Rootsi valitsus ennustab 4protsendist majanduslangust
Rootsi majandus kahaneb sel aastal 4 protsenti koroonaepideemia tõttu, kirjutab Kauppalehti.
Raivo Vare: selle kriisi tagajärjed on nagu sõjal
Praegune kriis kestab umbes kaks aastat ja selle tagajärjed on nagu sõjal, leiab ekspert, ettevõtja ja kunagine transpordiminister Raivo Vare.
Ladõnskaja-Kubits: kõrgemate riigiteenijate palgatõus oleks eluvõõras ja kohatu
Riigikogule kõrgete riigiteenistujate palgatõusu peatada aitava eelnõu esitanud Viktoria Ladõnskaja-Kubitsa sõnul peavad rahvasaadikud olema koos oma inimestega nii heas kui halvas ja see peab väljenduma ka palganumbri muutustes.
Meediakontsern Postimees langetab ajutiselt palka
Postimees grupi juhatus langetab kõigil töötajatel 15. aprillist kuni 31. maini 30 protsenti palka, koondamisi ei tehta.
Erisaade: saneerimismenetlus raskuste korral – kas võluvits pankroti vältimiseks
Teabevara tunni erisaates kõneleb advokaadibüroo RASK asutaja ja partner Tarmo Peterson saneerimismenetlusest. Kas see võiks olla võluvits pankroti vältimiseks?
KredExi juht: riigiabi jagamine on väljakutse
Riigi abimeetmeid jagava KredExi juhi Lehar Küti kinnitusel seisab nende ees suur katsumus, sest toetusmeetmete mahud on kordi suuremad kui harilikul ajal jagatavad rahasummad.
Huawei kasumikasv kolme aasta väikseim
Hiina tehnoloogiahiid Huawei teatas, et läinud aasta kasumikasv oli viimase kolme aasta tagasihoidlikem, vahendab Reuters.
Ühisrahastus ja kriisiplaanid
Mintose ühe suurima laenukontori tegevuse peatamine tuli ootamatu üllatusena kõikidele. Mida siinses olukorras ettevõtte ja milliseid kriisiplaane peaks tegema?
Tõnu Mertsina: rohkem küsimusi kui vastuseid
Ilmselt on enamike inimeste mõtetes, millal see kriis küll ükskord läbi saab ja elu normaliseerub. Kardan, et sellele ei oska veel keegi täpselt vastata, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Kaspar Oja: riigi abipaketid võivad pöörduda majanduse vastu
Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja leiab, et kuna koroonakriis on praeguse parima teadmise järgi ajutine ning tavapärane elu taastub peagi, on riigipoolsed toetusmeetmed mõistlikud. Ent kui kriis peaks kujunema pikemaks, pöörduvad sellised meetmed majanduse vastu.
Aivar Hundimägi: lihtne lahendus poliitikute palgatõusu murele
Kuna kõrgete riigiteenistujate palgatõusu ei ole võimalik kiiresti ära jätta, siis võiks riigikogu pakkuda ühiskonnale kompromissina lahendust, mille kohaselt loobutakse erakondadele riigieelarvest toetuse maksmisest, kirjutab Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi.
Tallinna börs avanes rohelises
Marko Udras: muutkem tulumaksu jaotust elu- ja töökoha järgi
Praegu elukohajärgsele omavalitsusele laekuv füüsilise isiku tulumaks tuleks jaotada võrdselt elu- ja töökohajärgse omavalitsuse vahel, et suurendada omavalitsuste motivatsiooni panustada ettevõtluse arendamisse ning töökohtade loomisse oma omavalitsuse territooriumil, kirjutab kaubandus-tööstusk...
Hiina tootmine kasvas märtsis
Hiina tootmisjuhtide indeks näitas märtsikuus oodatud kahanemise asemel hoopis kasvu, vahendab CNBC.
Börsid heitlevad kindlat kurssi võtmata
Aasia aktsiaturud alustasid päeva ilma kindla suunata, peamised USA indeksifutuurid alustasid langust ning kogu maailma finantsturgudel valitseb endiselt volatiilusus, kuna kvartal on peaaegu lõppenud ning peatselt on kuulda, kuidas koroona on ettevõtete majandustulemusi mõjutanud.
Tarmo Tanilas: kasutame koroonakriisi targalt
Koroonakriisi tekitatud võimalusi tuleb nutikalt ära kasutada, et tulevikus senisest veelgi edukamalt edasi minna, kirjutab Eduka Eesti arvamuskonkursile saadetud artiklis Swedbanki investeeringute strateeg Tarmo Tanilas.
Ilmar Kink: ülikoolid, äratus!
Iga kriis kätkeb endas võimalusi. Kulunud lause, mis ärritab neid, kes parajasti tulekahjusid kustutavad, ja üldiselt ei morjenda neid, kellel veel ei põle. Aga võiks, sest mida passiivsemalt ja ükskõiksemalt me praegusesse kriisi suhtume, seda valusamad saavad olema tagajärjed kõigile, kirjutab ...
Ühisrahastuse poliitiline risk paneb ahastama
Pean täiesti aus olema: olin minestamisest umbes 3 sekundi kaugusel. Usun, et ühes minuga oli veel tuhandeid teisi, kelle süda paar takti vahele jättis, kui tuli kurjakuulutav teade Armeeniast – Finko gruppi kuuluva Varksi laenufirma tegevus on ootamatult peatatud.
Äripäev 31.03.2020
Kõik ärikinnisvarast 31.03.2020
Riik – kindlusta igaühele õng
Valitsus peab oma abimeetmed hoolikalt läbi mõtlema, kuid FIEde näitel tuleks kindlustada, et võimalus miinimumi tagamiseks oleks kõigil, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Üürituru metsik lääs jättis juba enne kriisi arendustele pitseri
Finantsvabaduse hüüdlausete all sai üürikorterite soetamisest viimastel aastatel Eesti rahvussport. Samasuguseks rahvusspordiks kujunes maksude maksmata jätmine, millel praeguse kriisi teadmatuse kõrval omakorda oli suuremate üüriarenduste tekkimisele saatuslik mõju.
Tallinna börsi investorid on raske valiku ees
Teadmatus tuleviku ja kriisi pikkuse kohta paneb investorid raske valiku ette. Mineviku numbrid enam ei päde ja valikuid tuleb teha puuduliku informatsiooni pealt.
Börs: turud jätkasid eelmise nädala tõusu
Dow Jonesi indeks tõusis teisipäeval tublisti, millele aitas kaasa tervishoiufirmade Johnson & Johnson ning United Healthi aktsiate kallinemine, vahendab MarketWatch.
Macy's saadab sundpuhkusele suurema osa 130 000 töötajast
Ühendriikide jaemüüja Macy’s teatas, et saadab selle nädala algusest sundpuhkusele suurema osa ettevõtte 130 000 töötajast, sest poed on koroonaviiruse tõttu ajutiselt suletud, vahendab Reuters.
Facebook toetab uudistekanaleid 100 miljoni dollariga
Facebook teatas, et raskustesse sattunud väiksemaid ajalehti toetatakse 100 miljoni dollariga, vahendab MarketWatch.
Euroopa aktsiaturud jõudsid päeva lõpuks plussi
Euroopa aktsiaturud hakkasid hommikul küll langema, aga päeva lõpuks jõuti plussi. Ostuhuvi oli suurem just kaitsvamate aktsiate vastu, vahendab Reuters.
Terje Tammekivi: adopteeerime digikratid
Alustavatel ettevõtetel tuleb töö teha digikrattide abiga lihtsamaks, siis jääb firmal aega mõelda olulisele – müügile ja klientide rahulolule, kirjutab TÜ majandusteaduskonna magistrant Terje Tammekivi Eduka Eesti arvamuskonkursile saadetud artiklis.
FinanceEstonia tahaks kriisiraha jagajate hulka laiendada
KredExi kriisimeetmete vahendamisesse tuleks lisaks pankadele kaasata ka finantsinspektsiooni järelevalve alla kuuluvad krediidiandjad, et pakkuda enam tuge ka mikro- ja väikeettevõtetele, leiab finantsasutusi esindav organisatsioon FinanceEstonia.
Käsitöönapsi valmistaja hakkas kriisi ajal desovahendit tootma
Rahuajal valdavalt glamuurseid käsitöödžinne ja -viskisid valmistav Soome pisike alkoholitootja The Helsinki Destilling Company orienteeris koroonakriisi tõttu osa oma tootmisest ümber ja asus villima alkoholil põhinevat käte desinfitseerimise vahendit Käsidesi.
Raadiohommikus: kui palju ja kas tasub kriisis loota riigile?
Valitsusliikmed on lubanud majanduskriisi sattunud ettevõtjaid aidata. Kui palju tasub praeguses kriisis aga loota riigile, kuidas riik saab aidata ja milliseid meetmeid peaksid ettevõtjad ise rakendama? Nendel teemadel räägivad teisipäeval Äripäeva raadio hommikuprogrammis ettevõtja Jüri Käo, Ee...
Uuem esitlustehnika on mugav ja töökindel
OÜ Proscreen on esitlustehnika lahendusi pakkunud kümme aastat ning peab oma eesmärgiks olukorda, kus ruumi sisenedes on võimalik koheselt alustada sellega tegelemist, mille jaoks sinna ruumi tuldi ning ei peaks oma aega raiskama tehnikaga tegelemisele.
Ühe kriisi lugu ja lahendid
Seekordsed ettekanded on salvestatud Gaselli kongressil. Esimese ettekande pealkiri on "Kriisis karastudes tugevamaks tippjuhiks". HKScani Eesti juht Anne Mere räägib, kuidas kriisiolukordades teha muudatusi nii juhtimises kui ka kommunikatsioonis, et asi laheneks õiglaselt kõigi suhtes, ja kuida...
Advokaadid toovad eeskujuks Läti virtuaalsed üldkoosolekud
Hulk esindusorganisatsioone tegi ettepaneku lubada ettevõtete üldkoosolekuid elektrooniliselt ja pikendada 2019. aasta majandusaasta aruannete esitamise tähtaega.
Hans H. Luik: sammud majanduses, mis Eesti peaks nüüd ja kohe astuma
Mitte keegi ei suuda uues olukorras analüüsida kõigi käikude tulemusi, küll aga tuleks olla julge ja midagi otsustada, kirjutab ettevõtja, Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik.
Kui kaua peab Swedbank puhastustules olema?
Seekordses nädalasaates "Äripäev eetris" lahkavad ajakirjanikud muu hulgas seda, kui kaua võib Swedbankil võtta aega inimeste silmis oma renomee taastamine.
Eesti idufirma maailma parimate energia kasvuettevõtete hulgas
Virtuaalseid elektrijaamu loov Eesti idufirma Gridio valiti möödunud reedel kümne maailma juhtiva energiafirma osavõtuga programmi Free Electrons parimate hulka.
Meelis Mandel: valitsus riskib klassiviha tekitamisega
Kui valitsus jääb enesele kindlaks ja ei kärbi käimasolevas kriisis ruttu kõrgepalgaliste riigitöötajate töötasu, riskib ta klassiviha puhangute tekitamisega, kirjutab Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel.
Pankrotistunud äriga ettevõtja: see pole aus
Ühisrahastusplatvormi Crowdestate investoreid vihastanud ärimehe Kristjan Silla ettevõtte Loo Kodud OÜ läks pankrotti. Silla sõnul ei ole see aus.
Paul Künnap: paluks täpsust vabaduste piiramisel
Põhiõiguste riived on praegu põhjendatud, kuid need peavad olema nii proportsionaalsed kui ka selgelt väljendatud, kirjutab Soraineni partner Paul Künnap kaubanduskeskustele kohalduva liikumis- ja viibimiskeelu teemal arutledes.
Raskustes karastunud tippjuhid jagavad juhiseid tormi edukaks läbimiseks
Kuna paljud ettevõtted ja juhid tegutsevad hetkel keerulistes, mõned ka kriitilistes oludes, siis seekordne Äripäeva Raadio saade "Juhi jutud" annabki soovitusi, näpunäiteid ja meeldetuletusi, kuidas sellisel keerulisel ja suure määramatusega ajal nii end kui oma töötajaid ja ettevõtteid edukalt ...
Erasektori korruptsioon võib peituda lustireisides
Nii Eesti kui ka Euroopa kohtupraktikas on eraldi mureks kujunenud
Metsä Group investeerib 200 miljonit
Eestiski metsafirmat omavasse Soome kontserni Metsä Group kuuluv Metsä Fibre on otsustanud ehitada Raumale 200 miljonit eurot maksva saeveski.
Alexela koondab 93 töökohta
Halvenenud majanduskeskkonnast ja kasvavatest kuludest tingituna andis Alexela grupp koondamisteate pea 10 protsendile töötajatest ehk 93 inimesele, teiste seas koondatakse hulgaliselt kontserni tööstusettevõtetes.
Kaubamaja pakub korralikku dividenditootlust
Tallinna Kaubamaja maksab 73sendise dividendi välja 6. aprillil, praegu ostes on dividenditootlus ligi 9 protsenti.
Riigipiiride sulgemine on viinud suure nafta ülejäägini
Toornafta hind langes 17 aasta madalaimale tasemele, kuna koroonast tingitud riikide sulgemine tekitab järjest suureneva toornafta ülejäägi, kirjutab Bloomberg.
Viirusepuhang sunnib tarbija veebi ja muudab ta harjumusi
Eesti e-kaubanduse liidu juht Tõnu Väät rääkis hommikuprogrammis, kuidas kriisis on üks võitja e-kaubandus. Tarbijamugavus muutub kriisis palju, sest paljud ettevõtted on sunnitud e-poode avama.
Koroona võib pikendada Hirve ja Gammeri vahistamist
Hotelli- ja restoraniärimeeste Hubert Hirve ja Pavel Gammeri vahistamise aeg võib venida arvatust pikemaks, kui kohus ei rahulda uuel nädalal nende korralist taotlust vahi alt vabaneda. Seni on kohus kõik taotlused tagasi lükanud.
Aprillis kolme esimese haiguspäeva hüvitist välja ei maksta
Ka haigekassa meede, millega riik kavatses eriolukorras hüvitada haigestunute kolm esimest haiguspäeva, nõuab vahendeid lisaeelarvest, mistõttu selle meetme käivitamist pole oodata enne kui maikuus.
Parim valik energiatõhusa hoone jaoks on taastuvenergial põhinev kaugküte ja -jahutus
Väga paljud ettevõtted on seadnud eesmärgiks oma ökoloogilise jalajälje vähendamise, mida saab teha mitmeti. Üks efektiivsemaid viise on tegeleda oma kontori- ja tootmishoonete energiatõhususega. Oluline roll hoonete energiatõhususe tagamisel on kaugküttel ja kaugjahutusel, mis tänasel päeval pea...