Filmimine algab pärast murdumist
Täna esilinastub režissöör Veiko Õunpuu kauaoodatud kuues mängufilm, põhjamaine vestern «Viimased». Õunpuu «ihuprodutsent» Katrin Kissa räägib, et Põhjamaad on nii ülereguleeritud, et seal ei saa loovast filmitegemisest enam juttugi olla. Intervjuus selgub, kuidas sai Soome ideest Eesti film «Vii...
See mees võib jõuda suure Oscarini!
Esimest korda on tudengi-Oscari auhinna saanud Eestis tehtud film. German Golubi lühifilm «Mu kallid laibad» võitis endale koha tudengi-Oscari rahvusvaheliste filmide kategoorias.
Homme jõuab kinodesse uus kodumaine film “Viimased”
Alates 25. septembrist saab Eesti kinodes näha režissöör Veiko Õunpuu verivärsket linateost “Viimased”. Loe "Homme jõuab kinodesse uus kodumaine film “Viimased”" täispikka artiklit portaalist Diktor.
Galerii: Rainer Sarneti filmi «Vaino Vahingu päevaraamat» võtted
20. septembril algasid Rainer Sarneti lavastusliku dokumentaalfilmi «Vaino Vahingu päevaraamat» võtted. Film on vastuolulisest kirjanikust ja psühhiaatrist Vaino Vahingust, kes pidas aastatel 1968-1984 päevaraamatut, kus on kirjas reaalsed sündmused ja isikud Vahingu enda subjektiivses interpreta...
«Kuldsed hääled» toob nõukaaja videokassettide häälkangelased kaadri tagant välja
Sel reedel jõuab Eesti kinodesse mullu PÖFFil parima stsenaariumi auhinna võitnud nostalgiline Iisraeli film «Kuldsed hääled». Tegu on looga eaka abielupaari uuest algusest Iisraelis pärast Nõukogude Liidu lagunemist.
Briti meedia: viimaks on teada, kellest saab järgmine James Bond
Briti meedia kajastab, et järgmise James Bondi otsingud on kuuldavasti finišisse jõudnud ja rolli saab Tom Hardy.
PÖFFi esimeste filmide seas on ka Oscari võitja uus töö
Oscari võitja István Szabó uus film on üks kaheksast esimesest põhivõistlusprogrammi linateosest, mille Pimedate Ööde filmifestival välja kuulutab. Loe "PÖFFi esimeste filmide seas on ka Oscari võitja uus töö" täispikka artiklit portaalist Diktor.
Veiko Õunpuu “Viimased” jõuab viimaks kinodesse
Veiko Õunpuu uus film “Viimased” esilinastus Lapimaal selle põhilises võttepaigas Ylläs. Eesti kinodes saab filmi vaadata 25. septembrist.
MoeKunstiKino näitab filmi legendaarsest fotograafist Helmut Newtonist
Moefilmide festival MoeKunstiKino tähistab sel aastal 5. juubelit ning näitab oktoobrikuus dokumentaalfilmi legendaarsest fotograafist Helmut Newtonist. Seansid toimuvad nii Tallinnas kui Tartus ning piletid on tänasest müügil.
PÖFF laieneb üle terve Eesti
Esimest korda saab Pimedate Ööde filmifestivali külastada igas Eestimaa nurgas, kuhu ulatub internet. 13.–29. novembrini toimuv festival leiab aset kombineeritud kujul – filme saab vaadata nii kinodes kui virtuaalselt. Kinosaalid avatakse endiselt Tallinnas ja Tartus, samuti Ida-Virumaal, kus toi...
Tarkovski filmid linastuvad Artises
24.–27. septembrini pakub Artis kinonostalgiat või väärt võimalust tutvumiseks legendaarse vene režissööri Andrei Tarkovski (1932–1986) filmidega.
18. Matsalu loodusfilmide festivali võitis armastuskiri Okavango jõele
18. Matsalu loodusfilmide festival (MAFF) toimub sel aastal 16.-20. septembril Lihulas ning 21.- 27. septembril üle Eesti. Festivalile esitatud ligi tuhandest filmist kokku pandud võistlusprogrammi võitis sel aastal Lõuna-Aafrika Vabariigi film “Okavango – unistuste jõgi”. See film on kohalike nä...