Kuperjanovlased harjutavad Nursipalus lahinglaskmist
Nursipalu harjutusalal algavad esmaspäeval Kuperjanovi jalaväepataljoni lahinglaskmised, kus jalaväerühmad täidavad nii kaitsvaid kui ründavaid ülesandeid miinipildujate toetusel.
Ettevõtjad: riik peab kaitsma tööstusi hävingu eest
Puitmajatootjad ja mööblitöösturid märgivad esmaspäeva hommikuses avalikus pöördumises, et mitmes tööstusharus on praeguseks uued tellimused sisuliselt lakanud ja osade sektori ettevõtete käive kukub lähikuudel enam kui 80 protsenti, mistõttu oodatakse riiki kiiremas korras appi.
Õiguskantsler: Kohtla-Järve hooldekodus on ruumikitsikus
OÜ Häcke Kohtla-Järve hooldekodus on ruumikitsikus ning asukatel puudub privaatsus, leidsid hooldekodusse kontrollkäigu teinud õiguskantsleri nõunikud.
Rattaga jalakäijale otsa sõitnud poiss sai vigastada
Pühapäev tõi kaasa ühe liiklusõnnetuse, kui Tallinnas sai vigastada jalgrattaga jalakäijale otsa sõitnud poiss.
Politsei tabas 19 joobes sõidukijuhti
Ligi viiendik üleöö tööta jäänutest ootab riigilt endiselt abimeetmeid
Aprillist alates maksab riik kriisi tõttu tööta või palgata jäänud inimestele töötasu hüvitist, ent selle saamise õigus ei laiene füüsilisest isikust ettevõtjatele või ühemehefirmadel, vahendas ETV saade «Aktuaalne kaamera. Nädal».
Koroonaviirus mõjutab ajateenistusse kutsumist
Kaitseväe peaarst Targo Lusti ütles «Aktuaalsele kaamerale», et kaitseväes on viis nakatunut, neist üks ajateenija.
Lastekaitse liit jagab vanematele soovitusi eriolukorras toimetulekuks
Lastekaitse liit annab lapsevanematele kümme soovitust, kuidas eriolukorras toetavalt ja konstruktiivselt käituda.
Ratas avaldas koroonaohvrite lähedastele kaastunnet
Peaminister Jüri Ratas avaldas sotsiaalmeedias kaastunnet Eesti kolme koroonaohvri omastele ja lähedastele.
Paet: Euroopa Liit peab tagama ravimite vaba liikumise
Euroopa Parlamendi 93 liiget saatsid Euroopa Komisjoni presidendile, tervisevolinikule ja siseturu volinikule ühispöördumise, milles juhivad tähelepanu vajadusele tagada ravimite kättesaadavus kogu Euroopa Liidus. “Kuivõrd COVID-19 pandeemiaga on kaasnenud laialdane piirikontrollide taastamine Eu...
Indrek Saar ärgitab peaministrit kriisipaketti kiirelt vastu võtma
Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) esimees Indrek Saar kutsus peaminister Jüri Ratast esitama kriisipaketti sisaldav lisaeelarve riigikogule juba algaval nädalal, et raskustesse sattunud inimesed ja pankrotiohus ettevõtted saaksid võimalikult kiiresti riigilt abi ning leevendust.
Lääne-Tallinna keskhaigla testib koroonaviiruse suhtes kõiki sünnitajaid
Tagamaks sünnitajate ja värskete ilmakodanike ohutus, testib Lääne-Tallinna keskhaigla COVID-19 suhtes kõiki Pelgulinna sünnitusmajja saabujaid.
Tanel Kiik: kaardistame Saaremaa koolimajasid ja spordisaale, et neisse palatiruumid teha
«Peame olema valmis mustaks stsenaariumiks,»  ütles sotsiaalminister pärast eilset Saaremaa visiiti, mille järel kehtestas valitsus seal ranged liikumispiirangud. Nüüd otsitakse saarel sobivaid ruume, kuhu ajutisi palateid ehitada.
Kaitseliit hakkab kontrollima liikumispiirangute täitmist Saaremaal
Saaremaa ja Muhu valla elanike tervise ja elu kaitseks rangemaks muudetud eriolukorra piiranguid tuleb politseile appi kontrollima kuni 40 kaitseliitlast, otsustas valitsus presidendi, kaitseministeeriumi ja kaitseliidu nõusolekul.
Venemaa sulgeb homsest piirid, lühiajaliselt seal viibivad Eesti elanikud peaksid naasma täna
Venemaa valitsuse otsusega sulgeb Venemaa Föderatsioon homsest, 30. märtsil piirid. Sellega seoses soovitab välisministeerium tungivalt lühiajaliselt Venemaal viibivatel Eesti kodanikel ja elanikel Venemaalt tänase päeva jooksul Eestisse naasta.
Välisministeerium: eestlased välismaal, kasutage viimast võimalust kodumaale naasmiseks
Välisministeerium palub kõigil, kes veel viibivad ajutiselt välismaal ja kellel on vajadus tulla koju, kasutada veel sel nädalavahetusel ja järgmise nädala alguses ära viimased üksikud võimalused Eestisse naasta.
Liiklusjuhtimiskeskus hoiatab öösel libedaks muutuda võivate teede eest.
Madise: konventsiooni täitmisest ajutine loobumine ei peata põhiseaduse kehtivust
Eesti liitus ootamatult Euroopa riikidega, kes teavitasid Euroopa Nõukogu, et aktiveerisid inimõiguste konventsiooni artikli 15, mis annab võimaluse piirata osaliselt usu-, sõna- või muid vabadusi. Õiguskantsler selgitas, et see ei muuda epideemia olukorras põhiseaduse kehtivust.
Välisministeerium selgitab olukorda välismaale jäänud eestlastest
Välisministeeriumi infotunnis annavad ülevaate välisminister Urmas Reinsalu ja välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektor Tiina Nirk välismaale jäänud eestlastest.
Kaljulaid ärgitab enda videopöördumises kodunt mitte väljuma
President Kersti Kaljulaid avaldas sotsiaalmeedias rahvale suunatud videopöördumise, milles palub jääda koju kõigil neil, kes ei tööta eesliinil.
Kümned tuhanded Eesti tulbid rändavad kompostihunnikusse
Eesti suurim lillekasvataja Flores Aed on pidanud sel kuul juba ära viskama 40 000 tulpi.
Terviseamet annab ülevaate hetkeolukorrast Eestis
Laupäeval, 28. märtsil kell 12.00 toimub ministeeriumide ühishoone pressikonverentsi ruumis igapäevane asutusteülene pressikonverents.
Peaminister: me kõik peame pidama kinni reeglitest
Peaminister, riigi eriolukorra juht Jüri Ratas pöördub Eesti inimeste poole, kuna algav nädalavahetus ning järgnevad nädalad on otsustavad, kas Eesti saab tõkestada koroonaviiruse levikut.
Europol: kurjategijad näevad viiruskriisis värsket võimalust
Kurjategijad asuvad ära kasutama hirmunud ühiskonda ja tekitavad segadust tervishoiuteenuste pakkumisel koroonaviiruse pandeemia ajal, müües libatooteid, kehastudes libatervishoiutöötajateks ja tungides inimeste arvuteisse, kuna paljud teevad tööd kodukontoreist üle vähemturvatud internetiühendus...
Perearst: hetkel oleks mõistlikum kasutada toidupoes ühekordseid kotte
Perearst Iris Koort rääkis «Ringvaate» stuudios, et kui on räägitud, et kasutage korduvkasutatavaid kilekotte, siis tema arvates on kõige targem kasutada ühekrodseid kotte.
Politsei tuvastas Tallinnas narkodiilereid ründava jõugu
Põhja prefektuuri politseiametnikud pidasid kontrolliks kinni mehed, kelle suhtes on alust arvata, et nad võtsid Tallinnas vabaduse narkodiilerilt ning võimalik, et on seda varemgi teha proovinud.
20 Kuressaare haigla töötajat on andnud positiivse proovi
Praeguse seisuga on 20 Kuressaare haigla töötajat andnud positiivse koroonaproovi, edastas haigla.
Avavangla vangid koroonaviiruse puhangu ajal vanglamüüride vahelt välja ei pääse
Justiitsministeeriumi vanglateenistus lõpetas eriolukorra ajaks Eesti avavanglates karistust kandvate kinnipeetavate lubamise tööle väljaspool vangla territooriumi ning nad jäävad vanglamüüride vahele kuni koroonaviiruse leviku ohu lõpuni.
Verekeskus korraldab doonoripäeva rangete ettevaatusabinõudega
Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus korraldab esmaspäeval Rakvere kultuurikeskuses doonoripäeva, arvestades koroonaviruse levikut on vereandmine korraldatud seekord rangete ettevaatuabinõudega.
Päästeamet alustab taas lõkkepatrullidega
Alates tänasest kehtib Eestis tuleohtlik aeg ning arvestades, et ilm on kevadiselt soe, alustab Päästeamet üle riigi lõkkepatrullidega. Lõkkepatrullide eesmärk on nõustada inimesi, kuidas tuleohtlikul ajal ohutult lõket teha ja grillida, et seeläbi võimalikke õnnetusi vältida. Samuti teavitavad p...
Mihhail Kõlvarti pöördumine: ärge laske ennast illusioonist petta
Eestis on hetkel eriolukord ning Tallinna linnapea otsustas ilusate kevadilmade eel pöörduda kogu rahva poole.
Ööl vastu pühapäeva läheb Eesti üle suveajale
Pühapäeval, 29. märtsil kell 3 tuleb kellaosutid nihutada ühe tunni võrra edasi.
Pikaaegne ministeeriumi asekantsler paneb ameti maha
Maaeluministeeriumis 23 aastat asekantslerina töötanud Toomas Kevvai otsustas ametist lahkuda.
Keskpäevane kiirülevaade olulisematest kriisiuudistest
Postimees annab kiirülevaate eriolukorra ja koroonakriisiga seotud olulisematest uudistest ja arengutest 27. märtsi keskpäeval.
Minister Karu isikukaitsevahendite tootmisest: me ei saa loota pelgalt teistele, vaid peamiselt iseendale
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kutsub üles Eesti ettevõtteid tootma kriisis hädavajalikke isikukaitsevahendeid.
Terviseamet annab ülevaate hetkeolukorrast Eestis
27. märtsil kell 12 toimub ministeeriumide ühishoone pressikonverentsi ruumis igapäevane asutusteülene pressikonverents. Seda on võimalik Postimehes jälgida otsepildi ja -blogi vahendusel.
Pered hakkavad suhete hoidmiseks saama nõuandeid veebi vahendusel
Nädalavahetusel alustavad paarisuhtekoolitajad Hannes Hermaküla ja Kaia Kapsta-Forrester esmakordselt veebipõhiseid interaktiivseid koolitusi, et aidata suhteraskustesse sattunud inimesi koroonakriisist tingitud liikumispiirangute ajal.
Ratas: Euroopa seisab oma inimeste tervise ja majandusliku kindlustatuse eest
Peaminister Jüri Ratas rõhutas neljapäeva õhtul telekonverentsil Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtidega, et riikide koostöö aitab kaitsta Euroopa kodanike tervist ning majanduslikku heaolu ja seeläbi ka nende töökohti.
Koroonaviirusest paranenud mees: kõige ohtlikumad on need, kes endal sümptomeid ei taju
Koroonaviirusest paranenud 48-aastane Tõnu Vilipuu hoiatas, et kõige ohtlikumad on kaaskodanikele need nakatunud, kes endal mingeid sümptomeid ei taju.
Valitsuse eriteade: kohalikes kaubanduskeskustes jäävad avatuks 16 postkontorit üle Eesti
Eriolukorra juht Jüri Ratas täiendas kaubanduskeskuste liikumispiirangute korraldust kahe muudatusega. Esiteks tohivad kaubanduskeskustes avatuks jääda postkontorid, kui sama linna piires ei saa saadetist ümber suunata. Teiseks saavad kaubanduskeskuse külastajate jaoks suletud kaupluses jätkuvalt...
Kaubanduskeskusi ja kogunemiskohti kontrollivad politseinikud kiidavad inimeste teadlikkust
Tallinna kaubanduskeskusi ja kogunemiskohti kontrollinud Põhja prefektuuri politseinikud ning abipolitseinikud kiidavad inimesi, distantsi hoidmise kohustusest peetakse kinni ja kui inimesed ongi koroonaohust hoolimata üksteisele liiga lähedal, reageeritakse korravalvurite märkustele mõistvalt.
Eesti aitab Soomet koroonaviiruse testide analüüsimisega
Synlab aitab Soomet võimetekohaselt koroonaviiruse testide analüüsimisel, kuid labori prioriteediks on ikkagi Eesti.
Liikumisvabadust piiratakse koroonaviirusesse nakatunule ja lähedastele
Eriolukorra juht Jüri Ratas andis välja korralduse, millega kehtestatakse liikumisvabaduse piirang COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse diagnoosiga inimestele ja nende inimestega koos elavatele või samas elukohas püsivalt viibivatele isikutele. Kord muutub rangemaks alates laupäevast, 28. m...
KOV-id ja riigiasutused hakkavad koos rahva hulgas teavitustööd tegema
Kohalikud omavalitsused (KOV) ja riigiasutused ühendavad laupäevast jõud, et aidata läbi vahetu suhtluse elanikega avalikus ruumis kaasa koroonaviiruse leviku tõkestamisele.
Eesti tellis Hiina ettevõtjalt 11 miljoni dollari eest kaitsevahendeid
Riigihalduse minister Jaak Aab sõlmis täna, 26. märtsi pärastlõunal keskse hankelepingu Hiina ettevõtjaga, kellelt tellitakse kaitsemaskid, -kindad, -prillid, -ülikonnad ja muud isikukaitsevahendid.
Tallinnas eralasteaia ja lastehoiuteenust kasutavad pered saavad esitada taotluse toetuse saamiseks
Tallinn toetab eralasteaedades ja lastehoius käivaid lapsi samas mahus kui munitsipaallasteaedade lapsi, kes on kohatasust ajutiselt vabastatud.
Tallinn loobus linnajuhtide palgatõusust
Tallinna linnavolikogu otsustas tänasel erakorralisel istungil loobuda kõrgemate riigiteenistujate töötasu indekseerimisest tulenevast linnajuhtide palgatõususust. Otsus puudutab linnavolikogu esimehe, aseesimehe ja linnavalitsuse liikmete töötasu.
Urmas Reinsalu: kriisi ajal tuleb ka keerulised suhted sõpruseks pöörata
Välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) ütles Postimehele, et tema ministeerium töötab selle nimel, et Euroopa Liidu sees säiliks ravimite ja meditsiinitarvete tõrgeteta läbivedu ja et vajalikud esmatarbekaubad jõuaksid meie inimesteni.
Ossinovski: kõige hullem on see, kui kriis pikaks ajaks vinduma jääb
Opositsioonipoliitikud Jürgen Ligi ja Jevgeni Ossinovski käisid täna Vikerraadio saates «Reporteritund» rääkimas kriisiolukorrast. Reformierakonna aseesimehe Ligi hinnangul on riigis kehtestatud meetmed olnud proportsionaalsed, Ossinovski sooviks valitsuselt näha veel jõulisemaid samme.
Jõugu ninamees Okunev läks aastateks vangi ja kaotas enamiku oma varast
Niinimetatud Okunevi jõugu juht Gennadi Okunev läks riigiprokuratuuriga karistuse osas kokkuleppele ning peab vanglas veetma kuus aastat, lisaks kaotas ta seejuures suurema osa oma varast.