OTSEBLOGI | Jüri Ratas kutsus üles maske kandma, riigikogu asub menetlema portsu seadusemuudatusi
Eesti sai eile juurde 15. koroonaohvri, samuti tegi pühapäeval avaldatud statistikas hüppe haiglaravi vajavate inimeste arv. Täna pärastlõunal asub riigikogu arutlema lisaeelarvet ning mitut seaduseelnõud, mis seotud koroonaviiruse leviku pidurdamise seotud meetmega, millest osa aga saanud juba o...
The Spectator: Hiina müüs Itaalia annetatud kaitsevahendid Itaaliale raha eest tagasi
Hiina on püüdnud pärast koroonaviiruse puhangu tõsiduse kohta maailmale valetamist oma mainet taastada, aga need inimlikkuse ülesnäitamise katsed on osutunud sama libedateks kui sealsed märjad turud, kirjutas ajakiri The Spectator.
Tänasest saab mitmel pool sõita 100 km/h
Maanteeamet alustab täna lubatud suurimate piirkiiruste tõstmist eraldatud sõidusuundadega riigiteedel.
Jürgen Ligi: valitsus plaanib kulusid, mille kasutegur kriisis on olematu
Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab täna koroonakriisiga kaasnevat majanduslangust leevendavaid meetmeid, millest osadel komisjoni juhtiva Jürgen Ligi sõnul kasutegur puudub.
205 õpetaja, professori ja üliõpilase pöördumine: on kahetsusväärne, et Reps üritab eriolukorra varjus eksamite kaotamist läbi suruda
Tänaseks on liitunud EAÜSi avaliku pöördumisega riigikogu poole veel 45 õpetajat, professorit, dotsenti ja üliõpilast.
FOTOD | Viljandi linnas algasid ulatuslikud ehitustööd
Viljandi kesklinnas algasid sellest nädalast koroonakriisist hoolimata Vabaduse platsi ja sellega külgnevate tänavate ulatuslikud ehitustööd. Töid tehakse etapiti ja need saavad valmis novembriks. Maha lammutatakse ka ametite maja.
Martin Kadai: tegelike haigusjuhtude arv võib Eestis olla 10 000
Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai ütles täna "Aktuaalsele kaamerale", et on võimalik, et tegelike haigusjuhtude arv Eestis on 10 000.
"Täna keegi ripsmehooldust teeb?" - iluteenuste nimel eiravad naised tervet mõistust ja eriolukorra reegleid
Kümnetes iluteenuste Facebooki gruppides käib endiselt teenuste vahendus, sest riik ei ole seda otsesõnu keelanud.
Värske statistika Hiinast: neljal viiest nakatunust ei ilmne ühtegi haigusele omast sümptomit
Hiinas on ilmnenud uusi tõendeid selle kohta, et valdaval osal uutel koroonaviirusesse nakatunutel ei ilmne mingeid sümptomeid, mis viitaks nende haigestumisele.
ERISAADE | Andrei Korobeinik toetab kriisi lahendamist kodanikupalgaga: 500-600 eurot kõigile ja jääksime veel plussigi!
Rühm aktiviste saatis reedel riigikogule, valitsusele ja presidendile pöördumise, kus kutsus koroonakriisi tõttu kohe üles leidma võimalusi kodanikupalga kehtestamiseks Eestis. See aitaks inimestel eesootavatest raskustest üle saada, märgiti avalduses. Delfi „Eriolukorra erisaates“ on külas Keske...
Rootsi strateegia võib tähendada tuhandete koroonaviiruse ohvrite matmist
Rootsi peaminister Stefan Löfven tõdes laupäeval, et uudne koroonaviirus nõuab tuhandete rootslaste elu ja näib olevat probleem veel pikka aega.
Jurist selgitab: kas eriolukorra raskused mõjutavad ka elatise maksmise kohustust?
HUGO.legal jurist Anu Baum avab lähemalt elatise maksmise asjaolude tausta praeguses eriolukorras ning selgitab, milline käitumisviis on kõige mõistlikum.
Meeldetuletus kevadkoristajatele: risu ja rämpsu koht pole lõkkes!
Keskkonnaministeerium toonitab: sorteerige oma prügi, andke materjal taas ringlusesse - nii aitate säästa ressursse ja olete keskkonnasõbralikumad.
Ööpäev liikluses: õnnetustes hukkus üks ja sai viga viis inimest
Eelmise ööpäeva jooksul juhtunud liiklusõnnetustes hukkus üks inimene ja sai viga viis. Roolist tabati üks narko- ja 25 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti.
Reps põhjendab, miks soovib eksamite üle otsustamiseks tähtajatut ainuvõimu: pole teada, kaua eriolukord kesta võib
"Eelnõu koostamisel sõnastati tähtajata õigus kooli lõpetamise tingimuste üle otsustada seetõttu, et praegu on väga keeruline prognoosida, kui kaua eriolukord kestab ja kas see võib pärast vaibumist taas uuesti puhkeda," põhjendab haridus- ja teadusminister Mailis Reps.
Tartu vangla ametnikul tuvastati koroonaviirus
Täna tuvastati Tartu vangla ametnikul koroonaviirus. See on kinnipidamisasutustes esimene juhtum.
Prantsusmaal pussitati surnuks kaks inimest, vähemalt neli sai veel viga
Prantsusmaa kaguosas tappis mees täna noaga kaks inimest ja pussitas veel vähemalt nelja. Üks kannatanu on kriitilises seisus haiglas.
Valitsus tahab koroonaviiruse varjus põhikooli lõpueksamite üle otsustusvõimu võtta
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps on juba kaks aastat üritanud kaotada põhikooli lõpueksameid. Seni tulutult.
Tallinnas on kodutute öömaja karantiinis
Eile õhtul Tallinnas Alasi tn 8 öömajja saabunud inimesel oli palavik, mistõttu viidi ta haiglasse.
"Tal hakkas järsku parem." 104-aastane veteran tervenes koroonaviirusest vahetult enne oma sünnipäeva
Kui William Lapschies, omadele Bill, pidas kolmapäeval pere ringis 104. sünnipäeva šokolaadikoogi ja lemmikpitsaga, ei tähistanud ta lihtsalt oma pikas elus üht järjekordset verstaposti. Ta tähistas ka täielikku paranemist uudsest koroonaviirusest, olles üks vanimatest ellu jäänud haigestunutest ...
VIDEO JA FOTOD | Kevadtorm viis Lihulas kortermajalt katuse. 19 inimest pidi kodust lahkuma
Kui enamikes paikades üle Eesti võis ööl vastu reedet möllanud torm tunduda pigem kergemat sorti, siis näiteks Lihulas lõi see paljude inimeste argielu otseses mõttes sassi.
Viru keskuse juurde kutsuti päästjad kahtlast kotti uurima: selgus, et seal oli kõigest ehituspraht
Viru keskuse eest, skulptuuri Hämarik juurest leiti täna ennelõunal kahtlane kott. Peagi selgus, et seal oli ehituspraht.
FOTOD | Võtkem šnitti: Paide tänavad õpetavad liiklejaid kahemeetrist vahemaad pidama
Tänaseks õhtuks kaunistavad Paide tänavaid aerosoolvärvidega mahajoonistatud märgid, mis tuletavad kõndijatele meelde distantsi ulatust ning selle hoidmise olulisust.
Venemaal peeti kinni arstide liidu juht, kes seadis kahtluse alla valitsuse jutu koroonaviiruse vähesest levikust
Venemaa võimud pidasid kinni sõltumatu arstide liidu juhi, otsekohese Kremli kriitiku, kes nimetas riigi väidet vähesest koroonaviiruse levikust valeks.
Jaak Madison kritiseeris Mart Helmet: majanduskriisi sisenedes ei peaks preemiaid määrama
Mõne päeva eest sai ilmsiks, et EKRElasest siseminister Mart Helme jagab oma alluvatele lahkeid preemiaid. Erakonnakaaslase ja europarlamendisaadiku Jaak Madisoni silmis pole säärane käik õigustatud.
USA terviseamet soovitab kõigil ameeriklastel riidemaske kanda
USA president Donald Trump ütles reede õhtul oma igapäevasel Valge Maja pressibriifingul, et USA Haiguste tõrje ja ennetamise keskus (CDC) soovitab kõigil ameeriklastel kanda mittemeditsiinilisi, riidest maske.
Elvas hukkus liiklusõnnetuses noor mees. Autojuht jooksis minema
Täna öösel hukkus Elva vallas Mäeotsa külas teelt välja sõitnud autos kaasreisija, 20-aastane mees. Sõiduki arvatav juht lahkus sündmuskohalt ning tabati hiljem oma kodunt.
Lukase tahtmine olümpia ERR-ile osta päästaks Postimehe raharöövlist
Valitsuses on hullud päevad: kõikide ministrite peod on raha täis topitud. Kriis tähendab, et varandus tuleb laiali jagada. Ja kellele? Sõltub ministri suvast.
Jõhvi jagab koolitoitu vaid sajale lapsele 1500st. Lapsevanem: paljud on varsti nälja piiril
Kohalikud omavalitsused korraldavad koolitoidu jagamise erinevalt. Mõned pakuvad toitu toimetulekuraskustes lastele, mõned kõigile soovijatele.
Mõned omavalitsused tahavad teada, kes nende piirkonnas on nakatunud ja kus nad elavad. Seda infot ei anta
Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektori Jan Trei sõnul soovivad mõned omavalitsused infot koroonapositiivsete kohta aadressipõhiselt.
ERITEADE: poed ja teenindussaalid peavad homsest külastajate arvu osas piirangud panema
Eriolukorra juht Jüri Ratas allkirjastas täna korralduse, mille järgi tuleb kõik müügi- ja teenindussaalid, mis on inimestele avatud, varustada desinfitseerimisvahenditega. Reegli 2+2 täitmiseks peab pood või teenindusasutus välja arvestama, kui palju müügisaali korraga kliente mahub. Piirangud j...
FOTO | Järvamaalt leiti veerand tonni kaaluv lennukipomm
Eile reageerisid Lääne-Eesti pommigrupi demineerijad Järvamaale, kust leiti 250 kg raskune Saksa päritolu lennukipomm.
New York Times: Eesti valitsus kasutab viirust immigrantide vastase poliitika läbisurumiseks
Ajalehe New York Times koroonablogis kirjutatakse, et ajal, kui Eesti avalikkus vaatab pealt võimude meeleheitlikke katseid saada kontrolli alla koroonaviiruse puhang Saaremaal, algatas valitsus vaikselt seaduseelnõu, mis saadaks koju kõik töötud töötajad, kes on väljastpoolt Euroopa Liitu.
Kohtla-Järvel võeti vahi alla fentanüüli levitanud 61-aastane mees
Ida prefektuuri kriminaalbüroo pidas 31. märtsil kinni 61-aastase mehe, keda kahtlustatakse suures koguses narkootiliste ainete ebaseaduslikus käitlemises. Prokuratuuri taotlusel võttis Viru Maakohus mehe 2. aprillil kaheks kuuks vahi alla.
Politsei: kuna ka uimastiturg on kriisist räsitud, siis otsivad kurjategijad raha teenimiseks alternatiive
Politsei hinnangul on illegaalselt ringlevate narkootikumite voog on osaliselt raugenud ning nendega kauplev organiseeritud kuritegevus peab leidma uusi viise, et raha teenida.
ERISAADE | Sure sina täna ja mina homme? Riina Raudne räägib eetilistest valikutest pandeemia ajal
Rootsis on koroonasurmi 333 ja Stockholmi püstitati välihaigla, aga valitsuse rahulik kurss jätkub
Rootsi on reageerinud eriolukorrale kaitseväe suurte välihaiglate ülespanekuga Stockholmis ja Göteborgis. Stockholmi messikeskuse ruumides on voodikohti nüüd valmis 140 ja nende arvu kasvatakse peagi 600-ni.
Reisikorraldajad ootavad, et riik kataks osa eestlaste erakorralise kojutoomise kuludest. Aas: töö käib, et lisanduks ettevõtteid toetavaid meetmeid
Reisikorraldajate TEZ Tour ja Novatours arvates ei peaks turistide kojutoomise eest rahaliselt vastutama ainult eraettevõtted, vaid ka riik.
Metsanduse arengukavale ei leitud pärast mitut katset mõjude hindajat
Keskkonnaministeerium arutab metsanduse arengukava juhtkoguga, kuidas protsessiga edasi minna, kuivõrd selleks vajalikku keskkonna- ja muude oluliste mõjude hindajat pole õnnestunud mitme riigihankega leida. Ministeerium peab põhjuseks teema konfliktsust.
Värska Originaal võttis Eestis esimesena käibele taaskasutatud plasti sisaldavad pudelid
Värska Originaal võttis Eesti joogitootjatest esimesena käibele taaskasutatud plasti sisaldavad pudelid. Uued Värska Originaali liitrised pudelid sisaldavad nüüdsest 20% taaskasutatud plasti ehk rPET-materjali. Peagi võetakse rPET-materjal käiku terves Värska toodete perekonnas. 100% taaskasutatu...
Internetis ostmist ei takista suletud riigipiirid: mõned kaubavedajad töötavad peatusteta
Pandeemia muudab ühiskonna harjumusi kõikides eluvaldkondades. Ostlemine ei ole erand. Füüsiliste kaupluste sulgemise ja kaubanduskeskuste külastamise piirangute tõttu kerkis esikohale elektrooniline kaubandus – nii kodu- kui ka välismaistes veebikauplustes.
Vaata, kas panid täppi: e-etteütluse korrektne kirjapilt
Täna toimus Vikerraadio traditsiooniline e-etteütlus, mis eriolukorra tõttu edasi lükkus.
USA analüütikud: Venemaa abisaadetis on propaganda kullasoon ja Trumpi trollimine
USA välisministeeriumi endised ametnikud on mõistmatuses ja hämmingus meditsiinivarustuse ostmise üle Venemaalt. Ekspertide sõnul on see Kremli propagandavõit.
Koroonaviiruse küüsis USA lennukikandja kapten sai pärast häirekella löömist sule sappa
Koroonaviirusest haaratud USA lennukikandja USS Theodore Roosevelt komandör, mereväekapten Brett Crozier vabastati „olukorra vale hindamise“ tõttu ametist. Mõni päev varem oli Crozier kirjutanud memo, milles hoiatas mereväe juhtkonda, et on vaja otsustavat tegutsemist laeva meeskonna päästmiseks.
USA ööpäevane Covid-19 surmade arv tõusis üle 1000
USA-s teatati eile enam kui tuhandest uuest Covid-19-sse surma juhtumist päevas ja kokku on seal nüüd surnud üle 5800 inimese.
Eesti ühines Ungari arenguid hukkamõistva avaldusega
Eesti koos teiste Balti riikidega ühines Euroopa Liidu 13 vanema liikmesriigi pöördumisega demokraatia ja õigusriigi kaitseks, milles nähakse kaudset kriitikat Ungaris toimivate arengute suhtes, vahendab ERR.
FOTOD | Torm tuleb. Tuul tuuseldas juba täna Tallinnas laineid
Tänaseks andis riiklik ilmateenistus juba teise taseme tormihoiatuse, mis tähendab, et ilm on ohtlik ja esineb tavatuid ilmastikunähtusi.
Reinsalu vastus Paetile: kordan üleskutset loobuda kriisiajal poliitintriigidest
Välisminister Urmas Reinsalu arvates ründab europarlamendi saadik Urmas Paet Eestit valeväidetega.
Kloogal pandi toime kuritegu, kannatanu suri haiglas
Klooga alevikus asuvast korterist leiti eile teadvuseta mees, kes suri haiglas. Üks võimalikest kurjategijatest on vahi alla võetud.
Turismisektor saab riigilt 25 miljonit
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium hakkab läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) pakkuma toetust raskustesse sattunud turismisektori ettevõtjatele kriisi võimalikult kiireks ületamiseks ja sektori jätkusuutlikkuse tagamiseks.