Nordic Hotel Forumi uuendab Merko
Merko renoveerib 8 miljoni euro eest Tallinna südalinnas asuva Nordic Hotel Forumi. Töö tellija on kinnisvaraettevõte Kapitel.
Eesti päikesekatuste tootja Roofit.solar siseneb tarkvaraärisse ning otsib investoreid
Eestis arendatud päikesekatuste tootja Roofit.solar on loomas tarkvara, mis võimaldab planeerida elektrit tootvaid katuseid ja ka traditsioonilisi metallkatuseid.
Tule avasta, milline näeb välja tuleviku Talsingi!
Lähipäevadel (29.-30.09) toimub rahvusvaheline virtuaalne tippkonverents WDBE 2020 (World Summit on Digital Built Environment), kuhu on oodatud osalema kõik, kes on ametialaselt seotud ehitusvaldkonnaga või plaanivad tulevikus ehitusega seotud eriala õppima minna.
RKAS otsib uudse riigimaja kavandajat
„Kärdla riigimajast tuleb Eesti esimene pilootprojekt, kus kavandatakse asutuste ülene ühiskontor,“ kirjeldas uut lähenemist riigimajade projektijuht Kärt Vabrit.
Staadioniehitus paisus maksmata arvete ja tülide segasummasuvilaks
Kohta-Järve staadionihankest kasvas suur ehituspundar, kus osa töötegijad ootab oma raha juba mitu aastat.
Rail Baltica Muuga kaubajaama projekteerib SWECO Projekt
Täna sõlmiti Rail Baltica suurima ja ainsa sadamaga ühendatud kaubajaama projekteerimiseks leping ettevõttega SWECO Projekt AS. Kaubajaama ehitus algab 2022. aasta alguses.
Eesti organiseeritud kurjategijad petsid Soome ehitusfirmadelt miljoneid välja
Eesti organiseeritud kuritegelik grupp on Soome ehitusfirmadelt mitme aasta jooksul petnud Soome ehitusfirmadelt kokku miljonite eurode eest ehitusmasinaid, kirjutab Yle uudisteportaal.
Q-hausi pankrotivara müügikatse nurjus
Eelmisel nädalal pidi toimuma pankrotti läinud Q-hausi endiste tootmishoonete enampakkumine, kuid see nurjus, sest oksjonile ei registreerinud ühtegi pakkujat.
Viis põhimõtet, mis tagavad eduka ehitushanke
Eesti Ehitusettevõtjate Liidu tegevjuht Indrek Peterson pani kirja viis põhimõtet, mis aitavad tagada edukalt läbi viidud ehitushanke.
Metsa- ja Puidutööstuse Liit kuulutas välja aasta puitehitise konkursi
Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit kuulutas välja konkursi 2020. aasta puitehitise leidmiseks. Konkurss toimub tänavu juba 18. korda.
Merko alustas Pikaliiva kvartalis järgmiste kortermajade ehitust
Kaks neljakorruselist hoonet kokku 50 ühe- kuni neljatoalise korteriga valmivad järgmise aasta sügisel. Seejuures on Äkke 1 elumaja Pikaliiva kvartali viimane väiksem hoone, kuhu tuleb vaid 17 korterit.
Suurprojekteerija kasvatas kasumit
Kuigi nii mõnelgi projekteerimisettevõttel ei läinud eelmine aasta eriti hästi, kasvatas Sweco Projekt nii käivet, kasumit kui töötajate arvu.
Tehnikaülikooli teadlased hakkavad uurima Eesti Panga kvartali energiatõhusust
Eesti Pank ja Tallinna Tehnikaülikool sõlmisid 17. septembril, ülikooli 102. sünnipäeval koostöölepingu ajaloolise pangakvartali süsinikujalajälje vähendamiseks ning targa maja lahenduste leidmiseks.
Kümme nippi, kuidas korraldada õnnestunud ehitushanget
Viimane riigi käes olev mohikaanlane läheb peagi erakätesse
Pikalt räägitud ASi Eesti Teed müük saab nüüd lõpuks võimalikuks, sest omal ajal kunagistest teedevalitsustest moodustatud riigifirma tegutseb juba viimased kolm aastat täielikult vabal turul, konkureerides võrdsetel alustel erasektori ettevõtetega.
Ehitamine põhineb inimsuhetel
Kui asud ärihoonet renoveerima, tasub selles protsessis kohe alguses keskenduda korrektsele infovahetusele ning headele suhetele, sõnastab saates Kõik Ärikinnisvarast ehitus- ja renoveerimisettevõtte Estlander Grupp juhatuse liige Andres Kaar.
Verston kolis asfalditehase Viljandimaale Pombre karjääri
Teedeehitusfirma Verston Ehitus kolis augusti lõpus oma mobiilse asfalditehase Viljandi vallas Lolu külas asuvasse Pombre II kruusakarjääri.
Ajakiri Ehitaja september 2020
Koplisse kavandatakse jahisadamat
Tallinna linnavolikogu algatas Koplis Meeruse sadamaala detailplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise.
Tuletornist hüdroelektrijaamani: Eesti kinnisvaraturg on üha mitmekesisem
Vaatamata koroonakriisile on kinnisvaraturg endiselt mitmekesine ja seda näitavad ka tänavu hinnatud varad. Sadade korterite, eramute ja kruntide kõrval on ka tõelisi rariteete.