Algav fotokonkurss kutsub märkama taimi ja nende olulisust
Maaeluministeerium kutsub osalema taimetervise aasta fotokonkurssil, mille eesmärk on pöörata tähelepanu enda ümber olevale elusloodusele – nii taimedele ja nende viljadele kui ka putukatele ja taimehaigustele ning nende põhjustatud kahjustustele.
Covid-19 mõju põllumajandussektorile on sügav
Vaatamata pandeemiale on EL-i põllumajandustootjad ja ühistud suutnud säilitada kodanike toiduga varustatuse kogu ELis, tagades sellega Euroopa toiduga kindlustatuse. Rõhutame, et EL Toiduohutusameti EFSA kinnitusel ei levi Covid-19 toidu kaudu. Sellest tuleb selgesõnaliselt tarbijaid teavitada.
DeLavali emafirma annetab kriisiabiks 10 miljonit eurot
Tetra Laval Group, kuhu kuulub ka meie piimatootjatele tuttav DeLaval, annetab COVID-19 pandeemiaga võitlemiseks 10 miljonit eurot.
INPUT TRIPLE – uus teraviljafungitsiid, mille tõrjefookuses on jahukaste ja lehelaiksused
Input Triple on UUS fungitsiid tali- ja suvinisule, tali- ja suviodrale, rukkile ja tritikalele. See on fungitsiid, mis kaitseb taimi haiguste rünnaku eest ning omab tugevat ravivat Stopp-mõju juhul, kui haigus on jõudnud taimi enne pritsimist juba nakatada.
Wihuri OÜ on nüüd John Deere-i ametlik edasimüüja Eestis
John Deere-i äritegevuse üleminek Danish Agro ja Wihuri Grupi vahel sai teoks alates 1. aprillist 2020. Ülemineku käigus on Wihuri OÜ omandanud Baltic Agro Machinery OÜ’lt John Deere kaubamärgiga seotud äritegevuse. Wihuri OÜ kaubamärgiks Eesti turul on Wihuri Agri. Wihuri Agri kuulub soome emaet...
Arvo Aller edastas Euroopa Komisjonile liikmesriikide ühispöördumise
Eesti maaeluministri algatusel edastasid 14 Euroopa Liidu liikmesriigi ministrid Euroopa Komisjonile ühispöördumise, milles kutsutakse Euroopa Komisjoni kiirelt tegutsema COVID-19 põhjustatud majanduskahjude vähendamiseks kalandus- ja vesiviljelussektoris.
Künniselts ühendab mitme põlvkonna künnimeistreid, põllumehi ja fänne
Just järjepidevus ja võistukündjate visadus on viinud selleni, et kolmekümne aasta jooksul vaid neljal korral pole Eesti kündjad osalenud maailmameistrivõistlustel.
Indrek Klammer: kui valitsus vajab kriisieksperte, rääkigu põllumeestega
Eestist farmitööliste leidmine on muutunud üha keerulisemaks. Meie inimeste töötahtega on midagi juhtunud ja päris kindlasti ei ole sellel mingit seost nende palgatahtega, selle osas on areng küll väga kiire, kirjutab ERRi uudisteportaalis Indrek Klammer.
Toiduliit saatis valitsusele ettepanekud Eesti toidujulgeoleku tagamiseks
Toiduliit saatis täna vabariigi valitsusele ettepanekud Eesti toidutööstuse kui strateegiliselt olulise sektori jätkusuutlikkuse ja Eesti toidujulgeoleku tagamiseks kriitilise tähtsusega.
Metsaühistu hakkab puiduhakke Narva saatmiseks kasutama elektriliine
Alates 1. aprillist alustavad Elering ja Keskühistu Eramets TÜ ühisprojektiga, mille eesmärk on katsetada puidujäätmete transportimist Narva elektrijaamadesse 330 kV õhuliinide abil.
Advokaat annab nõu: Mida teha, kui ettevõtet kimbutavad makseraksused?
Pankrotihaldurite Kutsekogu esinaine, advokaadibüroo Eipre&Partnerid vandeadvokaat Terje Eipre on kokku pannud artikli teemal juriidilise isiku pankrotid - mida teha, kui ettevõtet kimbutavad makseraksused?
Kuidas maandada taimekaitsevahendite kasutamisega seotud terviseriske?
Igapäevaelus puutume sageli kokku väga erinevate ainetega. Me ei pruugi seda endale teadvustada, sest enamasti ei mõjuta need meid kuidagi. Seda peamiselt seetõttu, et levinumate ja potentsiaalselt ohtlike ainete müük ja kasutus on Euroopa Liidus rangelt reguleeritud. Üheks selliseks näiteks on t...
Esimesed põllutööd 2020. aasta hooajal on saanud alguse
Bioloogilistel taimekaitsevahenditel on oluline roll keskkonnasõbralikus põllumajanduses
Põllukultuuride saagikusele ja saagi kvaliteedi kõrval mängib väga olulist rolli keskkonnasõbralik põllumajandus, mis avaldaks vähimat kahjulikku mõju inimese tervisele, sihtrühmavälistele organismidele ja keskkonnale, kirjutab Põllumajandusameti taimekaitse ja väetise osakonna juhataja Maris Rau...
Mahetootjaid ootavad ees muudatused
Maaeluminister Arvo Aller saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega muudetakse mahepõllumajanduse ning taimede paljundamise ja sordikaitse seadusi.
Välismaalaste lühiajaliste töölubade lõppemisel võiks tööjõuna kasutada Eesti elanikke
Eestis töötab ligi 19 300 lühiajalise tööloaga välismaalast, kellest pea 3000 saab maikuuks töötamise luba läbi. Töötukassa andmetel on Eestis üle 39 000 registreeritud töötu. Töötukassa on valmis ettevõtjate tööpakkumisi vahendama ja aitama töötajaid leida.
Börs: nisuhinnad tõusid pea kahe kuu tippu
Nädala börsiuudised: nisuhinnad on viimase kahe nädala jooksul järsult kallinenud; piimaturg stabiliseerus; kakao ja suhkruhinnad jätkuvalt surve all; puuvill kukkus kolmandat nädalat järjest; nafta läheneb 20 dollarile.