Porto Franco arendaja jagab selgitusi. Kinnisvarafirmade eilses pöördumises oli mitmeid olulisi vigu
Saime eile meedia vahendusel teie pöördumise valitsuse ja KredExi poole. Kuna see sisaldas hulganisti valeväiteid, siis peame vajalikuks teile õiged faktid esitada. Need esitab Porto Franco juhatuse esimees Rauno Teder. Esitame pöördumise muutmata kujul.
Kuus autot, mille hind hakkab tõusma. Vist
Äripäeva raadio uue autoteemalise saatesarja „Autojutud“ avaosa räägib autost kui investeeringust. Külaline, ajakirja Autoleht tegevtoimetaja Tõnu Korrol ning saatejuht Karl-Eduard Salumäe pakuvad seal välja kuus neljarattalist kolmest hinnaklassist, mille turuväärtus nende ennustusel tõusule pöö...
Kahe projekti anatoomia. Enam kui tuhandele investorile külma teinud arendaja punub keerulisi skeeme
Ühisrahastusplatvorm Crowdestate on juba aastaid maadelnud mehega, keda plarvormi juht Loit Linnupõld on meediaveergudel otsesõnu "pätiks" nimetanud. Juulikuises ülevaates on kahe Kristjan Sillaga (Sild) seotud projekti osas investoritele antud sissevaade sellesse, kuidas mees tegutsenud on. Erin...
Ratas: me ei hakka teist sammast ära kaotama
Peaminister Jüri Ratase sõnul ei kavatse valitsus teise pensionisamba reformi nurjumisel hakata sammast täielikult kaotama.
Tuline pensionidebatt: kui suure elatusmiinimumi peab tagama riik ja kust algab üksikisiku vastutus?
Teise pensionisamba reformi eelnõu, mis laseks inimestel kohustuslikust kogumispensionist loobuda, jõudis teisipäeval Riigikohtusse. Põhiseadus näeb ühelt poolt ette, et riik peab tagama igale kodanikule elatsväärse miinimumi ja inimväärikuse, kuid rõhutab teisalt üksikisiku vabadust ja vastutust...
Kas Garmin maksis väljapressijatele miljoneid?
GPS-teenuste pakkuja Garmin maksis Sky Newsi allikate kinnitusel miljoneid dollareid kurjategijatele, kes krüpteerisid ettevõtte failid.
Audi eksjuhte süüdistatakse suures diislipettuses
Saksa prokuratuuri teatel esitati autofirma Audi kolmele endisele juhatusele liikmele ja ühele pensionile läinud töötajale süüdistus pettuses seoses niinimetatud diisliskandaaliga.
Kriisiaja autoturg: arvukalt uusi Teslasid ja McLaren
Eesti uute sõiduautode turg jätkab koroonaviiruse pandeemiast tingitud madalseisust kosumist ja juulis müüdi uusi sõiduautosid juba üle kahe tuhande, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit (AMTEL).
Reisijate põud pani Tallinkile põntsu
Tallink teatas täna börsile, et kontserni müügitulu langes teises kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 74,6% ja ettevõte sai 27,4 miljonit eurot puhaskahjumit.
USA usaldusväärseim arst on sattunud vandenõuteooria keskmesse
Ameerika Ühendriikel on oma Arkadi Popov, oma Irja Lutsar. Selleks on riigi juhtiv nakkushaiguste ekspert Anthony Fauci. Teda on pidevalt tituleeritud, kui riigi usaldusväärseimat arsti ja ehkki ta on korduvalt olnud viiruse leviku ja olemuse osas president Donald Trumpiga vastuolus, on ta siiani...
Kuidas stressile mitte jalgu jääda ja säravana püsida?
Ma ei tea inimest, kelle elu oleks stressivaba. Ja ausalt öeldes ei olegi see päriselt võimalik. Kas aga pingetega žongleerimine on kaasaegse tõttava elu paratamatu osa?
Korterite müük aitas Merko kasumi mitmekordistada
Merko sõnul ületas korterite müük teises kvartalis juhtkonna kevadisi ootusi ning enne pandeemiat eellepingutega müüdud korterite üleandmine jäi mõjutamata. Järgmise pooleteise aasta osas on juhtkond samas pessimistlikum, selgub kvartaliaruandest.
Karmid suvekuud turismile. Päästjateks on olnud usinad siseturistid
Statistikaameti andmetel peatus juunis Eesti majutusettevõtetes 121 000 sise- ja 42 000 välisturisti, kes veetsid seal 301 000 ööd. Möödunud aastaga võrreldes oli külastajaid küll 60% vähem, aga võrdluses eelnevate kuudega turistide arv kasvas.
USA tööturg näitas paranemise märke
Töötu abiraha taotlejate arv langes eelmisel nädalal oodatust rohkem pea kõigis osariikides, viidates, et USA tööturu olukord on paranemas, kirutab Bloomberg.
Maailma rikkaim mees müüs näpuotsaga aktsiaid. Saadud summa suhe Eesti riigieelarvesse on kõnekas
Maailma vaieldamatult jõukam indiviid on Amazoni suuromanik ja juht Jeff Bezos. Kolmapäeval andis ta teada, et müüs miljon Amazoni aktsiat ja teenis sellega 2,6 miljardit eurot. Mehe jaoks oli siiski tegu peenrahaga, sest ta on jätkuvalt 189,8 miljardi dollariga maailma rikkaim inimene.
Eesti rallisõitja põllumajandusfirma laiendab haaret
Ettevõtja ja rallisõitja Raul Jeetsi suurosalusega põllumajandusgrupp Agron Halduse OÜ ostab taimekasvatuse ja toorpiima tootmise ettevõtte Vardja Masinaühistu (MÜ).
Einar Vallbaum: Euroopa ahistav reform lausa nõuab kohtuteed
Euroopa Liidu maanteepakett on ehe näide jõupositsioonide olemasolust ühenduse sees, kirjutab Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni president Einar Vallbaum.
LHV analüütikut üllatas Merko ja Nordeconi kasumlikkus
Praegu paistab peatöövõtjatele üpris soodne aeg ning ehitusettevõtete tulemused paistavad seni igati tugevad, ütles LHV analüütik Sander Danil. Tuleviku osas on nad aga ettevaatlikud.
Eesti ettevõtlikum muusik? Seljavalu käes vaevlev Tanel Padar saab nautida ettevõtete edu
Tanel Padar on praegu seljavigastusega siruli. Aga tal on ka palju, mille üle rõõmustada. Näiteks kui vaadata otsa tema ettevõtetele. Mees on osanik lausa kaheksas firmas. Mõnedel neist on ka 2019. aasta aruanne avalikuks tehtud. Seis on kena. Selgub, et mehe kinnisvaraimpeerium aina laieneb.
Ehitussektori kenad tulemused Tallinna börsi langusest ei päästnud
Täna tulemused teatanud Merko ja Nordecon lõpetasid päeva kõrgemal, kuid nii Tallinki kui ka üldine turg kukkusid madalamale.
Ammoniaagiterminali avanud Sillamäe sadama kasum kerkis poole võrra
​Euroopa Liidu idapoolseima süvasadama puhaskasum kerkis möödunud aastal poole võrra ehk 51,7 protsenti, 12,2 miljoni euroni.
Eesti tänavatel hakkavad vurama katusega elektrijalgrattad
Tudengivormelitega aastaid kätt harjutanud VOK ettevõtte tegijad on äsja välja tulnud esimese uue põlvkonna elektrirattaga, mille demomudel juba liigub Tallinnas.
Omniva pakiautomaatides on kaks korda rohkem pakke kui mullu
Omniva pakiautomaatidest võeti 2020. aasta esimese seitsme kuuga välja 92% rohkem pakke kui möödunud aastal sama ajaga. Pakimahu kasv tuleb eelkõige e-kaubanduse ja õues asuva pakiautomaadi üha kasvavast populaarsusest.
LHV soovitab Tallinna Vee aktsiat müüa
LHV analüütikute sõnul olid ettevõtte teise kvartali põhitegevuse tulud nõrgad, kuid kasumit toetas provisjonide ümberhindamine, selgub LHV Balti analüüsidest.
Koroona ajas firmasid pankrotti ja likvideerimisele
Võrreldes eelmise aasta suvekuid selle aastaga, on pankrottide arv kasvanud keskmiselt 106 protsenti, seisab Äripäeva kriisiblogis.
Koolitaja: kui teed tööd, mis su tugevustega ei sobi, pole see hea ei töötajale ega tööandjale
Juhtimiskoolitaja Mats Soomre kirjutab, et kui sa teed liiga pikalt tööd, mis sinu tugevustega ei sobi, siis pole see ei meeldiv ega kasulik ei ühele ega teisele poolele. Kui aga leiad selle õige rolli ja teed seda, mis sulle meeldib ja sobib sinu tegelike tugevustega, on ka hoopis teine tunne mõ...
Klienditeeninduses pole eeldustele kohta
Kuidas lisada klienditeeninduses kirss tordile ehk pakkuda parimat klienditeenindust täna ja tulevikus? Oma soovitusi jagab Elisa Viru keskuse esinduse juhataja Aleksandr Iro, kes enda kohta ütleb, et on klienditeeninduse sõltlane ehk hakkab väga oma tööd igatsema, kui ei ole pikalt saanud klient...
Reisijate põud pani Tallinkile põntsu
Tallink teatas täna börsile, et kontserni müügitulu langes teises kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 74,6% ja ettevõte sai 27,4 miljonit eurot puhaskahjumit.
Eestisse laienev Lidl tegi tütarfirmasse suure rahasüsti
Saksamaa odavpoodide kett Lidl suurendas Eesti tütarfirma osakapitali rahalise sissemaksega 18 miljoni euro võrra, et finantseerida investeeringute tegemist.
Millal on mittetulundusühing riigihankija?
The post Millal on mittetulundusühing riigihankija? appeared first on RMP.ee.
Koos ülepiiriliste tehingute kohta taotletava eelotsusega saab küsida ka teise liikmesriigi käibemaksualast seisukohta
Euroopa Liidu käibemaksufoorumi (EU VAT Forum) algatusel loodi pilootprojekt, et kui eelotsuste taotlemisel on teemaks ülepiiriliste tehingutega kaasnevad käibemaksu küsimused, võivad ettevõtjad saada maksustamisalase seisukoha (Cross-Border Ruling, CBR) ka teistelt asjasse puutuvatelt liikmesrii...
Kas Tallink on pääsenud või siiski mitte?
Kui veel märtsis ehk koroonakriisi epitsentris lugesin Äripäevast, et Tallinkit võivad ohustada dividendikärbe ja pankrotioht, siis esimene on nüüdseks reaalsus, teises julgen aga kahelda ja olen optimistlikum.
TLT test: elektribuss on märkimisväärselt soodsam
Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) testis juunist kuni juuli keskpaigani Tallinna tänavatel elektribussi. Analüüs näitas, et sõiduk suutis ühe laadimisega sõita 170 kuni 180 km ning tegemist oli märkimisväärselt soodsama lahendusega.
Mängutootja Nintendo teenis koroonakvartalis megakasumi
Jaapani mänguhiid Nintendo kasvatas esimeses kvartalis kasumit enam kui neli korda, vahendab CNBC.
Los Angeles kehtestas karmi reegli pidutsevatele isikutele ja ettevõtetele, et viirus ei leviks
Los Angeles võtab alates reedest kasutusele meetme, mis peaks laiali ajama suuri pidusid, mis viiruse levikule oluliselt kaasa aitavad. Linnavalitsus annab õiguse kruntidel elekter ja vesi välja lülitada.
Rootsi majanduse koroonalaks tuli oodatust valusam
Ülejäänud Euroopa riikidest erinevalt koroonapuhangule lähenenud Rootsi majanduse numbreid jälgitakse pingsalt, täna andis riigi keskpank teada, et riigi teise kvartali majanduskasv jäi esialgsetel andmetel esimesele kvartalile alla 8,6 protsenti.
Goldman Sachsi sõnul tooks varajane vaktsiin turule korraliku raputuse
Investorid peaksid arvestama riskiga, et koroonaviiruse vaktsiin võib turule tuua korraliku raputuse ning panna investorid müüma seni USA turgu üles suruvaid tehnoloogiaaktsiaid, vahendab Bloomberg investeerimispank Goldman Sachsi.
Coop Panga juht Tallinki ostust: aktsia on põhjendamatult odav
Coop Panga juht lisas enda aktsiaportfelli hiljuti Tallink Grupi aktsia, mis on tema sõnul põhjendamatult odav ning samuti kasvupotentsiaaliga.
Porto Francot ja selle eellast on saatnud süüdistused ja kohtulahingud
Omal ajal ajakirjanduses sajandi projektiks, unelmate city'ks ja pealinna uueks keskuseks tituleeritud Tallinna sadamaala arendust on saatnud algusest peale tülid, kuhu on kistud majanduslik ja poliitiline eliit. On peetud ohtralt kohtulahinguid ja kukutatud valitsusi.
Tartu kinnisvaraärimeeste hea aasta: 7,4 miljonit eurot käivet ja 7,3 miljonit kasumit
Tartu kinnisvaraärimeeste Tõnu Sammu ja Toomas Määritsa ettevõte saavutas eelmisel aastal 7,4 miljoni eurose käibe ning teenis 7,3 miljonit eurot tegevuskasumit.
Vastuvoolu ujuja: Air Baltic taastab lende
Läti lennundusettevõte airBaltic taasalustab reedest, 7. augustist otselende Riiast Stuttgarti, ütles neljapäeval BNS-ile lennufirma esindaja Alise Briede.
Asjatundja hinnangul täidab mõni üksik maakler tausta uurimise kohustust
Kiirendi Accelerate Estonia programmi „Tunne oma klienti“-teenuse projekti eestvedaja Rainer Osaniku hinnangul kontrollib mõni üksik raamatupidaja või kinnisvaramaakler enda klientide tausta, ehkki seadus neilt seda nõuab.
Madis Müller: Porto Franco pankrot poleks riikliku tähtsusega probleem
Eesti Panga presidendi Madis Mülleri sõnul on valitsuse aktiivsus aitamaks Eesti ettevõtetel koroonakriisi tingimustes ellu jääda ja võimalikult palju töökohti säilitada kindlasi põhjendatud,
Inflatsioonihirm tõstis kulla hinna 2000 dollarini
Kulla hind ületas 2000 dollari piiri untsi eest, põhjuseks maailmas süveneva rahatrüki tõttu leviv inflatsioonihirm.
Eesti IKT-sektori palk madalaim Baltimaades. Leedus oli aastail 2018-20 väga järsk kasv
Mitu tuhat eurot kuus teenivad Baltimaades IKT-sektori töötajad ning kui palju makstakse sama töö eest Ukrainas ja Valgevenes, selgub värskest turuülevaatest.
Tarbesõidukite müük kosub tasapisi
Eesti uute sõidukite turg jätkab koroonaviiruse pandeemiast tingitud madalseisust kosumist ja juulis müüdi uusi tarbesõidukeid juba sama palju kui enne koroonat veebruaris, selgub Autode Müügi ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu kokkuvõttest.
Advokaadibüroode suur tegija kasvatas koroonakvartalis käivet üle 25 protsendi
Koroonakvartalis suutsid seitse advokaadibürood kasvatada käivet enam kui 100 000 euro võrra, kuid kaks bürood pidid tunnistama ka vähemalt sama suurt kaotust.
Tartu ühe koroonakolde omanik: uus Naiiv on üks ohutumaid kohti. Asukoht sai valitud just koroonaohtu silmas pidades
Tartus on juba 7 aastat tegutsenud baar nimega Naiiv. Sellest on saanud paraku üks koroonaviiruse uue lainetuse tsentreid. Koos ööklubiga Vabank on nad sattunud halba valgusesse. Tänase seisuga on ainuüksi Naiivi "koldes" haigestunuid 15. Baari pidava firma käive tegi möödunud aastal just ajaloo ...
TransferWise'i kaudu miljonäriks saanud eestlane: kaua sa ikka mere ääres puhata suudad?
Tänane Ärileht kirjutas sellest, kuidas endine Skype'i ja TransferWise tootejuht Mart Abramov lõi koos sõpradega ettevõtte TaxScouts, mis kaasas hiljuti 5 miljoni naelase investeeringu. (Loe lugu siit). Abramoviga oli juttu ka sellest, et TransferWise tegi ta rikkaks ning et ilma kahe suurfirma k...
Iduettevõtja: kulleriäri peab ka Eestis muutuma
Eesti e-poodidel tuleb varasemast rohkem tähelepanu pöörata kauba kohaletoimetamisele, ka siin peab saama kättesaadavaks mujal maailmas juba turustandardiks muutunud taskukohane kiire uksest-ukseni kullerteenus, kirjutab idufirma Ziticity asutaja ja juht Laimonas Noreika.
FOTOD | Suure-Lähtru mõis. Kuidas Helmed selle ostsid, kui palju see maksis ja kui palju raha sinna kulus?
Tänases Eesti Ekspressis tõstatas Indrek Tarand taas Mart Helme ja Suure-Lähtru mõisa renoveerimise teema. Sellest on ajakirjanduses kirjutatud korduvalt. Meenutame, mis tingimustel endine Eesti suursaadik Venemaal selle uhke hoone ostis ja milline see välja näeb.
Kuidas idee tundub? Majutussektor käis välja soomlastele vautšerite jagamise idee
Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) juhi Ain Käpa sõnul on sektor hädas ja Soome poole suunatud kampaania peaks olema senisest jõulisem, mille üheks võimaluseks oleks soomlastele vautšerite jagamine, et nende teine või kolmas öö on kompenseeritud, kirjutab ERRi uudisteportaal.
Briti-Eesti idufirma kaasas 5 miljonit eurot
Eesti asutajate idufirma TaxScouts, mis lihtsustab tuludeklaratsioonide täitmist keeruka maksusüsteemiga riikides, kaasas investoritelt 5 miljonit eurot.
Tonnaažikorra alusel tulumaksuga maksustamine
Residendist äriühing võib tasuda tingimustele vastava laevaga kaupade või reisijate rahvusvahelise meritsi veo tegevustest saadud tulult tulumaksu tulumaksuseaduse kohaselt. Tonnaažikorra rakendamine on riigiabi Euroopa Liidu toimimise lepingu tähenduses, mille andmisel järgitakse merendusabi suu...
Suri Eesti alkoholitööstuse üks säravamaid nimesid Sven Ivanov
Eile hommikul lahkus Estonian Spiriti üks omanikke, Rakvere piiritustehase ning Moe peenviinavabriku ja õlletehase eestvedaja Sven Ivanov.
Miljardäri lennundusäri on tabanud karmid löögid. Mees peab erasaare müüki panema
Richard Branson on tuntud lennundusärimees, kelle elutöö Virgin Group on saanud mitu karmi lööki. Peamine põhjus on Covid-19-ga seotud kriis, mis eriti valusalt on tabanud lennundust. Kui Aprillis teatas administratsiooni alla minekust Virgin Australia, siis nüüd on põrgu lahti Virgin Atlanticuga.
T1 kaubanduskeskuse okkaline rada läks veel vaevalisemaks
T1 kaubanduskeskuse omanikfirma saneerimine ei ole seni läinud kergelt ning hiljutine otsus ringkonnakohtust teeb eduka saneerimise veelgi keerulisemaks, kuid mitte võimatuks, leiavad eksperdid. Pro Kapitali jaoks on kaalul kuni 27 miljoni euro saatus.
Maksuekspert: välismaal äri tehes ärge eirake ametlikke kirju
„Mis iganes kiri kuskilt tuleb, ärge visake seda prügikasti ega jätke tähelepanuta. Võtke see kiri ette ja kui ise aru ei saa, siis laske ära tõlkida või küsige nõu pädevamatelt,” soovitas LL Corrector OÜ juhataja Laura Niit.
Ksenia Kravtšenko: advokaadibürood jäävad kriisis pinnale
Sügise eel ei ole klientidel karta, et õigusteenuse turg kokku kukub, toimub teenustasude märkimisväärne tõus või et advokaatidel ei ole ressursse, et kliente aidata, kirjutab KPMG Law vandeadvokaat Ksenia Kravtšenko Äripäeva Infopanga advokaadibüroode konkurentsiraportile antud kommentaaris.
Rimi säästab uuele 100% paberist pagaritoodete kotile aastas 14 tonni plastikut
Rimi Eesti Food asendas vanad plastikust aknaga pagaritoodete kotid 100% paberist kottide vastu ning säästavad sellega 14 tonni plastikut aastas, sõnas Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats.
Töötukassa hüvitiste maksmine sai läbi. Kümnete firmade puhul tuvastati pettused, järelkontrollid jätkuvad
Eesti Töötukassa maksis viimasel kuul töötasu hüvitist ligi 25 miljoni euro eest, toetust sai üle 32 000 töötaja.
Estraveli tulud kukkusid neli korda
Reisibüroo Estraveli käive Eestis oli tänavu juulis ligi 1,6 miljonit eurot, mullu samal kuul aga ligi neli korda rohkem ehk 5,4 miljonit eurot.
Kadi Heinsalu: spordirõõmu kurja pisiku valusad finišid
Sel suvel on olnud paar juhtu, kus tuntud ettevõtja, 50 ringis mees, on ootamatult surnud, jättes maha töö, tulevikuplaanid ja ka väikeste lastega abikaasa. Väga valus on selliseid uudiseid lugeda, ehkki iga lahkumine on valus, kirjutab Äripäeva teemaveebi Meditsiiniuudised peatoimetaja Kadi Hein...
Analüütik toob välja, mis on peamiselt toonud kaasa kinnisvaraturu languse. Õnneks on näha kosumist
Kinnisvaraturu taastumine, mis algas kohe pärast piirangute leevenemist mais-juunis, jätkus järgmise loogilise trepiastmena ka juulis.
Ivo Suursoo: viimaste aastate suurimas IT-firmade ühinemises üllatas negatiivselt pankade suhtumine
MAX123 ja Võrguvara liitusid viimaste aastate suurimas IT-ettevõtete ühinemises firmaks Oixio. Kuidas juulis lõppenud protsess kulges, millised on plaanid töötajate ja ekspordi osas ning mis mõju on kriisil, selgitab uue IT-firma nõukogu esimees Ivo Suursoo.
Genova sai kaks aastat pärast traagilist varingut uue autosilla
Itaalias Genova sadamalinnas avati liikluseks uus autosild üle Polcevera jõe ja jõeoru. Kaks aastat tagasi toimus seal Itaalia kaasaegses ajaloos hirmsaim infrastruktuuriõnnetus, kus sillavaringus kaotas elu 43 inimest.
Konkurendi ostnud Helmes vaatab ringi, keda veel üle võtta
Tarkvarafirma Helmes ostis Läti suurima tarkvarafirma T2T. Ettevõtte partner Andres Kaljo rääkis intervjuus tehingu tagamaadest ja kuidas IT-firma kriisi enda kasuks ära kasutab ja milliseid ettevõtteid üle ostmiseks või koostööks veel vaadatakse.
Via 3L on Rally Estonia ametlik logistikapartner
4.-6. septembril toimuva FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapi Rally Estonia ametlikuks logistikapartneriks on Via 3L. Koostöö raames liigub Lõuna-Eestisse ja tagasi pea 40 veoauto jagu kaupu ja ralli korraldamiseks vajalikke vahendeid.
Nordecon kergitas oluliselt kasumit
Nordeconi sõnul iseloomustab I poolaasta äritegevuse tulemusi mullusega võrreldes oluline müügitulu kasv, kasumlikkuse paranemine ning Ukraina grivna langustest põhjustatud valuutakursi kahjud.
Ekspert: Venemaal on hoovad Valgevenes, aga neid ei kasutata
Kiikasime Äripäeva Raadio hommikuprogrammis täna Valgevenes toimuvate presidendivalimiste telgitagustesse koos rahvusvaheliste kaitseuuringute keskuse teaduri ja endise diplomaadi Kalev Stoicescuga. Rääkisime, miks on Moskva ja Minski veel mõne aasta eest raudsena tundnud sõprus hakanud murenema.
Koroonakriisist on enim saanud räsida Tallinna tööturg
Koroonakriisist on saanud pihta majandus ja tööjõuturg üle Eesti. Kokku on selle aasta teises kvartalis registreeritud töötute arv kasvanud aastaga 43 protsenti 66 000 inimeseni. Teistest Eesti piirkondadest rohkem on kriisis pihta saanud Harjumaa ja just Tallinna tööjõuturg, kirjutab ERRi uudist...
Merko juht: kevadel kartsime hullemat, aga praegu projekte ei külmuta
Täna hommikul teatasid poolaasta tulemustest Baltikumi börsimaastiku ühed suurimad ehitusfirmad Nordecon ja Merko. Merko juht Andres Trink selgitas Äripäeva raadio hommikuprogrammis, millest Merko näitajad kõnelevad.
Nordecon kergitas oluliselt kasumit
Nordeconi sõnul iseloomustab I poolaasta äritegevuse tulemusi mullusega võrreldes oluline müügitulu kasv, kasumlikkuse paranemine ning Ukraina grivna langustest põhjustatud valuutakursi kahjud.
Välkkiirelt rikkaks ehk kuidas tuvastada investeerimispettust
Küberpetturid tegutsevad täna veebis ja telefoni teel, lubades inimestele tulusat investeerimisvõimalust ja kiiret rikastumist. Selle asemel jäävad aga pettuste ohvrid kogutud säästudest ilma. Kuidas siis petuskeemi ära tunda?
Kaks kruiisilaeva hulbivad juba nädal aega Tallinna lahel. Miks need siia jäänud on?
Keset Tallinna lahte on end ankrusse sättinud kaks kruiisilaeva, mis hiljuti ka Vanasadamas peatusid, et kütust ning meeskonnale söögi- ja joogipoolist varuda.
Nordeconi juht: ehitajatel peabki veel hästi minema
Täna hommikul teatavad poolaasta tulemustest Baltikumi börsimaastiku ühed suurimad ehitusfirmad Nordecon ja Merko. Nordeconi juht Gerd Müller selgitas Äripäeva Raadio hommikuprogrammis, millest ettevõtte näitajad kõnelevad.
Võta ennast kokku, Martin Helme!
Äripäev kustub rahandusminister Martin Helmet julgust kokku võtma ja ausalt ära rääkima, mis eesmärgil ta täpselt USAst advokaadibüroo palkas, miks sobis selleks kõige paremini just Freeh’ kontor ja kõik muu, mis selle rahapesuasjast kasu lõikamise katsega seotud on.
Tallink sai teises kvartalis kopsaka kahjumi ja jätkab suurkoondamist
Täna avaldatud majandustulemustest selgub, et Tallinki tulud olid ka teises kvartalis väga tugeva surve all ning kvartal lõptati suure kahjumiga.
Booking.com hakkab koondama tuhandeid töökohti
Booking Holdings on üks viimastest reisiäri veebiteenustest, mis peale koroonapandeemiat on sunnitud töökohtade arvu oluliselt kärpima, kirjutab Bloomberg.
Maailma suurima napsitootja kasum langes poole võrra
Maailma suurima kange alkoholi tootja, Briti firma Diageo kasum langes juuniga lõppenud majandusaastal 52 protsendi võrra.
Keskkonnamajast saab puitehituse teerajaja
Lennusadamasse kerkivast Keskkonnamajast tuleb Eesti kõige keskkonnasõbralikum riigihoone, mille ehitamisel plaanitakse kasutada võimalikult palju Eestis toodetud materjali, eelkõige puitu. Projekteerimise käigus on täpsustunud, milliseid uudseid ehituslahendusi on võimalik majja tuua.
Eriline paadisõiduelamus: Eestit väisas Soome innovaatiline elektripaat Q30
Tallinna 1980. aasta olümpiaregati 40. aastapäeva tähistamiseks korraldatud ürituste sarja kuuluva Water Marathoni käigus saabus Tallinna Soomes valmistatud omapärane elektripaat.
Autotöösturid ostavad kokku kaevandusi
Autotöösturid ja ka investorid ostavad kokku kaevandusi, mille toorainet elektriautotootjail tulevikus vaja läheb.
Korterite müük aitas Merko kasumi mitmekordistada
Merko sõnul ületas korterite müük teises kvartalis juhtkonna kevadisi ootusi ning enne pandeemiat eellepingutega müüdud korterite üleandmine jäi mõjutamata. Järgmise pooleteise aasta osas on juhtkond samas pessimistlikum, selgub kvartaliaruandest.
OTSEPILT- ja BLOGI | Riigikohus arutab teise samba reformi põhiseaduspärasust
Riigikohus peab otsustama, kas teise samba vabatahtlikuks tegemise reform vastab põhiseadusele.
Põllumajanduskoda Ukraina võõrtöölistest: korraldasime lennu ja informeerisime tööandjaid, edasine jääb meie pädevusest välja
Põllumajandus-kaubanduskoja juhatuse liige Vahur Tõnissoo ütles, et kojal puudub info, kuidas Ukraina võõrtööliste puhul peeti kinni erinevatest nõuetest ja tema sõnul informeeriti tööandjaid alguses reeglite osas.
Pole orjatöö? Reid paljastas Ukraina põllutööliste šokeeriva kohtlemise: elukohas polnud elektrit ega kütet
Koroonakarantiinist kinnipidamist kontrollinud politseinikud avastasid peale karantiinireeglite rikkumise ka selle, et nii mõnigi põllumees hoiab oma võõrtöölisi ebainimlikes tingimustes.
Tallinki reisijate arv vähenes juulis poole protsendi võrra
Tallink Grupp vedas juulis kokku 617 206 reisijat, mida on 50,2 protsendi võrra vähem kui eelmise aasta samal kuul, kuid enam kui kaks korda rohkem kui selle aasta juunis.
Kasumi kahekordistanud Tavid räägib meeletust kahjumist
Majandusaasta aruande järgi teenis väärismetallidega kauplev ettevõte Tavid AS mullu 9,7 miljoni euro suuruse kasumi. Ometi selgitab ettevõtte suuromanik Alar Tamming, et tegelikult tähendas aasta nende jaoks 3,5 miljoni euro suurust kahjumit.
Viljar Lubi: pingutame, et olla aastal 2035 keskmisest eurooplasest rikkam
Eesti majandus on seni hästi edenenud, aga edasi on raskem ja seda mitte ainult praeguse majanduskriisi tõttu, kirjutab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Viljar Lubi.
Tööpakkumiste arv on teinud suure tõusu
Tervisekriisi põhjaga võrreldes avaldasid tööandjad juulikuus 83 protsenti rohkem tööpakkumisi, näitab tööportaali CVKeskus.ee statistika. Enim on tööpakkumiste arvud kasvanud klienditeeninduses ja toitlusvaldkonnas.
Tanel Kiik: seekord suudame nakatunuid kiiremini tuvastada
Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul aitab koroonapandeemia kardetavat teist lainet ohjata paika loksunud süsteem, tänu millele suudetakse viiruse kandjaid kiiremini tuvastada.
Tallinki juuli: mullusest poole nõrgem, kuid annab lootust
Tallink vedas juulikuus kokku 617 206 reisijat, mis on 50,2 protsenti vähem kui samas kuus eelmisel aastal, teatas ettevõte börsile. Kaubaühikute veos oli kukkumine sellega võrreldes väga tagasihoidlik 2,9 protsenti.
Baltimaade parima tootlusega aktsia tuli juulis Eestist
Möödus järjekordne kuu ning Balti aktsiaturg jõudis sammu võrra lähemale murrangule aasta alguse tasemest kõrgemale. Juulis kerkis Balti börs 2,29% ning sel aastal on languseks veel napid 2,35%, kirjutab Riia analüüsimaja Alphinox juulikuises uudiskirjas.
Väätsa Agro juht: põllumeestele pole sellist reklaami tarvis, et ukrainlasi lubatust enne tööle saadetakse
Põllumajandusettevõtete Väätsa Agro ja Kaiu LT juhatuse liige Lenno Link kommenteeris, et Ukraina võõrtööliste kehv kohtlemine ja karantiininõuete rikkumine mõjub halva reklaamina.
Laia elu elanud fantoomärikalt ja tema emalt nõutakse sadu tuhandeid eurosid
Kiirlaenuäri MiniCrediti pankrotimenetluses hakkab ring koomale tõmbuma – kohus nõuab ligi 233 000 eurot kurikuulsalt laenukontori tegelikult juhilt Kristian Kesnerilt, tema emalt Irina Škoda-Järvilt ja teistelt variisikutelt.
Ardo Hanssonit nähakse Euroopa Keskpanga juhatuse liikme kandidaadina, kuid üks tõik võib heita sellele varju
Bloomberg reastas võimalikud kandidaadid, kes võiks saada koha Euroopa Keskpanga kuueliikmelises juhatuses. Nende seas on ka Eesti Panga endine president Ardo Hansson.
Soome minister sooviks uuesti kaugtöösoovitust, ettevõtjate esindaja on vastu: ideed jäävad sündimata ja tehingud sõlmimata
Soome sotsiaal- ja tervishoiuminister Aino-Kaisa Pekonen kirjutas eile Twitteris, et tuleb kaaluda uuesti kaugtöösoovituse andmist koroonaviirusesse nakatumise uue kasvu tõttu.
EVEA esitas valitsusele 16 ettepanekut kriisimeetmete paketiks: suur osa kannatanud ettevõtjatest jäi igasugusest abist ilma
Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) andis möödunud nädalal nii peaministrile kui valitsuse majandusarengu komisjoni juurde loodud ekspertkogule ülevaate väikeettevõtjate probleemidest ja esitas vajadustest lähtuvad strateegilised ettepanekud.
Tallinki ennneolematu kvartal. Ettevõte andis teada, kuidas viirus neid räsinud on
Tallinki tulemustele avaldasid positiivset mõju koduturgude valitsuste toetused ning ettevõtte madalamad tegevuskulud, teatas ettevõte börsile.