MASKIRASSISM: osa inimesi lõbustab end maskikandjaid mõnitades
Ajal, mil suur osa meist annab endast kõik, et jääda terveks ja mitte nakatada teisi, kandes maske, pestes sageli käsi ja püsides võimalusel kodus, leidub selliseidki, kellele on maailmas toimuv üks suur nali. Kaitseklaasi taha varjunud ning maske kandvatele klienditeenindajatele pole võõrad ei n...
KOROONAVIIRUSE LEVIK: 201 riiki, 823 000 nakatunut, 40 633 surnut ja 174 300 tervenenut. Hispaanias kurb rekord
Koroonaviirus Sars-CoV-2 levib 200 riigis. Ametlikel andmetel oli teisipäeva õhtuks nakatunud 823 000 ja surnud 40 633 inimest. Viiruse põhjustatud haigusest Covid-19 on paranenud 174 300 patsienti. Nakatunuid on kõige rohkem USAs – 174 750. Hispaanias suri ühe päeva jooksul 849 patsienti, mis on...
KURIOOSNE KORRUPTSIOONILUGU KAITSEVÄES: mereväest „kõrvale pandud“ laevade varuosad müüdi mereväele tagasi
Riigiprokuratuur süüdistab endisi mereväelasi Tõnu Lemberit ja Jaas Vokki rohkem kui 200 000 euro omastamises.
Putinil kätt surunud arst nakatus koroonaviirusega
Venemaa president külastas 24. märtsil Kommunarka rajooni haiglat. Enne haiglaruumide täpsemat inspekteerimist tervitas riigipea kättpidi asutuse juhatajat, kes aga, nagu nüüd selgus, on ise koroonapõdeja.
Õhtuleht ja Naisteleht Bolt Food kullerteenusega turvaliselt otse koju
Nüüdsest saad Bolt Food kullerteenusega tellida endale koju Õhtulehe ja ajakirja Naisteleht.
Ene Pajula | Kas krooniviirus meile midagi ka õpetab, küsib mammi
No kes oleks veel kolm kuud tagasi uskunud, et mingi väike, silmaga nähtamatu tegelane, suudab terve maailma pausile panna? Pole ju enam mingi pime keskaeg, kus katkupisikud võisid segamatult möllata, praegu on ikkagi 21. sajand ja inimene on harjunud ennast kõikvõimsaks pidama.
Juhtkiri | Kas apteegireform paneb viiruse ajal apteegid kinni?
Kui pool aastat tagasi ei vastanud 1. aprillist kehtima hakkavatele nõuetele üle 300 apteegi ja veel paar kuud tagasi hirmutas rahandusminister oma reformiettepanekud välja käinud EKRE esindajana meid 120–150 sulgemisohus apteegiga, siis kuupäeva kukkudes võib vaat et kergendatult ohata.
Seisukoht | Euroopa Liit on katku ajal vana rahu ise
Samal ajal kui Hiina nüüdseks kuulsaimas linnas Wuhanis tänavatel lebavatest surnutest karjapoissi üle hüpati ja ühiselamute uksi kinni keevitati, korraldati massikultuurses läänemaailmas meeleolumuusikakontserte.
Miks võttis Maaleht maha intervjuu, mis räägib koroonaviiruse ravimisest õige kummalisel moel
Maalehe veebis ilmus esmaspäeva õhtul artikkel, mis rääkis õige kummalisest ravimeetodist: "Hiina arst intervjuus Maalehele: Ravime Covid-19 haigeid C-vitamiiniga – ka raskete sümptomitega patsiendid paranevad". Intervjuu jõudis üleval olla vaid mõnikümmend minutit, siis eemaldas toimetus selle v...
DROONIVIDEO | Kummituslikult tühi Reidi tee eriolukorra ajal
Eriolukord on Tallinna tänavad ja teed autodest ja inimestest tühjaks muutnud ning nii võiski laupäeva hommikul näha vaid üksikut rulatajat Reidi teel sõitmas.
VIDEO | Tsiklimehed aitasid kinni pidada politsei eest plehku pannud purjus ja lubadeta autojuhi
Lõuna prefektuur tänab tsiklimehi, kes aitas politseipatrullil nädalavahetusel kinni pidada purjus ja lubadeta autojuhi.
Hiina metsapõlengus hukkusid 18 tuletõrjujat ja nende giid
Hiinas Sichuani provintsis toimunud metsatulekahjus hukkus 18 tuletõrjujat ja nende giid, vahendab BBC.
Hiina metsapõlengus hukkus 18 tuletõrjujat ja nende giid
Hiinas Sichuani provintsis toimunud metsatulekahjus hukkus 18 tuletõrjujat ja nende giid, vahendab BBC.
MÄRTS VIDEOS | Koroonatesti võtmisest ja Viru raba ummistamisest "Rannamaja" Kerli nippideni
Märts jaguneb tänavu kaheks: elu enne ja pärast koroonakriisi ning eriolukorda. Vaata täpsemalt kuud kokku võtvast videost!
EUROOPA NOORIM OHVER: Belgias võttis koroonaviirus elu 12aastaselt tüdrukult
Belgias võttis haigus Covid-19 elu 12aastaselt tüdrukult
MÄRTS PILDIS | Eesti elu enne ja pärast eriolukorda
Sel aastal tuleb kevad teisiti. Märts algas küll erinevate ürituste ja positiivsete sündmustega, kuid kõik muutus 13.03, kui riigis kehtestati koroonaviiruse leviku pidurdamiseks välja eriolukord ning võeti kasutusele erinevad liikumispiirangud. Vaatame mööduvale kuule tagasi Õhtulehe fotograafid...
VIDEO | Indias pihustati koju naasnud rändtöölisi keemilise lahusega
Indias alustati uurimist juhtumi üle, kus riigiametnikud piserdasid rändtööliste rühma keemilise lahusega, mis pidi nad koroonaviirusest „puhtaks pesema“.
ERILINE SÕPRUS KOROONAKRIISI AJAL: eakas pensionäripaar kohtub iga päev Taani - Saksa piiril
Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks suletud Taani - Saksamaa piir lahutas 89aastase sakslase Karsten Tüchsen Hanseni ja 85aastase taanlanna Inga Rasmusseni. Kaks aastat tagasi sõpradeks saanud leskmees ja -naine ei saa enam teineteisel üle piiri külas käia. Soov teineteist näha toob nad iga päev ...
OTSE | ERIOLUKORRA UUDISED: kuidas on olukord hariduses ja hooldekodudes?
Igapäevasel pressikonverentsil oli teisipäeval juttu hariduse olukorrast eriolukorras ja hüppeliselt kasvanud nakatumiste arv hooldekodudes.
BLOGI | Koroonaviirus nõudis järjekordse ohvri
Eriolukord Eestis jätkub. Valitsus sulges kaubanduskeskused, avatuks jäävad toidupoed ja apteegid. Keelatud on üle kahe inimesega kohtumised avalikus kohas. Eriolukorra juht  kehtestas Saaremaal ja Muhumaal  esmaspäevast inimeste liikumisele lisapiirangud.
Ida-Virumaal suri Covid-19 tõttu 90-aastane mees, lisandus 30 nakatunut
Ööl vastu tänast suri Ida-Viru Keskhaiglas Covid-19 positiivse proovi andnud 90-aastane mees.
Koolijuhid: põhikooli ja gümnaasiumi peaks saama lõpetada eksameid sooritamata
Eesti Koolijuhtide Ühendus (EKJÜ) saatis haridus- ja teadusministeeriumile pöördumise ettepanekuga võtta kiiresti vastu otsused kooliaasta ja kooli lõpetamise kohta.
ÕL VIDEO | Ihtüoosihaige neiu sai uued kulmud vaid naeratuse eest: „Ilu nimel võib natuke valu kannatada küll!“
Ihtüoosi põdeva noore neiu jaoks pole vahet, kas on hommik või õhtu. Päeva algus ja lõpp on ühtviisi rutiinsed: dušš, keha koorimine ja kreemid. Kehvemal ajal tuleb neid protseduure korrata tiheminigi. Et tütre ellu veidigi päikest tuua, lubas ema tal katta küüned geeliga ning lasta näole joonist...
KONFISKEERITUD! Vaata, kui palju ohtlikku salakaupa õnnestus Eestis aastaga kätte saada
Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad avastasid eelmisel aastal kokku 16 360 974 salasigaretti, 1722 liitrit ebaseaduslikku absoluutalkoholi, 72 133 liitrit salakütust ja 169 kg narkootilisi aineid. Enam kui pool konfiskeeritud salasigarettidest tabati ühe hoobiga, kui MTA töötajad avastasid Liiban...
KUNSTIVARGUS: Hollandi muuseumist viidi ära Vincent van Goghi maal
Hollandis Lareni linnas murdsid vargad esmaspäeva öösel kell 3.15  läbi klaasist peaukse sisse Singer Lareni muuseumisse ja viisid endaga kaasa Vincent van Goghi maali "Kevadine aed. Nueneni pastoraadi aed," vahendab Bild Online.
Alutaguse hooldekodus on haigestunud neli elanikku ja üks töötaja
Pühapäeva hommikul sai positiivse koroonadiagnoosi Alutaguse hoolekeskuse 89aastane elanik, lisaks osutusid nakatunuks veel kolm elanikku ja üks keskuse töötaja.
Ossinovski: valitsus sai kriisi esimeses etapis hästi hakkama, aga strateegilist plaani pole
Endine töö- ja tervishoiuminister, sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski tunnustas ETV Saates "ESimene stuudio" valitsust ja ametkondi selle eest, et koroonakriisi esimeses etapis on väga hästi hakkama saadud, puuduseks peab ta aga seda, et nüüd ei ole valitsusel strateegilist plaani, kuidas kriis...
TELEFONIVESTLUS: Trump ja Putin kõnelesid koroona- ja naftakriisist
USA president Donald Trump helistas esmaspäeval Venremaa presidendile  Vladimir Putinile. Kahe riigi juhid rääkisid võimalikust koostööst võitluses koroonopandeemiaga ja naftahinnast, mis on kukkunud väga madalale tasemele.
MÄLUMÄNG | „Entel-tenteli“ lauluvõistlus
Õhtulehe veebis ilmub iga päev mälumäng, mille teema oleneb päevast ja meie ümber toimuvast. Kui hästi läheb sul mälumängu lahendamine täna ja kui oled mängu jaganud, siis kas sinu sõbrad saavad hakkama paremini või hoopis halvemini?
Oliver Lomp | Profisporti ei tehta enam. Aga mis siis?
2020. aasta pidi spordisõbrale kujunema tõeliseks maiuspalaks, ent maailmas lokkava koroonaviiruse tõttu on profispordiaasta surnud. Fännidele tähendab see eelkõige mustmiljoneid alles jäävaid närvirakke ja võimalust olla lähedaste jaoks parim versioon iseendast.
Ameeriklanna sai Covid-19 ravi eest röögatu haiglaarve
Massachusettsi osariigi elanik Danni Askini jagas Twitteris 30 000 taala suurust haiglaarvet, mille arstid talle koroonaviirusest põhjustatud Covid-19 kopsuhaiguse ravi eest esitasid. Kallis ravi võib arstiabi otsimisest eemale peletada mitmed ameeriklased, kelle valik võib omakorda saada ohtliku...
Kohtutäitur nõuab endiselt abilinnapealt trahvi sisse
Auto valesti parkinud Tallinna endine abilinnapea Kaia Jäppinen (pildil) pole tasunud munitsipaalpolitseile 20eurost trahvi, mistõttu hakkab  selle väljanõudmisega tegelema kohtutäitur.
UUT MOODI MATUSED: suur osa perekondi lükkab mälestustalitused teadmatusse tulevikku
„Matused korraldame nii nagu ette nähtud, ainult väike ring sugulasi, hoiame üksteisest distantsi, et vältida nakkust. Viimast on õues lihtsam korraldada. Peielauda ei ole. Aga talitus saab peetud ja kadunuke maamulda,“ kirjeldab Tartu Pauluse koguduse õpetaja Kristjan Luhamets, millised näevad v...
Kas ajateenistus võib koroonakriisi tõttu venida ka mitu kuud pikemaks?
Kulutulena on levima hakanud jutt, et ajateenistus venib eriolukorra tõttu mitu kuud pikemaks, kui plaan ette näeb. Kas on alust arvata, et riigi turvalisuse huvides tehakse säärane samm?
Juhtkiri | Riigikogugi töötab eriolukorras
Millega küll võiksid austatud riigikogu saadikud sisustada käesolevat istungitevaba nädalat, mis muul ajal on ette nähtud valijatega ja huvirühmadega kohtumisteks, konverentsidel ja seminaridel osalemiseks, artiklite kirjutamiseks ning välislähetusteks?
Purjus Eesti rekajuht põhjustas Saksamaal avarii
Esmaspäeval sõitis eestimaalasest rekajuht Saksa-Poola piiri lähistel tagant sisse ukrainlase juhitud veokile. Kohale saabunud politsei haistis alkoholi lõhna ning pani mehe kohemaid puhuma.
Kajar Kase | Sa oled nakatunud koroonaviirusega!
Jah, just praegu said Sa teada, et oled nakatunud koroonaviirusega. Ei usu? Tunned ennast täitsa tavaliselt? See võib nii olla. Aga arvesta, et suur osa nakatunutest ei tunnegi midagi. Seetõttu ei suuda me Eestis juba mõnda aega öelda, kuidas inimesed nakatuvad – viirus levib meil riigis täitsa i...
Seisukoht | Pandeemia kui isiksuse ja IQ-test
Kriis. Sõna, mis seostub ilmselt paljudel üleilmse koroonaviiruse pandeemiaga esimesena. Loogiline. Tervised on ohus, majandusega on pahasti. Aga mulle meeldib mõtelda, et too eriolukord on lisaks kõigele negatiivsele ka üks kollektiivne isiksuse ja IQ-test.
RIIGIKOGU IKKA EI PUHKA! Lisaeelarve tõttu kutsutakse parlament kokku
Vaatamata istungitevabale nädalale kutsus riigikogu esimees Henn Põlluaas 2. aprilliks ehk neljapäevaks kokku parlamendi täiendava istungi. See tähendab, et rahandusministeerium saab juba sel nädalal üle anda koroonakriisi abipakette sisaldava lisaeelarve eelnõu!
Majandamata mets kaotab väärtust – tegutse õigel ajal!
„Metsa peab majandama, et sealt õigel ajal maksimaalset tulu saada. Küps mets enam paremaks ei lähe ning tuleb õigel ajal raiuda, sest muidu hakkab ta väärtust kaotama – puud mädanevad, haigestuvad ning tekivad tormikahjustused,“ räägib metsamajandamisega tegeleva ettevõtte SKP Invest juht Kristj...
AUSTRIA LIIDUKANTSLER: veel paljud inimesed peavad surema. Toidupoodi minnes muutub näomask kohustuslikuks
Austria liidukantsler Sebastian Kurz ütles esmaspäeval antud pressikonverentsil, et võitlus koroonaviirusega kestab veel kaua. "Me seisame alles maratoni alguses," lisas ta piltlikult.
Eestit tabas malaaria? Eesti Ekspressi lugu põhustas Covid-19 „imeravimi“ ostumöllu
Meditsiiniringkondades levib kulutulena info malaariaravimist, mis aitab väidetavalt ka koroonast terveneda. Ameerika arstid on asunud ravimit suurtes kogustes enda ja pereliikmete jaoks varuma ja ka Eesti apteekides on selle saadavus järsult langenud. Ravimiamet ja haiglad kinnitavad, et range a...
Kiri, millega põhjendati TÜ Kliinikumi juhi vallandamist
Reede õhtul sai teatavaks, et SA Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu otsustas ootamatult vabastada kohalt senine juhatuse esimes Priit Eelmäe. Juhtimiskriis vallandus juba jaanuari alguses kui kliinikumi 19 kliiniku juhti nõudsid kliinikumi nõukogu esimehe, Tartu linnapea Urmas Klaasi ja juhatuse e...
Karm Taani ja leebe Rootsi – naaberriigid, kes võitlevad koroonakriisi vastu täiesti erinevalt
Rootsi ja Taani on sarnased Euroopa riigid. Neid ühendab Öresundi sild ning mitmed ühised tunnusjooned, näiteks jõukus, heaoluühiskond ja kõrged maksud. Koroonaviiruse kriisi vastu võitlevad Skandinaavia riigid aga täiesti erinevalt.
CARL BILDT PAHANDAB HIINAGA: koroonapandeemia olnuks välditav
Rootsi endine kauaegne pea- ja välisminister Carl Bildt arvab, et koroonapandeemia ja sellest põhjustatud ülemaailmne kriis oleks olnud parema koostöö ja teavitamise juures välditav.
Hiinast tellitud maskid pole veel kohal, riik tahab hiigelhankega tellida Eestile kuu jagu kaitsevahendeid
Koroonaviirusest tekkinud globaalne kriis on isikukaitsevahendite turu paisanud kaosesse. Segane on seis ka Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) korraldatud hankega, kus oodatakse uusi kaitsevahendeid sellel nädalal, kuid milla täpsemalt, seda ei tea keegi.
ÕL VIDEO | KUIDAS LAPS ENDALE NIME SAI? Emad-isad leiavad põnevaid põhjuseid: E-täht on kollane, ilmutus unenäost ja ABC-õekesed
„Nime sai kaua otsitud, lõpuks nägin unes, et laps jookseb avasüli mu poole ja hüüab: „Minu nimi on Liisi!““ meenutab ema, kes tütrele selle nime panigi. Üleüldse on eesti emad-isad lastele nime valides ääretult leidlikud: kes viskab täringut, kes leiab nime rinnahoidjalt, kes järgib suguvõsatrad...
Mida peaks sisaldama kriisikomplekt?
Praeguses ebastabiilses olukorras on vaja selliseid asju, mille olemasolu tekitab sinus turvatunnet. On selleks töö, lähedased, kvaliteetne kodune meelelahutus ning miks mitte – ka kriisiolukordadeks vajalik kriisikomplekt.
OTSE | Eriolukorra infotunnis tuleb juttu testimisest ja ettevõtete toetamisest
Igapäevasel pressikonverentsil on esmaspäeval juttu koroonaviiruse testimisest ja eriolukorras ettevõtjate toetamisest.