal suri Eestis südame ja veresoonkonna haigustesse rohkem kui Paide linnatäis elanikke
Haigekassa ja Tervise Arengu Instituudi tehtud raviarvete ja täiskasvanute liikumisharjumuste analüüsist selgus, et 2019. aastal suri Eestis kõrgvererõhktõve tõttu rohkem inimesi, kui on Paide linnas elanikke. Loe "2019. aastal suri Eestis südame ja veresoonkonna haigustesse rohkem kui Paide linn...
Kas insuliinipenne saab taaskasutada?
Plasttoodete tarbimise vähendamine on tänapäeval paljude jaoks sama tavaline osa igapäevasest elust kui prügi sorteerimine. Seepärast püüdlevad inimesed, firmad ja organisatsioonid selle poole, et vähendada plastjäätmete hulka ning anda jäätmetele taaskasutuse käigus uus elu.
Personaaltreener soovitab: Kuidas grillida tervislikult?
Grillihooaeg on täie hooga käimas. Lisaks sellele, et grillimisel on suur osa suvistes tegevustes, on see ka üks tervislikemaid toiduvalmistamise viise. Sütel võib küpsetada liha, köögivilju ja isegi ka mõningaid puuvilju. Personaaltreener Rauno Rikberg jagab mõned soovitused, et suvine grill eri...
Soolestiku mikrofloora tasakaal on tervisele ääretult oluline! Mis juhtub, kui see on tasakaalust väljas ja kuidas selle tööd toetada?
Kuna soolestikku peetakse oma suure mõjusfääri tõttu kogu inimorganismile meie teiseks ajuks, siis tasub selle tervisele pöörata suurt rõhku, märkis toitumisnõustaja Katri Merisalu. Soolestiku mikrofloora tasakaal sõltub nii meie soost, vanusest, geneetikast kui ka keskkonnatingimustest.
Õiguskantsler: Wismari haigla ei tohi patsiente kinni hoida
Wismari haiglasse kontrollkäigu teinud õiguskantsleri sõnul ei tohiks haigla kinni hoida sealt lahkuda soovivaid patsiente, samuti tuleks tagada patsientidele õues jalutamise võimalus.
Need on põhjused, miks sa peaksid saunas käies ennast korralikult vihtlema
Seda teavad kõik, et vihtlemine tugevdab tervist ja ühe õige sauna juurde kuulub loomulikult saunaviht, aga mis puust peaks viht olema ja mille vastu see aitab, selle teeb selgeks Naisteleht.
Ühendriikides suri ööpäevaga koroonaviirusesse 833 inimest
Ühendriikides suri ööpäevaga koroonaviirusesse 833 inimest, teatas kolmapäeval üleilmset viiruselevikut jälgiv Johns Hopkinsi ülikool.
Ortopeedia Arstid mullu kasumis
Ortopeedia Arstid AS majandustegevus 2019. aastal oli positiivne, puhaskasum oli 73 600 eurot.
Ekspertide sõnul kutsub koroonaviirus eakatel tihti esile ebatüüpilise sümptomi
Ekspertide sõnul on deliirium Covid-19 tõttu hospitaliseeritud eakate patsientide seas tavaline sümptom, vahendab Yahoo News.
On aeg korjata pärnaõisi: kuldne pärnaõis turgutab tervist ning leevendab külmetust ja grippi
Pärnad alustavad õitsemist juuli alguses ning nende korjeaeg kestab paar nädalat. Pärnaõieteed on haiguste ravimiseks joodud juba kaua. Loe, miks juba meie vanemad ja vanavanemad pärnaõisi kasutasid ning saa teada, miks on pärnaõietee kasulik.
Pärnu Haigla tervishoiutöötajatele makstakse õppelaenu toetust
Vähemalt aasta Pärnu haiglas töötanud tervishoiutöötajad, kes on saanud diplomi pärast 2000. aastat, võivad kuni 1. augustini taotleda linnavalitsuselt õppelaenu tagasimaksmise toetust.
4 fakti, mis toetavad mõttemustri muutust
Koolitaja ja coach Raimo Ülavere toob oma blogis välja 4 fakti, mis toetavad inimeste mõttemusti muutust.
Kuidas nutisõltuvust ennetada ja leevendada?
Tartu Ülikooli ja Ulmi Ülikooli matemaatikahariduse peaspetsialist Dmitri Rozgonjuk annab veebiportaalis Med24 nõu, mida teha, kui arvad, et kasutad liigselt oma nutiseadmeid ning internetielu hakkab häirima igapäevaseid toimetusi. Loe "Kuidas nutisõltuvust ennetada ja leevendada?" täispikka arti...
Projekt „Õed tagasi tervishoidu“ alustab taas
Viimastel aastatel on õdede väljaränne suurenenud ja paljudes tervishoiuasutustes ei jätku piisaval arvul õdesid. Üheks lahenduseks oleks tuua Eesti tervishoidu tagasi õdesid, kes hetkel õena ei tööta. Paljud õed, kes on kaua õe kutsetööst eemal olnud, vajavad eelnevalt omandatud teadmiste ja osk...
Terved igemed - terve organism
Veritsevad igemed võivad olla märk sellest, et Teil on periodontiit - igemepõletik. Hiljutised uuringud näitavad, et igemete tervis on otseselt seotud inimese üleüldise tervisega. Eriti tihe seos on sellel aga diabeedi ning südame- ja veresoonkonna haigustega.
PUUK HINDAB SOOJUST! Õige kaitse ja eemaldamine päästab lapsed ohtlikest haigustest
Puugid varitsevad ohvrit sageli rohus, põõsastes ja lehtedes. Lapsele piisab puugi saamiseks, kui ta püherdab mänguhoos rohul või kõnnib läbi murututi.
KOROONAVIIRUS MAAILMAS: üle 11 miljoni diagnoositud nakatunu ja 537 000 surma. Austraalias oli uus puhang
Koroonaviirus Sars-CoV-2 levib 213 riigis. Esmapäeva hommikuks on kogu maailmas tuvastatud 11 563 004 haigusjuhtumit. Surnud on 536 843 ja paranenud 6 537 765 inimest.