Vanasadama uues kruiisiterminalis peeti sarikapidu
Tallinna Vanasadama uus kruiisiterminal, mis loob uue värava Tallinna külalistele ning tekitab uut mereäärset linnaruumi kohalikele elanikele, on saavutanud oma ehituskõrguse ning teisipäeval peeti hoone sarikapidu.
Läheb ehitamiseks: igal aastal viis korda rohkem
Valitsus kiitis täna heaks Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel valminud pikaajalise rekonstrueerimise strateegia, mille eesmärk on parandada järgneva kolmekümne aastaga ligi 80 protsendi Eesti elanike kodude ja töökohtade tingimusi.
Saaremaale kerkib poolemiljoniline tootmishoone
Eesti Elektroonikatööstuse Liidu liige Ouman Estonia laiendab oma Saaremaal asuvat tootmishoonet. Täna, 9. juulil, saab juurdeehitis nurgakivi ning uus hooneosa valmib käesoleva aasta oktoobriks.
36 % käivet kukutanud ehitusfirma: „Mullu ei olnud edukas aasta“
„2019. aasta ei olnud majandustulemuste poolest kõige parem aasta, müügitulu ja kasum langesid võrreldes eelneva aastaga ning tulemused jäid alla juhtkonna ootustele,“ nendib KRC Ehituse juhatuse liige Siim Kroodo värskelt Äripäeva Infopanka jõudnud majandusaasta aruandes.
2D ja paberplaanid jäävad minevikku
Kuigi projekteerimise valdkond digitaliseerub kiiresti, kasutatakse veel asjaajamises ja ka ehitusplatsidel tavapäraseid kahemõõtmelisi (2D) jooniseid. Projekteerimistegevus käib valdavalt juba kolmemõõtmelises mudelis (BIM). Kuna BIM võimaldab suuremat täpsust ja ehitusandmete lisamist projekti,...
Tartu Ülikooli teadlased töötavad välja bioplasti
Tartu Ülikooli teadlased alustasid tööd rahvusvahelises projektis, mille käigus arendatakse uudset tehnoloogiat keskkonnahoidliku plasti tootmiseks. Naftast toodetavale plastile alternatiivi leidmine on teadlaste jaoks üks 21. sajandi suurimaid ülesandeid.
"50% vähem ehitusprügi? Muidugi!"
Saade "Lavajutud" on salvestatud juuni alguses toimunud ehituskonverentsil Säästlik Hoone 2020.
Saksa puiduimpeeriumi langemine kiskus kaasa Eesti firma
Eesti tuntud profiilliistude tootja Trives on pankrotis, jättes endast maha üle 125 000 euro suuruse maksuvõla. Samuti on pankrotis ettevõtte Saksa omanik.
Tööinspektsioon: kontrollitud ehitusplatsidest üheksal olid täidetud kõik ohutusnõuded
Tööinspektsioon kontrollis tööohutust 58 ehitusplatsil, kus tuvastati 47 rikkumist. Kõik oli korras üheksal ehitusplatsil.
Puitmajatootjate pankrotid tõid edukale hulgimüüjale kahjumi
Tänu kahe puitmajatootja pankrotile tuli puit- ja ehitusmaterjalide maaletooja ja hulgimüüjal Puukeskusel 160 000 eurot korstnasse kirjutada, selgub Äripäeva Infopanka jõudnud värskest majandusaasta aruandest.
Riigi Kinnisvara sõlmis uue Saaremaa Gümnaasiumi ehituslepingu Nordeconiga
Nordecon AS ja Riigi Kinnisvara Aktsiaselts allkirjastasid lepingu tulevase Saaremaa Gümnaasiumi õppehoone ehituseks Kuressaares Väljaku tn 8 ja Garnisoni tn 18 kinnistutele.
Oma Ehitaja: kavatseme uued arendusprojektid käivitada aasta lõpus
Mullu kasumi pea kahekordistanud Oma Ehitaja juhid Kaido Fridolin, Tõnu Kull ja Külli Tapupere ennustavad, et kuigi tänavu jääb ehitusturu maht mullusele tasemele, tuleb pikemas perspektiivis tuleb kahjuks arvestada ehitusmahtude olulise vähenemisega. Pikalt muret teinud sisendhinnad aga langevad.
Jüri Rass: ehitussektori probleeme ei kannata edasi lükata
Eesti ehitussektorit vaevab hulgaliselt probleeme, millega tegelemist ei saa enam edasi lükata. Sellise tõdemuse ütles IPT Allianssi hankemudelite koolitustsükli lõpuseminaril välja Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Jüri Rass.
Eesti tee-ehitajatel hakkab asfalt otsa saama
Eesti teedeehitajatel napib suurima varustaja Nynase tarneprobleemide tõttu bituumenit ja nii mõnigi projekt on seetõttu häiritud. Nynase juht lubab olukorra paranemist, samal ajal pingutavad konkurendid turuliidri troonilt tõukamise nimel.
Asfaldiliit tunnustas parimaid lõputöid
18. juunil andis Sven Pertens Asfaldiliidu nimel üle preemia Hardo Pajusele, kelle lõputööd „Meetod täitematerjali vertikaal- ja horisontaalsuunalise filtratsioonimooduli määramiseks püsiva rõhuga permeameetriga“ hindas liit selle aasta parimaks.
Rail Baltica Pärnu rahvusvahelise reisiterminali projekteerimine on jõudnud vahepeatusesse
Pärnu linn saab Rail Baltica uue rahvusvahelise reisiterminali näol endale silmapaistva maamärgi. Valmimas on terminali eelprojekt.
Paide riigimaja väärtuspõhise projekteerimishanke võitsid KOKO arhitektid
Riigi Kinnisvara korraldas väärtuspõhise projekteerimishanke Paide riigimaja (Tallinna tn 18) rekonstrueerimiseks, mille võitsid KOKO arhitektid.
Päikesejaamade tootja: kriis on viinud päikesepargi tasuvusaja rekordmadalale
Päikeseparkide rajaja Olsson Solari juhi Aap Hirvesoo sõnul on pandeemia tekitatud majanduslangus viinud päikesepaneelide hinnad rekordmadalale, mistõttu on pargi tasuvusperiood lühenenud seniselt 12 aastalt 6-7 aasta tasemele.
Video! Valmis Rail Baltica esimese trassilõigu tehniline lahendus
RB Rail AS koostööpartneril, Hispaania tunnustatud insenerifirmal IDOM Consulting, Engineering, Architecture, on valminud raudteetrassi paiknemise ning ristumiste tehnilised lahendused Rail Baltica alamlõigule Ülemistelt kuni Kangruni.
Noortel geoloogidel ja mäeinseridel avaneb võimalus kopsakat stippi saada
Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituudi bakalaureusetudengitel on uuel õppeaastal võimalik saada igal kuul ülikoolilt ligi 500 euro ulatuses stipendiume. Lisaks sellele pakuvad täiendavaid stipendiume mitmed järelkasvust huvitatud mäendusettevõtted.
Selgusid parimad betoonialased lõputööd
Eesti Betooniühing andis välja 2020. aasta üliõpilaspreemiad, mis on loodud betooni ja betoonehitust käsitleva õppetöö edendamiseks ja tulemusrikkamaks muutmiseks. Betooniühingu preemiate saajad valitakse välja Eesti kõrgkoolide betoonialaste lõputööde hulgast.
Teedeehituseks vajaliku bituumeni tarneprobleemid süvenenud
Eesti teedeehitajatel napib suurima varustaja Nynase tarneprobleemide tõttu bituumenit ja nii mõnigi projekt on seetõttu häiritud. Nynase juht lubab olukorra paranemist.
Materjalitootjad tegid aasta algul mulluse käibe
Tänavu esimeses kvartalis jäi Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liitu kuuluvate ettevõtete müügikäive samasse suurusjärku võrreldes eelmise aastaga – 118 miljonit eurot.
Mõni mees juhib koppa 5G abil
Uute tehnoloogiatega käib tihti kaasas palju haipi ning ootused käivad ajast ees, aga asjade internet on hakanud oma elu elama, rääkisid külalised saates "Tehnoloogiakompass".
Käsmu sadama planeering tõi tuntud vandeadvokaadile kriminaalasja
Vandeadvokaat Küllike Nammi tegevuse uurimiseks Käsmu sadama detailplaneeringu menetluses algatati kriminaalasi, mille raames toimus läbiotsimine Küllike Nammi advokaadibüroos ning Haljala vallavalitsuses.
Parim väikeettevõttest praktikakoht on PCC Projekt
Eesti Tööandjate Keskliidu konkursi „Parim praktikakoht“ võitis väikeettevõtete arvestuses PCC Projekt, mis tegeleb ehitus-projekteerimisega.