GlobalReaderi veebinar tootjatele: kasumlikkuse ja efektiivsuse tööriistad tehastele, kui töömaht langeb
Soome leht küsis ekspertidelt, mida teha
Soomel tuleb teha olulisi uusi otsuseid, et koroonaviiruse löök riigi majandusele jääks võimalikult väikseks, leidsid Kauppalehti küsitletud majanduseksperdid.
Pakenditootja läks poodidele appi pakendama ja komplekteerima
Trükiste ja pakendite tootmisega tegelev Joon kujundas kriisiolukorras tegevuse ümber ja hakkas pakkuma abi oma müügi internetti viinud kaupmeestele, aidates neil pakendeid toota, kaupa pakendada, tellimusi komplekteerida ja klientidele saata.
Metallitööstus Birger: praegu veel kaup liigub
Praegu vaikselt veel kaup liigub, kuid tagasilöögid on suured, sest nõudlus on kukkunud, tõdes metallitööstuse Birger juht Aleksei Männiste.
Sjöholm: mõne aasta pärast on maailm parem paik
Viljandis voodimadratseid tootva Delux Productioni juht Göran Valdemar Sjöholm ütles, et praegune kriis aitab inimestel elu ümber mõtestada.
Ettevõtted saavad ühisstendidega ärimessidel osaleda ilma omaosaluseta
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) korraldab aastas riiklike ühisstende enam kui 20 rahvusvahelisel messil ning aitab seeläbi ligikaudu 200 ettevõttel olla kohal nende tegevusvaldkonna kõige olulisematel ärisündmustel. Paljud messid on seoses viirusepuhanguga ära jäänud või lükatud edasi süg...
Võru firma tahab luua ökonäomaski
Tänavu veebruaris Võrus loodud ettevõte Coronaprot OÜ plaanib välja tulla loodustsäästva näomaskiga.
Riik keeldus erandist: "Kõik peaksid olema mures 7000 tööstusettevõtte tuleviku pärast"
Läinud kuul muretsesid tööstusfirmad tõsiselt, et nende töö lendab vastu taevast, kui nad peavad eriolukorra tõttu välistööjõust loobuma. Siseminister Mart Helme lubas lahendust, aga ei läinud nii, nagu ta ütles.
Rootsi töötlev tööstus sai löögi
Rootsi töötleva tööstuse ostujuhtide indeks sai märtsis rekordilise languse osaks, kuna ülemaailmse koroonaviiruse puhangu mõju tabas tööstusettevõtteid, kirjutab Reuters.
Soome Mercedeste tootja läheb kinni
Soomes Mercedes-Benzi autosid tootnud Uusikaupunki autotehas läheb aprilliks kinni, kirjutab Kauppalehti.
Kolmapäeval! MKMi webinar – ülevaade KredExi kriisimeetmete paketist ettevõtjatele
MKMi järgmine live webinar toimub kolmapäeval, 1.04 kell 11:00. Seekord on webinar’i põhiteemaks Kredexi kriisimeetmete pakett. Panelistidena astuvad üles Viljar Lubi, MKMi majandusarengu asekantsler, ja Kaarel Aus, KredExi ettevõtlusvaldkonna juht.
Millised riskid ja märgid peaksid ostujuhile punast tuld näitama?
Ettevõtte ostumaht ei tohiks võtmetarnija ärist moodustada üle 40%, rääkis ostutoimingute lektor Natalja Stepukova mullu Ostujuhtimise aastakonverentsil.
Hiina tootmine kasvas märtsis
Hiina tootmisjuhtide indeks näitas märtsikuus oodatud kahanemise asemel hoopis kasvu, vahendab CNBC.
Ford ja General Electric hakkavad koos kopsuventilaatoreid tootma
Ford teatas eile, et toodab koos General Electricu tervishoiuüksusega järgmise 100 päeva jooksul kokku 50 000 kopsuventilaatorit.
ÜRO kardab toiduainete ekspordikeeldude kasvu
ÜRO hoiatas riikide valitsusi ekspordikeeldude rakendamise eest, mis ohustaks toiduainete kättesaadavust ja tingiks toiduhindade kiire tõusu ning seaks omakorda löögi alla just väikeriikide ja arengumaade turgude toiduainetega varustatuse.