TIIU TREENIB | Venitage rinnakorv avaraks!
Teie suur ja ilus süda tahab häireteta töötada ja kopsudel on vaja ruumi hingata! Selleks on kasulik teha rinnakorvi avamise harjutust ehk lülisamba hooldust.
Kuidas kaitsta end päikese eest ning olla ilus ja terve?
Kuna Eestis on nii vähe sooja ilma, tundub loomulikuna, et ilusate ilmade saabudes püütakse end kuldpruuniks päevitada. Aga pea hoogu! Päevitada tuleks ohutult ja vastutustundlikult.
SUVI TOOB TRAUMAD. Ortopeed õpetab, kuidas ennast aidata ja millal vajad kiirabi
Suvisel ajal juhtub rohkem vigastusi, kuna inimesed liiguvad rohkem ringi ja on üldiselt aktiivsemad. Kuidas end ise aidata kergema vigastuse korral? Millal peaks minema traumapunkti või kutsuma kiirabi?
SOOLEHAIGE MEES: ilma WC-kaardita on võõrale raskem selgitada, miks on vaja kiiresti tualetti minna
Mis tunne see võib olla, kui sul on haiguse tõttu vaja kiiresti WC-sse minna, aga järjekord või teenindaja vaatab sind hävitava pilguga – mis sul viga on? Kas sa ei jaksa oodata? Ei jaksa jah! Just selliste piinlike olukordade vältimiseks on põletikulise soolehaiguse seltsi liikmetel nüüd paar nä...
ROOTSI PEAEPIDEMIOLOOG TUNNISTAB VIGU: mitmeid asju oleks saanud teha paremini
Kõrge surmade arv on pannud Rootsi peaepidemioloogi Anders Tegnelli ümber vaatama Rootsi meetmed võitluses koroonapandeemiga. Ta mainis, et Rootsi oleks pidanud võtma kasutusele rohkem piiranguid ja varem, kirjutab Yle.
KEHA HAISEB VASTIKULT? 4 kahtlast lõhna, mida ei tohi tähelepanuta jätta
Kui hoolimata pesemisest püsib su juures mingi kahtlane hais, siis sul tuleb ehk arsti juurde minna.
KAAL EI TULE ALLA? 10 olulist valikut, mida teevad edukad salenejad
Kas oled mõelnud, miks mõni võtab nii kenasti kaalust alla, aga mõni mitte?  Kõigil, kel see on õnnestunud, on teatud ühised jooned. Sarnane on ka nende peamine sõnum: ära anna alla! Isegi kui oled juba neli korda alustanud salenemist.
EI SUUDA HÄSTI MAGADA? Lõpeta pingutamine ja proovi nippe, kuidas häirivatest mõtetest jagu saada!
Mõtted keerlevad peas, uni ei taha tulla. Kas tuleb tuttav ette – mida rohkem pingutad, et magama jääda, seda rohkem läheb uni hoopis ära! Siin on mõned head nipid ja tehnikad, mida soovitavad unespetsialistid.
KOOLIÕED HOIATAVAD: melanoomil on otsene seos lapsena saadud päikesepõletusega
Koolivaheaeg on kohe käes! Iga lapsevanem rõõmustab, kui võsuke eelistab toas arvuti taga istumisele veeta päev hoopis õues värskes õhus. Tallinna 21. Keskkooli kooliõed Jana Kilg ja Jane Tammsaar on samuti õuetegevuste poolt, kuid soovitavad suhtuda tõsiselt päikesekiirguse ohtudesse.
ELU UUE NEERUGA: millal on siirdamine möödapääsmatu?
Kui inimesel pole vastunäidustusi neerusiirdamiseks, siis tagab siirdamine talle kahtlemata parema ja täisväärtuslikuma elu, ütleb Regionaalhaigla nefroloog-ülemarst-keskuse juhataja dr Kadri Lilienthal. Millal on siirdamine möödapääsmatu ja missugune on elu uue neeruga, selgitab arst haigla Terv...
ÄRA RIKU ELUTÄHTSAT ORGANIT! Tee nii ja maks ütleb sulle aitäh!
Maks on organ, millele sa ilmselt ülearu palju ei mõtle, kuid see on su kehas väga oluline. Ükskõik mida sa sööd või jood, läbib maksa – ka ravimid. Seega hoia maksa hästi, et see saaks oma tööd korralikult teha!
SUITSUVABA TULEVIK? Terviseekspert: tubakatööstus võitleb varjatult uue põlvkonna pärast
Viimastel aastatel on tubakatööstuse retoorika oluliselt muutunud: räägitakse suitsuvabast tulevikust, kahjude vähendamisest ja lahenduste pakkumist rahvatervise probleemidele. Et mõista tagamaid, tuleks korraks vaadata minevikku ja siis hinnata tänaseid arenguid.
SOOLESTIKU LEMMIK! Keefir hellitab kõhtu
Viimasel ajal on au sisse tõstetud hapendatud toidud – kimchi, kombucha ja hapukapsas, samuti keefir. Keefir on tõeline uusvana lemmik, mis on väga kasulik!
JUUKSED ON TÄITSA LAHTI! Juuksekao taga võivad olla need sügavamad põhjused
Kuidas pidurdada juuste väljalangemine? Mõnel juhul piisab, kui muuta peapesuviisi, aga teinekord tuleb välja selgitada probleemi sügavam põhjus ja kõigepealt kõrvaldada see.
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kas neerutsüst on ohtlik?
"Mul avastati neerutsüst, kuid mis edasi, sellest ei räägitud. Miks nii, see on ju ohtlik?"
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kas kubemesongale aitab ainult operatsioon?
NAISTEARST: rasestumisvastase vahendi kasutamise otsus on väga isiklik
Sageli räägitakse, et Eestis sünnib liiga vähe lapsi, kuid riik on loonud mitmeid võimalusi, kuidas soovitud laste sündi toetada. „Tänu rasestumisvastaste vahendite kättesaadavusele on seda iga naise ja pere otsust võimalik sobivalt lahendada naise eri eluetappidel,“ ütles naistearst Piret Veerus...
KARDETUD MENOPAUS: ühel kulgeb rahulikult, aga teisel vallandub tõeline hormoonide virvarr!
Menopaus on paratamatus ja tuleb siis, kui on ette nähtud, enamasti kaasneb see eluperiood naise 50aastaseks saamisega. Kuumahood, peavalu, meeleolumuutused ja öine higistamine on ühed esmased muutused kehas, mis annavad sellest seisundist märku.