Eesti kodakondsuse saab 40 inimest
Valitsus arutab neljapäevasel istungil siseministeeriumi ettepanekut anda Eesti kodakondsus kokku 40 inimesele.
Ratas: üks protsent teadusesse on tugev vai maas
Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles kolmapäeval saates «Esimene stuudio», et viimase paarikümne aasta jooksul pole teadusrahastuse viimine ühe protsendini sisemajanduse koguproduktist (SKP) olnud ilmselt valitsuste prioriteet, kuid järgmise aasta eelarve on selles osas tugeva märgi maha pannud.
Politsei saatis isolatsiooninõuet rikkunud Ukraina kodaniku riigist välja
Liikuvusameti moodustamise eelnõu läbis esimese lugemise
Kolmapäeval läbis riigikogus esimese lugemise eelnõu, millega ühendatakse lennu-, maantee- ja veeteede ametid liikuvusametiks.
Kuressaare haigla audit kukkus läbi ja haigekassa tellib uue
Pool aastat tagasi hakkas haigekassa uurima koroonapatsientide ravi Kuressaare haiglas, nüüd tunnistab haigekassa, et loodetud ülevaadet ravikvaliteedist ei saadud ja plaanis on tellida uus kliiniline audit, teatas kolmapäeval uudistesaade «Aktuaalne kaamera».
Liiklus on teetööde tõttu kolmes paigas häiritud
Neljapäeval on liiklus teetööde tõttu häiritud kolmes paigas, edastas maanteeamet.
Reinsalu kutsus Lätit üles taaskäivitama Balti mulli
Lätis ametlikul visiidil käinud välisminister Urmas Reinsalu kutsus Lätit üles taaskäivitama Balti mulli.
Randpere: Eesti rikub juba 18 aastat Soome ja Rootsiga sõlmitud hauarahulepet
Tartu Ülikooli juristiharidusega poliitik Valdo Randpere möönab, et Eesti, Soome ja Rootsi sõlmitud Estonia hauarahuleping on küll keeruline, ent kinnitab, et Eesti on seda rikkunud juba 18 aastat, sest ei ole täitnud lubadust kriminaliseerida uppunud Estonia vraki juurde sukeldumine.
Tallinn ehitab 2,2 miljoni euroga loomaaeda Tiigrioru
Tallinna linnavaraamet kuulutas välja riigihanke Tallinna loomaaia Tiigrioru ehitaja leidmiseks; hanke eeldatav maksumus on 2,2 miljonit eurot.
Poliitikud ja sportlased testisid kehalist võimekust kaitseväe NATO testis
Kalevi keskstaadionil toimus täna üleeuroopalise spordinädala raames kaitseväe korraldatud spordihommik, kus Eesti poliitikud ja sportlased panid end proovile kaitseväe kehaliste võimete kontrolltestis. Kontrolltesti väikseim punktisumma oli tugev 257 punkti
Netikelmid petsid naiselt välja 10 000 eurot
Rahaturgudel kauplemisvõimalust pakkunud internetikelmid petsid Tallinnas elavalt naiselt välja 10 000 eurot.
Joobes ja juhtimisõiguseta autojuht jäi autost ilma
Esmaspäeval karistas Viru Maakohus 31-aastast Sillamäe elanikku järjekordse juhtimisõiguseta sõidukijuhtimise eest 21 arestipäeva ja sõiduauto konfiskeerimisega.
Riik investeerib tuleval aastal 10 miljonit Eesti Raudtee taristusse
2021. aasta riigieelarve eelnõu kohaselt investeerib riik AS-ile Eesti Raudtee kuuluval raudteel jätkatavatesse projektidesse kokku ligikaudu 10 miljonit eurot.
MKM ja kaitsetööstuse liit hakkavad koos kosmosetööstust arendama
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem ja Eesti Kaitsetööstuse Liidu nõukogu esimees Taavi Veskimägi allkirjastasid kolmapäeval vastastikuse mõistmise ja koostöölepingu eesmärgiga parandada riigi ning ettevõtete vahelist koostööd Eesti kosmosetööstuse edendamisel.
Haaberstis rammis tundmatu sõiduk parkivat Toyotat, juht põgenes sündmuskohalt
​18. septembril kella 10 paiku toimus Tallinnas Haabersti tn 1 asuva kaupluse parklas liiklusõnnetus, kui tundmatu sõiduk sõitis otsa pargitud sõidukile Toyota Auris. Õnnetuse pealtnägijatel palutakse ühendust võtta politseiga.
Miks arvati Vene allveelaev merevägedest välja Estonia huku päeval?
Postimehele saadetud vihjes toodi välja, et Foxtrot-klassi allveelaev B-326 arvati Vene merevägedest välja 28. septembril 1994 ehk parvlaev Estonia uppumise päeval. Kahe sündmuse vahel mingit seost siiski ei ole.
Tallinn kinnitas valmisolekut panustada suurhaigla ehitusse 100 miljoniga
Tallinna linn andis teada, et jätkab ettevalmistustöödega Tallinna Haigla rajamiseks. Linnavalitsuse teatel on linn valmis hinnanguliselt pool miljardit maksvasse suurobjekti panustama saja miljoni euroga.
Bolti toidukuller pääseb ülekäigurajal napilt Bolti auto alla jäämisest
Bolti toidukuller pääses esmaspäeva õhtul Tallinnas napilt ülekäigurajal Bolti sõiduki alla jäämisest.
Andmekaitse inspektsioon: kõige korrektsem dokumendiregister on Põlva vallal
Eile, 29. septembril avalikustas andmekaitse inspektsioon kohalike omavalitsuste veebilehtede ja dokumendiregistrite seire tulemused. Parimaks hinnati Põlva vallavalitsust, kes teenis maksimumpunktid.
Suur osa Lasnamäest jääb esmaspäeval ilma veeta
Järgmise esmaspäeva, 5. oktoobri õhtust kuni 6. oktoobri lõunani on osa Lasnamäest veetorustiku remondi tõttu ilma veeta.
Tänasest saab e-registratuuris panna endale koroonatesti aja
Alates tänasest saavad kõik inimesed, kellel laekub perearsti saatekiri endale koheselt panna koroonaviiruse SARS-CoV-2 proovi aja ise.
Kanal 2 lahkub vabalevist
Kevadise koroonakriisi ajal vabalevisse läinud Kanal 2 lahkub sealt 1. oktoobril ning jätkab tavapäraselt kõikide operaatorite televalikus ning veebis aadressil www.kanal2.ee.
Estonia kerest augu leidnud dokumentaalsari jõuab Kanal 2 eetrisse
Trondheimis tegutseva meretehnoloogia professori Jørgen Amdahli uus dokumentaalsari, mis šokeeris avalikkust reisilaeva Estonia kerest augu leidmisega, jõuab juba oktoobris Kanal 2 eetris Eesti televaatajateni.
ÜRO Julgeolekunõukogu arutas Eesti algatusel Mägi-Karabahhi küsimust
Eile õhtul toimus Eesti, Belgia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Ühendkuningriigi algatusel ÜRO Julgeolekunõukogus arutelu Mägi-Karabahhi küsimuses.
Uuring: suurem osa inimestest eeldab koroonaviiruse leviku hullenemist
Kantar Emori seireuuringu viimased tulemused näitavad Eesti elanike kasvavat muret koroonaviirusest tingitud olukorra pärast. Uuringu järgi 45 protsenti eestimaalastest arvab, et olukord läheb hullemaks.
Päevaga sai liikluses vigastada kolm inimest
Teisipäev tõi kaasa kolm rasket liiklusõnnetust, milles sai vigastada kokku kolm inimest.
Valitsus maskide kohustuslikuks muutmist veel vajalikuks ei pea
Valitsus arutas ka maskide kandmise kohustuslikuks muutmist ning leidis, et nakkuse tase pole nii kõrge, et kohustada inimesi kogu riigis maske kandma, edastas teisipäeval ERR-i uudisteportaal.
Teetööde tõttu on kiirus kahes kohas piiratud
Teetööde tõttu on kolmapäeval kahes paigas sõidukiirus piiratud, edastas maanteeamet.
Tartu vangla ründas kinnipeetav valvureid
Möödunud nädalal ei allunud Tartu vanglas vang korraldustele ja muutus vägivaldseks.
Mustamäe korteris kärgatanud plahvatus viis kanepikasvanduse avastamiseni
Eelmise aasta 13. septembri  õhtu algas Mustamäel elava Ilja jaoks, nagu paljud eelnevad õhtud varasematel kuudel. Ta seadis oma väikeses köögis üles kanepiõli keetmise seadmed ja ta süütas vedelgaasiballooni.
Isamaa: Estonialt leitud vigastuse asjaolud tuleb lõpuni selgeks teha
Parvlaev Estonia uppumise asjus tuleb läbi viia sõltumatu ja kõikehõlmav uurimine, leiab Isamaa eestseisus.
Politseinikele autoga otsa sõitnud mees ei tunnista süüd mõrvakatses
Harju maakohtus algas esmaspäeval kohtuprotsess politseinikele otsasõidu tõttu mõrvakatse süüdistuse saanud noormehe üle.
Üks nakatunu viib terve meeskonna karantiini
Kaarli hambapolikliinik saatis terviseametile hüpoteetilise küsimuse, et kui registratuuris on neli töötajat, kes istuvad üksteisest meetriste vahedega, pleksiklaasi taga ning nad kannavad kirurgilisi maske, kas siis kõik töötajad peavad jääma ühe nakatunud töötaja tõttu karantiini.
Kolmandate riikide sportlased ja võistkonnad pääsevad edaspidi Eestisse eneseisolatsioonita
Valitsus toetas tänasel istungil kultuuriminister Tõnis Lukase ettepanekut vabastada rahvusvahelistele tiitlivõistlustele tulevad sportlased ja nende võistkonna liikmed ning tiitlivõistluste korraldamisega vahetult seotud isikud 14-päevasest eneseisolatsioonist.
Neljarealise tee ehitust alustatakse ka ülikoolilinnast
Maanteeamet saab lisataotlusega järgmiseks aastaks 25 miljonit juurde Kärevere-Kardla teelõigu neljarajaliseks ehituse alustamiseks, kruusateedele mustakatte ehitamiseks ning maanteeprojektide ettevalmistamiseks. Lisaks sai majandusministeerium omavalitsuste transiitliikluse ja ettevõtlusega seot...
VTA leidis mullu toidust saasteaineid, mis ületasid piirnorme
Veterinaar- ja toiduamet (VTA) eelmisel aastal toidu lisaainete kasutamise kontrollimisel rikkumisi ei leidnud, kuid saasteainete proovide puhul esines piirnormiületusi.
Valitsus pikendas karantiini kehtivust 31. detsembrini
Valitsus pikendas täna Covid-19 diagnoosiga haigetele ja nende lähikontaktsetele kehtivaid karantiininõudeid kuni tänavu 31. detsembrini.
Piirivalvurid pidasid kinni võltsitud dokumentidega Venemaa kodanikud
Piirivalvurid pidasid kinni kaks Venemaa kodanikku, kes üritasid võltsitud dokumente kasutades Eestisse tulla.
Kersti Kaljulaid ja Portugali kaitseminister arutasid koostööd NATOs
President Kersti Kaljulaid kohtus Kadriorus Portugali kaitseministri João Gomes Cravinhoga, et arutada koostööd NATOs, Euroopa julgeolekut ning digikoostööd.
Riigikohus: PRIA registriandmeid usaldanud põllumehelt ei või toetust tagasi nõuda
Riigikohtu halduskolleegium selgitas lahendis, et nõutava hoolsusega tegutsenud karjakasvataja ei vastuta Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) poolt registrisse kantud andmete õigsuse eest.
Tallinna linnasekretäriks on tõusmas Priit Lello
Punase tulega sõiduteele kihutanud elektritõukerattur sai autolt löögi
Tallinna kesklinnas Gonsiori ja Pronksi tänava ristmikul sai autolt löögi hooletu elektritõukerattur, kes kihutas punase tulega sõiduteele ja sai autolt löögi.
Toidupank kolis Linnapoodi
Eesti Toidupank alustas alles 10 aastat tagasi, kuid on tänu eestihollandlasest eestvedaja Piet Boerefijn'i järjekindlale ja edukale tegevusele pälvinud nii Tallinna linnav ja paljude teiste omvalitsuste, kui riigiasutuste usalduse. Rahvusvaheliseltki on suhteliselt hilja alustanud Eesti toidupan...
Kohus jättis kurikamõrvari vanglasse
Tartu maakohus ei vabastanud ligi 11 aastat tagasi sünoptik Krista Odakivi kurikaga surnuks peksnud Vjatšeslav Bajuki enne tähtaega vanglast.
Valitsus muutis lennuliinide süsteemi
Välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) kirjutas sotsiaalmeediasse, et valitsus muutis lennuliinide süsteemi, mille järgi oleks otselennud piiratud vaid Prantsusmaale, Hispaaniasse ja Tšehhisse.
Teisipäevast saab Kose–Võõbu teelõigul sõita piirkiirusega 120 km/h
Teisipäevast saab Kose–Võõbu maanteel sõita piirkiirusega 120 km/h, seda valgel ajal heade teeolude korral.
Prantsusmaa on tegutsenud protestijate süüdistamisel meelevaldselt
Prantsusmaa võimud on tegutsenud tuhandete protestijate kinnipidamisel ja süüdistamisel meeleavaldselt, selgus teisipäeval inimõigusorganisatsiooni Amnesty International raportist.
Päevaga sai liikluses vigastada kolm inimest
Eesti eri paigus sai esmaspäeval kolmes raskes liiklusõnnetuses vigastada üks jalakäija ja kaks jalgratturit.
Politsei tabas üheksa joobes sõidukijuhti
Hondurases lasti tänaval maha ajakirjanik
Hondurases asuvas Comayagua linnas lasti poe ees tänaval maha 35-aastane ajakirjanik Luis Almendares.