Eesti hakkab pakkuma diginomaadi viisat
Juuni alguses kiitis riigikogu heaks diginomaadi viisat puudutavad muudatused, mille kohaselt saab Eestist üks esimesi riike maailmas, mis hakkab pakkuma diginomaadi viisat. Lisaks Eesti ettevõtluskeskkonna elavdamisele toovad diginomaadid prognoosi kohaselt Eesti majandusse 36,26 miljonit eurot ...
Kuidas Excelis puhkusepäevi arvutada?
Päris tihti on minult Exceli koolitustel küsitud, kas Exceliga saaks kuidagi arvutada puhkusepäevi – ja ikka nii, et nädalavahetused arvestame sisse ja riigipühad välja. Lühike vastus on – jah, saab. Kuidas, sellest saad lugeda järgnevast loost.
Leppetrahv on hea abinõu ärisaladuse kaitsmisel
Ärisaladuste kaitsmisel on oluline piiritleda konkreetselt ära, mis on ettevõttes ärisaladus ja panna ka lepingutesse leppetrahvid, mis on kõige parem kaitse ärisaladuse lekke vastu.
Millised on kaugtöö rakendamise õiguslikud riskid?
Kaugtöö võimaldamine on praegusel tööturul üks võimalus kaasata häid spetsialiste. See on ühelt poolt nii töötaja kui ka tööandja jaoks paindlik ja ahvatlev võimalus, kuid kätkeb ka riske. Kokkulepped tuleks vormistada kirjalikult, et vältida võimalike vaidlusi, või on need tulevikus abiks võimal...
Suurenenud konkurentsi tõttu on paljud kandideerinud madalamale ametikohale
Töökoha leidmise poolest annab CV-Online'i uuringu järgi veel pikalt tunda turismi, hotellinduse, toitlustuse ja meelelahutuse valdkond, kus on praegu tunduvalt vähem pakkumisi. See paneb inimesi vaatama ka hoopis teise valdkonnna ja oskuste pagasiga tööpakkumisi, ütles turundus- ja värbamisjuht ...
Kuid kodus töötanud inimesed otsivad uut motivatsiooni
Seekordne Äripäeva raadio „Äritehnoloogia saade” keskendub koroonapandeemia piirangute ajal koju suunatud inimeste kogemusele ehk millised mõjud saavad sel olema sellel, kuidas me töötame.
Tööjõukriis lahendati ainult koalitsiooni silmis
Valitsus otsustas eile, 6. juunil, et laseb 31. juulist Eestisse vajaliku hooajalise välistööjõu. Lisaks lubatakse riiki välistudengid, kuid nende töötamise ja elamise tingimused tulevikus karmistuvad.
Töötukassa maksis kolme kuuga töötasuhüvitist ligi 137 000 töötajale
Aprillist juunini määrati töötasu hüvitist 17 472 asutuse 136 709 töötajale, keskmine hüvitise suurus oli 703,2 eurot.
Intervjuu: tervisekindlustus kui väärtuspakkumise uus osa?
Viimasel ajal ja suuresti koroonaviiruse leviku taustal on palju hakatud rääkima sellest, et tööandja väärtuspakkumises tõuseb aina rohkem esile töötajate tervis ja selle kindlustamine. Mis see on ja kui palju või vähe seda kasutatakse? Kuidas asjaga algust teha?
Kuidas jääda silma konkurentsitihedal tööturul?
Viimaste kuude mõjutused on tööjõuturu trende muutnud. Varasem suur tööjõupuudus on kriisi tõttu vähenenud. Kuna töökohti on kas sama palju või vähem kui enne, on kandideerimine paljudele ametikohtadele muutunud tunduvalt konkurentsirohkemaks. Kuidas kandideerimisprotsessis edukalt silma jääda, k...
Tele2 personalijuht: kriis õpetas inimestele usaldust
Üks olulisemaid õppetunde, mida kriis inimestele andis, oli mõistmine, et kohanemine uute oludega on praeguses maailmas võtmetähtsusega. Kuidas aga ettevõttena võimalikult hästi inimeste kohanemisvõimet toetada, arutleb Tele2 personalijuht Sirli Seliov.
Konkurss „Tudengitegu” tuleb taas
Nüüd on võimalik esitada oma karjääriteemaline lõputöö konkursile „Tudengitegu 2020“. Konkurssi korraldab Karjäärinõustajate Ühing.