Põllumajanduskoda kavatseb lähiajal tuua erilennuga Eestisse Ukraina töölisi
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldab ilmselt juba järgmisel nädalal Ukraina tööliste tellimuslennu Eestisse, teatas põllumajanduskoja esimees Roomet Sõrmus.
Hea juhi tunnus: ta ei püüa olla ruumis kõige targem
Mis on juhiks kasvamisel kõige keerulisem ja mis on need võtmesõnad, mis teevad juhist hea juhi?
Tarmo Jüristo südamlikus järelhüüdes Toivo Annusele: täna ma olin tõesti löödud ja jahmunud. Ja kurb
Täna tabas Eesti avalikkust kurb uudis Skype’i kaasasutaja Toivo Annuse ootamatust surmast. Kuigi sellised uudised ei ole sellises vanuses enam erakordsed, jahmatas see tõesti, märkis mõttekoja Praxis juht ja endine investeerimispankur Tarmo Jüristo südamlikus järelhüüdes.
Põllumehed kavandavad tööjõukriisi leevendamiseks erilendu Ukrainast. See võib aset leida juba sel nädalal
Seoses võõrtööjõule seni kehtinud piirangutega ja Wizz Airi selleks nädalaks plaanitud lendude tühistamisega asus põllumajandus-kaubanduskoda nädalavahetusel koguma põllumeeste tagasisidet erilennu osas, mis plaanitakse lähiajal Ukrainast Eestisse korraldada, et varustada siinseid põllumehi vajal...
Kriis räsis Tallinna Kaubamaja kasumit
Kuigi Tallinna Kaubamaja teise kvartali müügitulu oli teisel poolaastal isegi pisut suurem kui aasta tagasi, sai hoobi ettevõtte puhaskasum, mis langes nii teises kvartalis kui ka poolaastal kokku eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kolmandiku, investorite sõnul oleks võinud ka hullemini minna.
Kolmel ettevõttel neljast on riiklik statistika täitmata
Majandusaasta aruannete kõrval kogub riik statistikaameti vahendusel ettevõtete tulemusi ka EKOMARi küsitlustega, valdaval enamikul ettevõtjatest on see koroonapandeemia ajal jäänud tegemata.
Föderaalreserv puhub järjest suuremaid varamulle
Föderaalreservi püüdlused hoida ära suurem majanduskriis on tekitanud USA kapitaliturgudel varamulle, kirjutab Reuters.
Johan-Kristjan Konovalov: täiendav tuluallikas päästaks Tartu Ülikooli Hiina-häbist
Piinlikud juhtumid, nagu Tartu Ülikooli korduv enesetsensuur Hiina küsimuses, jääksid olemata, kui kõrghariduse rahastamine oleks Eestis paigas, kõige õigem käik oleks tasulise kõrghariduse taastamine, kirjutab Tartu Ülikooli ja Leicesteri Ülikooli vilistlane Johan-Kristjan Konovalov.
Rasedusest teatamine tööandjale
Küsimus: töötaja on rase. Tööandja andis mõista, et kui ettevõtte olukord ei parane, võib sügisel koondamisi tulla. Töötaja ei soovi tööandjale rasedusest teada anda, sest ei soovi töökohta kaotada. Kas ja millal peab töötaja tööandjale teada andma, et on rase?
Vaata, mis firmad olid teises kvartalis Eesti suurimad maksumaksjad
Tänavu teises kvartalis oli Eesti suurim äriühingust maksumaksja tubakamüüja Philip Morris Eesti OÜ, mis tasus kokku 31,9 miljonit eurot riiklikke ja tööjõumakse.
Cinamoni kino vahetas firmat, kuhu laekub piletitulu. Kas ettevõtet kanditakse varast tühjaks?
Tähelepanelik lugeja kirjutas Ärilehele, et Cinamon on vahetanud ettevõtet, millele piletitulu laekub. „See võib olla katse ettevõtet rahast tühjaks ja põhja lasta,“ kirjutas lugeja toimetusele saadetud vihjes.
Registreeritud töötus tõusis juunis
Juuni lõpus oli töötuna registreeritud 51 026 inimest, mis moodustab 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 7,9 protsenti. Võrreldes aastataguse ajaga on registreeritud töötute arv kasvanud 1,7 korda.
Tallinna lennujaamast saab juulis 12 uude sihtkohta
Koroonakriisi tõttu kehtestatud reisipiirangud on hakanud leevenema ning ühendused olulisemate Euroopa sihtpunktidega on taastumas ja Tallinna lennujaamast saab juulis lennata 26 sihtkohta.
Ootamatult suri Skype'i kaasasutaja Toivo Annus
Muhu Väina regatt: mererohi ummistas jahtide mootoreid ja roolilehti
Laupäevase tormi järel liikuma läinud meretaimedest tekkinud ujuvad saarekesed takerduvad jahtide kiilude ja roolilehtede ümber ning segavad Muhu Väina regati osalejaid.
Suri Skype'i kaasasutaja Toivo Annus
Idufirmade juhid meenutavad: Toivo Annusel oli võtmeroll Skype'i arengus, ta on tuhandete inimeste edu taga
Eesti idufirmade juhtide Sten Tamkivi ja Martin Villigu sõnul oli eile 48-aastaselt lahkunud Toivo Annuse näol tegemist mehega, kes pani sisuliselt aluse Eesti start-up kogukonnale ja andis tõuke tuhandete inimeste karjääridele.
USA tähtsamad aktsiaindeksid liikusid viirusekartuses miinusesse
USA tähtsamad aktsiaindeksid liikusid esmaspäeval miinusesse, osaliselt seoses uute teadetega, et koroonaviiruse pandeemia ei ole kusagile kadumas.
Vahendame suve põnevat tulemuste hooaega I
Teisele kvartalile vastu minnes otsustas iga viiest S&P 500 ettevõttest neli loobuda kvartaalse prognoosi andmisest ning ligi 40% on kõrge määramatuse tõttu hüljanud ka kogu majandusaasta ootuse, mis loob investorite jaoks hägusa pildi tegelikust olukorrast. Kuna üksikute näidete põhjal võiks pig...
Ventspils on võitluses turistide üle muutunud teistele Baltikumi merelinnadele üha tugevamaks konkurendiks
Läti on sel suvel muutunud eestlastele varasemast olulisemaks puhkesihtkohaks, sest paljud ei soovi lastega koroonakriisi tõttu kaugemale sõita. Ventspils pakub linna ja sadama loodud omapärase keskkonnaga konkurentsi kõigile Baltimaade merelinnadele, vahendab ERRi portaal uudistesaadet "Aktuaaln...
Amazon sisustab kontori Eesti mööbliga
Veebikaubanduskontserni Amazon tellimusel jõuavad otse Tallinnast Telliskivist Hispaania kontorisse 17 Eestis toodetud ja disainitud kontoriboksi, teatas mööblitootja Borg.
Tööandjad pakuvad töökuulutustes eelmisest aastast oluliselt rohkem palka
Tööandjad pakkusid tänavu esimesel poolaastal töökuulutustel 14% kõrgemat palka kui 2019. aastal samal ajal, näitab tööportaali CVKeskus.ee statistika.
Valimised lõid Poola kaheks
Valimistulemused Poola presidendivalimiste teises voorus on nii tasavägised, et tulemusi ei avalikustata enne häälte kokkulugemist, õhkõrn edu näib saatvat võimulolevate konservatiivide kandidaati Andrzej Dudat.
Turismisektori suvine külastatavus on väljaspool Tallinna sarnane varasemate aastatega
Kui Tallinna hotellidel on koroonakriisi tagajärjel raske suvi, siis mitmel pool Eestis on hotellide, turismitalude ja spaade külastajanumbrid ligilähedased eelmisele suvele, sest eestlased avastavad tänavu kodumaad.
Lauluväljaku juht: senised nipid on kasutud
Artistid pingutavad, ürituste korraldajad püüavad kohaneda publiku kiiresti muutunud harjumustega - meelelahutusturg muutub kiiresti, kirjutab Tallinna Lauluväljaku juhataja Urmo Saareoja.
Enamik finantsjuhte ei pea riigiabi vajalikuks
Keskmiselt üle poole ehk 57% Baltikumi finantsjuhte usub, et koroonaviiruse pandeemia tõttu ei sõltu nende ettevõtte saatus valitsuse toetusest, Eestis on see arv veelgi suurem, selgub hiljutisest uuringust, kirjutab Äripäev.
Rootsi siseliine teenindav Eesti lennufirma kasvatas oma lennukiparki viie lennukini
Eesti lennufirma NyxAir lennukiparki lisandus SAAB 340B, millega ettevõtte õhusõidukite arv kasvas viieni.
Kuriteokahtlustusega advokaat võib tööd edasi teha
Erakorraliselt kogunenud Eesti advokatuuri juhatus otsustas mitte peatada kuriteokahtlustuse saanud kolleegi Küllike Nammi kutsetegevust.
ELU VÄIKESAARTEL | Suur osa Vormsit kuulub rootslastele, saare veiste liha jõuab valdavalt Šveitsi
Vormsi suurima veisekasvataja käes on üle 200 looma ülalpidamiseks ligi kümnendik saare kogupindalast.
Tormituul kimbutab Muhu väina regatile saabujaid
Muhu väina regatile saabujaid võttis laupäeva hommikul vastu võimas tormituul, mis nõuab Pärnu jahtklubilt ennastsalgavat pingutust, et kaitsta kai äärde saabunud jahte.
ELU VÄIKESAARTEL | Rannarootslastest põlvnev meistrimees hoiab elus Vormsi traditsioone
Vormsilane ehitab paate, teeb sepatööd ja püüab kala, tagades endale saarel elades sissetuleku.
Google paigutab miljardeid dollareid Indiasse
Google teatas, et plaanib lähiaastatel Indiasse investeerida 10 miljardit dollarit, sealhulgas taristu- ja aktsiainvesteeringutesse, kuna üritab võita positsiooni maailma ühel kiiremini kasvaval interneti-turul, kirjutab Financial Times.
Twitteri asutaja aitab käima nügida hiiglaslikku kodanikupalga eksperimenti
Twitteri asutaja Jack Dorsey rahastas 3 miljoni dollari ehk ligi 2,7 miljoni euroga kodanikupalga eksperimenti, mille pilootprojektis osalevad 11 USA linna.
Eesti eluaseme hinnatõus on Euroopa tipus
Esimeses kvartalis kasvasid Eesti eluasemehinnad aastavõrdluses 11,5 protsenti ning võrreldes eelmise aasta viimase kolme kuuga 4,8 protsenti, selgub Eurostati andmetest.
PRFoodsi aastakäive langes 8,5 protsenti
PRFoodsi 2019/2020. majandusaasta esialgne müügikäive oli 78,34 miljonit eurot, mis markeeris 8,5-protsendilist langust võrreldes eelneva aasta 85,61 miljoni euroga.
Võru uusarenduse saaga jätkub: Crowdestate pöördus kohtutäituri poole, arendaja sõnul on aga kokkuleppele jõutud
1. juulil teatas ühisrahastusplatvorm Crowdestate, et Võru kortermaja arendaja pole eelmiste aasta lõpust üleval olevat võlga tagasi maksnud ja seetõttu pöörduti kohtutäituri poole.
Koda toob tšarterlennuga hooajatöölised Eestisse
Mängufirma juhid astusid ahistamissüüdistuste tõttu tagasi
Prantsuse arvutimängufirma Ubisoft mitu juhti lahkusid firmast ajal, mil see viib läbi sisejuurdlust seksuaalse ahistamise süüdistuste suhtes, teatas ettevõte pühapäeval.
Pöörane kampaania: Soome tanklas saab esmaspäeval tasuta kütust
Lõuna-Pohjanmaal Soome üht suurimat kaubanduskeskust omav Veljekset Keskinen lubab esmaspäeval kampaania käigus tankida seitsme tunni jooksul tasuta kütust.
Küsitlus: vaid veerand Briti firmadest on Brexitiks täiesti valmis
Vaid veerand Ühendkuningriigi ettevõtetest on Brexiti üleminekuperioodi lõpuks «täiesti valmis», osa firmasid süüdistab ettevalmistuste venimises koroonapandeemiat, näitas esmaspäeval avaldatud küsitlus.
Balti börsid lõpetasid päeva loiult
Tänase börsipäeva lõpus sulgus Tallinna börsiindeks 0,38% protsenti kõrgemal oma eelmise nädala lõpu taset, Riia börs langes 0,65% ja Vilnius börs kerkis 0,14%.
Veel üks minister lõi eraldi kriisimeetmete töörühma, mis peaks aitama Eestil võidelda koroonakriisi majanduslike tagajärgedega
Hiljuti ametisse asunud väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem moodustas kriisimeetmete töörühma, mille eesmärk on analüüsida tänaste majandusmeetmete efektiivsust ettevõtjate jaoks ning kohendada tänased ja tulevased kriisimeetmed turutõrgetele vastavaks. See peaks võimaldama Eesti...
Maailma kolmas kärakatootja siseneb näomaskiärisse
Jaapani joogitootja Suntory kavatseb uue koroonapuhangu hirmus hakata pakkuma näomaske, mis joojaid viiruse eest kaitseks, vahendas Financial Times.
Koroonapandeemiat kasutatakse ära iluraviks
Hulk iluravikliinikuid üle maailma tunnistab, et aina rohkem inimesi teevad iluprotseduure koroonaviiruse leviku ajal, sest saavad oma ravijälgi peita maski taha või töötada kodust, kirjutab BBC.
Mis on saanud Nordica plaanist hakata 12 sihtkohta lendama? Lennufirma juht jääb kidakeelseks
Majandus- ja taristuminister Taavi Aas ütles aprilli lõpus, et Nordica peab alustama lendudega nii pea kui võimalik ja ettevõte on välja pakkunud, et hakkab lendama 12 sihtkohta. Lennufirma nüüd enam konkreetsetest numbritest ei räägi.
airBaltic hakkab Icelandairiga lende jagama
Läti lennufirma airBaltic sõlmis täna koodijagamise kokkuleppe Icelandairiga, mis ettevõtte teatel avab partneritele uusi turge, võimaldades neil üksteise süsteemides pileteid müüa.
Eesti veofirmad ei kipu enam Venemaale tankima
Pärast diislikütuse aktsiisilangetust on hinnavahe Eesti ja lõunanaabrite tanklates sulanud pea olematuks, kohati maksab diisel Eestis isegi vähem kui Leedus. Veofirmade esindusorganisatsioonide sõnul pole Eestisse tagasi tulemas vaid lõunanaabrite piiriülesed tankimised, rekad ei kipu enam ka Ve...
Amazon käskis eksikombel töötajatel TikTok telefonist kustutada
Amazon saatis töötajatele e-kirja, milles käskis töötajatel turvalisuse kaalutlustel eemaldada telefonist populaarne Hiina sotsiaalmeediarakendus TikTok, hiljem teatas USA jaehiid, et saatis sõnumi välja eksikombel.
ENSV rikkad | Esimees, kes igal aastal uue autoga sõitis ja kellele juubeliks välikäimla kingiti
Estonia kolhoosi esimees Heino Marrandi (1911‒1989) oli lihtne maamees, kellel olid aga oma veidrused.
Veebipõhised müügiportaalid peavad tagama äriklientidele selgemad kasutustingimused
Alates 12. juulist on Eestis otsekohalduv Euroopa Liidu määrus, mis aitab vahendusteenuste ärikasutajatele tagada läbipaistvamad ja õiglasemad kasutustingimused.
Koroonapandeemia kasvatas nõudlust iluoperatsioonide järele
Koroonapandeemia on üle maailma kasvatanud iluoperatsioone teha soovivate inimeste arvu, kuna inimestel on võimalik töötada kodust või varjata operatsiooni arme maskiga.
Zara poeketi suuromanik istub tohutu kinnisvaraimpeeriumi otsas
Zara poeketti omava Inditexi grupi asutaja ja suuromaniku Amancio Ortega kinnisvaraportfelli väärtus on üle 15 miljardi euro.
Pärnus kaaluti Muhu väina regatil osalevaid purjekaid
Muhu väina regati korraldajad alustasid Pärnu jahtklubis pisteliselt jahtide kontrollkaalumist. Valikuliselt kaaluti ka võistkondi.
Karta koroonat või mitte? Tõehetk saabub nüüd!
Samal ajal kui maailmameedias hoiatavad pealkirjad koroonaohu teise laine eest, selgub see, kui palju peame viiruse naasmist tegelikult kartma, esimeses laines kannatada saanud ettevõtete teise kvartali majandustulemustest, mis börsiettevõtete puhul jõuavad meieni lähinädalatel, kirjutab Äripäev ...
Päikeseenergia laiem kasutus võib kaasa tuua uusi makse
Kui järjest rohkem inimesi ühendab ennast elektrivõrgust lahti ning kasutab enda tarbeks vaid päikeseenergiat, siis jääb võrgu ülapidamine järjest vähemate inimeste kanda, rääkis Roofit Solar Energy tegevjuht Andri Jagomägi konverentsil "Säästlik hoone 2020".
Täpsustus: Nordica sai uue nõukogu liikme
Täpsustame, et Nordic Aviation Groupi nõukogu uueks liikmeks sai strateegiakonsultatsioonifirma Ajutrust Konsultatsioonid OÜ juhtiv partner ja EBSi õppejõud Priit Karjus, mitte mõni muu Priit Karjus.
Twitteri asutaja hakkab rahastama kodanikupalga eksperimenti, mis hõlmab miljoneid inimesi
Twitteri asutaja, miljardär Jack Dorsey teatas, et hakkab tegema koostööd 14 USA linnapeaga kodanikupalga eksperimendi rahastamiseks.
Kuidas tagada endale ja oma perele turvatunne tulevikuks?
Tänapäeval hoolitseb pere eelarve eest enamasti kaks inimest, kelle mõlema rahaline panus on hädavajalik. Seetõttu on oluline tagada, et sissetuleku ajutise või püsiva kaotuse korral ei satuks perekond rahalistesse raskustesse.
TOP 50: maailma kõige hinnatumad ükssarvikud
Juuli alguses seisuga kuulub globaalsesse ükssarvikute klubisse enam kui 450 idufirmat, mille koondväärtus on rohkem kui 1,418 triljonit dollarit.
Külmlaofirma juht ostis enamusosanikud firmast välja
Külmutatud ja jahutatud toodete logistikale spetsialiseerunud ning Eesti ühte suurimat külmladu haldava Nordneti juht Madis Laansalu ostis senised enamusosanikud firmast välja.
Putin lükkas riigi investeerimisplaani kaugusse
Venemaa president Vladimir Putin lükkas koroonakriisile viidates edasi kavandatud hiiglaslikud investeeringud Venemaa majandusse, mis pidanuks parandama inimeste stagneerunud elustandardit ja elavdama majanduselu.
Lunavararünnakud on muutunud jõhkramaks
Riigi Infosüsteemi Ameti küberruumi teise kvartali ülevaatest selgub, et lunavararünnakute taktika on muutunud järjest jõhkramaks, sest lisaks andmete krüpteerimisele need ka varastatakse ja ähvardatakse avalikustada. Riigi Infosüsteemi Ameti analüüsi- ja ennetusosakonna juhataja Märt Hiietamme s...
Soome võtab Nelese müüki rootslastele valulikult
„Kõik soomlased peaksid praegu mures olema,“ ütles Soome riigi investeerimisfirma Solidiumi juht Antti Mäkinen tööstusfirma Nelese Rootsist saadud ostupakkumise kohta.
Võõrtööjõu piiramine seab Eesti ettevõtluse väga tugeva surve alla
„Tööstusuudised eetris“ keskendub sel korral masinatööstusettevõtte Stera Technologies ASi olevikule ja tulevikule. Saates on ettevõtte uus juht Lauri Rohtoja, kes alustas tööd juuni keskel.
RMP.ee leiud Riigi Teatajast – 28. nädal 2020
Tööturuteenuste ja -toetuste seaduse ning töötuskindlustuse seaduse muutmise seadus Jõustub 01.09.2020, osaliselt 01.08.2020 ja 01.01.2021 Seadusega suurendatakse töötushüvitiste süsteemis paindlikkust ja pakutakse inimestele töötuse korral suuremat sotsiaalset kaitset. Seadusega lubatakse ajutis...
Iglusaunade tootja läks kopeerija vastu kohtusse
Eesti iglusaunade tootja sai anda sarnaseid saunu tootva Läti ettevõtte Eestis kohtusse, kuna nende õnneks märkas sarnasust tolliametnik.
Mais laekus 6 protsenti vähem makse
Mai eest tasuti maksu- ja tolliametile 634,7 miljonit eurot maksutulu, mida on 6 protsenti vähem kui 2019. aasta samal kuul.
Praktikablogi vol. 2: Uus nädal ja uued tuuled
Sel nädalal sai YouthLAB korraliku avapaugu. Pärast eelmist nädalat olin parajalt elevil ning ootasin enda projektitiimiga virtuaalselt kokkusaamist. Esimene tiimikõne osutus väga vahvaks kogemuseks.
Jack Ma müüs ligi 10 miljardi eest Alibaba aktsiaid
Hiina suurima e-kaubandusfirma Alibaba asutaja Jack Ma teatas, et müüs ligi 10 miljardi dollari eest ettevõtte aktsiaid, vahendab Reuters.
Musk kihutas Buffettist mööda
Tesla aktsia on viimasel ajal järsult tõusnud ning eile möödus elektriautode tootja asutaja ja tegevjuht Elon Musk rikkuselt kuulsast investorist Warren Buffettist, vahendab MarketWatch.
Euroopa aktsiaturud tõusuteel
Euroopa aktsiaturud on täna tõusuteel, kõige paremini on läinud tsüklilistel aktsiatel. Investorid loodavad, et peagi saabuv tulemuste hooaeg aitab optimismi tõsta, vahendab Reuters.
Luteri kirik pole kõrghoone plaani maha matnud
Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kinnisvarafirma Kiriku Varahaldus OÜ soovib pikalt plaanitud Maakri tänava kõrghoone projektiga edasi minna.
Miljardäride TOP: Elon Muski vara suurenes päevaga 6 miljardi dollari võrra
Elektriautoid tootva Tesla looja ja tegevjuhi Elon Muski vara suurenes reedel 6,1 miljardi dollari võrra pärast seda, kui Tesla aktsia hind tõusis kauplemispäeva lõpuks rohkem kui kümnendiku võrra, vahendab Bloomberg.
Raadiohommikus: puuküürnikest vabanemine, vedajate valu ning ettevõtjate vaidlused
Eelmisel nädalal kiitis valitsus heaks võlaõigusseaduse muutmise eelnõu, mis peaks kaitsema üürileandjaid puuküürnike eest. Sellest, millised probleemid saavad lahendatud, ja üüriturul toimuvast laiemalt kõneleme üürikortereid arendava Scandium Kinnisvara ühe omaniku Kalle Aroniga.
Hea võimalus? Barbados plaanib lasta külastajatel aastaks kaugtööle jääda
Kodutöö võimalused saavd täiendust, sest Barbadose peaministri Mia Motley sõnul kaalub valitsus sammu, mis lubab külastajatel aasta otsa saarel kaugtööd teha.
Siem kutsus kokku majanduse kriisimeetmete töörühma
Et valmistuda võimalikuks uueks koroonaviiruse puhanguks ja leevendada selle mõjusid Eesti ettevõtetele, moodustas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kriisimeetmete töörühma, mille eesmärk on analüüsida tänaste majandusmeetmete efektiivsust ettevõtjate jaoks ning kohendada tänas...
Miks šokolaad on hea indikaator ehk kuidas koroonaviirus on kakao hinda kukutanud
Covid-19 pandeemia pealesurutud piirangud on kukutanud kakaoubade hinda veerandi võrra. Analüütikud usuvad, et nõudlus šokolaadi järele peegeldab väga hästi maailmamajanduse tervist.
Saarte Liinid aitab ka kaugemate maanurkade majandust käimas hoida
Sisuturunduse saates oleme külas Kuressaares ASi Saarte Liinid juhatuse esimehel Villu Vatsfeldil.
Kirjanen võttis 5 miljonit dividende
Maailma ühe suurima pelletitootja Graanul Investi omanik Raul Kirjanen võttis valdusfirmast eelmisel aastal 5 miljonit eurot dividendi. Kontsern, millest pisut enam kui pool kuulub talle, kasvatas käivet kolmandiku ehk saja miljoni euro võrra, 401,7 miljoni euroni.
Endel Siff tahab Bekkeri sadamasse ehitada uue Estonia ooperimaja
Tuntud ettevõtja Endel Siff käis välja üliambitsioonika plaani. Ta lubab oma rahadega ehitada Kopli poolsaarel asuvasse Bekkeri sadamasse uue Estonia ooperi- ja kontserdimaja. Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul väärib ärimehe ettepanek täit tähelepanu.
Reisibürood avaldavad: kuhu planeerivad eestlased praegu oma puhkusereise?
Koroonakriisist taastuvad riigiad avavad järjepanu piire ja turistid hakkavad taas puhkusereise planeerima. Eestlaste jaoks on populaarsemateks sihtkohtadeks lähiriigid ja Kreeka.
Läti ennistas osa koroonapiiranguid
Läti valitsus pidas reedel istungi, kus otsustas taastada riigis osa piiranguid seoses COVID-19 leviku piiramisega, vahendab Läti rahvusringhääling.
Ettevõtja: Eesti lähtub tee-ehituses nõukaaegsest praktikast
Väo karjääris killustikku tootva Paekivitoodete Tehase suuromaniku Vladimir Libmani sõnul on Eesti muutumas tee-ehituses senisest suunanäitajast tagurlikuks innovatsiooni takistajaks, kuna maanteeamet lähtub tema sõnul Nõukogude Liidu praktikatest.
Kaubanduses vähenes ettevõtete käive mais kokku 328 miljonit eurot
Ettevõtete maikuu käivete langus ulatus kokku 22,4 protsendini, mis oli 3,6 protsendipunkti võrra sügavam aprilliga võrreldes. Käive vähenes absoluutsummas kokku enim kaubanduses ning töötlevas tööstuses, vastavalt 328 miljonit eurot ja 285 miljonit eurot.
Vase hind kahe aasta tipus
Vase hind tõusis nii Shanghais kui ka Londonis viimase kahe aasta kõrgeima tasemeni, sest turuosalised muretsevad pakkumise pärast – Tšiili kaevandustes toimuvad streigid ning Hiinat on tabanud üleujutused.
Tõnis Saarts: ei usu, et Isamaa kergekäeliselt lammutama hakkab
Eesti ühiskond on poliitiliselt polariseeritud ning erakondade toetus hangunud. Seniste jõujoonte muutumine vajaks raputust, milleks võivad saada üha lähenevad kohalikud valimised, rääkis Tallinna Ülikooli võrdleva poliitika dotsent Tõnis Saarts Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Tugev tuul suurendas riigifirma toodangut
Eesti Energia taastuvenergia ettevõte Enefit Green tootis 2020. aasta esimesel kuuel kuul kokku 737 gigavatt-tundi taastuvelektrit, mida on aastases võrdluses 18 protsenti rohkem. 2019. aastal ulatus esimese poolaasta toodang 626 gigavatt-tunnini.
Töötasu ja tööaja vähendamine, kui müügieesmärk on saavutamata
Küsimus: töötaja töötasu koosneb põhitöötasust, mille suuruseks on töötasu alammäär ja tulemustasust, mille suurus sõltub müügitulemustest. Kuidas kohaldada töölepingu seaduse § 37, kui töötaja töötasu ongi juba rohkem kui 30% võrra vähenenud tulemustasu äralangemise tõttu, sest müügitulemust ei ...
"Vesiniku kasutamisel väga häid lahendusi Eestis hetkel ei tundu olevat"
Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson tutvustas eelmine nädal vesinikustrateegiat, millega peaks vesinikust saama Euroopa Liidu riikide rohelise energia kese.
COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel tasuta
Alates 9. juulist on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta...
Teadlase hüpotees: koroonakriis tõstis elukvaliteeti
Koroonaviiruse pandeemia tõi paljudes sektorites ja ettevõtetes kaasa sissetulekute languse ning finantsprobleeme. Etnoloogiadoktor Aimar Ventsel kirjutab Äripäeva essees aga vastupidisest efektist – teatud juhtudel saame rääkida elukvaliteedi tõusust.
Reuters: Bulgaaria ja Horvaatia võivad euroga liituda
Bulgaaria ja Horvaatia võivad pääseda euroriikide nimekirja juba 2023. aastal.
RMP.ee maksuskoop 13.-19. juuli
Tabav ütlus ei tõesta midagi. Voltaire Järgmise nädala esmaspäevani, 20. juulini saab e-MTAs parandada 2019. a eest esitatud käibemaksu deklaratsioone. Edaspidi tuleb kõik parandused paberkandjal esitada. Kel veel parandused tegemata, saab vajalikud tegevused läbi viia raali tagant lahkumata. Esm...
Nafta hind langes OPEC+ koosoleku eel
Naftafutuurid odavnesid esmaspäeva hommikul, New Yorgi börsi WTI nafta barrel ligines 40 dollarile barrelilt. Reedel kerkis nafta hind 2,4 protsenti. Odavnes ka Põhjamere Brenti nafta barrel, mis oli samuti reedel kallinenud 2,1 protsenti.
Pruunsild annetas Isamaale 100 000 eurot, Sõõrumaa Keskerakonnale 55 000
Isamaa erakonna suurim toetaja teises kvartalis oli Bigbanki üks omanikke Parvel Pruunsild, kes annetas parteile 100 000 eurot.
Neste: Lätis tankimine on vähenenud poole võrra
Diislikütuse aktsiisilangetus tulemusel suurim kaubavedude tankimiste tagasivool Eestisse on toimunud Lätist, kus tankimised on kukkunud üle poole, ka Venemaa suunal on toimunud tarbimise liikumine Eestisse.
Erakondade võlad panevad liikmemaksu niru kogumist kiruma
Olukord, kus suurte parteide netovara on ikka ja jälle miinuses ning samal ajal korjatakse oma liikmetelt raha pehmelt öeldes tagasihoidlikult, pole kestlik või vähemasti eluterve, leidsid ajakirjanikud raadiosaates „Äripäev eetris“.
Juunis kahanes Elroni reisijate arv kolmandiku
Koroonapandeemia tipus põhja kukkunud rongireisijate arv on hakanud tasapisi taastuma, suve keskpaika jäävad veel ilmestama remonttööd Keila, Paldiski ja Turba suunal.
Politoloog: valijad istuvad kaevikutes
See, et erakondade reitingud on püsinud üsnagi stabiilsena ning jõujooned on justkui paika loksunud, näitab kui polariseerunud valijad on, rääkis esmaspäevases hommikuprogrammis politoloog Tõnis Saarts.
Veerandsada aastat tegutsenud Andeston jätkab kindlal kursil
25. tegutsemisaastat tähistava Andeston OÜ põhitegevuseks on kõrgsurvelaminaadist (HPL) mööblidetailide ja mööbli valmistamine. „Valmistame kõrgsurvelaminaadist töötasapindasid, mööbliuksi, erinevaid mööblidetaile ning mööblit,“ sõnab ettevõtte juht Kristjan Kalle. Kaasaegne masinapark ja kogemu...