Kolm ehitusvaldkonda puudutavat seadusemuudatust
Valitsus kinnitas kolm eriolukorraga seotud seadusemuudatust, mis puudutavad eelkõige vee erikasutust ja maamõõdutöid.
Ajakiri Ehitaja aprill 2020
Ettevõtluse toetusmeetmed kasvavad sadades miljonites
Valitsuse istungil heaks kiidetud 2,6 miljardi euroses lisaeelarves kasvasid ettevõtlussektori toetamiseks mõeldud meetmed sadade miljonite eurode võrra.
Järelvaadatav: Kuidas käitada hoonete tehnosüsteeme koroona leviku tõkestamiseks?
Tänaseks on olemas värskelt avaldatud juhised hoonete tehnosüsteemide opereerimiseks REHVA (Euroopa kütte, ventilatsiooni ja jahutuse erialaühenduste assotsiatsiooni) poolt. Dokument mainib, et praeguse seisuga ei saa välistada viirusnakkust piiskade aurustumisel tekkivate peenosakeste kaudu, mis...
NB! Veebikoolitus! Koolitusel BIM-i efektiivne rakendamine ehituses osalejale 5 täiendpunkti
15. aprilil toimuval koolitusel õpetab ehituse ja ettevõtte juhtimise kogemusega digitaalehituse spetsialist Taavi Liiv, kuidas kasutada BIM-i oma igapäevaste tööprotsesside hõlbustamiseks. Kas ehituse infomudeli ehk BIM-mudeli kasutamine piirdub sinu jaoks vaid mudeli vaatamisega või oskad näha...
Rail Baltica maade omandamine kestab Eestis 2022. aastani
Rail Baltica tarbeks maa omandamine sõltub projekteerimise hetkeseisust ja käib hetkel kõigis kolmes raudtee läbitavas maakonnas, teatas Rail Baltic Estonia.
Ettevõtluse toetusmeetmed kasvavad sadades miljonites, osa saab ka ehitus
Valitsuse istungil heaks kiidetud 2,6 miljardi euroses lisaeelarves kasvasid erinevad ettevõtlussektori toetamiseks mõeldud meetmed sadade miljonite eurode võrra.
Fookuses: Baltimaade 110 tehasemajatootjat - kust valida oma
Arhitekt Tiit Sild analüüsis koos äripartner Andrea Bronziniga Eesti, Läti ja Leedu tehasemajatootjaid. Ta sai kolmes Balti riigis kokku 110 veebilehega tegijat, kirjutab 1.04 Äripäeva tellijatele ilmunud ajakiri
Nutilahendused hoiavad kulud elamus kontrolli all
Targa kodu lahendused ei paku mitte ainult mugavust, vaid nutilahenduste põhiülesandeks on hoida tehnoloogia optimaalset kasutusrežiimi inimese enda eest, rääkisid Tartu regiooni energiaagentuuri ehitusinsener Kalle Virkus ja Tartu regiooni energiaagentuuri tegevjuht Martin Kikas Äripäeva saatesa...
Hea katus püsib veatu terve inimpõlve
Katus pole asi, mida hetkeemotsiooni ajel kiiruga soetada, vaid selle ostmine peaks olema koos oma ala asjatundjatega läbi arutatud samm. Soodne katus, millele lubatakse kiiret paigaldust ja head kvaliteeti, ei pruugi olla parim ja hilisem vigade parandus võib minna kordades kallimaks kvaliteets...
Suur ehitusettevõtja: peatöövõtjad vajavad tööd, väiksemad tegijad ka rahalist abi
Rand ja Tuulberg Grupi ühe omaniku ja juhatuse liikme Raivo Randi sõnul pole ehitussektoris seni töid kuigi palju ära langenud ning silmapiiril paistab uusigi. Selleks, et kriis ühel hetkel seda ettevõtlusvaldkonda liiga rängalt ei tabaks, saab tema sõnul riik palju ära teha.
Nordecon ehitab Tapale veel ühe kasarmu
Nordecon projekteerib ja ehitab Riigi Kaitseinvesteeringute Keskusega täna sõlmitud lepingu järgi Tapa sõjaväeväelinnakusse tegevväelaste kasarmu.
Eesti Geoloogiateenistus otsib 700 meetrise puuraugu puurijat
Väljakuulutatud rahvusvahelise hankega otsib geoloogiateenistus Uljaste uurimisalale ligikaudu 700m sügavuse puuraugu puurijat.
Ehitusmasinate müüja Konekesko läks taanlastele
Taanis asuva peakontoriga Danish Agro Group sai heakskiidu Baltimaades masinate edasimüügiettevõtete omandamiseks, teatas ettevõte
Oma Maja 01.04.2020
Ehitusuudised 01.04.2020
Aprillist saab kõiki keskkonnatasusid deklareerida paberivabalt
Alates 1. aprillist 2020 saab maavara kaevandamise keskkonnaloa taotlusi ja aruandeid esitada keskkonnaotsuste infosüsteemis KOTKAS. Endine Keskkonnaameti e-teenuste portaal jääb avatuks üksnes eelnevate aastate parandusdeklaratsioonide esitamiseks.
Modernsed lahendused loovad uudse keskkonna sportimiseks
Sportimisel on üks liikumapanevaid jõude meelepärase keskkonna kergelt ligipääsetavus, mitmekülgsed kasutusvõimalused ning aina enam ka interaktiivsus. Seda kodustes tingimustes, kodust eemal avalikel sportimisaladel ning miks mitte ka töö juures.
Mait Rõõmusaar: Eestis valmib liiga palju inetuid maju
Betoonehituse üks kõlavamatest nimedest Eestis, NOBE juht Mait Rõõmusaar ütleb, et liiga paljud tellijad ja arendajad lähtuvad vaid Exceli tabelitest ning jätavad loovuse ja arhitektuurse ilu kõrvale.
Puidutöösturite kolm ettepanekut: riik peab meid hävingu eest kaitsma
Mitmes tööstusharus on tänaseks uued tellimused sisuliselt lakanud, osade sektori ettevõtete käive kukub lähikuudel enam kui 80%. Sellises reaalsuses, kus meie endi jõupingutustest kriisi haldamiseks ei piisa, vajame riigi toetussamme, kirjutavad puidutöösturid valitsusele suunatud avalikus pöörd...
Uute rohekontorite suurim trump on palju parem sisekliima
Eesti senised ainsad rohebürood rajanud Hepsori juht Henri Laks rõhutab, et ajal, mil inimesed veedavad ligi 90 protsenti ajast siseruumides, on ärihoonete juures olulisim see, et tõeliste rohemajade nutikad lahendused loovad soodsamate kõrvalkulude juures oluliselt parema sisekliima töötamiseks.
Ehitajad ootavad Euroopa Komisjonilt kriisiabi
Euroopa Ehitustööstuse Föderatsioon FIEC saatis eelmisel nädalal Euroopa Komisjonile kolmepunktilise taotluse eesmärgiga pandeemia põhjustatud keerulist olukorda turuosaliste jaoks vastuvõetavamaks muuta.
Narva maantee ja Turba ristmikule rajatakse kõnnitee
6. aprillil alustab Viaston Infra Lasnamäel Narva maantee ja Turba 2 kinnistuga külgneval alal kõnnitee ehitustöid.
Sauk: kahtleme lepingute täitmise võimekuses
Maanteeameti peadirektor Priit Sauk ütles, ERRile, et kriisiolukorras on kerkinud kahtlused töövõtjate lepingute täitmise võimekusest neljarealiste maanteede väljaehitamisel.
Saint Gobaini juht: valmis tuleb olla kõigeks
Nordecon pikendas juhtide lepinguid
Eesti suurimate ehitusettevõtete hulka kuuluv Nordecon pikendas kolme juhatuse liikme töölepinguid.
Kredex hakkab esimesi abikäendusi tegema esmaspäevast
Valitsuse lubatud 1,5 miljardi euro suurune abilaenude ja käenduste paketist lähevad esmaspäeval käiku Kredexi erakorralised laenukäendused, praegu veel vähendatud mahus. Kinnisvara müügiks või üürimiseks arendamine käenduse ala ei lähe.
Bauhof lõpetab kogu kaup tüüpi kampaaniad
Seoses täiendavate piirangutega tõkestamaks koroonaviiruse levikut Eestis, otsustas Bauhofi juhtkond alates homsest ehk 27. märtsist tühistada kõikides jaekauplustes kehtivad kogu kaup tüüpi allahindluskampaaniad.
Tariston alustab Keila-Haapsalu maanteel rekonstrueerimist
Nordeconi tütarettevõte Tariston alustab 6. aprillil Keedika–Linnamäe teelõigul 54,9–62,8 kilomeetril rekonstrueerimistöödega. Tööde eesmärk on viia teelõigu amortiseerunud kate vastavusse liiklussagedusega ning tõsta sõidumugavust ja liiklusohutust.