EBS: Eesti võiks kiirelt üle minna mõnele maailma parimatest virtuaalõppe platvormidest
Eriolukorra tõttu on Eestil tekkinud võimalus võtta koolide ja haridusastmete üleselt kasutusele mõni maailma parimatest virtuaalõppe platvormidest, soovitab juba kolm aastat seda rakendava EBSi kantsler Mart Habakuk.
Uuring: tehisintellektis näevad rahalist kasu kiire kasvuga firmad
Kiire majanduskasvuga ettevõtted tunnetavad tehisintellektil põhinevate lahenduste kaasamise hädavajalikkust mitte ainult efektiivsuse, vaid ka rahalise kasvu kiirendamiseks, selgus Euroopa ja USA ärijuhtide küsitlusest.
Kindlustusfirma: kontorist koju viidud tehnikale ei pruugi kehtida kindlustuskate
Paljud ettevõtted on andnud kodutööle suundunud töötajaile kaasa vajaliku kontoritehnika. Salva Kindlustus soovitab aga kindlasti üle vaadata oma kindlustuslepingud, et need sisaldaks punkti, mis tagab kindlustuskatte ka kontorist välja viidud varale.
EASi ekspordinõunik: kriisi esimeste võitjate seas võiks olla IKT-sektor
Singapuri näitel on peamised koroonaviirusega seotud ärivõimalused tekkinud tervishoius, e-kaubanduses, voogesitusteenustes ja nutikates rakendustes. EASi sealne ekspordinõunik usub, et sarnane trend jõuab nii Eestisse kui mujale Euroopasse ning soovitab IKT-sektoril kiirelt valmistuda.
TalTechis kaitsti esmakordselt doktoritööd üle veebi. Teemaks andmekaeve
Tallinna Tehnikaülikooli tarkvarateaduse instituudis kaitsti täna esmakordselt TalTechi ajaloos doktoritööd veebis, st kõik osalised – doktorant, juhendaja, oponendid jt – viibisid füüsiliselt eraldi, kuid virtuaalselt koos.
Aasta läbimurdja tiitli tõi esimene avalik proaktiivne automatiseeritud e-teenus
Infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liit (ITL) otsustas anda 2019. aasta läbimurdja nimetuse sotsiaalkindlustusametile esimese avaliku proaktiivse automatiseeritud e-teenuse eest.
ITL nimetas mulluseks aasta teoks Cleveroni akadeemia loomise
Infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liit ITL nimetas täna sektori mulluseks aasta teoks Viljandisse loodud Cleveroni akadeemia, mis pakub praktilise suunaga õpet robootikatarkvara arendamise erialal.