Suri ettevõtja Teet Saarepera. Äsja lõi mees kümneid ettevõtteid
Kolmapäeval lahkus Eesti üks edukamaid ettevõtjaid Teet Saarepera, kes oli muuhulgas ettevõtte OÜ Riigiressursside Keskuse omanik.
Kas uus külm sõda või Hiina võtab USA juhtiva rolli üle: neli stsenaariumit, milline võib olla koroonajärgne maailm
Koroonajärgse ajastu võidustrateegia Eesti ja ka Soome jaoks on suurem koostöö Põhjala riikide ning Baltimaadega, kinnitas Soome mõttekoja Nordic West Office üks asutaja Risto E.J.Penttilä Arenguseire keskuse konverentsil „Teistmoodi tulevik“.
Tiiu Järviste nõuab kaaslastega finantsinspektsioonilt rekordilist kahjutasu
Tegevusloa kaotanud makseasutuse Good Finance Company rahapesukahtlusega kohtu all olevad endine nõukogu esimees Tiiu Järviste ja ettevõtte juhatusse kuulunud Andrii Danchak nõudsid täna koos teise endise nõukogu esimehe Lada Riisnaga kohtus finantsinspektsioonilt neile tekitatud kahju eest kokku...
Äriplaani arutelu: Eestil piisab jõukaks saamiseks kümnest-viieteistkümnest eduloost
"Et Eesti edukas oleks, pole vaja tuhandet või isegi mitte sadat edukat ettevõtet. Meil on vaja ehk kümme-viisteist edulugu ja see kõik algab juba ühest," leidis majanduskonverentsi Äriplaan vestlusringis Skeleton Technologiesi tegevjuht Taavi Madiberk.
Hanschmidt hoiatab kriisi raisakotkaste eest
Praeguse kriisi üks suuremaid ohte on vaenulikud ülevõtmised, leiab suurettevõtja Ain Hanschmidt. „Nagu kriis tekib, on šaakalid ja raisakotkad sinu ümber. Mõnd julged jalaga lüüa, aga igasugust ei julge ka,“ ütles ta majanduskonverentsi Äriplaan laval.
Audi eksjuht saabus kohtu ette Mercedeses
Audi endine tegevjuht Rupert Stadler läks esimese tippjuhina kohtu alla 2015. aastal välja tulnud heitgaasipettuse eest.
DFDS suurendab Eesti-Rootsi liinil väljumiste arvu
Alates 4. oktoobrist tõstab parvlaevaettevõte DFDS Paldiski-Kapellskär liini väljumiste arvu pea igal päeval kahe väljumiseni. Paldiski-Hanko liin suletakse ebapiisavate mahtude tõttu ning liini teenindav laev Patria Seaways suunatakse täiendama Paldiski-Kapellskäri liini.
Hindu tõstev Tallink vihastas logistikafirmad välja
Tallink teatas, et tõstab oktoobrist Eesti ja Soome vahel kaubavedude hindu ning vähendab laevaliiklust, logistikafirmad kritiseerivad laevafirma otsust.
Aswani hoiatab: 20 välisspetsialisti puudumisel võib töö kaotada üle 300 inimese
„Kui ma ei tohi Eestisse tuua 20 välisspetsialisti, võib juhtuda, et pean panema kinni ettevõtte, kus töötab 350 inimese,“ rääkis majanduskonverentsi Äriplaani laval Tolaram Grupi juht ja Eesti aukonsul Singapuris Sonny Aswani.
Riigi tilluke toetus ajas turismifirmad suisa marru
Eesti turismisektori esindajad peavad valitsuse 5,8 miljoni eurost abiraha niivõrd suureks pettumuseks, et ei leia nördimuse kirjeldamiseks isegi sõnu.
Keskpanga asepresident Maive Rute suundub tööle Euroopa Komisjoni
Eesti Panga asepresident Maive Rute siirdub tööle Euroopa Komisjoni siseturu, tööstuse ja ettevõtluse (DG GROW) peadirektoraati.
Parvlaeva piletimüügisegadus pahandas Kihnu elanikke
Üleminek uuele piletimüügisüsteemile langes kokku parvlaeva Kihnu Virve dokkimisega, mistõttu reisijate ja sõidukite liikluses mandri ning Kihnu vahel tekkis segadus.
Rain Rannu avaldas kolm parimat idulikku põhimõtet
Ingelinvestor ja Fortumo asutaja Rain Rannu avaldas Äriplaan 2021 konverentsil kolm idulikku põhimõtet, mida saavad järgida kõik ettevõtjad, et uusi asju paremini turule tuua.
WTO: Euroopa Liit tohib USAd 4 miljardiga nuhelda
Maailma Kaubandusorganisatsioon (WTO) andis Euroopa Liidule õiguse kiusata USAd 4 miljardi dollari ulatuses karistustollidega, mis on vastuseks USA enda sanktsioonidele.
Eesti parim õpilasfirma kaasab raha
Konverentsil Äriplaan on kogu meeskonnaga kohal ka aastal 2020 Eesti parimaks õpilasfirmaks valitud disainvalgusteid tootev EHA.
Korralagedus seaduseloomes. Turismiseaduse muutmise varjus tahab rahandusministeerium viia ellu suure maksukorraldusliku muudatuse
Täna pealelõunal läheb riigikogus esimesele lugemisele turismiseaduse eelnõu, mis peaks ühtlustama majutusteenuste pakkujatele kehtestatud nõudeid. Selle käigus tahab aga rahandusministeerium läbi suruda ka oluliselt suuremat ja põhimõttelisemat muudatust nii tulumaksu- kui ka maksukorralduse sea...
Jaan Pillesaar: targad töötajad Eestisse ei tule
Eestis on tööjõumaksud nii kõrged, et targad töötajad siia ei tule, sest siin targa tööga teenida ei ole võimalik,“ lausus IT-ettevõtte Helmes juht Jaan Pillesaar Arenguseire Keskuse konverentsi „Teistmoodi tulevik“ vestlusringis.
Suur nimekiri: vaata, kuhu on investeerinud Hein ja Kiivikas
Investor Raivo Hein ja Ott Kiivikas avaldasid Äripäevale oma investeerimisportfelli sisu. Mõlemad on ostnud näiteks Tesla ja Apple aktsiaid, aga ka paljusid Tallinna börsi ettevõtteid.
Ebaloogilisus kindlustusturul: kindlustust vajavad mehed ennast ei kindlusta, naised aga muretsevad üle
Euroopas on meeste suremuskordajad naistest kõrgemad pea kõikide peamiste surmapõhjuste vaates, kuid SEB kindlustusstatistika näitab selgelt, et pigem just naised panustavad enda elu ja tervise kindlustamisesse.
2021. aasta kalendaarse tööajafondi arvestus
RMP.ee toimetus on koostanud 2021. aasta kalendaarse tööajafondi abitabeli. Järgmisel aastal langeb tööpäevadele seitse riigi- ja rahvuspüha. Tööpäevi on võrreldes 2020. aastaga ühe päeva võrra rohkem ja töötunde lausa viie tunni võrra rohkem. Lühendamisele kuuluvaid tööpäevi on järgmisel aastal ...
Ravimitootja esindaja: vaktsiinist üksi ei ole kasu, et COVID-19 vastu võidelda
Ravimitootja Novartis AG tegevjuht Vas Narasimhan ütles Bloombergile, et vaktsiin ei ole piisav, et COVID-19ga võidelda. Ka ravimitel saab olema väga oluline roll.
Kohus mõistis Kruuda maksupettuses süüdi
Täna mõistis Harju Maakohus Oliver Kruuda osaliselt maksupettuses süüdi, karistuseks kaks ja pool aastat tingimisi vangistust.
Taavi Aas: kui sul on riigile häid ideid, siis ma ootan
Eesti suurima majanduskonverentsi Äriplaan 2021 avakõneleja oli majandus- ja taristuminister Taavi Aas, kes rääkis lühidalt nii käesolevast majanduslikust olukorrast ja väljavaadetest ning tutvustas riigi lähiaja äriplaani.
Koroonakriis sundis eurooplasi raha säästma
Märtsis hakati Euroopa riikides koroonaviiruse leviku tõkestamiseks piirama majandustegevust, millega põhjustati äride jaoks nõudluse vähenemist või täielikku kadumist. Pikalt stabiilset majanduskeskkonda nautinud tarbijal tekkis üleöö mure töökoha ja sissetuleku pärast, mis omakorda kukutas kind...
Heiti Hääl: minu kontol on vähem kui 10 000 eurot
Alexela Groupi suuromanik Heiti Hääl ütles Äriplaani konverentsil Äripäeva raadiole, et rikkus on suhteline ning nii on tema kontol täna näiteks vähem kui 10 000 eurot.
Tööstuse juht: kriis algas juba eelmise aasta lõpus
Tööstusele tuleks rohkem tähelepanu pöörata nii sõnades kui tegudes, rääkis kolmapäevases hommikuprogrammis metallitööstusettevõtte Hanza Mechanics Balti klastri juht Emöke Sogenbits.
Tööstustoodangu maht langes augustis viis protsenti
Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted augustis viis protsenti vähem toodangut kui eelmise aasta samas kuus.
Saabub eraisiku tulumaksu juurdemaksmise ja maamaksu tasumise tähtaeg
Need 50 ettevõtjat jäid napilt Rikaste TOPist välja
Homme ilmuvasse Äripäeva rikaste edetabelisse pääsemiseks pidi sel aastal vara väärtus olema 8,41 miljonit eurot. Selliseid ettevõtjaid on Äripäeva hinnangul Eestis 501.
Seitse nõuannet paremaks videoturunduseks
Video on oluline, kui mitte öelda peamine vahend edukas turunduses. See ei tähenda aga, et igaüks meist peaks ja saaks ise videode tootmisele oma aega panustada.
Valitsus annab reisilaeva ettevõtjatele veel miljoneid toetust
Valitsus otsustas järgmise aasta riigieelarvega jätkata reisilaeva ettevõtjate toetamist 7,7 miljoni euroga. Ettevõtted saavad taotleda sotsiaal- ja tulumaksu osalist tagasimaksmist, et vähendada maksukoormust ja säilitada sektori töökohti.
SEADUSERIKKUMINE JA JÄTKUV EBAVÕRDSUS: pool aastat pärast apteegireformi pole märkigi loodetud konkurentsist ja hinnalangusest
Apteegireformi loogika oli lihtsamast lihtsam. Vabastame apteekrid ravimite hulgimüüjate ärihuvide küüsist. Sõltumatud apteekrid hakkavad omavahel ning hulgimüüjad apteekrite pärast konkureerima. Seal, kus on konkurents, hinnad langevad. Õhtulehe suur uurimus näitab, et reform ei ole toiminud. Ra...
Saku Metall: IT-juht on tänapäeval eelkõige äriarendaja rollis
Swedbank tõstab oktoobrist paljude pangateenuste hinda
Swedbank muudab 1.oktoobrist hinnakirja ning suure osa pangateenuste eest tuleb nii era- kui äriklentidel hakata rohkem maksma.
LHV võlakirju märgiti tublisti üle
LHV teatas, et allutatud võlakirju märgiti üle ning homme saab 35 000 võlakirjaga ka börsil kaubelda, selgub börsiteatest.
Raadiohommikus: millest kõneleb meile seekordne Rikaste TOP?
Äripäeva raadio neljapäevases hommikuprogrammis lahatakse sama päeva varahommikul avalduvat Rikaste TOPi ühelt ja teiselt poolt.
Toomas Uibo: Nordica on meie väärt saiapood
Uut rikkust luuakse ikka seal, kus on head ühendused ja nii on see olnud Mesopotaamia aegadest peale. Lennuühendused otsustavad, kirjutab Xfly turundus- ja kommunikatsioonijuht Toomas Uibo.
Teadus, merepiir ja pension – sinna läheb tuleval aastal maksuraha
Uuel aastal saavad mitmed valdkonnad lisaraha, puuduoleva raha laenab valitsus mujalt juurde.
Riigieelarve püüab, hambad risti, hoida kriisis püsti senist head elu
Valitsus andis riigikogule üle järgmise aasta eelarve, mis on suures defitsiidis, kuid suurendab mitmes valdkonnas laenuraha toel kulutusi.
Soome loobub vabariigi aastapäeva vastuvõtust
Soome Vabariigi aastapäeva tähistamine, mille mudeli ka Eesti on üle võtnud, toimub selle aasta 6. detsembril teisiti, andis Soome president Sauli Niinistö teada.
Airbnb platvormi omavoli jättis majutuskorterite omanikud kriisi ajal ilma oodatud tulust
Airbnb, mis on seni olnud majutuskorterite pakkujatele toetav partner, tegi keset koroonakriisi ühepoolselt otsuse maksta kõigile majutuse tühistanud klientidele tagasi kogu broneeringutasu, jättes korterite omanikud oodatud tulust ilma.
Otsus olemas:uus aasta toob pensionilisa
Valitsuse tänane otsus tõstab keskmist penioni uuel aastal 20 euro võrra.
Euroopa turud tegid tõusupäeva
Euroopa aktsiad kauplesid kolmanda kvartali viimasel päeval positiivselt, tõustes USA optimistliku aktsiaturu kõrval majanduse taastumise lootuste ja prognoositust paremate töökohtade statistika tuules, kirjutab Bloomberg.
Kaks lepingut Merkole
Merko Ehituse kontserni kuuluv SIA Merks hakkab Salaspilsi maavalitsuse tellimusel Lätis lasteaeda ehitama, Eestis rajatakse kanalisatsioonitorustikku.
Valitsus sai eelarve kokku
Valitsuskoalitsioon jõudis teisipäeva pärastlõunaks kokkuleppele järgmise aasta riigieelarves, mille peamiseks rolliks saab majanduse toetamine koroonapandeemiast põhjustatud majanduskriisist väljatulemisel.
Pro Kapitali refinantseerib senised võlakirjad
Pro Kapital teatas börsile, et pakub piiratud investorite ringile mittekonverteeritavaid võlakirju 2 miljoni euroses mahus.
Kairi Raudmets: juhtkondades on suurpuhastuse aeg
Iga kriis kujutab endast väljakutset juhile, paraku käib see ka osale üle jõu, kirjutab Pedersen & Partners Eesti juht Kairi Raudmets.
Roosaare sisetunne vedas selles kriisis alt
Investor Jaak Roosaare kirjeldab oma raamatu "Aktsiatega rikkaks Saamise õpiku" uues versioonis, kuidas ta Tesla tehinguga 80 000 eurot kaotas ja kuidas Mikk Talpsepp soovitas tal tehing tegemata jätta.
UBS: kasutage kulla hinnalangust ostmiseks
Investorid peaksid oma raha panema kulda, sest see pakub väga head kaitset kõrgenenud riskide, näiteks USA presidendivalimiste vastu, teatas UBS Global Wealth Mangament, vahendab CNBC
Tulika juht taksoturust: sisetunne on suhteliselt nõrk
Taksondusele paistis suve keskel juba lootusekiir, et turg jõuab vaikselt tagasi kriisieelsele ajale. Augustis see kustus – klientide arv langes ja paljud taksojuhid kaotasid töö. Uue koroonapõntsuga pole pihta saanud vaid Bolt.
Valitsus otsustas lubada Euroopa otselende riikidesse, kus on nakatumiskordaja alla kahekordse EL-i keskmise
See tähendab, et praeguse seisuga oleks otselennu liinid piiratud üksnes Prantsusmaale, Hispaaniasse ja Tšehhi.
Pankrotiavalduse õigeaegse esitamise eest vastutavate isikute ring võib uuest aastast laieneda
Pankrotiavalduse õigeaegse esitamise kohustuse rikkumine on üks olulisemaid põhjuseid, miks palju pankrotimenetlusi lõpeb raugemisega. Pankrotiavalduse õigeaegse esitamise kohustuse ja vastutuse laienemine ka osanikele ning nõukogu liikmetele võib pankrotimenetluse raugemisi potentsiaalselt vähen...
Andre Nõmm: ärme lase kurjategijatel end sinimustvalgesse mässida
Eesti regulatsioonide liberaalsus meelitab siia tegutsema erinevaid ettevõtteid. Seetõttu peame tegutsema ettevaatlikult ja targalt, et me eelkõige suures innovatsiooni eufoorias ei mässiks sinimustvalgesse rahvusvahelise haardega kurjategijaid, hoiatab Finantsinspektsiooni juhatuse liiga Andre N...
Ekspress emiteerib üle miljoni uue aktsia
Täna toimus Ekspress Grupi erakorraline aktsionäride koosolek, kus ettevõte otustas emiteerida enam kui miljon uut aktsiat, selgub börsiteatest.
Merko tütar hakkab Lätis lasteaeda ehitama
Merko Ehituse kontserni kuuluv SIA Merks hakkab Salaspilsi maavalitsuse tellimusel Lätis lasteaeda ehitama.
Erastamise äärel riigifirma juht: pakkujaid peaks jaguma
Homme ehk 1. oktoobril jõuab lõpule riigifirma Eesti Teed enampakkumine, mille järel läheb firma erakätesse. Firma juht Andres Agukas usub, et huvilisi jagub piisavalt.
Napsifirma Altia ühineb Norra konkurendiga
Eestis Saaremaa Vodka tootja Soome emafirma liitub Norra alkoholifirma Arcusega, luues uue ettevõtte Anora Group.
Koroona aitas taastuvenergia võidukäigule
Euroopas ületas esimest korda taastuvenergiaallikatest toodetud elektrienergia fossiilsetest kütustest toodetud elektrienergia koguse, ütles KPMG energiasektori juht ja analüütik Sten Aan.
Kuula otse kell 11: stuudios on Hein ja Kiivikas
Täna kell 11 on „Investor Toomase tunni“ saates külas investor ja ettevõtja Raivo Hein ning tippkulturist, investor ja ettevõtja Ott Kiivikas.
Sündis üle miljoni eurose käibega tõlkebüroo
Tõlkebüroo Interlex liidab endaga alates oktoobrist Tiido ja Partnerid Keeleagentuuri.
Valdo Kalmul ja Marko Raidil uus leping taskus, tasu selgub hiljem
Tallinna Sadama nõukogu pikendas eile juhatuse esimehe Valdo Kalmu ja juhatuse liikme ja finantsjuhi Marko Raidi volitusi uueks kolmeaastaseks ametiajaks, milline on nende töötasu ja teised lepingu tingimused, pole veel paika pandud.
Parimad joogi- ja toidutootjad kasutavad kriisiaastat kasvamiseks
Värskes saates "Äripäeva TOP" räägime joogi- ja toidutööstusest. Heidame saates pilgu seljataha ehk mis tõi koha tipus, aga rohkem vaatame tulevikku ehk mitu protsenti käibe kasvu näitavad saatekülaliste ettevõtted sel ja järgmisel aastal, millel kasvuootus põhineb ja koroonaõppetundidest, aga ka...
Juhi kui tippteenindaja väljakutsed
Koolitaja ja Koduekstra piirkonnajuht Annely Mängel toob välja 7 väljakutset, millega juht on eeskujuks kogu organisatsioonile.
Online-test investorite jaoks: Kas RIA.com Marketplaces plaanib börsile minna?
Eestis registreeritud ettevõte RIA.com Marketplaces koostas potentsiaalsetele investoritele online-testi. Tutvuge selle ettevõttega ja vastake kümnele küsimusele.
Lasnamäe Centrumis avatakse Nike Outlet
Nike Outlet on alustanud ehitustöid uue kaupluse rajamiseks Lasnamäe Centrumisse. Tegemist on teise Nike Outlet poega Eestis, mille avamine on planeeritud selle aasta jõulueelsesse aega.
Investeeringuteks läheb eelarvest miljard
Järgmise aasta riigi niinimetatud kriisieelarves kasvavad investeeringud üle miljardi euro taseme, teede ja hoonete investeeringud võtavad sellest kaks kolmandikku.
Helenius: järgmise 30 aasta tähtsaim ettevõtlusteema on rohepööre
Investeerimispankur Joakim Helenius rääkis Äriplaan 2021 konverentsil, et muutus rohemajanduse suunas on kõige olulisem asi, millega kõik ettevõtjad silmitsi seisavad järgmise 20-30 aasta jooksul. “Pole ühtki olulisemat asja.”
Suur ülevaade: milliseid IT-teenuseid Eesti ettevõtted kasutavad
Mis kiirusega püsiühendust Eesti ettevõtted kasutavad ning kuidas sellega rahul on? Milliseid andmeid firmad enim analüüsivad? Milleks kasutatakse pilveteenuseid? Kes kasutavad roboteid ning kes asjade internetti?
Rimi Eesti juht: meie eesmärk on vähendada toidukadu poole võrra
Rahvusvahelise toidukao ja toidujäätmete alase teadlikkuse päeva puhul toimunud konverentsil sõnas Rimi Eesti juht Vaido Padumäe, et igas jaeketis jääb paratamatult toitu üle, mis kellegi toidulauale kahjuks ei jõua.
Ignitis lubas aktsiat pigem madala hinnaga
Börsile minev Leedu energeetikaettevõte Ignitis teatas, et aktsia hind jääb esialgu pakutud emissiooni hinnavahemiku 22,5-28 eurot alumisse poolde, teatas ettevõte.
Siim Kuresoo: meeleheitlik põletusplaan
Põlevkivi ja puidu segamini põletamine on keskkonnavaenulik plaan, mida rahastatakse maksumaksja taskust, kirjutab plaanitava elektrituruseaduse muudatuse taustal Eestimaa Looduse Fondi metsaprogrammi juht Siim Kuresoo.
USA endine aserahandusminister: dollar on hädas, kui kullaunts jõuab 3000 dollarini
USA endine aserahandusminister Paul Craig Roberts räägib hiljuti antud intervjuus sellest, kui kaua ja mis tingimustel on võimalik hoida keskpankadel kullahinda praegusel tasemel ning millised on dollaril põhineva maailma rahasüsteemi perspektiivid.
VAATA OTSE: Kas pandeemia tapab turismi? Just nüüd tuleb mõelda, kuidas nutikamalt tegutseda
Covid-19 pandeemia on küll maailma turismisektorile kõva hoobi andnud, aga kas see tähendab, et nüüd tuleb püss põõsasse visata? Milline on praegune olukord ning kuidas leida edasiminekuks nutikaid võimalusi, arutatakse tänasel virtuaalsel turismikonverentsil. Ärilehe vahendusel saab kell 10 alga...
Turismiettevõtja valitsuse pakutavast 5 miljonist: see ei ole tõsiseltvõetav!
Täna majanduskonverentsil Äriplaan 2021 üles astunud Janek Pohla tegutseb kolmes valdkonnas, millest kahel on kriisi ajal läinud hästi, kuid kolmas on koomas.
Valitsus hüvitab miljonite eest laevafirmade tööjõukulu
Valitsus hüvitab järgmise aasta riigieelarvest reisilaevafirmade tööjõukulu 7,7 miljoni euroga, selle aasta teiseks pooleks on ette nähtud 3,7 miljonit eurot.
Kulla hinnalangus septembris nelja aasta suurim
Kulla hind langes kolmapäeval ning selle hind on septembris langenud viimase nelja aasta kiireimas tempos. Kullale on negatiivselt mõjunud dollari kallinemine ning kehv tehniline pilt, vahendab Reuters.
Eelarvenõukogu: valitsuse eelarvepuudujäägi suurendamise plaan ei ole põhjendatud
Kuna nii majanduslanguse põhi kui ka kulukamad majanduse abimeetmed jäävad 2020. aastasse, ei ole 2021. aastal eelarvepuudujäägi suurendamine põhjendatud. Majanduse toetamine suuremahulise eelarvepuudujäägiga peaks jääma vaid vaid kriisiaja meetmeks ja laenurahaga jooksvate kulude katmine ei ole ...
Jüri Mõis kiitis valitsust miinuses eelarve eest
Äriplaani konverentsil andis Äripäeva raadio hommikuprogrammis intervjuu ettevõtja Jüri Mõis, kes avaldas heameelt, et koroonakriis on paljud majanduses stagneerunud asjad liikuma pannud.
Finantsinspektsiooni juhatuse liige: meie liberaalsed reeglid peibutavad kurjategijaid
Eesti regulatsioonide liberaalsus meelitab siia tegutsema erinevaid ettevõtteid. Samas avab see kahjuks ukse ka neile, kes pesitsevad Eesti äriregistris, kuid mujal panevad toime kuritegusid, kirjutab finantsinspektsiooni juhatuse liige Andre Nõmm inspektsiooni blogis.
Ehitusfirma juht: vaevalt suudab riik midagi kiiresti muuta. Ja kas ongi vaja?
Mapri Ehituse tegevjuht Tarmo Roos rääkis tänases hommikuprogrammis, et nemad ei panusta sellele, et riik suurendaks ehitusmahtu.
Riik hakkab ehitama. Osa saavad haiglad, koolid ja kultuur
Valitsus otsustas 2021. aasta riigieelarve eelnõus investeerida järgmisel aastal kinnisvarasse täiendavalt üle 85 miljoni euro, kokku suunatakse hoonete ehituseks ja remondiks üle 136 miljoni euro.
Uus seadus lubab ettevõtet krõbedamalt trahvida
Haldustrahvimenetluse seaduse eelnõu võimaldab jõustumise järel riigiasutustel ettevõtteid lihstamalt ja karmimalt karistada.
Shell koondab kuni 9000 töötajat
Royal Dutch Shell teatas täna, et plaanib koondada kuni 9000 töötajat ehk enam kui 10 protsenti oma tööjõust, vahendab Reuters.
Stockmanni hullud päevad algasid viperusega
Täna algas Stockmanni hullude päevade kampaania, aga kohe hommikul kampaania veebileht tööle ei läinud, kirjutab Kauppalehti.
Taavi Aas: elamufondi parandamine on mulle isklikult väga oluline
Eesti suurima majanduskonverentsi Äriplaan 2021 avakõneleja oli majandus- ja taristuminister Taavi Aas, kelle sõnul kuulub riigi lähiaja äriplaani olulisel määral ehitusvaldkonnale tööd ja leiba andvaid projekte.
Working time calculation in 2021
Number of working weeks per year: 50,80 Average: Number of workdays per month: 21,17 Number of working hours per week: 39,76 Number of working hours per month: 168,33 * On the basis of § 53 of the Employment Contracts Act and the Public Holidays and Days of National Importance Act , employers sha...
Kolm asja päästsid kinnisvarainvestorite naha ja raha
Erinevalt eelmisest on see kriis kinnisvaraturul leebe ja seekord jääb 50% kinnisvara hinna langus tulemata.
Carnivali uus ristluslaev Mardi Gras tegi Turus esimese proovisõidu
Carnival Corp'i uus ning seni ehitatutest suurim ristluslaev Mardi Gras tegi täna Soomes Turu lähedal Airistos esimesed meresõidukatsetused. Pärast kümnepäevast proovisõiduperioodi naaseb laev tööde lõpetamiseks tehasesse.
Müller: vajame plaane nii mustema kui ka helgema stsenaariumi jaoks
Eesti Panga presidendi Madis Mülleri sõnul peaks nii ettevõtjatel kui ka valitsusel koroonaviiruse põhjustatud ebakindlust arvestades olema tegevusplaanid nii mustema kui ka helgema stsenaariumi puhuks.
Rahandusministeerium sokutab turismiseadusse Airbnb maksupommi
Majandusministeeriumi turismisektori liberaliseerimise seaduskava tundus maksude koha pealt rahandusministeeriumile liiga leebe ning nüüd tahetakse Airbnb külaliskorterite pidajate sissetulekutele hoopis teravam pilk heita.
IT-firma juht: valgevenelaste tulek annaks uue impulsi Eesti IT-sektori arengule
Valgevene IT-ettevõtete tulek Eestisse annaks uue impulsi siinse IT-sektori arengule ning suurendaks maksude laekumist, ütles Ukraina kuulutusteportaale haldava Eesti ettevõtte RIA.com Marketplaces OÜ juht Artem Umanets.
Pensionäri koondamishüvitisest
Küsimus: kas pensioniealisel isikul, kes koondatakse on õigus saada töötukassast koondamishüvitist? Vastab RMP Eesti OÜ tegevjuht Karin Ungro: Jah, töötukassa poolt makstavaks koondamishüvitiseks on õigus, kui selle tööandja juures on töötatud töölepingu alusel vähemalt viis aastat ja toimub koon...
Bentley Continental GT: igapäevaselt tarvitatav luksus à la Piëch
Bentley luksuskupees on autotööstuse ajaloo ühe legendaarsema juhi ja vaieldamatu geeniuse Ferdinand Piëchi vaimu.
Tallinna Ettevõtluspäev läheb live`i!
Tallinna Ettevõtluspäev toimub taas 6. oktoobril online-TV vahendusel. Seitsmeteistkümnenda Tallinna ettevõtluspäeva peateema on "RE:start", kus keskendutakse peamiselt muutustele, mis leidsid aset olukorras, kus majandus mõneks ajaks seiskus ning sundis mugavustsoonist välja astuma ja oma tegevu...
Kas kodus töötamine on “päris” töö?
Kevadel pakkis suur osa kontoritöötajatest oma asjad ning kolis koju töötama. Isegi väga konservatiivsetes organisatsioonides, kus senini polnud kaugtöö peale hea pilguga vaadatud, tuli muutused ette võtta. Sel ajal oli aga õhus lootus, et tegemist on kõigest mõne nädala pikkuse erandiga. Aeg läk...
Jaekaubandusettevõtete müügitulu kasv jätkus augustis
Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu augustis 667 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta sama kuuga suurenes müügitulu püsivhindades 4%.
USA annab seitsmele lennufirmale laenu
USA rahandusministeerium teatas teisipäeval, et jõudis seitsme Ühendriikide olulise lennufirmaga kokkuleppele laenu andmises, et vältida töökohtade koondamist seoses koroonapandeemia mõjudega.
Miks hukkus Estonia? Vandenõuteooriad ja vastused
Estonia hukust möödub täna 26 aastat. Selle meenutamiseks taasavaldame loo, kus vahitüürimees ja merendusajakirjanik Tauri Roosipuu vastab kesksetele katastroofi puudutavatele küsimustele ja kummutab vandenõuteooriad.
Mihkel Nestori nädalakommentaar: Majandusbuum, sind ootame!
Koroonaviiruse põhjustatud sügav majanduslangus on sundinud Euroopa Keskpanka, Euroopa Komisjoni ja riikide valitsusi võtma kasutusele äärmuslikke meetmeid saadud löögi kompenseerimiseks.
Veeteede amet otsib Pärnu ja Liivi lahele jäämurdjat
Veeteede amet kuulutas välja riigihanke Pärnu ja Liivi lahel jäämurdeteenuse osutamiseks.