Digilahendustel on peagi raviteenuste seas suurem roll
Riik võib tulevikus rahastada ka selliseid raviteenuseid, mida teostatakse suures osas digivahenditega, kinnitab haigekassa juhatuse liige Karl-Henrik Peterson.
Soome koroonaäppi on alla laetud juba üle 2 miljoni korra
Soome korroonaäpi Koronavilkku kaks miljonit allalaadimist saavutati kaks nädalat peale seda, kui rakendus avaldati.
Ettevõtja korraldas töö viiruse pärast täiesti ümber
Desinfitseerimisvahendite tootja Chemi-Pharmi omanik Ruth Oltjer võtab viiruse uut lainet väga tõsiselt – töötajate haigusepäevad hüvitatakse esimesest päevast ning vahetused hoitakse lahus, kirjutas
Küberväejuhatus otsib meditsiinikeskuse arsti
Pildid: PERH avas verivärske doonorikeskuse
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus avas möödunud nädalal Ülemiste tervisemajas uue doonorikeskuse.
Nakkuskordaja Ida-Virumaal on üle 100
Koroonaviirusesse haigestumise poolest on Eestis kõige kriitilisem piirkond Ida-Virumaa, kus viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on enam kui 100.
SYNLAB koorib koroonatestimisel kogu koore
Eesti koroonatestimiselt enim teeniv SYNLAB on napsanud koos Medicumiga endale kogu Eesti riigi tellitud koroonatestimise, sama suures mahus analüüsib firma ka soomlaste teste, kirjutab
Kuidas häirekeskus ise edukalt töötajaid välja õpetama hakkas
Äripäeva raadio "Lavajuttude" seekordne saade on salvestatud septembri alguses toimunud Pärnu juhtimiskonverentsil pealkirjaga "Kasvame! Võtmetöötajate innovatsiooni juhtimine", kuhu koguneti, et teada saada, kuidas ennast ja teisi paremini juhtida.
COVID-19 analüüsikomisjoni vajalikkus tuleb riigikogus hääletusele oktoobris
Ettepanek moodustada ekspertidest COVID-19 analüüsikomisjon, kes hindaks, kuidas erinevad asutused kevadises kriisisituatsioonis hakkama said, tuleb riigikogu täiskogus hääletusele oktoobri alguses.
Martin Kadai räägiks peaministrina koroonast kui paratamatusest
Kevadise koroonakriisi ajal nii-öelda eesliinil olnud, kuid praeguseks terviseameti asejuhi kohalt omal soovil lahkunud Martin Kadai sõnul peame me mõistma, et see viirus ei lähe iseenesest mööda.
Mart Min sai tehnikaülikooli aasta vilistlase tiitli
TalTech akadeemilisel aktusel kuulutati aasta vilistlaseks teadlane, leiutaja ja innovaator Mart Min.
Uuring: suvi kahandas Eesti inimeste hirmu koroona ees
Koroonaviirust ohtlikuks pidavate inimeste osakaal suvel langes, enda nakatumist pidas tõenäoliseks üle poole vastajatest.
Anti Kalda: kõik (häda)vajalik toimub kontaktõppena, see mis võimalik e-õppena
Kuna meditsiiniteaduste valdkonna õpinguid hõlmavad suures mahus lisaks auditoorsele õppetööle ka praktikume ja praktikat, oli kevadel omaette katsumus tagada kõikidel õppevormide korraldus nii, et õppekvaliteet ei kannataks, kirjutas Tartu Ülikooli Kliinilise farmakoloogia professor, meditsiinit...
Hästi toimiv haiglavõrk eeldab koostööd
Hästi toimiv tervishoiuvõrk on Eesti inimeste jaoks kriitilise tähtsusega. Selle tagamine on võimalik vaid teineteist mõistes, toetades ja kõigi osapoolte panust eeldavat koostööd tehes. 2020. aasta kinnitab seda.
Gümnaasiumikursused aitavad tõsta noorte terviseteadlikust
Tallinna Tervishoiu Kõrgkool pakub gümnasistile valikkursusi nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Suurimad tervisehuvilised on hiljem leidnud tee ka tervishoidu - näiteks nägi kõrgkool gümnaasiumist tuttavaid noori kevadise COVID-19 laine ajal Saaremaal vabatahtlikena askeldamas.
Terviseandmete jagamine liigub üle Euroopa
Kui täna saavad Eestist oma kodumaal välja kirjutatud digiretseptiga ravimeid osta nii Soome kui ka Horvaatia kodanikud, siis tänu Tervise ja Heaolu Infosüsteemide (TEHIK), haigekassa ja ravimiameti koostööle saavad tulevikus retseptiandmeid jagada 23 Euroopa riiki.
Nädalavahetuse COVID-19 haigete kasv 25%
Kui viimase ööpäeva jooksul lisandunud 50 tulemust liita, on Eestis 409 inimest, kellel on COVID-19. Kasv on nädalavahetusel olnud 25%.
Ööpäevaga lisandus 61 positiivset testi
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3 197 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 61 testi tulemus osutus positiivseks.
Kliinikumi hambaravikliiniku juhil kahtlustus
Möödunud nädalal esitas politsei- ja piirivalveameti korruptsioonikuritegude büroo Tartu ülikooli kliinikumi stomatoloogia kliiniku juhatajale ja ülemõele kahtlustuse, mille järgi on nad rikkunud riigihangete nõudeid.