Koroonaviirusega on hakanud nakatuma ka lapsed ja vanemaealised, oodata on haiglate koormuse kasvu
Koroonaviiruse levik Eestis ei näita vaibumise märke ning terviseamet ja valitsus hoiavad pingeliselt uutel arengutel silma peal. Koroonaviiruse levikust andsid ülevaate terviseameti epideemiatõrje osakonna peaspetsialist Hanna Sepp ja sotsiaalminister Tanel Kiik.
Terviseamet: lisandus 57 nakatunut, koroonatestile pääsemine muutub kiiremaks
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis  2733 haigust Covid-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 57 testitulemust osutus positiivseks.
REKORDARV NAKATUNUID: kas Helsingi piirkonnas hakkab epideemia  käest minema?
„Paistab, et epideemia hakkab pealinna piirkonnas käest minema,” ütles HUSi diagnostikajuht  Lasse Lehtonen Yle uudisteportaalile.  Ta märgib, et kogu Soome koroonaolukord on muutunud selgelt halvemaks, kuid veel pole hilja peatada koroonaviiruse levik.
Kas D-vitamiin võib päästa koroona eest? Uuringud viitavad ühes suunas
“Vitamiin D on ainus vitamiin, mida ma ilma suurema kõhkluseta soovitan kõikidele oma patsientidele,” kirjutab perearst Piret Ropsu oma blogis. Perearst teeb selgeks, miks on D-vitamiini vaja ja kas see võib päästa ka koroonaviirusesse nakatumise või Covid-19 raske kulu eest?
MESI VÕITLEB BAKTERITEGA: see on vaid üks headest omadustest, mis aitab organismil haigustele vastu panna!
Mesi tuleb eriti ruttu meelde siis, kui sügis on kohale jõudnud, kui kurk on kähe, jõudu vähe ja hing igatseb midagi turvalist, ehtsat ja tervendavat. Mis annab meele tema väe, kui enamiku meest moodustavad suhkrud?
PEAVALU PIINAB? 8 üllatavat põhjust, mis vallandavad selle kõige valemal hetkel
Kas tuleb tuttav ette – üritad nautida mõnd toredat hetke ja siis äkki hakkab pea lõhkuma. Selge see, et peavaluga tuleb arvestada, kui jood liiga palju või magad vähe, aga on veel mõned üllatavad põhjused.
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha põletikuga küünarliigeses?
"Poeg on ettevõtlik inimene, töötab Soomes ehitajana, ja mul on tema pärast mure. Tal on parema käe küünarnukil tekkinud vedelikuga täidetud kott, korra on süstlaga tühjaks tõmmatud, aga tekkis jälle. Mida peaks nüüd ette võtma?"
SAAD PEAGI 40? Siis on viimane aeg loobuda nendest kuuest nõmedast harjumusest!
Kui lähened oma elu viiendale kümnendile, siis oled ehk juba ise märganud, et su keha ei käitu enam päris nii nagu varem.
INFARKT KOROONAOHU AJAL? Kardioloog Margus Viigimaa: tõsise terviserikkega tuleb kiirabi kutsuda, ei tohi ootama jääda!
Kevadel, kui pea kogu maailm oli karantiinis, panid arstid tähele, et infarktide arv langes tublisti. Kas põhjuseks oli tervislikum eluviis? Võimalik. Aga paljud inimesed ei otsinud kergemate infarktidega abi, vaid põdesid kodus, kuid südant kahjustas see ikka. Kardioloog Margus Viigimaa toonitab...
Arst vastab: miks mu silmaalune üles paistetab?
"Mul hakkas ühel hetkel vasak silm sügelema ja alumise lau nurka tekkis paistetus. Mõtlesin, et see on allergia mõne meigitoote vastu ja jätsin selle koha mõneks ajaks värvide-kreemideta. Siis ühel päeval aga paistetas kogu mu vasak silmaalune ja põsk üles ja püsis nii mitu päeva," kirjutas lugej...
Ida-Tallinna keskhaigla juht: koroonaviiruse haiglasse sattumine on täielik üllatus
Ida-Tallinna keskhaigla (ITK) juhatuse esimees Ralf Allikvee tõdeb, et viiruse sattumine raviüksusesse on täielik üllatus, mida poleks osanud ka halvimas unenäos ette näha, sest siiani pole suudetud nakatumise allikat kindlaks teha. Haigus on tuvastatud 23 töötajal ja üheksal patsiendil, ent puha...
Alternatiivne tee: leebe üle lihaste rullimine lõõgastab ja puhastab
Lilian Hankewitz (68) on töötanud tootejuhina kindlustusfirmas, aga tasakaaluks olnud ka meditatsiooniõpetaja. Teda on paelunud idamaised praktikad, mis vahel leiavad tee inimeseni päris ootamatul moel.
Terviseamet: ööpäevaga lisandus 67 positiivset koroonatesti
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis  2873 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 67 testi tulemus osutus positiivseks.
GRIPP EI JÄÄ KUNAGI TULEMATA: nii vähendad tõenäosust, et jääd raskelt haigeks
„Vaktsineerima peaks enne gripihooaja algust, seega on september-oktoober selleks kõige õigem aeg,” kinnitab terviseõde Angeelika Wahab. Imuunsuse kujunemiseks peab andma organismile aega.
Ettevaatust, kõhnumisteed! Lihtne salenemisviis võib maksa ohtu seada
Apteegist või e-poest ostetud taimetee tarvitamine salenemise eesmärgil tundub süütu tegevus. Mida saab taimedes ohtlikku olla?
DR VASSILJEVI KULLAFOND | Miks süda peksleb, nagu tahaks rinnust välja hüpata?
Väsimatu dr Viktor Vassiljev on vastanud aastaid lugejate terviseküsimustele. Nüüd on ajakirja "Doktor Vassiljevi Kullafond" kokku pandud aastatel 2010-2020 ilmunud nõuanded. Toome selle parimad palad korra nädalas ka Õhtulehe lugejani!
ÄRKA JA SEKSI! 4 põhjust, miks hommik on naudinguks parim aeg
Seks on hea  ja kasulik küll igal kellaajal, kuid on mitu head põhjust, miks hommikuseks on eriti hea.
KASULIK | Kumb on parem, kas vedel või tahke mesi?
Mee maitse ega toitaineline väärtus ei sõltu mingil moel sellest, kas mesi on vedel või tahke ehk suhkrustunud.
Teadlased: saime teada, miks inimesed pandeemias surevad! Põhjuseks on midagi muud kui koroona
Rahvusvaheline koroonaviiruse uuring vastas teadlaste küsimusele, miks osad inimesed koroonaviirusesse nakatudes haiglas lõpetavad või surevad, kui teised ei pane viiruse põdemist tähelegi. Erinevuse taga on nakatunu geenid ja organismis juba olemasolevad antikehad. Uuringuga on selgunud uued vii...
Rinnavähendusoperatsiooni teinud naine: „Minu juures nähti ainult tisse. Mind alandati ja mõnitati.”
Rindu vähendava lõikuse teinud Tiiu on sel teemal väga tundlik. Ta ärritub siiamaani, meenutades kannatusi hiigelsuurte tissidega: „See oli eluaegne alandamine, piin.“ Kuid tal on raske tagasi hoida rõõmu uute, kolm ja pool kilo kergemate rindade üle: „Olen väga-väga rahul!“
VIDEO | KANNA MASKI ÕIGESTI! Haiglatöötaja näitab ette põhilised vead
Maski kandmisel tuleks vältida elementaarseid vigu, mis nullivad maski kandmise kasulikkuse, ütleb Ida-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli osakonna õendustöö koordineerija Signe Juhkam.