Arhitektid ja insenerid tegid oma ettepanekud ehitussektori ja riigi majanduse toeks
Eesti arhitektuuri ja inseneeria valdkonna erialaliidud edastasid Vabariigi Valitsusele ettepanekud koroonaviiruse pandeemia negatiivsete mõjude leevendamiseks projekteerimis- ja ehitussektorile ning läbi nende riigi majanduse elavdamiseks.
Mihkel Nestor: kuidas on koroonaviirus mõjutanud Eesti naabermajandusi?
Põhjamaad ja Balti riigid on valinud koroonakriisiga toimetulekuks igaüks mõnevõrra erineva tee. SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor kõrvutab meetmeid ja võtab kokku riikide senised majandusprognoosid.
Merko sai 3,4miljonilise ehituslepingu
Merko Ehituse Eesti ja Kohila Maja sõlmisid lepingu ühisveevärgi ja -kanalisatsioonitorustike rajamiseks Kohila vallas Raplamaal, teatas ettevõte.
Betooniühingu 2020. aasta üliõpilastööde võistlus on alanud
Eesti Betooniühing kuulutas välja betoonialaste kõrgkooli lõputööde võistluse. Üliõpilaspreemiad on loodud betooni ja betoonehitust käsitleva õppetöö edendamiseks ja tulemusrikkamaks muutmiseks ning valitakse Eesti kõrgkoolide betoonialaste lõputööde hulgast.
Raivo Rand: mingil hetkel tekib ehituses vaakum
Rand ja Tuulberg Grupi ühe omaniku ja juhatuse liikme Raivo Randi sõnul põhjustab koroonapandeemia ka ehituses paratamatu seisaku, kuigi platsidelt äratulekuks puudub ehitajatel hetkel põhjus.
Kiilto lubadused keskkonnale
Ehitustoodete ja tööstusliimide tootja Kiilto on oma tööstusharu juhtiv ringmajanduse ettevõte, kes austab loodust ja suhtub keskkonnahoidu tõsiselt. Kaks aastat tagasi algatas Kiilto projektiga „Meie keskkonnalubadus”, seades endale konkreetsed, edasipüüdlikud ja mõõdetavad keskkonnasihid, et mõ...
Ehitusjäätmed kui väärtsulik ressurss
Ringmajandus lähtub eeldusest, et jäätmed on väärtuslik ressurss ja materjal ning kõike, mida on kord juba toodetud, tuleb korduvalt kasutada või võtta materjalina ringlusse. Selle põhimõtte järgimine peab saama senisest olulisemaks ka ehitusettevõtjate jaoks, selgus ringmajanduse teemalisel semi...
Kaamos ehitab 25 miljoni euroga Valgevenes saeveski
Eesti puidutööstusettevõte Kaamos Timber sõlmis laenulepingu Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupangaga (EBRD), kelle toetusel rajatakse Valgevenesse Mozyri linna lähistele uus Eesti ettevõttele kuuluv saeveski, teatas ettevõte.
Kolm ehitusvaldkonda puudutavat seadusemuudatust
Valitsus kinnitas kolm eriolukorraga seotud seadusemuudatust, mis puudutavad eelkõige vee erikasutust ja maamõõdutöid.
Ajakiri Ehitaja aprill 2020
Ettevõtluse toetusmeetmed kasvavad sadades miljonites
Valitsuse istungil heaks kiidetud 2,6 miljardi euroses lisaeelarves kasvasid ettevõtlussektori toetamiseks mõeldud meetmed sadade miljonite eurode võrra.
Järelvaadatav: Kuidas käitada hoonete tehnosüsteeme koroona leviku tõkestamiseks?
Tänaseks on olemas värskelt avaldatud juhised hoonete tehnosüsteemide opereerimiseks REHVA (Euroopa kütte, ventilatsiooni ja jahutuse erialaühenduste assotsiatsiooni) poolt. Dokument mainib, et praeguse seisuga ei saa välistada viirusnakkust piiskade aurustumisel tekkivate peenosakeste kaudu, mis...
NB! Veebikoolitus! Koolitusel BIM-i efektiivne rakendamine ehituses osalejale 5 täiendpunkti
15. aprilil toimuval koolitusel õpetab ehituse ja ettevõtte juhtimise kogemusega digitaalehituse spetsialist Taavi Liiv, kuidas kasutada BIM-i oma igapäevaste tööprotsesside hõlbustamiseks. Kas ehituse infomudeli ehk BIM-mudeli kasutamine piirdub sinu jaoks vaid mudeli vaatamisega või oskad näha...
Ettevõtluse toetusmeetmed kasvavad sadades miljonites, osa saab ka ehitus
Valitsuse istungil heaks kiidetud 2,6 miljardi euroses lisaeelarves kasvasid erinevad ettevõtlussektori toetamiseks mõeldud meetmed sadade miljonite eurode võrra.
Fookuses: Baltimaade 110 tehasemajatootjat - kust valida oma
Arhitekt Tiit Sild analüüsis koos äripartner Andrea Bronziniga Eesti, Läti ja Leedu tehasemajatootjaid. Ta sai kolmes Balti riigis kokku 110 veebilehega tegijat, kirjutab 1.04 Äripäeva tellijatele ilmunud ajakiri
Hea katus püsib veatu terve inimpõlve
Katus pole asi, mida hetkeemotsiooni ajel kiiruga soetada, vaid selle ostmine peaks olema koos oma ala asjatundjatega läbi arutatud samm. Soodne katus, millele lubatakse kiiret paigaldust ja head kvaliteeti, ei pruugi olla parim ja hilisem vigade parandus võib minna kordades kallimaks kvaliteets...
Suur ehitusettevõtja: peatöövõtjad vajavad tööd, väiksemad tegijad ka rahalist abi
Rand ja Tuulberg Grupi ühe omaniku ja juhatuse liikme Raivo Randi sõnul pole ehitussektoris seni töid kuigi palju ära langenud ning silmapiiril paistab uusigi. Selleks, et kriis ühel hetkel seda ettevõtlusvaldkonda liiga rängalt ei tabaks, saab tema sõnul riik palju ära teha.
Nordecon ehitab Tapale veel ühe kasarmu
Nordecon projekteerib ja ehitab Riigi Kaitseinvesteeringute Keskusega täna sõlmitud lepingu järgi Tapa sõjaväeväelinnakusse tegevväelaste kasarmu.
Eesti Geoloogiateenistus otsib 700 meetrise puuraugu puurijat
Väljakuulutatud rahvusvahelise hankega otsib geoloogiateenistus Uljaste uurimisalale ligikaudu 700m sügavuse puuraugu puurijat.
Ehitusmasinate müüja Konekesko läks taanlastele
Taanis asuva peakontoriga Danish Agro Group sai heakskiidu Baltimaades masinate edasimüügiettevõtete omandamiseks, teatas ettevõte
Ehitusteadlased selgitavad, miks me kannatame talvel siseruumides liiga kuiva õhu käes
TalTechi ehitusteadlased koos oma Kanada kolleegidega uurisid elamute siseõhu temperatuuri ja niiskust mõjutavaid tegureid. Uurimistulemuste põhjal saadi teada, millised tegurid põhjustavad Eesti elamutes siseõhu liigset kuivust talvel ja varakevadel.
Oma Maja 01.04.2020
Ehitusuudised 01.04.2020