Kõik võitlevad: maikuuks on käibest järel 70% ja kadunud 20% töökohtadest
Mai alguseks, mil praeguste plaanide järgi peaks eriolukord lõppema, on ettevõtete koondkäibest järel alla 70 protsendi ja töökohtadest alles 80 protsenti.
Valitsus toetab lisaeelarvega laevandusettevõtteid
Kogu tõde riigi abist firmadele ehk kellele piisab, kellele liiga vähe
Tänases Äripäeva Raadio saates "Kuum tool" hindasid Tööandjate Keskliidu juht Arto Aas ja Eesti Väikeste Ettevõtete Assotsiatsiooni juht Heiki Rits seda, mida on head ja mis on puudu riigi rahaabis nii suurtele kui väikestele ettevõtetele.
„Ajujahi“ võitja hindab konkurssi väga
Eesti suurima äriideede konkursi „Ajujaht“ superfinaali võitnud idufirma Pagerr üks asutaja Rudolf-Gustav Hanni ei ole konkursi kiitmisega kitsi. 30 000eurose preemia võitnud ettevõte sihib Saksamaa turgu.
Soome leht küsis ekspertidelt, mida teha
Soomel tuleb teha olulisi uusi otsuseid, et koroonaviiruse löök riigi majandusele jääks võimalikult väikseks, leidsid Kauppalehti küsitletud majanduseksperdid.
Teslal oli läbi aegade produktiivseim kvartal
USA elektriautode tootja Tesla teatas eile, et on sel aastal ehitanud juba 103 000 sõidukit, mis teeb ettevõtte käesoleva aasta esimese kvartali läbi aegade kõige produktiivsemaks, kirjutab Kauppalehti.
Spetsialistid: veebipood on ettevõtte ellujäämise küsimus
​Praeguses olukorras on e-poe loomine ettevõtjate jaoks ellujäämise küsimus ja neil, kel seda veel pole, tuleks see kiiresti luua. Seda tõdesid Luminori e-kaubanduse teemalisel veebiseminaril osalenud.
Kaamos ehitab 25 miljoni euroga Valgevenes saeveski
Eesti puidutööstusettevõte Kaamos Timber sõlmis laenulepingu Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupangaga (EBRD), kelle toetusel rajatakse Valgevenesse Mozyri linna lähistele uus Eesti ettevõttele kuuluv saeveski, teatas ettevõte.
Rain Rannu: hea investor aitab oma firmat ka rasketel aegadel
Iduinvestor Rain Rannu juttu mööda on koroonakriis pannud iga investorit hoolega oma portfelli kuuluvate ettevõtete käekäiku jälgima, kuid see ei tähenda, et nõndanimetatud kannatlik raha oleks idufirmade jaoks ära kadunud.
Andi Hektor: kasutame kriisi ehk kogu tõde liblika tiivalöögist
Just praegu on võimalus hiiglaslikest abipakettidest ainult murdosa kulutades kiirendada meie majandus kaugele tulevikku, kirjutab Eesti Teaduskoja liige, füüsik Andi Hektor arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Marko Lehes: kas sina oled juba koroonaviiruse suhtes immuunne?
Nädala-kahe pärast istub kodus suur hulk inimesi, kes tegelikult on juba viiruse suhtes immuunsed ja võiks tööle tagasi minna, majandust turgutama, kirjutab Selfdiagnostics OÜ asutaja ja tegevjuht Marko Lehes.
Kuidas rajada tõeliselt hästi toimiv e-pood
Kogu maailmas on e-kaubandus viimastel aastatel kasvutrendis. Nii ka Eestis, kus tarbijad valivad üha enam ostukohaks veebipoe. Tänases olukorras on selge, et paljudel kaupmeestel on käes keeruline aeg ning nad on fakti ees: tuleb rajada tõeliselt hästi toimiv e-pood, mis lõikaks kasu e-kaubandus...
Olerex avas e-poe
Kütusemüüja Olerex avas kaupade e-tellimiskeskkonna. Toidu- ja esmatarbekauba võib veebist ette ära tellida ning komplekteeritud kaubakotile poole tunni pärast Olerexi tanklasse järele minna. Kokku on hetkel e-keskkonnaga liidetud 48 tanklat üle Eesti.
Koroonaviirus läheb Trumpi kinnisvarafirmadele maksma üle miljoni dollari päevas
Koroonaviiruse põhjustab USA president Donald Trumpi kinnisvarakontsernile Trump Organisation üle miljoni dollari käibekadu ning on võtnud võimaluse teenida Washingtonis asuva hotelli müügi eest rekordilist hinda.
LHV analüütik: kui tööstus kriisi jõuab, võib olla riigiabi juba otsas
Valitsuse abipaketid on edukad kui töökohad säilivad ja eriolukorra piirangute kadumisel taaskäivitub majandus kiiresti, kuid selle eesmärgi täitmiseks peab Ratase kabinet veel kõvasti pingutama, leidis LHV analüütik Kristo Aab.
MKM: riigi osalus pole ainus viis strateegiliste ettevõtete aitamiseks
Eestis on ettevõtteid, mis on Eesti majanduse ja Eesti riigi seisukohalt nii tähtsad, et nende elluäämine on meie kõigi huvides, kirjutas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Viljar Lubi Äripäeva Tallinkit puudutavatele küsimustele vastates.
Tallinna Sadama dividend on küsimärgi all
Tallinna Sadam kinnitas auditeeritud majandusaasta aruande, milles võrreldes varem avaldatuga muudatusi polnud, ühtlasi teatas ettevõte, et lükkab edasi lõpliku otsuse selle kohta, kas ja kui palju aktsionäridele dividendi maksta.
Tallinki reisijate arv kukkus märtsis rekordiliselt
Koroonakriisi ja piiride sulgemise tõttu on märtsis Tallinki laevadel reisijate arv vähenenud eelmise aasta sama ajaga võrreldes 59,3%, kokku veeti kuu aja jooksul 279 507 reisijat, teatas ettevõte börsile.
KUULA OTSE: riigi abi ettevõtetele - keda aitab, kes on vaeslapse rollis?
Täna kell 11 eetrisse minevas Äripäeva raadiosaates "Kuum tool" räägitakse riigiabist suurtele ja väikestele ettevõtetele – keda see aitab ja kes on jäänud vaeslapse rolli.
Uuring: Eesti inimesed soovitavad toidupoodidest enim Coopi
Coop on tarbijate hinnangul konkurentsitult soosituim toidupoekett, ületades Eestis ainsana Euroopa keskmise jaekaubanduse soovitusindeksi määra, selgub Kantar Emori värskelt läbi viidud uuringust.
Saneerija selgitab: kas raskustes Baltikat on veel võimalik päästa?
Raskustesse sattunud Baltika saneerimisnõustaja Annika Jaanson ütles, et hoolimata kõigest on rõivatootjal väga head eeldused edukaks saneerimiseks.
Eleringi kasum mullu kahekordistus
Riigile kuuluv võrguhaldur Elering teenis möödunud aastal 155,2 miljoni euroni ulatunud tulude juures 32,8 miljonit eurot puhaskasumit, võrreldes 18,6 miljoni euroga 2018. aastal.
Börsid võtsid langussuuna
USA aktsiafutuurid alustasid tänast kauplemispäeva rohkem kui 1%lise langusega. Samuti on punases Euroopa indeksifutuurid ning Aasia börsid, mis ennustab nädala viimaseks päevaks üleüldist langust.
Sadu miljoneid kaotanud Tallink vajab hapnikuaparaati
Veel kuu aega tagasi ostsid linnahalli juurde oma reisisadama ehitust kavandavad Tallink Grupi suuraktsionärid rohkem kui miljoni euro eest aktsiaid juurde. Nüüd on firma väärtus langenud 253 miljoni euro võrra.
Nafta hinna uskumatud liikumised
Nafta hinna viimaste nädalate liikumised olid niigi pöörased, aga see, mis eile toimus, oli lausa uskumatu.
Töötasu hüvitise taotluste vastuvõtmine algab esmaspäeval
Töötasu hüvitise taotlus tuleb esitada töötukassa iseteenindusportaalis e-töötukassa, taotluste vastuvõtmine algab esmaspäeval, 6. aprillil.
Noor juht: kriise näinud ettevõtjate soovitused on häirivad, pehmelt öeldes
Tööstusettevõtet Estanc juhib noorema põlvkonna juht Mihkel Tammo, kes pole varem ettevõtluses ühtegi kriisi üle elanud. Kui kriise näinud ettevõtjad on soovitanud tööandjatel teha tugevaid koondamisi ja palgakärpeid, siis Tammo nendega nõus ei ole. „Minu jaoks on need väljaütlemised pehmelt öeld...
Veofirmad tervitavad aktsiisilangust
Transpordifirmad tervitavad valitsuse otsust langetada diisliaktsiisi, samas veofirma rahakotti see ülemäära paksemaks ei tee.
Kolm ehitusvaldkonda puudutavat seadusemuudatust
Valitsus kinnitas kolm eriolukorraga seotud seadusemuudatust, mis puudutavad eelkõige vee erikasutust ja maamõõdutöid.
Äripäev 03.04.2020
Jälle olen natuke vaesem
Kui veel veebruari alguses tundus Hiinas leviv viirus kui kauge probleem, siis märtsis on lüüsiväravad valla ning investorid turult massidena raha välja võtnud.
Kolmapäevast tõuseb vanaduspension keskmiselt 45 eurot
Kolmapäevast jõustub pensionitõus, millega kasvavad pensionid üle 9 protsendi, indekseerimise ja erakorralise tõstmisega kasvab keskmine vanaduspension 45 euro võrra.
Naftasektor viis USA aktsiaturud plussi
Suuremad aktsiaindeksid lõpetasid neljapäeval plussis, tuge pakkus naftasektori kallinemine, vahendab MarketWatch.
Ligi kritiseeris teravalt praegust rahandusministrit
Endine rahandusminister, reformierakondlane Jürgen Ligi kritiseeris neljapäeval ETV saates «Esimene stuudio» tugevalt praegust rahandusministrit Martin Helmet, öeldes, et praeguses kriisi Eestil justkui polekski rahandusministrit.
Uusarendusse kodu ostjaid ähvardab õudne stsenaarium
Turismi- ja teenindussektoris töötanud inimesed, kes valisid endale välja kodu alles ehitusjärgus olevas uusarenduses, makstes ära ka oma säästude arvel pangalaenu jaoks nõutava omaosaluse, seisavad koondamise korral silmitsi ohuga kaotada nii kodu kui ka juba arendajale makstud kümned tuhanded e...
Pool rehkendust tehtud, mõju näitab praktika
Riigikokku jõudnud lisaeelarve on olusid arvestades tehtud kiiresti ja üsna optimistlik. Sellega rehkendamine alles algab, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Lennuliiklus vähenes veebruaris viiruse tõttu 14 protsenti
Rahvusvahelise Lennutranspordi Liidu (IATA) teatel langes majandusharus nõudlus veebruaris 14 protsenti.
Nafta tänane tõus ajaloo suurim
Naftahinnad kallinesid neljapäeval pea veerandi võrra ning tõus oli ajaloo suurim, vahendab CNBC.
Ajakiri Ehitaja aprill 2020
Juht, hoia oma inimeste töövõime suur!
Minu igapäevatöö on organisatsioonides toimuvate muutuste ja arenguprotsesside toetamine. Praegu on juhtide laual nii ulatuse kui ka mõju poolest hoopis keerukam ülesanne, sest enam pole muutuse piiriks organisatsioon – kogu maailma elukorraldus on paari nädalaga pea peale pöördunud.
Ilmar Kink: ülikoolid, äratus!
Iga kriis kätkeb endas võimalusi. Kulunud lause, mis ärritab neid, kes parajasti tulekahjusid kustutavad, ja üldiselt ei morjenda neid, kellel veel ei põle. Aga võiks, sest mida passiivsemalt ja ükskõiksemalt me praegusesse kriisi suhtume, seda valusamad saavad olema tagajärjed kõigile, kirjutab ...
Fitch alandas järsult maailmamajanduse prognoose
Koroonaviiruse leviku tõttu on reitinguagentuur Fitch Ratings globaalse majanduskasvu prognoosi vaid 10 päevaga kardinaalselt muutnud, vahendab MarketWatch.
Korterituru hinnalangus algas Mustamäel
Tallinnas alustasid korterimüüjad hindade kärpimist, Mustamäel on müüjad kuu aja jooksul langetanud hinda pea igas neljandas müügipakkumises, näitab LVM Kinnisvara korterituru analüüs.
Üürituru metsik lääs jättis juba enne kriisi arendustele pitseri
Finantsvabaduse hüüdlausete all sai üürikorterite soetamisest viimastel aastatel Eesti rahvussport. Samasuguseks rahvusspordiks kujunes maksude maksmata jätmine, millel praeguse kriisi teadmatuse kõrval omakorda oli suuremate üüriarenduste tekkimisele saatuslik mõju.
Robotniidukid väikestes aedades
STIHL-i iMOW-i 4. seeria robotniidukid on täiesti omas elemendis just väikestes ja keskmise suurusega aedades.
USA töötute arvu kasv purustas rekordi kahekordselt
Koroonaviirusest tingitud seisak ajas läinud nädalal töötushüvitist taotlema veel 6,65 miljonit USA töölist, mis on üle poole sajandi kõrgeim näitaja, teatas riigi tööministeerium neljapäeval.
Naftasektor vedas Euroopa turud plussi
Euroopa aktsiaturud lõpetasid tänase kauplemispäeva plussis, millele aitas kaasa energiasektori aktsiate taastumine, vahendab Reuters.
Rail Baltica maade omandamine kestab Eestis 2022. aastani
Rail Baltica tarbeks maa omandamine sõltub projekteerimise hetkeseisust ja käib hetkel kõigis kolmes raudtee läbitavas maakonnas, teatas Rail Baltic Estonia.
Transport ja logistika 03 2020
Vitsur: isegi kui riik oleks viirusevaba, sellest ei piisa
Presidendi majandusnõuniku Heido Vitsuri sõnul ei sõltu Eesti väljatulek majanduskriisist sellest, mis saab meie maal viirusest.
Ehitussektor saab lisaeelarvest 145 miljonit eurot
Valitsus kinnitas neljapäeval lisaeelarve, mis sisaldab ka ehitusettevõtetele mõeldud abipaketti majanduslanguses vee peal püsimiseks, riik otsustas eraldada ehitussektorile 145 miljonit eurot.
Nestor: esimesed päästepaketid hoiavad Eestit vee peal kõige kauem juunini
Täna riigikogule üle antud Ratase valitsuse lisaeelarve sisuga võib rahul olla, kui koroonaviiruse puhang taanduks ja tavapärane majandustegevus taastuks juba järgmisel kuul, arvab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor, kes aga leidis, et valitsus peaks hakkama nüüd valmistuma siiski tumedamateks s...
Raadiohommikus: mida teeb kriis idufirmadega?
Kuidas läheb koroonakriisi ajal idufirmadel? Kui kannatlikult käituvad investorid? Millised ideed võiksid tulevikus lennata? Küsitleme investeerimisfondi Superangel üht asutajat Rain Rannut.
Eesti idufirma laseb Ameerika korporatsioonidel tunda küberrünnakut
Küberturvalisuse turg on tõusutrendis ja juba viiendat aastat koolitab Eesti iduettevõte RangeForce infotehnoloogiaspetsialiste küberründeid ära tundma ning turvalisemaid süsteeme ehitama.
Rekordiline töötuse kasv ehmatas USA majandusteadlasi
Töötushüvitisi taotlevate ameeriklaste arv kahekordistus uue rekordini, kuna koroonaviirus laiendas haaret ja sundis rohkem ettevõtteid kulusid koomale tõmbama, kirjutas Bloomberg.
Riik külmutab pankrotiavalduste esitamise
Valitsus peaks täna heaks kiitma pankrotiseaduse muutmise eelnõu, millega peatub pankrotiavalduse esitamise kohustus ja võlausaldaja poolelt pankrotiavalduse esitamise õigus. Kriitikute arvates võivad need muudatused hakata majanduskeskkonda tõsiselt kahjustama.
Viking Line pani Eesti meeskonnaga laeva kai äärde ja asendas selle soomlastega mehitatud laevaga
Soome riik hakkas doteerima Tallinna-Helsingi liinil kolmandat laeva. Toetuse saanud Viking Line tegi kohe laevavahetuse.
Kaks Tartu IT-firmat lõid lahenduse, mis aitab restoranidel vältida Bolti ja Wolti kasutamist
Kaks Tartu tehnoloogiaettevõtet lõid lahenduse, mis aitab igal restoranil oma olemasolevat tööjõudu kasutades käivitada toidu kojukande teenuse, vältides vajadust Bolti või Wolti järele.
Inimõigused pausil
Euroopa Inimõiguste Konventsioon ei ole lihtsalt üks rahvusvaheline leping. See on 47 riigi ühine kokkulepe sellest, milline peaks olema minimaalne standard üksteist austava, demokraatliku ja hooliva ühiskonna puhul. Läbi ajaloo on eriolukordades ja sõjaolukordades selle kehtimist peatatud, sest ...
Lisaeelarve meetmed ulatuvad aktsiiside langetusest II samba maksete ajutise peatamiseni
Rahandusminister Martin Helme valdkonnaga seondub mitu riigi lisaeelarve leevenduspaketi osa, mis aitavad ettevõtetel maksude tasumist kergendada, vähendavad aktsiise ja digiväljaannete käibemaksumäära, laiendavad metsamüügi tulu mahaarvamist ning peatavad ajutiselt pensioni teise samba maksed. “...
Investori suurimaks vaenlaseks pole kriisid, vaid ta ise
Raamat „Orienteerumine investeeringute miiniväljal“ aitab ära tunda ning vältida levinud investeerimisvigu, käitumuslikke eelarvamusi ja lõkse.
Remedia piiritusetehas hakkas tootma käte desinfitseerijat SteriGel
Eesti piiritusetehas Remedia hakkab desinfitseerimisvahendite ajutise defitsiidi leevendamiseks tootma sanitaargeeli kätele nimega SteriGel.
Hulgikaupmees, pane enda online lahendus tööle
Keegi ei kahtle ammu ena, et edukal kaubandusettevõttel on vaja e-poodi. Kuidas saavad online tellimist edukalt pakkuda aga hulgi- ja ärikliendi müügile suunatud ettevõtetd, kirjutab Multon Developments juht ja e-kaubanduse ekspert Harles Mägi.
Neste toetab Toidupanka tasuta kütusega
Viimastel nädalatel on Toidupanga väljasõitude hulk kasvanud pea 20 protsenti, sest toitu on tarvis koguda ning toimetada üha enamate abivajajateni. Et oluliselt suurem kütusekulu ei osutuks takistuseks toidu õigeaegsel laialiveol maakondadesse, otsustas Neste Toidupanka toetada tasuta kütusega.
Digiväljaannete käibemaks langeb
Käibemaks, mida näiteks meediaettevõtetel tuleb maksta digiväljaannete eest 20 protsenti langeb 9 protsendini, sarnaselt praegu paberväljaannetele kehtestatud käibemaksuga.
Ettevõtluse toetusmeetmed kasvavad sadades miljonites
Valitsuse istungil heaks kiidetud 2,6 miljardi euroses lisaeelarves kasvasid erinevad ettevõtlussektori toetamiseks mõeldud meetmed sadade miljonite eurode võrra.
Diisliaktsiis langeb Leedu tasemele
Järelvaadatav: Kuidas käitada hoonete tehnosüsteeme koroona leviku tõkestamiseks?
Tänaseks on olemas värskelt avaldatud juhised hoonete tehnosüsteemide opereerimiseks REHVA (Euroopa kütte, ventilatsiooni ja jahutuse erialaühenduste assotsiatsiooni) poolt. Dokument mainib, et praeguse seisuga ei saa välistada viirusnakkust piiskade aurustumisel tekkivate peenosakeste kaudu, mis...
Veeteede amet: järelevalve toimib osaliselt, laevade Eesti lipu alla toomine raskendatud
Seoses koroonaviiruse puhanguga koostas veeteede amet nimekirja korduma kippuvatest küsimustest ja vastustest neile. Anname ülevaate olulisematest teemadest.
Aktsiisikärbe aitab ärisid, kuid mitte tavalisi inimesi
Pikisilmi oodatud diisliaktsiisi langetus teeb tuju väga heaks Eesti transpordifirmadel, kuid eraisikutest, kes sõidavad valdavalt bensiiniautodega, läheb maksukingitus paraku mööda.
NB! Veebikoolitus! Koolitusel BIM-i efektiivne rakendamine ehituses osalejale 5 täiendpunkti
15. aprilil toimuval koolitusel õpetab ehituse ja ettevõtte juhtimise kogemusega digitaalehituse spetsialist Taavi Liiv, kuidas kasutada BIM-i oma igapäevaste tööprotsesside hõlbustamiseks. Kas ehituse infomudeli ehk BIM-mudeli kasutamine piirdub sinu jaoks vaid mudeli vaatamisega või oskad näha...
KVARK teadussõu looja Mats Mikkori kolm soovitust noorele, kes tahab olla edukas
Oleme koroonaviiruse puhangu tõttu kõik uues olukorras ehk kodusel režiimil ja veidi rahulikuma tempo tõttu on meil ka rohkem aega, et oma seniseid samme analüüsida, anda hinnang toimunud arengutele ja kavandada edasisi samme. Kui ka Sina oled valmis veidi rohkem oma arengule mõtlema, vaata meie ...
Toit odavneb kogu maailmas
Toidu hind langes märtsis kogu maailmas järsult koroonakriisi ja nafta hinna languse tõttu, kirjutab Reuters.
Kriisi lisaeelarve võib tuua kolme aktsiisi langetamise
Valitsus soovib koroonaviiruse levikuga seotud tervise- ja majanduskriisi leevendamiseks vastu võtta umbes 2,5 miljardi euro suurust lisaeelarvet ning näiteks maagaasi, elektri ja diisliaktsiisi langetamist.
„Rakett 69“ võitja Kadi Siiguri viis soovitust noorele, kes tahab olla edukas
Oleme koroonaviiruse puhangu tõttu kõik uues olukorras ehk kodusel režiimil ja veidi rahulikuma tempo tõttu on meil ka rohkem aega, et oma seniseid samme analüüsida, anda hinnang toimunud arengutele ja kavandada edasisi samme. Kui ka Sina oled valmis veidi rohkem oma arengule mõtlema, vaata meie ...
Logistikafirmad: globaalsed tarneahelad on häiritud vähemalt aasta lõpuni
Eesti logistika- ja transpordifirmade juhid prognoosivad pikaajalist kriisi nii sektoris kui ka kogu majanduses, selgub Transpordi ja Logistika infolehe tehtud küsitluses.
Miks tasub ettevõtjana oma kodulehte investeerida?
Kas oled kuulnud, et sinu ettevõtte koduleht on justkui sinu ettevõtte visiitkaart? Kuid mida teada kodulehe loomisest ja millest alustada? Lähemalt räägib Veebispetsid OÜ juht Hanno Malmiste.
Meremeeste ametiühing vaidleb vastu Tallinki abipaketti kaasamisele
Meremeeste sõltumatu ametiühingu juht Jüri Lember saatis peaministrile pöördumise Tallinki riiklikku abipaketti kaasamise kohta, milles väljendatakse kartust, et reisilaevade laevapere maksukoormuse vähendamine võib kahjustada meremeeste sotsiaalseid garantiisid.
Martin Helme: riik kulusid ei kärbi
Rahandusminister Martin Helme sõnul ei kärbi riik kulusid, vaid riigil on tekkinud seoses kriisiga lisakulud.
Tööjõukulude kokkuhoidmiseks jagub võimalusi
Valitsuse poolt koroonakriisi leevendamiseks väljatöötatud abimeetmed tekitavad ettevõtjas pigem segadust, kuid tegelikult on tööjõukulude kokkuhoidmiseks veel mitu võimalust, selgus Äripäeva raadio saatest „Kasvukursil“.
Ettevõtluse toetusmeetmed kasvavad sadades miljonites, osa saab ka ehitus
Valitsuse istungil heaks kiidetud 2,6 miljardi euroses lisaeelarves kasvasid erinevad ettevõtlussektori toetamiseks mõeldud meetmed sadade miljonite eurode võrra.
Alan Vaht: diislikütuse hind tanklates hakkaks olema 1,094 eurot/l
Kui Eestis kehtiv diislikütuse aktsiis langetada Leedu tasemele, milleks on 0,372 eurot liitrist, tähendaks see diislikütuse hinnalangust tanklates 14,5 sendi võrra liitrist koos käibemaksuga. Postihinnaks teeks see tänase seisuga 1,094 eurot liitri kohta, kirjutab Alexela juhatuse liige Alan Vaht.
Eesti laenukoormus kasvab kaks korda
Eesti majandus kahaneb tänavu 8 protsenti, kuid täna valitsuses kinnitatud mitmemiljardise lisaeelarve meetmete toel loodab valitsus pidurdada langust 3 protsendile. Selle hind on Eesti laenukoormuse kahekordistumine.
Kruiisifirmade võitlus elu eest kõigutab Soome laevaehitust
Rahvusvaheliste kruiisihiiglaste Royal Caribbeani ja Carnivali kriis annab ennast juba tunda Soome laevatööstuses, ettevõtete pankrotistumise mõju Soomele oleks massiivne, kirjutab Helsingin Sanomat.
Euroopa autoturg valmistub halvimaks
Koroonaviirusest tingitud majanduskriisi negatiivne mõju Euroopa autotööstusele on kuhjumas. Nii Prantsusmaal kui ka Hispaanias on müük järsult langenud, vahendab Bloomberg.
Jüri Raidla: brutaalseid kokkuhoidjaid ootab brutaalne kättemaks
Vandeadvokaadi ja taasiseseisvunud Eesti esimese justiitsministri Jüri Raidla sõnul võib tööandjale valusalt kätte maksta mitte üksnes kriisiga kohanemisel hiljaks jäämine, vaid ka üle reageerimine.
Fookuses: Baltimaade 110 tehasemajatootjat - kust valida oma
Arhitekt Tiit Sild analüüsis koos äripartner Andrea Bronziniga Eesti, Läti ja Leedu tehasemajatootjaid. Ta sai kolmes Balti riigis kokku 110 veebilehega tegijat, kirjutab 1.04 Äripäeva tellijatele ilmunud ajakiri
Eesti kaitsetöösturid tahavad riigile soomukeid toota
​Eesti kaitsetööstusettevõtted panevad seljad kokku ja tahavad riigile järgmise 10 aasta jooksul ehitada mitusada soomukit, mille maksumus võib küündida kuni 400 miljoni euroni.
Helme: teise samba sissemaksed peatatakse juulist tuleva aasta sügiseni
Riik peatab koroonaviirusest tuleneva majanduskriisi leevendamise meetmetega seoses 1. juulist sissemaksed teise pensionisambasse, tänavu oktoobrist saavad teise sambaga liitunud ka vabatahtlikult kaheprotsendilise sissemakse peatada.
Põllumehed: välistööjõu asendamine toidutootmises vajab pikemat plaani
Eestimaa Talupidajate Keskliidu ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja hinnangul vajab Eesti toidutootmises välistööjõu asendamine pikemat plaani töötajate ümberõppeks ja kiireid lahendusi kohaliku tööjõu motiveerimiseks põllumajanduses töötama.
Käo ja Vare valmistasid Eesti edukama firma juhile pettumuse
Majanduses valitseb ebavajalik paanika ja kahekohalisi majanduslanguse numbreid ennustavad suurettevõtjad peaksid mõtlema oma sõnade mõju peale, leidis enam kui tuhandele inimesele tööd andva laevaremondiettevõtte LTH-Baas tegevjuht Anton Maljugin.
Tallinki Victoria I teeb täna ja homme kaubaveoks kaks erireisi Helsingisse
Tallink Grupi laev Victoria I teeb neljapäeval, 2. aprillil ja reedel, 3. aprillil kaks erireisi liinil Tallinn-Helsingi-Tallinn, tagamaks ajutiselt kaubaveo suurema mahu Eesti ja Soome vahel. Erireisid on tellinud Eesti Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.
Pereettevõtted kutsuvad riiki üles tellimusi Eestisse suunama
Eesti pereettevõtjate liit tegi valitsusele ja avalikkusele suunatud pöördumises ettepaneku hankida tooted ja teenused siinsetelt firmadelt.
Diislikütuse aktsiis langeb Leedu tasemele
Rohkem kui veerandil Eesti elanikest on sääste kuni üheks kuuks
​Luminori tellitud uuringust selgus, et veerand Eesti inimestest peaksid oma säästudega vastu vaid kuni ühe kuu, samas pea pooled vastanuist usuvad, et viiruse mõju nende rahalisele seisule on väike.
Nutilahendused hoiavad kulud elamus kontrolli all
Targa kodu lahendused ei paku mitte ainult mugavust, vaid nutilahenduste põhiülesandeks on hoida tehnoloogia optimaalset kasutusrežiimi inimese enda eest, rääkisid Tartu regiooni energiaagentuuri ehitusinsener Kalle Virkus ja Tartu regiooni energiaagentuuri tegevjuht Martin Kikas Äripäeva saatesa...
Mari Karja: lauskülmutame õiguskorra ja vastutuse
Pankrotiavalduse esitamise lauskülmutamine teeb majandusele rohkem kahju kui kasu, kirjutab Soraineni advokaat Mari Karja.
Ettevõtluse toetusmeetmed kasvavad sadades miljonites
Valitsuse istungil heaks kiidetud 2,6 miljardi euroses lisaeelarves kasvasid ettevõtlussektori toetamiseks mõeldud meetmed sadade miljonite eurode võrra.
Riik keeldus erandist: "Kõik peaksid olema mures 7000 tööstusettevõtte tuleviku pärast"
Läinud kuul muretsesid tööstusfirmad tõsiselt, et nende töö lendab vastu taevast, kui nad peavad eriolukorra tõttu välistööjõust loobuma. Siseminister Mart Helme lubas lahendust, aga ei läinud nii, nagu ta ütles.
Kuidas kaitsta autoriõiguseid töösuhetes?
Autoriõigus on õigus intellektuaalsele loomingule. Autoriõigus tekib automaatselt ega vaja registreerimist vms dokumendi täitmist ja registrisse kandmist. Oluline on eristada isiklikke õiguseid, mis on seotud autori isikuga, ning varalisi õiguseid, mis teatud juhtudel lähevad automaatselt tööandj...