Filmisaade: jõle, vägivaldne ja väga naljakas
See on filmisaate «Hendrik Alla liikuvad pildid 140. osa, mis läheb eetrisse kodustuudiost.
Uus tasuta filmifestival internetis
Maailma suurim dokfilmifestival tegi internetis tasuta vaadatavaks üle 300 filmi
International Documentary Film Festival Amsterdami ehk IDFA korraldajad avaldasid hiljuti internetis tasuta vaatamiseks 302 dokfilmi, et pakkuda koroonaepideemia ajal kodus olevatele inimestele kasulikke ja huvitavaid filmielamusi. Loe "Maailma suurim dokfilmifestival tegi internetis tasuta vaada...
Uusi arhitektuuritõlkeid
Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi (BFM) parimate filmide linastusel „Best of BFM“ veebruarikuus näidati ka kooli värskeimat nelikut ehk arhitektide liidu ja BFMi tudengite koostöös valminud arhitektuuriteemalisi lühifilme. Neid saab praegu vaadata arhitektide liidu kodu...
Auhinnatud kodumaine animafilm: “Sounds Good”
Eesti animafilm “Sounds Good” (rež. Sander Joon) on rännanud enam kui neljakümnel festivalil. Muu hulgas on film jõudud […]
„Viimsest reliikviast” tuntud vürts Gabriel: alguses pakuti mulle rolli Ivo Schenkenbergina
Kultusfilmis “Viimne reliikvia” vürst Gabrieli kehastanud Aleksandr Goloborodko meenutab saates “Ringvaade” filmi algusaegu. “Filmi tegemise ajal polnud ma kuigi tuntud näitleja. See oli minu kolmas film, aga esimene peaosa. Ma pean Eestit oma filmikodumaaks.“
Eesti filmide säravamad pärlid
ERRi arhiiv on kummaline varaait, mis sisaldab Eesti filmikunsti ja -publitsistika säravaid pärle. Tõsi, nende ülesleidmine nõuab kultuurisukeldujalt kartmatut meelt ning osavat orienteerumist.
Soovitus: Amsterdami filmifestival kolis tasuta netti
Novembris Amsterdamis toimuma pidanud dokumentaafilmifestival IDFA jäeti COVID-19 epideemia tõttu ära.
ETV toob ekraanile värske dokfilmi tippadvokaat Monika Mägist
Märtsi alguses kinodesse jõudnud dokumentaalfilm “Monika” tele-esilinastub Eesti Televisioonis juba täna kell 22.05. Film jääb järelvaadatavaks ilma aalise piiranguta.
ME SAAME HAKKAMA | PÖFFi peakorraldaja Tiina Lokk: „Hoidke oma vanemaid ja kui võimalik, aidake neid seal, kus vaja!“
Kuidas veedavad koduseinte vahel aega Naistelehe vanad sõbrad? Uurisime tuntud eestlastelt, millised on nende praegused toimetused ja millele nad segastel aegadel mõtlevad.
58 aastat, 24 filmi: mitu inimest on tapnud James Bond?
Seni avaldatud 24 James Bondi filmi jooksul on salaagent võtnud elu 597 pahalaselt. Milline 007 näitleja on aga tapnud kõige rohkem inimesi?
Soovitus: vaata väärfilme vaid ühe euro eest
Eneseisolatsiooni ja karantiini ajal tegi voogedastusteenus Mubi suurepärase pakkumise, mis lubab selles keskkonnas vaadata filme kolme kuu jooksul vaid ühe euro eest.