Ago Kõrgvee astus ametist tagasi
Tartu kiirabi juht Ago Kõrgvee esitas 1. aprillil tagasiastumisavalduse ning nõukogu rahuldas selle eile, teatas Postimees.
Eelmisel aastal kasutas tervishoiuteenuseid üle miljoni inimese
2019. aastal tasus haigekassa tervishoiukulude eest üle 1,4 miljardi euro, millest enam kui miljard eurot läks 1,15 miljoni inimese tervishoiuteenuste kulude katteks.
Eestlasest teadlase osalusel loodud COVID-19 ravim alustab USAs inimkatseid
Eestlasest teadlase osalusel loodud COVID-19 ravim alustab USAs inimkatseid. Tapjarakkudel põhineva ravimi kliiniliste katsete kiiret alustamist nõudis ka president Trumpi isiklik jurist.
Hüdroksküklorokviini saab COVID-19 raviks kasutada haiglas
Hüdroksüklorokviini kasu ja kahju suhe COVID-19 puhul ei ole teada, aga haiglatingimustes teatud juhtudel on ravim lubatud, teatas ravimiamet.
Jürilo: kõrghetk võib tulla nädala pärast
Tänasel pressikonverentsil teatas terviseameti peadirektor Merike Jürilo, et prognooside kohaselt saabub haigestumise kõrghetk tulla Eestis järgmise nädala lõpus.
Teadlased: mõju avaldab 6 nädalat isolatsiooni
Ameerika teadlaste uuring 36 riigi ja USA osariikide kohta näitab, et koroonapandeemia ohjeldamiseks on vaja 45päevast agressiivset sekkumist.
Miks on Eestis ainult kaks e-apteeki?
COVID-19 kriis on tõstnud esile e-teenuste hädavajalikkuse. Esitledes end eesrindliku digiriigina, on selgunud paraku, et Eestis on ainult kaks e-apteeki, mis ei suuda abivajajate nõudlust rahuldada, kirjutab Soraineni vandeadvokaat Lise-Lotte Lääne.
Kiirtestid jõuavad haiglatesse
Üheksas Eesti haiglas on lähinädalatel võimalik võtta erakorralise meditsiini osakondades patsientide hospitaliseerimisel COVID-19 nakkuse tuvastamiseks kasutusele senisest kiiremad testid, mis annavad vastuse tunni jooksul.
Kuressaare haigla 41 töötajat on nakatunud koroonaviirusesse
Kuressaare haigla umbes neljasajast töötajast on täna pärastlõunaks positiivse koroonaviiruse proovi andnud 41 inimest.
Kuressaare haigla 42 töötajat on nakatunud koroonaviirusesse
Kuressaare haigla umbes neljasajast töötajast on täna pärastlõunaks positiivse koroonaviiruse proovi andnud 42 inimest.
Ratas: tervishoiutöötajate palgad tõusevad 7%
Koroonaviirus: lapsed, rasedad ja vastsündinud
Viiendas koroonaviirust uurivas doktor Piret Rospu postituses tulevad vaatluse alla haigusjuhud lastel, rasedatel ja COVID-positiivsetele emadele sündinud pisibeebidel.
Hiinlased tahavad vaktsiini testida välismaal
Hiina militaarteadlased soovivad ravimiuuringu II etappi jõudvat koroonaviiruse vaktsiini testida välismaal, kirjutab Hiina ingliskeelne portaal scmp.com.
Aegkriitiline ravi toimub ka kriisiajal
Oleme iga päev uues olukorras ja raske on prognoosida olukorda juba mõne päeva pärast, kirjutab regionaalhaigla ravitöö direktor doktor Helis Pokker.
Ravimi hulgimüüjatele lisatakse eriolukorra ajaks täiendavaid kohustusi
Ravimi hulgimüüjatele lisatakse eriolukorra ajaks täiendavaid kohustusi – iga tööpäeva lõpus tuleb ravimiametile esitada laovaru seis.
Terviseamet ei avalikusta valveperearstikeskuste nimekirja
Vältimaks asjatut perearstikeskuste külastamist, et avalikusta terviseamet, millised on valveperearstikeskused, mis suunavad inimese COVID-19 tuvastamise testimisele.
Euroopa ravimiameti ülevaade COVID-19 ravimite ja vaktsiinide arendustöö seisust
Euroopa Ravimiameti hinnangul ole koroonaviiruse vaktsiini enne aastat oodata, lisaks vaktsiinile on uuringutes mitmed potentsiaalsed COVID-19 ravimid.
Apteegireform 1. aprillist: mis täna juhtub?
Koroonakriisi kõige mustemale stsenaariumile tervishoiusüsteem vastu ei pea
Mitte voodikohtade nappus, vaid arstide puudus ning viiruse võimalik levik arstide, õdede ja hooldajate seas on ohuks Eesti tervishoiusüsteemile koroonapuhangu ajal.
Kogu plaanilise töö peatamine tuli erakliinikutele üllatusena
Terviseameti möödunud nädalal tehtud otsus kogu plaaniline ravi väljapool riiklikku haiglavõrku peatada tehti erakliinikuid diskussiooni kaasamata, ütleb Eesti Eratervishoiuasutuste Liidu juhatuse liige Ivo Saarma. Sotsiaalministeerium kinnitab, et otsusega ei kiirustatud.
Milliseid teste kasutada COVID-19 diagnoosimiseks?
Seoses COVID-19 pandeemiaga on paari viimase kuu jooksul turule ilmunud ligi 200 erinevat COVID-19 diagnostilist testi (sh nn kiirtestid) ning nende tootjate ja vahendajate arv kasvab iga päevaga. Erinevate testide usaldusväärsusest kirjutab kliiniline mikrobioloog doktor Paul Naaber SYNLAB Eestist.
COVID-19: Saaremaa põrutas Harjumaast ette
Viimaste andmete järgi on kõige rohkem koroonapositiivseid inimesi Saaremaal – tuvastatud on 258 haigestunut, järgneb Harjumaa 238 haigestunuga.
COVID-19: mõned mõtted kopsuarstilt
Kroonilised kopsuhaigused (krooniline obstruktiivne kopsuhaigus, bronhiaalastma, interstitsiaalsed kopsuhaigused, obstruktiivne uneapnoe jm) on riskiks COVID-19 raske või kriitilise seisundi arenemises, kirjutab Medicumi ja Confido Meditsiinikeskuse kopsuarst Erve Sõõru.
Chris Ellermaa: vajame suuremat ravimi-Eestit
Vastutustundlikkus ravimiarendaja vaates tähendab suuremat ravimi-Eestit, tarka patsienti ja teadlikku ravimijäätmete käitlemist kodustes majapidamistes, kirjutab Roche Eesti avalike suhete juht Chris Ellermaa Äripäevas.
Vaimse tervise hoidmine koroonapuhangu ajal
Koroonaviiruse (COVID-19) puhang tekitab üle kogu maailma inimestes palju ärevust, hirmutunnet ja stressi ning kutsub meis esile erinevaid emotsioone. Stressirohketes situatsioonides, mida käesolev olukord kahtlemata on, reageerivad inimesed väga erinevalt, kirjutab Confido kliiniline neuropsühho...