Kogemus maksab: 40-50aastased teenivad Eesti idufirmades 15% rohkem kui kümnend nooremad
Kui keskmine palk Eesti idusektori ettevõtetes ulatub 2500 euroni, siis 40-50aastased töötajad teenivad sellest märksa enam. Ja isegi rohkem kui nende kümnend nooremad kolleegid.
Viis eripära, mida IT-inimeste värbamisel peab praegu arvestama
IT-inimeste värbamisel saab praegu esile tuua viis peamist eripära, mida kindlasti tuleb arvesse võtta, kinnitab CVO Recruitmenti värbamispartner Heleen Anderson.
Urmas Reinsalu: kriis tõi tähelepanu Eesti digilahendustele. Plaanis tihedam koostöö ITLiga
Infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liidu (ITL) juhatusega kohtunud välisminister Urmas Reinsalu sõnul on üleilmne kriis aidanud tähelepanu tuua Eesti digilahendustele.
Kohus mõistis mehe mitmes küberkuriteos süüdi. Tema tulu ulatus miljonitesse eurodesse
Tartu maakohus mõistis kunagise pokkeriässa Dennis Einasto süüdi mitmes arvutikuriteos ning suures ulatuses rahapesu toimepanemises, karistades teda 4,5 aasta pikkuse vangistusega.
Kaugtööd eelistavate IKT-spetsialistide hulk Eestis maiga võrreldes väiksem
Kui maikuuga võrreldes on huvi paindlikuma töökorralduse vastu Eestis sektorite üleselt kasvanud seitsme protsendipunkti võrra, siis IKT-alal on kaugtöö eelistajate hulk vähenenud.
Info ja side alal töötajate arv tagasi eriolukorra eelsel ajal
Eelmisel nädalal jõudis töötajate arv info ja side tegevusalal esmakordselt tagasi eriolukorra eelsele ajale.
Pipedrive uuendab kümne aasta jooksul esmakordselt kasutajaliidest
Müügitarkvara ettevõte Pipedrive uuendab kümne aasta jooksul esmakordselt oma väljanägemist, võttes kasutusele vertikaalse menüüga kasutajaliidese.
Riik võib saada õiguse trahvida andmekaitse alase rikkumise eest ilma kohtuta
Andmekaitseinspektsioon võib saada õiguse määrata miljonitesse eurodesse ulatuvaid haldustrahve juriidilistele isikutele ilma kulukat kohtuteed ette võtmata.
Koroona pärssis tudengite praktikavõimalusi
Koroonaviirus muutis paljudes ettevõtetes praktikantide värbamise tingimusi: mõned firmad ei pakkunud seda tänavu üldse, teised aga mõtlesid näiteks tarkvarainsenere koolitades tulevaste töötajate peale.
IT-minister Raul Siem: 5G-võrke luues tuleb arvestada sidefirmade jätkusuutlikkusega
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi sõnul tuleb Eestis 5G-võrke luues arvestada ka ettevõtete majandusliku jätkusuutlikkusega.
Asjade internet: uued võimalused ja ohud
leiab tänapäeval juba paljudes Eesti kodudes. Nutitelefonist kontrollitavad nutikad pesumasinad, külmikud, robotniidukid ja paljud teised seadmed on leidnud tee meie kodudesse ja end seal üsna märkamatult sisse seadnud, kuid asjade internet ei piirdu siiski vaid kodukasutusega.
Riigi infosüsteemi amet kutsub ettevõtjaid küberrünnakutest teavitama
Kuigi riigi infosüsteemi ameti kinnitusel peljatakse küberrünnakutest rääkimist erinevate hirmude tõttu, kutsub RIA ettevõtjaid neid küberintsidentidest kindlasti teavitama.
Eesti serveriteenuste pakkuja sai VMware´ilt suure tunnustuse
Eesti serveriteenuste pakkuja AS WaveCom läbis USA suure tarkvarafirma VMware auditi, millega saadud tunnustuseni on VMware´i enam kui 4500st üleilmsest partnerfirmast küündinud vaid 138.