Täistekstina! Inseneride ja arhitektide pöördumine valitsuse poole
Eesti arhitektuuri ja inseneeria valdkonna erialaliidud edastasid vabariigi valitsusele ja ministritele ettepanekud koroonaviiruse pandeemia negatiivsete mõjude leevendamiseks projekteerimis- ja ehitussektorile ning läbi nende riigi majanduse elavdamiseks. Avaldame pöördumise täistekstina.
Eesti esimese pöördavatava silla ehitab KMG Inseneriehitus
Eile allkirjastati Tallinna Sadama ja KMG Inseneriehituse vahel leping uue jalakäijate silla projekteerimiseks ja ehitamiseks Tallinna Vanasadamasse. Lahtikäiv sild hakkab ühendama A-ja D-terminali ala ning tagama Vanasadama Jahisadama edasist toimimist.
Täistekstina! Ehitusettevõtjate pöördumine valitsuse poole
Eesti Ehitusettevõtjate Liit saatis valitsusele, erinevatele Riigikogu komisjonidele ja Rahandusministeeriumile pöördumise, kus palub riigil hoida ehitussektorit kriisi ajal ja järel töös, suurendades oluliselt ehitussektorisse suunatavaid riiklikke investeeringuid ja sektori säilimiseks vajalikk...
Paide uue tegevusmuuseumi ehitab Haart Ehitus
Ehitusettevõte Haart Ehitus ja Sihtasutus Ajakeskus Wittenstein sõlmisid täna lepingu Paidesse rajatava 19. sajandi tegevusmuuseumi hoonete rekonstrueerimistööde teostamiseks. Baltikumis ainulaadne muuseum valmib kava kohaselt 2021. aasta suvel.
Ehitusettevõtjad paluvad riigilt tuge ja pakuvad omapoolset abi
Astlanda juht Kaupo Kolsar, Rand & Tuulbergi juht Raivo Rand, Oma Ehitaja nõukogu esimees Tiit Kuuli, Nordeconi juht Gerd Müller ja paljud teised ehitusettevõtjate liidu liikmed paluvad riigil jõuliselt kasvatada investeeringuid ehitussektorisse.
Arhitektid ja insenerid tegid oma ettepanekud ehitussektori ja riigi majanduse toeks
Eesti arhitektuuri ja inseneeria valdkonna erialaliidud edastasid Vabariigi Valitsusele ettepanekud koroonaviiruse pandeemia negatiivsete mõjude leevendamiseks projekteerimis- ja ehitussektorile ning läbi nende riigi majanduse elavdamiseks.
Betooniühingu 2020. aasta üliõpilastööde võistlus on alanud
Eesti Betooniühing kuulutas välja betoonialaste kõrgkooli lõputööde võistluse. Üliõpilaspreemiad on loodud betooni ja betoonehitust käsitleva õppetöö edendamiseks ja tulemusrikkamaks muutmiseks ning valitakse Eesti kõrgkoolide betoonialaste lõputööde hulgast.
Merko sai 3,4miljonilise ehituslepingu
Merko Ehituse Eesti ja Kohila Maja sõlmisid lepingu ühisveevärgi ja -kanalisatsioonitorustike rajamiseks Kohila vallas Raplamaal, teatas ettevõte.
Mihkel Nestor: kuidas on koroonaviirus mõjutanud Eesti naabermajandusi?
Põhjamaad ja Balti riigid on valinud koroonakriisiga toimetulekuks igaüks mõnevõrra erineva tee. SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor kõrvutab meetmeid ja võtab kokku riikide senised majandusprognoosid.
Merko sai 3,4miljonilise ehituslepingu
Täna sõlmis Merko Ehituse tütarettevõte lepingu ühisveevärgi ja -kanalisatsioonitorustike rajamiseks Kohila vallas Raplamaal, teatas ettevõte börsile.
Ehitusjäätmed kui väärtsulik ressurss
Ringmajandus lähtub eeldusest, et jäätmed on väärtuslik ressurss ja materjal ning kõike, mida on kord juba toodetud, tuleb korduvalt kasutada või võtta materjalina ringlusse. Selle põhimõtte järgimine peab saama senisest olulisemaks ka ehitusettevõtjate jaoks, selgus ringmajanduse teemalisel semi...
Eesti arhitekte saadab rahvusvahelistel võistlustel edu
Eesti Arhitektide Liidu loovisikute stipendiumi toel rahvusvahelistel arhitektuurivõistlustel osalenud Eesti arhitektide võistluskavandid on saanud mitmeid tunnustusi, kõrgeid kohti ja rahalisi preemiaid.
Kaamos ehitab 25 miljoni euroga Valgevenes saeveski
Eesti puidutööstusettevõte Kaamos Timber sõlmis laenulepingu Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupangaga (EBRD), kelle toetusel rajatakse Valgevenesse Mozyri linna lähistele uus Eesti ettevõttele kuuluv saeveski, teatas ettevõte.
Kiilto lubadused keskkonnale
Ehitustoodete ja tööstusliimide tootja Kiilto on oma tööstusharu juhtiv ringmajanduse ettevõte, kes austab loodust ja suhtub keskkonnahoidu tõsiselt. Kaks aastat tagasi algatas Kiilto projektiga „Meie keskkonnalubadus”, seades endale konkreetsed, edasipüüdlikud ja mõõdetavad keskkonnasihid, et mõ...
Raivo Rand: mingil hetkel tekib ehituses vaakum
Rand ja Tuulberg Grupi ühe omaniku ja juhatuse liikme Raivo Randi sõnul põhjustab koroonapandeemia ka ehituses paratamatu seisaku, kuigi platsidelt äratulekuks puudub ehitajatel hetkel põhjus.
Rail Baltica maade omandamine kestab Eestis 2022. aastani
Rail Baltica tarbeks maa omandamine sõltub projekteerimise hetkeseisust ja käib hetkel kõigis kolmes raudtee läbitavas maakonnas, teatas Rail Baltic Estonia.
Kolm ehitusvaldkonda puudutavat seadusemuudatust
Valitsus kinnitas kolm eriolukorraga seotud seadusemuudatust, mis puudutavad eelkõige vee erikasutust ja maamõõdutöid.
Ajakiri Ehitaja aprill 2020
Fookuses: Baltimaade 110 tehasemajatootjat - kust valida oma
Arhitekt Tiit Sild analüüsis koos äripartner Andrea Bronziniga Eesti, Läti ja Leedu tehasemajatootjaid. Ta sai kolmes Balti riigis kokku 110 veebilehega tegijat, kirjutab 1.04 Äripäeva tellijatele ilmunud ajakiri
NB! Veebikoolitus! Koolitusel BIM-i efektiivne rakendamine ehituses osalejale 5 täiendpunkti
15. aprilil toimuval koolitusel õpetab ehituse ja ettevõtte juhtimise kogemusega digitaalehituse spetsialist Taavi Liiv, kuidas kasutada BIM-i oma igapäevaste tööprotsesside hõlbustamiseks. Kas ehituse infomudeli ehk BIM-mudeli kasutamine piirdub sinu jaoks vaid mudeli vaatamisega või oskad näha...
Ettevõtluse toetusmeetmed kasvavad sadades miljonites, osa saab ka ehitus
Valitsuse istungil heaks kiidetud 2,6 miljardi euroses lisaeelarves kasvasid erinevad ettevõtlussektori toetamiseks mõeldud meetmed sadade miljonite eurode võrra.
Järelvaadatav: Kuidas käitada hoonete tehnosüsteeme koroona leviku tõkestamiseks?
Tänaseks on olemas värskelt avaldatud juhised hoonete tehnosüsteemide opereerimiseks REHVA (Euroopa kütte, ventilatsiooni ja jahutuse erialaühenduste assotsiatsiooni) poolt. Dokument mainib, et praeguse seisuga ei saa välistada viirusnakkust piiskade aurustumisel tekkivate peenosakeste kaudu, mis...
Hea katus püsib veatu terve inimpõlve
Katus pole asi, mida hetkeemotsiooni ajel kiiruga soetada, vaid selle ostmine peaks olema koos oma ala asjatundjatega läbi arutatud samm. Soodne katus, millele lubatakse kiiret paigaldust ja head kvaliteeti, ei pruugi olla parim ja hilisem vigade parandus võib minna kordades kallimaks kvaliteets...
Ettevõtluse toetusmeetmed kasvavad sadades miljonites
Valitsuse istungil heaks kiidetud 2,6 miljardi euroses lisaeelarves kasvasid ettevõtlussektori toetamiseks mõeldud meetmed sadade miljonite eurode võrra.