Lõbusõidualuste kaptenid peavad teavitama politseid tund enne Eestisse saabumist
Veeteede amet saatis Eesti sadamapidajatele politsei- ja piirivalveameti juhised üle riigipiiri seilavate hobialuste registreerimiseks.
Finantsjuht pakub 50 000 eurot vanglast pääsemise eest
Hotelli-ja restoraniärimeeste Hubert Hirve ja Pavel Gammeri kriminaalasjas süüdistuse saanud finantsjuht Ardo Vilbre on valmis maksma 50 000 eurot, et kautsjoni vastu vanglast vabaks saada.
Minister Karu: mikroettevõtetele on võimalik jagada 10 miljonit otsetoetusi
Väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu on viimastel nädalatel töötanud plaani kallal, kuidas täpsemalt hakata toetama hädas olevaid ettevõtteid.
EfTENi fond langetab üüri ja küsib maksepuhkust
EfTEN Real Estate Fund III on teinud üürnikega kokkuleppeid maksete ajutiseks vähendamiseks, mistõttu langes fondi müügitulu märtsis 13 protsenti, 103 000 euro võrra. Fondi tavapärane pangalaenude põhiosade tagasimakse on olnud keskmiselt 230 000 eurot kuus ning praegu on tulnud küsida pankadest ...
Mõne nädalaga on töö kaotanud 17 miljonit ameeriklast
Koroonaviirusest tingitud äride sulgumine viis läinud nädalal töötushüvitist taotlema veel 6,6 miljonit USA töölist, teatas riigi tööministeerium neljapäeval.
Eesti väärtuslikemad ettevõtted olid kriisi eel Tallink ja Swedbank
Firmade ostu ja müügi nõustamise ettevõtte Prudentia ning Nasdaq Tallinna poolt koostatud TOP101 Eesti väärtuslikemate edetabeli kolm esimest olid 2018. aasta lõpu andmete põhjal Tallink Grupp, Swedbank ja Eesti Energia.
Omniva kahjum ulatus mullu ligi 4 miljoni euroni
Omniva kaubamärki kandva ASi Eesti Post äritulud kasvasid mullu 18,9 protsenti 129,6 miljoni euroni, kuid riigifirma puhaskahjum ulatus 3,7 miljoni euroni. Suur mõju tulemustele oli tööjõukulude suurenemisel.
Raimo Ülavere: kuus põhimõtet tulemusliku veebikoosoleku tegemiseks
Meil on avanenud erakordne võimalus teha vähem koosolekuid. Ja teiseks teha need, mis toimuvad, oluliselt tulemuslikumaks. Kuidas?
Järelvaadatav: Mida on vaja ärisuhetes teada koroonaviiruse kui vääramatu jõu kohta?
Koroonaviiruse negatiivsed mõjud on paljudele ettevõtetele kaasa toonud ootamatu olukorra, kus lepinguga võetud kohustusi ei suudeta nõuetekohaselt täita ja lepingupool satub lepingurikkumisse.
Maagi ja Nõo Lihatööstuse kemplemine ei jõudnud kohtus edasi
Riigikohus otsustas mitte menetlusse võtta Maag Grupi hagi konkureeriva Nõo Lihatööstuse vastu, kus firma omab kolmandikku aktsiatest.
Soome äpardunud maskihankesse segatud Eestis registreeritud firma
Hiinast Soome lennutatud kaitsemaskid, mis haiglas kasutamiseks ei kõlba, on välja toonud miljonitüli, kuhu on segatud allmaailmas tegutsenud ärimees ja Eestisse rajatud ettevõte, kirjutab Helsingin Sanomat.
Sangar: keeruline öelda, mis saama hakkab
Rõivatootjate Sangar ja Marat juht Raul Saks rääkis, et rõivakaupmeeste laod on kaupa täis ning täna tuleb genereerida müüki ja ladu realiseerida, et oma tulevik kindlustada.
Metsanduse uus arengukava valmib oodatust hiljem
Kuna kehtiv metsanduse arengukava lõpeb 2020. aastal, oleks juba tänavu pidanud valmima uus kava, et selle järgi tegutseda järgmisel aastal. Sel aastal aga uus arengukava kinnitust ei saa, kinnitab keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Kristel Järve.
Sten Tamkivi: kui idufirma praegu jõuliselt ei kärbi, siis enam raha ei saa
Iduettevõtted peaksid praegu lõikama enda tegevuskulusid rohkem kui mugav on ja siis veel natuke, kuna ilma raske kärpeplaanita on praegu keeruline leida investoritelt raha, tõdes Eesti Startupijuhtide Klubi asepresident Sten Tamkivi.
Sclerosis Multiplexi ravi tuleb jätkata ka koroona ajal
Seekordne tervisesaade ei saa, nagu meie praegune igapäevaelu nõuab, mööda koroonast. Kui me aasta alguses selle saate kokku leppisime, sai põhiteemaks sclerosis multiplex, haiguse olemus ja selle ravi, kuid kuna tegemist on kroonilise tõvega, siis me ei saa mööda ka sellest, kuidas koroona mõjut...
Purjetamishooaja tippsündmused on küsimärgi all
Teadmatus eriolukorra piirangute jätkumise kohta sunnib korraldajaid lükkama edasi otsuseid purjetamisvõistluste ja purjetamisürituste toimumise kohta.
Ettevõtlusminister ei välista rahahädas Boltis riikliku osaluse soetamist
Kriisis pea kogu käibe kaotanud idufirma Bolt saab praegu teistega võrdsetel alustel pöörduda Kredexi poole laenukäendusteks, kuid edasiste valikute hulka võiks ettevõtlusminister Kaimar Karu sõnul kuuluda ka riigiosaluse võtmine
Lauri Meidla: 20 miljardit. 20 000 elu
Aidata saame siis, kui tunnistame endas, teistes ning süsteemides vigu. Kui teadvustame ja andestame. Ära parasta ligimest, vaid aita, kirjutab investor Lauri Meidla.
Tallinna börs kaupleb plusspoolel
Tallinna börs kerkis keskpäevaks üle 1,4%, nädala algusest on siinne börs kerkinud üle 7%
Lufthansa kaotab miljon eurot tunnis ja vajab riigiabi
Saksa lennufirma Lufthansa kaotab koroonaviiruse pandeemiast tingitud reisipiirangute tõttu miljon eurot tunnis, hoiatas tegevjuht Carsten Spohr, kelle sõnul vajab firma ellujäämiseks riigiabi.
Kuidas luua eriolukorras klientidega tugevam side ja lojaalsus e-kanalites
Praegune kodukontorite aeg on võimalus luua oma tarbijatega tugevam seos ja lojaalsus e-kanalites. Kujundada harjumused selliseks, et ostetakse eelkõige teie ettevõtte e-kanalist ning tugevalt investeerida suhtlusse oma fännibaasiga.
Kaup24 alustab toiduainete müügiga üle kogu Eesti
Alates tänasest alustas Baltikumi suurim veebipood toidukaupade müügiga, liites enda kaubanduskeskusega internetis toidukaupluste tooteid ja uusi kaubamärke, mis jõuavad tellijateni üle Eesti.
Meelis Mandel näeb reklaami paberist koondumas veebi ja raadiosse
Eestis kehtestatud eriolukorra tõttu otsustas Äripäev vähendada paberlehe ilmumissagedust, sest paberlehes olnud reklaam koondub rohkem veebi ja raadiosse, ütles Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel.
Minister Karu: miks ei võiks riik olla Bolti investor?
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu rääkis valitsuse pressikonverentsil, et iduettevõtete toetamiseks kaalutakse eraldi meetme loomist ning laual võib olla ka võimalus soetada osalus Boltis või mõnes teises idufirmas.
Tallinna Sadama I kvartali kaubaveomaht kasvas
2020. aasta I kvartalis läbis Tallinna Sadama sadamaid 4,8 miljonit tonni kaupa ning 1,6 miljonit reisijat. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas kaubamaht 2,0%. Reisijate arv I kvartalis vähenes 13,3%. Laevakülastuste arv vähenes 2,9% 1585 külastuseni.
Riik läheb Raadi vanarehvidega uuele ringile
Aastaid kohtuvaidlusi põhjustanud rehvimägi Tartus Raadi lennuväljal saab lõpplahenduse eeldatavasti aasta lõpuks, vähemalt on sellised tingimused seatud uues riigihankes, millega rehvide ümbertöötlejat või äravedajat otsitakse.
Eriolukorras minimaalse sotsiaalmaksukohustuse täitmisest
Küsimus: ettevõtjad vabastatatakse tähtajaliselt minimaalse sotsiaalmaksukohustuse täitmisest perioodil märts, aprill, mai 2020. a makstud töötasudelt ehk nende kuude eest esitatud deklaratsiooni TSD alusel. Kas makstud tähendab väljamakse tegemise kuud? The post Eriolukorras minimaalse sotsiaalm...
Swedbank ootab esimest kvartalikahjumit pea kümnendi jooksul
Rootsi Swedbank gruppi ootab kümnendi esimene kvartalikahjum, mille põhjustavad nii suurenenud laenuprovisjonid kui ka rekordiline rahapesutrahv, teatas pank börsile.
Killuke poeskäimise utoopiat
Tartu Ülikooli majandusteaduskonna doktorant ja õppejõud Kristian Pentus kirjutab kliendi korduvatest kogemustest lugupeetud jaekaubandusettevõttes.
Kas Moskva jälgimisäpp kasutas Eesti näotuvastusteenust?
Teisipäeval kirjutas Postimees, et Moskva linnavalitsuse nutirakendus, mis on mõeldud COVID-19 viiruse kandjate jälgimiseks, saadab oma andmeid Eesti firma näotuvastusteenusele.
Margus Vals: Jaanus Purga eksib ja eksitab
Uue põlevkiviõlitehase rajamine on pikaajaline ja strateegiline investeering, millega soovime väärindada Eesti olulisimat maavara, luua uusi töökohti ja säästa senisest rohkem looduskeskkonda, kirjutab Eesti Energia juhatuse liige projektide, tehnoloogia ja uue äri valdkonnas Margus Vals vastusek...
Kaubanduskeskuste püsima jäämine sõltub pankadest
Turuosalised peavad T1 kaubanduskeskuse saneerimissoovi erandiks, kuid veel ei saa pead anda, et teistelgi raskeks ei lähe.
Mitte ainult torm majanduses, vaid hea aeg suurte muutuste ellu viimiseks
Sel korral räägime Äripäeva raadio saates "Mobiilne juhtimine" muutustest ehk kas praegune on ettevõtjale ja juhile kriis või võimalus viia ellu suured muutused, turuosa haarata ning uusi turge vallutada.
Euroopa Komisjon neljakordistas abi kiire kasvuga ettevõtetele
Euroopa Komisjon toetab uue investeerimisstrateegiaga kasvuettevõtteid 1,2 miljardi euroga, suurendades kriisi tõttu oma esialgset panust idufirmadele neljakordseks.
Kohtuvaidluste pidamine eriolukorras
Et õigusemõistmine eriolukorras jätkuda saaks ning et kohtuistungeid ei tuleks määramata ajaks edasi lükata, on kohtud kasutusele võtnud virtuaalruumid. Õigusemõistmine virtuaalruumides võimaldab kohtupidamise jätkamist ilma istungeid edasi lükkamata ning võimaldab seda teha olukordades, kus istu...
Pangad on andnud raskustesse sattunutele üle 10 000 maksepuhkuse
Pangaliidu kinnitusel on tänaseks antud üle 10 000 maksepuhkuse, millest ligi 70% on vormistatud eraisikutele. Taotlusi lisandub raskustesse sattunutelt iga päev, ent massiliseks seda probleemi veel pidada ei saa.
Riigi plaanitavad maksumuudatused kriisi leevendamiseks
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koostas ülevaate riigi maksupaketist, mille eesmärk on leevendada koroonaviiruse levikust ja eriolukorra kehtestamisest tingitud negatiivseid mõjusid ettevõtetele.  Ajutiselt väheneb diislikütuse, maagaasi ja elektri aktsiis Diislikütuse aktsiis väheneb 49,3 sendilt 37...
Eesti logistikafirmad hinnalangust veel ei luba
Kuigi võiks arvata, et kriisi tingimustes hakkavad ka hinnad kukkuma, ei luba Eesti logistika- ja transpordiala ettevõtted hinnalangust.
Kriisi ajal näitab konkurentsiõigus kaubandusele leebemat pale
Kogu maailma ettevõtjad otsivad praegu lahendusi, kuidas keerulise ja ebakindla olukorraga toime tulla. Konkurentsiõigus arusaadavalt prioriteetide hulka ei kuulu, kirjutab advokaadibüroo NOVE partner Mari Matjus.
Rosneft vangerdab Venezuelas osalustega
Koroonakriisi taustal on Venemaa naftatööstuses toimunud aastate suurim tehing: Rosneft müüb ilmselt sanktsioonidest pääsemiseks oma Venezuela ärid.
Uuring: Hiinal ei õnnestu Eestit mõjutada
Kui vaadata majandusnumbreid, siis Hiinal ei õnnestu mõjutada Eesti julgeolekut ega eestlaste eluolu, leiab värske uuringu üks autoritest Liisi Karindi.
Projekteerija vastutus – kas tähtajatu kirves pea kohal?
Värske Riigikohtu otsus toob projekteerijatele märkimisväärselt halbu uudiseid ning tõstatab nii mõnegi vastuseta jäänud küsimuse. Kokkuvõtlikult leidis Riigikohus, et ehitise projekteerija vastutuse tähtaeg on viis aastat. Veelgi enam, sisuliselt võib vastutus projekteerimisvigade eest osutuda t...
TS Laevade märtsikuu reisijate arv langes 53%
Eesti suursaarte ja mandri vahelist parvlaevaliiklust opereeriv TS Laevad teenindas märtsis 63 077 reisijat ja viis üle 37 906 sõidukit, mida on vastavalt 53% ja 41% võrra vähem kui mullu samas kuus. Reisijate ja sõidukite arv on vähenenud 12. märtsil Eestis kehtestatud eriolukorra tõttu.
85% käibest kaotanud Bolt: idufirmad vajavad valitsuselt toetust
Liikumispiirangute tõttu oma käibest tohutult kaotanud Bolt pöördus abisooviga valitsuse poole ning märkis, et nii mõneski riigis on loodud eraldi meetmed, mis kohalduksid ka start-up’idele, kes ei pruugi valitsuse üldise toetuse jaoks sobivad olla. Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaim...
Koroonakriis jättis jälje juba veebruari kaubavahetusse
Veebruaris vähenes kaupade eksport võrreldes 2019. aasta veebruariga 6% ja import 2%. Kõige enam vähenes nii eksport kui ka import Euroopa Liidu väliste riikidega, teatas statistikaamet. Oma mõju andis juba tunda ka koroonakriis.
Naftaturul paistab tootmiskärbe käeulatuses
Maailma juhtivad naftatootjad paistavad olema valmis ajalooliseks naftakärpeks, kirjutab Bloomberg.
Toomas Annus hääletab Merko dividendi maksmata jätmise poolt
Koos aktsionäride koosoleku päevakorraga teatas enda eelistused ka Merko Ehituse suuromanik Toomas Annus, kes läbi AS Riverito hääletab dividendi maksmata jätmise poolt.
Muudatusettepanek, et tööloa lõppedes saab võõrtööline Eestis edasi töötada kuni 31. juulini põllumajanduses
Valitsuskoalitsioon toetas ettepanekut, mille järgi pikendatakse 31. juulini nende võõrtööliste Eestis töötamise õigust, kes viibisid siin 17. märtsi seisuga ja kelle tööandja põhitegevusala on põllumajandus. Muudatus lisatakse Riigikogule esitatud COVID-19 tõrje meetmete elluviimiseks väljatööta...
Kaks tehnoloogilist lahendust, mis aitavad tagada ohutu teeninduskeskkonna
Tänases muutunud maailmas peame pöörama erilist tähelepanu sellele, kuidas tagada ohutus teeninduskeskkonnas. Tutvustame teile kontaktivaba järjekorrasüsteemi ning kaubandus- ja teeninduskeskkonnas viibivate inimeste arvu efektiivset kontrollimise lahendust.
Millised on praegu BIMi kitsaskohad?
BIMist on saanud nii mõneski ettevõttes igapäevatöö kindel osa, aga millised on praegu kitsaskohad selle kasutamises? Sellele küsimusele otsiti vastuseid ehituse tehnoloogiakonverentsil vestlusringis “Infomudeli võimalused ehitise elukaares”.
Aasia börsid püsivad plusspoolel
Eksperdi nõuanded: kuus lahendust kodus töötamise tõhustamiseks
Kuigi kontorid on pidanud kolima kodudesse, siis igapäevane töö ja äriprotsessid ei lakka. Ent kui tahame, et töö jätkuks sujuvalt ja tööviljakus ei langeks, on tähtis valida kaugtööks sobivad töövahendid, mis aitaksid tõhusamalt, kiiremini ja hõlpsamalt tööd teha.
Elektrilevi äriklientide tarbimine kahanes eriolukorras 14 protsenti
Märtsikuus on eriolukorra kehtestamise järgsel perioodil Elektrilevi äriklientide elektritarbimine kahanenud 14 protsendi võrra.
Saneerimise uus tulemine
Saneerimismenetluse olemus on eelkõige juba sissenõutavaks muutunud võlgade restruktureerimine, mitte kõigi lepingute kohtu korras muutmine tulevikku suunamine. Saneerimise algatamise otsustab ettevõtja avalduse alusel kohus, kes määrab tähtaja, millal tuleb kohtule kinnitamiseks esitada võlausal...
Margus Raha: väärindame väärtusi - otsime, uurime ja kaevandame!
Eestis on maavarasid ja potentsiaalseid maavarasid, mida sobivate keskkondlike- ja majanduslike tingimuste korral tuleb uurida ja kaevandada, kirjutab geoloog Margus Raha arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Nordea tegevjuht ettevõtjatele: mõelge välja, mida te pärast kriisi teete
Nordea tegevjuhti Frank Vang-Jensenit paneb praegune kriis sügavalt muretsema - ta ei ole enda sõnul midagi sellist varem näinud.
Kuidas koroonakriisi ajal rahaasju turvaliselt ajada?
Rahaasju tuleb ajada ka ajal, kui soovitatakse tungivalt püsida kodus ning vältida lähikontakti teiste inimestega. Kuidas poes turvaliselt maksta või automaadist ohutult raha kätte saada? Neile ja teistele küsimustele vaatame nüüd koos peale.
Tiit Hion: ehitussektorit aitab senitundmatu lähenemine
Rasketel aegadel tulevad ilmsiks inimeste tõelised väärtused ja hoiakud. Ehitusvaldkond peab sisustama endale sõna "koostöö", kirjutab Digitaalehituse klastri ning OÜ Hades Geodeesia juhatuse liige Tiit Hion.
Maksu- ja tolliameti teenindusbürood on suletud 4. maini, paberil tuludeklaratsioone saab esitada vähemalt mai lõpuni
Maksu- ja tolliamet (MTA) sulges alates 16. märtsist seoses eriolukorraga teenindusbürood üle Eesti ning bürood on jätkuvalt suletud vähemalt kuni 4. maini. Paberil tuludeklaratsioone võtab MTA vastu ka maikuus. Füüsiliste isikute tuludeklaratsioonide esitamise tähtaeg on 30. aprillil, ent paberi...
Nüüd on see siis käes. Digipööre
Pöördelised ajad kiirendavad alati mingeid protsesse ja praegune sotsiaalse eraldatusega kaasas käiv majanduskriis teeb teoks seni paisu taga olnud digipöörde, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Leedu paneb nädalavahetuseks linnad kinni
Leedu valitsus otsustas lihavõtte-nädalavahetuseks kõik linnad lukku keerata, teatas peaminister Saulius Skvernelis.
Äripäev 09.04.2020
Millised on kitsaskohad ehituse infomudelite kasutamisel?
BIMist on saanud nii mõneski ettevõttes igapäevatöö kindel osa, aga millised on praegu kitsaskohad selle kasutamises? Sellele küsimusele otsiti vastuseid ehituse tehnoloogiakonverentsil vestlusringis “Infomudeli võimalused ehitise elukaares”.
Poliitiku unistuste kriis tõukab meid vaesusesse
Muutused, mida koroonakriis kaasa toob, toimugu loomulikult, mitte eriolukorra võimu ja vahendeid kasutavate poliitikute soovunelmate järgi, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Maksete liikumine ülestõusmispühadel
10.-13. aprillini tähistab Euroopa ülestõusmispühasid. Pühade ajal on üleeuroopaline arveldussüsteem suletud.
Tiit Hion: ehitussektorit aitab senitundmatu lähenemine
Rasketel aegadel tulevad ilmsiks inimeste tõelised väärtused ja hoiakud. Ehitusvaldkond peab sisustama endale sõna "koostöö", kirjutab Digitaalehituse klastri ning OÜ Hades Geodeesia juhatuse liige Tiit Hion.
Koroonakrahh pühkis suuromanikelt 300 miljonit
Koroonaviirusest tingitud majandusseisak on tunduvalt kahandanud Eesti börsifirmade suuromanike vara, selgub aktsiaraamatute väljavõttest.
Hagi hagi otsa – plastitootja võrdsed omanikud kisklevad aastaid
Tartumaa penoplastist soojustusplaatide tootja Proplast Group OÜ kahe võrdse osaniku ärisuhted läksid nii nugade peale, et äri edendamise asemel kulus aeg ja raha üha uute kohtuvaidluste peale.
Neli viga, mis jätavad su veebipoe klientideta
Kaupmehed teevad e-poe käivitamisel teadmatusest sageli vigu, mis nullivad pingutused ning võivad kliente eemale peletada. Milliseid eksimusi tasub veebipoe loomisel vältida?
WTO: kaubanduse langus järsem kui finantskriisil
Maailma Kaubandusorganisatsioon (WTO) teatas kolmapäeval, et kaubavahetus kahaneb sel aastal järsemalt kui kümmekond aastat tagasi toimunud ülemaailmses finantskriisis.
Rahumaa ja Rosimannuse pesuäri kannatab mitmes riigis
Ettevõtja Indrek Rahumaa suurosaluse ja Rain Rosimannuse väikese osalusega European Lingerie Group on koroonaviirusest pihta saanud.
Suurbritannias taas rekordiliselt ohvreid
Suurbritannia teatas rekordilisest 938 koroonaviirusest põhjustatud surmast ööpäeva jooksul, USA-s aga tõusis koroonaviirusesse nakatumiste arv üle 400 000.
Hädas Bolt kaupleb riigilt 50 miljonit eurot laenu
Transpordifirma Bolt, mille käive on enam kui 85 protsenti kukkunud, tahab riigilt kas otsest või kaudset abi 50 miljoni euro laenamiseks, et vähemalt suveni hing sees hoida.
Rootsi pehme koroonaplaan hakkas lagunema
Koroonaviirusesse teistest riikidest palju leebemalt suhtuvas Rootsis kisub olukord halvemaks ja valitsus tunneb survet tulla lagedale karmimate lahendustega.
Riigilt suurtellimuse saanud maskitootja maksab miinimumilähedast palka
Sillamäe firma Esfil Tehno, kes garanteerib aprilli keskpaigast riigile pooleks aastaks 50 000 respiraatorit nädalas, maksab töötajatele alampalgast mõned eurod kõrgemat töötasu. Värskeima, 2018. majandusaasta aruande kohaselt oli ettevõttes keskmine brutopalk 508,72 eurot.
Ettevõtjad kardavad majanduslikku anarhiat
Majanduskeskonnas kardetakse kriisi ajal hundiseaduste naasmist ning mõni lõppeva nädala otsus on sellele hirmule jõudu juurde andnud.
Tallinna börs lõpetas päeva punases
Järelvaadatav: Kaubanduse tarneahela mured kriisis - force majeure’st lepingute ülesütlemiseni
Vaatleme süstemaatiliselt murekohti tootja, hulgikaupmehe, jaekaupmehe ja kaubanduspinna üürileandja vahelistes suhetes.
Viis hanke võitnud IKT-firmat asuvad koolide kohtvõrke kaasajastama
Viis Eesti IKT-ettevõtet sõlmisid riigiga neli miljonit eurot maksva lepingu, mille alusel nad kaasajastavad enam kui 160 üld- ja kutsehariduskooli kohtvõrgud.
Aktsiisilangetusest jääb väheks: lõunanaabritel kütus Eestist 30 senti odavam
Postimehe lugeja saadetud fotodelt selgub, et Neste Riia tanklas saab diislikütust 29,2 senti odavamalt kui Tallinnas. BNSi iganädalasest hinnavõrdlusest selgub, et Riias ja Vilniuses langesid Circle K jaamades bensiinikütuste hinnad reedel nädalatagusega võrreldes vastavalt 5 ja 10 senti, kuid T...
Ka järgmine kett langetas Eesti tanklates mõnevõrra hindu
Circle K järel teatas ka Neste Eesti kütusehindade langetamisest kõikides oma tanklates.
Paberivabriku juht pakub majanduslanguseks 30 protsenti
Räpina paberivabriku juht Mihkel Peedimaa pakkus, et SKP kukkumine jääb sel aastal 25 ja 30 protsendi vahele.
Börs: USA aktsiaturud jätkavad tõusu
Wall Street'i peamised aktsiaindeksid tõusid kolmapäeval turgude avanemisel lootuses, et koroonaviiruse halvim on peatselt möödumas USAs.
ETS NORD AS finantstiimi töökorraldus tänapäevasel tasemel
PROBLEEM Puudus hea ülevaade kuulõpetamise töödest, nende staatusest ja neile kuluvast ajast LAHENDUS Nimekiri jooksva kuu ülesannetest ning stopperi kasutamine VÄÄRTUS Vajalik teave on koos ühes kohas Lihtne kasutaja asendamine Võimalus juurutamisel üle vaadata tööprotsessid ETS NORD AS põhitege...
Maie Jõgar: mõtleme hariduses nagu juutuuberid
Kriis on kõige parem aeg muudatuste läbiviimiseks. Just praegu on võimalus suunata meie andekad noored tormiliselt arenevale rahvusvahelisele haridusturule, kirjutab New Tallinn OÜ tegevjuht Maie Jõgar arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Euroopa aktsiaturud punases
Börsid Euroopas langesid kolmapäeval tänu suurenenud koroonaviiruse surmadele ning pärast teadet, et euroala rahandusministrid ei jõudnud üksmeelele abipaketi osas.
Läti riik toetab meediat kahe miljoni euroga
Et vähendada koroonaviiruse esile kutsutud majanduskriisi tõttu meediaväljaannetele tekkivaid kahjusid, eraldab Läti valitsus ettenägematuteks kuludeks 2,04 miljonit eurot.
Scania personalijuht: tegutse enne, kui riik korralduse annab
„Oleme väga haavatavad, sest sõltume sellest, kuidas läheb meie klientidel. Kui kliendil ei lähe hästi ja tema äri on saanud kannatada, kandub see edasi meie tegevusele. Suured ostuotsused lükatakse edasi või tühistatakse. See on doominoefekt, mis puudutab kõiki.ˮ ütleb Scania Baltikumi personali...
Operail võtab mitme aegunud kaubaveo infosüsteemi asemel kasutusele ühe uue
Uue kaubaveo infosüsteemi kasutuselevõtuga astub mitmes riigis tegutsev Eesti transpordi- ja logistikaettevõte Operail olulise sammu raudteekaubavedude digitaliseerimise valdkonnas.
Raadiohommikus: kui suur on Hiina riigi mõju siin piirkonnas?
Sel nädalal avalikustati põhjalik uurimistöö Hiina mõjust Kesk- ja Ida-Euroopas, milles osalesid eksperdid kümnest riigist. Neljapäevases Äripäeva raadio hommikuprogrammis helistame uurimuse ühele autorile Liisi Karindile ja pärime, mis töö käigus selgus.
Opositsioon tahab lisaeelarves sajad miljonid eurod ringi tõsta
Esimene tööpäev Teslas: võta nüüd juppideks Elon Muski Porsche 911
Rootslane Thomas Vikström oli Tesla esimese saja töötaja hulgas ja vastutas kümne seal töötatud aasta jooksul autode Model S, Model X, Model 3 ja ka Tesla uue veoki arendamise eest.
Pangakontode sulgemine jätab Eesti ilma kümnetest miljonitest eurodest
Eelmisel aastal sulgesid Eesti pangad 53 000 firma pangakontod, mis teeb ligi neljandiku kõigi juriidiliste isikute kontodest. Ettevõtjad kurdavad pankade omavoli üle ja otsivaid alternatiivseid teid.
Majandusteadlane: mobiilist ostmine peab mugavamaks muutma
Seoses koroonaviiruse leviku ja sellest tekkinud piirangutega näeb Tartu Ülikooli majandusprofessor Urmas Varblane tulevikku mobiiltelefonide kaudu tehtud ostudele ning rõhutab, et see tuleb tarbijate jaoks mugavamaks muuta.
Esimene tanklakett langetas bensiini hinda
Circle K langetas oma teenindusjaamades ja automaatjaamades mootoribensiini ja LPG hindu.
Nutiseadmetele kehtestatakse paarieurone maks
Muusikute õiguste hoidmiseks mõeldud nn tühja kasseti tasu laiendatakse edaspidi näiteks arvutitele, nutiseadmetele ja digiboksidele, sõltuvalt seadmest on maksu suurus 0,5–3 eurot.
Ettevõtja: võime rääkida 20–50 aasta pikkusest kriisist
Kui praegune majanduskriis jätkub veel pool aastat, siis sellest väljatulemine võtab aastakümneid, leiab ettevõtja ja investor Risto Rossar.
Maailma aktsiaturud on märkamatult kerkinud pea 20%
Märtsi põhjadest on maailma aktsiad teinud kiire taastumise ning jõudnud pullituru lävele.
Riigikohus jättis lihatööstuste äritülis õiguse Nõole
Riigikohus andis AS Nõo Lihatööstusele õiguse konkureeriva ettevõtte Maag Grupi üle, mis soovis 30-protsendilise väikeosanikuna tagasi kutsuda ettevõtte senise nõukogu ja saada sinna ka oma esindaja.
Hea juhtimine lahendab kõik ehituslikud probleemid
Inimeste juhtimise oskus on ehitussektori kõige suurem kasutamata potentsiaal, leiab Arro & Agasild Inseneribüroo partner Alari Arro, et lahendades juhtimisprobleemid, lahenevad iseenesest ka koostöö-, suhtlus- ja juurutamisprobleemid.