Ehitusplatsidel töö käib, ent tulevik üha ebakindlam
Ehitusplatsidel käib koroonaviirusele vaatamata töö esialgu edasi, kuid tulevik muutub iga nädalaga ebakindlamaks ka selles sektoris, sest uute objektide lepinguid öeldakse juba üles, kirjutab ERR.
Börsidel algas päev kerge tõusuga
USA aktsiafutuurid pöördusid täna hommikul peale esialgset langust kergelt tõusule, kuna investorid võtsid koronaviiruse leviku osas arvesse viimaseid arenguid. Väikest tõusu näitavad ka Euroopa futuurid.
Kriisi eelneval kuul jaekaubanduse müügitulu kasv kiirenes
Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 2020. aasta veebruaris 576 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta veebruariga suurenes müügitulu püsivhindades 7%.
Puidusektor palub töötukassa meetmete pikendamist viiele kuule
Tööstussektor prognoosib tellimuste põhjal, et nende käive kukub alles kevade lõpul või suve algul, kui valitsuse kriisiabi töötukassa kaudu lõpeb, mis tõttu tuleks ettevõtete hinnangul meetmeid pikendada augustini.
E-nädal turgutab kriisis kaubandussektorit
Sel nädalal, 30. märtsist 4. aprillini toimub Eesti E-kaubanduse Liidu eestvedamisel Eesti e-kaupmeeste ühisaktsioon E-nädal, mis koondab sajakonna e-poe sooduspakkumised. Aktsiooni eesmärk on toetada kohalike e-kaupmeeste tegevust, julgustada inimesi Eesti e-poodides ostlema ning turgutada seel...
Uute rohekontorite suurim trump on palju parem sisekliima
Eesti senised ainsad rohebürood rajanud Hepsori juht Henri Laks rõhutab, et ajal, mil inimesed veedavad ligi 90 protsenti ajast siseruumides, on ärihoonete juures olulisim see, et tõeliste rohemajade nutikad lahendused loovad soodsamate kõrvalkulude juures oluliselt parema sisekliima töötamiseks.
Ehitajad ootavad Euroopa Komisjonilt kriisiabi
Euroopa Ehitustööstuse Föderatsioon FIEC saatis eelmisel nädalal Euroopa Komisjonile kolmepunktilise taotluse eesmärgiga pandeemia põhjustatud keerulist olukorda turuosaliste jaoks vastuvõetavamaks muuta.
Narva maantee ja Turba ristmikule rajatakse kõnnitee
6. aprillil alustab Viaston Infra Lasnamäel Narva maantee ja Turba 2 kinnistuga külgneval alal kõnnitee ehitustöid.
Kriisi suudavad kõik ületada edukalt
Palgakärbete ja koondamiste tõttu saabuvat rasket aega aitab üle elada eelkõige piisav rahaline puhver, aga võimalusi on veelgi, rääkisid tänu säästmisele ja investeerimisele finantsvabaduse saavutanud investorid.
Sauk: kahtleme lepingute täitmise võimekuses
Maanteeameti peadirektor Priit Sauk ütles, ERRile, et kriisiolukorras on kerkinud kahtlused töövõtjate lepingute täitmise võimekusest neljarealiste maanteede väljaehitamisel.
Märts 2020. Elu koroonaga.
Me ei oodanud seda, ent siin ta on, eriolukord Eesti riigis, mis on varem kehtinud vaid sõja ajal. Nüüd sõdime viirusega.
Skandaalse kinnisvaraärika ettevõte läks pankrotti
Harju Maakohus kuulutas välja ühisrahastusplatvormi Crowdestate’i investoreid vihastanud kinnisvara-ärika Kristjan Silla ettevõtte Loo Kodud OÜ pankroti. Crowdestate nõudis ka Kristjan Silla isikliku pankroti väljakuulutamist, kuid selle lükkas kohus tagasi.
Õlitehase kriitikud ei mõista valitsuse rahaeraldist
Opositsioonipoliitikud ja aktivistid leiavad, et valitsus võiks Eesti Energia õlitehasesse investeeritavat raha kasutada kriisi ajal kuskil mujal.
Äripäev 30.03.2020
Filmiarvustus ”Suur vale”– kas Sina julged investeerimisel massist erineda?
• Filmis tegutsenud investorid kasutasid keerulisi tuletisinstrumente, mis ei ole jaeinvestoritele kättesaadavad. • Artikli idee on anda investeerimishuvilistele mõtteainet ja julgustada alati endale selgeks tegema investeerimisvõimaluse tingimused ja üksikasjad.
Arakas: kriis toob kaasa ringvõlgnevuse
Balti riikide ärikinnisvarasse investeeriva Eften Capitali juht Viljar Arakas ütles, et kõige raskemas seisus on praegu hotellid, mis seisavad tühjalt või on klientide puuduse tõttu suletud. Kõige paremini läheb väikestel kaubanduskeskustel
Rootsi ebatavaline vastuhakk koroonaviirusele
Kui enamik Euroopa riike kehtestab piiranguid, püüab Rootsi hakkama saada ilma karmide käskude ja keelduteta.
Raadiohommikus: Läti toimetulek kriisiga, e-äri kasv, napsitootja ümbersünd
Esmaspäevases hommikuprogrammis võtame ühendust Riiaga. Räägime Läti välispoliitika instituudi teaduri, politoloog Veiko Spolitisega, kuidas on Läti ühiskond võtnud vastu valitsuse pakutavad abimeetmed.
Swedbank, võta vastutus ja jätka uute tuultega!
Eestile rahapesuskandaaliga mõõtmatut kahju teinud Swedbank peab selle eest vastutama ja jätkama muutunud suhtumisega, leiab Äripäev juhtkirjas.
Sõerd: hiigelinvesteering õlitööstusesse ei järgi EL-i kliimaeesmärke
Rahanduskomisjoni liige ja endine rahandusminister Aivar Sõerd kritiseerib 125 miljoni euro suunamist uue õlitehase rajamisse, sest see pole mitte ainult ülimalt riskantne ettevõtmine, vaid läheb ka mööda EL-i kliimaeesmärkidest.
USA restoranid müüvad veinikollektsioone, et ellu jääda
USA restoranid ja sommeljeed on müüki paisanud oma veinikollektsioonid, et mingitki tulu teenida. Sama sammu on teinud ka üks Eesti restoran.
Hololei: krahh tuli keset lennunduse kuldaega
Euroopa Komisjoni transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei rääkis Kuku raadiosaates Nädala tegija, kuidas viimastel aastatel kestnud lennunduse kuldaega tabas ootamatu krahh. Euroopas toimuvate lendude arv on vähenenud 80 protsenti.
USA majandus on seisma jäänud
Satelliidipildid näitavad, et koroonaviiruse tõttu on USA majandus vaat et seisma jäänud - lennukid ootavad lennujaamas reisijaid, parklad parkijaid ning Disney World külastajaid.
Eesti saab laenu 750 miljonit eurot
Põhjamaade Investeerimispank (NIB) ja Eesti riik allkirjastasid 750 miljoni eurose laenulepingu, et finantseerida koroonaviiruse mõjude leevendamiseks vajalikke majandusmeetmeid.
Maailmakuulsad firmad muutsid viiruse tõttu logosid
McDonalds, Coca-Cola, Audi ja Volkswagen on mõned näited ettevõtetest, kes on muutnud oma logosid, et propageerida distantsi hoidmist koroonaviiruse leviku ajal.
Bauhof lõpetab kogu kaup tüüpi kampaaniad
Seoses täiendavate piirangutega tõkestamaks koroonaviiruse levikut Eestis, otsustas Bauhofi juhtkond alates homsest ehk 27. märtsist tühistada kõikides jaekauplustes kehtivad kogu kaup tüüpi allahindluskampaaniad.
Pankadelt nõutakse dividendiohvrit
Nädal tagasi avaldasin esimesi kõhklusi, et mu dividendisaak võib koroonaviiruse tõttu jääda tänavu oodatust kesisemaks.
Uuring: IKT-arendusmajade müügitulu võib langeda pea kolmandiku
Eesti tehnoloogiaettevõte Allies Digitali tehtud pilootuuringust selgus, et pooled arendusmajad prognoosivad järgmiseks kvartaliks 30%list müügitulu langust.
Kontaktivaba kalapaatide laenutusteenus osutus edukaks
Arvestades eriolukorra soovitust hoiduda inimkontaktidest, käivitas paadilaenutuse ja kalastustarvete pakkumisega tegelev Kaluriküla Sauga jõe ääres kontaktivaba paadilaenutuse teenuse.
Advokaat: kuidas raskel ajal võlgasid ennetada?
Advokaadibüroo Sorainen advokaat ja justiitsministeeriumi maksejõuetuse revisjoni töörühma liige Mari Karja pani ettevõtetele kirja seitse nõuannet raskel ajal võlgnevuste ennetamiseks ja juhtimiseks.
Nordecon pikendas juhtide lepinguid
Eesti suurimate ehitusettevõtete hulka kuuluv Nordecon pikendas kolme juhatuse liikme töölepinguid.
Suurfirmad muutsid koroona tõttu logosid
Tuntud brändid nagu McDonald’s, Audi ja Volkswagen on muutnud oma logosid, et tuletada inimestele meelde: koroonaviiruse leviku tõkestamiseks tuleks hoida teineteisega distantsi.
Koroonaviirus on nõudnud kolm inimelu
Ööpäeva jooksul tehti Eestis enam kui tuhat koroonaviiruse testi, lisandus 39 positiivset juhtu, viirusesse on surnud kolm inimest.
Hoiu- laenuühistud hirmul: varakamber võib tühjaks saada
Eesti hoiu-laenuühistute liit saatis valitsuse poole abipalve, kus tõdeb, et ühistutel ei pruugi majanduskriisiga toimetulemiseks piisavalt suurt rahapuhvrit olla, vahendab ERR.
Raimo Lulla: Eesti edu võti – meie inimesed, meie avatarid
Pakume Eesti inimestele võimaluse ja motiveerime neid tegema endast avatar ehk oma andmetel põhinev digitaalne mina, mis oleks pilves alati kättesaadav, kirjutab Raimo Lulla Eduka Eesti arvamuskonkursile saadetud töös.
Saint Gobaini juht: valmis tuleb olla kõigeks
Eriolukorra juhi korraldus täiendavate liikumisvabaduse piirangute ja viibimiskeelu kehtestamiseks Saaremaa vallas ja Muhu vallas
Tulenevalt Vabariigi Valitsuse 12. märtsi 2020. a korraldusega nr 76 „Eriolukorra väljakuulutamine Eesti Vabariigi haldusterritooriumil“ kehtestatud eriolukorrast eriolukorra juht otsustab kehtestada hädaolukorra seaduse § 31 lõigete 1 ja 3 alusel lisapiirangud Saaremaa vallas ja Muhu vallas järg...
IdealHomes ehitab 21. sajandi betoonist modernseid maju
IdealHomes.ee poolt rajatavad majad valmivad ristkihtpuit ehk CLT paneelidest, mida igati õigustatult ka 21. sajandi betooniks nimetatakse.
Kadri Härginen: kui vääramatu jõud sekkub riigihankesse
Keeruline aeg ei õigusta hooletuid otsuseid riigihangetes, hoiatab Soraineni advokaadibüroo Eesti üksuse riigihankeõiguse asjatundja, advokaat Kadri Härginen.
Kredex hakkab esimesi abikäendusi tegema esmaspäevast
Valitsuse lubatud 1,5 miljardi euro suurune abilaenude ja käenduste paketist lähevad esmaspäeval käiku Kredexi erakorralised laenukäendused, praegu veel vähendatud mahus. Kinnisvara müügiks või üürimiseks arendamine käenduse ala ei lähe.
Hiina hakkab majandusse rahasüste tegema
Hiina kommunistliku partei poliitbüroo teatas eile, et hakkab majandust elavdama, et koroonaviirusest räsitud riigile elu sisse puhuda.
Hoiu-laenuühistud paluvad riigilt abi
Hoiu-Laenuühistute Liit palub riigilt toetust, et seitse ühistut suudaksid majanduskriisi üle elada.
Tallinna Kaubamaja Grupi juhi Raul Puusepa pöördumine: kaupmehed, oleme targemad kui valitsejad!
Oleme olukorras, kus vastutustundlikkus ja mõistuspärane tegutsemine pannakse proovile nii riigi, ettevõtte kui ka iga konkreetse perekonna ja inimese tasandil. Sulgeme poed, restoranid, baarid, ilusalongid ja teised ärid ning püsime kodus selleks, et kriis võimalikult kiiresti lõpetada, kirjutab...
Volkswageni tegevjuht: põletame nädalas läbi 2 miljardit eurot
Volkswageni tegevjuht Herbert Diess rääkis Saksa telekanalile, et ettevõte peab õige pea hakkama töötajaid koondama, sest praegu kulutatakse 2 miljardit eurot nädalas.
Tariston alustab Keila-Haapsalu maanteel rekonstrueerimist
Nordeconi tütarettevõte Tariston alustab 6. aprillil Keedika–Linnamäe teelõigul 54,9–62,8 kilomeetril rekonstrueerimistöödega. Tööde eesmärk on viia teelõigu amortiseerunud kate vastavusse liiklussagedusega ning tõsta sõidumugavust ja liiklusohutust.
Nädala lood. Kahtlane tehing Kose vallas, Tallinki pankrotioht ning märgid kinnisvaraturult
Äripäeva lugejaid huvitas sel nädalal enim, mis võib juhtuda Tallinkiga ning milles seisnes kahtlane kinnisvaratehing Kose vallas.
Jaan Naaber: praegu ei ole aeg püssi põõsasse visata
Kriisijärgsel ajal tuleb kohanemist juhtida, korrastada mõtteid ning leida uusi võimalusi, et teha ettevõte tugevamaks ja jätkusuutlikuks, kirjutab Neway disainiagentuuri juht Jaan Naaber.
Eesti sai esimese puutevaba ärihoone
Täna toimunud kinnisvaratehnoloogia teemalisel rahvusvahelisel veebiseminaril tutvustati Eesti esimest puutevaba ärihoonet.
Metallitööstuse juht: ärge pikka plaani praegu tehke
Ma ei soovita enda ja meeskonnaliikmete tervise pärast kellelgi pikka plaani hetkel teha, ütles metallitööstuse Radius Machining juht Veljo Konnimois portaalile Tööstusuudised.
Viirus lõi idufirmat: pakirobotite tootja koondas suure osa töötajatest
Pakirobotite tootja Starship koondas Tallinna kontoris töötajaid, sest USA ülikoolilinnakutes, kus robotid sõidavad, on viiruse tõttu töö juba kuu aega seisnud.
Trump autotootjale: ava oma idiootselt mahajäänud tehas ja tee hingamisaparaate!
USA president Donald Trump nõudis reedel autotootjatelt Fordilt ja General Motorsilt kohest hingamisaparaatide tootmist, et leevendada survet haiglatele, kuhu tuuakse üha rohkem koroonaviiruse patsiente.
Pakiärile on saabunud teised jõulud
Kullerfirmadele on kätte jõudnud teised jõulud - pakiäri paisub kui pärmi peal.
"Lugeda vaid Bonneseni loal"
"Jah. Me ei leidnud midagi. Me vaatasime kõik kliendid üle, keda mainis meedia Danskega seoses ning ükski neist ei ole ega ole olnud Swedbanki kliendid. Mitte ükski neist."
Ellu jäävad need, kes suudavad oma e-kanalid tööle panna
Finestmedia e-kaubanduse eksperdi Martin Londi sõnul on viimased nädalad ilmekalt näidanud, kui oluline on end kiirelt ümber orienteeruda teenuse pakkumisele ainult e-kanalites - enamikele kaubandusettevõtetele saab see olema elu ja surma küsimus.
Euroopa Keskpank käskis pankadel dividendimaksed külmutada
Euroopa Keskpank andis reede õhtul oma järelevalve alla kuuluvatele suurematele euroala pankadele korralduse peatada dividendimaksed ja aktsiate tagasiostmine.
Kinnisvarafirmad: riik võiks hädas üürnikke toetada
Eesti kinnisvarafirmade liidu sõnul jõuab praegune kroonakriis sektorisse kuu või paari pärast. Praegu tegeletakse üürnikega tekkinud probleemidega, ent valusad faktid pole veel realiseerunud.
Kristjan Mardo: lühemate ravijärjekordadega edukam Eesti
Meditsiiniline abi on vaja teha inimese jaoks kättesaadavamaks ning üks lahendus on esmane suunamine füsioterapeudi juurde, kirjutab Kristjan Mardo Eduka Eesti arvamuskonkursile saadetud loos.
Ekspert: koroonakriisi paanika avaldus kinnisvaraturul ehmatavalt kiiresti
Kuigi märtsis Eesti kinnisvaraturul tehtud tehingute ja nende hindade statistika pole veel käes, on pakkumisi vaadates turul hinnad langenud juba 10 protsenti, tõdes kinnisvarabüroo Uus Maa partner Mika Sucksdorff.
Merkel kiitis sakslasi
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ütles, et sakslased on kehtestatud piirangutega hästi kaasa tulnud, samas jäävad piirangud praeguse seisuga jõusse 20. aprillini.
Börs: Dow tõusis nädalaga 13 protsenti
USA aktsiaturud langesid reedel ja uudis sellest, et esindajatekoda võttis riikliku abipaketi seaduse vastu, polnud aktsiatele kasu. Nädala lõikes näitasid turud aga korralikku kasvu.
Soome sulges Uusimaa
Täna öösel sulges Soome Uusimaa maakonna, sisenemine ja väljumine on keelatud kuni 19. aprillini, vahendab Yle.
Esindajatekoda kinnitas USA ajaloo suurima valitsuse abipaketi
USA esindajatekoda kinnitas reedel 2,2 triljoni dollari suuruse abipaketi, mis on Ühendriikide ajaloo suurim, vahendab Reuters.
Keskkonnaühendused: õlitehase toetamine on vastutustundetu
Eestimaa Looduse Fondi, Eesti Rohelise Liikumise ning Keskkonnaõiguse Keskuse hinnangul on valitsuse reedene otsus eraldada 125 miljonit eurot uue põlevkiviõlitehase rajamiseks Eesti tuleviku suhtes vastutustundetu.
Trump käsib General Motorsil kopsuventilaatoreid toota
USA president Donald Trump andis autotootjale General Motorsile käsu kopsuventilaatoreid toota, vahendab BBC.
Meelis Kitsing: ühe magusa uinaku kibe õppetund
Kriisideks paremini valmistumiseks on vaja ettekujutusvõimet poliitikakujundajate ja teiste otsustajate seas, kirjutab EBSi professor ja Arenguseire Keskuse uuringute juht Meelis Kitsing Äripäeva essees.
Maakohus mõistis Rimi projektijuhti poole miljoni euro altkäemaksu võtmises süüdi
15 aastat kaubandusketis Rimi projektijuhina töötanud Tiit Elias sai Harju maakohtult altkäemaksu võtmises süüdimõistva otsuse, oma ametiajal sai ta hankijatelt 530 868 eurot altkäemaksu
Hüvitisest ilma jäänud teenindussektor sai õlekõrre
Teenindussektori ettevõtted, kes on sõlminud töötajatega käsunduslepingud ja jääks seetõttu raskustesse sattunud ettevõtete töötasu hüvitisest ilma, said töötukassa nõukogult soovituse - vaadake üle, kas lepingu on ikka õige vormi all.
Eesti sai esimese puutevaba ärihoone
Täna toimunud kinnisvaratehnoloogia teemalisel rahvusvahelisel veebiseminaril tutvustati Eesti esimest puutevaba ärihoonet.
KredEx alustab koostöös pankadega esimeste kriisimeetmete pakkumist
Esimeste KredExi kriisimeetmete rakendamine toimub läbi pankade ning teenused hakkavad ettevõtetele avanema järk-järgult.
Eestlaste liikumist kontrollitakse mobiilside kaudu
Selleks, et kontrollida inimeste liikumispiirangutest kinnipidamist, andis valitsuse kriisikomisjon statistikaametile ülesande koostada Eesti elanike liikuvusanalüüs. Kontroll käib mobiilioperaatorite kaudu.
Bolt käivitab ettevõtetele pakiveoteenuse
Bolt käivitab Tallinnas ja Tartus pakiveo teenuse, mis võimaldab ettevõtetel saata enda klientidele pakke soodsalt ning kiirelt. Teenus toimib läbi veebiliidese ning saadetis jõuab kohale mõne tunniga.
Kohus algatas Baltika saneerimise
Rõivatootja Baltika teatas, et esitas kolmapäeval Harju maakohtule avalduse saneerimismenetluse algatamiseks.
Eesti Energia õlitehas tõuseb kriisi kiuste
Koroonakriis, majanduskriis, naftakriis, kõigi kolme kiuste saab riigifirma Eesti Energia valitsuselt 125 miljoni euro suuruse rahasüsti, mille abil püsti panna ettevõtte teine, kauaplaanitud 286 miljoni eurone õlitehas.
Elisa: sideteenuste tarbimine on eriolukorras suurenenud
Elisa teatel on eriolukorra ajal sideteenuste tarbimine suurenenud, mobiilse interneti kasutus on kerkinud ligi 30 protsenti.
USA tarbijate kindlustunne langes drastiliselt
USA tarbijate kindlustunne langes märtsis kiireimas tempos alates 2008. aastast, sest koroonaviiruse juhtumite arv on Ühendriikides järsult kasvanud, vahendab Bloomberg.
ÜRO kardab toiduainete ekspordikeeldude kasvu
ÜRO hoiatas riikide valitsusi ekspordikeeldude rakendamise eest, mis ohustaks toiduainete kättesaadavust ja tingiks toiduhindade kiire tõusu ning seaks omakorda löögi alla just väikeriikide ja arengumaade turgude toiduainetega varustatuse.
Aasia börs lõpetab nädala tõusuga
Aasia börs püsib nädala viimasel kauplemispäeval enamasti plusspoolel ning lõpetab nädala tõusuga.
Noorteadlasedki kritiseerivad valitsuse investeeringut: vastutustundetu on kriisiolukorda nii ära kasutada
Eesti Noorte Teaduste Akadeemia (ENTA) ja Eesti Teaduskoda taunivad tänast valitsuse otsust eraldadada 125 miljonit eurot uue õlitehase rajamiseks.
Euroopa aktsiaturud lõpetasid päeva langusega
Euroopa aktsiaturud lõpetasid päeva reedel langusega, sest Euroopa parlament ei jõudnud päästepaketi osas kokkuleppele ning Briti peaminister teatas, et ta on haigestunud koroonaviirusesse, vahendab Reuters.
Karl-Eduard Salumäe: kuidas politsei "kihutajaid" püüdis
Kevadisi kiirustajaid tuleb liikluses püüda küll, aga seda saab teha ka moel, mis meenutab pigem autojuhtide kiusamist kui sisulist järelevalvet, leiab Äripäeva raadio toimetaja Karl-Eduard Salumäe.
Eesti on ka varem laenanud sadu miljoneid eurosid
Eesti sõlmis Põhjamaade Investeerimispangaga laenulepingu 750 miljoni euro suuruses summas, et rahastada meetmeid, mis on vajalikud koroonaviiruse pandeemia mõju leevendamiseks. Kuigi Eesti on ülimadala laenukoormusega riik, on valitsus ka varem laenanud sadu miljoneid eurosid, vahendas «Aktuaaln...
Võimenduslaen toob homse tänasesse
Volatiilsete turgudega kaasneb tihtipeale ka investorite huvi kasv võimenduslaenu vastu. Seetõttu avaldame uuesti Gert Siniloo 26.03.2019 artikli, mis kirjeldab läbi lihtsate näidete võimenduslaenu kasutamist LHV väärtpaberikontol börsitehinguid tehes. Lisaks korraldab maaklertegevuse juht Sander...
Rimi e-pood avab peagi uksed
Rimi pingutab, et enda e-kauplus võimalikult kiiresti avada, kuna hetkel on ühe täiendava e-poe järele väga suur vajadus.
Kristjan Lepik: Eesti majandus langeb pigem veerandi võrra ja laenu peaks võtma kümme miljardit
Investor Kristjan Lepik leiab portaalis Levila avaldatud artiklis, et Eesti majandus langeb tõenäoliselt veerandi võrra ja ka riigi laenuvajadus on palju suurem.
Soome ametiühing on raevus Tallinki laevade toetamise pärast: kas ametnikud on mõistuse kaotanud?
Soome meremeeste ametiühing on solvunud Varustuskindluskeskuse otsuse pärast kasutada Eesti ja Rootsi lipu all olevaid laevu Soome varustuskindlusvedudeks.
Eesti Energia ehitab pea 300 miljoniga uue õlitehase
Valitsus andis täna istungi otsusena rahandusminister Martin Helmele volitused Eesti Energia omakapitali suurendamiseks rahalise sissemaksena 125 miljoni euro ulatuses. See võimaldab Eesti Energial uue Enefit280 õlitehase rajamist, mille kogumaksumus küündib 300 miljoni euroni.
Marek Strandberg: energiaühistud aitavad meid nafta hinna sõltuvusest lahti siduda
Taastuvenergiat tootvad energiaühistud võiksid aidata meid nafta hinna sõltuvusest lahti siduda ning tuua õnne, mida praegu ei suudeta isegi ette kujutada, leiab Tallinna Energeetikaagentuuri ekspert Marek Strandberg.
Viking Line tühistab dividendi
Läänemerel Tallinkile konkurentsi pakkuv Viking Line teatas, et 2019. aasta eest dividendi oodata ei ole.
Maakonniti on oodata massilist äritegevuse peatumist
"See on klassikaline viis, kuidas raha pesta"
Erakordne sissevaade näitab, kuidas Swedbank pigistas silma kinni, kui oligarhidega seotud ja sadu miljoneid eurosid päevas liigutanud kliendid palusid teha miskit, mis meenutas isegi töötajatele endile kangesti rahapesu.
Tallinna börs vajus miinusesse
Eesti Energia eksjuht kriitiline: õlitehase raha peaks panema mujale
Riigikogu rahanduskomisjoni liige ja Eesti Energia endine juhatuse liige leiab, et maksumaksja raha uhamine uude õlitehasse pole praegu hea idee.
Kindlustusühistu kui uus võimalus
Seekordses saates tuleb juttu kindlustusühistust ja sellega seonduvalt uutest võimalustest kindlustusturul.
Tallinna börs jäi teist päeva järjest sisuliselt nulli
Reedel oli Tallinna börsil erisuunaline kauplemispäev, indeks OMXT langes 1714 tehingu ja 846 395 euro suuruse käibega 0,05 protsenti 1029,65 punktile.
Eckerö Line jätkab kaubavedusid, mida teevad teised laevafirmad?
Soome Varustuskindluskeskuse toel jätkab Eckerö Line’i laev MS Finlandia kaubaveoteenuste pakkumist Eesti ja Soome vahel. Oma sõidugraafikud on edastanud ka teised laevafirmad..
Naabrite majanduse abipakettides on väärt ideid, aga ka asju kindlasti vältimiseks
Reedeses Äripäeva raadio hommikuprogrammis tuli juttu sellest, mis kriisiprogrammid on meie lõunanaabrite valitsused käivitanud. Sellest andis ülevaate Derling Primuse partner Hannes Vallikivi
Eero Sikka: 5 võtmetegevust kaugtöötajate juhtimisel
Sellest, kui hästi suudab ettevõtte juht kaugtööd korraldada, sõltub koroonakriisi tingimustes ei rohkem ega vähem kui ettevõtte ellujäämine, kirjutab tulemuslikkuse
DPD võttis kontaktivaba teenuse kasutusse planeeritust varem
Logistikaettevõte DPD kullerid toimetavad viiruse leviku tõkestamiseks pakke kohale kontaktivabalt ning teenuse tarbeks on ettevõtte iseteeninduskeskkonnas olemas ka eraldi funktsioon, mida tegelikult arendati juba enne viiruse levikut ning mis oli kavas võtta kasutusse eeloleval suvel.
Kaspar Korjus: Wal-Martiga sõlmitud leping sai seemne Viljandis
Tehisintellektil põhinevat läbirääkimislahendust välja töötava idufirma Pactum juht Kaspar Korjus rääkis tänases Äripäeva Raadio hommikuprogrammis, kuidas leping maailma ühe suurema ettevõtte Wal-Martiga sündis ja kuidas näeb ta Eesti idufirmade praegust seisu.
Ennatlik kruiisiralli
Ralli kruiisifirmade aktsiates lõi investoreil küll silmad põlema, kuid arvan, et nende optimism on ennatlik – koroonakriisi halvimad mõjud turismile on alles saabumas.