LIHTNE ARGIROOG SUVILASSE | Lillkapsapirukas hakklihapõhjal
Selle lihtsa argiroa võid valmistada ahjus, nagu retseptis kirjas, aga suvisel ajal suvilas, kus võib-olla ahju polegi, saab selle hõlpsalt ka pliidil panni peal valmistada. Ahju panemise asemel kata lihtsalt pann kaanega ja küpseta keskmisest veidi madalamal kuumusel, kuni muna on kalgendunud, l...
VIDEO | Vaata, millist eriti veidrat toitu telekokk Gordon Ramsay naudib: see on tegelikult üsna maitsev
Kokk Gordon Ramsay teeb kaasa National Geographicu seriaalis "Uncharted". Saates rändab kokk mööda eksootilisi paiku ringi ja avastab uusi maitseid. Seekord tuli süüa üsna ohtlikku rooga.
Suures testi 10 Eestis müüdavat õhupuhastajat: millist neist valida, millist mitte?
Õhupuhasteid on müügil Eestis päris palju ja valik on kirju, aga loodetavasti aitab meie suur test pilti natukene selgamaks ja õhtu puhtamaks saada. Me võtsime testi 10 Eestis müüdavat õhupuhastit ning kasutasime neid. Loe "Suures testi 10 Eestis müüdavat õhupuhastajat: millist neist valida, mill...
Nostalgiagalerii: Nurri piimašokolaadi sada aastat
Nurri piimašokolaad on Kalevi kommidest ja šokolaadidest ainus, mis võib uhkustada sajandipikkuse ajaloo ja sama kaua muutumatuna püsinud retseptiga.
NÄDALAMENÜÜ | 6.–12. juuli: need vanad armsad suvised toidud!
Selle nädala menüü sisaldab nii suvehõngulisi, kui ka nostalgilisi toite. Pearõhk on aga värskelt valmivatel kodumaistel köögiviljadel ja marjadel, mis muudavad toidud eriti hõrguks ja nauditavaks.
EVELIN ILVESE KOKAKOOL | Segasumma-suvekook ehk Eesti oma mille-feuille*
Täna aga jagan teiega ühe toreda talukoogi retsepti, mis metsa- ja aiamarjade valmides iga kord uue maitse ja välimusega üllatab.
Grillikool: 3 reeglit, mille abil valmib alati ideaalne grill-liha
Kuidas grillida nii, et isegi naabrid on kadedad? Rakvere tootekategooria juht Heli Sepp jagab 3 peamist nippi, mis garanteerivad alati isuäratava ja hõrgu grilli. Vaja on ainult mõningaid koostisaineid, õiget liha ja loomulikult korralikku grilli.
RETSEPTID | Suviselt kerged toiduvalmistamise ideed: kreemjas kalarull ja mitmekülgne forellikreem
Kui pikk jaaniaeg ja iganädalased grilliõhtud on sinu kõhtu juba parajalt väsitanud, tasub suvistel argiõhtutel kokata midagi kergemat — näiteks kala!
Parimad nipid maasikate tervislikuks säilitamiseks
Maasikate kõrgajal sööme isu neist täis ja ahvatlevaid marju jagub veel küllaga talveks säilitamiseks. Laialt levinud soovituse kohaselt tuleks moosi keeta nii, et kilo marjadele lisada kilo suhkrut ja pliidile keema. Jah, nii saab klassikalise vanaema moosi, aga Maa Elu võttis uurida, kuidas ole...
Pigmendilaigud ja tedretähnid tulevad suviti eriti nähtavale? Õpetame selgeks ühtlase jume retsepti
Ühtlase pruuni jume retsept on lihtne — päevita ettevaatlikult. Valmista nahk enne päevitamist ette, kanna päikesekaitset ja poputa hiljem niisutava kreemiga. Mida arvata aga pigmendilaikudest ja tedretähnidest?
Kesksuvi sobib seemnete külvamiseks
Juulikuuga algas varajase kartuli ja muu köögiviljasaagi koristuse kõrgaeg ning tühjaksjäävad peenrad ja taimekastid ootavad uusi külve. Nii tekibki paljudel aiapidajatel küsimus, milliseid köögiviljaseemneid võiks lähinädalatel külvata, et tänavu veel teinegi saak saada.
Mida personaaltreener sööb?
Mitmed sooviksid toituda sama distsiplineeritult nagu treenerid ning omada oskusi ja teadmisi, mis aitaksid otsustada, mida süüa ja mida vältida. Tasub siiski silmas pidada, et see, mida ja kui palju sööb sinu sõber, elukaaslane või treener, ei pruugi olla sinu jaoks piisav või võib olla hoopis l...
Lugeja küsib: kas arbuusiseemneid tohib süüa?
Arbuusisööjad jagunevad kahte leeri – ühed, kes nokivad kõik seemned välja, ja teised, kes silmagi pilgutamata need alla neelavad. Kuidas siis ikkagi on, kas arbuusiseemneid tohib süüa või mitte, selgitab Sirli Kivisaar, Via Naturale funktsionaalse toitumise terapeut.
Neli nippi tervislikuks toitumiseks
Tervisliku toitumise üks võtmetegur on süüa õiges koguses kaloreid vastavalt vanusele ja kehalisele aktiivsusele, nii et tarbitav ja kulutatav energia oleksid tasakaalus. Surgitechi blogis on vahendatud neli lihtsat nippi, kuidas tervislikult söömisega reel püsida.
Müüt või tõde: rasvarikas toit teeb paksuks
1970. aastatel sai USA-st alguse n-ö rasvade vastane sõda. Leiti, et just rasvarikas toit on süüdi kehakaalu tõusus ja südamehaiguste esinemissageduse suurenemises. Kas väitel, et rasvane toit teeb paksuks, on tõepõhi all? Loe "Müüt või tõde: rasvarikas toit teeb paksuks" täispikka artiklit porta...
Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees
Nüüd, mil mootorpaadid on aerumehed Rumeenia kirdeserval asuvast Doonau deltast sama hästi kui välja söönud, on Iosif Acsentele saanud päris selgeks, et piirkonna traditsioonid ja tavapärased harjumused kaovad tasapisi – koroonaviiruse pandeemia on probleemid lihtsad veelgi teravamalt esile toonud.