OOTAMATU: Bronxi loomaaia tiigril tuvastati koroonaviirus
New Yorgis asuva Bronxi loomaaia elanik Nadia kuulutati esimeseks tiigriks, kes andis positiivse koroonaviiruse proovi. Õnneks on loom paranemas, kirjutab CNN.
KINDLUSTA TARGALT | 9 liikluskindlustusega seotud soovitust eriolukorra ajal
Eriolukord on muutnud igapäevaelu – paljud meist töötavad ja õpivad kodus. Samas liikluskindlustus kehtib ja kõik kindlustusandjad jätkavad kahjude hüvitamist ka eriolukorras. Kuna autoomaniku jaoks on liikluskindlustus kohustuslik, koondas Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) üheksa liikluskindlu...
Haridustöötajad: riigikogu otsustusõiguse vähendamine hariduses pärast eriolukorra lõppu on lubamatu
Pühapäeval pöördusid 224 õpetajat, õppejõudu, kuraatorit, teadurit ja õpetajakoolituse tudengit  Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate seltsist riigikogu poole, kuna nad peavad lubamatuks eriolukorda ära kasutades vähenda riigikogu otsustusõigust haridusküsimustes ka pärast eriolukorra lõppu.
LIIKLEJATELE KASULIK: sellest nädalast alustatakse mitmel maanteel teetöödega
Siseminister määras päästeameti juhile preemia
Siseminister Mart Helme käskkirjaga on määratud päästeameti peadirektorile Kuno Tammearule 3300 euro suurune preemia.
Õigusteadlane: karantiinis olijat saab jälgida privaatsust rikkumata
Tartu ülikooli õigusteaduskonna professori Jaan Ginteri (pildil) kinnitusel saab karantiinis olijaid põhimõtteliselt jälgida ka kellegi privaatsust rikkumata: tehniliselt on võimalik panna arvutisüsteemi asukohad, kus karantiinis olijad peaksid viibima, kuna oma asukoha peaks iga karantiini paigu...
Koroonaviirust ära kasutavad petised pakuvad kallist koristusteenust
Politsei hoiatab Saaremaal  tegutsevate petiste eest, kes proovivad koroonaviirusesse nakatunutele pakkuda kallist koristusteenust.
MÄLUMÄNG | Kas oled lugenud „Väikest printsi“?
Õhtulehe veebis ilmub iga päev mälumäng, mille teema oleneb päevast ja meie ümber toimuvast. Kui hästi läheb sul mälumängu lahendamine täna ja kui oled mängu jaganud, siis kas sinu sõbrad saavad hakkama paremini või hoopis halvemini?
Briti peaminister Boris Johnson viibib koroonaviiruse tõttu haiglas
Briti peaminister viidi peale koroonasümptomite käes kannatamist haiglaravile. Johnson teatas juba üle nädala tagasi, et tal on koroonaviirus.
Elizabeth II sõnum oma rahvale
Pühapäeva õhtul kell 20 kohaliku aja järgi kandsid kõik Briti tele- ja raadiojaamad ning sotsiaalmeediakanalid üle kuninganna Elizabeth II kõne.
MAA-APTEEGID SULGEVAD UKSI REFORMIDEST SÕLTUMATA: Varstu ja Hargla läksid kinni, kuna inimesi jääb külades ja alevikes lihtsalt vähemaks
Kui apteegireformi tõttu sulges hulk apteeke uksed linnades, siis maapiirkondades suletakse apteeke ka siis, kui nende omanik on proviisor.
KOROONAST TINGITUD HIRM JA ÄREVUS: „Kas mina ja mu lähedased jääme terveks? Kui kaua see veel kestab?“
Koroonaviirusepuhanguga seotud hirm ja teadmatus tuleviku ees tekitavad ärevust ning stressi. Suurem osa tuleb muremõtetega toime omapäi, kuid on ka neid, kelle vaimne tervis pole nii tugev ja kes vajavad tuge, et keerulisel ajal ning pärast seda ellu jääda. Kuidas nad saaksid end aidata?
Riigikohus päästis narkoparunid eluaegse vangistuse hirmust
Kergemat karistust soovivad narkoärikad võivad nüüd kohtule esitada dokumente oma kulude kohta – näiteks Kolumbiast kokaiini toomiseks soetatud lennupiletid, “töötajate” palk, autoliising või keldris kanepi kasvatamisele kulunud elekter.
Konfidentsiaalne raport paljastab: terviseamet nägi viiruse levikut detailideni ette juba 2018. aastal
2018. aastal valminud, seni vaid asjassepuutuvate riigiametnike silmadele mõeldud epideemiaohtu käsitlev riskianalüüs nägi hirmutava täpsusega ette seda, mis tänaseks juhtunud on. Paljuski on praeguseks realiseerunud halvimast stsenaariumist halvemgi.
Juhtkiri | Õpetajad pelgavad põhjusega
Ajal, kui lõpuklasside õpilased ning nende vanemad ja õpetajad ootavad pikisilmi selgust, kas ja kuidas saavad tänavu toimuma eksamid ning sisseastumine gümnaasiumisse, ülikooli või kutsekooli, oleks justkui mõistlik, et riigivõim haarab ohjad otsustavalt enda kätte ja kehtestab koolide lõpetamis...
Vanavanaema tervenes koroonast, sest armastab džemmiga leiba süüa
99aastane Rita Reynolds (pildil) on ilmselt vanim inglane, kes tervenes pärast koroonaviirusega nakatumist.
Kas Hiina valetab koroonasurmade arvu kohta? Peale kriisi on katkestatud 21 miljonit mobiilside paketti
Wuhani matusebüroodesse toodavad massilised tuhaurnide kogused ja riigis katkestatud mobiilside paketid on hakanud tekitama küsimusi, kas Hiina varjab tegelikku koroonasurmade arvu. Maailm kahtlustab seda juba ammu, USA salajane luureraport kinnitab andmete võltsimist väidetavalt veelgi.
Viirusepaanikas mees tappis arstist kallima
„Ma tapsin ta! Lorena nakatas mind koroonaviirusega!“ karjus mehehääl läinud teisipäeva varahommikul Sitsiilias Messina politseijaoskonnas telefoni. Kui korravalvurid kohale jõudsid, leidsid nad mehe põrandalt läbi lõigatud randmesoontega.
Covid-19: palehigis otsingud vaktsiini leidmiseks
16. märtsil tungis süstal Seattle'is Jennifer Halleri käsivarde. Kahe lapse ema on esimene inimene maailmas, kes lubas vabatahtlikult enda peal katsetada koroonaviirusega võitlemiseks mõeldud vaktsiini  mRNA-1273. Selle töötas välja Kaiser Permanente terviseuuringute instituut. Talle järgnes kolm...
SÜDAMLIK JÄRELEHÜÜE: ämm pidi olema hooldusel kolm nädalat, tagasi saime urni tuhaga
Saarlane Ly Humal kirjutas emotsionaalse järelüüde oma ämmale, Salme Rosalie Humalale, kes oli Eesti kolmeteistkümnes koroonaohver.
FOTOD | Karulaugu aeg on käes, usinamad juba varuvad!
Iga kevade oodatuim aeg on see, kui esimesed karulaugulehed nina mullast välja pistavad. Kel endal aeda pole, kus karulauk kenasti kasvada saaks, on juba ammu välja nuhkinud kohad, kus see mõnusalt küüslaugumaitseline taim looduslikult kasvab.
Andrus Karnau: valitsus on asunud teostama rahvuspuhtuse programmi
"Töötute välismaalaste kiire väljasaatmine on koht, kus tekib küsimus, kas see on nüüd majanduslik või poliitiline meede teostamaks osade erakondade suurt unistust, et Eestist saaks monorahvuseline rahvusriik, kus teisi inimesi ei ela ega tööta," küsis pühapäevases Raadio2 saates "Olukorrast riig...
VIDEO | LIIGUTAV HETK: terve tänav tuli parameedikule plaksutades tänu avaldama
Inglismaal Basingstoke linnas tuli terve tänavatäis rahvast välja, et plaksutades avaldada tänu tööle tõttavale parameedikust naabrile.
SÜNNIPÄEVAGALERII | Palju õnne, Heidy Tamme!
Täna tähistab oma sünnipäeva eesti laulja ja muusikapedagoog Heidy Tamme! Aastatel 1967–1983 töötas ta Eesti Filharmoonias solistina. Aastatel 1967–1969 laulis ta ansamblis Laine. Ta osales ka ETV laulusaates "Horoskoop". Heidy Tamme on muu hulgas esinenud koos ansamblitega Vana Toomas ja Sinilin...
Koroonakriisitõttu võivad osad toidukaubad kas kallineda või lausa otsa saada
Toiduhinnad võivad varsti tõusta, sest suvised hooajatöölised ei saa näiteks Soome ega ka Eestisse tulla. Seega saavad farmid vähem toota, ning osad kaubad võivad lausa otsa saada.
Islandi laborite avastus: lausa pooled koronaviirusesse nakatunud on asümptomaatilised
Tänu sellele, et Island viib koroonaviiruse teste suuremahuliselt läbi, mõistavad ka teised riigid haigust paremini. Ekspertide sõnul on koroonaviiruse mõistmiseks kõige olulisem põhjalik testimine.
Prantsusmaal hukkus pussitamise tagajärjel kaks inimest
Prantsusmaa võimude sõnul hukkus Lõuna-Prantsusmaal pussitamise tagajärjel kaks inimesti ning vigastada said veel vähemalt neli.
GALERII | Kuidas rakendavad kauplused laupäeval kehtima hakanud reegleid?
Laupäevast hakkas kehtima uus eriolukorra korraldus, mille kohaselt peavad kauplused vajadusel piirama teenindussaali külastajate arvu, et inimesed saaksid järgida 2+2 reeglit. Ühtlasi peavad poed tagama vajaliku kahemeetrise vahe ka poest väljaulatuvas järjekorras ning tagama desovahendid.
BLOGI | Eestis on koroonaviirus diagnoositud rohkem kui tuhandel inimesel, Kuressaare haigla avas neljanda COVID19 osakonna
Eriolukord Eestis keshtib kolmandat nädalat. Valitsus on sulgenud kaubanduskeskused, avatuks jäävad toidupoed ja apteegid. Keelatud on üle kahe inimesega kohtumised avalikus kohas. Liikumispiirangu rikkumise eest on võimalik määrata sunniraha 2000 eurot.
KOROONAVIIRUS MAAILMAS: üle 1,1 miljoni diagnoositud juhtumi, rohkem kui 60 000 surnut ja ligi 236 000 tervenenut. Rootsi leebed meetmed saavad karmi kriitikat
Viimaste andmete põhjal on maailmas koroonaviirus diagnoositud rohkem kui 1,1 miljonil inimesel ning see on nõudnud vähemalt 60 375 inimese elu. Viiruse on seljatanud ligi 236 000 inimest. Natukenegi positiivsuse poole liigub olukord Hispaanias, kus hukkunute arv langes teist päeva järjest, samas...
Indias sündinud kaksikud said nimeks Corona ja Covid
Paljud vanemad soovivad lastele nime pannes olla originaalsed ja loomingulised. Üks India pere viis asja aga hoopis uuele tasemele - nende hiljuti sündinud kaksikud said nimeks Corona ja Covid.
OTSE | Terviseamet ja Jaak Aab annavad olukorrast ülevaate
Täna kell 12 toimuval igapäevasel asutusteülesel pressikonverentsil annavad viimastest koroonaviirusega seotud arengutest ülevaate terviseamet kriisistaabi juht Ragnar Vaiknemets, riigihalduse minister Jaak Aab, Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna juhataja Jako Salla ning...
METSIK LÄÄS ISIKUKAITSEVAHENDITE TURUL! Sakslased süüdistavad USA-d moodsas piraatluses
Kui Eesti juhid on isikukaitsevahendite turu olukorrast rääkides kasutanud väljendit sõjaolukord, siis sakslaste sõnul käitub USA hoopis Metsiku Lääne seaduste järgi.
JUBA HÄDAS! Kohus algatas T1 kaubanduskeskuse omaniku saneerimismenetluse, võlg ulatub miljonitesse
Harju maakohus algatas reedel T1 Mall of Tallinn keskuse omanikfirma AS Pro Kapital Grupp tütarettevõtte Tallinna Moekombinaadi saneerimismenetluse makseraskuste ületamiseks ja võlakoorma ümber korraldamiseks.
MÄLUMÄNG | Robert Downey juunior ja „Raudmehe“ filmid
Õhtulehe veebis ilmub iga päev mälumäng, mille teema oleneb päevast ja meie ümber toimuvast. Kui hästi läheb sul mälumängu lahendamine täna ja kui oled mängu jaganud, siis kas sinu sõbrad saavad hakkama paremini või hoopis halvemini?
Margus Punab: „Tavaelu taastamiseks peame teadma, kui paljud on juba koroona suhtes immuunsed.“
„Me teame juba, et koroona läbi põdenud inimesel tekivad antikehad, mis suure tõenäosusega annavad talle immuunsuse, kaitsevad uuesti nakatumast,“ arutleb doktor Margus Punab. Tema meelest tuleks alustada testimist antikehade suhtes ja viirusega kokkupuutest tervenenud peaks vaikselt tavaellu naa...
Roolijoodik sõitis purjutanud sõpra otsides ise politseisse
Lõuna prefektuuri piirivalvurid pidasid Setomaal paari tunni jooksul kinni kaks roolijoodikut, kellest üks sõitis ise napsikaaslast otsides kordonisse kohale.
KUI PALJU EESTLASED KRIISIAJAL JOOVAD? Ühed tunnistavad, et nüüd alkohol üldse ei isuta, teised ütlevad vastupidist: see aitab lõdvaks lasta!
Viinakurat pole kuhugi kadunud ka eriolukorras. „Joon oluliselt rohkem. Läti konjakid on kapist võtta,“ ütleb Andres. Seevastu on ka neid, kes on jätnud  joomise maha. „Kui pimedal ajal oli vähemalt üks klaas veini ikka päevas normaalsus, siis nüüd ei isuta üldse,“ tunnistab Terttu.
„KOLMAS POOLAEG“ | Segased ajad jalgpallis. Mis saab edasi?
Õhtulehe jalgpallipodcastis „Kolmas poolaeg“ vaatasid vuti segastele aegadele otsa ajakirjanikud Kaarel Täll ja Eigo Kaljurand.
Kas töötukassa toetusega võib kellegi palk hoopis tõusta?
Üks ettevõte teatas sel nädalal, et vähendab töötajate palku 30 protsendi võrra, kuid pärast töötukassalt palgakompensatsiooni saamist jääb töötajate palgakärbe ainult 15 protsendi kanti ja teoreetiliselt võivad mõne firma töötajad saada palka isegi rohkem kui enne kriisi saabumist.
Raha vähe? Säästa! Nõuandeid keerulisel ajal toimetulekuks
Praegu ei tea meist keegi, mis saab homme. Üks on aga kindel: esimesed palgakärped ja koondamised on juba toimunud ning kardetavasti ei jää need ainsateks.
Hiire nägu võib väljendada nii tülgastust kui ka mõnu
Max Plancki neurobioloogiainstituudi teadlased avastasid, et nagu inimestel, saab ka hiirtel eristada mitmeid näoilmeid.
Juhtkiri | Eriolukord ei saa olla kriitikavaba
On selge, et praegusest koroonaviirusest põhjustatud kriisist veame välja vaid ühiste jõududega. Igaühe panus loeb, kusjuures äraspidisel kombel tähendab see, et võimalikult suur osa meist midagi ei teeks, püsiks kodus ja hoiduks kontaktidest. Samas on see vaikelu näiline, kui tööd tehakse koduko...
VIDEO | Tbilisi tänavad meenutavad kummituslinna
31. märtsil Gruusia pealinnas Tbilisis koroonaviiruse tõkestamiseks kehtestatud komandanditund on tänavad muutnud inimtühjaks.
„Kas sa tahad surra, kuradi kaabakas?“ | Austraallase üheksa päeva Põhja-Korea uurijate küüsis
Totalitaarse Põhja-Korea pealinna Pyongyangi ülikoolis õppinud austraallane veetis üheksa päeva salapolitsei käes, kus ta pidi tunnistama üles oma olematud kuriteod. Sellele vaatamata suudab mees ülekuulajaid nüüd inimlikult mõista.
GALERII | Ei liha ei kala: aprillikuu esimene reede üllatas äikese ja lumega
Ööl vastu 3. aprilli võis mitmel pool üle Eesti näha aknakardina taga välkumas piksenooli ja taevast kostmas kurjakuulutavat mürinat. Heitlik ilm jätkus reede päeval kui tunni jooksul vaheldusid kevad, talv, suvi ja sügis.
Ettevalmistused epideemiaks: Tallinnas otsitakse kohti välihaiglatele
Kuigi vajadust veel ei ole, tehakse strateegilisi ettevalmistusi, et Tallinnasse saaks püstitada välihaiglaid. „Projekteerimise töörühm alustas täna tööd, tulemused selguvad lähinädalate jooksul ja selle tulemusena valitakse välja sobivaim lahendus,“ ütles Õhtulehele terviseameti kriisistaabi med...
NÄDALA KOKKUVÕTE | Koroonatähe all: määrati esimesed 2+2 rikkumise trahvid ja Kuressaares avati välihaigla
Õhtuleht võtab kokku selle nädala kõige olulisemad ja huvitavamad uudised.
Kuidas turgutada immuunsust, et astuda vastu viirustele?
Talv ja kevad on alati olnud perioodiks, mil viirused levivad ning inimesed haigestuvad. See kevad on aga saabunud hoopis teistmoodi – meid kimbutab kole koroonaviirus. Kuidas enda immuunsust turgutada, et haigustele hoogsamalt vastu astuda? Vastuseks võivad olla marjad.
Kodutu mees koroonakriisis: ega viirus küsi, kas sa oled rikas või vaene
Kodutu Toomas tunnistab, et eriolukord mõjutab ka teda. Elukorraldus on muutunud keerulisemaks: kui tahad ennast pesta, tuleb seda teha tanklas külma aknapesuveega.