Apteegireformi tõttu otsustas Magnum apteekide jaeäriga lõpetada
Homsest jõustub apteegireform ning seetõttu on AS Magnum andnud tasuta apteegid üle proviisoritele. Täna teatas ettevõte, et lõpetab apteekide jaeturul tegevus. Kogu oma auru suunab ettevõte ravimite hulgimüügile.
Maski kandmine rahvarohketes kohtades võiks muutuda sotsiaalseks normiks
COVID-19 tõrje teadusnõukoja hinnangul on Eesti meetmed viiruse leviku tõkestamiseks olnud tõhusad. Nõukoja liikme Irja Lutsari hinnangul võiks aga kaitsemaskide kandmine kujuneda ühiskondlikuks normiks ka pärast kriisi.
Haridusministeerium ärgitab koole loobuma numbrilisest hindamisest
Haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets kutsus koole loobuma numbrilisest hindamisest. Ministeerium on välja töötanud ka uue hindamisjuhendi, mis edastati kõikidele koolidele.
Osale TÜ koroonaviiruse uuringus!
Tartu ülikooli teadlased on ette valmistanud veebiuuringu koroonaviiruse leviku uurimiseks. Uuring on kättesaadav koroona.ut.ee leheküljelt.
Keskpäevane kiirülevaade olulisematest kriisiuudistest
Postimees annab kiirülevaate eriolukorra ja koroonakriisiga seotud olulisematest uudistest ja arengutest 31. märtsi keskpäeval.
Dr Popov ja ministeeriumid annavad värske ülevaate hetkeolukorrast
Täna kell 12 toimub ministeeriumide ühishoones igapäevane asutusteülene pressikonverents. Sõna saavad dr Arkadi Popov ning haridus-, ja sotsiaalministeeriumi esindajad. Postimees vahendab ülekandest otsepilti ja peab otseblogi.
Soome-ugri maailmakongress ja Vladimir Putini võimalik Eesti-visiit lükkuvad edasi
Fenno Ugria Asutus lükkas seoses koroonaviiruse puhangu ja eriolukorraga edasi VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi, mis pidanuks toimuma juunis Tartus. President Kersti Kaljulaid kutsus mullu aprillis visiidil Venemaale maailmakongressil osalema ka Venemaa presidendi Vladimir Putini.
Terviseamet ei keelanud haiglatel haigete arvu avaldamist
Terviseamet kinnitas teisipäeval, et ei ole keelanud Kuressaare haiglal ega ka ühelgi teisel haiglal  koroonapatsientide arvu avaldamist, vaid on andnud soovituse koondada kõik andmed ja nende väljastamise ametile.
Üle 700 tööturult ja õppest kõrvale jäänud noore on saanud riigil tuge
Kohalikud omavalitsused on alates 2018. aasta kevadest kasutanud noortegarantii tugisüsteemi, et toetada noori, kes ei õpi ega tööta - kahe aasta jooksul on kohalikelt omavalitsustelt tuge ja nõu küsinud 785 noort.
Päeva ainsas liiklusõnnetuses sai viga auto ette jäänud mees
Esmaspäev tõi kaasa ühe raskema liiklusõnnetuse, kui Pärnus sai vigastada sõiduteed ületades auto ette jäänud mees.
Järvamaal põrkasid kokku põdralehm ja sõiduauto
Paide ja Türi vahelises teel jooksis põder autole otsa, mille tagajärjel loom suri ning autojuht viidi haiglasse.
Politsei on tuvastanud kontrollimisel üle 160 kodus püsimise keelu rikkumist
Politsei on kodukülastuste ja telefonivestlustega tuvastanud üle 160 juhtumi, kui kodus püsimise kohustusega inimesed on keeldu rikkunud.
Kersti Kaljulaid: inimesed peavad üldiselt liikumispiirangutest kinni
President Kersti Kaljulaid ütles esmaspäeval pärast videokõnet politsei- ja piirivalveameti (PPA) keskse staabi ning regionaalsete operatiivstaapidega, et inimesed peavad üldiselt liikumispiirangutest kinni.
EL koostas nimekirja liikumisvabadust vajavatest töötajatest
Euroopa Liit avaldas esmaspäeval nimekirja otsustava tähtsusega tööaladest, mille esindajatel tuleb jätkuvalt võimaldada liikumisvabadust üle bloki sisepiiride.
Kuidas me elame koroonakriisi üle?
Kas Eestis on tagatud piisav toiduvaru, nii et meil koroonakriisi ajal toit poodidest otsa ei saa. Kas jätkub kütust ja sularaha? Ja kuidas ikkagi vajadusel reisida?
Taevas võib näha erakordselt heledat komeeti
Harrastusastronoom Viljam Takis pildistas ja filmis Lüllemäe observatooriumis eelmise aasta lõpus avastatud komeeti Comet C/2019 Y4 ehk Atlas, mis on sadu kordi heledam, kui astronoomid eeldasid.
Kuidas, keda ja miks testitakse Covid-19 suhtes?
Covid-19 suhtes testitakse haigustunnustega ja meditsiinilise näidustusega inimesi. Testimise vajalikkuse otsustab perearst, kes suunab patsiendi proovivõtmisele.
Koroonaviirus, selle ennetamine, tunnused ja levimisviis
Koroonaviirusest tingitud eriolukorraga seotud küsimustele on võimalik ööpäevaringselt saada vastuseid häirekeskuse infotelefonilt 1247, mis on tasuta.
Raskes joobes Eesti veokijuht sõitis Saksa-Poola piiril teisele veokile tagant sisse
Raskes joobes Eestist pärit veokijuht põhjustas täna öösel Saksamaal Poola piiri lähedal liiklusõnnetuse, sõites kiirteel tagant otsa teisele veokile. Õnnetuses keegi vigastada ei saanud, kuid liiklus oli sündmuskohal mitu tundi ümber suunatud.
Miks on Eestis eriolukord ja mida see tähendab?
12. märtsil 2020 kuulutas valitsus esimest korda taasiseseisvunud Eestis välja eriolukorra ning moodustas komisjoni, et tõkestada koroonaviiruse levikut ja lahendada rahvatervise ning majanduse probleeme.
Muudatused kaubanduskeskuste, poodide ja söögikohtade töös
Mida kujutab endast inimeste liikumisele ning kaubanduskeskustele, poodidele ja söögikohtadele kehtestatud piirangute põhisisu?
Kohus võttis vahi alla vägivallas ja vargustes kahtlustava alaealise
Kohus võttis vahi alla 17-aastase noormehe, kellele on esitatud kahtlustus nii kehalise väärkohtlemises, vargustes kui ka avaliku korra rasketes rikkumistes.
Lisameetmed viiruse leviku tõkestamiseks Saaremaal ja Muhumaal
Saaremaal ja Muhumaal kehtivad alates 30. märtsist liikumisele lisapiirangud. Millistel põhjustel tohib Saaremaal ja Muhumaal nüüd kodust väljuda?
Viimased võimalused reisilt Eestisse naasmiseks
Välisministeerium palub kõigil, kes viibivad ajutiselt välismaal ja kellel on vaja tulla koju, kasutada veel sel nädalal ära viimaseid üksikuid võimalusi Eestisse naasmiseks.
Keskpäevane kiirülevaade olulisematest kriisiuudistest
Postimees annab kiirülevaate eriolukorra ja koroonakriisiga seotud olulisematest uudistest ja arengutest 30. märtsi keskpäeval.
Maanteeamet käivitab aprillist kaks uut kiiruskaamerat Harjumaal ja Lääne-Virumaal
Maanteeamet käivitab 1. aprillil kaks uut kiiruskaamerat, üks mõõtekabiin asub Harjumaal Lääne-Harju vallas Tuulna külas ning teine mõõtekabiin Lääne-Virumaal Rakvere vallas.
Kuperjanovlased harjutavad Nursipalus lahinglaskmist
Nursipalu harjutusalal algavad esmaspäeval Kuperjanovi jalaväepataljoni lahinglaskmised, kus jalaväerühmad täidavad nii kaitsvaid kui ründavaid ülesandeid miinipildujate toetusel.
Ettevõtjad: riik peab kaitsma tööstusi hävingu eest
Puitmajatootjad ja mööblitöösturid märgivad esmaspäeva hommikuses avalikus pöördumises, et mitmes tööstusharus on praeguseks uued tellimused sisuliselt lakanud ja osade sektori ettevõtete käive kukub lähikuudel enam kui 80 protsenti, mistõttu oodatakse riiki kiiremas korras appi.
Õiguskantsler: Kohtla-Järve hooldekodus on ruumikitsikus
OÜ Häcke Kohtla-Järve hooldekodus on ruumikitsikus ning asukatel puudub privaatsus, leidsid hooldekodusse kontrollkäigu teinud õiguskantsleri nõunikud.
Rattaga jalakäijale otsa sõitnud poiss sai vigastada
Pühapäev tõi kaasa ühe liiklusõnnetuse, kui Tallinnas sai vigastada jalgrattaga jalakäijale otsa sõitnud poiss.
Politsei tabas 19 joobes sõidukijuhti
Ligi viiendik üleöö tööta jäänutest ootab riigilt endiselt abimeetmeid
Aprillist alates maksab riik kriisi tõttu tööta või palgata jäänud inimestele töötasu hüvitist, ent selle saamise õigus ei laiene füüsilisest isikust ettevõtjatele või ühemehefirmadel, vahendas ETV saade «Aktuaalne kaamera. Nädal».
Koroonaviirus mõjutab ajateenistusse kutsumist
Kaitseväe peaarst Targo Lusti ütles «Aktuaalsele kaamerale», et kaitseväes on viis nakatunut, neist üks ajateenija.
Ratas avaldas koroonaohvrite lähedastele kaastunnet
Peaminister Jüri Ratas avaldas sotsiaalmeedias kaastunnet Eesti kolme koroonaohvri omastele ja lähedastele.
Paet: Euroopa Liit peab tagama ravimite vaba liikumise
Euroopa Parlamendi 93 liiget saatsid Euroopa Komisjoni presidendile, tervisevolinikule ja siseturu volinikule ühispöördumise, milles juhivad tähelepanu vajadusele tagada ravimite kättesaadavus kogu Euroopa Liidus. “Kuivõrd COVID-19 pandeemiaga on kaasnenud laialdane piirikontrollide taastamine Eu...
Lääne-Tallinna keskhaigla testib koroonaviiruse suhtes kõiki sünnitajaid
Tagamaks sünnitajate ja värskete ilmakodanike ohutus, testib Lääne-Tallinna keskhaigla COVID-19 suhtes kõiki Pelgulinna sünnitusmajja saabujaid.
Tanel Kiik: kaardistame Saaremaa koolimajasid ja spordisaale, et neisse palatiruumid teha
«Peame olema valmis mustaks stsenaariumiks,»  ütles sotsiaalminister pärast eilset Saaremaa visiiti, mille järel kehtestas valitsus seal ranged liikumispiirangud. Nüüd otsitakse saarel sobivaid ruume, kuhu ajutisi palateid ehitada.
Kaitseliit hakkab kontrollima liikumispiirangute täitmist Saaremaal
Saaremaa ja Muhu valla elanike tervise ja elu kaitseks rangemaks muudetud eriolukorra piiranguid tuleb politseile appi kontrollima kuni 40 kaitseliitlast, otsustas valitsus presidendi, kaitseministeeriumi ja kaitseliidu nõusolekul.
Venemaa sulgeb homsest piirid, lühiajaliselt seal viibivad Eesti elanikud peaksid naasma täna
Venemaa valitsuse otsusega sulgeb Venemaa Föderatsioon homsest, 30. märtsil piirid. Sellega seoses soovitab välisministeerium tungivalt lühiajaliselt Venemaal viibivatel Eesti kodanikel ja elanikel Venemaalt tänase päeva jooksul Eestisse naasta.
Välisministeerium: eestlased välismaal, kasutage viimast võimalust kodumaale naasmiseks
Välisministeerium palub kõigil, kes veel viibivad ajutiselt välismaal ja kellel on vajadus tulla koju, kasutada veel sel nädalavahetusel ja järgmise nädala alguses ära viimased üksikud võimalused Eestisse naasta.
Liiklusjuhtimiskeskus hoiatab öösel libedaks muutuda võivate teede eest.
Madise: konventsiooni täitmisest ajutine loobumine ei peata põhiseaduse kehtivust
Eesti liitus ootamatult Euroopa riikidega, kes teavitasid Euroopa Nõukogu, et aktiveerisid inimõiguste konventsiooni artikli 15, mis annab võimaluse piirata osaliselt usu-, sõna- või muid vabadusi. Õiguskantsler selgitas, et see ei muuda epideemia olukorras põhiseaduse kehtivust.
Välisministeerium selgitab olukorda välismaale jäänud eestlastest
Välisministeeriumi infotunnis annavad ülevaate välisminister Urmas Reinsalu ja välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektor Tiina Nirk välismaale jäänud eestlastest.
Kaljulaid ärgitab enda videopöördumises kodunt mitte väljuma
President Kersti Kaljulaid avaldas sotsiaalmeedias rahvale suunatud videopöördumise, milles palub jääda koju kõigil neil, kes ei tööta eesliinil.
Kümned tuhanded Eesti tulbid rändavad kompostihunnikusse
Eesti suurim lillekasvataja Flores Aed on pidanud sel kuul juba ära viskama 40 000 tulpi.
Terviseamet annab ülevaate hetkeolukorrast Eestis
Laupäeval, 28. märtsil kell 12.00 toimub ministeeriumide ühishoone pressikonverentsi ruumis igapäevane asutusteülene pressikonverents.
Peaminister: me kõik peame pidama kinni reeglitest
Peaminister, riigi eriolukorra juht Jüri Ratas pöördub Eesti inimeste poole, kuna algav nädalavahetus ning järgnevad nädalad on otsustavad, kas Eesti saab tõkestada koroonaviiruse levikut.
Europol: kurjategijad näevad viiruskriisis värsket võimalust
Kurjategijad asuvad ära kasutama hirmunud ühiskonda ja tekitavad segadust tervishoiuteenuste pakkumisel koroonaviiruse pandeemia ajal, müües libatooteid, kehastudes libatervishoiutöötajateks ja tungides inimeste arvuteisse, kuna paljud teevad tööd kodukontoreist üle vähemturvatud internetiühendus...
Perearst: hetkel oleks mõistlikum kasutada toidupoes ühekordseid kotte
Perearst Iris Koort rääkis «Ringvaate» stuudios, et kui on räägitud, et kasutage korduvkasutatavaid kilekotte, siis tema arvates on kõige targem kasutada ühekrodseid kotte.
Politsei tuvastas Tallinnas narkodiilereid ründava jõugu
Põhja prefektuuri politseiametnikud pidasid kontrolliks kinni mehed, kelle suhtes on alust arvata, et nad võtsid Tallinnas vabaduse narkodiilerilt ning võimalik, et on seda varemgi teha proovinud.