Värska sanatoorium leiutab viirusest toibunuile järelravi
Värska sanatoorium plaanib hakata pakkuma koroonaviiruse läbi põdenud inimestele toetavat järelravi.
Digisõltuvus vajab kõrvalist abi
Enamasti pöörduvad digisõltuvuse tõttu psühhoterapeudi poole perekonnad alaealiste või ka täiskasvanud laste pärast, kelle maailm koosneb ülekaalukalt mängimisest.
Koroona tõttu suri veel 2 inimest
Kaks vanemat meest on surnud ööpäeva jooksul COVID-19 haiguse tõttu, teatas terviseamet.
Eestiski on haiglas rohkem mehi kui naisi
Üllatav tähelepanek Hiina reisijate testimisel
Hiinast on leitud uusi tõendeid, mis näitavad, et suurem osa koroonaviiruse nakkustest ei põhjusta sümptomeid, kirjutab bmj.com.
Eelmisel aastal kasutas tervishoiuteenuseid üle miljoni inimese
2019. aastal tasus haigekassa tervishoiukulude eest üle 1,4 miljardi euro, millest enam kui miljard eurot läks 1,15 miljoni inimese tervishoiuteenuste kulude katteks.
Eestlasest teadlase osalusel loodud COVID-19 ravim alustab USAs inimkatseid
Eestlasest teadlase osalusel loodud COVID-19 ravim alustab USAs inimkatseid. Tapjarakkudel põhineva ravimi kliiniliste katsete kiiret alustamist nõudis ka president Trumpi isiklik jurist.
Hüdroksküklorokviini saab COVID-19 raviks kasutada haiglas
Hüdroksüklorokviini kasu ja kahju suhe COVID-19 puhul ei ole teada, aga haiglatingimustes teatud juhtudel on ravim lubatud, teatas ravimiamet.
Jürilo: kõrghetk võib tulla nädala pärast
Tänasel pressikonverentsil teatas terviseameti peadirektor Merike Jürilo, et prognooside kohaselt saabub haigestumise kõrghetk tulla Eestis järgmise nädala lõpus.
Teadlased: mõju avaldab 6 nädalat isolatsiooni
Ameerika teadlaste uuring 36 riigi ja USA osariikide kohta näitab, et koroonapandeemia ohjeldamiseks on vaja 45päevast agressiivset sekkumist.
Miks on Eestis ainult kaks e-apteeki?
COVID-19 kriis on tõstnud esile e-teenuste hädavajalikkuse. Esitledes end eesrindliku digiriigina, on selgunud paraku, et Eestis on ainult kaks e-apteeki, mis ei suuda abivajajate nõudlust rahuldada, kirjutab Soraineni vandeadvokaat Lise-Lotte Lääne.
Kiirtestid jõuavad haiglatesse
Üheksas Eesti haiglas on lähinädalatel võimalik võtta erakorralise meditsiini osakondades patsientide hospitaliseerimisel COVID-19 nakkuse tuvastamiseks kasutusele senisest kiiremad testid, mis annavad vastuse tunni jooksul.
Kuressaare haigla 41 töötajat on nakatunud koroonaviirusesse
Kuressaare haigla umbes neljasajast töötajast on täna pärastlõunaks positiivse koroonaviiruse proovi andnud 41 inimest.
Kuressaare haigla 42 töötajat on nakatunud koroonaviirusesse
Kuressaare haigla umbes neljasajast töötajast on täna pärastlõunaks positiivse koroonaviiruse proovi andnud 42 inimest.
Ratas: tervishoiutöötajate palgad tõusevad 7%
Koroonaviirus: lapsed, rasedad ja vastsündinud
Viiendas koroonaviirust uurivas doktor Piret Rospu postituses tulevad vaatluse alla haigusjuhud lastel, rasedatel ja COVID-positiivsetele emadele sündinud pisibeebidel.
Hiinlased tahavad vaktsiini testida välismaal
Hiina militaarteadlased soovivad ravimiuuringu II etappi jõudvat koroonaviiruse vaktsiini testida välismaal, kirjutab Hiina ingliskeelne portaal scmp.com.
Aegkriitiline ravi toimub ka kriisiajal
Oleme iga päev uues olukorras ja raske on prognoosida olukorda juba mõne päeva pärast, kirjutab regionaalhaigla ravitöö direktor doktor Helis Pokker.
Ravimi hulgimüüjatele lisatakse eriolukorra ajaks täiendavaid kohustusi
Ravimi hulgimüüjatele lisatakse eriolukorra ajaks täiendavaid kohustusi – iga tööpäeva lõpus tuleb ravimiametile esitada laovaru seis.
Terviseamet ei avalikusta valveperearstikeskuste nimekirja
Vältimaks asjatut perearstikeskuste külastamist, et avalikusta terviseamet, millised on valveperearstikeskused, mis suunavad inimese COVID-19 tuvastamise testimisele.
Euroopa ravimiameti ülevaade COVID-19 ravimite ja vaktsiinide arendustöö seisust
Euroopa Ravimiameti hinnangul ole koroonaviiruse vaktsiini enne aastat oodata, lisaks vaktsiinile on uuringutes mitmed potentsiaalsed COVID-19 ravimid.
Apteegireform 1. aprillist: mis homme juhtub?