Politseinikud pidasid Tallinna kesklinnas kinni juhtimisõiguseta mehe, patrulli takistas joobes agressiivne kodanik
Autojuht peeti kinni süstemaatilise juhtimisõiguseta sõitmise eest, võimalik joove selgub ekspertiisis.
Kanalisatsioonitööd paljastasid süüdi mõistetud fentanüüliärikate seni salajas hoitud vahelao
Ida-Virumaal Püssi linna kortermajas tehtud kanalisatsioonitööd nurjasid fentanüüliparunite plaani varjata politsei eest osa oma fentanüülivarust, selgus täna kohtus ette kantud prokuratuuri süüdistusest.
FOTOD | Hiina saatkonna juures avaldati meelt vaba ja demokraatliku Hongkongi toetuseks
Täna õhtul avaldati Tallinnas Hiina saatkonna ees toetust vabale ja demokraatlikule Hongkongile.
KUULA | Estonia ümber ringlevad vandenõud võivad saada saatuslikuks valitsuse populaarsusele
"Valeinfo: paljastatud" stuudios käis külas ajakirjanik Herman Kelomees, kes jagas mõtteid Eesti inforuumi faktitäpsusest, MS Estonia hukkumisest ning USA presidendivalimistest.
VIDEO | Olukord Mägi-Karabahhis armeenlase ja aseri silmade läbi
Olukord Armeenia ja Aserbaidžaani vahel on taaskord teravnenud. Mida arvavad olukorrast Mägi-Karabahhis Eestis elavad armeenlane ja aserbaidžaanlane?
Estonias võib olla mitu auku
Koos tehniliste ekspertidega Norras parvlaev Estonia huku dokumentaalsarja musta materjali vaatamas käinud välisminister Urmas Reinsalu nõuniku Mart Luige sõnul võib uppunud parvlaeva keres olla mitu lõhet, mis on tingitud laeva vajumisest merepõhjas. Sama ütlevad ka temaga kaasas käinud eksperdi...
Valitsus: jäime Macroni avaldusest kõrvale sisulistel, mitte poliitilistel põhjustel
Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni ametnike sõnul keeldus peaminister Jüri Ratas avaldusega liitumast riigisisese koalitsioonipoliitika pärast.
FOTOD | Punt Eestis tegutsenud Leedu autovargaid saadeti trellide taha
Täna jõudis kohtulahendini osa prokuratuuri menetlusest, mille raames uuritakse välismaiste kuritegelike grupeeringute poolt Eesti territooriumil toime pandud organiseeritud autovarguseid. Viis Leedu kodanikku said selle tulemusel saadetud rootsi kardinate taha.
VIDEO | Tanel Kiik: kaalume avalikel üritustel maskikohustuse kehtestamist
Teadusnõukoda soovitas langetada siseruumides toimuvate ürituste piirarvu kolmandiku võrra, ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.
Karjäärikeskus aitab teha valikuid
Uues karjäärikeskuses saab end proovile panna – erinevate eksponaatide abil võib testida reaktsioonikiirust, ruumilist mõtlemist, juhivõimekust ja muud. Majas töötavad ka karjäärinõustajad, kes pakuvad nii individuaalset kui grupiviisilist nõustamist. Mis on karjäärikeskuse mõte ja üldisem eesmärk?
Keit Pentus Rosimannus: Eesti peab valeinfo leviku piiramise algatusega liituma
Riigikogu väliskomisjoni liige Keit Pentus Rosimannus soovitab Eestil kindasti valeinfo leviku piiramise ja Euroopa valimiste kaitse mehhanismi algatusega liituda selmet see sisepoliitiliseks peenrahaks vahetada.
Rootsi opositsioon tahab valitsuselt Estonia asjus aru pärida ja kutsub mitte kahjustama suhteid Eestiga
Teatavaks saanud auk parvlaeva Estonia keres toob Rootsis kaasa ka sisepoliitilisi tagajärgi. Opositsioonilised liberaalid kutsuvad siseministri Mikael Dambergi ja infrastruktuuriministri Thomas Enerothi parlamenti aru andma. Samuti opositsioonis olevad moderaadid kutsuvad aga valitsust mitte kah...
Indrek Saar: minust ei saa rahvusooperi juhti
Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Indrek Saar kinnitas, et vaatamata ettepanekule kandideerida rahvusooper Estonia juhi kohale soovib ta panustada üleüldise poliitilise kultuuri parendamisse.
Macron kutsus Eestit valeinfo vastu võitlema. Ratas keeldus EKRE-le viidates
Prantsusmaa president veetis mitu päeva külastades Leedut ja Lätit. Eesti jäi välja nii visiidist kui selle eel tehtud avaldusest.
Anu Saagim: oma suuremad pisarad olen valanud soome meedias kirjutatu pärast
Tänase päeva jooksul kommenteerib Delfi kommentaariumis uudiseid seltskonnategelane ja ajakirjanik Anu Saagim. Taavi Minnik uuris talt kas ta loeb ka ise enda kohta internetti kirjutatud kommentaare.
Milline võiks olla Estonia ülestõstmine? Sellele lähim operatsioon võis olla allveelaeva Kursk pinnale toomine
Kui kunagi peaks kõne alla tulema parvlaeva Estonia ülestõstmise küsimus, võiks seda ilmselt võrrelda Barentsi merel uppunud Venemaa kurikuulsa tuumaallveelaeva Kursk ülestõstmisega, sest vähemalt pikkuse poolest on need alused võrreldavad ja ka mere sügavus uppumiskohas on sarnane.
VIDEO JA BLOGI| Helme: kaasame Estonia uurimisse ka hukkunute lähedased
GRAAFIK | Ööpäevaga kinnitati veel 81 koroonaviiruse nakkusjuhtu. Haiguse tõttu suri eakas naine
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2 686 koroonaviiruse testi, millest 81 testi tulemus osutus positiivseks.
Kraavi vajunud buss häiris Tallinnas liiklust
Täna hommikul vajus Rannamõisa teel kraavi Atko buss, kui üritas teise liiklusõnnetuse sündmuskohast mööda sõita.
Armeenia peaminister: võitleme Mägi-Karabahhis rahvusvahelise terrorismi vastu
Armeenia peaminister Nikol Pašinjan kuulutas, et tunnustamata Mägi-Karabahhi vabariik võitleb rahvusvahelise terrorismi vastu. Pašinjan lisas, et terrorismi eesmärgid ei ole piiratud geograafiliselt ja et terrorism ohustab samaväärselt nii USA-d, Iraani, Venemaad kui ka Prantsusmaad.
FOTOD | Fentanüüliärikatest vennad Kärbergid taas kohtu all
Rekordilise fentanüülikoguse eest juba eelmisel aastal vangi saadetud Vennad Kärbergid andsid uurimise käigus veel üles üle 10 kg fentanüüli. Lisaks Kärbergidel on saanud süüdistuse veel ka Vadim Skorkin ja jurist Indrek Repnau. Kohtulik menetlus algas Harju maakohtus täna veidi peale kella 10 ja...
Moskva: Läänega on võimatu asju ajada, kuni ei lõpetata provokatsioone ja vassimisi
Venemaa välisministeerium nimetas Saksamaa välisministri Heiko Maasi avaldusi ÜRO-s Vene opositsionääri Aleksei Navalnõi mürgitamise kohta provokatsioonilisteks ja küünilisteks.
Haapsalu võtab jalgrattatee ehitamiseks maha puuderivi
Haapsalu kesklinnas asuvalt Posti tänavalt kaob tuleval aastal puuderivi, kirjutas Lääne Elu.
Tantsutrennis mängib muusika? Edaspidi võidakse selle eest tantsukoolidelt raha küsida
Tallinna ringkonnakohus avaldas otsuse, millega rahuldas osaliselt Eesti Esitajate Liidu hagi MTÜ Urban Style tantsukooli JJ-Street vastu ja mõistis loomeinimeste esindusorganisatsioonile tagasiulatuvalt välja fonogrammide kasutamise eest maksmata jäetud tasu.
Trump näis debatil paremäärmuslastele toetust avaldavat. Nüüd ütles ta, et ei tea, kes nad on
USA president Donald Trump, kes presidendikandidaatide teledebatil ei suutnud paremäärmuslikku organisatsiooni Proud Boys otsesõnu hukka mõista, ütles eile, et ei tea, kes nad on, ja kordas, et nad peaksid „tagasi astuma”.
OTSEPILT | Justiitsministeeriumi eestvedamisel toimuval konverentsil arutatakse, kuidas ennetada noorte sattumist õigusrikkumiste teele
Justiitsministeeriumi eestvedamisel toimub täna Noblessneri valukojas konverents „Kui kuidagi ei saa, siis kuidas saab?“, kus räägitakse sellest, kuidas ennetada noorte sattumist õigusrikkumiste teele ja aidata pahandustesse sattunud noorel tagasi õiguskuuleka elu juurde pöörduda. Delfi TV otseül...
Päästeamet kutsub inimesi loovutama leitud lõhkematerjali ning keelatud relvi
Moskva kutsus takistama Süüria ja Liibüa võitlejate kasutamist Mägi-Karabahhi sõjapiirkonnas
Venemaa välisministeerium väitis, et Mägi-Karabahhi sõjatsooni paisatakse ebaseaduslikke relvaformeeringuid Süüriast ja Liibüast. Moskva kutsus huvitatud riike võtma kasutusele meetmeid välismaa palgasõdurite konfliktist osavõtu takistamiseks ja nende viivitamatuks väljaviimiseks regioonist.
Mart Laar „Pealtnägijale”: jutud kokkupõrkest allveelaevaga levisid kohe, ent ei leidnud mingit kinnitust
Estonia huku ajal peaministri ametis olnud Mart Laari sõnul arvati kohe pärast laevahukku, et Estonia põrkas kokku Venemaa allveelaevaga, kuid selle kohta ei ilmnenud mingeid tõendeid ega vihjeidki.
PEREARST VASTAB | Kas nohu-köhaga lapse peaks koju jätma? Mis sümptomitega tuleks minna arsti juurde? Kas tervenenuna tuleb ikka isolatsioonis püsida?
Perearst Karmen Joller vastab Delfi lugejate esitatud küsimustele perearstide avaldatud juhise kohta, kus on selgitatud, mida peaks teadma ja kuidas käituda, et koroonaviiruse hooajaga toime tulla.
KAART | Vabatahtlike koristustulemused: vaata, kus vedeleb Tallinnas kõige rohkem süstlaid
Vabatahtlikud korjasid Tallinnast, Maardust ja Ida-Virumaalt kokku 748 süstalt, mis on tuhande võrra vähem kui eelmisel aastal.
Indrek Saar: vaatamata enneolematult suurele mahule vaatab eelarve viiruse teisest lainest mööda
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar rõhutas täna riigikogu ees peetud kõnes, et kuigi 2021. aasta riigieelarvesse on jõudnud täiendavalt miljardid eurod, on valitsus unustanud ära, et viirus teise laine on kohal.
Marti Kuusik astub kohtu ette novembris
Lähisuhtevägivallas süüdistatava eksminister Marti Kuusiku kohtuasja istungid algavad 24. novembril kinniste uste taga.
Rootsi prokurör: ilma hauarahuseadust muutmata ei tohi keegi Estonia vraki juurde sukelduda
Rootsi riiklik õnnetuste uurimise komisjon on teadete kohaselt alustanud uurimist värskes dokumentaalfilmis ilmnenud uute andmete kohta parvlaeva Estonia uppumise asjus. Göteborgi kohtus kahele filmiprojektis osalenud rootslasele süüdistuse esitanud prokurör Helene Gestrin ütles aga, et ilma sead...
Uue telefoni avapauk! Xiaomi Mi 10T stardib täna kell 15.00
Kujutle, et kolmekordistad enda elurõõmu! Kujutle, et tabad tabamatuid hetki! Kujutle, et oled kiirem, sujuvam ja su produktiivsus tõuseb!
Huawei Watch GT 2 Pro uue põlvkonna nutikell ühendab tipptasemel tehnoloogia esmaklassilise disainiga
Septembri alguses esitles Huawei ülemaailmselt oma GT 2 nutikellade sarja värskeimat mudelit Huawei Watch GT 2 Pro. Huawei uusim nutikell on saanud mitmeid täiendusi, ühendades endas kaasaegse disaini, esmaklassilised materjalid ning tipptasemel tehnoloogia.
Pariisis tekitas terroripaanikat helibarjääri ületanud lennuk
Pariisi kohal kärgatas täna kõva pauk, mis pani terroriaktidega ärahirmutatud elanikud massiliselt politseisse helistama. Süüdlaseks osutus aga helibarjääri ületanud hävituslennuk.
VIDEO | Terviseamet: koroonaviirusesse nakatumine on kasvanud kooliõpilaste hulgas
Kuigi koroonaviirusesse haigestumine on Eestis kasvutrendis, on haigusjuhud ja -kolded enamjaolt piiritletud nii et varjatud levikut pole karta.
OTSEPILT | Riigikogu infotunnis annavad aru Ratas, Aas ja Helme
Täna vastavad riigikogulaste küsimustele peaminister Jüri Ratas, majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja rahandusminister Martin Helme.
Dokumentaal Estonia hukust vabalevisse ei jõua
Täna öösel sai Postimees Grupp Kanal 2-le õigused näidata dokumentaalsarja "Estonia - leid, mis muudab kõik," kõiki viit osa, millest esimene läheb eetrisse 8. oktoobril kell 22, kinnitas Delfile telekanali programmijuht Kaspar Kaljas.
OTSEPILT | Konverents „Teistmoodi tulevik“ otsib Eesti kohta koroonajärgses maailmas
Täna, 30. septembril toimuv Arenguseire Keskuse konverents „Teistmoodi tulevik“ keskendub üleilmsetele jõuvahekordade muutumisele ja Eesti positsioonile koroonajärgses maailmas. Delfi TV otseülekanne konverentsist algab kell 10:00.
Valgevene informatsiooniministeerium võttis riigi populaarseimalt uudisteportaalilt massiteabevahendi staatuse
Valgevene suurim sõltumatu uudisteportaal Tut.by sai eile informatsiooniminister Igar Lutski korralduse, mille järgi võetakse portaalilt alates 1. oktoobrist kolmeks kuuks internetiväljaande staatus.
Suurbritannia ja Kanada kehtestasid Lukašenkale ja teistele Valgevene ametnikele sanktsioonid
Suurbritannia ja Kanada teatasid eile sanktsioonide kehtestamisest Valgevene presidendi Aljaksandr Lukašenkale ja veel seitsmele kõrgele riigiametnikule.
TURVAKAAMERA VIDEO JA FOTOD | Laulukaare ja enda süütas 27-aastane mees, kes varemgi politseiga kokku puutunud
Eile kell 23.24 said päästjad väljakutse lauluväljakule, kus teataja sõnul oli laulukaare all treppide juures näha leeke. Politseist kinnitati Delfile, et sündmuskohal oli toimetanud 27-aastane mees ja juhtunu osas alustati kriminaalmenetlust.
Eile hilisõhtul süttis Tallinna lauluväljakul tulekahju, üks inimene sai põletushaavu ja laulukaar kahjustusi
Eile kell 23.24 said päästjad väljakutse lauluväljakule, kus teataja sõnul oli laulukaare all treppide juures näha leeke.
Soome ajakirjanik nägi videot ja kajastas auku Estonia küljes juba 1997. aastal. Ka Saksa meedias räägiti sellest tema sõnul toona põhjalikult
Soome ajakirjanik Jussi Turtiainen ei mõista, miks parvlaev Estonia küljes olev auk unustati. Turtiaineni artikkel Estonia vigadest ning uppunud laeva küljes avastatud ja filmitud suurest rebendist avaldati ajalehes Kaleva juba 1997. aasta 28. novembril.
Eestit külastab Prantsuse kindralmajor Philippe Boutinaud
Täna külastab Eestit Prantsusmaa Relvajõudude Ministeeriumi rahvusvaheliste suhete ja strateegia peadirektoraadi regionaalasjade büroo juhataja kindralmajor Philippe Boutinaud.
Erakondade reitingud: sotsid on viimastel nädalatel toetust kasvatanud
MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS viimaste küsitlustulemuste põhjal toetab Reformierakonda 32,8%, Keskerakonda 23,2% ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 15,4% valimisõiguslikest kodanikest.
OTSEPILT ja -BLOGI | Trump ja Biden lähevad tuliseks kiskuda ähvardaval debatil esimest korda vastamisi
USA presidendivalimistel jõutakse täna varahommikul olulise verstapostini, kui aset leiab esimene ja kauaoodatud teledebatt vabariiklasest presidendi Donald Trumpi ja demokraatide kandidaadi Joe Bideni vahel. Jälgi tuliseks kiskuda ähvardavat debatti Delfi otseblogi vahendusel, kus teostatakse jo...
Allveelaev või valaskala? Estonia on nagu Titanic, millega seotud vandenõud ei saa otsa ka saja aasta pärast
Parvlaev Estonia hukku puudutavaid teooriaid on läbi aastate pajatatud mitmesuguseid. Ekspertide hinnangul on selge, et isegi kui uus uurimine toob tõe, jäävad vandenõud ringlema rahvusliku tragöödia ümber igaveseks.