Beatrice'i elu on täielikult kokku varisenud: nüüd tahaks lihtsalt nutta. Oleme pankrotis!
Moe- ja restoraniäri ajav Beatrice (50) elab hetkel raske südamega - kriips on peal nii modellindusel, moekollektsioonidel, kui ka restoraniäril.
Kunstliku hingamise abil haiguse seljatanud räägivad tervenemise pikast kadalipust
Isegi aasta pärast intensiivraviosakonnast lahkumist maadlevad pikalt hingamiseks ventilaatori tuge vajanud inimesed posttraumaatilise stressihäire, kognitiivse defitsiidi ja depressiooniga. Samuti võib esineda raskusi igapäevaste tegevustega nagu pesemine ja söömine, kirjutab Washington Post.
Rootsis pakutakse Covid-19 patsientidele intensiivravi asemel morfiini
Osa Covid-19 patsientidest, kellel oleks intensiivravi korral head võimalused haigusest üle saada, jäävad Rootsi haiglates vajalikest hooldusmeetmetest ilma, vahendab Samhälsnutt. Neile pakutakse selle asemel morfiini ja hapnikku – põhjuseks on intensiivravi voodikohtade puudus.
Eile suri koroonaviirusse üks inimene. Ööpäevaga lisandus 58 positiivset testi, üle poole neist Saaremaalt
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 810 COVID-19 viiruse testi, millest osutus positiivseks 58 analüüsi. Terviseamet kinnitas Delfile, et eile suri üks koroonaviirust põdenud isik: Kuressaare haiglas lahkus elust 94-aastane naine.
Perearst selgitab, millist ohtu kujutab koroonaviirus rasedatele ja beebidele
Erinevalt gripist ei kuulu õnneks rasedad COVID-19 riskigruppi. Nad küll võivad haigestuda ja harvadel juhtudel ka raskekujuliselt põdeda, aga praegu ei ole viiteid, et rasedad haiguse raskest kulust kuidagi eriliselt ohustatud oleksid, tõdeb perearst Piret Rospu blogis «Sinu terve laps».
UUED MAITSED HOMMIKULAUAS: pesto ja idudega rukkihelbepuder
Hommikusööki ei kutsuta asjata päeva tähtsaimaks söögikorraks. Tõhus puder hoiab pikal päeval meele erksa ja tuju rõõmsana. Proovi koduse moosisilma ja võikilluga pudru asemel vahelduseks midagi põnevamat.
Moskva koroonaviiruse surmade arv kasvas 29-ni
Venemaal Moskvas suri veel kaks inimest COVID-19 viirushaiguse kätte, kokku on Venemaa pealinnas viirus nõudnud 29 inimelu, teatas laupäeval viiruse levikut monitooriv operatiivstaap.
COVID-19 viiruse tõttu suri veel kuus inimest, hukkunuid on kokku 11
Eilsest kuni tänase hommikuni on COVID-19 viiruse tõttu Eesti haiglates surnud kuus inimest: Kuressaare haiglas 73-aastane naine, 87-aastane naine ja 77-aastane mees, Tartu Ülikooli Kliinikumis 55-aastane mees ja 92-aastane naine ning Põhja-Eesti Regionaalhaiglas 86-aastane naine. Kokku on Eestis...
LUGEJA KÜSIB: kas maksan ravimite eest ostupiirangu tõttu nüüd rohkem?
Sotsiaalminister Tanel Kiik vähendas 20. märtsist ravimite kättesaadavuse tagamiseks ajutiselt ravimite väljakirjutamise ja -müügi koguseid. Tervishoiutöötaja võib nüüd kirjutada krooniliste haiguste ravimeid välja kuni kaheks kuuks. Korduvretsepti puhul võib apteek väljastada ravimit ainult ühe ...
Aasta õpetaja nominent Kadri Kosk: Barry Rosenthal hakkas huvi tundma, millest tuli massiline eestlaste huvi tema kunsti vastu
Kadri Kosk oli 2019. aasta üks „aasta põhikooli aineõpetaja“ nominentidest. Tartu Raatuse kooli kunsti- ja draamaõpetaja töö on hea näide sellest, kuidas südamega tehud töö loob positiivse lainetuse ja tekitab huvi ka inimestes väljaspool koolitegevust.
Aasta gümnaasiumiõpetaja Kristelle Kaarmaa: kõige olulisem on õpilase ja õpetaja vahetu kontakt
Jõhvi gümnaasiumi keemiaõpetaja Kristelle Kaarmaal on hetkel kokku 150 õpilast kuue klassi peale. Lisaks on ta selle kevade eksaminandide õppejuht ja põhikooli keemia huviringi eestvedaja. 2019. aastal „aasta gümnaasiumiõpetajaks“ tunnistatud Kaarmaa jagab, mis on oluline edukaks distantsõppe läb...
Euroopa keskmine suremus on eelmiste aastatega võrreldes väiksem
EuroMOMO on Euroopas loodud projekt, mis mõõdab 24 Euroopa riigi keskmist suremust, et valmistada riike ette võimalikeks tervisega seotud hädaoludeks. Nende statistika näitab, et hetkeseisuga on Euroopas, peale Itaalia, keskmine suremus palju madalam, kui see on mitmetes Euroopa riikides olnud vi...
Arst-residentide töötasu suurenes
Alates 1. aprillist tõusis täiskoormusel töötava arst-residendi brutopalk võrreldes eelmise aastaga 7,1% – 2085,13 eurolt 2233,34 euroni kuus. Samuti suurenes nende juhendamise tasu. Ülikoolile residentuuri korralduse ja õpetamise eest tasutav summa tõusis tänavu 12,5%.
Kiirtestid jõuavad haiglatesse
Üheksas Eesti haiglas on lähinädalatel võimalik võtta erakorralise meditsiini osakondades patsientide hospitaliseerimisel COVID-19 nakkuse tuvastamiseks kasutusele senisest kiiremad testid, mis annavad vastuse tunni jooksul.
HAMMASTE SOODAPESU KEELUAJAL: „Saan teid registreerida kui plaanilise ravi vajalik jätk.“
Viis päeva pärast plaanilise hambaravi kohustuslikku lõpetamist Eestis helistas Õhtuleht 15 hambakliinikusse, broneerimaks hammaste soodapesu aega. Hambaarstide hinnangul on see üks saastavamaid protseduure, ent ühes kliinikus pakuti meile selleks aega juba järgmiseks päevaks. Plaanilise hambarav...
Kardioloogid soovitavad olla võimalike koroonaviiruse ravimitega ettevaatlikud
Teadlased on uurinud võimalust ravida koroonaviirust olemasolevate antibiootikumide ja malaariaravimiga, kuid kardioloogid hoiatavad, et need ravimid võivad koosmõjus suurendada südame rütmihäirete riski, vahendab Neuroscience News.
Hispaanlaste ravitehnoloogia leevendab koroonaviirusest põhjustatud kopsukahjustusi
COVID-19 tekitatud kahjustused inimese hingamisteedele võivad põhjustada astmaga sarnanevat hingamisteede ahenemist ning koguni hootist lämbumistunnet. Neid sümptomeid põhjustab veresoonte ahenemine kopsudes, mille tulemusena halveneb märkimisväärselt kopsus õhuvarustust tagavate kopsusompude töö...
VÄRSKE UURING | Need sümptomid ühendavad COVID-19 kätte surnud inimesi
Rühm Hiina ja USA teadlasi avaldasid ööl vastu tänast oma uurimistulemused, milles võrdlesid 85 COVID-19 tagajärjel surnud inimese terviseandmeid.
Eakad on oma pensionipäevaharjumusi muutnud
Oht, et igakuine pensionipäev toob inimesed tavapärasest rohkem sularahaautomaatide juurde tunglema ja poodi ostlema nagu varasematel aegadel, ei leidnud eile kinnitust - inimesed on koroonaohu tingimustes oma harjumusi muutnud.
Tartu Ülikooli teadlased otsivad teed emakakaelavähi riskipõhise sõeluuringuni
Tartu Ülikooli meditsiiniteadlased uurivad, kas võimalus võtta emakakaelavähi uuringuks proovid kodus tagaks Eesti naiste senisest suurema osalemise sõeluuringus.
Ühendriikides suri ööpäevaga koroonaviirusesse 1480 inimest
Ühendriikides suri ööpäevaga koroonaviirusesse 1480 inimest, teatas reedel üleilmset viiruselevikut jälgiv Johns Hopkinsi ülikool.
Teadlased õpetavad: milliseid reegleid tuleb järgida epideemia ajal toidupoes käies?
On teada, et koroonaviirus võib püsida pindadel ja ka toidupakenditel mitu päeva, vahendab The Guardian. Harvardi teadlane Julia Marcus selgitab, kuidas peaksid inimesed end toidupoes käies viiruse eest kaitsma.
Euroopa Komisjon vabastab tolli- ja käibemaksust meditsiiniseadmete impordi
Komisjon otsustas täna heaks kiita liikmesriikide ja Ühendkuningriigi taotlused vabastada ajutiselt tolli- ja käibemaksust kolmandatest riikidest imporditud meditsiiniseadmed ja kaitsevahendid, et aidata võidelda koroonaviiruse vastu. See muudab rahaliselt lihtsamaks arstide, õdede ja patsientide...
Soome uuringud tõid välja mulla ja allergiate seoseid
Helsinki ülikooli teadlased võrdlesid Karjala Soome-Vene piiri äärseid eluviise, leidmaks, kuivõrd suures osas mõjutab meie immuunsüsteemi bioloogiliselt mitmekesine keskkond ja mis põhjustab kõrgeid allergianäite Soome-poolsetel aladel, vahendab TheScience.
Perearst avab tausta: kui raskelt haigestuvad koroonaviiruse tõttu lapsed?
Kui sageli ja raskelt haigestuvad koroonaviiruse tõttu lapsed, kirjutab perearst Piret Rospu blogis «Sinu terve laps».
Lutsar: viiruse leviku tipp on Eestis lauge, aga pikk ajalises mõttes
Eesti on suutnud haigestumiste hüppelise kasvu ära hoida, mistõttu kestab ka nakatumiste tippaeg pikalt, mitte ei saa paari päevaga läbi, vahendab ERR.
Eelmisel aastal kasutas tervishoiuteenuseid üle miljoni inimese
2019. aastal tasus haigekassa tervishoiukulude eest üle 1,4 miljardi euro, millest enam kui miljard eurot läks 1,15 miljoni inimese tervishoiuteenuste kulude katteks.
Hüdroksküklorokviini saab COVID-19 raviks kasutada haiglas
Hüdroksüklorokviini kasu ja kahju suhe COVID-19 puhul ei ole teada, aga haiglatingimustes teatud juhtudel on ravim lubatud, teatas ravimiamet.
Teadlaste sõnul on aastaaegade vaheldumine mõjutanud varasemaid koroonaviiruste puhanguid
Tuginedes varasematele andmetele on California Ülikooli teadlased teinud kindlaks, et aastaaegade vaheldumine on mõjutanud kolme varasemat koroonaviiruse puhangut. Viirusepuhangute tippaeg oli sarnaselt gripiga talvel ja varakevadel, vahendab Neuroscience News.
Tartu Ülikool kutsub osalema koroonaviiruse leviku uuringus
Tartu Ülikooli erialadevaheline uurimismeeskond kogub aktiivselt andmeid koroonaviiruse leviku kohta ning modelleerib ja analüüsib neid. Lisaks kutsuvad teadlased inimesi osalema COVID-19 levimuse uuringus, et luua viiruse leviku kaardistamiseks ja mudeldamiseks vajalik andmebaas. Uurimisrühma ku...
Kolme päevaga 6 kilo: CNN-i ankur Chris Cuomo räägib võitlusest koroonaviirusega
CNN-i ankur Chris Cuomo, kes on ühtlasi ka New Yorgi kuberneri vend, jagab jätkuvalt detaile oma võitlusest koroonaviirusega. Neljapäeva õhtul ütles mees, et on kolme päevaga kaotanud 13 naela ehk ligi kuus kilogrammi oma kehakaalust.
Kas kriis sulatab jääd? USA lubab veredoonoriteks ka geisid ja enese augustajaid
Ameerika Ühendriikide Toidu‑ ja Ravimiamet (FDA) leevendas veredoonoriks olemise piiranguid, et täita koroonaviiruse puhangu tõttu vähenenud varusid.
Hiina juhtiv meditsiiniekspert: pandeemia kontrolli alla saamine võib juhtuda juba aprilli lõpus
Dr Zhong Nanshan heidab aga valgust asjaolule, et viirus võib järgmisel kevadel taas vallanduda ja parim, mida riigid praegu endiselt teha saavad, on hoida inimesi karantiinis, vahendab SCMP.
Välihaigla sai esimese patsiendi
Kuressaare haigla ette paigaldatud välihaigla sai eile õhtul esimese patsiendi.
Covid-19 tõttu suri neurokirurg, kes lahutas mitu paari siiami kaksikuid
Neurokirurg dr James T. Goodrich, kes aitas eraldada mitu siiami kaksikute paari, suri Covid-19 tüsistuste tõttu 73-aastasena esmaspäeval haiglas, kus töötas, vahendab CNN.
Tai haigla vastsündinud kannavad kaitsevisiire
Tai pealinna Bangkoki sünnitushaiglas sündinud lapsed saavad pärast sündi pähe kaitsevisiiri, mis peaks neid kaitsma koroonaviiruse eest.
Uue koroonaviiruse vaktsiini toime sai loomkatsete käigus kinnitust
Pittsburghi Ülikooli Meditsiinikooli teadlased teatasid võimalikust SARS-CoV-2 vaktsiinist, vahendab Neuroscience News. Hiirte peal tehtud katsetest on selgunud, et vaktsiini tulemusel tekib organismis piisavas koguses SARS-CoV-2 antikehi.
Dr Popov: inimeste koduspüsimine säästab ka meedikuid
Kuressaaret väisanud riigi hädaolukorra meditsiinijuht dr Arkadi Popov tuletas meelde, et kui inimesed peavad kinni reeglitest, on haigestunuid vähem ja eesliinil töötavatel meedikutel sellevõrra kergem.
Mitmes USA osariigis ei pea kirikud karantiininõudeid järgima
Enam kui pooled koroonaviirusele kõige haavatavamad USA osariigid on lubanud kirikutel ja usuasutustel jääda eriolukorrast hoolimata inimestele avatuks, vahendab CNBC.
Lapsehoolduspuhkusel olev väikelapse isa läks appi koroonakoldes olevatele kolleegidele
Eile suundus Saaremaale bussitäis vabatahtlikke meedikuid, kes alustasid tööd kaitseväe välihaiglas. Teiste seas suundus koroonaviiruse koldesse erakorralise meditsiini arst-residendi Tanel Lepik, kes igapäevaselt naudib kahe ja poole aastase lapse kõrvalt lapsehoolduspuhkusega kaasnevat. The pos...
Materjaliteadlane Marek Strandberg näitab, kuidas desinfitseerida toidupoest ostetud kaupa
Videos annab Marek Strandberg ülevaate sellest, kuidas saab seebiveega, 80-protsendilise viina ja vesinikperoksiidiga poest toodud toidukaupasid desinfitseerida.
Tõstamaa arsti peale köhinud lätlane polnud koroonahaige
Esmaspäeval marssis Tõstamaa tervisekeskusse halva enesetunde üle kaevanud mees, sisenes omal volil arstikabinetti ajal, kui tohter tegeles pereõega parajasti teise patsiendiga, ja läkastas tere asemel üle ruumi köhida.
Kuus salarelva tugevama terviseni
Pähklid ja seemned on imelised väikesed viljad, mis on otsast otsani täis vitamiine, mineraale ja toitained. Peale suure valkude, raua ja tsingi sisalduse aitavad need väikesed vägilased oma küllastumata rasvhapetega ka südame korras hoida. Lisaks on märgatud, et regulaarsel pähklite ja seemnete ...
Residentuuri saab läbida osakoormusega ja vajaduse korral ka peatada
Tartu Ülikool muutis residentuuri eeskirja, nüüdsest võimaldatakse residentuuri läbida osaliselt osakoormusega ja peatada residentuur omal soovil kuni üheks aastaks.
Suri hittidest „Ain't No Sunshine“ ja „Lean On Me“ tuntud Bill Withers
Välisportaalid teatavad, et 81aastaselt suri hittide “Ain’t No Sunshine” ja “Lean On Me” autor ja laulja Bill Withers. Perekonna sõnul suri Withers südamehäirete tagajärjel.
Prantsusmaal suri koroonaviirusesse 471 inimest
Eesti Pagulasabi tugiteenuste juht selgitab, kuidas on kriis mõjutanud pagulasi
Eesti Pagulasabi tugiteenuste juht Anu Viltrop selgitab, kuidas mõjutab praegune olukord Eesti Pagulasabi kliente.
Karantiiniga on kaasnenud ärevuse ja depressiooni järsk tõus
Suurbritannia teadlased leidsid, et pärast eriolukorra välja kuulutamist on inimesed kogenud oluliselt rohkem depressiooni ja ärevuse sümptomeid, vahendab Neuroscience News.
Personaalmeditsiin ja geneetiliste riskitegurite hindamine jõuab inimestele lähemale
Väljaandes Nature Communications avaldatud uus teadustöö pakub välja uudse meetodi, mis võimaldab hinnata geneetilisi riskitegureid hiljuti segunenud populatsioonidest pärit inimestel. Selleks kaasasid teadlased polügeense riskiskoori arvutamisse päritolupõhiseid komponendid.
Eesti Perearstide Selts näitab, kuidas õigesti maski kanda
Eesti Perearstide Selts jagas videot, milles dr Piret Rospu näitab, kuidas õigesti kaitsemaski kanda.
Kiirtestid jõuavad haiglatesse
Üheksas Eesti haiglas on lähinädalatel võimalik võtta erakorralise meditsiini osakondades patsientide hospitaliseerimisel COVID-19 nakkuse tuvastamiseks kasutusele senisest kiiremad testid, mis annavad vastuse tunni jooksul.
Noorele koroonaohvrile sai saatuslikuks paanika
Belgias alustati uurimist seoses koroonaviirusega nakatunud tüdruku surmaga, kelle juurde ei saabunud õigel ajal kiirabi, seda kas hädaabinumbril helistanud ema keeleoskamatuse või paanikast tekkinud arusaamatuse pärast.
Nahaarst annab nõu, kuidas vältida käte kuivust hügieeninõudeid järgides
Kuivuse vältimiseks tuleks käsi pesta ja desinfitseerida eri aegadel, soovitab nahaarst Maigi Eisen.
Nikolai Põdramägi: me võidame koroona
Staažika arstina sooviksin anda oma arvamuse koroonahaigusega kujunenud olukorrast. Jätan välja detailid ja peensused haiguse tekitajast – koroonaviirusest.
Iisraeli teadlased arendasid AI-tehnoloogia, mis võimaldab COVID-19 testimist kiirendada
Iisraeli teadlased arendasid tehisintellekti meetodi, mis aitab kiirendada koroonaviiruse testimist kuni kaheksa korda, vahendab Xinhuanet.
Sümptom, mis võib viidata muidu nähtudeta kulgevale koroonaviirusele
Lõhna- ja maitsetaju häired ehk anosmia esinevad paljude respiratoorsete viirushaiguste korral. Hinnanguliselt on respiratoorsed viirushaigused anosmia põhjuseks 40 protsendil juhtudest, vahendab ajakiri Eesti Arst.
Tervislikud harjumused, mille omandamine on praegu olulisem kui eales varem
Nädalate kaupa kodus istumine võib mõjuda laastavalt nii vaimsele kui füüsilisele tervisele. Sellepärast oleks kasulik järgida mõningaid harjumusi, mis teevad sulle head.
Kodutu mees koroonakriisis: ega viirus küsi, kas sa oled rikas või vaene
Kodutu Toomas tunnistab, et eriolukord mõjutab ka teda. Elukorraldus on muutunud keerulisemaks: kui tahad ennast pesta, tuleb seda teha tanklas külma aknapesuveega.
Välihaigla on patsientide tulekuks valmis
Eile Kuressaarede püstitatud Kaitseväe konteiner-välihaigla on valmis patsiente vastu võtma. Ajutise haigla intensiivravi võimekus on võrreldav kõikide teiste Eesti suurte haiglatega.
Eestis loodud maailma tipptehnoloogia aitab eestimaalaste vaimset tervist hoida
Tänasest on eestimaalastele tasuta kättesaadav viimase 10 aasta jooksul Eestis välja töötatud ainulaadne 3D meditatsiooni- ja lõõgastusrakendus Synctuition. Rakendus aitab parandada unekvaliteeti ning vähendada stressi ja ärevust.
Koroonaviirusega haiglavoodis olev hooldusõde: valus on hingata
Tennessee hooldusasutuses diagnoositi enam kui sajal inimesel koroonaviirus, sealhulgas hooldusõel Shareka Williamsil, kes vajab hetkel haiglaravi.
Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu presidendi Iivi Luige pöördumine koroonaepideemia vastases võitluses
Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu president Iivi Luik avaldas epideemia ajal pöördumise eesliini töötajatele ja Eestimaa inimestele, milles ta tunnustab kõiki meditsiinivaldkonna töötajaid nagu arste, õdesid, hooldajaid, bioanalüütikuid, radioloogiatehnikuid, ämmaemandaid,kiirabi ja kõiki teis...
OSCE: valitsused peavad tagama kiiremakorralise kaitse koduvägivalla piiramiseks
Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioon (OSCE) teatab, et praeguses eriolukorras on oluline pöörata tähelepanu koduvägivalla võimalikele ohvritele ja nende turvalisuse tagamisele.
Magnum ja Baruto uurisid võimalusi võimaliku koroonaravimi Eestisse toimetamiseks
Ravimite hulgimüüja Magnum ja jaapanlaste poolt armastatud sumomaadleja Kaido Höövelson ehk Baruto uurisid võimalusi tuua Eestisse Jaapani gripiravim favipiravir, mis peaks aitama COVID-19 viiruse vastu. Favipiravir on rahvusvahelise meedia andmetel efektiivne koroonaviiruse vastu.
Loe, kuidas mõjutab viirustesse haigestumise riski kodune toatemperatuur
Kevadise soojema ilma ja õhuniiskuse mõju koroonaviiruse levikule sõltub muuhulgas ka tubasest õhukvaliteedist, vahendab Neuroscience News.
Keskpäevane kiirülevaade olulisematest kriisiuudistest
Postimees annab kiirülevaate eriolukorra ja koroonakriisiga seotud olulisematest uudistest ja arengutest 2. aprilli keskpäeval.
Londonis muudeti konverentsikeskus 4000 voodikohaga koroonahaiglaks
Londonis asuv ExCel konverentsikeskust on viimase viie päeva jooksul muudetud haiglaks, kus hakatakse hoidma koroonaviirusesse Covid-19 patsiente. Praegu on ajutises haiglas on esialgu 500 voodikohta, kuid ruumi oleks kokku 4000 patsiendile, vahendab BBC.
Suukool annab nõu: mida teha, et ka laste hambad kriisist tervena välja tuleks
Praeguse eriolukorra tõttu on enamik Eesti lapsi hommikust õhtuni kodus, mistõttu on kindlat päevarežiimi oluliselt raskem hoida. Suukool annab nõu, mida teha selleks, et ka laste hambad kogu maad vaevavast kriisist tervena välja tuleksid.
Koroonaviirus võib mõjutada aju struktuuri ja talitlust
Arstid on tuvastanud mitmel koroonaviirust põdeval patsiendil neuroloogilisi vaeguseid nagu krambihood, segadus, mäluprobleemid ja insult. Neuroloogiliste sümptomite põhjus võib teadlaste hinnangul olla vähenenud verevarustus ja ebapiisav hapniku tase veres, vahendab New York Times.
Kaitseväe välihaigla jõudis Kuressaarde
Kaitseväe välihaigla, mis pakiti Tartus konteineritesse, jõudis Kuressaare haigla juurde. Välihaigla on patsientide vastuvõtuks valmis alates 2. aprillist.
Allveelaeva kapteni nõuanded isolatsiooniga toimetulekuks
Ryan Ramsey oli «HMS Turbulent» tuumaallveelaeva kapten, kes on maksimaalselt 286 päeva veetnud allveelaevast väljumata. Kapten jagab viit nõuannet, kuidas karantiiniajal vaimselt toime tulla.
Kui kaua peab eriolukord kestma, et koroonaviiruse levik aeglustuks?
Teadlased töötasid välja mudeli, mille abil on võimalik välja selgitada, kui pikalt peavad eriolukorraga seotud meetmed paigas olema, et COVID-19 epideemia vaibuks.
ANNAME AU I Sinilillekampaania toetab nii veterane kui ka Kuressaare haiglat
Täna algas juba seitsmes inilillekampaania “Anname au!”. Sinilille kandes toetame me iga-aastaselt Kaitseväe ja Kaitseliidu veterane ning nende lähedasi. Sel aastal vajab suurt abi ka Kuressaare haigla, mis annab endast suure panuse koroonaviiruse all kannatavate patsientide raviks. Seega seekord...
Just sellepärast peaksid sa alati peale trenni tegemist korralikult venitama
Paljud meist armastavad teha trenni, aga päris paljudele inimestele ei meeldi venitada, sest see tundub olevat mõttetu ja ilma tulemusteta. Tegelikult peaks seda alati tegema. Miks?
Faktikontroll: võitlus koroonaviirusega seotud väärinfo vastu
Koroonaviiruse puhang on kaasa toonud vääruudiste ja valeinformatsiooni laine, mis takistab püüdlusi pandeemiat ohjeldada.
ME HOIAME KOKKU I Arstid ja arstitudengid läksid Kuressaare haiglale appi
Kuressaare haigla ei ole hädas üksi jäetud. Kui tublid eestimaalased annetasid haiglale üle 120 000 euro, siis nüüd läksid Kuressaare haiglasse appi ka kardioloog Hasso Uuetoa, anestesioloog Georg Kruglov ja kolm arstideks ja õdedeks õppivat üliõpilast, kes tahavad ulatada oma abikäe. See on suur...
USA-s varjas mees sünnitushaiglat külastades Covid-19 sümptomeid
Haigestunud mees varjas oma sümptomeid New Yorgis asuva Memoriaalhaigla töötajate eest, mistõttu lubati tal oma rasedat naist külastada.
Seda riideeset kannavad inimesed, kes on keskmisest edukamad ja targemad
Kui võiks arvata, et seda kindlat riideeset kannavad inimesed, kes tahavad lihtsalt hallist massist eristuda, siis sellel on väike tõetera sees, aga tegelikult on paljud inimesed neist ka väga edukad ja targad.
Suurbritannias suri koroonaviirusesse nakatunud 13-aastane poiss
Suurbritannias suri koroonaviirusesse nakatunud 13-aastane poiss, teatasid teisipäeval tervishoiuametnikud ja lapse perekond.
OTSE | ERIOLUKORRA UUDISED: juurde on tulnud 34 nakatunut, hooldekodudes algab laustestimine
Igapäevasel pressikonverentsil tuleb kolmapäeval juttu koroonaviiruse testimisest ja olukorrast tööturul.
New Yorgis saavad Covid-19 ohvrite morgideks 85 külmutusveokit
USA föderaalne hädaolukordade juhtimise agentuur (FEMA) saadab New Yorki külmutusveokid, kus hoida Covid-19 haiguse ohvrite surnukehasid, kuna surnukuurid ei jaksa sammu pidada.
Leedus suri koroonaviiruse tagajärjel kaheksas inimene
Patsient kuulus riskirühma ning oli ravil Vilniuse ülikooli kliinikus. Tegemist oli esimese koroonasurmaga Vilniuses, varem on teatatud surmajuhtumitest Ukmergės, Panevėžyses ja Klaipėdas.Leedus suri täna kaheksas inimene, kelle oli tuvastatud uus koroonaviirus, vahendas BNS tervishoiuministeeriu...
Koroonaviiruse ja antimikroobse resistentsuse ühine alus
Koroonaviirus sarnaselt teistele tõsistele epideemiatele on kandunud metsikute loomade ekspluateerimise ja tarbimise tõttu inimestele. Vastupanu antibiootilisele ravile on sama tõsine inimkonda ohustav probleem, mille juur peitub liha liigtarbimises.
Veepüstol ja mäesuusad ehk Kuidas harrastada koduaias laskesuusatamist?
Tänavust Eestimaa talve olnuks palju lihtsam üle elada, kui me võtnuks eeskuju Austria vendadelt Matthias ja Dominik Schubertilt. Sest samal ajal kui enamik inimesi praegu koroonakarantiinis igavuse kätte surevad, leiutavad velid erinevaid viise, kuidas keha toonuses hoida.
Kuidas valida ergonoomilist klaviatuuri ja hiirt?
Arvuti taga tööd tehes peab mõtlema nii oma heaolu kui ka tervise peale, mistõttu on oluline kasutada ergonoomilisi töövahendeid, et ennetada karpaalkanali sündroomi teket ning hoida ära üldiseid pingeid kätes ja õlgades. Loe "Kuidas valida ergonoomilist klaviatuuri ja hiirt?" täispikka artiklit ...
Maailmas tekitavad muret Aasias endiselt kauplevad loomaturud
Hiina autoriteedid sulgesid Wuhani linna «märjad turud» pärast seda, kui viiel töötajal tuvastati Huanani turul Covid-19 viirushaigus. Hiina rahvavabariigi kongress hääletas 24. veebruaril, et üle riigi suletakse kõik metsikute loomadega kauplevad turud. Hiinas on suur osa turgudest endiselt avat...
Teadlased selgitavad, millist toitu on ohutu tarbida
Kindlasti ei tasu muretseda toitude puhul, mida enne söömist kuumtöödeldakse – viirus hävib juba 60 kraadi juures, kirjutavad Tallinna tehnikaülikooli teadlased Signe Adamberg ja Kristel Vene.
Ameerika ja Hiina vannuvad edendada meditsiinilist koostööd
Pärast jaanuaris aset leidnud suhtlust kahe riigi esindajate vahel, oli see esimene edukas kõne Hiina terviseministri ja Ameerika Ühendriikide terviseteenuste riigisekretäri vahel lootustandvaks märgiks, et riigid on valmis erimeelsuste seljatamiseks ja võimalikuks tulevaseks koostööks.
EMA: malaariaravimeid tuleb kasutada vaid hädaolukorras
Malaariavastaseid ravimeid nagu klorokviin ja hüdroksüklorokviin tuleks kasutada COVID-19 ravimiseks vaid kliiniliste uuringute või riikliku eriolukorra puhul, teatas kolmapäeval Euroopa Meditsiiniamet (EMA).
Vaata, millised on PERHi ja TÜ kliinikumi COVID-19 osakonnad
Põhja-Eesti regionaalhaigla ja Tartu Ülikooli kliinikum avaldasid pildid töörindelt, kus nad on valmis vastu võtma Covid-19 patsiente.
TALLINNA TEADE I Hambaravi esmaabi saamiseks tuleb eelregistreeruda ning järgida erinõudeid
Ägeda hambahaiguse korral tuleb erakorralise abi saamiseks pöörduda esmalt oma hambaarsti poole. Kui oma hambaarst ei saa abi osutada, siis tuleb pöörduda ühte kolmest Tallinna valvekliinikust. Ohutuse tagamiseks on vajalik eelregistreerimine ning kliinikus viibides tuleb lähtuda eriolukorra täie...
Põhjus, miks unepuuduses inimesed haigestuvad sagedamini viirushaigustesse
Unepuudus halvendab immuunreaktsiooni ning kroonilises unepuuduses inimesed haigestuvad sagedamini viirushaigusesse, nii näidanud aastakümnete jooksul mitmed uuringud, ütles Novaatorile kliiniline psühholoog ja unenõustaja Krista Peet.
ITK-s hakkab toimuma EMO-sse saabujate esmane läbivaatus triaažitelgis
Täna paigaldas Päästeamet Ida-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiinikeskuse kõrvale telgi, kus alates homsest hakatakse erakorralise meditsiini keskusesse saabujaid jaotama abivajamise kiiruse alusel vastavalt patsiendi seisundile.
Dr Hasso Uuetoa: kardan, et peame kõik selle haiguse läbi põdema, enne kui elu normaliseerub
Tippkardioloog Hasso Uuetoa annab soovitusi, kuidas end viiruse eest kaitsta ning pakub ideid, mida peaks tegema, et kriisiga paremini toime tulla.
Arstid ja arstitudengid tõttasid Kuressaare haiglale appi
Sellest nädalast tulid Kuressaare haiglale appi kardioloog Hasso Uuetoa, anestesioloog Georg Kruglov ja kolm arstiks ja õeks õppivat noort.
TÄIENDATUD JUHISED I Koroonaepideemia perioodil kehtivad kiirabitöös täiendatud juhised
COVID-19 epideemia perioodil on Regionaalhaigla kiirabipatsientide käsitlemiseks sätestatud uued juhised. Patsiendiga, kel on COVID-19 haiguse kahtlus, kohtub esmalt vaid täielikus kaitsevarustuses kiirabi brigaadijuht. Pärast iga COVID-19 haige transporti läbib kiirabiauto korraliku puhastuse. R...
Kuhu lähed, personaaltreener?
Viimaste nädalate kriitilised arengud leviva viirushaigusega on segi löönud paljude inimeste töö-ja eraelu. Spordisõpru on kurvastanud uudised spordiklubide ja jõulinnakute sulgemisest, puuduvad spordivõistlused, millele hingest kaasa elada. Treenerid ja personaaltreenerid on leidnud end üleöö te...
7 harjumust, mida võtta tõsiselt kohe, kui kahtlustad, et keegi sinu kodus on haige
Isegi, kui oled sotsiaalse isolatsiooni reegleid korralikult järginud, ei pruugi sa koroonaviiruse eest kaitstud olla ja seda eriti juhul, kui elad koos teiste inimestega. Aga ära mine paanikasse, sest õnneks on olemas mõned viisid, kuidas saad enda tervist ka siis kaitsta, kui keegi su lähedaste...
Keskpäevane kiirülevaade olulisematest kriisiuudistest
Postimees annab kiirülevaate eriolukorra ja koroonakriisiga seotud olulisematest uudistest ja arengutest 31. märtsi keskpäeval.
LIIGA PALJU HAISU! Protestivate elanike pingutused kandsid vilja: keskkonnaamet nõuab prügilalt muutusi
„Kui ikka 23 000 inimest tunneb iga päev rõvedat lehka ja elab prügila terrori all, siis see ei ole normaalne!“ hüüatab Jõelähtme haisuvastase liikumise eestvedaja Tiia Välk, kelle aastatepikkust vaeva on lõpuks krooninud edu: keskkonnaamet nõuab prügilalt haisu vähendamist.