HKScani emafirma ostis tehase kinnistu
Rakvere Lihakombinaadi emafirma HKScan ostis Soomes 36 miljoni euro eest kinnistu Vantaas, kus asuvad ettevõtte tehas ja logistikakeskus.
Börs: kriis räsib piimaturgu
Nädala börsiuudised: Euroopa nisuhinnad langesid kahe nädala põhja; piimaturg kõige suuremas kriisis; toorsuhkru hinnad langesid nädala alguses viimase pooleteise aasta madalaima tasemeni; nafta kallines ajaloo kiireimas tempos.
Jaanus Marrandi: võib tekkida raskusi loomade hooldamise ja kevadkülviga
Järvamaa ettevõtjad kannatavad sarnaselt teistega ja mingit imevitsa Eesti südames tegutsevatel tööandjatel pole, tõdes Järvamaal piima ja teravilja tootva osaühingu Estonia nõukogu esimees ja ekspoliitik Jaanus Marrandi.
Olle Horm: käib soojendus suuremaks kriisiks
Valgas asuva lihatööstuse Atria juht Olle Horm tunnistas, et teadmatus ajab teda hulluks. Kriisi mõju on tema hinnangul Atriale väiksem kui teistele ettevõtetele, samas ei varjanud ta, et tunneb hirmu. „Hirm on, et midagi teha ei saa ja teadmatus on see, mis hulluks ajab.“
Silver Kaur: kindlasti peame kriitilise pilguga oma tulu- ja kulubaasi üle vaatama
Toit on hädavajalik, ent valmis tuleb olla ostujõu vähenemiseks, rääkis Läänemaa lihatootja, Rannarootsi Lihatööstuse juht Silver Kaur.
Aron Trumm: tööstuses võib tulla konsolideerumisi ja üleostmisi
„Tõenäosus, et tööstuses toimub konsolideerumisi ja ülesostmisi, on suur,“ ütles Karni brändi kasutava Arke Lihatööstuse tegevjuht Aron Trumm.
Algav fotokonkurss kutsub märkama taimi ja nende olulisust
Maaeluministeerium kutsub osalema taimetervise aasta fotokonkurssil, mille eesmärk on pöörata tähelepanu enda ümber olevale elusloodusele – nii taimedele ja nende viljadele kui ka putukatele ja taimehaigustele ning nende põhjustatud kahjustustele.
Covid-19 mõju põllumajandussektorile on sügav
Vaatamata pandeemiale on EL-i põllumajandustootjad ja ühistud suutnud säilitada kodanike toiduga varustatuse kogu ELis, tagades sellega Euroopa toiduga kindlustatuse. Rõhutame, et EL Toiduohutusameti EFSA kinnitusel ei levi Covid-19 toidu kaudu. Sellest tuleb selgesõnaliselt tarbijaid teavitada.
DeLavali emafirma annetab kriisiabiks 10 miljonit eurot
Tetra Laval Group, kuhu kuulub ka meie piimatootjatele tuttav DeLaval, annetab COVID-19 pandeemiaga võitlemiseks 10 miljonit eurot.
INPUT TRIPLE – uus teraviljafungitsiid, mille tõrjefookuses on jahukaste ja lehelaiksused
Input Triple on UUS fungitsiid tali- ja suvinisule, tali- ja suviodrale, rukkile ja tritikalele. See on fungitsiid, mis kaitseb taimi haiguste rünnaku eest ning omab tugevat ravivat Stopp-mõju juhul, kui haigus on jõudnud taimi enne pritsimist juba nakatada.
Wihuri OÜ on nüüd John Deere-i ametlik edasimüüja Eestis
John Deere-i äritegevuse üleminek Danish Agro ja Wihuri Grupi vahel sai teoks alates 1. aprillist 2020. Ülemineku käigus on Wihuri OÜ omandanud Baltic Agro Machinery OÜ’lt John Deere kaubamärgiga seotud äritegevuse. Wihuri OÜ kaubamärgiks Eesti turul on Wihuri Agri. Wihuri Agri kuulub soome emaet...
Arvo Aller edastas Euroopa Komisjonile liikmesriikide ühispöördumise
Eesti maaeluministri algatusel edastasid 14 Euroopa Liidu liikmesriigi ministrid Euroopa Komisjonile ühispöördumise, milles kutsutakse Euroopa Komisjoni kiirelt tegutsema COVID-19 põhjustatud majanduskahjude vähendamiseks kalandus- ja vesiviljelussektoris.
Künniselts ühendab mitme põlvkonna künnimeistreid, põllumehi ja fänne
Just järjepidevus ja võistukündjate visadus on viinud selleni, et kolmekümne aasta jooksul vaid neljal korral pole Eesti kündjad osalenud maailmameistrivõistlustel.
Indrek Klammer: kui valitsus vajab kriisieksperte, rääkigu põllumeestega
Eestist farmitööliste leidmine on muutunud üha keerulisemaks. Meie inimeste töötahtega on midagi juhtunud ja päris kindlasti ei ole sellel mingit seost nende palgatahtega, selle osas on areng küll väga kiire, kirjutab ERRi uudisteportaalis Indrek Klammer.
Toiduliit saatis valitsusele ettepanekud Eesti toidujulgeoleku tagamiseks
Toiduliit saatis täna vabariigi valitsusele ettepanekud Eesti toidutööstuse kui strateegiliselt olulise sektori jätkusuutlikkuse ja Eesti toidujulgeoleku tagamiseks kriitilise tähtsusega.
Metsaühistu hakkab puiduhakke Narva saatmiseks kasutama elektriliine
Alates 1. aprillist alustavad Elering ja Keskühistu Eramets TÜ ühisprojektiga, mille eesmärk on katsetada puidujäätmete transportimist Narva elektrijaamadesse 330 kV õhuliinide abil.
Advokaat annab nõu: Mida teha, kui ettevõtet kimbutavad makseraksused?
Pankrotihaldurite Kutsekogu esinaine, advokaadibüroo Eipre&Partnerid vandeadvokaat Terje Eipre on kokku pannud artikli teemal juriidilise isiku pankrotid - mida teha, kui ettevõtet kimbutavad makseraksused?
Kuidas maandada taimekaitsevahendite kasutamisega seotud terviseriske?
Igapäevaelus puutume sageli kokku väga erinevate ainetega. Me ei pruugi seda endale teadvustada, sest enamasti ei mõjuta need meid kuidagi. Seda peamiselt seetõttu, et levinumate ja potentsiaalselt ohtlike ainete müük ja kasutus on Euroopa Liidus rangelt reguleeritud. Üheks selliseks näiteks on t...
Esimesed põllutööd 2020. aasta hooajal on saanud alguse
Bioloogilistel taimekaitsevahenditel on oluline roll keskkonnasõbralikus põllumajanduses
Põllukultuuride saagikusele ja saagi kvaliteedi kõrval mängib väga olulist rolli keskkonnasõbralik põllumajandus, mis avaldaks vähimat kahjulikku mõju inimese tervisele, sihtrühmavälistele organismidele ja keskkonnale, kirjutab Põllumajandusameti taimekaitse ja väetise osakonna juhataja Maris Rau...