Eestis loodud tipptehnoloogia aitab vaimset tervist hoida
Sellest nädalast on eestimaalastele tasuta kättesaadav viimase 10 aasta jooksul Eestis välja töötatud ainulaadne 3D meditatsiooni- ja lõõgastusrakendus Synctuition. Rakendus aitab parandada unekvaliteeti ning vähendada stressi ja ärevust.
Töötasu muutmisel on võtmesõna kommunikatsioon
Seekordse „Teabevara tunni“ külaline on tööõiguse teabevara peatoimetaja, advokaadibüroo LEXTAL partner ja vandeadvokaat Kristi Sild. Saates antakse vastuseid küsimustele, mida on aasta esimestel kuudel teabevara nõuandekeskuses esitatud töölepingu, töötasu ja puhkuse kohta.
Tiina Saar-Veelmaa: tööõnn ei ole ainult hea aja teema
Viimase paarikümne aastaga üles ehitatud inimkeskne juhtimiskultuur teeb vähikäiku, tõdeb psühholoog ja organisatsioonikultuuri disainer Tiina Saar-Veelmaa.
Meist kõigist võiks saada staarid ehk kuidas arendada töötajaid uuel moel
Kõige inspireerivamad on juhid, kes oma peamise ülesandena näevad inimeste arengu toetamist. Väljakutseid selle olulise eesmärgi saavutamisel on palju. Kes peaks hoolitsema ja vastutama inimeste arengu eest ettevõttes?
5 soovitust, kuidas üksiolemise ajal kolleegidega tiimitunnet hoida
Praegune eriolukord, kus inimeste omavahelised kontaktid on viidud miinimumi, esitab mitmeid väljakutseid ka töises suhtluses. Inimesed, kellega varem kohtusid kaheksa tundi päevas viiel päeval nädalas, on nüüd kättesaadavad vaid telefonitsi või näha ekraanil.
PARE korraldas Eesti esimese personalijuhtimise häkatoni
Tänavu veebruaris korraldasid Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor Eesti esimese personalijuhtimise häkatoni, kus viidi kokku ettevõtted, personalijuhtimise eksperdid ja tudengid.
Advokaadi 5 soovitust kaugtöö korraldamiseks
Kuidas tuvastada, et kodus töötav töötaja on ikkagi õige inimene, kas lubada töötajatel kodus töödokumentide printimist, kuidas saavutada tasakaal kaugtöö kontrollimisel, kas kaugtöö puhul tuleb lepinguga panna paika töötaja vastutus ning ka eraldi karistused võimalike rikkumiste eest?
Kriisi ajal tuleb osata enda õiguste eest seista
Koroonakriis tekitab parajat ärevust nii töötajates kui ka tööandjates. Paljud ettevõtted on küsimuse ees, mida teha, kui töö on ootamatult lõppenud. Proovitakse sõlmida erinevaid kokkuleppeid töötajatega, kindlasti ei ole pääsu ka koondamistest.
Meeskonnatöö kompetentside viie komponendi mudel
Organisatsiooni edu võti seisneb pigem tugevas meeskonnas kui staaripõhises talendijuhtimises, mistõttu on efektiivse meeskonnatöö saavutamine organisatsiooni juhtide, sealhulgas personalijuhtide igapäevane ülesanne.
Kas käsunduslepingut tohib muuta ümber töölepinguks?
Vääramatu jõu klauslit ja palga vähendamist ei tohi kasutada kergekäeliselt
Ehkki lepingutes sisaldub sageli nõndanimetatud vääramatu jõu klausel, mis annab õigustuse endale seatud kohustusi mitte täita, tuleks koroonakriisi tõttu raskustesse sattunud ettevõtjal hoolega kaaluda, kas ettenägematud ja temast mitteolenevad asjaolud ei jäta talle tõepoolest võimalusi või on ...
Pipedrive’i personalijuht: muudatuste juhtimise koolitused tulevad nüüd kasuks
Pipedrive’i personalijuht Leelia Rohumaa jagab seekordses loos oma ettevõtte kogemust sellest, kuidas eriolukorras tegutsetud on. Küll virtuaalselt, aga töötajate omavaheline suhtlus ja info vahetamine tundub olevat parem kui eales varem.
Töövaidluskomisjoni istungid aprillis
Tööinspektsioon otsib võimalusi, kuidas aprillis töövaidluskomisjoni istungid jätkuda saaksid nii, et järgitud oleks kehtestatud nõudeid ja istungil osalejate tervise ohutus oleks tagatud. Testitakse ka võimalusi, kas istungeid oleks võimalik teha videosilla vahendusel.
Milline on olnud koroonaviiruse mõju tööelule?
75% inimestest tajub tugevalt koroonaviiruse mõju oma tööelule ja üksnes 25% näeb, et nende igapäevane töökorraldus ja -tingimused on jäänud samaks, selgus CV-Online'i uuringust.
Kollektiivne koondamine vajab hoolikat planeerimist ja asjatundlikku teostust
Ettevõtte likvideerimise, üksuse või osakonna sulgemise või ettevõtte tegevusala muutumise tõttu võib tööandjal tekkida vajadus kogu või suurema osa töötajaskonna töölepingute lõpetamiseks, kuna töötajatele pole võimalik enam senist tööd pakkuda.
Töösuhete ABC kriisi ajal
12.03.2020. a kuulutati Eestis välja eriolukord, mis tähendab seda, et erinevad teenuse osutajad seisid üleöö silmitsi olukorraga, kus ettevõtjal on töötajad küll olemas, kuid tööd ja kliente ei ole. Selleks, et ettevõtjana ellu jääda, tuleb paljudel võtta vastu keerulisi ja emotsionaalselt keeru...
Veebiseminar Kaija Teemägiga: kuidas distantsilt muudatusi juhtida?
Personaliuudised.ee korraldataval veebiseminaril räägib Elisa personalivaldkonna juht Kaija Teemägi sellest, kuidas muudatusi juhtida ja nendega toime tulla, kui kogu töö toimub distantsilt.
Millega arvestada, kui koostad kaugtöö poliitikat?
Kaugtöö poliitika sõltub väga palju konkreetse ettevõtte tegevusvaldkonnast, organisatsiooni kultuurist ja kaugtöö mahust. Pole võimalik koostada kaugtöö poliitika näidisdokumenti, mis sobiks kõigile ettevõtetele. Samas on teemasid, mis peaks kaugtöö poliitika dokumendis kaetud olema, et tööandja...