Mart Sanderi film võitis New Yorkis parima mängufilmi ja originaalmuusika kategoorias: ühtegi sellist tunnustust mulle varem osaks saanud pole
Mart Sanderi filmid "Kõhedad muinaslood" ja “Juhuslik nimetaja” on nomineeritud Nizza filmifestivalil kokku lausa seitsmes kategoorias. Esimene neist võitis New Yorgi filmifestivali ka parima mängufilmi ja originaalmuusika kategoorias.
Nüüd saad internetist vaadata kõiki “Klassikokkutulekuid”, “Supilinna salaseltsi”, “1944” ja muid Eesti filme
Eesti filmide striimimisportaali Netikino lisati äsja mitmed kodumaise produktsioonifirma Taska Filmi suurimad hitid, mida saab nüüd väikese tasu eest internetist vaadata. Loe "Nüüd saad internetist vaadata kõiki “Klassikokkutulekuid”, “Supilinna salaseltsi”, “1944” ja muid Eesti filme" täispikka...
Pane ennast proovile: kui hästi tead legendaarseid Eesti filme?
Kui arvad, et oled kahel jalal ringi tatsuv filmikunsti leksikon, siis Eesti Filmi Andmebaasi filmimängud ei tohiks sinu jaoks küll keerulised olla, eks? Loe "Pane ennast proovile: kui hästi tead legendaarseid Eesti filme?" täispikka artiklit portaalist Diktor.
Filmisaade: äge telesari, kaks väärt filmi ja klassikanurgake
See on filmisaate «Hendrik Alla liikuvad pildid» 142, saade, mis läheb mõistagi eetrisse kodustuudiost ning osaleb ka saate resident-kriiti Hüljes.
Filmikriitikute suleproov anno 2020
Filmikriitikat kiputakse pidama tänapäeval kaduvaks nähtuseks. Või on see kriitikute enda kurbirooniline sisekaemus, sest tundub, et pole piisavalt lugejaid, raha ega järelkasvu? Müürilehe filmikriitikute konkurss tõestab, et vähemasti huvi on valdkonna vastu suur.