6 soovitust, kuidas saab kiiremini arstiabi
Nii mõnelegi inimestele teeb muret arsti juurde pääsemine. Selleks, et saada kiiremini lahendus oma tervisemurele, pani haigekassa kokku 6 soovitust.
Pikema eluea saavutamine peitub lihtsates asjades
Haigekassa ja Tervise Arengu Instituudi analüütikud kõrvutasid haigekassa raviarvete ja täiskasvanute liikumisharjumuste uuringu tulemusi ning märkasid, et pikema eluea saladus ei pruugi alati olla kallid ravimid või rohke toidulisandite tarbimine.
Tööharjumusi on vaja muuta enne, kui keha hakkab tunda andma
Ühekülgne ja liiga suur töökoormus, ebamugavad tööasendid ja liiga vähene taastumine tööpingetest võivad tekitada valuaistinguid või lihasväsimust juba tööpäeva ajal. Eriti aktuaalne on see koroonaviiruse ajal koju kolitud töökohtade puhul.
Osteoartriidi korral säilitab mõõdukas treening funktsionaalse võimekuse
Mõõduka koormusega treenimine on kasulik osteoartriidi käes kannatavale inimesele. Endiselt puuduvad selged tõendid siiski selle kohta, et see aeglustaks või ennetaks haiguse süvenemist.
Terved igemed - terve organism
Veritsevad igemed võivad olla märk sellest, et Teil on periodontiit - igemepõletik. Hiljutised uuringud näitavad, et igemete tervis on otseselt seotud inimese üleüldise tervisega. Eriti tihe seos on sellel aga diabeedi ning südame- ja veresoonkonna haigustega.
Pardiralli kolib tänavu teleekraanile
2014. aastast on vannipardid Kadrioru kanalis võidu ujunud, toetamaks vähihaigeid lapsi ja nende peresid. Tänavu ujuvad nad teleekraanil.