USA aktsiaturgudel turbulentne päev
USA aktsiaturud alustasid tänast päeva langusega, millele järgnes järsk tõus. Päeva lõpus hakkasid turud uuesti langema ning paar tundi enne kauplemise lõppu ollakse napilt plussis, vahendab MarketWatch.
USAs uute kodude müük viimase 14 aasta suurim
USAs kasvas augustis uute kodude müük ootamatult juba neljandat kuud järjest ning jõudis pea 14 aasta kõrgeima tasemeni. Peamiselt on selle põhjuseks väga madalad kodulaenude intressimäärad, vahendab Bloomberg.
USA töötu abiraha taotlejate arv kasvas
Töötu abiraha taotlejate arv oli USAs tõusuteel, ökonomistid ootasid aga näitaja paranemist, vahendab MarketWatch.
Tallinna börsil korralik kukkumine
Tallinna börs odavnes täna juba neljandat päeva järjest, nii mõnigi aktsia kukkus enam kui 2,5 protsenti.
Lauskeelud jäägu ajalukku
Olukorras, kus Eesti lähinaabrid on taas kehtestamas reisipiiranguid, tuleb Eestil pingutada senisest veelgi rohkem, et saavutada piiriületustingimustes ühtne Euroopa-ülene kokkulepe, mis on suunatud kontrollimisele ja mitte lauskeelamisele, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Leedu ähvardab Rail Baltica ühistegevusest taanduda
Leedu transpordiminister Jaroslav Narkevič ei taha kuuldagi sellest, et riiki ehitatav infrastruktuur peaks kuuluma riigivälisele äriühingule, Leedu partnereid selline väljaastumine lihtsalt jahmatab.
Ülemiste Citys hakatakse looma Eestile uut ekspordiartiklit
Täna ametisse asunud TalTechi tuleviku linna professor Jenni Partanen soovib Ülemiste Citys luua ja katsetada erinevaid tarku lahendusi, mida hiljem saab ka eksportida.
Raadiohommikus: milliseid kliente aitab idufirmal saada 4,6 miljonit eurot?
Äripäeva raadio reedeses hommikuprogrammis tulevad stuudiosse iduettevõtjad, kes kaasasid hiljuti miljoneid eurosid.
Arvutit on lihtne asendada, kuid mitte kadunud kliendibaasi
Kas lennujaamas tasuks avalikus wifi võrgus tööasju ajada? Miks ei tasu vanu operatsioonisüsteeme usaldada? Mida tuleks kaugtöö puhul silmas pidada, et see oleks turvaline ja sa ei muutuks ettevõte silmis tahtmatult Trooja hobuseks? Mis on üldse turvaauk?
Viljandi tehnoloogiafirma sai USAs kolm uut partnerit
Viljandi tehnoloogiaettevõte Cleveron sõlmis lepingud veel kolme USA suurfirmaga, kes hakkavad Clevereni tooteid edasi müüma ja paigaldama.
Smarten Logistics vabastab e-poed laopidamise muredest
Miks on ettevõttel oma lao pidamise asemel mõistlik see teenus hoopis sisse osta, räägivad värskes "Sisuturundussaates" Smarten Logisticsi juhid Mait Miller, Hannes Oks ja Mark Paves.
Lätit ootab ees sajandi maksureform
Läti teeb oma maksusüsteemile tänavu kapitaalremondi, uus korraldus hakkab tööle juba järgmisel aastal.
Soome kehtestab eestlastele piirangu
Soome seab eestlastele riiki sisenemisel uued piirangud alates järgmisest esmaspäevast, teatas riigi siseministeerium.
Kaja Kallas on ka ise umbusaldusavalduste tegemisest tüdinud
Reformierakonna ja riigikogu opositsiooni juhi Kaja Kallase kinnitusel räägiks ta palju parema meelega enda mõtetest ja pakuks valitsuse tegevusele alternatiive, selmet mõne ministri umbusaldamist algatada.
Millest on kõige enam kasu – kas coachingust, mentorlusest või supervisioonist?
„Töö ja palkˮ keskendub seekord koolitamisele. Sellest, kuidas valida ettevõttesse koolitust, mis kasu on suhtlustreenerist ja milline roll on suhtlemisel ning kuidas tagada, et koolitusest ka edaspidiseks kasu on, räägivad lähemalt Tammiste personalibüroo eksperdid.
Elering keerab kobarparkide toetuse koomale
Väiketootjatele mõeldud taastuvenergiatoetuste maksmine hiigelsuurtele päikeseenergia kobarjaamadele saab piirid, Elering võtab uuel aastal ette selliste jaamade tasuvuse kontrolli ning nõuab üleliigse toetusraha tagasi.
Iduettevõtja Triin Kask: distantseeri ennast oma ettevõttest
"Mina ei ole minu ettevõte. Ma ei ole need probleemid, mis seal ettevõttes on," jagas sTARTUp Day podcastis oma taipamist iduettevõtja Triin Kask.
Forum Cinemase ja Apollo ühinemisele hakkas kell tiksuma
Margus Linnamäe ja Ivar Vendelini investeerimisfirma UP Invest esitas teisipäeval konkurentsiametile teatise, et soovivad võtta üle kinoketi Forum Cinemas.
Swedbanki ees bajaani ja õhupallidega
Täna kella 11 ajal kogunes paarkümmend inimest Tallinnas Swedbanki peakontori ette meelt avaldama.
Riigi võlakoormus oli mullu 8,4 protsenti SKPst
Valitsus kiitis tänasel istungil heaks riigi möödunud aasta majandusaasta koondaruande. Valitsussektori võlakoormus püsis 2019. aasta lõpul 8,4 protsendil sisemajanduse koguproduktist (SKP).
Valitsus hakkas uuesti piirama
Valitsus taastab järgmisel teisipäeval teatritele, kinodele, kontsertidele ja konverentsidele 50protsendise täituvuse nõude ja piirab inimeste maksimumarvu 750ga.
Joogitootjate TOPi võitja: praegu elame nädala kaupa
2020. aasta algas joogitootjate edetabeli tippu kerkinud Õllenaudile uue tehase avamisega veebruaris, kuid juba märtsis võis ettevõtte juhi sõnul kõik prognoosid ja plaanid prügikasti visata.
Ignitise IPO sai juba täis märgitud
Börsile tuleva Leedu riigiettevõte Ignitis grupi 20,9 miljonit pakutavat väärtpaberit said kõigest mõne päevaga täis märgitud, kirjutab Reuters.
Jüri Raidla: maskid maha!
Koroonapandeemia teise laine lööklauseks kujuneb peatselt taas „Maskid ette!“, riigireformi juhtlauseks peaks juba tükk aega olema „Maskid maha!“, kirjutab vandeadvokaat Jüri Raidla.
Põhjused, miks ma jään Ignitise märkimisest kõrvale
Leedu energiahiid Ignitis on enda IPO pakkumisega lagedale tulnud ning oli aeg ka minul otsus teha, kas värskeid aktsiaid märkida või mitte.
Staadioniehitus paisus maksmata arvete ja tülide segasummasuvilaks
Kohta-Järve staadionihankest kasvas suur ehituspundar, kus osa töötegijad ootab oma raha juba mitu aastat.
Fiteki emafirma läks kõva debüüdiga börsile
Börsile tulev Ignitis grupp investorite ühtset poolehoidu ei leia
Balti börsiajaloo suurim aktsiate esmapakkumine (IPO) sai esmaspäeval avapaugu, kui sai avalikuks pakutavate aktsiate hinnavahemik ning algas märkimisperiood. Äripäevaga suhelnud analüütikud ja investorid ajas investorite käest küsitav hind kahte leeri, ühed pidasid pakkumist nõrgaks, teised õigl...
Logistikauudised 24.09.2020
Tööstusuudised 24.09.2020
Nasdaqi koondindeks sisenes korrektsiooni
Kolmapäeval langes Nasdaqi koondindeks 3,02%. Sellega on indeks oma hiljutiselt kõrgelt langenud enam kui 10% ning sisenenud korrektsiooni.
Nikola kõnelused suurpartneritega said tagasilöögi
Kõnelused elektriautosid arendava Nikola ja mitme potentsiaalse partneri, kelle hulgas on ka naftaettevõte BP, vahel vesiniku laadimisjaamade rajamiseks on süüdistuste kerkides takerdunud, kirjutab Wall Street Journal.
Helme umbusaldamine kukkus läbi, aga veerand Isamaa hääli läks kaduma
Opositsiooni algatatud rahandusminister Martin Helme umbusaldamine kukkus riigikogus läbi. Kolm Isamaa liiget jätsid hääletamata.
Leedu staarinvestor: Ignitise aktsiad on väärt kaks korda rohkem
Leedu ärimehe ning majanduslehe Verslo Žiniose hinnangul Leedu ühe parima energiasektori kogemusega investori Vidmantas Martikonise sõnul on Ignitis Grupi aktsiad väärt IPO hinnast kaks korda rohkem ning ta kavatseb osta nii palju aktsiaid kui tal lubatakse.
Raadiohommikus: opositsioon üritab valitsust maha võtta
Äripäeva raadio neljapäevases hommikuprogrammis kuulame, kuidas kavatseb opositsioon praeguse valitsuse lammutada, kui umbusaldusavaldused ei aita ja nende pakutavad alternatiivid silma ei paista.
Tallinna börs langes kolmandat päeva järjest
Klassikaline ringkaitse murdub valusa raksuga
Kogu Eesti sport vajab süsteemset kontrollivat puhastustuld. Ennekõike peab see algama spordialaliitudest endist, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
JPMorgan liigutab oma miljardid Brexiti tõttu Saksamaale
JPMorgan Chase viib Brexiti tõttu Ühendkuningriigist Saksamaale umbes 200 miljardi euro väärtuses varasid, muutudes sellega Saksamaa üheks suurimatest pankadest, kirjutab Reuters.
Nike veebimüügi edu üllatas analüütikuid
Nike aktsiad läksid kolmapäeval USA börsi avamiseelsel kauplemissessioonil kiirelt tõusule, sest maailma suurim spordijalatsite tootja teatas head kvartalitulemused, kirjutab Reuters.
Turvanet - justkui turvavöö internetiliikluses
Digitaliseerimine ehk erinevate nutikate digilahenduste kasutuselevõtt on äriarenduse seisukohalt meie tehnoloogiakeskses maailmas üks oluline võtmetegur. Rohkem kui kunagi varem me tegutseme ja töötame võrguühenduses. Eriti sel aastal, mil suur osa seni füüsilisest maailmast kolis samuti olude s...
Sirle Arro: vingumine on enesepete, meie otsime teisi teid
Koostöö pole mingi sõnakõlks, vaid ainus tõeliselt edasiviiv jõud raskel ajal, kirjutab kommunikatsiooniekspert, Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro.
Kuidas lugeda koroonaaegseid Äripäeva TOPe?
Kas pärast koroonakevadet võib eelmise aasta majandustulemustel põhinevad pingeread prügikasti visata, sest maailma on nii palju muutunud?
Ettevõtete laenuaktiivsus kukkus madalseisu
Ettevõtete investeerimisjulguse nullilangemisest koroonapandeemia tingimustes annab Eesti Panga andmetel märku erakordselt väike laenuvõtmise aktiivsus.
Elron lubab: varsti saab rongis käsi desinfitseerida
Riigiettevõte Elron pole terve viiruse leviku aja paigaldanud rongidesse käte desinfitseerimise vahendeid, kuid plaanivad seda peagi teha.
Ettevõtja korraldas töö viiruse pärast täiesti ümber
Desinfitseerimisvahendite tootja Chemi-Pharmi omanik Ruth Oltjer võtab viiruse uut lainet väga tõsiselt – töötajate haigusepäevad hüvitatakse esimesest päevast ning vahetused hoitakse lahus.
Facebook, Twitter ja Youtube meelitavad boikoti korraldanud reklaamitellijad tagasi
Facebook, YouTube ja Twitter on jõudnud suurte reklaamitellijatega, kes suvel reklaami tellimustest loobusid, kokkuleppele, et neid tagasi meelitada, kirjutab Financial Times.
Eesti organiseeritud kurjategijad petsid Soome ehitusfirmadelt miljoneid välja
Eesti organiseeritud kuritegelik grupp on Soome ehitusfirmadelt mitme aasta jooksul petnud Soome ehitusfirmadelt kokku miljonite eurode eest ehitusmasinaid, kirjutab Yle uudisteportaal.
Mida võtta, mida jätta Tallinna börsil?
Äripäeva raadio hommikuprogrammis käis külas Swedbanki Baktikumi aktsiaanalüüsi juht Marek Randma, kes kaardistas Tallinna börsiettevõtete hetkeseisu ja rihtis kolmanda kvartali tulemuste ootusi.
Teder plaanib Ukrainalt nõuda 500 miljonit kahju
Ligi kümme aastat Ukraina äripartneriga Kiievi kaubanduskeskuse üle võidelnud Hillar Teder plaanib minna Ukraina riigi vastu rahvusvahelisse vahekohtusse, kui asjad lõpuks vedu ei võta. Nõutav summa oleks sel juhul suurusjärgus 500 miljonit dollarit.
Uus andmebaas hakkab koondama infot toodetes sisalduvate ohtlike ainete kohta
Euroopa Kemikaaliamet (ECHA) on välja töötanud toodetes sisalduvate probleemsete ainete andmebaasi, kuhu toodete tarnijad peavad alates 5. jaanuarist 2021 sisestama teabe nende toodetes üle 0,1 massiprotsendi sisalduvate väga ohtlike ainete ehk SVHC–de (Substances of Very High Concern) kohta.