Anton Maljuginil on laevaehituses konkureerimiseks oma lahendus
Laevaehituse ettevõtte LTH-Baas tegevjuht Anton Maljugin pidas Äriplaan 2021 konverentsil võrdlemisi optimistlikku ettekande, kuidas keset kriisi tuleb keskenduda just majanduse tõusule, sest see tuleb nagunii. Eelkõige tuleneb ellujäämine kiire kohanemisvõime ning startapiliku mentaliteedi säili...
HKScani valmiv logistikakeskus on pungil digitaalsetest lahendustest
Tuleva aasta augustiks kerkib Harjumaale Rae valda kogu Baltikumi teenindav HKScani logistikakeskus, kus rakendatakse maksimaalselt automatiseeritud laohaldust.
Kristjan Rotenberg: kuidas mõjutada tootlikkust töötajatel, kes ei tooda?
Teaduse rahastamine kasvab ühe protsendini SKPst. Reps: see on tootlikkuse tagamise alus
Vabariigi valitsuse koostatud 2021. aasta riigieelarve eelnõu näeb ette teadusrahastuse kasvu ühe protsendini sisemajanduse koguproduktist. "See on nii kriisidega toime tulemise, tootlikkuse ja elatustaseme kasvu kui hea hariduse ja kultuurielu tagamise alus,“ märgib haridusminister Mailis Reps.
Ensto tootmisjuht Nadežda Dementjeva koroonakriisist: minu roll muutus operatiivsemaks
Kriisiajal juhtus kõik väga kiiresti ja kui tavapäraselt ei ole tootmisjuhil operatiivset rolli, siis kriisiajal lülitusin ümber, ütles Ensto Enseki tootmisjuht Nadežda Dementjeva Tööstusuudistele.
Protsesse tuleb parendada ka kriisiajal: 10 olulisemat soovitust
Protsesside järjepidevat parendamist ei tasu unustada ka kriisiolukorras – just kriis võib olla hea aeg sellega tegelemiseks, kirjutab juhtimiskonsultant ja koolitaja Helen Hilkja. Siin on kümme olulisemat soovitust, mis on abiks esimeste sammude tegemisel.
Eestlaste käsi oli mängus maailma parima trammi loomisel
Tallinna Tehnikaülikoolist enam kui 20 aastat tagasi alguse saanud pealinna trammide täiustamine ja hiljem ka Helsingi trammide veoajamite moderniseerimine viis selleni, et lõpuks oli eestlaste käsi ja know-how mängus ka tõenäoliselt maailma parima trammi loomisel.
Lätlased sulgesid koroona tõttu tehase
Lätis Kuldigas asuv tekstiiliettevõte Kuldigas Tekstils sulges uksed, kuna 17 töötajat on nakatunud koroonaviirusesse, vahendab Läti rahvusringhääling.
La Muu sai uue juhi
Sel nädalal alustas Eesti ökojäätisetootja La Muu uue tegevjuhina tööd pikaajalise äri- ja müügijuhtimise kogemusega Martin Karolin, teatas ettevõte.
Leedu majanduse edu üks põhjuseid: välisinvesteeringud töötlevasse tööstusesse
Mis on Leedu majanduse edu taga? Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Tomas Jermalavicius rääkis Äripäeva raadios, et Leedu on võtnud majanduses suuna jätkusuutlikule arengule, mis on meelitanud investeeringuid riigi tööstussektorisse. Lisaks vajab riik oma kiire majanduskasvu tõttu lis...