Tšetšeenia juht Ramzan Kadõrov avas renoveeritud ajaloolise küla
Tšetšeeni Vabariigi juht Ramzan Kadõrov avas 29. septembril ajaloolise ja arhitektuurilise Hoi kompleksi, mis asub merepinnast 2000 meetri kõrgusel mägedes.
Costa Concordia oleks võinud jagada Estonia saatust
Parvlaev Estonia hukust möödus 28. septembril 26 aastat, kuid teadusega tõestatavad teooriad ja vandenõuteooriad ei taha vaibuda, sest veel on palju vastamata küsimusi.2012 sattus Vahemerel õnnetusse kruiisilaev Costa Concordia, mis oleks võinud jagada Estonia saatust.
Soome võimud uurivad, kuidas sai rändrahn Amorella laevateele
Laevafirma Viking Line reisilaev Amorella sõitis 20. septembril Ahvenamaa saarestikus Järsö saare juures karile, mille tõttu laeva aeti igaks juhuks madalikule.
Kui palju on teadaolevas universumis ainet? Vastuses on 21 nulli
Ameerika Ühendriikide ja Egiptuse astrofüüsikud arvutasid, kui palju universumis võib ainet olla ja ilmnes, et üle kahe kolmandiku sellest on nähtamatu tumeenergia.
Kuveidi välispoliitika isaks peetud emiir suri 91-aastasena
Suri Pärsia lahe rannikul asuva Kuveidi juht, emiir Sabah al-Ahmad al-Jaber al-Sabah. Kohaliku meedia teatel suri riigijuht 29. septembril.
Kummaline teadustöö väidab, et Maa sees on must auk
Teadlasi kulme kergitama pannud kummaline teadustöö väidab, et meie planeedi keskel on must auk.
Kas hukurist Jupiter muutis Veenuse «põrguks»?
Päikese poolt loetuna meie süsteemi teisel planeedil Veenusel on keeruline ja mõnevõrra kurb saatus, kuna miljardeid aastaid tagasi oli see planeet enam Maa sarnane, kuid siis kadusid kõik elu eeldused.
Kunstnik andis 54 Vana-Rooma keisrile näo
Kanada filmirežissöör ja eriefektide kunstnik Daniel Voshart kasutas tehisintellekti, et taastad 54 Vana-Rooma keisri näo, kaasa arvatud kuruikuulsa Nero oma.
California maastikupõlengud on hakanud hävitama veinimõisasid
Ameerika Ühendriikide läänerannikul on alates augustist olnud maastikupõlengud, mis on nüüd jõudnud California tuntud veinipiirkondadesse Sonomasse ja Napasse.
«Ringvaate» tiimis juba teine koroonahaige: tavapärane külmetus on talumatum
«Ringvaate» toimetus on saadetud koju eneseisolatsiooni, kuna juba kaks tiimiliiget on saanud positiivse koroonatesti tulemuse.
Maailmakuulsa modelliagentuuri eksjuhti süüdistatakse vägistamises
Maailmakuulsa Elite modelliagentuuri endist juhti Gérald Marie’d süüdistatakse vähemalt kahes vägistamises ja mitmes seksuaalses ahistamises 1980. ja 1990. aastatel.
Norra meretehnoloog: selline auk võib tekkida, kui laevaga sõidab kokku 1000 tonni kaaluv objekt
Is.fi kirjutab, et striimikanali Dplay uues dokumentaalsarjas «Estonia – Fyndet som förändrar allt», mis räägib parvlaev Estonia hukust, on tegijate sõnul uut infot Euroopa ühest karmimast laevakatastroofist.
Reisilaeva Amorella õnnetuspaigast leiti materjali, mida seal ei tohiks olla
Ahvenamaa saarestikus leiti kõva looduslikku materjali kohast, kus Viking Line’i reisilaev Amorella 20. septembril põhjaga arvatavalt kari puudutas ja madalikule sõitis.
BBC ajakirjanik uuris: millist elu elatakase praegu Sealandi vürstiriigis, mida keegi ei tunnusta?
Põhjameres Suurbritannia Essexi ranniku lähedal asub legendaarne Fort Roughsi rannakaitseplatvorm, millel on välja kuulutatud Sealandi vürstiriik, mida ei ole ükski riik tunnustanud. Mis elu elatakse seal nüüd, kui veidra saareriigi loomisest on möödas üle poole sajandi?
Nimi on Bond, päriselt James Bond
Briti agent James Bond on tuntud nii kirjanik Ian Flemingi romaanidest kui edukatest filmidest, kuid ka päris agendist James Bond on olemas olnud.
Väga ebatavaline: Kim Jong-un vabandas lõunakorealasest ametniku mahalaskmise pärast
Lõuna-Korea presidendi kantselei teatel vabandas Põhja-Korea liider Kim Jong-un lõunakorealasest kalastusametniku mahalaskmise ja ta surnukeha põletamise pärast.
Pablo Escobari vennapoeg väidab, et leidis narkoparunist onu kodust 18 miljonit dollarit
Colombia tuntud narkoparuni Pablo Escobari vennapoja Nicolas Escobari väitel leidis ta onu raha, mida on 18 miljonit dollarit (15,48 miljonit eurot).