Miks ja kuidas teha ettevõttes investeeringute tasuvusanalüüsi?
Vähemalt korra oma tegutsemisaja jooksul seisab iga ettevõtte vajaduse ees analüüsida omanike poolt ettevõttesse tehtavate investeeringute tasuvust. Olgu see ettevõtte loomishetkel, suurema kasvu kavandamisel või mistahes muul kapitali kaasamise momendil.
Likviidse varata astub kriisi umbes kolmandik Eesti leibkondadest
Eesti Pank teatas veebruari pangandusstatistikale tuginedes, et nii ettevõtete kui ka majapidamiste hoiused on viimastel aastatel tempokalt suurenenud: ettevõtetel aastaga 7% ja majapidamistel 9%. Majapidamistel oli veebruari lõpu seisuga 8,3 miljardit eurot hoiuseid.
Kas ja kuidas kajastada koroonaviiruse mõju 2019. aasta raamatupidamise aastaaruannetes?
Koroonaviirusest põhjustatud kriis on langenud täpselt majandusaastaaruannete koostamise kõrgajale. Esimesed signaalid koroonaviiruse levimisest jõudsid meieni 2019. aasta lõpus. Viirus ise jõudis Eestisse märtsis 2020 ehk pärast 31. detsembri 2019 bilansipäeva ja selle mõju on enamikule ettevõte...
Riigiabi: komisjon kiidab heaks Eesti kavad toetada majandust 1,75 miljardi euroga
Euroopa Komisjon on heaks kiitnud kaks Eesti riigiabikava Eesti majanduse toetamiseks seoses koroonaviiruse puhanguga. Kavad kiideti heaks COVID-19 puhangu kontekstis majanduse toetamiseks antava riigiabi ajutise raamistiku alusel, mille komisjon võttis vastu 19. märtsil 2020.
Kuidas arveid kontaktivabalt käsitleda?
Arvehalduse automatiseerimise lahendus FitekIN lubab tänases eriolukorras teha kodudes kaugtööd ja käsitleda arveid kontaktivabalt. FitekINi kasutab 16 000 inimest 1150 organisatsioonist üle Euroopa.
Kohus algatas Baltika saneerimise
Rõivatootja Baltika teatas, et esitas kolmapäeval Harju maakohtule avalduse saneerimismenetluse algatamiseks.
Eesti kriisipaketi erandlik meede – kogumispensioni maksete peatamine
Eesti valitsuse kriisiprogrammi majanduspaketi osaks on võrreldes teiste riikidega ka üks täiesti erandlik meede kogumispensioni maksete ajutine peatamine. Selle arvel loodetakse hoida kokku riigi väljaminekuid (st makseid teise sambasse) umbes 400 miljoni euro ulatuses.
Euroopa Keskpanga kriisivastased sammud
Euroopa Keskpanga nõukogu otsustas 19. märtsil alustada 750 miljardi euro suurust varaostukava, mis kestab 2020. aasta või pandeemia lõpuni. See lisandub 12. märtsil teatavaks tehtud 120 miljardi suurusele kavale. Kokku moodustab nende maht 7,3% euroala SKPst.
„Whatever it takes”, osa 2: kas Euroopa Liidu riigiabi reeglid võivad saada koroonaviiruse üheks ohvriks?
Koroonakriisis riigid teatavad järjest uutest majanduse abipakettidest. Kriisi pikemal jätkumisel muutuvad meetmed ilmselt veelgi ulatuslikumaks. Samal ajal ei ole keegi tühistanud Euroopa Liidu riigiabi reegleid, mille rangust on Eestiski tunda saadud näiteks Estonian Airi kaasuse kaudu. Kuigi E...