Riik otsib arendajat e-teenuste põhjalikule uuenduskuurile
Täna väljakuulutatud riigihankes otsitakse tarkvaraarendusfirmasid, mis teeks kohalike omavalitsuste e-teenustele põhjaliku uuenduskuuri.
Huawei asub Ida-Euroopas agressiivselt oma ökosüsteemi ehitama
Hiina Huawei plaanib kolme aasta jooksul rahastada enam kui 18 000 üliõpilase ja koostööpartneri koolitamist Põhjamaades ning Kesk- ja Ida-Euroopas. Ettevõte nimetab seda hiidinvesteeringuks, ent ei täpsusta summat.
Tarkvarafirma juht: koondamine võib olla vajalik, aga ka hävitav
Koondamine võib olla vajalik, aga ka hävitav, kuna annab paraja põntsu firma mainele tööturul ning vähendab ka alles jäänud töötajate motivatsiooni helgesse tulevikku panustada, kirjutab tarkvaraettevõtte Netcorp juht Paavo Pauklin.
Fortumo teenis kõigi aegade suurima kasumi. Kasv jätkub ka kriisis
Mobiilimakseid pakkuv OÜ Fortumo kasvatas eelmisel aastal kasumit kaks korda, kõigi aegade parima tulemuseni. Ka kriisi ajal näevad nad kasvu.
Telekomid vastu MKMi plaanile lubada ka Levikom 5G turule
Väliskaubandus- ja IT-minister Raul Siem otsustas pakkuda 5G sageduse lube senikavandatud kolme firma asemel neljale ettevõttele. See on kasulik vastavat õigust kohtus taga ajanud Levikomile, ent nüüd protestivad suured telekomid.
Eesti äritarkvara pakkuja laienes Läti turule
Eestis laialt levinud äritarkvara, enam kui 30 000 kasutajaga Standard Books on sellest nädalast kättesaadav ka Lätis tegutsevatele ettevõtetele.
Icefire´i rekordkiirusel töö lubab pakkuda Confidol koroonaviiruse kiirtestimist
Icefire arendas erameditsiinikeskusele Confido koroonaviiruse SARS-CoV-2 vastaste antikehade kiirtestimise online-broneerimissüsteemi kahe nädalaga, mida tarkvarafirma nimetab rekordkiiruseks.
Tele2 juht: miks pakutakse parimat hinda vaid lahkuda ähvardavale kliendile?
Tahame tõmmata tähelepanu probleemile telekomiturul - olukorrale, kus parimaid hindu pakutakse valdavalt siis, kui ähvardatakse teenusepakkuja juurest lahkuda, kommenteeris Tele2 juht Chris Robbins ettevõtte reklaamikampaaniat.
Eestis arendatav e-arvete lahendus laieneb kaheksasse riiki
Eestis arendatav e-arvete lahendus Invoice Gate laieneb suvel kaheksasse riiki.
Riigikogu võttis lisaaega, et uurida 5G võimalikku kahjulikku mõju
Riigikogu vajab lisaaega 5G osas info kogumiseks, et vastata pea 5000 inimese pöördumisele, mis nimetab 5G tehnoloogiat ründeks inimeste vaimse ja füüsilise tervise vastu ja nõuab selle leviku peatamist.
Tele2 sõdib konkurentidega, Telia pakub ülikallist internetti
Tele2 on alustanud reklaamikampaaniat, kus võrdleb enda internetiühenduse hindu konkurentide omaga ning kutsub soodsamat lahendust soovivaid kliente üle tulema.
Ärikinnisvara omanikele IT-lahendust pakkuv Eesti firma alustab investorite toel eksporti
Ärikinnisvara omanikele tarkvaralahenduse välja töötanud Moderan Solutions OÜ kaasas investoreilt raha, et alustada teenuse eksporti mitmes Euroopa riigis.
Eesti Panga juhil riigile kolm arenguideed. Üks neist käib IT kohta
Eesti Panga president Madis Müller pakkus välja kolm mõtet, mida riik saab ettevõtjate toetamiseks ära teha siis, kui esmased abipaketid lõppevad. Üks neist puudutab otseselt IT-sektorit.
Proekspert muutis kriisis fookust ja müügitaktikat. IT-firma otsib väikseid teenusepakkujaid
Eesti IT-firma AS Proekspert vaatas kriisi ajal üle uute klientide värbamise fookuse ja muutis suurema edu saavutamiseks ka müügitaktikat.
IT-sektor andis 30% majanduskasvust. Tulevik sõltub ekspordist
Aastaid väga kiiret kasvu näidanud Eesti IT-sektor andis 30% mullusest majanduskasvust ning panustas enim ka tänavu esimese kvartali SKP kasvu. Siiski langes majandus jaanuaris-märtsis 0,7%.