Uus eelnõu: üürileandja vajab rohkem kaitset
Valitsus kiitis oma tänasel istungil heaks võlaõigusseaduse muutmise eelnõu, millega asutakse tegema muudatusi ligi 20 aastat muutumatuna püsinud üürilepingute regulatsioonis.
Kinnisvaraturul läheb tunduvalt paremini kui oleks seni võinud oodata
2020. aasta juunikuus tehti Eesti korteriturul kokku 1483 ostu-müügitehingut. Võrreldes maiga tehti 10% võrra enam tehinguid ning võrreldes aprilliga suurenes turuaktiivsus koguni 26%.
Kinnisvaralaenudesse investeerija peab kogu aeg ärkvel olema
Esimeste sammudena tuleks kinnisvaralaenudesse investeerimisel vaadata kodu lähedale, sest infot nii portaali kui ka projektide kohta on lihtsam koguda, räägiti investeerimisfestivalil.
Kas notariaalsest kaugtõestamisest saab uus normaalsus?
Juuli alguses sai täis kolm kuud ajast, millest alates on kaugtõestuse abil võimalik teha peaaegu kõiki notariaalseid toiminguid. Kaanon kinnisvarabüroo uuris ligikaudu paarkümmend kinnisvaraalast kaugtõestamist läbi viinud notarilt Edgar Grünbergilt, kuidas on kaugtõestamine asjaosaliste poolt o...
Tuleohutuskonverents toimub juba augustis!
Tuli röövib elusid, kuid hoonete kavandamisel, ehitamisel ja haldamisel saab ohtu ennetada. Tänavune Tuleohutuskonverents toimub 25. augustil Tallink Spa & Conference Hotelis (Sadama 11a, Tallinn).
Korterelamu kuluefektiivsel majandamisel talupojamõistusest üksi ei piisa
Korterelamute majandamise ja korrashoiuga seonduv on viimastel aastakümnetel läbi teinud suure arengu.
Statistika: 2020 II kvartali korteritehingute arv vähenes 32 ja käive 24%
2020 II kvartalis, mil maailmas möllas koroona tehti maa-ameti andmetel Eestis kokku 4007 korteritehingut.
Kinnisvaratehingute arv on paranemas
Tänavune kevad-suvi on kasvanud kinnisvarahuviliste osakaalu ning huvi kinnisvara vastu ei ole langenud. Vahepealne suur huvi maakodude ja suvilate vastu on rahunenud ja inimeste huviorbiidis on taaskord korteriturg.
Radisson Blu Sky Hotel on World Travel Awards’il nomineeritud kolmes kategoorias
Radisson Blu Sky Hotel on nomineeritud kolmele tiitlile rahvusvahelisel turismi- ja hotellinduse auhindade konkursil World Travel Awards.
Ülemistes avati uudne pesumaja, mis on majaelanikele ligipääsetav 24/7
6. juulist Ülemiste City Lurichi maja esimesel korrusel avatud SOL Pesumaja on esimene Eestis, mis on kortermaja elanikele avatud 24/7. Teised kliendid saavad siseneda peaukse kaudu kõigil tööpäevadel pesumaja lahtiolekuaegadel.
Statistika: eraisikute laenukoormus oli koroona-ajastu eel mõistlikul tasemel
Eesti Panga andmetel oli Eesti inimeste eraisikulaenude jääk 2020 I kvartali lõpu seisuga 9,4 miljardit eurot. Neist laenudest 8,2 miljardit eurot ehk 87% olid eluasemelaenud.
Tallinna Vanasadama D-terminali hakkab ilmestama kunstiteos Päikese all
Tallinna Sadam koostöös Riigi Kinnisvaraga korraldas kunstikonkursi ideelahenduse leidmiseks Vanasadama D-terminali kolmanda korruse reisijate ootesaali. Žürii tegi valiku 32 kavandi hulgast ja valis võitjaks taiese „Päikese all“, mille autoriks on Eveli Varik.
Kaitseväe uus hoone Tapal soovib liituda linna kaugküttevõrguga
Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus sõlmis regionaalse soojatootjaga N.R. Energy lepingu, milles lepiti kokku, et aasta lõpus valmiv uus kaitsejõudude hoone Üleviste tänaval soovib liituda linna kaugküttevõrguga ning hakata kasutama linna kesksest katlamajast pärit soojusenergiat.
Mida pidada silmas korterisse elektrisauna ehitamisel?
Üha rohkem korteriomanikke soovib enda koju sauna ehitada. Saunaga seotud toimingud aga hõlmavad palju enamat, kui pelgalt poes ehitusmaterjalide valikute langetamist ja ehitusprotsessi, kirjutab Kaanon kinnisvarabüroo maakler Annemai Tuvike.
Ülevaade: mida tegi kriis mereäärsete arendustega
"Uus Maa kinnisvarasaates" tutvustavad kutseline maakler Eduard Sorokin ning analüütik Risto Vähi Rotermanni kvartalist Noblessnerini kulgevate mereäärsete arenduste viimaseid uudiseid ning annavad ülevaate, mis on lähiaastail tulemas.
Hoone juhtautomaatika võib muutuda kasutuks
Kui halvasti töötav hooneautomaatika korda teha, võib 10-aastases ärihoones saavutada 30-50% säästu elektri- ja kütteenergias, kinnitab Kõik ärikinnisvarast saates Ermeesia OÜ juhatuse esimees Priit Laug. Saates selgitame, miks muutub automaatika, mida sihipäraselt ei hooldata ega kaugseire kaudu...
Saksing: kinnisvara odavmüük jäi olemata
Juuni lõpuks naasis kinnisvaraturg normaalsusse ning ostjate loodetud odavmüük jäi sedapuhku olemata, näitab LVM Kinnisvaraturu analüüs.
Valesti paigaldatud sisustus ladudes tekitab ohtu
Kuidas ka väga hea ja kalli riiuli võib halvasti paigaldades rikkuda ning ladudes ohu tekitada, selgitab Kõik ärikinnisvarast saates AS Laomaailm ekspordi- ja müügijuht Oliver Kallasmaa.
Võlausaldaja võttis T1 jaoks eksperdi appi: olukord on väga keeruline
Kaubanduskinnisvara ekspert Jaan Lott liitub nõustajana T1 Mall of Tallinn (T1) investori Sixth Street Partners meeskonnaga, et aidata välja töötada keskuse edasist tegevusplaani.
Galerii: Patarei Merekindluses algas uus ajajärk
3. juulil andis Urmas Sõõrumaa avalöögi Goržhi hoovi jalutusbokside lammutamisele, mis ühtlasi tähistab Patarei Merekindluse uue ajajärgu algust.
Käsmu sadama planeering tõi tuntud vandeadvokaadile kriminaalasja
Vandeadvokaat Küllike Nammi tegevuse uurimiseks Käsmu sadama detailplaneeringu menetluses algatati kriminaalasi, mille raames toimus läbiotsimine Küllike Nammi advokaadibüroos ning Haljala vallavalitsuses.
Kinnisvarainvestor ostis siis, kui keegi teine ei julgenud
Kinnisvarainvestor Elena Kuslapi esimene üürnik osutus narkomaaniks ja rikkus korteri, aga see on vaid üks katsumustest, milles ta enne edu saavutamist karastus.