Lone Andersen: Mida tooks kaasa mahetoodangu kolmekordistamine aastaks 2030?
Euroopa Komisjoni avaldatud strateegiad ELi põllumajanduse tuleviku kohta seavad väga ambitsioonikad eesmärgid. 2030. aastaks peaks ELis olema 25% põllumajandusmaast mahepõllumajanduslik maa. Selle eesmärgi saavutamiseks on vaja palju pingutada ja mahepõllumeestena teeme oma parima.
Eesti esimene põllu- ja aiatehnika podcast alustab
Wihuri Agri on ellu kutsunud Eesti esimese põllu- ja aiatehnika podcasti – Targa tehnika kodu.
Kalapüügi- ja vesiviljelusega tegelejad saavad tootmis- ja turustuskavade toetust
Maaeluminister Arvo Aller allkirjastas määruse, mis võimaldab tunnustatud kalapüügi- ja vesiviljelussektori tootjaorganisatsioonidel saada ettemaksu oma tootmis- ja turustamistegevuste kavas ettenähtud tegevuste elluviimiseks, et tagada elujõulisus konkurentsiturul.
Keeristorm lammutas viljakuivatit
Eelmisel nädalal Virumaal Pajustis möllanud keeristorm lammutas viljakuivatit – kahju vähemalt 10 000 eurot.
Lääne-Harju vallas rajati Eesti esimene kogukondlik toidusalu
9. juulil rajati Padise kloostri valitsejamaja tarbeaeda Eesti esimene kogukondlik toidusalu.
Uus-Meremaa põllumees saavutas teist korda Guinnessi maailmarekordi
Uus-Meremaal püstitati uus tootmispõldude nisu saagikuse rekord ja see on 17,398 t/ha. Endine rekord oli 16,791 t/ha aastast 2017. Keskmine niisutatavate nisupõldude saagikus Uus-Meremaal on 12, 0 t/ha, vahendab farminguk.com.
Venemaal toimub üleriigiline põllupäev
Täna toimub Venemaa suurim, üleriigiline põllupäev. Tegu on virtuaalse põllupäevaga, mida kõik huvilised saavad tasuta vaadata ja muidugi ka kaasa rääkida ning esinejatele küsimusi esitada.
Lihaveisekasvatajad tähistasid juubelit
Eesti Lihaveisekasvatajate Selts tähistas 3. juulil Maria talus 20. juubelipidu - peeti pidu, aga vaadati üle ka majandustulemused ning arutleti sektori murekohtade üle.
Audiitorid: ELi meetmed ei taganud looduslike tolmeldajate kaitset
Euroopa Kontrollikoja uuest aruandest selgub, et ELi meetmed ei taganud looduslike tolmeldajate kaitset. Bioloogilise mitmekesisuse strateegia aastani 2020 oli nende vähenemise ennetamisel suuresti ebatõhus. Lisaks ei sisalda ELi peamised poliitikavaldkonnad, sealhulgas ühine põllumajanduspoliiti...
Millised olid Maaülikooli popimad erialad tänavu?
Esmaspäeval, 6. juuli südaööl lõppes vastuvõtt Eesti Maaülikooli bakalaureuseõppesse. Nagu tavaks, kujunes sellest vastuvõtuperioodi üks aktiivsemaid päevi ning võimalust esitada oma dokumente viimasel hetkel kasutasid tudengikandidaadid väga aktiivselt. Viimase seitsme tunni jooksul esitati veel...
Juuli algus tõi Lõuna-Eesti põllumajandusse palju uusi töökäsi
Statistikaameti tööturu kiirstatistika põhjal oli jaaninädal tööturul vaikne, aga sellele järgnenud kuuvahetus tõi aktiivsust.
Alanud viljakoristus toob kombainid põldudele ja teedele
Viljakoristuse hooaeg on alanud, mis tähendab, et teedel liigub tavapärasest rohkem suuri põllumajandusmasinaid ja kombaine. Põllumehed paluvad kaasliiklejatelt mõistvat suhtumist ja tähelepanelikkust.
Jaak Läänemets valiti koja teraviljatoimkonna esimeheks
Teraviljatoimkonna liikmeteks on teraviljakasvatajad, veskite ja tööstuste esindajad ning teravilja kokkuostu ja tootmissisendite müügiga tegelevad ettevõtted. Toimkond tegeleb teraviljasektori olukorra analüüsimise ja valdkonna poliitikate kujundamises ettepanekute tegemisega.
Kuumastressi SUPERSTAAR – ventilaator CYCLONE 360
Ideaalseks temperatuuriks piimalehmale peetakse 5-15 kraadi. Alates 20 soojakraadist on suure õhuniiskuse korral juba lehmade heaolu häiritud ja algab kuumastress. Eestis, kus keskmine suhteline õhuniiskus on suvel umbes 50-60 %, on kriitiliseks piiriks 25°C. Sellistes tingimustes ei ole loomad e...
Mis toimub piimaturul?
Toorpiima kogumine EL-27 riikides kasvas 2020. aasta aprillis 2019. aasta sama kuuga võrreldes 0,8% ehk 107 000 tonni, mille tulemusena oli 2020. aasta kumulatiivne suurenemine + 2,4%.
Aiandusliidu tegevjuht: abi oleks pidanud tulema juba eile
Maasikakasvatajd ootavad rahandusministeeriumi otsust tööjõupuuduse tõttu hävinud maasikasaagi kahjude hüvitamise eest, sest varsti ei ole kahjude hindamine enam võimalik.