Märts 2020. Elu koroonaga.
Me ei oodanud seda, ent siin ta on, eriolukord Eesti riigis, mis on varem kehtinud vaid sõja ajal. Nüüd sõdime viirusega.
Kontaktivaba kalapaatide laenutusteenus osutus edukaks
Arvestades eriolukorra soovitust hoiduda inimkontaktidest, käivitas paadilaenutuse ja kalastustarvete pakkumisega tegelev Kaluriküla Sauga jõe ääres kontaktivaba paadilaenutuse teenuse.
USA majandus on seisma jäänud
Satelliidipildid näitavad, et koroonaviiruse tõttu on USA majandus vaat et seisma jäänud - lennukid ootavad lennujaamas reisijaid, parklad parkijaid ning Disney World külastajaid.
Maailmakuulsad firmad muutsid viiruse tõttu logosid
McDonalds, Coca-Cola, Audi ja Volkswagen on mõned näited ettevõtetest, kes on muutnud oma logosid, et propageerida distantsi hoidmist koroonaviiruse leviku ajal.
Filmiarvustus ”Suur vale”– kas Sina julged investeerimisel massist erineda?
• Filmis tegutsenud investorid kasutasid keerulisi tuletisinstrumente, mis ei ole jaeinvestoritele kättesaadavad. • Artikli idee on anda investeerimishuvilistele mõtteainet ja julgustada alati endale selgeks tegema investeerimisvõimaluse tingimused ja üksikasjad.
Uuring: IKT-arendusmajade müügitulu võib langeda pea kolmandiku
Eesti tehnoloogiaettevõte Allies Digitali tehtud pilootuuringust selgus, et pooled arendusmajad prognoosivad järgmiseks kvartaliks 30%list müügitulu langust.
Advokaat: kuidas raskel ajal võlgasid ennetada?
Advokaadibüroo Sorainen advokaat ja justiitsministeeriumi maksejõuetuse revisjoni töörühma liige Mari Karja pani ettevõtetele kirja seitse nõuannet raskel ajal võlgnevuste ennetamiseks ja juhtimiseks.
Pankadelt nõutakse dividendiohvrit
Nädal tagasi avaldasin esimesi kõhklusi, et mu dividendisaak võib koroonaviiruse tõttu jääda tänavu oodatust kesisemaks.
Bauhof lõpetab kogu kaup tüüpi kampaaniad
Seoses täiendavate piirangutega tõkestamaks koroonaviiruse levikut Eestis, otsustas Bauhofi juhtkond alates homsest ehk 27. märtsist tühistada kõikides jaekauplustes kehtivad kogu kaup tüüpi allahindluskampaaniad.
Koroonaviirus nõudis teise inimelu
Ööpäeva jooksul tehti Eestis enam kui tuhat koroonaviiruse testi, lisandus 39 positiivset juhtu, Saaremaal suri COVID-19 viiruse tõttu 90-aastane mees.
Eriolukorra juhi korraldus täiendavate liikumisvabaduse piirangute ja viibimiskeelu kehtestamiseks Saaremaa vallas ja Muhu vallas
Tulenevalt Vabariigi Valitsuse 12. märtsi 2020. a korraldusega nr 76 „Eriolukorra väljakuulutamine Eesti Vabariigi haldusterritooriumil“ kehtestatud eriolukorrast eriolukorra juht otsustab kehtestada hädaolukorra seaduse § 31 lõigete 1 ja 3 alusel lisapiirangud Saaremaa vallas ja Muhu vallas järg...
Suurfirmad muutsid koroona tõttu logosid
Tuntud brändid nagu McDonald’s, Audi ja Volkswagen on muutnud oma logosid, et tuletada inimestele meelde: koroonaviiruse leviku tõkestamiseks tuleks hoida teineteisega distantsi.
Nordecon pikendas juhtide lepinguid
Eesti suurimate ehitusettevõtete hulka kuuluv Nordecon pikendas kolme juhatuse liikme töölepinguid.
Saint Gobaini juht: valmis tuleb olla kõigeks
Hoiu- laenuühistud hirmul: varakamber võib tühjaks saada
Eesti hoiu-laenuühistute liit saatis valitsuse poole abipalve, kus tõdeb, et ühistutel ei pruugi majanduskriisiga toimetulemiseks piisavalt suurt rahapuhvrit olla, vahendab ERR.
Raimo Lulla: Eesti edu võti – meie inimesed, meie avatarid
Pakume Eesti inimestele võimaluse ja motiveerime neid tegema endast avatar ehk oma andmetel põhinev digitaalne mina, mis oleks pilves alati kättesaadav, kirjutab Raimo Lulla Eduka Eesti arvamuskonkursile saadetud töös.
Kredex hakkab esimesi abikäendusi tegema esmaspäevast
Valitsuse lubatud 1,5 miljardi euro suurune abilaenude ja käenduste paketist lähevad esmaspäeval käiku Kredexi erakorralised laenukäendused, praegu veel vähendatud mahus. Kinnisvara müügiks või üürimiseks arendamine käenduse ala ei lähe.
Hiina hakkab majandusse rahasüste tegema
Hiina kommunistliku partei poliitbüroo teatas eile, et hakkab majandust elavdama, et koroonaviirusest räsitud riigile elu sisse puhuda.
Volkswageni tegevjuht: põletame nädalas läbi 2 miljardit eurot
Volkswageni tegevjuht Herbert Diess rääkis Saksa telekanalile, et ettevõte peab õige pea hakkama töötajaid koondama, sest praegu kulutatakse 2 miljardit eurot nädalas.
Tallinna Kaubamaja Grupi juhi Raul Puusepa pöördumine: kaupmehed, oleme targemad kui valitsejad!
Oleme olukorras, kus vastutustundlikkus ja mõistuspärane tegutsemine pannakse proovile nii riigi, ettevõtte kui ka iga konkreetse perekonna ja inimese tasandil. Sulgeme poed, restoranid, baarid, ilusalongid ja teised ärid ning püsime kodus selleks, et kriis võimalikult kiiresti lõpetada, kirjutab...
Tariston alustab Keila-Haapsalu maanteel rekonstrueerimist
Nordeconi tütarettevõte Tariston alustab 6. aprillil Keedika–Linnamäe teelõigul 54,9–62,8 kilomeetril rekonstrueerimistöödega. Tööde eesmärk on viia teelõigu amortiseerunud kate vastavusse liiklussagedusega ning tõsta sõidumugavust ja liiklusohutust.
Hoiu-laenuühistud paluvad riigilt abi
Hoiu-Laenuühistute Liit palub riigilt toetust, et seitse ühistut suudaksid majanduskriisi üle elada.
IdealHomes ehitab 21. sajandi betoonist modernseid maju
IdealHomes.ee poolt rajatavad majad valmivad ristkihtpuit ehk CLT paneelidest, mida igati õigustatult ka 21. sajandi betooniks nimetatakse.
Kadri Härginen: kui vääramatu jõud sekkub riigihankesse
Keeruline aeg ei õigusta hooletuid otsuseid riigihangetes, hoiatab Soraineni advokaadibüroo Eesti üksuse riigihankeõiguse asjatundja, advokaat Kadri Härginen.
Jaan Naaber: praegu ei ole aeg püssi põõsasse visata
Kriisijärgsel ajal tuleb kohanemist juhtida, korrastada mõtteid ning leida uusi võimalusi, et teha ettevõte tugevamaks ja jätkusuutlikuks, kirjutab Neway disainiagentuuri juht Jaan Naaber.
Nädala lood. Kahtlane tehing Kose vallas, Tallinki pankrotioht ning märgid kinnisvaraturult
Äripäeva lugejaid huvitas sel nädalal enim, mis võib juhtuda Tallinkiga ning milles seisnes kahtlane kinnisvaratehing Kose vallas.
Ellu jäävad need, kes suudavad oma e-kanalid tööle panna
Finestmedia e-kaubanduse eksperdi Martin Londi sõnul on viimased nädalad ilmekalt näidanud, kui oluline on end kiirelt ümber orienteeruda teenuse pakkumisele ainult e-kanalites - enamikele kaubandusettevõtetele saab see olema elu ja surma küsimus.
Metallitööstuse juht: ärge pikka plaani praegu tehke
Ma ei soovita enda ja meeskonnaliikmete tervise pärast kellelgi pikka plaani hetkel teha, ütles metallitööstuse Radius Machining juht Veljo Konnimois portaalile Tööstusuudised.
Eesti sai esimese puutevaba ärihoone
Täna toimunud kinnisvaratehnoloogia teemalisel rahvusvahelisel veebiseminaril tutvustati Eesti esimest puutevaba ärihoonet.
Trump autotootjale: ava oma idiootselt mahajäänud tehas ja tee hingamisaparaate!
USA president Donald Trump nõudis reedel autotootjatelt Fordilt ja General Motorsilt kohest hingamisaparaatide tootmist, et leevendada survet haiglatele, kuhu tuuakse üha rohkem koroonaviiruse patsiente.
Pakiärile on saabunud teised jõulud
Kullerfirmadele on kätte jõudnud teised jõulud - pakiäri paisub kui pärmi peal.
Viirus lõi idufirmat: pakirobotite tootja koondas suure osa töötajatest
Pakirobotite tootja Starship koondas Tallinna kontoris töötajaid, sest USA ülikoolilinnakutes, kus robotid sõidavad, on viiruse tõttu töö juba kuu aega seisnud.
"Lugeda vaid Bonneseni loal"
"Jah. Me ei leidnud midagi. Me vaatasime kõik kliendid üle, keda mainis meedia Danskega seoses ning ükski neist ei ole ega ole olnud Swedbanki kliendid. Mitte ükski neist."
Euroopa Keskpank käskis pankadel dividendimaksed külmutada
Euroopa Keskpank andis reede õhtul oma järelevalve alla kuuluvatele suurematele euroala pankadele korralduse peatada dividendimaksed ja aktsiate tagasiostmine.
Kinnisvarafirmad: riik võiks hädas üürnikke toetada
Eesti kinnisvarafirmade liidu sõnul jõuab praegune kroonakriis sektorisse kuu või paari pärast. Praegu tegeletakse üürnikega tekkinud probleemidega, ent valusad faktid pole veel realiseerunud.
Merkel kiitis sakslasi
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ütles, et sakslased on kehtestatud piirangutega hästi kaasa tulnud, samas jäävad piirangud praeguse seisuga jõusse 20. aprillini.
Väikefirmade liit: kõik peale toidupoe ja apteegi tuleks kinni panna
Eesti Väikeste- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) palub valitsusel sulgeda ajutiselt kõik kauplused peale toidupoodide ja apteekide.
Ekspert: koroonakriisi paanika avaldus kinnisvaraturul ehmatavalt kiiresti
Kuigi märtsis Eesti kinnisvaraturul tehtud tehingute ja nende hindade statistika pole veel käes, on pakkumisi vaadates turul hinnad langenud juba 10 protsenti, tõdes kinnisvarabüroo Uus Maa partner Mika Sucksdorff.
Soome sulges Uusimaa
Täna öösel sulges Soome Uusimaa maakonna, sisenemine ja väljumine on keelatud kuni 19. aprillini, vahendab Yle.
Kristjan Mardo: lühemate ravijärjekordadega edukam Eesti
Meditsiiniline abi on vaja teha inimese jaoks kättesaadavamaks ning üks lahendus on esmane suunamine füsioterapeudi juurde, kirjutab Kristjan Mardo Eduka Eesti arvamuskonkursile saadetud loos.
Trump käsib General Motorsil ventilaatoreid toota
USA president Donald Trump andis autotootjale General Motorsile käsu ventilaatoreid toota, vahendab BBC.
Börs: Dow tõusis nädalaga 13 protsenti
USA aktsiaturud langesid reedel ja uudis sellest, et esindajatekoda võttis riikliku abipaketi seaduse vastu, polnud aktsiatele kasu. Nädala lõikes näitasid turud aga korralikku kasvu.
Meelis Kitsing: ühe magusa uinaku kibe õppetund
Kriisideks paremini valmistumiseks on vaja ettekujutusvõimet poliitikakujundajate ja teiste otsustajate seas, kirjutab EBSi professor ja Arenguseire Keskuse uuringute juht Meelis Kitsing Äripäeva essees.
Hüvitisest ilma jäänud teenindussektor sai õlekõrre
Teenindussektori ettevõtted, kes on sõlminud töötajatega käsunduslepingud ja jääks seetõttu raskustesse sattunud ettevõtete töötasu hüvitisest ilma, said töötukassa nõukogult soovituse - vaadake üle, kas lepingu on ikka õige vormi all.
Esindajatekoda kinnitas USA ajaloo suurima valitsuse abipaketi
USA esindajatekoda kinnitas reedel 2,2 triljoni dollari suuruse abipaketi, mis on Ühendriikide ajaloo suurim, vahendab Reuters.
Keskkonnaühendused: õlitehase toetamine on vastutustundetu
Eestimaa Looduse Fondi, Eesti Rohelise Liikumise ning Keskkonnaõiguse Keskuse hinnangul on valitsuse reedene otsus eraldada 125 miljonit eurot uue põlevkiviõlitehase rajamiseks Eesti tuleviku suhtes vastutustundetu.
Kohus algatas Baltika saneerimise
Rõivatootja Baltika teatas, et esitas kolmapäeval Harju maakohtule avalduse saneerimismenetluse algatamiseks.
Maakohus mõistis Rimi projektijuhti poole miljoni euro altkäemaksu võtmises süüdi
15 aastat kaubandusketis Rimi projektijuhina töötanud Tiit Elias sai Harju maakohtult altkäemaksu võtmises süüdimõistva otsuse, oma ametiajal sai ta hankijatelt 530 868 eurot altkäemaksu
KredEx alustab koostöös pankadega esimeste kriisimeetmete pakkumist
Esimeste KredExi kriisimeetmete rakendamine toimub läbi pankade ning teenused hakkavad ettevõtetele avanema järk-järgult.
USA tarbijate kindlustunne langes drastiliselt
USA tarbijate kindlustunne langes märtsis kiireimas tempos alates 2008. aastast, sest koroonaviiruse juhtumite arv on Ühendriikides järsult kasvanud, vahendab Bloomberg.
Eesti sai esimese puutevaba ärihoone
Täna toimunud kinnisvaratehnoloogia teemalisel rahvusvahelisel veebiseminaril tutvustati Eesti esimest puutevaba ärihoonet.
Eestlaste liikumist kontrollitakse mobiilside kaudu
Selleks, et kontrollida inimeste liikumispiirangutest kinnipidamist, andis valitsuse kriisikomisjon statistikaametile ülesande koostada Eesti elanike liikuvusanalüüs. Kontroll käib mobiilioperaatorite kaudu.
Elisa: sideteenuste tarbimine on eriolukorras suurenenud
Elisa teatel on eriolukorra ajal sideteenuste tarbimine suurenenud, mobiilse interneti kasutus on kerkinud ligi 30 protsenti.
Bolt käivitab ettevõtetele pakiveoteenuse
Bolt käivitab Tallinnas ja Tartus pakiveo teenuse, mis võimaldab ettevõtetel saata enda klientidele pakke soodsalt ning kiirelt. Teenus toimib läbi veebiliidese ning saadetis jõuab kohale mõne tunniga.
Eesti Energia õlitehas tõuseb kriisi kiuste
Koroonakriis, majanduskriis, naftakriis, kõigi kolme kiuste saab riigifirma Eesti Energia valitsuselt 125 miljoni euro suuruse rahasüsti, mille abil püsti panna ettevõtte teine, kauaplaanitud 286 miljoni eurone õlitehas.
Euroopa aktsiaturud lõpetasid päeva langusega
Euroopa aktsiaturud lõpetasid päeva reedel langusega, sest Euroopa parlament ei jõudnud päästepaketi osas kokkuleppele ning Briti peaminister teatas, et ta on haigestunud koroonaviirusesse, vahendab Reuters.
ÜRO kardab toiduainete ekspordikeeldude kasvu
ÜRO hoiatas riikide valitsusi ekspordikeeldude rakendamise eest, mis ohustaks toiduainete kättesaadavust ja tingiks toiduhindade kiire tõusu ning seaks omakorda löögi alla just väikeriikide ja arengumaade turgude toiduainetega varustatuse.
Noorteadlasedki kritiseerivad valitsuse investeeringut: vastutustundetu on kriisiolukorda nii ära kasutada
Eesti Noorte Teaduste Akadeemia (ENTA) ja Eesti Teaduskoda taunivad tänast valitsuse otsust eraldadada 125 miljonit eurot uue õlitehase rajamiseks.
Eesti on ka varem laenanud sadu miljoneid eurosid
Eesti sõlmis Põhjamaade Investeerimispangaga laenulepingu 750 miljoni euro suuruses summas, et rahastada meetmeid, mis on vajalikud koroonaviiruse pandeemia mõju leevendamiseks. Kuigi Eesti on ülimadala laenukoormusega riik, on valitsus ka varem laenanud sadu miljoneid eurosid, vahendas «Aktuaaln...
Karl-Eduard Salumäe: kuidas politsei "kihutajaid" püüdis
Kevadisi kiirustajaid tuleb liikluses püüda küll, aga seda saab teha ka moel, mis meenutab pigem autojuhtide kiusamist kui sisulist järelevalvet, leiab Äripäeva raadio toimetaja Karl-Eduard Salumäe.
Aasia börs lõpetab nädala tõusuga
Aasia börs püsib nädala viimasel kauplemispäeval enamasti plusspoolel ning lõpetab nädala tõusuga.
Kristjan Lepik: Eesti majandus langeb pigem veerandi võrra ja laenu peaks võtma kümme miljardit
Investor Kristjan Lepik leiab portaalis Levila avaldatud artiklis, et Eesti majandus langeb tõenäoliselt veerandi võrra ja ka riigi laenuvajadus on palju suurem.
Soome ametiühing on raevus Tallinki laevade toetamise pärast: kas ametnikud on mõistuse kaotanud?
Soome meremeeste ametiühing on solvunud Varustuskindluskeskuse otsuse pärast kasutada Eesti ja Rootsi lipu all olevaid laevu Soome varustuskindlusvedudeks.
Rimi e-pood avab peagi uksed
Rimi pingutab, et enda e-kauplus võimalikult kiiresti avada, kuna hetkel on ühe täiendava e-poe järele väga suur vajadus.
Marek Strandberg: energiaühistud aitavad meid nafta hinna sõltuvusest lahti siduda
Taastuvenergiat tootvad energiaühistud võiksid aidata meid nafta hinna sõltuvusest lahti siduda ning tuua õnne, mida praegu ei suudeta isegi ette kujutada, leiab Tallinna Energeetikaagentuuri ekspert Marek Strandberg.
Võimenduslaen toob homse tänasesse
Volatiilsete turgudega kaasneb tihtipeale ka investorite huvi kasv võimenduslaenu vastu. Seetõttu avaldame uuesti Gert Siniloo 26.03.2019 artikli, mis kirjeldab läbi lihtsate näidete võimenduslaenu kasutamist LHV väärtpaberikontol börsitehinguid tehes. Lisaks korraldab maaklertegevuse juht Sander...
Eesti Energia ehitab pea 300 miljoniga uue õlitehase
Valitsus andis täna istungi otsusena rahandusminister Martin Helmele volitused Eesti Energia omakapitali suurendamiseks rahalise sissemaksena 125 miljoni euro ulatuses. See võimaldab Eesti Energial uue Enefit280 õlitehase rajamist, mille kogumaksumus küündib 300 miljoni euroni.
Kindlustusühistu kui uus võimalus
Seekordses saates tuleb juttu kindlustusühistust ja sellega seonduvalt uutest võimalustest kindlustusturul.
Tallinna börs jäi teist päeva järjest sisuliselt nulli
Reedel oli Tallinna börsil erisuunaline kauplemispäev, indeks OMXT langes 1714 tehingu ja 846 395 euro suuruse käibega 0,05 protsenti 1029,65 punktile.
Tallinna börs vajus miinusesse
Maakonniti on oodata massilist äritegevuse peatumist
Viking Line tühistab dividendi
Läänemerel Tallinkile konkurentsi pakkuv Viking Line teatas, et 2019. aasta eest dividendi oodata ei ole.
Eesti Energia eksjuht kriitiline: õlitehase raha peaks panema mujale
Riigikogu rahanduskomisjoni liige ja Eesti Energia endine juhatuse liige leiab, et maksumaksja raha uhamine uude õlitehasse pole praegu hea idee.
"See on klassikaline viis, kuidas raha pesta"
Erakordne sissevaade näitab, kuidas Swedbank pigistas silma kinni, kui oligarhidega seotud ja sadu miljoneid eurosid päevas liigutanud kliendid palusid teha miskit, mis meenutas isegi töötajatele endile kangesti rahapesu.
Eero Sikka: 5 võtmetegevust kaugtöötajate juhtimisel
Sellest, kui hästi suudab ettevõtte juht kaugtööd korraldada, sõltub koroonakriisi tingimustes ei rohkem ega vähem kui ettevõtte ellujäämine, kirjutab tulemuslikkuse
Eckerö Line jätkab kaubavedusid, mida teevad teised laevafirmad?
Soome Varustuskindluskeskuse toel jätkab Eckerö Line’i laev MS Finlandia kaubaveoteenuste pakkumist Eesti ja Soome vahel. Oma sõidugraafikud on edastanud ka teised laevafirmad..
Naabrite majanduse abipakettides on väärt ideid, aga ka asju kindlasti vältimiseks
Reedeses Äripäeva raadio hommikuprogrammis tuli juttu sellest, mis kriisiprogrammid on meie lõunanaabrite valitsused käivitanud. Sellest andis ülevaate Derling Primuse partner Hannes Vallikivi
Eesti kaitsetööstur müüb kriisi ajal Inglismaale kaks sõjamasinat
Eesti kaitsetööstusettevõte Milrem Robotics saadab sel nädalal Suurbritanniasse kaks mehitamata roomiksõidukit.
DPD võttis kontaktivaba teenuse kasutusse planeeritust varem
Logistikaettevõte DPD kullerid toimetavad viiruse leviku tõkestamiseks pakke kohale kontaktivabalt ning teenuse tarbeks on ettevõtte iseteeninduskeskkonnas olemas ka eraldi funktsioon, mida tegelikult arendati juba enne viiruse levikut ning mis oli kavas võtta kasutusse eeloleval suvel.
Briti peaminister nakatus koroonaviirusesse
Suurbritannia peaminister Boris Johnsoni eile tehtud koroonaviiruse test osutus positiivseks, kuid Johnson kinnitas, et jätkab isolatsioonist riigi juhtimist, vahendab BBC.
Väike napsitootja aitab omal moel võidelda viirusega
Soome pisike alkoholitootja The Helsinki Distilling Company on näide, kuidas koroonakriisi tingimustes ellu jääda, säilitada tootmine ja töökohad.
Kriisiolukorras on kerge teha vigu
Kriisiolukorras on kerge teha vigu, jätkates täpselt samamoodi kui seni – näiteks tühjendusmüükidega tavapoodides, mis palju inimesi kokku toovad. Värske uuring näitab, et inimesed ootavad vastutustunnet, kirjutab Kantar Emori strateegiakonsultant Kristiina Kruuse.
Kuue kuu Euribor tõusis -0,274 protsendini
Kaspar Korjus: Wal-Martiga sõlmitud leping sai seemne Viljandis
Tehisintellektil põhinevat läbirääkimislahendust välja töötava idufirma Pactum juht Kaspar Korjus rääkis tänases Äripäeva Raadio hommikuprogrammis, kuidas leping maailma ühe suurema ettevõtte Wal-Martiga sündis ja kuidas näeb ta Eesti idufirmade praegust seisu.
USA kolmepäevane ralli sai lõpu
Ennatlik kruiisiralli
Ralli kruiisifirmade aktsiates lõi investoreil küll silmad põlema, kuid arvan, et nende optimism on ennatlik – koroonakriisi halvimad mõjud turismile on alles saabumas.
Bolt paneb käima pakiveoteenuse
Kaubanduskeskuste sulgemine toob hüppelise pakimahu kasvu
Omniva pakiäri juht Andre Veskimeister kinnitas, et ettevõtte võtab kasutusele jõuluajale sarnased meetmed, et suurenev pakimaht kiiresti ja turvaliselt inimesteni toimetada.
Vana merekaru elutarkus: see kriis pole maailmalõpp!
Vaimne surutis painab koroonakriisis meid kõiki, vääramatu jõu mõjul ootamatult isolatsiooni surutud inimesi. Kuidas sellest terve mõistusega välja tulla, räägib kogenud meremees Lembit Uustulnd Äripäeva raadio saates "Kuum tool".
Kuidas oma äri kiirelt veebi viia?
Keerulised ajad motiveerivad leidma uusi lahendusi. Üle öö liikusid tarbijad tavapärastest kanalitest üle e-kanalitesse ning omandasid lennult oskuse kõike, mida vähegi saab, tellida internetist. Kuidas oma äri kiirelt internetti viia, kirjutab Columbus Eesti e-kaubanduse digitaliseerimisekspert ...
Börs: USA aktsiaturul toimus 89 aasta suurim kolmepäevane tõus
Äripäev 27.03.2020
Suur osa teenindussektorist jäi hüvitise ukse taha
Teenindussektoris laialt levinud käsunduslepingute kasutamine tähendab, et paljud firmad ei saa riigi kehtestatud töötasuhüvitist, mis on mõeldud koroonaviiruse leviku tõttu raskustesse sattunud ettevõtetele.
Armani tehased hakkavad valmistama riideid meditsiinitöötajaile
Moekontsern Armani teatas, et tema kõik Itaalias asuvad tehased hakkavad valmistama töörõivaid meditsiinitöötajatele.
Merkel: Saksamaa on vastu euroala ühistele võlakirjadele
Saksamaa on vastu nõndanimetatud koroonavõlakirjade ideele, mis koondaks 19 eurotsooni riigi võlad reageerimisel koroonaviiruse kriisile, ütles kantsler Angela Merkel neljapäeva õhtul.
Wall Streeti viimased kolm päeva olid viimase 87 aasta edukaimad
USA tähtsamad aktsiaindeksid tõusid neljapäeval hoogsalt, reageerides teatele, et senat kiitis heaks kahe triljoni dollari suuruse COVID-19 päästepaketi.
Kontaktivaba leib, pangalaen ja teksapüksid – meie uus normaalsus
Oleme täna murranguliste muutuste keskel – inimeste käitumismustreid, suhtumist ja tarbimist kujundavad ümber erinevad välised piirangud mida toob kaasa valitsev olukord. Paljud kaubandus- ja teenusettevõtted on just viimastel nädalatel täheldanud kuni kümnekordset e-kanali kaudu laekuvate tellim...
Leedu keskpank ennustab kuni 21-protsendilist majanduslangust
​Leedu keskpank ennustab sel aastal majanduse 3,4–20,8-protsendilist kahanemist olenevalt koroonakarantiini pikkusest.
«Milleks e-riigile täiskohaga klikkija?»
Riigikontrolör Janar Holmi sõnul kipub Eesti seadusandluse häda olema see, et millegi lihtsustamise tähe all muudetakse kõik hoopis keerulisemaks. Nii on läinud näiteks riigihangete ja e-riigi teenustega.
Singapuri tabas esimene majanduslanguse aasta ligi kahe kümnendi vältel
Singapuri majandust tabab aastakeskmine langus esimest korda alates 2001. aastast.