Hispaania läks koroonaviirusega nakatunute koguarvult Itaaliast mööda
Hispaania tervishoiuministeeriumi täna avaldatud ametlikud andmed näitavad, et viimase 24 tunni jooksul suri Covid-19-sse 932 inimest, mida on veidi vähem kui eilne rekordiline 950. Nakatumisjuhtumite koguarvuga – 117 710 – läks aga Hispaania Itaaliast mööda.
Värska Originaal võttis Eestis esimesena käibele taaskasutatud plasti sisaldavad pudelid
Värska Originaal võttis Eesti joogitootjatest esimesena käibele taaskasutatud plasti sisaldavad pudelid. Uued Värska Originaali liitrised pudelid sisaldavad nüüdsest 20% taaskasutatud plasti ehk rPET-materjali. Peagi võetakse rPET-materjal käiku terves Värska toodete perekonnas. 100% taaskasutatu...
Internetis ostmist ei takista suletud riigipiirid: mõned kaubavedajad töötavad peatusteta
Pandeemia muudab ühiskonna harjumusi kõikides eluvaldkondades. Ostlemine ei ole erand. Füüsiliste kaupluste sulgemise ja kaubanduskeskuste külastamise piirangute tõttu kerkis esikohale elektrooniline kaubandus – nii kodu- kui ka välismaistes veebikauplustes.
Vaata, kas panid täppi: e-etteütluse korrektne kirjapilt
Täna toimus Vikerraadio traditsiooniline e-etteütlus, mis eriolukorra tõttu edasi lükkus.
USA analüütikud: Venemaa abisaadetis on propaganda kullasoon ja Trumpi trollimine
USA välisministeeriumi endised ametnikud on mõistmatuses ja hämmingus meditsiinivarustuse ostmise üle Venemaalt. Ekspertide sõnul on see Kremli propagandavõit.
Koroonaviiruse küüsis USA lennukikandja kapten sai pärast häirekella löömist sule sappa
Koroonaviirusest haaratud USA lennukikandja USS Theodore Roosevelt komandör, mereväekapten Brett Crozier vabastati „olukorra vale hindamise“ tõttu ametist. Mõni päev varem oli Crozier kirjutanud memo, milles hoiatas mereväe juhtkonda, et on vaja otsustavat tegutsemist laeva meeskonna päästmiseks.
OTSEBLOGI | Terviseameti juht: liigume jätkuvalt viiruse leviku kasvutrendis. Kulminatsioon on ilmselt järgmise nädala lõpus
Täna tuli teade ühest uuest koroonasurmast, ehk Eestis on viiruse tõttu elu jätnud 12 inimest. Viimase ööpäeva jooksul tehti Eestis 2514 COVID-19 viiruse testi, positiivseks osutus neist 103 analüüsi. Kokku on tuvastatud viirus 961 inimesel. Loe rohkem otseblogist!
USA ööpäevane Covid-19 surmade arv tõusis üle 1000
USA-s teatati eile enam kui tuhandest uuest Covid-19-sse surma juhtumist päevas ja kokku on seal nüüd surnud üle 5800 inimese.
Eesti ühines Ungari arenguid hukkamõistva avaldusega
Eesti koos teiste Balti riikidega ühines Euroopa Liidu 13 vanema liikmesriigi pöördumisega demokraatia ja õigusriigi kaitseks, milles nähakse kaudset kriitikat Ungaris toimivate arengute suhtes, vahendab ERR.
Reinsalu vastus Paetile: kordan üleskutset loobuda kriisiajal poliitintriigidest
Välisminister Urmas Reinsalu arvates ründab europarlamendi saadik Urmas Paet Eestit valeväidetega.
Kloogal pandi toime kuritegu, kannatanu suri haiglas
Klooga alevikus asuvast korterist leiti eile teadvuseta mees, kes suri haiglas. Üks võimalikest kurjategijatest on vahi alla võetud.
Turismisektor saab riigilt 25 miljonit
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium hakkab läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) pakkuma toetust raskustesse sattunud turismisektori ettevõtjatele kriisi võimalikult kiireks ületamiseks ja sektori jätkusuutlikkuse tagamiseks.
President taunis Tallinna uudistesaadet PBK-s
President Kersti Kaljulaid laitis Tallinna linnavalitsust otsuse eest teha uudistesaade Venemaa propagandakanalis PBK.
PEREARST VASTAB | Miks ei kanna kõik maske? Kas viiruse läbipõdemine annab immuunsuse? Kui ohtlik on viirus beebidele? Kas pakendeid peaks desinfitseerima?
Delfi lugejad saatsid eile terve päeva toimetusele oma koroonateemalisi küsimusi Eesti perearstidele. Avaldame perearst dr Ruth Kalda vastused.
Urmas Paet: Eesti on erinevalt Lätist end väärtusküsimustes selgelt Ida-Euroopa riikide hulka positsioneerinud
Eesti valitsus end väärtusküsimustes selgelt positsioneerinud Ida-Euroopa riikide hulka. Samas kui näiteks Läti on koos Põhjamaade ja kogenud lääne demokraatiatega õigusriigi ja põhivabaduste käekäigu pärast mures, kirjutab Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet (Reformierakond).
Kohtla-Järve volikogu esimehel tuvastati koroonaviirus, linnavalitsuse töötajad karantiinis
FOTOD | Keskpäev koroonamaailmas: linnade tänavad, väljakud ja transpordisõlmed on hüljatud
Reutersi fotograafid pildistasid tühje tänavaid, väljakuid ja transpordisõlmi maailma linnades. Kõik fotod on tehtud keskpäeval.
Projekte keskkonnast, loodusest ja kliimast toetatakse ligikaudu poole miljardi euroga
Alates tänasest on avatud LIFE programmi 2020. aasta taotlusvoor, et sel aastal jagada keskkonna-, looduskaitse- ja kliimaprojektidele ligikaudu 450 miljonit eurot, teatas keskkonnainvesteeringute keskus.
VÄRSKE REISIINFO | Välisministeeriumile on teada andnud 75 eestimaalast, kes ootavad kojupääsu
Üle 2650 inimese ehk enamik välismaal viibijatest, kes on soovinud Eestisse naasta, on seda välisministeeriumi andmetel saanud tänaseks teha.
Huawei töötab aktiivselt, et laiendada AppGallery kohalike rakenduste valikut
Maailmas suuruselt kolmanda äpipoe Huawei AppGallery’iga on praeguseks hetkeks liitunud mitmed kohalikud mobiilirakendused, mille hulgas on meediaväljaanded, pank, sõidujagamisteenuse pakkuja ja DigiDoc. Huawei soovib selle kvartali jooksul lisada platvormile igapäevaselt vajalikud kodumaised rak...
Aab: saabunud isikukaitsevahendid jõuavad ka kohalike omavalitsusteni
Täna Tallinnas maandunud lennuk suures koguses tellitud isikukaitsevahenditega saab jaotatud ka kriitilisemates seisus olevatele omavalitsuste asutustele, kinnitas eriolukorra tööde juht Jaak Aab pressiteate vahendusel.
Vabatahtlikud meedikud startisid Saaremaa välihaiglasse tööle
Täna varahommikul sõitis Saaremaale 11 vabatahtlikku meedikut, kes hakkavad tööle Saaremaa haigla juurde paigaldatud kaitseväe välihaiglas.
Valitsus toetas seadusemuudatusi, mis annavad eriolukorras abipolitseinikele rohkem õigusi
Valitsus toetas täna seaduseelnõud, millega soovitakse muuta kümmet seadust, et lihtsustada abipolitseinike, kaitseliitlaste ja kaitseväelaste kaasamist eriolukorra lahendamisel.
Uuring: inimeste rahulolu Eesti tervishoiusüsteemiga on kasvanud
Arstiabi kättesaadavust peavad heaks 66% Eesti elanikest, mis on kõrgeim mõõdetud tulemus alates 2011. aastast.
Algatus "Helista eakale lähedasele!" julgustab seltsi vajavaid eakaid endast teada andma
Kodanikuühendused MTÜ Jututaja ja Peaasi.ee kutsuvad üles helistama eakatele lähedastele ning endast teada andma eakatel, kes vajavad praegusel kriisiajal emotsionaalset tuge ja seltsi.
Keskkonnaministeerium soovitab eriolukorras käituda prügiga tavapärasest teistmoodi
Eriolukord on tuntavat mõju avaldanud ka jäätmekorraldusele, selgus keskkonnaministeeriumi kohtumistest jäätmevedajate ning -organisatsioonidega. Hüppeliselt on kasvanud pakendijäätmete kogused, probleemiks on tõusnud konteinerite kõrvale jäetavad ehitus- ja lammutusjäätmed.
Oluline seadusemuudatus: prokurör saab õiguse määrata ajutist lähenemiskeeldu
Muudatus on oluline, kuna selle abil saab kaitsta lähisuhtevägivallas kannatanut ja eraldada vägivallatseja võimalikult kiiresti.
Soome sadamatesse saabujaid kontrollitakse nüüdsest samamoodi nagu lennureisijaid ja ühistransport on neile keelatud
Soome saabuvate reisijate karantiinipraktikat laiendati lennujaamadelt sadamatele. Saabuvat reisijat kontrollitakse edaspidi nii kaua, kuni ta lahkub sadamast asjakohasel viisil.
Narva ehitusettevõtja astub altkäemaksu andmise eest kohtu ette
Viru ringkonnaprokuratuur saatis suuremahulise Narva korruptsiooniasja üldmenetluses kohtusse, esitades Narva ehitusettevõtjale Sergei Berezovskile süüdistuse suures ulatuses altkäemaksu andmises.
Moskva käivitab mobiilirakenduse koduste koroonapatsientide jälgimiseks, mis väidetavalt saadab kasutajate fotosid Eesti serverisse
Moskva linnavalitsus käivitab täna mobiilirakenduse „Sotsiaalne monitooring“, mis on mõeldud kergete sümptomitega koroonaviiruse patsientide jaoks, kes põevad haigust kodus. Väidetavalt saadab rakendus kasutajate fotosid Eestis asuvasse serverisse.
ERISAADE | Valitsus näeb, et aktsiisikärbe aitab ettevõtjaid. Opositsiooni sõnul saaks selle eest sadat tuhandet inimest 500 euroga kolm kuud toetada
Täna avalikustab valitsus lisaeelarve, mis viiks ametlikult ellu lubatud majanduse toetamise meetmed. Delfi „Eriolukorra erisaates“ on video teel riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk (Isamaa) ja komisjoni liige Riina Sikkut (SDE). Kokk räägib, mida on eelarvest veel oodata. Samuti rõhut...
CNN: USA koroonaviiruse tippekspert tuli tapmisähvarduste pärast pideva kaitse alla võtta
USA koroonaviiruse pandeemia tippekspert dr Anthony Fauci ja president Donald Trumpi koroonaviiruse töögrupi liige dr Deborah Birx saavad tapmisähvardusi ja vajavad nüüd alaliselt isiklikku ihukaitset ka kodus, teatasid allikad CNN-ile.
USA-s ületas koroonaviiruse tõttu surnute arv 5000 piiri
USA-s ületas koroonaviiruse tõttu surnute arv 5000 piiri, teatas Johns Hopkinsi ülikool, mis enne seda teatas 884 inimese surmast 24 tunni jooksul, mis on uus rekord.
Jaapan hakkab miljonitele elanikele kaitsemaske koju saatma
Jaapani peaminister Shinzo Abe lubas kolmapäeval, et valitsus jagab umbes 50 miljonile majapidamisele korduvkasutatavad riidest näomaskid, sest apteekides ja teistes poodides on koroonaviiruse puhangu ajal ühekordselt kasutatavate maskide varud otsa saanud.
Täna esineb teedel libedust, tugev tuul võib ka puid ja oksi langetada
Täna hommikul kõigub õhutemperatuur Eestis nulli ümber, mis võib teedel libedust põhjustada. Juba pärastlõunal tõuseb ka tugev tuul, mis ähvardab omakorda teedele puid ja oksi langetada, hoiatas maanteameti liiklusjuhtimiskeskus.
Tallinn-Tartu maanteel rullus üle katuse kaitseväe maastur
Harjumaal Rae vallas sõitis teelt välja ja rullus üle katuse kaitseväe maastur.
Kontrolli piletit ja vaata, kas lotoõnn naeratas!
OTSEBLOGI | Meditsiinijuht avaldas toreda uudise: haigeid on tulnud vähem kui prognoositi
Kolmas nädal eriolukorras on Eestis läbi saamas ning kuigi tänane päev tõi uudise viiendast koroonaviiruse surmaohvrist, oli ka positiivseid signaale. Keskpäevasel pressikonverentsil ütles Terviseameti kriisistaabi meditsiinijuht kolonelleitnant dr Ahti Varblane haiglas asuvate nakatunute numbrei...
Seni koroonasse leigelt suhtunud Rootsi tegi kannapöörde ning kehtestas karmimad piirangud
Erinevalt ülejäänud Euroopast võttis Rootsi koroonavastast võitlust pigem lõdvalt. Pärast surmajuhtumite hüppelist kasvu senist lähenemist aga muudeti.
Koroonakriis võib vähendada riigi sissetulekuid kahe aastaga 3,5 miljardi võrra
Valitsus otsustab homme stabiliseerimisreservi kasutuselevõtmise üle, sest rahandusministri hinnangul on riigi negatiivne rahavoog sel ja järgmisel aastal kokku 3 kuni 3,5 miljardit eurot.
ÜLEVAADE KOOLIDE SULGEMISEST | Uus trend: sulgemise asemel kaotavad väikesed maakoolid iseseisvuse
Järgmisel kooliaastal lähevad sulgemisele mitmed koolid üle Eesti. Mõnel pool tähendab see samas asulas oleva kahe kooli liitmist, mõnel teisel pool aga juriidiliste kehade muutmist, mis vähemalt esialgu kohapeal midagi olulist ei muuda.
GRAAFIKUD | Vaata, kui kardinaalselt erineb "puhastatud" koroonastatistika seni kajastatud numbritest
Täna avaldas terviseamet parandatud koroonastatistika ning selgub, et kõik seni avaldatud numbrid on pea peale pööratud. See muudab seni kajastatud haigestumiste trendi täielikult, mis mõjutab ka teadlaste koostatud prognoose ja mudeleid.
FOTOD | Kuressaares lõhkusid vandaalid kümmekond tänavavalgustit
Täna hommikul veidi peale kella seitset sai häirekeskus teate, et Kuressaares Kohtu tänaval on lõhutud tänavalaternate kuplid.
Soome politsei: piiride sulgemine tekitas narkootikumide puuduse, poleks ime, kui tarvitusele võetaks piiritusevedajate meetodid
Soome politsei hoiatab, et narkootikumide puudus piiride sulgemise tõttu tõstab hindu ja suurendab vägivalla ohtu. Kasvab ka näiteks apteekidesse sissemurdmise oht.
Seeder leiab, et Ungaris mindi liiga kaugele, Karilaid ja Helme ei näe draamaks mingit põhjust
Eesti riigikogulaste hinnangud Ungari valitsemise kohta valitsuse dekreetidega ning parlamendi rolli nullimise asjus lahknevad suuresti.
Tallinn piirab kriisiajal tänavavalgustust
Kolmapäeva hommikul kella viie ajal oli Tallinn pime. Tänavavalgustus ei põlenud Mustamäel, Koplis, kesklinnas, Pirita-Kosel, Väike-Õismäel ega Lasnamäel vähemalt pool tundi.
Eesti koroonasurmad. Neljast lahkunust kolm elasid hooldekodudes, kuhu viirus pääses personali kaudu
Eesti koroonaohvrid on kõik enam kui 80 aastat vanad, haiglaravil olid nad kuni nädal aega.
ERISAADE | Jüri Luik: koroonakriisist oleme saanud ka ebameeldivaid õppetunde. Vene abi Itaaliale ja USA-le on puhas propaganda!
Delfi „Eriolukorra erisaates“ on videolingi vahendusel külas kaitseminister Jüri Luik. Kõne all on kaitseväe panus koroonakriis lahendamisesse – alates maskide jagamisest kuni välihaiglaga aitamiseni. Luik on rahul, et kaitseliidus on tuju kõrgel, et kriisi lahendamisel igati abiks olla. Regulaar...
Rail Baltic Estonia juht Tõnu Grünberg: Rail Baltica „roheline bilanss“ on tugevalt plussis
Märtsi alguses Rail Baltic Estonia juhatuse esimehe ametisse astunud Tõnu Grünberg räägib intervjuus, millised on projekti kõige suuremad väljakutsed, kuidas võtame tulevikus kiirrongi iseenesestmõistetavana ja miks ta ise väga loodussõbraliku inimesena projekti positiivsesse mõjusse usub.
FOTO | Tubli töö! Juhuslik möödasõitja päästis hädas tõstukijuhi elu
Teisipäeval kell 16.34 teatati, et Viljandi vallas Viiratsi alevikus vajus koorma maha laadimisel tõstukauto tugede all teekate, mille tagajärjel auto vajus osaliselt küljele.