Aegna laevaliini start lükkub teadmata ajaks edasi
Mais alustama pidanud Tallinn-Aegna saare vaheline laevaliiklus lükkub riigis kehtestatud eriolukorra tõttu teadmata ajaks edasi, teatab Tallinna Linnavalitsus.
Neljarajaline Kose-Võõbu maanteelõik avatakse augustis
Tallinna-Tartu maantee uus neljarajaline lõik Koselt läbi Ardu Võõbuni saab kasutusvalmis augustiks, vahendab ERR.
Tallinki reisijate arv kukkus märtsis rekordiliselt
Koroonakriisi ja piiride sulgemise tõttu on märtsis Tallinki laevadel reisijate arv vähenenud eelmise aasta sama ajaga võrreldes 59,3%, kokku veeti kuu aja jooksul 279 507 reisijat, teatas ettevõte börsile.
Kütusemüüja avas oma ketis toidukaupade e-poe
Kütusemüüja Olerex avas kaupade e-tellimiskeskkonna. Toidu- ja esmatarbekauba võib veebist ette ära tellida ning komplekteeritud kaubakotile poole tunni pärast Olerexi tanklasse järele minna. Kokku on hetkel e-keskkonnaga liidetud 48 tanklat üle Eesti.
Viking Line vahetas Tallinna-Helsingi liinil laeva ning kahekordistas reiside arvu
Eesti ja Soome vahelise kaubaveo edendamiseks ja sadamas veokite järjekordade leevendamiseks tõi Viking Line Tallinna ja Helsingi vahele Viking XPRSi asemel aprillikuu lõpuni liinile M/S Gabriella ning tõstis tööpäeviti reiside arvu ühelt kahele.
Veofirmad tervitavad aktsiisilangust
Transpordifirmad tervitavad valitsuse otsust langetada diisliaktsiisi, samas veofirma rahakotti see ülemäära paksemaks ei tee.
Neste toetab Toidupanka tasuta kütusega
Viimastel nädalatel on Toidupanga väljasõitude hulk kasvanud pea 20 protsenti, sest toitu on tarvis koguda ning toimetada üha enamate abivajajateni. Et oluliselt suurem kütusekulu ei osutuks takistuseks toidu õigeaegsel laialiveol maakondadesse, otsustas Neste Toidupanka toetada tasuta kütusega.
Alan Vaht: diislikütuse hind tanklates hakkaks olema 1,094 eurot/l
Kui Eestis kehtiv diislikütuse aktsiis langetada Leedu tasemele, milleks on 0,372 eurot liitrist, tähendaks see diislikütuse hinnalangust tanklates 14,5 sendi võrra liitrist koos käibemaksuga. Postihinnaks teeks see tänase seisuga 1,094 eurot liitri kohta, kirjutab Alexela juhatuse liige Alan Vaht.
Transport ja logistika 03 2020
Veeteede amet: järelevalve toimib osaliselt, laevade Eesti lipu alla toomine raskendatud
Seoses koroonaviiruse puhanguga koostas veeteede amet nimekirja korduma kippuvatest küsimustest ja vastustest neile. Anname ülevaate olulisematest teemadest.
Ettevõtluse toetusmeetmed kasvavad sadades miljonites
Valitsuse istungil heaks kiidetud 2,6 miljardi euroses lisaeelarves kasvasid erinevad ettevõtlussektori toetamiseks mõeldud meetmed sadade miljonite eurode võrra.
Diisliaktsiis langeb Leedu tasemele
Diislikütuse aktsiis langeb Leedu tasemele
Logistikafirmad: globaalsed tarneahelad on häiritud vähemalt aasta lõpuni
Eesti logistika- ja transpordifirmade juhid prognoosivad pikaajalist kriisi nii sektoris kui ka kogu majanduses, selgub Transpordi ja Logistika infolehe tehtud küsitluses.
Euroopa autoturg valmistub halvimaks
Koroonaviirusest tingitud majanduskriisi negatiivne mõju Euroopa autotööstusele on kuhjumas. Nii Prantsusmaal kui ka Hispaanias on müük järsult langenud, vahendab Bloomberg.
Tallinki Victoria I teeb täna ja homme kaubaveoks kaks erireisi Helsingisse
Tallink Grupi laev Victoria I teeb neljapäeval, 2. aprillil ja reedel, 3. aprillil kaks erireisi liinil Tallinn-Helsingi-Tallinn, tagamaks ajutiselt kaubaveo suurema mahu Eesti ja Soome vahel. Erireisid on tellinud Eesti Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.
Smarten Logistics: hooldamata tõstuksed ja laadimissillad võivad kallilt kätte maksta
Tõstuste ja laadimissildade regulaarne hooldus ja ladus töökord on kriitilise tähtsusega. Seadmete ootamatutest riketest tingitud töökatkestused toovad kaasa palju ebamugavusi ning võivad halvimal juhul väga kalliks maksma minna, tõdeb logistikaettevõte Smarten Logistics.
Transpordi- ja logistikasektori esindajad toetavad avaliku pöördumisega aktsiisilangetust
Transpordi- ja logistikaettevõtete esindusorganisatsioonid avaldavad avalikku toetust riigi plaanile alandada erakorraliselt mootorikütuste ning eelkõige diislikütuse aktsiisimäära.
Jelizaveta Janno: logistikasektorit ootavad ees suured muutused
Seda, kui suure kukkumise teeb läbi logistikasektor, on võimatu ette ennustada. Digitaalne infoliikumine muutub lausa hädavajalikuks ning kogu sektorit ootavad ees suured muutused, kirjutab Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna logistika eriala programmijuht Jelizaveta Janno.
Valitsus kirjutab lisaeelarvesse kütuse aktsiisilangetuse
Valitsuserakond EKRE saab lisaeelarvesse oma valimislubaduse – kütuste ja elektriaktsiisi langetamise.
IT-firmad läksid restoranidele appi toidu kojukande logistikat korraldama
Fleet Complete Eesti ja Voog.com on loonud üheskoos lahenduse, mis võimaldab restoranidel kerge vaevaga üle veebi nii tellimusi kui makseid vastu võtta ning kõik tellimused seejärel tööülesannetena kulleritele jagada.
Soome piirid jäävad mai keskpaigani suletuks
Soome pääsemiseks niipea lootust ei ole, valitsus kinnitas seniste piirangute kestmist vähemalt maikuu keskpaigani, kirjutasid YLE uudised.
Kriminaalses joobes Eesti veokijuht tegi Poola-Saksa piiril avarii
Eile õhtul sõitis raskes joobes Eestist pärit poolhaagisega veoki juht tagant otsa Ukraina päriolu veokile, kirjutab Brandenburgi uudisteportaal moz.de
Transport ja logistika 02 2020