Lisatud galerii! Riia-Vaksali ristmiku ehitamine jõudis harukordsesse etappi
Riia-Vaksali ristmikul alustati ehitustööga, mida Eestis varem tehtud pole. Eile alustati jalakäijate tunneli betoonkarkassi läbi raudteetammi muldkeha lükkama.
Inseneribüroode koroonaraport: uute ettevõtete loomine sektoris pole raugenud
Äsja avaldatud inseneribüroode koroonaraporti kohaselt jätkus sektoris uute ettevõtete asutamine endise hooga ka tänavu teises kvartalis, mida võib pikalt kestnud eriolukorra tõttu nimetada koroonakvartaliks.
Täna avatakse sajandi trass liiklusele
Maanteeamet avab täna Tallinna-Tartu maantee Kose-Võõbu uue teelõigu keskpäeval selleks korraldatava piduliku tseremoonia käigus.
Raadi piirkonna visioonivõistlusel osalemiseks on veel kuu
Tartu linn kuulutas suve alguses välja Raadi piirkonna visioonivõistluse, millega soovitakse leida terviklik ruumiline lahendus ligi 30 hektari suurusele piirkonnale. Võistlusala hõlmab kesklinnast ERMi kulgeva Roosi tänava ümbruse Puiestee tänavast kuni Muuseumi teeni.
Ehitusuudised 14.08.2020
Ülevaade: palju tuleb büroopinna eest Tallinnas renti maksta?
RIA.com Marketplaces OÜ analüütikud uurisid pealinna kontoripindade turgu ja selgitasid välja, kui palju tuleb maksta bürooruumi rentimise eest Tallinna eri piirkondades ning mida erinevad ärikeskused pakuvad.
Riigi Kinnisvara AS: riik saab ehitajatelt juba 10 protsenti allahindlust!
Riigi Kinnisvara ASi kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger kinnitas, et hinnalangus ehituses on nendeni juba jõudnud. Riik peaks soodsaid aegu ära kasutama ning ehitusprojekte algatama.
Eesti tootja lööb kaasa ülitervislike messimajade ehitusel
Eesti puitmajatootja EstHus tootis Tuusula elamumessil esitletavale tervislikule ridaelamukompleksile massiivsed ristkiht-naelpuit paneelid.
Tartu hakkab looma rohelisemat linnakeskkonda
Tartu uue üldplaneeringu üks eesmärkidest on töötada välja põhimõtted linna rohelise taristu rajamiseks järgmisteks aastakümneteks. Selle saavutamiseks osaleb Tartu projektis Health and Greenspace, milles loodav tegevuskava on sisendiks linna üldplaneeringule.
Muutus eluruumile esitatavate nõuete määrus
12.juulil jõustus muudatus, millega eluruumile esitatavate nõuete määruses nr 85 ei piiritleta hea tava mõistet üksnes standardiga, vaid saab kasutada ka muid asjakohaseid allikaid.
VIDEO! City24: Tallinna üüriturul on ülepakkumine
"Üürikorterite omanikud on mõistnud, et käes on teistsugused ajad ja üürnike leidmiseks ning tulususe säilitamiseks tuleb tingimusi paindlikumaks muuta ning ka hinda alla lasta," selgitas kinnisvaraportaali City24.ee juhataja Karin Noppel-Kokerov.Noppel-Kokerovi sõnul on tänavu suvel Tallinna üür...
Ehituskontserni Nordecon juht Gerd Müller: digitaalselt on ehitussektor maha jäänud
Ehitussektorit digitaliseerida püüdvate tehnoloogiafirmade tööpõld on lai, sest tegu on suure ja olulise, kuid veel vähe digitaliseeritud valdkonnaga. Loe "Ehituskontserni Nordecon juht Gerd Müller: digitaalselt on ehitussektor maha jäänud" täispikka artiklit portaalist DigiPRO.
Vaata: need on levinuimad petuskeemid kortermajade halduses
Kortermajade korrashoiuteenuste osutamisel on raske igapäevaselt silma peal hoida, seetõttu proovivad mõned haldusfirmad kulude optimeerimise huvides oma kliente pügada, teatas Pindi Kinnisvara.
Reedel avatakse Kose-Võõbu teelõik
Maanteeamet avab Tallinna-Tartu maantee Kose-Võõbu uue teelõigu sel reedel, 14. augusti keskpäeval selleks korraldatava piduliku tseremoonia käigus.
Mati Sarevet: “tasuta” saatan redutab detailplaneeringus
Kuidas küll ohjata omavalitsusi, kes harrastavad planeeringute puhul kuritegelikku praktikat, küsib ASi Reyktal juht Mati Sarevet.
Statistika: II kvartali valminud eluruumide arv suurenes 12%
2020 II kvartalis sai statistikaameti andmetel Eestis kasutusloa 2177 eluruumi kogupindalaga 196 000 m². Aastataguse ajaga võrreldes suurenes valminud eluruumide arv 20% ja nende pindala 23%.
Tiit Kerem: ehk juhtub ime ja insenerid ei pea enam koristaja tasu eest töötama
Eesti inseneriteenuste turg on toiminud aastakümneid põhiliselt vaid odavaima hinna põhimõttel, mis ei ole lasknud kasvada tugevamatel ettevõtetel suureks ja on viinud turu killustumisele. Koroona toodud majanduskriis kipub seda veelgi võimendama, selgitas inseneribüroo Telora tegevjuht, Eesti Eh...
Narvas peeti teenistuskoerte eluhoone sarikapidu
Reede, 7. augusti pärastlõunal tähistati Narva piirivalve kordonis teenistuskoerte eluhoone ja harjutusväljaku sarikapeoga hoone maksimaalse kõrguse saavutamist. Kauaoodatud teenistuskoerte kodu ja treeningpaiga ehitustööd on graafikus ja valmivad Riigi Kinnisvara juhtimisel selle aasta lõpuks.
Nordecon läks Merko Ehitusest mööda. Kriis pole ehituses veel kaugeltki käes
Nordecon rebis end tänavu teises kvartalis esimest korda käibe poolest Merko Ehitusest ette.