Filmisaade: äge telesari, kaks väärt filmi ja klassikanurgake
See on filmisaate «Hendrik Alla liikuvad pildid» 142, saade, mis läheb mõistagi eetrisse kodustuudiost ning osaleb ka saate resident-kriiti Hüljes.
Pane ennast proovile: kui hästi tead legendaarseid Eesti filme?
Kui arvad, et oled kahel jalal ringi tatsuv filmikunsti leksikon, siis Eesti Filmi Andmebaasi filmimängud ei tohiks sinu jaoks küll keerulised olla, eks? Loe "Pane ennast proovile: kui hästi tead legendaarseid Eesti filme?" täispikka artiklit portaalist Diktor.
Filmikriitikute suleproov anno 2020
Filmikriitikat kiputakse pidama tänapäeval kaduvaks nähtuseks. Või on see kriitikute enda kurbirooniline sisekaemus, sest tundub, et pole piisavalt lugejaid, raha ega järelkasvu? Müürilehe filmikriitikute konkurss tõestab, et vähemasti huvi on valdkonna vastu suur.
Kahtlane põhjus, miks koroonaviirust seostatakse Disney filmiga "Rapuntsel": ma lihtsalt ei suuda seda uskuda
Veidraid ennustusi koroonaviiruse tuleku kohta on leitud mitmetest raamatutest ja selgub, et isegi filmidest. Tähelepanelikud lapsevanemad ei suuda ära imestada, mida Disney filmist "Rapuntsel" leidsid.
Uut Eesti filmi “Sipsik” saab nüüd telekast vaadata
Möödunud kuul kinodes nii lapsi kui täiskasvanuid võlunud “Sipsik” on tänasest eksklusiivselt vaadatav Elisa Huubis. Loe "Uut Eesti filmi “Sipsik” saab nüüd telekast vaadata" täispikka artiklit portaalist Diktor.
Edith Sepp Eesti filmi olukorrast: viimase kolme nädala kahjum on 600 000 eurot
Esialgse plaani järgi lükatakse filmide esilinastused sügisesse, kuid mitu uut Eesti filmi nihkuvad ilmselt ka 2021. aastasse.
Astu sisse legendaarse Hayao Miazaki töötuppa
Portaal HNK World-Japan pakub tasuta vaatamiseks ainulaadset dokumentaalmaterjali Hayao Miazaki (1941) elust ja loomingust.