Kuidas on koroonaviirus mõjutanud Eesti naabermajandusi?
Koroonaviiruse leviku takistamiseks on sisuliselt kõik Euroopa riigid kehtestanud piiranguid, mis aeglustavad haiguse levikut, kuid jätavad hulga ettevõtteid ja inimesi sissetulekuta. Kuidas tulevad olukorraga toime meie lähiriigid ja millist tulevikku ennustatakse nende majandustele?
Saneerimismenetlus raskuste korral – kas võluvits pankroti vältimiseks
Teabevara tunni erisaates kõneleb advokaadibüroo RASK asutaja ja partner Tarmo Peterson saneerimismenetlusest. Kas see võiks olla võluvits pankroti vältimiseks?
Kohus algatas T1 omaniku saneerimise
Tallinnas T1 Mall of Tallinn keskust omav ja haldav AS Tallinna Moekombinaat läheb saneerimisele, ettevõtetl on võlgu 7 miljonit eurot.
KredEx rakendab erakorralised laenukäendused juba sel nädalal. Missugused tegevusvaldkonnad jäävad välja?
Koroonaviiruse jätkuv levik on tinginud Eesti ettevõtete majandustegevuses tõsiseid tõrkeid. Nende mõjude leevendamiseks kavandab riiklik finantseerimisasutus KredEx täiendavaid meetmeid, mis on suunatud Eesti ettevõtete abistamisele. Meetmete paketid töötatakse välja vastavalt kriisi kulgemise e...
LHV Pank lihtsustas maksepuhkuste andmist
Majandusseisaku tingimustes on suur hulk laenuklientidest küsimas pankadelt maksepuhkusi. LHV Pank võimaldab klientidele maksepuhkusi lihtsustatud korras, teisi tingimusi muutmata ja tasuta.
Finantsjuhtimise Infoleht märts 2020
Miks ja kuidas teha ettevõttes investeeringute tasuvusanalüüsi?
Vähemalt korra oma tegutsemisaja jooksul seisab iga ettevõtte vajaduse ees analüüsida omanike poolt ettevõttesse tehtavate investeeringute tasuvust. Olgu see ettevõtte loomishetkel, suurema kasvu kavandamisel või mistahes muul kapitali kaasamise momendil.
Likviidse varata astub kriisi umbes kolmandik Eesti leibkondadest
Eesti Pank teatas veebruari pangandusstatistikale tuginedes, et nii ettevõtete kui ka majapidamiste hoiused on viimastel aastatel tempokalt suurenenud: ettevõtetel aastaga 7% ja majapidamistel 9%. Majapidamistel oli veebruari lõpu seisuga 8,3 miljardit eurot hoiuseid.
Kas ja kuidas kajastada koroonaviiruse mõju 2019. aasta raamatupidamise aastaaruannetes?
Koroonaviirusest põhjustatud kriis on langenud täpselt majandusaastaaruannete koostamise kõrgajale. Esimesed signaalid koroonaviiruse levimisest jõudsid meieni 2019. aasta lõpus. Viirus ise jõudis Eestisse märtsis 2020 ehk pärast 31. detsembri 2019 bilansipäeva ja selle mõju on enamikule ettevõte...
Riigiabi: komisjon kiidab heaks Eesti kavad toetada majandust 1,75 miljardi euroga
Euroopa Komisjon on heaks kiitnud kaks Eesti riigiabikava Eesti majanduse toetamiseks seoses koroonaviiruse puhanguga. Kavad kiideti heaks COVID-19 puhangu kontekstis majanduse toetamiseks antava riigiabi ajutise raamistiku alusel, mille komisjon võttis vastu 19. märtsil 2020.
Kuidas arveid kontaktivabalt käsitleda?
Arvehalduse automatiseerimise lahendus FitekIN lubab tänases eriolukorras teha kodudes kaugtööd ja käsitleda arveid kontaktivabalt. FitekINi kasutab 16 000 inimest 1150 organisatsioonist üle Euroopa.