Koroonapuhangusse sattunud toiduainetööstus varustab nii Circle K bensiinijaamu, Soome jaekette kui ka Läänemere reisilaevu
Terviseamet andis täna teada, et koroonaviirusesse on nakatunud 13 Jõelähtme vallas tegutseva toidukäitlemisega tegeleva Lunden Food OÜ töötajat. Tegu on ligi 14 aastat tegutsenud ettevõttega, kelle suurkliendiks Eestis on kütusefirma Circle K.
Novaturase investeering tuleb koos riskiga
Eesti reisikorraldajad rõõmustasid, et Eesti ettevõtjad Novaturase suuromanike sekka said, kuid nentisid, et tegu on üksjagu riskantse investeeringuga.
Jokk-skeem võimaldab päikesest raha trükkida
Väikeste päikeseparkide rajajatele mõeldud toetus jõuab jokk-skeemi kasutades suurte arendajate taskusse ja muudab pargi tasuvusaja olulisemalt lühemaks.
Vähemalt 1200 inimest koondaval Tallinkil on laenulepingus tingimus ka Eesti töötajate kohta
Kui 2018. aasta lõpus oli Tallinki palgal üle 7200 inimese, siis viimaste koondamisteadete järel küündib ettevõttest koroonakriisi tõttu koondatud inimeste arv juba 1200-ni. Samas on laevafirma ise pakkunud riigilt saadava laenu lepingusse tingimuse Eesti töötajate osakaalu osas.
Luksusautode tootja koondab 1000 töökohta
Luksusautode tootja Bentley teatas reedel, et koondab koroonaviiruse tagajärjel tekkinud turuolukorra tõttu 1000 töökohta Suurbritannias.
Jõhvi pedagoog Jelena Ušakova paneb vanemad ja lapsed paremini kasvama
Ettevõtte peamised väärtused on õiglus, ausus ja oma töösse isikliku vastutustundega suhtumine, tõdeb Jõhvis tegutseva Elena Ušakova Arendus- ja Õppekeskus OÜ asutaja, direktor ning pedagoog Jelena Ušakova.
Kristjan Rahu ostab Rain Lõhmuse fondilt eduka puiduäri
Soojaärimees Kristjan Rahu firma UG Investeeringud sõlmis Rain Lõhmuse fondiga Livonia Partners lepingu enamusosaluse omandamiseks maailma juhtivas termopuidu valmistajas Thermory AS.
Kristjan Rahu valdusfirma sai maailma suurima termotöödeldud puidu valmistaja enamusosanikuks
Eesti valdusfirma UG Investeeringud sõlmis Livonia Partnersiga lepingu enamusosaluse omandamiseks maailma juhtivas termopuidu valmistajas Thermory AS. Eestis peakorterit omav Thermory valmistab termotöödeldud puitu, saunamaterjale, terrassi- ja voodrilaudu.
Hiina suursaadik Eestis: riigi julgeolek tagab Hongkongi õitsengu ja stabiilsuse
13. rahvakongress kiitis mõned päevad tagasi heaks Hongkongi erihalduspiirkonna õigussüsteemi ja jõustamismehhanismide sätestamise ja parandamise otsuse riigi julgeoleku kaitsmiseks.
Aas keeras lennukeelule nädalaid juurde
​Majandus- ja taristuminister Taavi Aas pikendas eile lennupiirangut riikidesse, kus on liiga palju koroonajuhtumeid. Praeguse seisuga ei saa kuni 21. juunini lennata Rootsi, Suurbritanniasse, Portugali, Valgevenesse, USAsse, Venemaale ja Belgiasse.
Smartlynx küsib Kredexist laenu maksimaalses mahus: lennufirma lubab esimesi puhkusereise teha juba juunikuus
Puhkusereisijaid lennutav ettevõte Smartlynx tahab Kredexi laenuraha kasutada koroonaviirusest räsitud äri ülesehitamiseks.
AirBaltic hakkab juulikuust taas populaarsesse puhkuse sihtkohta lendama
Lõunanaabrite lennufirma airBaltic andis teada oma plaanist taastada 6. juulist otselennud Tallinna ja eestlaste seas armastatud Hispaania puhkuselinna Malaga vahel.
Kõrgem palk ja odavam alkohol pani Eesti inimesed rohkem jooma
Eesti elanikud tarbisid 2019. aastal täiskasvanud (15+) elaniku kohta keskmiselt 10,4 liitrit absoluutalkoholi, mida on 3,2 protsenti rohkem kui tarbiti aasta varem.
Riskifondid valmistuvad uueks börsikrahhiks
Riskifondid valmistuvad aktsiaturgude järjekordseks languseks, sest fondijuhtide sõnul on aktsiahinnad liiga kaugel fundamentaalnäitajatest ning ei kajasta eesseisvaid majandusprobleeme, kirjutab Financial Times.
Analüütikud börsiettevõtete tulemustest: hullem on alles ees
Tallinna börsil noteeritud ettevõtete esimese kvartali majandustulemused olid oodatust paremad, kuid investoritel ei maksa lasta end liigsest optimismist hindade taastumisel petta.
Katre Kõvask Burger Kingist: lootsime, et läheb hästi, ja läkski
Tallinki rahvusvahelise kaldakaubanduse juhi Katre Kõvaskiga rääkisime reedeses hommikuprogrmamis selle üle, miks Eestis üha uusi kiirtoidurestorane avatakse ja kuidas Burger Kingi turuletulek õnnestus. "Lootsime, et läheb hästi ja, läkski," selgitas ta.
Tarbijahinnad langesid mais korralikult, enim panustas sellesse kütusehinna langus
Statistikaameti andmetel oli tarbijahinnaindeksi muutus mais võrreldes aprilliga -0,7% ja võrreldes eelmise aasta sama kuuga -1,7%. Eelmise aasta maiga võrreldes olid kaubad 1,5% ja teenused 2,0% odavamad.
Suur annetus: Toidupanka jõudis üle 50 euroaluse täis toiduaineid, mille maksumus küündib kümnetesse tuhandetesse eurodesse
Heategevusprojekt Headusering viis läbi esimese ühishanke, mille tulemusena jõudis Toidupanga keskladudesse Tallinnas ja Tartus üle viiekümne euroaluse toiduaineid, mis jaotatakse abivajajatele üle Eesti.
Eestlased lähevad päikeseautoga rallit võitma, aga mitte ainult
Eesti tudengid ehitavad päikese jõul töötavat autot, et sellega Austraaliasse võistlema minna. Hommikuprogrammis rääkisime projekti Solaride ühe mentori Kristel Leifiga sellest, kuidas Eesti ettevõtjad saaksid oma õla alla panna.
Investoriteliit vedas investoreid taas ninapidi
Meravitasse investeerinud investorid said mõni aeg tagasi pakkumise oma investeeringut suurendada. Vahetult pärast investeerimist said investorid teate, et intressimaksed peatatakse.
Kas ärindusharidus on liiga populaarne haridusvalik?
Tänapäeva elukestval õppijal ja karjääripöörete tegijal on ootus omandada ärihariduse oskusi palju mitmekesisemalt ning magistriõppe tasemel võiks see olla osaliselt tasuline, kirjutavad OSKA uuringujuht Riina Tilk ja peaanalüütik Yngve Rosenblad.
Eesti ärimehed ostsid veerandi Leedu reisifirmast
Eesti ettevõtjad Neinar Seli, Marcel Vichmann ja Janek Pohla ostsid veerandi Leedu reisifirmast Novaturas, mis maikuus oli Baltimaade börsidel suurim langeja, kirjutab Äripäev.
Swedbank: osta endale aega
Inimestele meeldib erinevaid asju koguda, sest see tekitab hasarti ning lisab elule värvi. Statistika kohaselt on kõige populaarsemad esemed mündid, kirjamargid ning koomiksid, millele järgnevad antiik, mänguasjad ja kustutuskummid, kirjutab Swedbanki investeeringute strateeg Tarmo Tanilas.
Aprilli maksutulu oli väiksem kui eelmisel aastal
Aprilli eest tasuti maksu- ja tolliametile 583,9 miljonit eurot maksutulu, mida on 2,3 protsenti vähem kui 2019. aasta samal kuul, teatas rahandusministeerium.
Koalitsioon kavatseb kaheks aastaks peatada tubakavedeliku aktsiisi kogumise
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE), Keskerakonna ja Isamaa fraktsioonid algatasid eelnõu, millega peatataks kaheks aastaks tubakavedeliku aktsiisi kogumine.
Kriisist võitjad: Eesti haridustehnoloogia ettevõtted tegid eriolukorra ajal jõulise kasvu
Eesti haridustehnoloogia ettevõtted kasutasid eriolukorrast tingitud kaugõpet kasvuvõimalusena – keskmiselt on ettevõtted kasutajate arvult lausa 170% kasvanud. Eesti ettevõtted on laienemas nii Indiasse, Indoneesiasse, Saksamaale, Türki kui ka USAsse.
Novaturase uued suuromanikud: Janek Pohla, Marcel Vichmann ja Neinar Seli
Varasema Novaturase suurinvestori asemele astuvad Tahe Outdoorsi valdusettevõte Rendez Vous OÜ, Marcel Vichmanni Moonrider OÜ ning Neinar Seli ettevõte Rondam AS, andes olulise tüki Novaturasest nüüd siinsete ettevõtete kätte.
VIDEO | Kas valitsuse aktsiisilangetus pani eestlased rohkem jooma? Kiik: meil olid vaid halvad valikud
Sotsiaalminister Tanel Kiik tõdes täna avalikustatud alkoholitarbimise uuringu tulemusi kommenteerides, et tema oleks alkoholiaktsiisi langetamise otsust rohkem analüüsinud ja meenutas, et jäi toonagi valitsuse jõulise otsuse suhtes aktsiisi järsult langetada eriarvamusele.
Tallink avab suvel ajutise Helsingi-Riia regulaarliini
Tallink Grupp alustab 26. juunist kuni 15. augustini ajutise regularliini opereerimist Helsingi ja Riia vahel.
FOTOD | Porto Franco ehitusplatsil haigutab tühjus: töömehed oleks südalinna kalleima kinnisvaraarenduse justkui hüljanud
Juba mitmendat päeva valitseb Tallinna hinnaliseimasse asukohta kerkiva hiiglasliku Porto Franco keskuse ehitusplatsil täielik vaikelu ja liikumas pole hingelistki. Arenduse juht selgitas Ärilehele, milles asi.
Kaks endist Swedbanki töötajat said kahtlustuse rahapesus
Riigiprokuratuur esitas 20. mail kahele Swedbanki endisele töötajale kahtlustuse rahapesu toimepanemises.
Varem kapoga piike murdnud meretuulepargi rajaja kaasab 1,3 miljardit maksvasse projekti nimeka investori
Valitsus andis eelmisel nädalal rohelise tule Saaremaa meretuulepargi hoonestusloa menetluse algatamiseks. Tuuleparki arendava Saare Wind Energy esindajate sõnul on lähiajal Eestisse tulemas ka Hollandi ettevõtte Van Oord, et ettevõttes 20% osalus omandada ning esimeste ettevalmistavate tegevuste...
Talude ja suvilate hind kasvas kriisiga kuni 72 protsenti
Talude ja suvilate hinnad on kriisi ajal sõltuvalt maakonnast kas suhteliselt paigal püsinud või siis kõvasti tõusnud, vahendab statistikaamet.
Euroopa Keskpank: euroala majandust on tabanud enneolematu kokkutõmbumine
Ligi üheksaprotsendilist majanduslangust ootav Euroopa Keskpank (EKP) teatas neljapäeval, et suurendab erakorralise varaostukava mahtu 750 miljonilt eurolt 1,35 miljardini, samas otsustas baasintressi jätta samale tasemele.
Bo Henriksson Eesti Posti nõukogu lõhkumisest: nii need asjad ei käi
Eesti Posti nõukogu juhtinud Bo Henriksson üllatus, et minister Raul Siem (EKRE) riigifirma nõukogu täna pressiteate vahendusel tagasi kutsus, eriti kuna nõukogu volitused oleksid nagunii järgmisel kuul lõppenud.
Meelis Kitsing: saatan peidab end detailides
Riskikapitalifond võib tugevdada ökosüsteemi, kuid see sõltub valitsemismudelist, kirjutab EBSi professor Meelis Kitsing, kes alates 1. augustist asub sama kooli rektori ametisse.
Ehituspoed trikitasid soodukatega
Kuuest suuremast ehitusmaterjalide müüjast ainult üks läbis puhtalt tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti kontrolli sooduskampaaniate tegemise kohta.
Euroopa Keskpank suurendab rahatrükki
Koroonapandeemiast alguse saanud majanduskriisi leevendamiseks käivitatud keskpanga varaostuprogramm kasvab 600 miljardi euro võrra, 1,35 triljoni euroni.
Kaubanduskeskuste poodidele jagatava renditoetuse vastu on seni huvi veel madal olnud
Selle nädala teisipäeval Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus poolt avatud kaubandus- ja teenindusettevõtjate rendimaksete toetuse taotlemisvoorust on seni küsitud 73 000 eurot. 15. juunini avatud toetusvooru kogueelarve on 4 miljonit eurot.
Minister Siem kutsub tagasi Eesti Posti nõukogu
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem plaanib tagasi kutsuda praeguse Eesti Posti nõukogu.
Euroopa Keskpank keeras rahatrükile tuure juurde
Euroopa Keskpank suurendab võlakirjade kokkuostuprogrammi 600 miljardi euro võrra, kirjutab FT.
Bigbank teenis pea 5 miljonit eurot kasumit
Bigbank ASi esimese kvartali puhaskasum oli 4,9 miljonit eurot, mis on 0,9 miljonit vähem kui eelmise aasta samal ajal, teatas pank.
USA tööturg tõi täna suure üllatuse, vähendades hirmu kõige hullema stsenaariumi ees
USA tööandjad lõid mais ootamatult juurde 2,5 miljonit töökohta ning tööpuuduse määr langes aprilli 14,7% tasemelt nüüd 13,3 protsendile. Numbrid vähendasid ka hirmu, et Covid-19 pandeemia on maailma suurimale majandusele väga tugeva hoobi andnud, kirjutab Briti majandusleht Financial Times.
Eesti automüük kraabib põhja
Tänavu maikuus müüdi Eestis 1060 uut autot, mida on üle 60 protsenti vähem kui aasta tagasi. Kaks aastat tagasi mais müüdi uusi autosid tervelt 2568.
Martin Helme: Nordicale antav laen sõltub kolmest tingimusest
Rahandusminister Martin Helme ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et lennufirmale Nordica riigipoolse laenu andmisel peavad kõigepealt olema täidetud kolm tingimust.
Tööturustatistika pani USA aktsiaturud rallima
USA aktsiaturud rallisid reedel, pärast oodatust paremat USA tööturustatistika avaldamist, viidates majanduse kiirele taastumisele.
Liivaga täitunud Toila faarvaater sundis Põhjaranniku regatti marsruuti muutma
Täna asus Viinistult teele Põhjaranniku Regatt 2020, kuid tuulte ja lainete mõjul muutunud merepõhi sundis korraldajaid muutma regati marsruuti.
OPEC plaanib pikendada tootmise kärpimist
OPEC ja Venemaa kogunevad laupäeval, et arutada rekordiliste naftatootmise kärbete pikendamist ning veenda ka Iraaki ja Nigeeriat kärpeid järgima.
Kauplused tahavad keskustes lahtiolekuaegu lühendada
Kaupmehed tahaksid keskustes poed tund-paar varem sulgeda, kuna isegi enne kriisi tiksus viimaste tundidega ärile vaid miinust. Keskuste omanike jaoks aga paistavad need viimased tunnid oluliselt hinnalisemad.
Telia kaotas ka mais enim mobiilinumbreid
Mais kaotas kolmandat kuud järjest enim mobiiltelefoninumbreid Telia, mille võrgust lahkus 429 numbrit.
Üleilmne kriis pani mõtlema investeeringute mõju peale
Koroonapandeemia pani inimesed mõistma, miks on vaja teha keskkonnale ja ühiskonnale positiivse mõjuga valikuid ning seda ka investeerimises, räägib Äripäeva raadiosaates „Globaalne pilk“ investeerimisfirma Limitless kaasasutaja ja juht Marge Maidla.
Põhja kukkunud USA tööturg hakkas kõigi üllatuseks taastuma
Kui aprillis tabas USA tööturgu enneolematu šokk, siis maikuu statistika pakkus esimesi päikesekiiri – 2,5 miljonit inimest said uuesti tööle tagasi.
Riik võtab RMK-st 66 miljoni eurose dividendi
Valitsus võtab riigimetsa majandamise keskusest ehk RMKst 65,9 miljonit eurot dividendi, ütles rahandusminister Martin Helme valitsuse pressikonverentsil.
Martin Helme loeb võõrtööliste hulka ka aastakümneid Eestis elanud ja siin töötanud venelasi
Rahandusminister Martin Helme (EKRE) väitis eelmisel nädalal saates „Esimene stuudio”, et Eestis on 50 000 võõrtöölist. Selgub, et minister on võõrtööliste hulka lugenud ka umbes 24 000 kuni 25 000 Vene kodakondsusega inimese, kes on juba aastakümneid Eestis elanud ja töötanud.
Tallinna börs lõpetas nädala langusega
OMX Tallinn langes reedel 0,02%, taandudes 1184 punktini. Börsi käive oli 1 079 535 eurot ning kokku tehti kauplemispäeval 1537 tehingut.
Buffetti ja Tepperi värskeimad investeerimisotsused
Mai keskel avaldasid USA investeerimisfirmad ja riskifondid aruanded tehingutest, mida tehti 2020. aasta I kvartalis. Käesolevas artiklis vaatame üle, mida ostsid-müüsid Appaloosa juht David Tepper ja ilmselt kõigile tuttav Berkshire Hathaway juht Warren Buffett.
Käest lastud võimalus: mitukümmend protsenti saamata tootlust
Üks, mida koroonakriisis omal nahal läbi valu õppisin, on see, et vahel tuleb ujuda vastuvoolu ning osta aktsiaid, millesse keegi teine parasjagu ei usu – just selle põhimõtte eiramine maksis mulle kiire, paari päeva jooksul toimunud ja lausa mõnekümneprotsendilise rikastumisvõimaluse.
USA töötuse määr langes ootamatult
USA tööturg taastus maikuus ootamatult, näidates, et majandus taastub koroonaviiruse pandeemia tekitatud kahjust kiiremini, kui eelnevalt arvatud.
Metsaettevõte toetab Toidupanka hiiglasliku annetusega. Koostööd tehakse ka kohalike toidutootjatega.
Graanul Invest gruppi kuuluv metsaettevõte Valga Puu toetab Põlva-, Võru- ja Valgamaa Toidupankasid, et keerulisel ajal aidata maapiirkondades elavaid peresid. Abiprojektina jagatav toidukaup on kokku pandud kohalike toidutootjatega koostöös.
Power Monitoring Expert aitab energiat säästa
Ettevõttes või hoones tuleb elektrivõrku jälgida ja hallata. Energia jälgimissüsteem Power Monitoring Expert monitoorib võrku läbi omavahel seotud energia-ja toiteseadmete, mis on ühendatud andmete kogumise, visualiseerimise, analüüsi ja aruandluse tarkvaraga.
Keskpank: Eesti elanikud hakkasid mais taas sagedamini ostlema
Eesti Panga makse- ja arveldussüsteemide osakonna spetsialisti Tiina Soosalu hakkasid Eesti elanikud mais jälle sagedamini ostlema, ent kaardimaksete ja sularaha väljavõtmise maht pole veel täielikult taastunud.
Viis asja, mis aitavad vanemas keskeas leida tööd
Eesti tööealine elanikkond vananeb ning üha olulisemaks muutub keskealiste ja vanemas keskeas inimeste panus tööturul. Olgugi et Eesti on vanemaealiste tööhõive poolest Euroopas esirinnas, oli ka 2018. aastal kokku umbes 30 000 inimest vanuses 50-74, kes soovisid töötada, ent polnud tööd leidnud....
Eesti Energia laenab Euroopa Investeerimispangalt 70 miljonit laenu
Eesti Energia sõlmis Euroopa Investeerimispangaga (EIB) uue laenulepingu mahus 70 miljonit eurot, millega rahastatakse valguskaablil põhineva internetivõrgu investeeringuid.
Tallink tahab hakata sõitma uutesse kohtadesse
Tallink Grupp teatas, et ettevõte saab maksepuhkust 61 miljoni euro ulatuses. Tallinki juhatuse esimees Paavo Nõgene ütles ERR-ile, et kuigi see parandab oluliselt finantsseisu, ei ole raskused veel ületatud, samas loodab ettevõte peagi avada kaks uut liini Ahvenamaale ja Gotlandile, kirjutab ERR.
Ekspert: võime olla rahul Eesti võlakirjade intressiga
Eesti sai raha hea hinnaga, sellega võime igati rahul olla, ütles Redgate Capitali võlakirjadega tegelev partner Andrei Zaborski. Eile õhtul teatas rahandusministeerium, et Eesti valitsuse 10-aastaste võlakirjade emissioon märgiti kõvasti üle ja riik sai laenu 0,235 protsendiga aastas.
Elon Muski raketid tõstavad ka Eesti tulevikuärisse
Laupäeval USAs Floridas edukalt startinud mehitatud kosmoselend avab tee uuele kosmose-eufooriale, mille käigus pannakse lähitulevikus pöörlema miljardid dollarid ning Eestis leidub ettevõtteid, kes sellest priskest pirukast suutäit soovivad.
Jüri Mõis: Kristjan Rahu tulek annab Thermoryle praktilist läbilöögivõimet
Puidutööstuse Thermory väikeaktsionär Jüri Mõis näeb, et Kristjan Rahu suuromanikuks tulek annab ettevõttele hea võimaluse veelgi enam läbi lüüa.
Soome jääb keset kriisi rahandusministrita
Soome rahandusminister Katri Kulmuni teatas täna, et loobub ametist tema koolitusteks kulunud raha tekitatud skandaali pärast.
Kaimar Karu: kuidas võimendada erakapitali?
Üks meie suuri probleeme on innovatsiooni soodustava keskkonna puudumine ning siinkohal ei piisa sellest, kui teadlased ning ettevõtjad veel rohkem pingutavad, kirjutab endine väliskaubandus- ja IT-minister Kaimar Karu vastuses kolme mehe ettepanekule
Allmaailma liidri vabaduse eest 350 000 eurot maksnud ettevõte sai osa rahast tagasi
Hotelli- ja restoraniärimeeste Hubert Hirve ja Pavel Gammeri kriminaalasjas süüdistuse saanud ja allmaailma liidriks nimetatud Ahmed Ozdojev vabanes kaks aastat tagasi vahi alt 350 000eurose kautsjoniga. Majanduslanguse tõttu taotles ta, et pool kautsjonist tagastataks salapärasele maksjale.
Äripartnerite terava tüli tipp: klient andis oma advokaadi aukohtusse
Endine klient Üllar Udras andis vandeadvokaat Enno Heringsoni advokatuuri aukohtu alla, kuna leiab, et advokaat läks üle vastaspoolele.
Uue aja piimapukid
Vaidlus teemal, kas postkontorid peavad olema maapiirkondades riigi armust ja maksumaksja poolt kinnimakstuna või hoopis äriliselt kasumlikena, on filosoofiliselt huvitav, aga kahjuks juba ammu tulevikule jalgu jäänud.
Thermory: aasta lõpus võib tagasilööke tulla
Suurärimehest Kristjan Rahust sai eduka puiduäri Thermory suuromanik. Thermory asutaja ja ühe omaniku Meelis Kajandu sõnul on see nende ettevõttele hea uudis, kuna Rahu ei oota firmalt jõulist ja ülikiiret kasvu.
Päästeliit alustab Balti regiooni mereturvalisuse projektiga
Juunis alustab Päästeliit projektiga, mis keskendub Balti regiooni mereturvalisusele - pooleteise aasta jooksul viiakse läbi hulgaliselt info- ja koolituspäevi, seminare, laagreid, talguid ja teisi üritusi.
Kadi Lambot jääb ilma ülekaalust Confidos
Meditsiinikontserni Confido Healthcare Group 51 protsendi omanik Kadi Lambot kaotab valitseva mõju, kui teine osanik KT Holding osalust juurde ostab.
Venemaa automüük tegi ajaloo suurima kukkumise
Venemaal müüdi mais 63 033 sõiduautot. Seda on 51,8% vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Aprillis seisis Venemaa autotööstus silmitsi aga ajaloo suurima jaemüügi langusega: omaniku leidis vaid 38 922 autot. Aastatagusega võrreldes oli see 73-protsendiline kukkumine, kirjutab Vedomosti.
Hindade langus süvenes mais
Tarbijahinnad on jõuliselt reageerinud koroonakriisile ning sellega kaasnenud naftahindade kiirele langusele. Viimati oli sarnane hindade langus eelmise majanduskriisi ajal pea 10 aastat tagasi. Maikuu tarbijahindade langus võrreldes mullu sama kuuga jääb viimaste arengute valguses ka käesoleva l...
Eestlastest suuromanike tulek tiivustas Novaturase aktsiat
Investorid väljendasid oma headmeelt Novaturase suurinvestori vahetumise üle suure ostuhuviga, mis on aktsiat kiirelt kõrgele kergitanud.
15 katuseorganisatsiooni ja ettevõtte ühispöördumine: Eesti peab rohepöörde võimalusi ja vahendeid kasutama täielikult ning ennaktempos
15 katuseorganisatsiooni ja ettevõtet saatsid täna peaminister Jüri Ratasele ühispöördumise, millega nõutakse sihikindlat tegutsemist rohepöörde elluviimiseks.
Huawei asub Ida-Euroopas agressiivselt oma ökosüsteemi ehitama
Hiina Huawei plaanib kolme aasta jooksul rahastada enam kui 18 000 üliõpilase ja koostööpartneri koolitamist Põhjamaades ning Kesk- ja Ida-Euroopas. Ettevõte nimetab seda hiidinvesteeringuks, ent ei täpsusta summat.
Kas osta Tallinki või Viking Line'i?
Kauppalehti kirjutab, et Tallink tundub olevat praegu Viking Line’ist veidi paremas positsioonis. Samas nenditakse, et praegu on veel vara öelda, kuidas ettevõtted kriisist taastuvad ning kaua see aega võtab.
Tartu firma teeb koostööd maailma videomängude hiiuga
Eesti laenab võlakirjadega koguni 1,5 miljardit
Investorite huvi valitsuse kümneaastase tähtajaga võlakirjade vastu oli väga suur, kokku soovisid 280 rahvusvahelist investorit märkida võlakirju 7,7 miljardi euro eest. Tulenevalt investorite suurest aktiivsusest otsustas rahandusministeerium suurendada võlakirjaemissiooni mahtu 500 miljoni euro...
Ehituspoed trikitasid soodukatega
Kuuest suuremast ehitusmaterjalide müüjast ainult üks läbis puhtalt tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti kontrolli sooduskampaaniate tegemise kohta.
Tallink koondab 190 Eesti laevapere liiget
Tallink Grupp teavitas töötukassat, Eesti Meremeeste Sõltumatut Ametiühingut ja Eesti lipu all opereerivate laevade personali kollektiivse koondamise protsessi alustamisest, mis puudutab umbes 190 ametikohta.
Kaks aastat kahjumit kannatanud ABB jõudis kasumisse
Eesti mõistes suur tööstustootja ABB jõudis pärast kaht kahjumiga lõpetatud aastat eelmisel aastal kasumisse, teenides 2,2 miljonit eurot. Ettevõtte Balti riikide juhi Jukka Patrikaineni sõnul algas ka see aasta ABB-l hästi, kuigi ootused olid veelgi kõrgemad.
Riik otsib arendajat e-teenuste põhjalikule uuenduskuurile
Täna väljakuulutatud riigihankes otsitakse tarkvaraarendusfirmasid, mis teeks kohalike omavalitsuste e-teenustele põhjaliku uuenduskuuri.
"Mõelge läbi ja tehke algust!"
Kui Äripäevas pakutud ülikooli fondi rahastus oleks riiklik, siis kas maksumaksja aktsepteeriks riskikapitalifondidele omast riski, kirjutab Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor rektor Mait Rungi.
Taavi Veskimägi: kaitse-eelarve tänane osa tuleb säilitada
Eesti Kaitsetööstuse Liidu nõukogu esimees Taavi Veskimägi ütles liidu üldkoosolekul, et oluline on säilitada kaitse-eelarve tänane tase osana Eesti majanduse toetamise paketist.
Koroonakriisi suur võitja on Zoom
Videokonverentsikompanii Zoom Video Communications aktsia hind hüppas kolmapäeval üle seitsme protsendi, sest ettevõte teatas käibe ja kasumi mitmekordsest kasvust esimeses kvartalis.
Keskerakonna 50 000eurone annetus võib halval juhul kassast viia hoopis 250 000 eurot
Keskerakonnal on püsti suur tingimisi rahaline karistus, mille võib viia täitmisele vaid üks eksimus.
Restoranid ehitavad toidukullerite jäiga hinnapoliitika vastu ühisrinnet
Kümned restoranid peavad isekeskis plaani, kuidas minna toiduvahendusteenuse pealt nende hinnangul röövellikku vaheltkasu võtvate toidukullerite vastu, et ise ellu jääda. Turu suurim ja üks kallimaid vahendajaid on Wolt, kirjutab ERRi portaal.
Eesti hinnalangus oli euroala suurim
Maikuus odavnes tarbijate ostukorv aastavõrdluses 1,7% ja eelmise kuuga võrreldes 0,7%. Euroalal tõusid seevastu hinnad mais keskmiselt 0,1%, ütles Eesti Panga ökonomist Sulev Pert.
Kallas: riik võiks laenata investeeringuteks 2,1 miljardit
Erakonna Eesti 200 esimehe Kristina Kallase sõnul on kriisist väljumiseks suures ulatuses laenamine praeguses olukorras õige otsus ning erakonna arvates tuleks raha suunata haridusse, rohemajandusse, tervishoidu ja digimaailma.
Isikukaitsevahendite ja muude meditsiiniliste vahendite maksuvaba ühendusesisene soetamine ja 0% käibemaksuga maksustatud siseriiklik käive
Küsimus: millised muudatused on isikukaitsevahendite ja muude meditsiiniliste vahendite importimisel, ühendusesisesel soetamisel ja siseriiklikul võõrandamisel? The post Isikukaitsevahendite ja muude meditsiiniliste vahendite maksuvaba ühendusesisene soetamine ja 0% käibemaksuga maksustatud siser...
Börsipettur müüb kinnisvaraportfelli
Kinnisvaraportaali City24 kaudu müüb kümnetest korteritest koosnevat portfelli enam kui 1,8 miljoni euroga Kopparberg Kinnisvara, mille omanik on pettustes korduvalt süüdi mõistetud taanlane Øyvind Hjulmand.
Eesti ralliässa äri aina kasvab. Tänaku firmal on kadestamisväärne kasumlikkus
Meie rallisangar Ott Tänak on ka edukas ettevõtja. See ei ole juba ammu saladus, aga hea on näha, et tema firma tegevus saab aina hoogu juurde. Tänak ei ole ka siin jalga pedaalilt tõstnud ning 2019. aasta oli tema OT Service OÜ-le taas parem kui aasta varem.
Kurikuulsa narkoparuni vend nõuab tehnoloogiahiiult hiigelsummat
Narkoparun Pablo Escobari vend Roberto ostis 2018. aasta aprillis iPhone X-i. Nüüd soovib ta Apple'ilt kohtu kaudu 2,6 miljardit dollarit. Miks nii?
Pangad hakkavad pärast kriisi rohkem klientide pärast võitlema
Rääkisime Äripäeva Raadio hommikuprogrammis Eesti Panga asepresidendi Maive Rutega Eesti muutuvast pangandusturust ning ettevõtete ja eraisikute rahastusvõimalustest tulevikus.
Marjakasvatus ei erine ümbrikupalga ulatuse poolest muust põllumajandusest
Maksuameti andmetel on kõige rohkem ümbrikupalga eest töötajaid valdkondades, kus ka tööjõupuudus kõige suurem on, näiteks majutus-, toitlustus- ja põllumajandusvaldkonnas. Marjapõldudel töötab kohati kolmandik töötajatest mustalt, kirjutab ERRi uudisteportaal.