Lisapiirangud kauplustele
Eriolukorra juht Jüri Ratas allkirjastas 3. aprillil korralduse, mille järgi tuleb kõik müügi- ja teenindussaalid, mis on inimestele avatud, varustada desinfitseerimisvahenditega. Reegli 2+2 täitmiseks peab pood või teenindusasutus välja arvestama, kui palju müügisaali korraga kliente mahub. Piir...
Lõhnataju kadumine ehk anosmia
Haistmisel on suur roll heas elukvaliteedis ja emotsionaalse stabiilsuse säilitamisel. See hoiatab meid erinevate ohtude eest ja võib mängida määravat rolli inimestevahelises lävimises ja suhetes. Igapäevaelus võib vähenenud või puuduva lõhnataju korral märgata, et toit ei ole enam nii maitsev ja...
Oluline info astmapatsiendile
Käesoleval hetkel olemasoleva informatsiooni alusel ei suurenda astma või kaasnev allergia COVID-19 infektsiooni haigestumise riski, kuid lähtudes Suurbritannia soovitustest anname Teile mõningad juhiseid, kuidas enda tervist viiruste perioodil võimalikult tõhusalt kaitsta.
Kiirtestid jõuavad haiglatesse
Üheksas Eesti haiglas on lähinädalatel võimalik võtta erakorralise meditsiini osakondades patsientide hospitaliseerimisel COVID-19 nakkuse tuvastamiseks kasutusele senisest kiiremad testid, mis annavad vastuse tunni jooksul.
Vaimne tervis: kuidas tegeleda stressiga?
Peaasi.ee psühholoog Tuuli Junolainen annab otseülekandes nõu, kuidas tegeleda stressi ja ärevusega.
Mis peitub Itaalia suure haiguspuhangu taga?
Tervise Arengu Instituudi epidemioloogia ja biostatistika osakonna analüütik Lembe Kullamaa analüüsis COVID-19 haiguspuhangu kujunemist Itaalias.
Suleti 25 apteeki
Koroonaepideemia perioodil kehtivad kiirabitöös täiendatud juhised
COVID-19 epideemia perioodil on regionaalhaigla kiirabipatsientide käsitlemiseks sätestatud uued juhised.
Vaimne tervis: laste mured ja küsimused
Peaasi.ee psühholoogid vastavad täna kell 15.00 laste küsimustele, mis on seotud uue elukorraldusega koroonaviiruse ajal. Vaata otseülekannet ja saada oma küsimus.
Koroonaviirus ja kaasuvad kopsuhaigused
Pulmonoloog professor Alan Altraja räägib koroonaviiruse COVID-19 ohtudest inimestele, kel on kaasuvad kopsuhaigused või kes on praegused ja endised suitsetajad.
Turguta oma tervist ja välimust vitamiinide abil
Swedish Nutra tootevalikust leiab palju looduslikke tooteid, mis turgutavad nii tervist kui talvest räsitud välimust.
Milliseid teste kasutada COVID-19 diagnoosimiseks?
Seoses COVID-19 pandeemiaga on paari viimase kuu jooksul turule ilmunud ligi 200 erinevat COVID-19 diagnostilist testi (sh nn kiirtestid) ning nende tootjate ja vahendajate arv kasvab iga päevaga. Erinevate testide usaldusväärsusest kirjutab kliiniline mikrobioloog doktor Paul Naaber SYNLAB Eestist.
Vaimse tervise hoidmine koroonapuhangu ajal
Koroonaviiruse (COVID-19) puhang tekitab üle kogu maailma inimestes palju ärevust, hirmutunnet ja stressi ning kutsub meis esile erinevaid emotsioone. Stressirohketes situatsioonides, mida käesolev olukord kahtlemata on, reageerivad inimesed väga erinevalt, kirjutab Confido kliiniline neuropsühho...
Koroonaviiruse levik ja immuunsuse teke
Professor Irja Lutsar teeb ülevaate koroonaviiruse COVID-19 levikust viimastel nädalatel meil ja mujal ning vastab viirusega seotud olulistele küsimustele.
Saaremaal ja Muhumaal täiendavad piirangud
Saaremaa ja Muhu valla eriolukorda täiendava korralduse järgi peab pühapäevast, 29. märtsist oma uksed sulgema suurem osa kauplustest ja lähikontaktiga teenindusasutustest. Alates esmaspäevast hakkavad kehtima oluliselt rangemad liikumispiirangud. Eriolukorra juht kutsub tööandjaid üles võimaldam...