Jõelähtme vallas põleb prügila
Kell 12 sai päästekeskus väljakutse Rebala külla, kus põleb jäätmekesus. Hetkel tulekahju kustutatakse.
Klient väljus keset sõitu taksost
Tallinnas avas takso tagaistmel istunud reisija, 42-aastane naine keset sõitu sõiduki ukse ja väljus liikuvast autost.
Halvustav kommentaar läks maksma 600 eurot
Narvalanna Ljubov Kuzmina kirjutas internetis meedikuid süüdistava kommentaari. Sel nädalal nõudsid advokaadid Kuzminalt oma väidete kummutamist ning 600 euro tasumist, lubades vastasel korral kohtusse pöörduda. Viimase kuu jooksul on see Narvas juba teine juhtum, kus kommentaari eest raha nõutakse.
Sakala ja Wambola võtavad osa suurõppusest Baltops
Mereväe laevad Sakala ja Wambola võtavad osa Läänemerel peetavast suurõppusest Baltops.
Norra panustab Eestis muinsuskaitsesse
Vandaalid sodisid kommunismiohvrite memoriaali
Täna nägid kommunismiohvrite memoriaali külastanud inimesed, et vandaalid olid suutnud memoriaali täis kritseldada. Valdavalt on memoriaali kahjustatud ohvitseride mälestustahvlite juures.
Merepäästjatele annavad tööd mereleminejate tegematajätmised
Reinsalu kutsus suhetes Hiinaga üleatlandilisele ühtsusele
Välisminister Urmas Reinsalu osales 29. mail Euroopa Liidu välisministrite mitteametlikul videokohtumisel, kus arutati Hiinaga seotud geopoliitilisi arenguid, ettevalmistusi järgmiseks Euroopa Liidu-Hiina tippkohtumiseks, võimalikke koostöövaldkondi ning EL ühtsuse tugevdamist. Samuti arutatakse ...
Narva kordoni teenistuskoerte kodu maksab üle 900 000 euro
Täna asetati nurgakivi Narva kordoni teenistuskoerte tulevasele hoone ja harjutusväljakule. Projekti kogumaksumus on 936 000 eurot, millele lisandub käibemaks.
Uuring: üle poole eelistab korralikku maanteed Rail Balticule
Üle poole vastanutest peab neljarealiste maanteede, olemasoleva raudtee ja kohaliku teedevõrgu korrastamist olulisemaks kui Rail Balticu rajamist, selgus Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti küsitlusest.
Valitsus surub turule antikehade kiirteste, milleks terviseamet vajadust ei näe
Valitsus pressib terviseametile peale nende hinnangul ebatäpsete antikehade kiirtestide lubamist jaeturule, amet aga ei oma selleks volitust ega näe ka vajadust.
Ristil, Taeblas ja Uuemõisas algavad juunist teetööd
1. juunist kuni 12. juunini tehakse Ääsmäe–Haapsalu–Rohuküla maanteel Risti ja Haapsalu vahel uue asfaltbetoonist kulumiskihi paigaldamise töid.
Motopolitseinikud sõidavad Soome koolitusele
Motopolitseinikud sõidavad sel nädalavahetusel Soome koolitusele, pärast seda alustavad üheka motopolitseinikku patrullimist Eesti teedel.
Täna toimub vabatahtlik eesti keele riigieksam
Täna toimub vabatahtlik eesti keele kirjalik riigieksam. Gümnaasiumi lõpetamiseks tuleb tavapäraselt sooritada riigieksamid eesti keeles, matemaatikas ja võõrkeeles. Lisaks sellele tuleb sooritada koolieksam ning õpilasuurimus või praktiline töö. Sel aastal on aga asjad teisiti.
Politsei tabas kuus joobes sõidukijuhti
Ligi kritiseerib Helmet: on kuritegelik süüdistada ettevõtjaid maksukuriteos
Rahandusminister Martin Helme (EKRE) valikuline ettevõtjate süüdistamine maksukuriteos on kuritegelik, leiab riigikogu liige ja endine rahandusminister Jürgen Ligi (Reformierakond).
Siseruumides ürituse korraldamisel leevendatakse 50-ne inimese piirangut 100-le
Alates 1. juunist kuni 30. juunini tohib korraldada avalikke üritusi, millest võtab osa maksimaalselt 50 inimese asemel 100 inimest. Siseruumides tuleb järgida 50 protsendi täituvust ja 2+2 nõuet.
Tallinn lõpetab niitmata muru pikkuse mõõtmise
Tallinna linnavolikogu muutis linna heakorraeeskirja, kaotades näiteks nõuded muru pikkuse kohta ning keelab lehepuhuritega tänavate puhastamise.
Tallinnas peavad lapsevanemad taas lasteaia kohatasu maksma
Tallinna linnavolikogu muutis tänasel istungil määrust, mille kohaselt olid lapsevanemad ajutiselt vabastatud lasteaia kohatasu maksmisest. Täna otsustati, et soodustus kehtib kuni 31. maini.
Plaanilise raviga seotud koroonapiirangud hakkavad vaikselt taanduma
Kuna Covid-19 levik on Eestis kontrolli all ning olukord stabiilsem ja ohutum, siis hakkavad järjest leevenema ka meditsiiniteenuste osutajatele kriisis rakendatud nõuded.
Statistikaameti andmetel on töösuhete arvu langus peatunud
Statistikaameti tööturu kiirstatistika andmete kohaselt on viimastel nädalatel töösuhete arvu langus peatunud. Aasta alguse ja ka eriolukorra eelse ajaga võrreldes on aga töösuhteid endiselt vähem.
Kontserdil «Laulud sõdurile» esinevad Taukar, Sisask ja Mälk
Kaitseväelaste laste toetuseks heategevuslikku kontserti «Laulud sõdurile» korraldav Carolin Illenzeeri Fond avaldas neljapäeval esimesed esinejad, kelleks on Karl-Erik Taukar, Siiri Sisask ja Merilin Mälk.
Valitsus annab ülevaate hetkeolukorrast Eestis
28. mail kell 12 toimub ministeeriumide ühishoone pressikonverentside ruumis valitsuse pressikonverents. Postimees vahendab seda otsepildis ja -blogis.
Politsei hoiatab autojuhte: Tallinna kesklinnas lippab ringi metskits
Politsei annab sotsiaalmeedias teada, et Tallinnas Politseipargi ja Narva maantee läheduses on märgatud linna eksinud metskitse.
Kilgi ja AS-i Pere maksejõuetuse süüasi läheb ringkonnakohtusse tagasi
Riigikohus tühistas neljapäeval ettevõtja Rein Kilgi ja tema kaaskohtualuste õigeksmõistmise AS-i Pere maksejõuetuse põhjustamises ning saatis kriminaalasja Tallinna ringkonnakohtule tagasi.
Neljapäeval algavad teetööd segavad liiklust viies maakonnas
Päeva karikatuur
Urmas Paet: piirid tuleks avada
Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet viitab Euroopa Haiguste Ennetamise ja Kontrolli Keskuse raportile, mille kohaselt piiriülese liikumise peatamine ei takista eriti koroonaviiruse levikut ja leiab, et piirid tuleks avada.
Kaljulaid: pandeemia ettekäändel ei tohi humanitaarabi takistada
President Kersti Kaljulaid ütles kolmapäeval ÜRO Julgeolekunõukogus, et humanitaarabi jõudmist abivajajateni ei tohi pandeemia ettekäändel kunstlikult takistada.
Tapal pussitas mees naist
Tapal pussitas mees teisipäeval oma tuttavat naist, kes sai raskelt vigastada.
Reostustõrjelaev paigaldab Toila merereostuse ümber piirdepoomid
Politsei- ja piirivalveamet alustas teisipäeval reostustõrje- ja päästelaeva Kindral Kurvitsa abil Toila lähistel Narva lahel aprilli lõpus avastatud merereostuse piiramist.
Haridusminister Mailis Reps saadaks lapsed augusti keskel kooli
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps (Keskerakond) ütles ERRi veebisaates «Otse uudistemajast», et koolilapsed võiksid uut kooliaastat alustada juba 15. augustil.
Bolt alustab Tallinnas elektritõukerataste laenutuse hooaega
Päevaga sai liikluses vigastada neli inimest
Teisipäeval sai Eesti eri paigus liiklusõnnetustes kokku vigastada neli inimest, kes kõik juhtisid kaherattalist sõidukit.
Reitingud: Reformierakonna toetus püsib aasta madalaimal tasemel
Kuigi Reformierakond on jätkuvalt kõige populaarseim partei, püsis ka viimasel nädalal nende reiting aasta madalaimal tasemel, selgus Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti uuringust.
Kolmandate riikide tudengid ei pruugi sügisel Eestisse pääseda
Siseministeerium on andnud märku, et liikumispiirangute tõttu ei pruugi kolmandatest riikidest pärit tudengid Eestisse õppima saada, isegi kui nad on selleks vastava viisa või elamisloa saanud, edastas teisipäeval rahvusringhäälingu uudisteportaal.
Rattaõnnetustes on tänavu viga saanud ligi sada inimest
Tänavu on rattaõnnetustes saanud viga juba 97 inimest, kolm ratturit hukkus, edastas ERR-i uudisteportaal.
Mariliis Lindsalu: maasikakasvatajad ei laiskle ning töötajad ei ole orjad
Maasikakasvataja Mariliis Lindsalu Marimartast kinnitab, et nende töötajad naudivad oma tööd ning nad on rahul oma makstava palgaga. Samal ajal teevad ka tööd ettevõtte omanikud ning seda mitte vähe.
Eesti soovib liituda USA missiooniga Hormuzi väinas
Kaitseministeerium soovib saata Eesti ohvitserid USA juhitud julgeolekuoperatsioonile Hormuzi väina piirkonda, edastas rahvusringhäälngu uudisteportaal.
Heategevuslik «Laulud sõdurile» toimub koostöös Postimees Grupiga
Teenistuses langenud ja vigastada saanud kaitseväelaste laste toetuseks loodud Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslik kontsert «Laulud sõdurile» toimub sel aastal Tapal ning selle kannab üle Postimees Grupp.
Lasnamäel liigub ringi noor põder
Täna pärastlõunal hoiatas politsei liiklejaid Lasnamäel ja Pirita-Kosel liikuva noore põdra eest.
Stroomi ranna lähistel käib politseioperatsioon kadunud tüdruku leidmiseks
Eksperdid ja visionäärid arutlevad konverentsil kriisijärgse maailma võimaluste üle
Tartu Ülikooli Delta keskuses toimub täna konverents «Kriisijärgne maailm», millel eksperdid, visionäärid ja teadlased arutlevad kriisijärgse maailma võimaluste üle. Postimees teeb üritusest otseülekande.
EBSi uueks rektoriks valiti Meelis Kitsing
Äriharidust andva Estonian Business Schooli (EBS) senat nimetas ülikooli uueks rektoriks seni professori ning majandusteooria ja rahanduse õppetooli juhina töötanud Meelis Kitsingu.
Naissaarele ja Aegnale hakkab sõitma uus laev
Tallinna lähilaevandus on saanud märkimisväärse täienduse – Lennusadama kai ääres seisab äsja Eestisse jõudnud 200-kohaline reisilaev Venus.
Tartu otsib võimalusi Tartu ja Helsingi lennuliini taastamiseks
Soome lennuettevõte Finnair peatas kuni järgmise aasta märtsi lõpuni lennud Tartu ja Helsingi liinil, kuid lennujaam ja Tartu linn loodavad siiski, et liini saab taaskäivitada varem, teatas esmaspäeval ETV uudistesaade «Aktuaalne kaamera».
Tallinna kesklinna mänguväljakute liiv on peatselt sõelutud ja vahetatud
Sel ja järgmisel nädalal tehakse Tallinna Kesklinna  mänguväljakute korrastus- ja parandustöid, mis hõlmavad nii liiva sõelumist ja vahetamist kui ka püsipiirete uuendamist.
Sõidueksamil kolma korda läbikukkunuil tuleb uuesti sõidutunde võtta
Need õppurid, kes B-kategooria sõidueksamil kolm korda läbi kukuvad, tuleb tagasi autokooli minna ning seal minimaalselt kaks sõidutundi võtta, seisab majandusministeeriumi määruses.
Seeder ja Helme kinnitavad, et miljoninõue Keskerakonna vastu ei kao
Mullu veebruaris Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjoni (ERJK) tehtud ettekirjutuse kohaselt tuleb Keskerakonnal tagastada keelatud annetusena saadud 1,27 miljonit eurot. Nõue ei kao Helir-Valdor Seederi ja Martin Helme sõnul olenemata praegusest ERJK protsessist kuhugi.
Kaitseväe juhataja külastab miinijahtijat Admiral Cowan
Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem külastas täna Väinamerel mereväe miinijahtijat Admiral Cowanit ja selle meeskonda. Kindralmajor sai ülevaade mereväe ja liitlaste tegevusest merel ning jälgis meremiini lõhkamist.