Heiki Einpaul: tagasi kiviaega? Tänan, ei
Globaalne konkurentsivõime algab arenenud ja hästi toimivast infrastruktuurist, sellepärast tulebki valmis ehitada Rail Baltic ning edendada teisigi taristuobjekte, kirjutab ASi Hekotek juhatuse esimees Heiki Einpaul.
Kredexist lahkuv juht: minul kellegagi intriigi pole, on ainult erinevad nägemused
Kredexi juht Lehar Kütt teatas täna ameti mahapanekust. Ärilehele otsust kommenteerides ütles Kütt, et survet ta selleks ministeeriumist või valitsuse poolt ei tundnud. "Mulle pole mõista antud, et ma ära peaksin minema või kui on, siis ma pole sellest aru saanud."
Soome tööstusettevõtted tahaks maskidele maksusoodustust
Soome tööstuste liit tegi ettepaneku, et neile töötajatele, kes on sunnitud maski kandma, võiks kehtida maksusoodustus, vahendab Yle.
GRAAFIK ja VIDEO | Kauaoodatud edusamm: homme avatakse neljarealine Kose-Võõbu lõik Tallinna-Tartu maanteel
Igikestev mure Tartu-Tallinna maantee ohutuse üle saab nüüdsest mõnevõrra kergemaks: 2017. aastal allkirjastatud projektid Kose-Ardu-Võõbu lõigu neljarealiseks muutmiseks on lõpuks ometi valminud. Homme toimub teeotsa avamine.
Sajandi tee-ehitusprojekt on liiklusele avatud
Täna kella 12.20 paiku avati liiklusele Tallinna-Tartu maantee Kose-Võõbu 23 km pikkune teelõik, mis on suurim tee-ehitusprojekt taasiseseisvunud Eestis. Tänu sellele pole Tallinna ja Tartu vahel enam 184, vaid 181 km.
Kas sinu juht ka? Lugejad esitasid parima juhi kandidaadiks üle saja nime
Sel aastal on Eesti parima juhi konkursi finaalis Martin Herem, Margus Nõlvak ja Otto Richard Pukk, kuid konkursile esitati veel üle saja juhi erinevatest valdkondadest nii avalikust kui ka erasektorist.
Meediettevõtted protestivad ministri käitumise vastu
Eesti Meediaettevõtete Liit astub välja olukorra vastu, kus valitsuse liikmed pressikonverentsile akrediteeritud ajakirjanike küsimusi ignoreerivad ja väljaandeid naeruvääristavad.
"Fortnite'i" looja läks Apple ja Google'iga tülli
Apple ja Alphabeti tütarfirma Google eemaldasid populaarse arvutimängu “Fortnite” oma poest, sest mängu loonud Epic Games rikkus maksmisega seotud reegleid. Seejärel kaebas Epic Games mõlemad ettevõtted kohtusse, vahendab Reuters.
Urmas Reinsalu: kriis tõi tähelepanu Eesti digilahendustele. Plaanis tihedam koostöö ITLiga
Infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liidu (ITL) juhatusega kohtunud välisminister Urmas Reinsalu sõnul on üleilmne kriis aidanud tähelepanu tuua Eesti digilahendustele.
Rahasadu haigekassas. Kolmele juhatuse liikmele maksti kopsakas tulemustasu
Haigekassa nõukogu otsustas reedesel nõukogu istungil konsensuslikult määrata haigekassa juhatusele tulemustasu 2019. aasta töö eest kolme kuupalga ulatuses, kirjutab Äripäev.
Kuidas seadistada SEB rakenduses mobiilset viipemakset?
Mobiilne viipemakse on mugav makselahendus, mis võimaldab kasutada telefoni pangakaardi asemel. Mida on vaja, et kasutada SEB mobiilset viipemakset?
FOTOD | Soomlased avasid Tallinnas Ferrari esinduse: eestlased saavad oma Ferrari palju soodsamalt kätte!
Soome luksusautomüüja Luxury Collection avab homme Baltimaade esimese Ferrari esindussalongi Tallinnas, kus on kohapeal olemas uusimad superautod F8 Tributo ja 812 Superfast.
Eesti Panga ekspert: tööturu olukord on endiselt ebakindel
Teises kvartalis suurenes tööpuudus 7,1%ni ja hõive kahanes aasta varasemaga võrreldes 3,6%. Hõive kahanemise taga oli teenindussektor, mida koroonaviiruse levik ja selle tõkestamise meetmed kõige tugevamini mõjutasid. Kuigi viimastel kuudel on tööturg näidanud stabiliseerumise märke, on edasine ...
Saku õlletehase omanik Carlsberg andis kasumihoiatuse
Carlsberg andis esimese suurema õlletootjana pärast koroonapandeemia vallapääsu taas teada oma selle aasta majandustulemuste prognoosi.
Brutotöötasu mediaan kasvas 5%, palgaootus langes 9%
Vaatamata kevadel puhkenud tervisekriisile kasvas aprillikuu brutotöötasu mediaan eelmise aasta sama ajaga võrreldes 5%, näitavad Palgainfo Agentuuri ja CVKeskus.ee töötasude uuringu tulemused, kus koguti andmeid rohkem kui 43 000 töötaja kohta. Aasta tagasi oli brutotöötasu mediaan 1425 eurot, s...
Hiiumaa hirmnoor ettevõte pööritab rahvusvahelises maskiäris miljoneid
Hiiumaa kahemeheettevõte Filter Plus on saanud maskiäri kullasoonele ning tarnib mitmesse Euroopa riiki kaitsemaske.
VIDEOD | Valgevene töölised streigivad Lukašenka vastu, teiste seas osalevad MAZ, MTZ, Belšina ja Astravetsi tuumajaam
Valgevenes toimuvad täna streigid ja protestiaktsioonid mitmetes tuntud tööstusettevõtete. Streigiga on ühinenud näiteks veokitootja MAZ, traktoritootja MTZ, rehvitootja Belšina, naftatöötlemisettevõtte Naftan, metallurgiatehase BMZ, Minski metroo ja paljude muude ettevõtete töötajad.
Harjumaa omavalitsused tahavad Helsingi tunneli eriplaneeringut
Harjumaa Omavalitsuste Liidu tegevjuhi Joel Jesse arvates on Tallinna-Helsingi tunneli vajadus selgelt tõestatud ja järgmine loogiline samm oleks eriplaneeringu algatamine, kirjutab ERR-i uudisteportaal.
Kuidas koguda ja investeerida raha, isegi kui majanduslik olukord on ebakindel?
Starfish Academy asutaja ja rahalise vabaduse ekspert Vallo Arumäe õpetab koguma ja investeerima raha, isegi kui majanduslik olukord on ebakindel.
Euroopa majandust tabas ajaloo järseim langus
Teises kvartalis kuivas euroala majandus tänavuse esimese kvartaliga võrreldes enam kui kümnendiku, mitmes riigis on olukord veelgi hullem.
Kohus ei võtnud põllumeeste kaebust menetlusse, võõrtöölised peavad lahkuma homme keskööks
12 isolatsioonireeglit rikkunud võõrtöölist, kes erilennuga Ukrainast toodi, peavad siiski homme keskööks Schengeni alalt lahkuma, sest kohus ei võtnud põllumeeste vaiet menetlusse.
Goldman: S&P 500 indeksi tõus jätkub
Koroonaviiruse vaktsiini ja USA majanduse väljavaade annavad aktsiaturgudele põhjust tõusta, arvavad Goldman Sachsi analüütikud, vahendab Bloomberg.
Turu laevatehas koondas esimesed 166 töötajat
Soome suur laevaehitaja Meyer Turku koondab 166 töötajat ja loodab aasta lõpuks ka ülejäänud läbiraakimistega valmis saada, kirjutab Taloussanomat.
Hiinas kasvab hirm. Mis siis, kui USA keerab Hiina dollarimaksed kinni?
Järsk pingete kasv USAga on viinud kartuseni, et Hiina võib kannatada üha süvenevas finantssõjas, mis võib sulgeda Hiinale üleilmse dollarisüsteemi uksed.
Kriisiblogi: hoiuste maht jätkab kasvu
Hoiuste maht kasvab aina kiiremas tempos, näitab Eesti Panga statistika. Aastaga on kodumajapidamiste hoiuste maht kasvanud 11,3 protsenti, ettevõtete hoiuste maht kasvas 13,6 protsenti. Juunis oli kodumajapidamiste hoiuste maht 8,7 ja eraettevõtete hoiuste maht 7,4 miljardit eurot.
Valitsus kiitis heaks Saksamaa topeltmaksustamise vältimise eelnõu
Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks Eesti ja Saksamaa vahelise tulu- ja kapitalimaksudega topeltmaksustamise vältimise lepingu muutmise protokolli eelnõu.
Täna avatakse sajandi trass liiklusele
Maanteeamet avab täna Tallinna-Tartu maantee Kose-Võõbu uue teelõigu keskpäeval selleks korraldatava piduliku tseremoonia käigus.
Kuus suurimat viga, mida teevad algajad aktsiaid ostes
Börsil mängimine on täis riske ja uustulnukad teevad tavaliselt väga sarnaseid vigu, mida saaks vältida, et mitte oma raha kaotada.
Rovio tulemused ületasid ootusi
Soome mängufirma Rovio teise kvartali käive ja kasum olid oodatust paremad, kirjutab portaal Digital.
Ökonomist: seni peame šokile hästi vastu
Tööpuudus on püsinud mõõdukas ega ole juulis-augustis enam kasvanud ning aasta kokkuvõttes peaks ulatuma 8 protsendini, kirjutab Swedbanki vanemökonomist Liisi Elmik.
Lennufirma asus veebipoes müüma tasuta pardasnäkke
Austraalia lennufirma Qantas Airways on leidnud omapärase viisi, kuidas raskel ajal veidi raha teenida ja asus veebipoes müüma reisijatele muidu tasuta antavaid snäkke ja magamistarbeid, vahendab Bloomberg.
Esmakordne lahendus Eestis: jalakäijate tunnelid lükatakse läbi raudteetammi muldkeha
Tartus Riia-Vaksali ristmiku ehitusel jätkub järgmine oluline etapp, kui 1200 tonni kaaluvad betoontunnelid surutakse läbi raudteetammi muldkeha õigetesse kohtadesse nii, et rongiliiklus ei katke.
Tallinna Sadama finantsjuht on tulemustega rahul ja jätkab investeeringuid
Tallinna Sadama finantsjuht Marko Raid ütles värskeid kvartalitulemusi kommenteerides, et need annavad põhjust optimismiks ning tulid oodatust paremad hästi hajutatud ärisuundade tõttu.
Soome maksab karantiinis istujatele täispalka
Soomes hüvitatakse kõrge koroonaviirushaiguse riskiga riikidest naasvate inimeste saamata jäänud tulu kohustusliku karantiini ajal täielikult, isegi kui palk on 30 000 eurot kuus, kirjutab Meditsiiniuudised.
Jana Kukk: koroonakriisi mõju ostlemisele – kolm järeldust
Eriolukord muutis Eesti inimeste igapäevaseid ostuharjumusi, kuid mitte niivõrd, nagu ehk arvata võiks, kirjutab strateegilise disaini agentuuri asutaja ja TTÜ õppejõud Jana Kukk värskele uuringule toetudes.
Narva ostukeskused on suletud piiri tõttu kaotanud viiendiku käibest
Narva suured ostukeskused on koroonaviiruse ohjeldamiseks suletud piiri tõttu kaotanud kuni viiendiku klientidest ja käibest. Ostjate vähenedes kahandavad keskused kulusid ja arendavad e-kaubandust, kirjutab ERR.
Närvide mäng ja sügav nördimus käsikäes. Ukrainlaste kibekiire lahkumise kolm lugu. Ettevõtja: meist on saanud rahva süljetops
Juulikuu viimasel päeval korraldas Politsei- ja piirivalveamet suure reidi, et kontrollida 21. juulil erilennuga Eestisse saabunud ukrainlasi. Tänaseks on jõutud selleni, et 12 ukrainlast peab täna keskööks olema Schengeni ruumist lahkunud. Kuidas saavad ukrainlaste üle piiri saatmisega hakkama k...
Milliseks kujunes Soome majanduslanguse number?
Netflixi Hiina konkurenti kahtlustatakse pettuses
Sarnaselt Netflixile voogedastusteenust pakkuva Hiina ettevõtte IQIYI aktsia hind kukkus eile New Yorgi börsi järelturul ligi 20 protsenti, sest USA väärtpaberi- ja börsikomitee (SEC) on alustanud ettevõtte suhtes uurimist, vahendab CNBC.
Kas Levikomist saab traavihobune või setukas?
Täna Äripäevas avaldatud investor Mihkel Kirchi valus õppetund telekomifirma Levikom võlakirjadesse investeerimisel on justkui peatükk mõnest investeerimisõpikust. See juhtum näitab, et investeerimine pole riskivaba ja mida suurem on lubatud tootlus, seda suurem on tavaliselt ka võimalus loodetud...
Levikom mängib võlakirjaomanikega kassi-hiire mängu
Levikomi võlakirjainvestorid, kellele lubati algselt 12,5protsendilist aastaintressi, pole alates märtsist intressimakseid näinud.
Õigusrikkujate vastutuselevõtmine on tulevikus lihtsam ja trahvisummad suuremad
Justiitsministeerium saatis kooskõlastusringile haldustrahviõiguse kontseptsiooni, millega oleks edaspidi võimalik tõhusamalt reageerida nii finants-, konkurentsi- kui ka andmekaitseõiguse rikkumistele. Haldustrahviõigusega kavandatakse Eesti õiguskorda uus haldussanktsiooni liik, mis on ette näh...
Lisatud galerii! Riia-Vaksali ristmiku ehitamine jõudis harukordsesse etappi
Riia-Vaksali ristmikul alustati ehitustööga, mida Eestis varem tehtud pole. Eile alustati jalakäijate tunneli betoonkarkassi läbi raudteetammi muldkeha lükkama.
Karin Paulus: linnavõimu mõistus takerdub Laagna tee ja Noblessneri vahele
Tallinna praegune lahendus autostumisega võitlemisel on pigem parkimiskohtade loomine majade juurde ning tasuliste parkimisalade kasvatamine. Aga saaks ka nutikamalt, et parklate asemel oleks rohkem parke, kirjutab Äripäeva essees kunstiteadlane Karin Paulus.
Teises kvartalis lisandus 14 400 töötut
Statistikaameti andmetel tõusis töötute arv esimese kvartaliga võrreldes enam kui 40%.
Salva kindlustuse omanikud pöörasid teineteise vastu
Eesti ühe vanima kindlustusfirma Salva Kindlustuse aktsionäride vahel vindub juba aastaid kibe võimuvõitlus. Võrdsetesse leeridesse jagunenud omanikud kaklevad 13 miljoni euro suuruse jaotamata kasumi pärast.
OTSE | Ratas ja Helme annavad aru Nordica ja Porto Franco toetamise teemadel
Kell 12 algaval valitsuse pressikonverentsil osalevad peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme ja sotsiaalminister Tanel Kiik.
Kuidas kaupmeestel täna läheb?
Kaupmeeste Liidu tegevjuht Nele Peil rääkis Äripäeva Raadio hommikuprogrammis kuidas kaupmeestel täna läheb ja kuidas nad kriisile vastu on pannud?
Võimas relv pingeolukorras läbilöömiseks
Me oleme kõik piltlikult öeldes maailmameistrid – olgu valdkonnaks sport, programmeerimine või meeskonna juhtimine. Ent enamasti oleme seda rahulikel aegadel ja ainult seniks, kuni külla saabub tegelane, kes meie illusioonid ja kaardimajakese kokku lükkab. Tegelase nimi on pinge.
6 soovitust juhile: kaugtöömeeskonna juhtimine visiooni ja tulemuste kaudu
Kui eriolukorra ajal võimaldas distantsilt töötamist kolmveerand tööandjaist, siis lähikuudel plaanib kaugtöö kasutamist jätkata 56% ettevõtetest-asutustest, ütleb värske kaugtöö uuring.
Marimekko plaanib suuri kärpeid
Soome moe lipulaev Marimekko teatas, et plaanib kärpida kulusid 1,5 miljoni euro võrra aastas, sest moemaailm on viimaste kümnendite hirmsaimas kriisis, vahendab Yle.
George Soros ei osale enam börsimullis
Legendaarne filantroop ja spekulant George Soros ei osale enam börsimullis.
Inseneribüroode koroonaraport: uute ettevõtete loomine sektoris pole raugenud
Äsja avaldatud inseneribüroode koroonaraporti kohaselt jätkus sektoris uute ettevõtete asutamine endise hooga ka tänavu teises kvartalis, mida võib pikalt kestnud eriolukorra tõttu nimetada koroonakvartaliks.
Uus reaalsus: kuus töötajat kümnest soovib jätkata kaugtööga
60% eestimaalastest sooviksid töötada varasemast rohkem kodukontorist, selgub CVKeskus.ee kaugtöö küsitluse tulemustest. Maikuuga võrreldes on huvi paindlikuma töökorralduse järele kasvanud 7 protsendipunkti võrra.
Reisijate liikumise piirangud lammutasid Tallinna Sadama tulemusi
COVID-19 pandeemia mõju oli suurim teises kvartalis, mistõttu langesid nii Tallinna Sadama müügitulu kui ka kasum, teatas ettevõte börsile.
USA aktsiaindeksi viimase 100 päeva tõus on erakordne
Neljapäeval möödus aktsiaturgude märtsikuisest põhjast 100 päeva. Sellele on järgnenud meeletu tõus, mille ulatus on viimase 90 aasta suurim, kirjutab MarketWatch.
Kuum tool Jüri Käoga: kas koroonakriis tapab vaba turu?
Sel reedel on kell 11 algavas "Kuuma tooli" otse-saates külas suurettevõtja Jüri Käo.
Helsingi hakkab sadamatesse saabuvaid reisijaid testima
Helsingi hakkab sadamates riskimaadest tulevaid reisijaid testima ja kuigi Soome loeb Eestit koroona suhtes turvaliseks riigiks, on piirivalve ka selle kõne alla võtnud, kuidas toimetada Eestist tulijatega.
Raadi piirkonna visioonivõistlusel osalemiseks on veel kuu
Tartu linn kuulutas suve alguses välja Raadi piirkonna visioonivõistluse, millega soovitakse leida terviklik ruumiline lahendus ligi 30 hektari suurusele piirkonnale. Võistlusala hõlmab kesklinnast ERMi kulgeva Roosi tänava ümbruse Puiestee tänavast kuni Muuseumi teeni.
Inkassofirma häbitabeli nädala võlglane otsib pahaaimamatuid investoreid
Telekomifirma Levikom püüab kaasata uusi investoreid, olles ise võlgu nii senistele investoritele, riigile kui ka teistele ettevõtetele ning figureerides inkassofirma reklaamis kui nädala võlgnik, kirjutab Äripäev.
Fantoomärikas ei tulnud kohtusse, sest kartis kõige hullemat
Nn sajandi maffiprotsessi tunnistaja Kristian Kesner kolmapäeva kohtusaali ei ilmunud, sest kardab prokuratuuri sõnul oma elu ja tervise pärast. Nüüd kaalutakse tema ülekuulamist videosilla vahendusel.
Kümned tuhanded USA väikeettevõtted surevad vaikselt ja märkamatult
Kui suurte ettevõtete pankrottide kohta on võimalik dokumentide ja kohtuasjade põhjal statistikat teha, siis enamus Covid-19 kriisi tõttu ärist lahkuvaid USA väikeettevõtteid kaob vaikselt ning märkamatult.
Ida-Viru krüptoärimehed teenivad andmetöötlusega miljoneid
Ida-Virumaalt pärit ettevõtjad Sergei Potapenko ja Ivan Turõgin said algselt kuulsaks krüptopangaga Polybius, kuid teenivad nüüd edukalt Narva elektrijaama territooriumile loodud andmetöötluskeskusega.
Ehitusuudised 14.08.2020
Börsipidu on täies hoos
Kas turg eirab reaalsust, kus pandeemia tapab üle maailma iga päev tuhandeid, majandused on kammitsais ja SKTd languses ning suurriigid omavahel sanktsioonisõjas?
Peeter Koppel: roosteussiga kuuri all vanaduspõlve ei kindlusta
Kuigi klassikaliste autode hinnad on ajas märkimisväärselt tõusnud, ei maksa luua illusioone, et iga vana neljarattaline ilmtingimata viisakaks investeeringuks osutub, kirjutab autosõber, SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.
Ehitusuudised 14.08.2020
FOTOD | Erakordne projekt teedeehituses: Tartus oleva ristmiku ehitus on jõudnud harukordsesse etappi
Tartu linnas asuval Riia-Vaksali ristmikul alustati ehitustööga, mida Eestis varem tehtud pole: nimelt hakati jalakäijate tunneli betoonkarkassi lükkama läbi raudteetammi muldkeha.
Äripäev 14.08.2020
Tesla teeb aktsia hinna väikeinvestoritele magusamaks
Eile oma aktsia split'ist teatanud elektriautode tootja Tesla järgib selle sammuga Apple'i samalaadset otsust, kirjutab välismeedia.
Nordica juht: lennunduses on tõeliselt rasked ajad veel ees
Kuigi Euroopa Komisjon andis Eesti riigile loa anda Nordicale 30 miljoni euro ulatuses toetust, on riigifirma juhi Erki Urva sõnul pall nüüd valitsuse väravas, kes peab otsustama aktsiakapitali suurendamise ja laenu andmise.
Energeetikafirmad pelgavad Greenpeace laeva aktsioone Põhjamerel
Põhjamere naftaettevõtted viisid oma puurtornide ja laevastiku meeskonnad kõrgendatud valmisolekusse, kui keskkonnaaktivistide organisatsiooni Greenpeace laev Esperanza paari päeva eest piirkonda ilmus.
Eesti joogitootja kaasab sadu tuhandeid. Tallinna uude hittkohta luuakse oma keskus
Joogitootja Punch Drinks kaasab Funderbeami kaudu kuni 400 000 eurot. Täna algab investeerimis- ja kauplemisplatvormil nende avalik kampaania. Firma tegevjuhi ja ühe asutaja Kristjan-Walter Kase sõnul on 85 000 eurot juba koos, seejuures on juhtivinvestor tuntud ettevõtja Thomas Padovani.
Parima juhi finaali jõudsid Martin Herem, Margus Nõlvak ja Otto Richard Pukk
Konkursi "Parim juht 2020" žürii valis äsja välja kolm finalisti, kelle seast selgub septembri alguses võitja. Sel aastal jõudsid finaali elektroonikatööstuse Incap juht Otto Richard Pukk, Mainor Ülemiste juht Margus Nõlvak ning kaitseväe juht Martin Herem.
Tallink alustas piletimüüki Tallinn–Riia erireisile septembris
Tallink jätkab tavapärasest erinevate marsruutidega eksperimenteerimist ning korraldab septembri esimesel reedel nädalavahetusekruiisi Tallinnast Riiga ja tagasi.
Ajaloo suurimas kukkumises kahanes Briti majandus viiendiku võrra
Ühendkuningriigi majandus kahanes teises kvartalis rekordilised 20,4 protsenti ajal, mil kehtisid piirangud uue koroonaviiruse epideemia tõkestamiseks, teatati ametlikes andmetes kolmapäeval.
Pilk piiri taha: kärpelaine rullub üle maailma
Sarnaselt meie kodubörsi firmadega on ettevõtted üle maailma olnud sunnitud oma dividendi kärpima, dividendimaksete otsuseid edasi lükkama või siis dividendimaksed hoopiski tühistama.
Kohus arestis ärimehe Maserati
Tallinna kohtus eelmisel nädalal peetud istungil arestiti nõude kaitseks Soome ärimehe Arto Autio ja tema eksabikaasale kuuluvat vara, selle hulgas kolm hinnalist autot.
Ostjad varitsevad Hortest
Hortes AS, mis on erakapitalil põhineva fondi Livona Partnersi lätlannast juhi Kristina Berzina sõnul pikaajaline investeering, on peagi küpseks saamas ja varsti valmis ennast müüma.
Nordicale antakse 8 miljonit laenu, aga selle intressist pole lennufirma juhil aimugi
Nordica juht Erki Urva jäi kidakeelseks, kui palju kokku 30 miljoni eurosest rahasüstist kulub võlgade katteks.
Lepitusvisiit? Leedu president tegi küllatulekuga tünga, Kaljulaid läheb nüüd ise asju selgeks rääkima
President Kaljulaidi välisnõuniku sõnul tuli Leedu visiidi ja president Gitanas Nausedaga kohtumise initsiatiiv leedukatelt, et "tekkinud olukord selgeks rääkida".
Õlitehase ehitamist kohtuvaidluse ajaks ei peatata. Kohus: ehitustegevusel pole kliimale kahjulikku mõju
Ringkonnakohus otsustas juulis, et ei peata kohtuvaidluse ajaks Eesti Energia uue õlitehase ehitamise protsessi, mida soovisid keskkonnaaktivistid ühendusest MTÜ Loodusvõlu. MTÜ on osa rahvusvahelisest keskkonnaliikumisest Fridays For Future, mis soovib, et õlitehase ehitamiseks antud luba tühist...
Börs: aktsiaindeksid flirdivad uute rekorditega
Tehnoloogiasektoril läks täna hästi, aga ülejäänud sektorid vedasid USA aktsiaturu neljapäeval miinusesse, vahendab MarketWatch.
Aas: riik on võtnud kolm miljardit laenu, enamus on kulutamata
Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul läheb Keskerakond eelarveläbirääkimistele sooviga leida avaliku sektori majanduskuludes kärpimise kohti, kuid ta hoidus rääkimast riigieelarve vähendamisest. Samuti ei kaaluta tema sõnul praegu lisaeelarvet, kirjutab ERR.
Kohus arestis ärimehe Maserati
Tallinna kohtus eelmisel nädalal peetud istungil arestiti nõude kaitseks Soome ärimehe Arto Autio ja tema eksabikaasale kuuluvat vara, selle hulgas kolm hinnalist autot, kirjutab Äripäev.
Pärtel Vissak: vabakutselisena täidad ühes ettevõttes kõiki ametikohti
Vabakutselisena töö tegemine kogub järjest populaarsust. See on suuresti saanud võimalikuks tänu tehnoloogia arengule, mis on paljudele valdkondadele andnud vabad käed valida aeg ja koht töö tegemiseks. Pärtel Vissak on vabakutseline sotsiaalmeedia disaini ja brändingu spetsialist, kelle elu ja t...
Euroopa Komisjon kiitis heaks Nordica 30 miljoni euroga toetamise
Euroopa Komisjon otsustas anda Eesti valitsusele loa toetada Nordicat 30 miljoni euroga, et aidata lennufirmal koroonaviirusest tingitud raskustega toime tulla, kirjutab ERR.
Eelarve on poole aastaga pea 900 miljoniga miinuses
Juuni lõpuks ulatus valitsussektori eelarvepuudujääk 3,3 protsendini sisemajanduse koguproduktist (SKP) ehk 867 miljoni euroni, teatas rahandusministeerium.
Ukraina saatkond kirjas Elmar Vaherile: ärge saatke meie töölisi välja
Ukraina suursaatkond Eestis läkitas eile politseiameti juhile Elmar Vaherile ja siseministeeriumile kirja, kus palub erilennuga saabunud Ukraina hooajatöölisi mitte riigist välja saata, kirjutab Äripäev.
Ettevõtja Helenius poliitikasse minekust: ma väga kardan seda, et meist saab Ungari või Moldova
Ettevõtja Joakim Helenius on Eestis elanud ja äri ajanud 90ndate algusest peale. Ta on olnud Eesti arengu tunnistajaks ja meie riigi fänniks. Täna andis ta teada, et soovib saada Eesti kodakondsuse ja siirduda poliitikasse - seda Isamaa poliitilise rühmituse Parempoolsed liikmena. Helenius ütles ...
Kuidas kasvatada lapsest investorit ja ettevõtjat
Lapsele investeerimisportfelli koostades ja tuleviku tarbeks raha kasvatades võib juhtuda see, et täiskasvanuks saadeks lööb laps kogutud raha lihtsalt laiaks. Kuidas teha nii, et seda ei juhtuks?
Rahandusministeerium kutsub mereala planeerimises kaasa rääkima
Eesti esimese riikliku mereala planeeringu põhilahendust ja selle mõjude hindamist tutvustavad avalikud arutelud toimuvad 17.-19. augustini Tallinnas, Kuressaares ja Saka mõisas, kuhu on oodatud kaasa rääkima ja mõtlema kõik huvilised.
Rail Balticu plaanidest juhuslikult teada saanud maaomanik: „Tunnen, et minust sõidetakse üle. Rongiga.”
Kohila elaniku Marika Kesa tagaaeda planeeriti tema teadmata Rail Balticu rongipeatus.
Uus süvariik sünnib meie silme all
Kui Jüri Ratase valitsuse heakskiidul saadavad ametkonnad koroonaviiruse ettekäändel Eestist välja terveks tunnistatud välistööjõudu, on see õigusriigi väänamine populistlike poliitiliste eesmärkide nimel, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Nordeconi tütar hooldab 10 miljoni eest teid
Nordeconi kontserni ettevõte Tariston hakkab hooldama Järva maakonna teid, teatas ettevõte börsile.
Riigifirma juht paneb ameti maha
Mandri ja suursaarte vahelist parvlaevaliiklust korraldava riigifirma TS Laevad juht Jaak Kaabel paneb pärast volituste lõppemist ameti maha, uue juhi leidmiseni täidab tema kohuseid juhatuse liige Guldar Kivro.
Eesti restorane ootab uus koondamislaine
Siiani soomlaste jaoks turismimagnetina toiminud restoranikultuur on Eestis koroonaviiruse ja turistide vähesuse tõttu hääbumas, leidis Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevjuht Maarika Liivamägi Äripäeva raadiosaates.
Eesti suurim joogitootja suurendas müügimahtu pandeemiast hoolimata
Eesti suurima joogitootja A. Le Coqi müügimaht kasvas esimesel poolaastal 0,9 protsenti, 54,9 miljoni liitrini.
Tallinna vanalinna ärisid ähvardab sulgemine
Tallinna vanalinnast on kadunud turistid ning selleks ajaks, kui nad tagasi tulevad, ei pruugi paljusid ärisid enam alles olla, ütles kaupmeeste liidu juht Nele Peil.
Kriis pani pensionisammastele põntsu
Poole aastaga on kohustuslike pensionivarade maht suurenenud pisut enam kui 120 miljoni euro võrra, kuigi sama ajaga on teise sambasse sissemakseid tehtud poole miljardi euro ulatuses.