Riik pakub IKT-firmadele ELi toetusraha
Riik pakub Euroopa Liidu toetusraha ettevõtetele, mis on valmis looma kriisiga toime tulla aitavaid uusi tehnoloogiaid, tooteid ja teenuseid.
RIA: oodata on pahavara levikut ja andmete varastamist kaugtöö tegijate seas
Riigi infosüsteemi ameti (RIA) teatel on oodata kampaaniaid, kus kurjategijad püüavad erinevaid kaugtöö rakendusi matkides levitada pahavara või varastada andmeid.
Kaks Tartu IT-firmat lõid lahenduse, mis aitab restoranidel vältida Bolti ja Wolti kasutamist
Kaks Tartu tehnoloogiaettevõtet lõid lahenduse, mis aitab igal restoranil oma olemasolevat tööjõudu kasutades käivitada toidu kojukande teenuse, vältides vajadust Bolti või Wolti järele.
Pea 2/3 Eesti serveritest on kehvasti seadistatud ning rünnakute eest kaitseta
Olukorras, kus küberrünnakute arv on aastaga kahekordistunud, on vaid 41% Eesti veebi- ja e-posti serveritest hästi konfigureeritud ning seega piisavalt turvalised.
Järelvaadatav: Isikuandmete rikkumised tehnoloogiaettevõtetes
Isikuandmete (GDPR) trahvidega on juba kaks aastat hirmu külvatud. Mis on juhtunud tegelikult, milliste rikkumiste eest on ettevõtteid karistatud ja mida õppida teiste vigadest?
Küberturvalisus kodukontoris – kes vastutab?
Kui turvariskide maandamisele pole kodukontoris mõeldud, võivad kõrvalised isikud pääseda ligi ettevõtte infole ja seda kurjasti ära kasutada. Kes siis vastutab?
Kolm nõuannet, et uus veebipood ei jääks vaid hobiprojektiks
Niigi tugevalt kasvavat e-kaubanduse sektorit on võimendanud ilmselt tükiks ajaks kestma jääv kriis. Kuid enne uude veebipoodi investeerimist loe siit kolme nõuannet.
Pea kümnendik IKT-sektori töötajaist ei saa tööandjailt luba kodubürooks
Kuigi peaaegu kolmandik eestlasist teeb ajutiselt kaugtööd, on IKT-sektoris kaheksa protsenti töötajaid, kes sisuliselt võiks kodust töötada, ent tööandja ei luba seda.
Eestist alguse saanud kriisivastasele häkatonile oodatakse miljonit osalejat
Eestist alguse saanud liikumise "Hack the Crisis" eestvõttel üle maailma 9.-12. aprillini korraldatavale veebipõhisele häkatonile oodatakse miljonit osalejat. Juba täna on ideekorjele registreerunud rohkem kui 100 000 inimest kõigis maailmajagudes.
Kolmandik arendajaist kaalub koondamist ja palgalangetust
Kolmandik Eesti tarkvaraarendusfirmadest kaalub saabunud majanduskriisi tõttu töötajate palkade vähendamist ning inimeste koondamist, selgus värskest uuringust.