Tõnu Lelumees: tööstused, kes ei digitaliseeri, hääbuvad
Tööstusettevõtted peavad tõsiselt mõtlema digitaliseerimisele, automatiseerimisele ja paindlikkuse tagamisele, kirjutab Eesti Masinatööstuse Liidu nõukogu esimees ja arendusnõunik Tõnu Lelumees.
igus avab 2020 innovatsioonide digimessi
Üle 100 motion plastic’u® ehk liikuva plastiku innovatsiooni aitavad klientidel kulusid kokku hoida ja tehnoloogiat täiustada.
Keemiatööstuse juht Hannes Reinula: näen märke V-kujulisest taastumisest
Praegu on veel vara öelda, mis saab, kuid on märke V-kujulisest taastumisest ja mõnevõrra vähem on märke, mis näitavad L-kujulist pikka taastumist, ütleb keemiatööstuse Eastman Specialties juhatuse liige ja tehase juht Hannes Reinula.
Tööstusuudised 29.05.2020
Maksuvõlglaste TOP: kahes sektoris kasvas maksuvõlg üle 2000 protsendi
Koroonakriisis on enim kasvanud tööstus- ja turismifirmade võlgasid, nende sektorite võlakoormus on märtsist kasvanud üle 2000 protsendi.
Anton Maljugin: peaasi on mitte paanitseda
Selleks, et kirjeldada, kuidas suhtuvad praegusesse majanduslangusesse meie ettevõtted, võiks tsiteerida ’Omar Khayyāmi: “Meelekindlusetud hukkuvad enneaegu”, kirjutab laevaehitusfirma LTH-Baas tegevjuht Anton Maljugin.
Eliko pääses esimese Eesti ettevõttena Ericssoni Industry 4.0 partnerlusprogrammi
Eesti Elektroonikatööstuse Liitu kuuluv Eliko Tehnoloogia Arenduskeskus teatas täna, et sõlmis kokkuleppe Ericssoni Industry 4.0 partnerlusprogrammis osalemiseks. Eliko on selles ülemaailmses tööstusvaldkonna partnerlusvõrgustikus esimene Eesti ettevõte.
Kuidas kriis Pöide Pruulikojas algas?
“See oli kolmapäevane päev, 11. märts. Restoranid ja kõrtsid tellisid kaupa. Neljapäeval läksin seda laiali vedama, sõitsin ukse taha ja vaatasin, et uksed on kinni. Helistasin,” kirjeldas juhatuse liige Harald Sumberg Äripäeva ajakirjanikule kriisi alguspäevi.
Tehnoloogia peab täna aitama ettevõtetel ellu jääda
Suured säravad ekraanid on meil Eestis teeninduspindadel, aga tagatubades liigutatakse pabereid käest kätte. Tootmises on keeruline protsesse automatiseerida, sest äri on tellimuspõhine. Tervisekriis tõi Eesti ettevõtetele lauale uued teemad, aga majanduskriis alles kogub jõudu. Fujitsu Estonia e...
Pangad: tulekahju sai kustutatud, nüüd kogu tähelepanu tööstusele
Kriisi esimene tulekahju on nüüd kustutatud ja tähelepanu, aga ka valitsuse abimeetmed peaks liikuma majandust vedavate eksportivate tööstusettevõtetele ja nende käekäigule, leidsid suuremate pankade ettevõtete laenude üksuste juhid. Ettevõtjaile on neil lähikuudeks mitu soovitust.
Lennukitootja Boeing avalikustab sellel nädalal suured koondamised
Boeing teatab sellel nädalal suurtest koondamistest USAs, ütlesid asjaga kursis olevad inimesed ning lennukitootja töötajatest koosnev ametiühing.
Mihkel Tammo: vana majandus hääbub, kapital värvub roheliseks
Rohepööre on saamas majanduses reaalsuseks. Paljud ettevõtted on hakanud tõsiselt oma tootmisahelaid üle vaatama ning muutusi ellu kutsuma, sest keskkonna hoidmine on järgmise kümnendi üks peamiseid teemasid, kirjutab endine Estanci juht, TalTechi strateegiakoja liige ja Rohetiigri algatuse eestv...
EAS uuendas tootearendustoetuse tingimusi: vähenes omaosaluse määr
Alates 24. maist on ettevõtetel võimalik Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest (EAS) taotleda muudetud tingimustel tootearendustoetust. Laiendatud on toetuse sihtrühma ning vähendatud omaosaluse määra.
Kuldsed, hõbedased ja pronksised vastutustundlikud ettevõtted teada
Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum tunnustas 76 Eestis tegutsevat ettevõtet, avalikku organisatsiooni ja mittetulundusühingut, kes hoolivad ümbritsevast ning soovivad panustada ühiskonda rohkemgi, kui seadus nõuab, kirjutab 22.05 Äripäeva tellijatele ilmunud erileht
Mööblitööstuse Softcom juht Andrus Toom: otsime aktiivselt uusi võimalusi
Hoiame praeguseid kliente lähemal kui kunagi varem ja tegelema aktiivselt uute võimaluste otsimisega, tunnistas Softcomi juht Andrus Toom, kelle hinnangul on kriisi mõju tööstussektorile ja majandusele laiemalt veel vara hinnata.
Kirjanen: ELi raportis Eesti puidutööstuse rekordiliste jäätmete kohta on mingi anomaalia
Graanul Investi juht Raul Kirjanen ei usu Euroopa Biotoormel Põhinevate Ettevõtete Konsortsiumi raporti andmeid, mille najal anti hinnang, et kõige jäätmemahukam on Eesti puidutööstus, kus tekib igal aastal 450 000 tonni biojäätmeid. Kirjaneni sõnul tekib kogu Eesti puidutöötlemissektoris väga vä...
Janek Kalvi: globaliseerumine jätkub vaktsiini tulekuga
Globaliseerumine ning üleilmne konkurents jätkub ning võtab taas täis tuurid sisse koos vaktsiini tulekuga, kirjutab Liviko juht Janek Kalvi vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Kriisist võitja: jagamisele panustav Eesti haagisetootja astub Euroopa tippu
Oleme kriisis suhteliselt hästi hakkama saanud ja meie võimekus turuosa juurde võtta, on isegi kõrgem kui see oli enne kriisi, selgitas Respo Haagised üks omanik ja prokurist Ain Antons.