Järelvaadatav: Puhkusemajutus Kanaari saartel
Kas puhkusemajutus Kanaari saartel tundub päris hea mõte? Kuidas seda mõistlikult teha ja, mida enne kinnisvara soetamist teadma peaks - sellest kuuled 11 aastat Kanaari saartel kinnisvaraga tegelenud Eike Feigenbaumi käest.
Uus Maa: üüriturg pole sugugi nii põhjas kui arvatakse
Koroonakriisis on enim pihta saanud üüriturg, kus korterite ülepakkumise tõttu on kukkunud üürihinnad ning välistööjõu ja -tudengite hulga kahanemise tagajärjel vähenenud klientide arv. Samas ei ole kriis tabanud kogu üürisektorit, kirjutab Uus Maa analüütik Risto Vähi.
Galerii täiendatud: Skyoni büroohoonele pandi nurgakivi
Neljapäeval panid Tallinna Ehitustrust ja Capital Mill Skyoni büroohoonele nurgakivi. Tallinnas aadressile Maakri 30 ehitatav kõrghoone saab olema maapinnast 95 meetri kõrgune ning 26 korruseline.
Kasvav Stell ujus kriisi ajal vastuvoolu
Mullu puhastusvaldkonnas müügitulu kasvatanud Stell Eesti hindas majandusaasta aruandes eriolukorra negatiivset majanduslikku mõju ettevõtte käibele 600 000 euro suuruseks.
Kinnisvara korrashoiu TOP: ka muutuste aeg võib olla kasvuks hea
Kinnisvara halduse ja hooldusega tegelevad ettevõtted taustal tiksuvast koroonakriisist hoolimata tänavuste tulemuste üle väga ei kurda - languse asemel saadab paljusid väike kasv.
Hinnatakse tuletornist hüdroelektrijaamani
Vaatamata koroonakriisile on kinnisvaraturg endiselt mitmekesine: seda näitavad ka tänavu hinnatud varad. Sadade korterite, eramute ja kruntide kõrval leidub turul ka tõelisi rariteete.
Pildigalerii: toimus kinnisvaraarenduse konverents
22. septembril toimus Tallink Spa & Conference Hotelis Äripäeva Kinnisvarauudiste teemaveebi korraldatud kinnisvaraarenduse konverents 2020.
Puhastusfirma kasvatas kasumit poole võrra
Eesti, Läti ja Leedu turul tegutseva SOL Balticsi puhaskasum suurenes 2019. aastal 54,2 protsenti 1,053 miljonile eurole. Seejuures töötas ettevõttes sada inimest vähem.
Statistika: keskmise palgasaaja jaoks elamispinna ostujõud suureneb
Statistikaameti andmetel oli 2020 II kvartali Eesti keskmine palk 1433 eurot. Tallinna keskmine palk oli samal ajal 1623 eurot kuus. Varasem ülikiire aastane palgatõusu määr taandus Eestis 1% ja Tallinna 4,4% peale.
Merko alustas Pikaliiva kvartalis järgmiste kortermajade ehitust
Kaks neljakorruselist hoonet kokku 50 ühe- kuni neljatoalise korteriga valmivad järgmise aasta sügisel. Seejuures on Äkke 1 elumaja Pikaliiva kvartali viimane väiksem hoone, kuhu tuleb vaid 17 korterit.
Vaata pilte! Baltikumi parima hotelli leiad Riiast
Vilniuses toimunud Balti Kinnisvara Investeeringute foorumil BREIF jagati mainekaid kinnisvaraauhindu Baltic Real Estate Awards 2020.
Lasnamäe valitsus kuulutas välja talvise tänavapuhastuse hanke
SOL Baltics ostab BaltCapilt ettevõtte Leedus
SOL Baltics omandab investeerimisfirmalt BaltCap ja väikeinvestorilt 100% Leedu juhtivast tehnosüsteemide hooldusettevõttest UAB Yglė Pastatų Valdymas, teatas korrashoiuteenuste pakkuja.
Kuidas tõkestada rahapesu kinnisvaras?
Tulenevalt seadusest on vaja ka maakleritel ja kinnisvarabüroodel uurida senisest enam tehinguid hõlmava raha päritolu.
5 ärikinnisvaratrendi, mille põhjustas COVID-19
Arco Vara Kinnisvarabüroo juhatuse liige Peep-Ain Saar sedastas viis trendi, mis koroonaajal teravalt välja joonistunud on.
Baltikumi parimaks linnauuenduseks tunnistati Noblessner
Vilniuses toimunud Balti Kinnisvara Investeeringute foorumil BREIF jagati mainekaid kinnisvaraauhindu Baltic Real Estate Awards 2020. Linnauuenduste kategoorias tunnistati tänavu parimaks Noblessneri kvartal.
Ehitamine põhineb inimsuhetel
Kui asud ärihoonet renoveerima, tasub selles protsessis kohe alguses keskenduda korrektsele infovahetusele ning headele suhetele, sõnastab saates Kõik Ärikinnisvarast ehitus- ja renoveerimisettevõtte Estlander Grupp juhatuse liige Andres Kaar.
Uus tehnopark paistab silma ainulaadse asukohaga
Silikaat Grupi tütarettevõte Silikaadi Tehnopark on rajamas Nõmme linnaossa Männikule 28 hektarile 65 hoonega Silikaadi Tehnoparki. „Kui Silikaat Tehnopargi puhul saame rääkida Tallinna aadressist, siis see on väga ainulaadne nähtus,“ ütleb Silikaat Kinnisvara tegevjuht Andrus Kõre.
Euroopa pikim ehituskauplus avab peagi uksed
Kauplus-ladu DEPO juurde paigaldati ülisuur reklaamtulp, mille püstitamiseks oli üheaegselt tarvis kolme kraanat.
Lammutustoetuse saajate ring laieneb
Majandus- ja taristuminister Taavi Aas allkirjastas määruse, millega laieneb algselt kohalikele omavalitsustele suunatud lammutustoetus ajutiselt ka eraõiguslikele juriidilistele isikutele ja valitsusasutuste hallatavatele riigiasutustele.
Võluvits, mis aitab nii tellijat kui ka ehitajat
Salapärase tähekombinatsiooni BIM taga peitub tänapäevane lahendus tegelikult juba tuhandeid aastaid ehituses kasutusel olnud meetoditele. Ainuke vahe seisneb selles, et kui kunagi viidi projekte ellu kümme aastat või vahel isegi eluaeg, siis tänapäeval saab rajada terveid linnakuid mõne aastaga.
Ühe töötajaga ettevõte teenis ligi kaks miljonit kasumit
Äripäeva kinnisvara korrashoiu TOPis kolmandale kohale jõudnud Kaupmees Investeeringud AS teenis 2019. aastal 1,52 miljoni eurose käibe juures 1,86 miljonit eurot tegevuskasumit.
Maakri tulevasest pilvelõhkujast on kolmveerand üürnikega kaetud
2021. aasta suveks kerkib Maakri tänavale 95 meetri kõrgune pilvelõhkuja Skyon, millest tänaseks on vaba pinda jäänud veel umbes veerandi jagu.
Eakate sviidid broneeriti juba enne uue hooldekodu avamist
Viimsis avati luksuslik Pihlakodu eakatekodu, mille 130 koha seas on ka esimesed kolm eakatele mõeldud sviiti. Need kõik broneeriti juba enne avamist.
Selver avas renoveeritud Merimetsa kaupluse
Augustis ümberehituseks suletud Merimetsa Selveri kauplus avas 15. septembril taas uksed.
Koplisse kavandatakse jahisadamat
Tallinna linnavolikogu algatas Koplis Meeruse sadamaala detailplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise.
Augustis tehti Tallinnas kaks miljonitehingut
Eelmisel kuul müüdi Tallinna kesklinnas kaks üle miljoni eurost korterit. Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Soomani sõnul tehti selliseid tehinguid ka headel aegadel haruharva.
Reterra: uusarenduste müük on kiirelt taastunud
Suve lõpp näitas, et kevadel hindade kukkumise ootele jäänud kliendid on aru saanud, et tegemist ei ole kinnisvarakriisiga. Fakt on see, et inimene vajab kodu, hoolimata pandeemiast ja segasest perioodist majanduses, kirjutab kinnisvara arenduse ja investeerimisega tegeleva Reterra juht Reigo Ran...
Swedbank kinnisvarast: ostjal on jõupositsioon
Koroonakvartalis on kinnisvaraturul Swedbanki hinnangul läbirääkimiste jõupositsioon liikunud ostja kätte, samas arendaja ei taha hinda alla lasta.
Ülemiste keskus sai Baltimaade parima kaubanduskeskuse tiitli
Vilniuses toimunud Balti Kinnisvara Investeeringute foorumil BREIF jagati mainekaid kinnisvaraauhindu Baltic Real Estate Awards 2020, kus Läti ja Leedu kaubanduskeskuste ees võitis parima kaubanduskeskuse tiitli Ülemiste keskus.
Tartus sobib investeerimiseks vana korter
Uus Maa kinnisvarasaates uurime, milline on olukord kinnisvaraturul Tartus ja Pärnus. Saates selgub, kuidas mõjutas kevadine kriis korterite üüriturgu, ostu-müügi tehingute hulka ja hindasid ning mida võiks tuua algav sügistalvine aeg.
Tallink avab Tallinna sadamas üheks nädalavahetuseks ujuva kaubamaja
Tallink Grupp muudab kruiisilaeva Silja Europa üheks nädalavahetuseks ujuvaks kaubamajaks. Alates tänasest on võimalik teha broneeringuid, et minna 25.-27. septembril 2020 ujuvasse kaubamajja ostlema.