MÕRVARELVA TEEKOND: vargus Tallinnas, Vene eriteenistused ja mõrv Berliinis
Tallinnast varastatud relv ilmus 21 aastat hiljem päevavalgele kogu maailma tähelepanu äratanud palgamõrvaloos, mille tellimises Saksamaa prokuratuur kahtlustab Vene riiki.
Tallinna Kiirabi saab uue tugikeskuse ja autod
Tallinna Kiirabi avabreedel uue tugikeskuse Põhja-Tallinnas aadressil Manufaktuuri 5. Koos uue tugikeskuse avamisega saabuvad Tallinna Kiirabile kaheksa uut kiirabiautot, kus esmakordselt on Tallinnas kasutusel kiirabi telemeditsiini võimekus.
EKRE uus esileedi Eeva Helme: koduseinte vahel ei ole keelatud erakonnaasju kritiseerida
EKRE värske esimehe Martin Helme kaasa Eeva Helme sõnab intervuus, et on oma mehe seisukohtade ja tõekspidamistega peaaegu alati nõus, kuid ei plaani ise poliitikuks hakata.
MÄLUMÄNG | 10 küsimust karastusjookidest
Õhtulehe veebis ilmub iga päev mälumäng, mille teema oleneb päevast ja meie ümber toimuvast. Kui hästi läheb sul mälumängu lahendamine täna ja kui oled mängu jaganud, siis kas sinu sõbrad saavad hakkama paremini või hoopis halvemini?
Kohus vangistas politseile altkäemaksu pakkunud roolijoodiku
Tartu maakohus on saatnud kaheks kuuks vangi roolijoodiku, kes pakkus politseile kinnipidamise järel süüasjast pääsemiseks 2000 eurot altkäemaksu.
Puudetoetuseta jäetud raskelt haige lapse ema: riik kiusab haigeid inimesi
Sotsiaalkindlustusamet „premeeris“ haige lapse heaolu nimel aastaid pingutanud ja magamata öid veetnud vanemaid tõelise jackpot'iga. Ravimatu haigusega, kuid „liiga tervelt“ lapselt võeti puue ja ühes sellega igakuine toetusraha. „Jah, ma tunnen, et riik karistab mind,“ ütleb lapse ema, kes on po...
GALERII | Serblased mässasid uute piirangute vastu
Pärast president Aleksandar Vučići teadaannet, et viiruspuhang on Serbias taas hoogu võtmas ning seetõttu on vajalik taas inimeste liikumist piirata, eriti pealinnas, üritas vihane rahvamass Belgradis valitsushoonesse tungida.
PÕRR-PÕRR JA RAHA TULEB?! Ralli ajas eestlased ahneks: nädalavahetus korteris – 4000 eurot, majas 8000 eurot!
„Miks te mulle helistate?“ küsib Rally Estonia ajaks majutust pakkuv naine. Ta rendib välja korterit, milles kaks ööd maksab 4367 eurot. Mine üksi või kaksi. „Rallisõprade meelest on eestlased ahned ja tahavad kiiresti rikkaks saada. Mis te arvate, kas te natuke palju ei küsi?“ küsin ma vastu. „M...
„PUUDUTA MIND“ 140. SAADE | Terapeut Katrin Kalvi jagab teiega ainulaadseid Dr Bachi õieteraapia saladusi
Igal nädalal kostitame sind põneva veebisaatega „Puuduta mind“, kus külalisteks on nõiad, šamaanid, ravitsejad, ufoloogid, haldjad, elukunstnikud, teadlased, koolitajad, hüpnotisöörid ja paljud teised põnevad persoonid. Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali...
Vormsi lähedal kukkus purjeka kapten üle parda, meest ei ole seni leitud
Kella 12.50 ajal juhtus õnnetus Vormsist kirdes Savinovi madalal, kui purjeka kapten kukkus üle parda. Sündmusele reageerisid nii PPA laevastik, Kärdla merepäästjad kui ka lennusalga kopter. Meest ei ole seni leitud, teatas politsei.
SAATANLIK SERPENTIIN: Eesti reka sõitis Norras mitu korda kraavi, juht peab trahvi maksmiseks isikliku auto maha müüma
Eesti firma veok sõitis teisipäeva õhtul Norra kitsal mägiteel kraavi, kuna selle vene keelt kõnelev juht usaldas pimesi GPSi. Masin õnnestus küll teele tagasi saada, kuid pikka pidu mehel polnud, sest peagi ootas teda ees juba järgmine avarii!
Seisukoht | Väikesed jäävad ellu
See suvi on teistsugune: aastaid pole suveüritusi ja festivale olnud nii vähe kui tänavu. Otsi teisi lausa tikutulega taga.
Seisukoht | Maasikamagus emakeel
Eesti keel lubab endaga pidada palju lustakaid sõnamänge. Näiteks kui maaeluminister küsib „Millest on kahju?“, siis tema eelneva jutu kontekstis saab seda võtta kui uurimist, kas maasikakasvatajad tõesti kannatasid valitsuse tegevusetuse pärast või on marjad mädanema pannud vihm ehk Eesti ilma p...
Juhtkiri | Suur tükk ajab suu lõhki?
Mida saab 6550 euro eest? Natuke juurde makstes võiks koroonakriisi tõttu reisinälga jäänud eestlane selle raha eest koos kaaslasega novembris kümneks päevaks Jaapanisse põrutada. Kes nii kaugele reisida veel ei julge, võiks veeta sügisel üheksa päeva Euroopa kalleima linna Genfi viietärni luksus...
JUMALA VASTU KOHTUSSE: satanistid ähvardavad osariiki hagiga
Mississippi osariiki ähvardab kohtuhagi, sest  kohalik satanistlik tempel ei ole nõus osariigi lipu uue disainiga, millesse on kaasatud kristlik sõnum.
TORM BELGRADIS: serblased mässavad uute piirangute vastu
Serbia pealinnas Belgradis said parlamendihoone ees toimunud protestil mitmed inimesed vigastusi. Rahumeelselt alanud meeleavaldus kasvas kiirelt vägivaldseks mässuks, kus kannatajaid mõlemal poolel.
RASKE RAUD! Britid laenasid logistikaga kimpus Eesti eriüksusele oma Šaakalid
Malisse missioonile suundunud Eesti kaitseväe eriüksuslased liiguvad transpordiprobleemide tõttu kaugel Aafrikas ringi Briti masinatega. Ühendkuningriikide kaitseministeerium laenab eestlastele neli Jackal 2 ehk maakeeli Šaakali sõiduvahendit.
Mart Soidro | Aeg on edasi läinud
22. juunil, vahetult enne Võidupüha ja jaanipäeva ilmus meie ajakirjanduses kaks tähelepanuväärset ja suurt kõlapinda leidnud artiklit, mis andsid aasta kõige lühemal ööl jutuainet paljudes seltskondades. Eesti Päevalehes ilmus Raimo Poomi ja Kärt Anvelti „Ülestõus välisministeeriumis. Kurnatud j...
ÜLIKOOLIDE VASTUHAKK: Harvard ja MIT läksid riigi vastu kohtusse
USA immigratsiooniameti otsus veebiõppel olevad välistudengid kodumaale tagasi saata on paljude arust hooletu ja ennatlik. Kaks USA ülikooli on otsuse üle ka riigi vastu hagi esitanud.
Vormsi lähedal kukkus purjeka kapten üle parda
Kella 12. 50 ajal juhtus õnnetus Vormsist kirdes Savinovi madalal, kui purjeka kapten kukkus üle parda, teatas politsei.
Briti palgasõdur: elame nagu rokkstaarid, kuid sellega kaasnevad tohutud riskid
Endine Walesi kaardiväelane avaldab, et Briti sõdurid lahkuvad sõjaväest eraõiguslikesse sõjaväeettevõtetesse, sest sealne tulus töö teeb mõnedest suisa pühapäevamiljonärid.
LIIKLUSROIM? Lasnamäe surmaavariis osalenud kihutajaid ähvardab mõrvasüüdistus
Saksamaal hiljuti jõustunud kohtuotsusel on kaugeleulatuv mõju: Tallinnas kaks inimest surnuks sõitnud Isa Khalilovit ja temaga võidu kihutanud teise auto juhti võib oodata süüdistus mõrvas. Samas rõhutab prokuratuur, et praegu kahtlustatakse neid liikluskuriteos ja lõplik otsus sünnib alles pära...
JÄÄSAURUSED?: Alaskalt leiti jälgi kohalikust sauruseliigist
Teadlased avastasid Põhja-Alaskast 70 miljoni aastase saurusefossiili, mis viitab nende elutsemisele Arktikas. Jaanilinnuga võrreldava sauruse leid on selle tõestuseks.
OTSE | Valitsuse pressikonverentsil vastavad küsimustele Ratas, Aller, Aeg ja Aas
Valitsuse iganeljapäevasel pressikonverentsil osalevad täna peaminister Jüri Ratas, maaeluminister Arvo Aller, justiitsminister Raivo Aeg ning majandus- ja taristuminister Taavi Aas.
Peaminister: piirangud suurüritustele leevenevad
Valitsuse iganeljapäevasel pressikonverentsil osalevad täna peaminister Jüri Ratas, maaeluminister Arvo Aller, justiitsminister Raivo Aeg ning majandus- ja taristuminister Taavi Aas.
Eesti kingitus Ukrainale leiab idas teravat vastukaja
Kolmapäev tõi uudise, et Eesti saadab Ukraina armeele 2400 Makarovi püstolit. Venemaa saatkond Eestis naeruvääristas kingitust. See andis aga omakorda Ukraina kõrgele diplomaadile võimaluse tuua välja venelaste silmakirjalikkus.
KÄE SURUMINE VÕI VÄÄNAMINE: „mustalt“ töötavad noored on jätkuvalt tööandjate meelevallas
Sotsiaalameti andmete järgi on endiselt umbes viiendik alaealistest noortest „mustalt“ tööl. Osa nendest on sõprade või lähedaste heaks tehtud lihtsad tööotsad. Lisaks on ka tööandjad hakanud mõistma, millised tööd alaealistele sobivad. Siiski kannatavad paljud noored ebaseadusliku töölepinguga k...
Intriigid Hiiumaal: endise vallavanema prouat kahtlustatakse spordikooli raha kuritarvitamises
SA Hiiumaa spordikooli juhatus esitas politseile kuritööteate endise juhatuse liikme Kristi Linkovi kohta, kes tagandati päevapealt. Linkov ise leiab, et see oli täiesti ebaõiglane.
MÄLUMÄNG | Mida vaadata suvisel Harjumaal?
Õhtulehe veebis ilmub iga päev mälumäng, mille teema oleneb päevast ja meie ümber toimuvast. Kui hästi läheb sul mälumängu lahendamine täna ja kui oled mängu jaganud, siis kas sinu sõbrad saavad hakkama paremini või hoopis halvemini?
UUS HÄDA: Läti saadab Eestisse tulevad Ukraina töötajad enda piirilt tagasi
„Kuna valitsuse poliitilise otsustamatuse tõttu ei lubatud marjakorjajaid riiki sisse, siis on igati loomulik, et riik kompenseerib tekkinud kahju,“ leiab Eesti põllumajandus-kaubanduskoja juhatuse liige Vahur Tõnissoo, kelle sõnul jäi tänavu korjamata umbes kolmveerand Eestis valminud maasikasaa...
SUUR TÜLI OSTUSUMMA PÄRAST: endine ülemsootska ja tarbijate ühistu juht annavad vastastikku tuld
„Otsus 96 liikme väljaarvamise kohta tehti juba märtsis ja neist ainult neli esitas selle vastu vaide. Rein Järvelill võiks endale selgeks teha ühistulise kaubanduse põhimõtted, sest kui ta oma ühistu kauplustest ei osta, siis mis mõte on olla ühistu liige. Põhikiri on täitmiseks sarnaselt seadus...
Jaapani üleujutuste tõttu on surnud ligi 60 inimest
Jaapan on hädas tihedate vihmasadude ja nendest tulenevate uputustega. Praeguseks on elu kaotanud vähemalt 58 inimest.
Juhtkiri | Maasikahäving jääb maksumaksja kanda?
Mitme ebasoodsa kokkulangevuse tõttu on suur osa kodumaise maasika kasvatajatest jõudnud olukorda, kus põllule jäi mädanema umbes 75–80% saagist. Marjakasvatajate mure vajalike töökäte leidmisel on laialt kajastatud; õnnetuseks jäi ka korjamisperiood üürikeseks, kui jaanipäeva-eelne kuumus küpset...
Soome politsei kahtlustab välisministrit võimu kuritarvitamises
Politsei kahtlustab Soome välisministrit Pekka Haavistot võimu kuritarvitamises ja koostööst keeldumises, vahendab Helsingin Sanomat.
Kristi Saare | Kodulaenu võttes jäta rasedakõht koju
Perele saabub rõõmus uudis – oodata on beebit! Mees ja naine vaatavad senises kodus kriitilise pilguga ringi ja avastavad, et hälli eriti kuskile mahutada pole ja lapsel võiks ju tulevikus oma tuba olla. Äkki kolida? Parem praegu kui siis, kui laps juba sündinud ja ees on unetud ööd?
VANGERDUSED ÕHUS: Leedu ostab ameeriklastelt Black Hawke, Eesti õhuvägi saadab viimasedki helikopterid pensionile
Kui Eesti õhuvägi jääb selle aasta lõpuks üldse ilma helikopteriteta, siis meie liitlased Leedust teevad suurostu: ligi 340 miljoni euro eest soetatakse Black Hawk helikopterid ja nendega kaasnev relvastus.
Kakupoeg on liiga seksikas? Facebook eemaldas linnuvideo
25 naist süüdistavad Pariisi grafitikunstnikku vägistamises
25 naist esitasid teisipäeval prokurörile ühise kaebuse, väites, et  väidetavad vägistamised ja seksuaalsed rünnakud toimusid viimase 11 aasta jooksul.
Riigikogu ultimaatum Priit Hõbemäele: lahku Kuku raadiost või kutsume su ERRi nõukogust tagasi!
Kui alles maikuus rahvusringhäälingu nõukokku valitud Priit Hõbemägi soovib seal jätkata, peab ta lahkuma Kuku raadio saate „Keskpäevatund“ eesotsast. Sellise kahvli ette seab meediategelase riigikogu kultuurikomisjon. Hõbemäel on valiku langetamiseks aega riigikogu sügisistungjärgu alguseni.
OOTAMATU KÜLALINE: meetripikkune madu helistas uksekella
Uksekella helina peale vaatama läinud meest tabas üllatus, kui külalise asemel tahtis majja siseneda hoopis 122 sentimeetrine maisi-roninastik.
TASA JA TARGU: Euroopa suurim bussifirma FlixBus hakkab Eestist sõitma esialgu kord päevas ja vaid Tallinnast-Pärnust
Aasta algul sai kokku 32 riigis opereeriv Flixbusi ettevõte majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt loa sõita Tallinnast Berliini, Prahasse ja Varssavi. Pärast koroonaaega pistetakse varbad siinsel turul vette vaid Lätit ja Leedut läbival Varssavi liinil.
RATSA RIKKAKS: Soome pätid varastavad Eesti pangaautomaatide kaudu sadu tuhandeid eurosid
Soome politsei annab teada petuskeemist, mille kaudu on üle lahe inimestelt välja petetud juba üle 200 000 euro. Ainuüksi viimasel nädalavahetusel tegid Soome kriminaalid Eestis sularahaks ligi 20 000 varastatud eurot!
NOOLTERAV VAIDLUS: kas vibuga küttimine paneks metskitsed asjatult valudes piinlema?
Eesti Vibukütid tahavad tulevikus jahtida metskitsi vibuga, kuna ulukite arvukus on suur ja nad põhjustavad liiklusõnnetusi. Loomakaitsjad leiavad, et vibuga küttimine ei aita metskitsede arvukust ohjata, suurendab jahipraaki ja põhjustab loomadele liigselt kannatusi.
„JÄRGMINE PEATUS“ | Eesti vabatahtlik Venemaal: noored istuvad Revolutsiooni väljakul Lenini kuju all ja teevad Tiktoki videoid
Tänase saate külaline Heliis Nemsitsveridze loobus oma tööst Eestis ja läks Venemaale vabatahtlikuks.
Sõbrad meenutavad Eestis surnud briti sõdurit: ta oli tõeline sõber ja väga püüdlik isa
Suurbritannia kaitseministeerium teatas, et pühapäeval, 5. juulil suri Eestis viibinud sõdur Sam Brownridge. Sõduri lähedased ja ametikaaslased meenutavad teda kui tõelist sõpra ja püüdlikku isa.
RAIPEHAIS MATAB HINGE! Paldiski elanikud kurdavad: „Keegi rikastub kõigi meie tervise arvelt.“
Paldiski ja ümberkaudsete asumite elanikke lämmatab juba paar aastat võigas hais. 2018. aastal avatud kalajahutehasest hoovav lehk oli alguses talutav, ent viimastel kuudel muutus hingematvaks. Jaanipäevast on tehas õnneks suvepuhkusel, ent avab sügisel taas uksed.
MILJONIPETTUS: Eestist Saksamaale saadetud õlu ja vein ilmusid Grossi poodide lettidele
Staažikas majanduskurjategija Dmitri Polonski mõisteti süüdi kahemiljonilises maksupettuses. Skeemi keskmes oli ebaseaduslik õlleäri. Saku ja A. Le Coqi tehased tootsid üle miljoni liitri kesvamärjukest, mis tuli viia Saksamaale. Tegelikult müüdi joogid hoopis janustele Eesti tarbijatele.
Hüvasti, linnasüda! Tallinna Televisioon ja linnalehed kolivad Balti jaama lähedusse
Tallinna meediaimpeeriumi hakatakse edaspidi haldama Balti jaamast. Pealinn rendib Tallinna Televisiooni (TTV) ja munitsipaalajalehtede välja andmiseks büroopinda Toompuiesteel paikneva Shnelli ärimaja kuuendal korrusel ja tasub selle eest igakuiselt üle 19 000 euro.
Aivar Mäe saab töölepingu peatamise ajal 60% ulatuses palka
Rahvusooper Estonia nõukogu sõlmis peadirektor Aivar Mäega lisalepingu, milles on kirjas, et Mäe ei täida 3. septembrini oma tööülesandeid ning tema palk moodustab 60% tema senisest keskmisest palgast, kirjutab Eesti Ekspress.
„Ma igatsen Anjut“: Hollandi lastekaitse võttis paatmajas elavalt eestlannalt tütre
Eesti kunstnik kolis koos nelja-aastase lapsega Amsterdami lähedal paatmajja ja lastekaitse viis lapse ära.