Andrus Ossip lahkus Eesti Killustikust
Eesti Killustiku juhatuse esimehena töötanud Andrus Ossip lahkus mai viimasel nädalal ettevõttest. Ossip jõudis ehitusmaavarade kaevandamise ettevõtet juhtida mõned kuud vähem kui aasta.
FOTOD | Eesti arendaja arendab Daugava jõe ääres oma esimest elamuprojekti. Huvi on kriisile vaatamata märkimisväärne
Kaamos Kinnisvara arendab Riias Daugava jõe kaldal uut elamuprojekti, investeerides arendusse 8,5 miljonit eurot. Sarikapärja mahavõtmise hetkeks on 25% arenduse korteritest leidnud ostja ning kevadise karantiiniperioodi jooksul on ostuhuvilisi oluliselt lisandunud.
Kumb valida, kas vann või dušinurk?
Uue kodu soetamisel või remondi teostamisel on kindlasti üheks põnevamaks ülesandeks sisustamine - nii saad sa ise valida oma maitse järgi sisustuselemente, mis täiustavad kogu kodu. Küll aga võib osade elementide puhul tekkida küsimus - kumb sobib paremini? Näiteks just vannitoa puhul on üks suu...
Pilt selgeks: kas praegu on ikka õige aeg kodu osta
Maailma tabanud pandeemia on Eesti majanduse langusesse viinud. Kahanev majandus mõjutab ka kinnisvaraturgu. Eksperdid räägivad, kas praegu on õige aeg kodu osta ning mida selle juures silmas pidada.
Lagunev katus päikesejaamaks ei sobi
Kui lähima kümne aasta jooksul on plaanis katusekattematerjal välja vahetada, tasub enne päikesepaneelide paigaldamist see ära teha, toob välja Solar4You OÜ projektijuht Rando Simson saates Eramaja ehitus.
Esimene kortermajade rühm võtab ERMi külje all ilmet
Kriisiajast hoolimata on Raadi vanal sõjaväelennuväljal, otse Eesti Rahva Muuseumi (ERM) hoone külje all jõudsalt edenenud esimese uue kortermajade kvartali ehk Raadimõisa Kodu ehitus. Ühtlasi püsib lootus, et OÜ Reterra Estate rajatavale majaderühmale lisandub peagi teisigi arendusi.
Ehituses satub ohtu 20 000 töökohta
Aastaid Soome majanduse vedurina töötanud ehitussektor võtab praegu järsult hoogu maha ja ohus on ligi 20 000 töökohta, kirjutab Kauppalehti.
Järelvaadatav: Ehituspsühholoogia – ehitussektori uue tõusu võti
Ehitusteaduskonnas õppides jõudsime tihtipeale järelduseni, et paljusid paberil suurepärasena tunduvaid lahendusi ei ole võimalik päriselus ette tuleva inimeste poolse võimaliku vastuseisu ja vanade harjumuste tõttu rakendada. Sellist problemaatikat nimetasime naljatlevalt ehituspsühholoogiaks. ...
Riigikohus laiendas ehitajate õiguskaitsevõimalusi
Ehitaja võib nõuda töövõtulepingust tulenevate nõuete tagamiseks hüpoteegi seadmist tellijale kuuluvale kinnisasjale, millel ehitis asub. Tegemist on seadusesättega, mida on praktikas vähe rakendatud, kuid praeguses olukorras on põhjust suuremate kuludega objektidel vaadata üle, kas on võimalus j...
Tallinna Lennujaam alustab lennuliiklusala laiendustöid
Tallinna Lennujaam alustab juunikuus lennuliiklusala laiendustöid, mis lähevad maksma 28,4 miljonit eurot, millest pool kaetakse Euroopa Liidu toel.
MTA avastas Lääne- ja Raplamaa ehitustelt 13 „mustalt“ töötajat
20. ja 26. mail kontrollisid Maksu- ja Tolliameti (MTA) audiitorid Läänemaa ja Raplamaa üheksat ehitusplatsi. Neljalt objektilt leiti kokku 13 töötamise registrisse kandmata ehk „mustalt“ töötavat inimest, nende hulgas oli neli Eestis seadusliku aluseta töötavat Ukraina kodanikku.
Kes on ehituses suurimad kriisiajal maksuvõla kasvatajad?
Maksuamet hakkas esmaspäevast taas avaldama maksuvõlglaste infot. Toome Äripäeva Infopanga andmete põhjal välja ehituse valdkonna 10 hetkel suurimat maksuvõlglast, kelle maksuvõlg on kriisi ajal kõige kiiremini kasvanud.
Hoonete ehituses brutopalk tõusis, rajatiste ehituses langes
Hoonete ehituse valdkonna keskmine brutopalk kerkis tänavu esimeses kvartalis 0,2 % protsenti 2365 euroni, teatas statistikaamet. Riigi keskmine brutokuupalk oli tänavu esimeses kvartalis 1404 eurot, mis on 4,8 protsenti suurem kui eelmisel aastal samal ajal.
Tallinna Tehnikakõrgkooli rektorina jätkab Enno Lend
Tallinna Tehnikakõrgkooli rektori valimiseks kogunes täna valimiskogu, kes otsustas teha haridus- ja teadusministrile ettepaneku sõlmida tööleping Enno Lendiga, kes on juhtinud seda kooli viimased kümme aastat.
Otsustajate TOPi mõjukaimad ehitajad: Taaralinna tandemile kuulub 4. ja 7. koht
Äripäeva Otsustajate TOPis asub 4. kohal Raivo Rand ning 7. kohal tema pikaaegne äripartner Aivar Tuulberg. Nad on hea näide, et äris on võimalik võrdsete partneritena edukalt tegutseda üle 25 aasta.
Kandi arenduse esimesed hooned ehitab Embach Ehitus
Kaarsilla Kinnisvara OÜ ja Embach Ehitus OÜ allkirjastasid ehituslepingu Vana-Kandi tee 1 ja Vana-Kandi tee 2 hoonete ehitamiseks. Projekteerimine käib ja ehitustegevus algab juba peatselt.
Mangen PM töölistele valmis üürimaja Kredexi abiga
KredExi riikliku üürimajade programmi ja Silikaat Grupi koostöös valminud energiatõhus elamu Viljandimaal Koksveres loob nii kohalikele elanikele kui uutele tulijatele täiendava võimaluse asuda tööle antud Põhja-Sakala vallas asuvatesse ettevõtetesse.
Kriisiblogi: kuidas erineb praegune majanduskriis 2009. aasta omast?
Statistikaameti andmetel põhinev Infopanga analüüs näitab, et sarnaselt tänasega olid ka eelmises, 2008. aasta sügisel alanud majanduskriisis enam kannatanud sektorid ehitus, kaubandus, meelelahutus ja vaba aeg ning töötlev tööstus.
Regionaalhaigla ehitab uue psühhiaatriakliiniku laenuga
Euroopa Investeerimispank sõlmis Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga 20 aastaks 25 miljoni suuruse laenulepingu, mis toetab nii uue psühhiaatriakliiniku ehitamist kui ka Y-korpuse rajamist, kus hakkavad tööle onkoloogia, hematoloogia ja patoloogia keskused.
Ehitusmaht esimeses kvartalis kasvas
Eesti ehitusettevõtted ehitasid selle aasta esimeses kvartalis kodumaal ja välisriikides kokku 7% rohkem kui 2019. aasta samas kvartalis, näitavad statistikaameti andmed.
Enim vaidlustati kaitseinvesteeringute keskuse ja Maanteeameti riigihankeid
Möödunud aastal vaidlustati riigihankeid 201 korral, Riigihangete Vaidlustuskomisjon rahuldas neist alla veerandi ehk 45 vaidlustust. Kokku vähenes vaidlustuste arv veerandi võrra.
Statistika: 2020 I kvartalis valminud eluruumide arv Eestis kasvas, Tallinnas vähenes
Statistikaameti andmetel sai 2020 I kvartalis kasutusloa ehk valmis Eestis kokku 675 elamut kokku 1874 eluruumiga. Aastataguse ajaga võrreldes näitas valminud eluruumide arv kasvu 27% ja eluruumide arv 8%. Eluruumide arvu märksa väiksem kasvunumber näitab, et valmimiste suurem rõhk oli ühepereela...
Läänemaa ettevõtja: kus pole järjekorda, pole ka inimesi
Lihulas tegutseva puitmoodulmajade tootja Greencube juht ja omanik Henri Bekmann rääkis Äripäevale, et on kasu lõiganud põhimõttest, et seal, kus pole järjekorda, pole ka inimesi.
Riiklikud abimeetmed projekteerimisturgu toetada ei suuda
Riiklike projekteerimishangete ennetähtaegne käivitamine on väga positiivne, kuid riigitellimused on praegu odavhanked ja pikaajaliselt pigem kurnavad turgu, ütleb Arhitekt Tarbe arhitekt ja Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu juhatuse liige Johann-Aksel Tarbe.
Esimeses kvartalis tehti mullusest rohkem remondi- ja ümberehitustöid
Eesti ehitusettevõtted ehitasid selle aasta esimeses kvartalis kodumaal ja välisriikides kokku 7% rohkem kui 2019. aasta samas kvartalis. Eestis küll ehitusmaht suurenes, kuid välisriikides vähenes.
Taristuehitaja saab Tartu Räni Äriparki uue hoone
Eestis taristuehituses mitmel rindel tegutsev Saksamaa kontserni Leonhard Weiss Eesti filiaal saab Tartusse 1,5 km kaugusele Lõunakeskusest modernse büroo- ja tootmishoone. Sügisel valmiva ligi 1800 m2 suuruse hoone arendab Reterra Estate ja ehitab Mapri Ehitus.
Maksuamet laseb jälle võlgu vaadata
Maksu- ja tolliamet avas täna oma veebileheküljel taas avaliku võlapäringu, mis oli eriolukorra ajal suletud, teatas amet.
Kas sinagi teed plaane selleks, et soojaku seinale midagi panna oleks?
Kuula Alari Arro kutset osaleda veebikursusel, mille eesmärk on tõsta osalejate teadlikkust inimeste juhtimisest. Osalejad saavad ülevaate psühholoogia alustaladest, uued põhimõtted, mida omaks võtta ja loomulikult praktilised tehnikad kohe kasutamiseks.
Pirita Majandusgümnaasium saab juurdeehituse
Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat loodab, et Pirita Majandusgümnaasiumi juurdeehituse nurgakivi pannakse aasta pärast kevadel. Pirita Majandusgümnaasium on koostanud kooli juurdeehituse lähteülesande ja edastanud selle linna haridusametile.
Emotsionaalne vaidlus kliente külmaks jätva keskuse üle. T1-le on pankrotihoiatuse teinud ka keskuse ehitaja Merko
**T1 Mall of Tallinna ehitanud Merko tegi keskusele pankrotihoiatuse juba jaanuaris.**Laenu võttes tehtud prognoosid ei ühildu reaalsusega, keskuse tulususe näitajatega on mitmekordselt mööda pandud.**Laenuandja väidab, et keskuse omanik kirjutas saneerimiskava kokku salaja, kaubeldes samal ajal ...
Ehituses on inimeste juhtimine alles mähkmete väel
Ehitusfirmad ei peaks käimasolevas kriisiootuses oma kesk- ja madalama taseme juhte koondama, vaid kasutama neid inimesi käimasolevates projektides, et aidata muuta ehituskultuuri ja juurutada uusi lahendusi, ütleb Arro & Agasild Inseneribüroo juhatuse liige, ehitusinsener Alari Arro.