Mõttekoda: Eesti naised peavad tipp-poliitiku või juhi rolli täitmiseks enda sobivust meestest rohkem tõestama
Mõttekoda Praxis avaldas lühiaruande, kus käsitletakse soolise võrdsuse edendamist. Aruandest selgub, et meedia on naispoliitikute suhtes kriitilisem ning naised peavad tipp-poliitiku või juhi rolli täitmiseks meestest rohkem vaeva nägema.
FOTOD ja VIDEO | Tallinnas ülekäigurajal rollerilt löögi saanud naine viidi haiglasse
Tänasel õhtupoolikul leidis Mustamäel Lepistiku peatuse juures aset liiklusõnnetus, mille tulemusena tuli 58-aastane naine haiglasse toimetada.
Tartu ülikooli üliõpilasesindus toetab tudengeid, kes kirjutasid probleemidest Hongkongis
Eile kirjutas Delfi, kuidas Tartu ülikool kustutas oma ühismeediast postituse kahe tudengi Hiina-kriitilise arvamusloole. Täna avaldas Tartu ülikooli üliõpilasesindus arvamusloo autoritele toetust.
Miks omandada just sel suvel mõni uus oskus? Nutitelefon teeb õppimise käepäraseks
Õppimine tuleb meile igal hetkel kasuks ning suvi on ideaalne aeg vaadata igapäevaelust kaugemale ja omandada mõni uus oskus. Olgu selleks tööalase kursuse läbimine, uue keele või toiduvalmistamise õppimine, klaverimäng või fototöötlus. Kõik need oskused on omandatavad ilma spetsiaalsete koolitus...
VIDEO | Planeeritav USA saatkonnahoone tõi tulevastele üleaedsetele meelepaha, kohalike selja taga käis maadevahetusprotsess
Asjaolu, et USA suursaatkond kavatseb Kentmanni tänavalt kolida oma tegemised ümber superministeeriumi külje alla, tekitab Suur-Ameerika tänava kodanikes meelehärmi - suurriigi esinduse loomine tähendab spordiplatsi ja haljasala kaotamist ning rangete turvameetmete kasutuselevõttu.
VIDEO | Maaeluminister süüdistab maasikakaoses kehva ilma. Ettevõtjad peavad seda ebarealistlikuks põhjenduseks
"Maasikad on ka eelnevatel aastatel hallitanud," õigustas maaeluminister Arvo Aller seda, miks tänavu nii palju saagist raisku läinud. Maasikakasvatajate Liidust öeldakse, et taoline jutt ei vasta reaalsusele.
VIDEO | Taavi Aas: praegu ei plaanita kiivri kasutamist elektritõukeratturitele kohustuslikuks teha
Lähiajal on juhtunud elektritõukeratturitega mitmeid õnnetusi, kõige traagilisem neist sel nädalal, kui kaubikuga kokku põrganud kiivrita rattur hukkus.
Tulistamine Helsingi restoranis: püksitaskus relva näppinud mees kihutas juhuslikult kõrval istunule kuuli reide
Soome politsei avaldas lisainformatsiooni eile õhtul Helsingi Kruununhaka linnaosa restoranis toimunud tulistamisjuhtumi kohta, milles sai viga üks inimene.
Ukraina parlamendiliige avaldas salvestuse väidetavast Putini ja Porošenko vestlusest, mis kulges väga soojas õhkkonnas
Ukraina ülemraada fraktsiooniväline liige Andri Derkatš esitles pressikonverentsil Kiievis telefonikõne salvestust, milles kõlavad hääled, mis meenutavad Ukraina endise presidendi Petro Porošenko ja Venemaa riigipea Vladimir Putini omi.
FOTOD JA VIDEO | 109 päeva Filipiinidel lennujaamas passinud jõhvilane jõudis viimaks tagasi Eestisse
Jõhvist pärit hallipassimees Roman Trofimov jõudis täna pärast pikka äparduste rada viimaks taas kodumaale.
LUGEJA FOTOD | Lagedil põrkasid kokku kaks veokit, liiklus on sündmuskohal suletud
Täna pärastlõunal juhtus liiklusõnnetus Tallinna ringteel, kui kokku põrkasid Poola ja Eesti veokid. Kuna liiklus on sündmuskohal suletud, siis tasub sõidukijuhtidel valida teine teekond.
VIDEO | Ratas Mart Helme avaldusest, et Tallinnas ei ole võim eestlaste käes: see on jama
Laupäeval toimunud EKRE kongressil peetud kõnes jagus Mart Helmel krõbedaid sõnu mõlemale koalitsioonipartnerile. Peaminister Jüri Ratase sõnul see aga omavahelist koostööd mõjutanud ei ole, sest ka keerulises välistööjõu küsimuses jõuti esmaspäeval üksmeelele.
Souli linnapea kuulutati kadunuks ja teda otsib politsei
Lõuna-Korea pealinna Souli linnapea Park Won-soon kuulutati täna kadunuks ja teda otsib politsei.
Vormsi kandis kukkus purjeka kapten merre, teda otsitakse helikopteriga
Kella 12.50 ajal juhtus õnnetus Vormsist kirdes Savinovi madalal, kui purjeka kapten kukkus üle parda, teatas politsei Delfile.
Moskvas vahistati demokraatiameelse liikumise Avatud Venemaa direktor Andrei Pivovarov
Moskvas vahistastid erariietes mehed Mihhail Hodorkovski asutatud demokraatiameelse organisatsiooni Avatud Venemaa direktori Andrei Pivovarovi ja koordinaatori Maria Kuznetsova, teatas üks organisatsiooni koordinaatoritest Dmitri Zair-Bek Interfaxile.
FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Lasnamäel hukkus 9. korruse aknast välja kukkunud mees
Eile õhtul kukkus Tallinnas Mahtra tänaval asuva maja üheksanda korruse aknast alla meesterahvas, kes hukkus.
VIDEO | Valitsuse pressikonverents. Maasikakasvatajad võivad oodata hüvitist, suurürituste piirangud leevenevad
Valitsuse pressikonverentsil osalesid peaminister Jüri Ratase kõrval maaeluminister Arvo Aller, justiitsminister Raivo Aeg ning majandus- ja taristuminister Taavi Aas.
GRAAFIKUD | Ööpäevaga tuvastati koroonaviirus kaheksal inimesel. Kaks haiget lisandus Ida-Viru sünnipäeva-koldesse
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 481 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus 8 positiivset testi tulemust.
Kadõrov süüdistas tšetšeeni mõrvas Viinis Venemaa-vastaseid eriteenistusi
Tšetšeenia juht Ramzan Kadõrov teatas, et tšetšeenist blogija mõrvas Austria pealinnas Viinis on osalised Venemaa vastu töötavad välismaa eriteenistused.
Elevandiluuranniku peaminister ja presidendikandidaat Gon Coulibaly suri pärast valitsuse istungit
Elevandiluuranniku peaminister ja valitseva erakonna kandidaat oktoobrikuistel presidendivalimistel Amadou Gon Coulibaly suri eile, teatas president Alassane Ouattara.
Politseinik hinge heitnud George Floydile: lõpeta lõugamine, rääkimine kulutab neetult palju hapnikku
Eile avaldatud kehakaamera salvestuse üleskirjutusest selgub, et mustanahaline George Floyd, kelle surma järel puhkesid USA-s rassirahutused, ütles politseinikele üle 20 korra, et ei saa hingata, mille peale vastas politseinik, kes põlve ta kaelal hoidis, et „rääkimine kulutab palju hapnikku”.
USA-s ületati koroonaviiruse juhtumitega 3 miljoni piir, Trump surub aga peale koolide avamist
Tuvastatud koroonaviiruse juhtumite arv USA-s ületas Johns Hopkinsi ülikooli andmetel kolme miljoni piiri. Sellest hoolimata avaldab Valge Maja survet koolide taasavamiseks.
Koroonakriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel
Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õ...
Helsingi kesklinna restoranis toimus tulistamine, politsei otsib mitut kahtlusalust
Helsingi kesklinnas Snellmaninkatu tänaval asuvas restoranis toimus tulistamine, mille tagajärjel sai viga vähemalt üks inimene.
Maardus põrkas jalgratas kokku elektritõukerattaga, jalgrattur toimetati haiglasse
Jaak Aabi suurest isikukaitsevahendite tellimusest on osa alles teel Eestisse
Koroonakriisi alguses tellis riigihaldusminister Jaak Aab Hiinast suure koguse isikukaitsevahendeid. Tellimus, mis pidi esialgsete hinnangute järgi paarikümne päevaga valmis saama, pole täies mahus siiani kohale jõudnud.
Ülenurmel tapetud nooruki mõrvas süüdistatakse kuuepealist noortekampa
Ööl vastu 13. märtsi avastati Kambja vallas Ülenurme aleviku ühe hoone juurest vägivallatundemärkidega mehe surnukeha. Noormehe isik polnud tuvastatav veel pool ööpäeva hiljem, ehkki sündmuspaiga läheduses peeti kinni kaks hilisteismelist, keda oli alust arvata, et nad surmaga seotud on.
FOTO | Politsei otsib Lüganuse vallas Aa külas hooldekodust lahkunud 72-aastast Antoninat
Politsei palub kaasabi selgitamaks välja täna pärastlõunal Ida-Viru maakonnas Lüganuse vallas Aa külas hooldekodust lahkunud 72-aastase Antonina asukohta.
Uued koroonapiirangud tulevad, kui nakatunuid on kahe nädala peale 300
Terviseametil on kindlaks määratud koroonahaigestumiste piirarv, mille täitumisel hakatakse ühiskonnas taas piiranguid seadma.
ERISAADE | Eesti üliõpilaskondade liit: välisüliõpilased on tajunud, et atmosfäär on muutunud ja nad pole enam teretulnud
Eesti üliõpilaskondade liidu asejuht Joonatan Nõgisto kritiseerib Delfi erisaates valitsuse üha karmimaid samme välisüliõpilaste vastu.
VIDEO | Põhja-Tallinnas põles tühjana seisnud maja
17.51 sai päästeamet väljakutse Põhja-Tallinnasse Tööstuse tänavale, kus teatati põlema läinud mahajäetud kolmekordsest majast.
Tuhandetele eestlastele valetati, et Lätis rüüstati nende AliExpressi pakke vedanud autot. Tegelikult juhtus õnnetus Belgias
Tuhanded Eesti inimesed jagasid Facebookis uudist, nagu oleks Hiinast tellitud pakke vedanud autot Läti teepervel rüüstatud. “Sellepärast meie pakid kohale ei jõuagi!” sajatasid nad ekslikult.
Altkäemaksukahtlus Tallinna vanglas
Tallinna vangla sai juuni lõpul teate, et üht kriminaalhooldusalust kahtlustatakse altkäemaksu andmises.
Kas jälle? Tartu ülikool eemaldas ühismeediast Hiina-kriitilise arvamusloo postituse
Juuni keskel postitas Tartu ülikool oma blogisse kahe välistudengi kirjutatud arvamusloo, kus õppurid kirjeldavad Hongkongi protesti tagamaid. Mõne tunni pärast oli postitus kadunud, arvamusloo autoritele selgitas Tartu ülikooli töötaja juhtunut väitega, et ülemus käskis.
FOTOD | Paldiski maanteel kukkusid trolli kontaktliinid sõiduteele, tabades ka üht autot
Politsei teatas, et Paldiski maanteel kesklinna suunal on enne Sõle tänava ristmikku kukkunud sõiduteele trolli kontaktliinid.
Piirangud leevenevad veelgi? Tõnis Lukas lubaks suurüritustele kuni 3000 inimest
Kultuuriminister Tõnis Lukas teeb valitsusele ettepaneku tõsta suurürituste külastajate piirarv alates 15. juulist kuni 3000 inimeseni.
Kreml: Venemaa ja Tšehhi suhteid on tumestanud ebasõbralikud sammud
Kreml teatas, et Venemaa-Tšehhi suhted on viimasel ajal halvenenud ja kontakte kahe riigi juhtkonna vahel lähiajal plaanis ei ole.
Üks Laagna õnnetuses viga saanud inimene on siiani üliraskes seisus haiglas
20. juuni õhtul juhtus Lasnamäel Laagna teel avarii, mille tõttu hukkus kaks inimest. Üks avariis viga saanud naine on seni üliraskes seisus haiglas.
USA püstitas 60 000 uue koroonajuhtumiga päevas uue sünge rekordi
USA püstitas eile 60 000 juhtumiga koroonaviirusega nakatumise uue päevase rekordi, selgub Johns Hopkinsi ülikooli andmetest.
Vennatütar kujutab Trumpi oma raamatus emotsionaalselt kahjustatud eneseupitajana
Järjekordne paljastusraamat USA presidendist Donald Trumpist, mille avaldamist on perekond püüdnud takistada, kujutab presidenti emotsionaalselt kahjustatud nartsissistina, kes on pettuse teel edasi jõudnud ja ei ole võimeline „kogema inimlike emotsioonide kogu spektrit”.
Viraalne postitus hoiatab püstiste naeltega mänguväljakust Tallinnas. Need fotod on valed.
Facebookis hakkas eile õhtul ringlema valepostitus, nagu oleks Tallinna mänguväljakule lastekiige sisse keegi pahatahtlik inimene löönud naelad, et kiikuvaid lapsi vigastada. See ei vasta tõele.
Timberi oksjonikeskkonnas on pakkumisel kolm kinnistupaketti – kokku 73 metsakinnistut, 562,25 hektarit
Investeerimisfondid, metsavarumisega tegelevad ettevõtted, suurmaaomanikud saavad nüüd ASi Timber kaudu osta ja müüa ka metsakinnistute pakette. Oksjonikeskkonnas on hetkel pakkumisel 3 paketti, milles kokku 73 kinnistut, 562,25 hektarit metsamaad. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 03.08.2020.
Kuidas tuvastab Eesti politsei roolis sahmijaid? Ebakindel sõidustiil reedab!
Tõstku käsi, kes mitte kunagi, mitte kordagi pole roolis olles tegelenud kõrvaliste asjadega! Innukas jutuajamine kaaslasega, muusikale kaasaelamine, teel juhtunud avarii vaatama jäämine jne – võimalusi tähelepanu kaotamiseks roolis on kümneid. Küsisime PPA Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekes...
Soome Posti nimel on välja petetud üle 200 000 euro, raha on automaadist välja võetud Eestis
Helsingi politsei uurib Soome Posti nimel toime pandud professionaalseid pettusi, mille puhul on saadud raha välja võetud pangaautomaatidest Eestis. Kuritegelik tulu kokku on olnud üle 200 000 euro.
Advokaadi sõnul süüdistatakse Roskosmose juhi vahistatud nõunikku spionaažis Tšehhi heaks
Venemaa kosmosekorporatsiooni Roskosmos peadirektori nõunikku kahtlustatakse salajaste andmete Venemaa sõjalise koostöö kohta Lähis-Ida riikidega üleandmises Tšehhi eriteenistusele 2017. aastal, kui ta töötas ajalehe Kommersant heaks, teatas Safronovi advokaat Ivan Pavlov.
Prokurör nõuab Karjalas Stalini ohvrite massihauad paljastanud ajaloolasele 15-aastast vangistust
Venemaa riiklik süüdistaja nõuab inimõiguste organisatsiooni Memorial Karjala osakonna juhile Juri Dmitrijevile 15-aastast vanglakaristust.
Ekspert vastab: mis on ülekäigukoht ja ülekäigurada? Mis on nende vahe?
Palusime maanteeameti liiklusohtlike kohtade koordinaatoril Janno Vilbergil teha puust ja punaseks, mis on ülekäigukoht ja ülekäigurada ning kuidas jagunevad jalakäija ja sõidukijuhi kohustused ja õigused nendel.
FBI direktor: suurim oht USA-le on Hiina
USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) direktor Christopher Wray ütles oma kõnes Hudsoni Instituudis Washingtonis, et suurim pikaajaline oht USA tulevikule on Hiina valitsuse spionaaž ja vargused.
FOTOD | Serbias vallandas teade uutest koroonapiirangutest märuli ja püüti tungida parlamendihoonesse
Serbia pealinnas Belgradis toimusid eile kokkupõrked tuhandete meeleavaldajate ja politsei vahel ning püüti tungida parlamendihoonesse, sest president Aleksandar Vučić teatas koroonaviiruse karantiini taastamisest.
Võtab keeletuks! Politsei pidas kinni mehe, kes lõi teisele kitarriga pähe
Politsei teatab Twitteri vahendusel, et täna õhtul lõi üks mees teisele Endla tänaval kitarriga pähe.