Selle kevade kinnisvaratrend on linnalähedane maja
Inimeste huvi maamajade vastu on kasvanud. Veel enam, kui Tallinnas on korterite ja eramute vaatamas käimise aktiivsus langenud, siis pealinna ümbruses on see kõrge, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo elamispindade tegevjuht Külli Friedrichson ettevõtte blogis.
Tulekul veebiseminar Kuidas jääda ärikinnisvaraga vee peale?
8. aprillil korraldab Kinnisvarauudised.ee veebiseminari Kuidas jääda ärikinnisvaraga vee peale? Nõuandeid ja soovitusi jagab
Kemplus karantiinis haigla ümber: üürnik andis tuntud pankrotihalduri politseisse
Hiiu Ravikeskuse juht Kaidi Vainola andis tuntud pankrotihalduri Veli Kraavi politseisse, kuna too tahab teha karantiini pandud haiglas kinnisvara hindamise ekspertiisi.
Jõgevamaal on maa 11 korda odavam ja seal on müügis näiteks jahiloss
Eestis on elamumaa hinnakäärid vähemalt 11kordsed. Näiteks Jõgevamaal on maa 11 korda odavam kui Harjumaal. Võib-olla need hinnakäärid vähenevad pärast pandeemiakriisi, mis on juba eestlastele selgeks teinud, et maal ja oma majas on parem, kirjutab 1.04 Äripäeva tellijatele ilmunud ajakiri
Tallinna linn ei küsi eriolukorra ajal paljudelt ettevõtetelt üüri
Eriolukorrast tingitud majandusraskuse leevendamiseks pakub Tallinna linn paljudele ettevõtetele üürilangetusi, langetab reklaamimaksu ning lühendab tähtaegu, mille jooksul linnavalitsus neile laekunud arvete eest maksab. Abipaketi kogusuurus on kuni 4 miljonit eurot.
Fahle Parkist saab kaubanduskeskus
Fausto Capital Grupp, mis arendas Tallinnas Sossi mäel asuvast endisest tselluloositehasest elu- ja ärikvartalit, otsustas teha kannapöörde ja arenduse valmis ehitada hoopis kaubanduskeskusena.
Vanamemm kasutas maaklereid tasuta autosõiduks
1. aprilli puhul toome teieni mõned koomilised lood, millega on oma töö juures kokku puutunud kinnisvaramaaklerid.
Kinnisvaraettevõte aitab Saaremaale kaitsevahendeid hankida
Koroonakriisi üheks suureks valupunktiks on kujunenud isikukaitsevahendid, mis aitaksid tagada nii meditsiinipersonalil kui ka teistel tugiüksustel tervena püsimist. Kaamos Group võttis initsiatiivi, et aidata keerulisse olukorda sattunud Saaremaad, aidates täiendavalt hankida haigla töötajatele ...
Ehitusteadlased selgitavad, miks me kannatame talvel siseruumides liiga kuiva õhu käes
TalTechi ehitusteadlased koos oma Kanada kolleegidega uurisid elamute siseõhu temperatuuri ja niiskust mõjutavaid tegureid. Uurimistulemuste põhjal saadi teada, millised tegurid põhjustavad Eesti elamutes siseõhu liigset kuivust talvel ja varakevadel.
Kinnisvara arendamise ja korrashoiu hanked lähevad RKASi kätte
Riigi Kinnisvara ASist (RKAS) sai valitsuse määrusega vabatahtlik keskne hankija kõigis kinnisvara arendus- ja korrashoiuvaldkonna riigihangetes.
Mida teha, kui ettevõtet kimbutavad makseraksused?
Praegune olukord seoses väljakuulutatud ülemaailmse pandeemiaga on kindlasti erakordne ning seetõttu püüame ettevõtjatele anda nõu, kuidas saaks vältida ettevõtte majandusraksustesse sattumist ning kui ikka nii juhtub, siis mida oleks mõistlik edasi teha.
Koondamise vajadust näevad pea pooled ehitus- ja kinnisvaraettevõtted
Ettevõtete Kriisiabikeskus viis koostöös Maakondlike Arenduskeskustega ettevõtjate seas läbi üle-eestilise küsitluse koroonakriisi mõjude hindamiseks. Küsitlusest selgus, et enam kui kolme kuu palkadeks leiab endal raha jaguvat vaid 15 % ehituse ja kinnisvara valdkondades tegutsevatest ettevõtetest.
Statistika: eluruumide valmimine inimese kohta on samal tasemel, mis 2007. aastal
2019. aastal valmis Eestis 7014 eluruumi kogupindalaga 658 300 m². Aastaga suurenes valminud eluruumide arv 8% ja nende pindala 13%.
Airbnb algoritmi saladused
TTJA soovitab avalike hoonete tehnosüsteemide töö üle vaadata
Koostöös Eesti Kütte- ja Ventilatsiooniinseneride Ühenduse (EKVÜ) ja TalTechi ekspertidega on Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet kokku pannud juhised, kuidas peaksid viiruse levimise perioodil töötama hetkel veel kasutuses olevate avalike hoonete tehnosüsteemid.
Kaubanduskeskuste piirangu põhjalik selgitus
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium pani kokku selgituse, mida tähendab kaubanduskeskuste piirang ja keda see täpselt puudutab.
Eesti sai esimese puutevaba ärihoone
Täna toimunud kinnisvaratehnoloogia teemalisel rahvusvahelisel veebiseminaril tutvustati Eesti esimest puutevaba ärihoonet.