Koroonaäpi HOIA on alla laadinud 150 000 inimest
Cybernetica juhatuse liige, HOIA rakenduse üks loojatest Dan Bogdanov ütles «Ringvaates», et praegu on Eestis koroonaäpi enda telefoni laadinud 150 000 inimest.
Mida teha, kui liigesed sügisel valutavad?
Madalamad sügistemperatuurid võivad kaasa tuua valutavad ja põletikulised liigesed. Sagedamini põhjustab see kaebusi eakatele, kuid tundmatu pole see ka noorte seas. Südameapteegi proviisor Kerli Vahar selgitab, mis paneb liigesed valutama ja kuidas seda ära hoida.
Ravimiamet tõi välja huvitavamad arengud koroonavaktsiini arenduses
Jõudumööda kaasatakse vaktsiiniuuringutesse lisaks täiskasvanutele ka teisi vanusegruppe ja lisandunud on mõned uuringuid, kus testitakse vaktsiini manustamist traditsioonilisest süstest alternatiivsel viisil, näiteks suukaudselt või manustades limaskestadele, vahendab ravimiamet.
Google Maps juhib lisaks teesulgudele eemale ka koroonapuhangutest
Kiirustades võib Google Maps olla hea abiline liiklusummikute või teesulgude vältimiseks. Nüüd aitab Google Maps ka terviseohtudest hoiduda, näidates COVID-19 juhtude arvu asukoha järgi, vahendab Medical Daily.
Neandertallastelt päritud geenid võivad mõjutada Covid-19 põdemise kulgu
Neandertallastest esivanematelt päritud geenid võivad olla seotud mõnel juhul raske Covid-19 haiguse kuluga, teatasid Saksamaa teadlased.
Algas vaimse tervise kuu: märka koroonastressi ja ära jää üksi
Maailma Terviseorganisatsiooni algatusel on oktoobris kogu maailmas tähelepanu vaimse tervise teemadel, mis seekord keskenduvad koroonakriisist tingitud stressiga toimetulekule. Oktoobrikuus saavad huvilised osaleda tasuta virtuaalsetes töötubades. Avasündmus on 10. oktoobril toimuv virtuaalmess ...
Abivahendite ostu- ja renditehingud muutuvad paberivabaks
Alates 1. oktoobrist saavad abivahendi kasutajad näha oma varasemaid ja uusi abivahendi ostu- ja renditehinguid sotsiaalkindlustusameti iseteeninduses. Digisüsteemi abil saavad teenuseosutajad kontrollida, kas ja millises koguses on inimesel õigus saada soodustingimustel abivahendeid.
Moderna koroonavaktsiini kliinilisi uuringuid saadab edu
USA biotehnoloogiafirma Moderna koroonavaktsiini kliiniliste uuringute tulemused näitasid, et vaktsiini toimel tekkis kõrgemas keskeas inimeste organismis viirust neutraliseerivaid antikehi noorte täiskasvanutega sarnasel tasemel. Kõrvaltoimed sarnanesid gripivaktsiini süstimise järgse reaktsioon...
Teadlased lõid vahendi, mille abil ennustada COVID-19 haiguse kulu raskust
Ühendkuningriigi teadlased hindasid COVID-19 patsientide surmariski spetsiaalselt selleks välja töötatud 4C suremuse skoori alusel ja soovitavad seda kasutada igapäevases praktikas, kirjutab Eesti Arst.
Need on viis koroonaviiruse müüti, millest tuleb teadlik olla
Koroonaviiruse levikuga on aja jooksul muutunud ka meie teadmised, kuidas ja keda see nakatab ning kuidas ennast kaitsta. See on tekitanud segadust ja teatud juhtudel on meelega levitatud valeinfot. Inimesed on end ise selle vale põjal mürkide ja ohtlike ravimitega ravinud ning olukord on mõjutan...
Terviseamet selgitab: kuidas saada aru, et kõneroboti teavitus pole tüngakõne?
Terviseamet teavitab sotsiaalmeedias, et mõnedel inimestel on lähikontaktsete teavitamisega tegelevalt kõnerobotilt kõne saades tekkinud kahtlus, kas tegemist on hoopiski kellegi tellitud tüngakõnega. Kuidas teha vahet?
Seni karmidest piirangutest hoidunud Holland annab koroonaviirusele järele
Naaberriikide kõrval suutis Holland seni vältida rangeid koroonapiiranguid. Viimaste päevade statistika kohaselt registreeritakse 17 miljoni elanikuga riigis ligi 3000 nakatumist päevas. Seega võetakse viiruse leviku takistamiseks ka Hollandis kasutusele karmimad meetmed, vahendab BBC.
Venemaa sai valmis teise koroonavaktsiini
Instituut Vector on lõpetanud EpiVacCorona koroonaviirusnakkuse vaktsiini kliinilised uuringud. See on teine ​​Venemaa vaktsiin COVID-19 vastu, vahendab Vesti.ru. Jätkuvad ka Chumakovi instituudi koroonavaktsiini kliinilised uuringud.
Tõhusa ja ohutu ravi eest vastutab nii arst kui ka patsient
Parim arsti ja patsiendi suhe põhineb vastastikusel usaldusel ja kokkulepetel. Arsti tõenduspõhisus ja patsiendi avatus vähendavad riski, et raviotsused võiksid kaasa tuua uue tervisekahju. Poolte koostöö loob parima võimaluse patsiendiohutuse tagamiseks, selgitab Tartu Ülikooli patsiendiohutuse ...
Teadlased kasutavad äädikakärbseid raskete ajuhaiguste uurimiseks
Tallinna Tehnikaülikooli neuroteadlased arendasid oma laboris suvelõpu tüütust parasiidist – äädikakärbsest – uued liinid, mille abil saab uurida harvikhaigusi ja leida efektiivseid ravimeid, vahendab Novaator.
Teadlased: koroonasurmade tegelik arv jääb ilmselt alatiseks teadmata
Koroonastatistikas kajastuvad nii registreeritud nakkusjuhtumid, haiglaravi vajavad inimesed kui ka COVID-19-ga seotud surmajuhtumid. Miljoni piiri ületanud koroonasurmade arv tekitab terviseekspertides mitmeid küsimusi, vahendab Reuters.
Väsimus võib olla märk depressioonist
Depressiooni sümptomid on palju laialdasemad kui pelgalt lootusetus ja ilmselge kurvameelsus. Siia sekka kuuluvad ka uinumisraskused. Seoseid depressiooni ja väsimuse vahel võib aga olla keeruline mõista.
Toitumisnõustaja Elis Nikolai: kui sööd mitu kuud järjest ainult tervislikku toitu, võid langetatud kaalu kiiresti tagasi saada
Toitumine tagab meie füüsilise ja vaimse heaolu. Võib süüa burgerit ilma kaalust juurde võtmata, kuid mida see päriselt meie organismiga teeb? Teeviit Tulevikku taskuhäälingus käis külas toitumisnõustaja ja terapeut Elis Nikolai, kes räägib lähemalt, mida tervislik toitumine endast kujutab ning k...
TÜ professor räägib, mida saab inimese heaks teha personaalmeditsiin
Laste ja vastsündinute intensiivravi professor Tuuli Metsvaht peab Tartu ülikooli aulas loengu «Ravimite täppisdoseerimine – kuidas liikuda farmakokineetika ja farmakodünaamika võimaluste abil personaalsema meditsiini poole». Ta räägib, kui palju on praegu võimalik ette näha, millist ravimiannust...
Teadlased leidsid Alpide jääst ja esimesest maailmasõjast vihjeid, mis inimkonda COVID-19 teise laine ajal ees ootab
1918. aasta gripipandeemia sattus kokku I maailmasõja viimase aastaga. On teada, et paljusid lahinguid mõjutasid vihmahood ja külm temperatuur. Uuest uuringust selgub, et toonane külm ja vihmane ilm oli korra sajandis toimuva kliimaanomaalia osa, mis leidis aset aastatel 1914-1919 ning andis 1918...
Dr Viigimaa jagab näpunäiteid: südametervis on eriti oluline Covid-19 pandeemia ajal
Täna, 29. septembril tähistatakse ülemaailmset südamepäeva. Maailma südamepäeva eesmärgiks on pikem, parem ja tervislikum elu.
Raivo Ird: noorte terviseprobleemide vastu saab võidelda mõõgaga
Kaasaegses ühiskonnas on kujunemas üha suuremaks probleemiks meie noorte liiga vähene kehaline aktiivsus, füüsise nõrgenemine ja sellest omakorda alguse saavad vaimse tervise probleemid. Ajalooga seotud põnevaid huvitegevusi kaasaegse võitlusspordiga ühendav Eesti Ajaloolise Mõõgavõitluse Liit on...
Emakakaelavähi tagajärjel sureb Eestis aastast umbes 60 naist
Eestis on emakakaelavähki haigestumus ja suremus üks kõrgemaid Euroopas. Igal aastal saab Eestis keskmiselt 150 naist esmase emakakaelavähi diagnoosi ning haiguse tagajärjel sureb umbes 60 naist. Vaatamata meditsiini arengule ja riiklikele pingutustele ei vähene Eestis emakakaelavähi esinemissage...
Terviseamet: olukord on vaatamata nakatumiste kasvule kontrolli all
Viimase ööpäevaga lisandus 67 positiivset koroonatesti, analüüse tehti ligi 2900. Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna peaspetsialist Hanna Sepp ütles ERR-ile positiivsete koroonatestide kõrge arvu kohta, et see oli eeldatav.
Uuring: rasedate sissehingatud reostusest leiti märke lausa nende platsentadest
15 naise platsentadest leiti Londonis tehtud uuringu käigus reostusosakesi, sealhulgas metalle.
Lemmikloomad toetasid eriolukorra ajal paremat vaimset tervist ja vähendasid üksindust
Värskest uuringust selgub, et lemmikloomaga kodus olemine toimis eriolukorra ajal stressipuhvrina.
Ebaviisakate e-kirjade saamine ametipostil võib inimesest kehvema töötaja teha
Pandeemia ajal töötab üha rohkem inimesi kodust ning saadetavate e-kirjade hulk on oluliselt tõusnud. Kuigi elektrooniline suhtlemine on tõhus, on see kauge, teistest lahusolev ning võib sageli ebaviisakas olla.
Teadlased: koroonasurmadel on seos organismile olulise vitamiiniga
D-vitamiini piisav sisaldus organismis vähendab COVID-19 patsientidel tekkivaid tüsistusi ning surmariski, vahendab Medical Xpress.
ITK koroonakoldes juba 22 töötajat
Pühapäeval lisandus positiivseid koroonatestitulemusi Ida-Tallinna Keskhaigla haiguskoldesse, kus koroonaviirusega on nakatunud juba 22 töötajat, vahendab Meditsiiniuudised.
Kevadel vajas haiglaravi viiendik koroonasse nakatunutest, praegu alla 10 protsendi
Sel nädalal on koroonaviirusega nakatumiste arv löönud taas uusi rekordeid. «Aktuaalne kaamera. Nädal» kõrvutas kevadise koroonalaine haiguspilti praegusega.
Ain Mäeots: infarktieelne seisund oli äratuskell, millest enne polnud aimugi
«Viimase aasta jooksul kaks minu head sõpra oleks äärepealt ära kutsutud nii-öelda lambist, ilma eelnevate hoiatusteta. Mõlemal tekkis infarktieelne seisund – inimestel polnud aimugi, et selline probleem,» räägib näitleja Ain Mäeots, kes on liitunud mehi arsti juurde tervisekontrolli kutsuva kamp...
Teadlased avastasid koroonaviirusel ootamatu võime, mis aitab sel kiirelt edasi kanduda
«Kujutage ette, et olete nakatunud surmavasse viirusesse, mis pärsib valutundlikkust. Selleks ajaks, kui mõistate, et olete nakatunud, on juba liiga hilja. Olete seda levitanud,» räägib Arizona ülikooli farmakoloogiaprofessor Rajesh Khanna ajakirjas The Conversation.
Teadlased soovitavad: nii toitudes väheneb oluliselt insuldirisk
Teadlased kinnitavad, et rohkelt puu- ja juurvilju, pähkleid ja sojatooteid tarbivatel inimestel on väiksem insuldirisk kui loomse valgu eelistajatel.
Eesti raviturbatooteid ostavad ilu ja tervise heaks isegi itaallased ja kreeklased
Tavalist turvast kasutatakse põllumajanduses, varasemalt ka küttes. Raviturvas ehk balneoloogiline turvas on aga mõeldud inimeste nahale. See on hästi lagunenud ning läbinud eelneva ohutus-ja kvaliteedikontrolli.
Teadlased tegid geeniuuringus kindlaks raskekujulise Covid-19 kaks tekkepõhjust
Suurbritannia, Norra ja USA teadlased on koostöös tuvastanud geneetilised tõendid, miks suitsetamine ja rasvumine suurendavad raskekujulise Covid-19 tõenäosust.
Kuidas toetada töötajate alkoholivaba elustiili?
Järjest enam otsivad inimesed võimalusi elada tervemalt ja täisväärtuslikumalt. Nii ei olegi imestada, et ka üleskutse septembris kuu aega alkoholist puhata kogub iga aastaga üha enam järgijaid. Tervise Arengu Instituut (TAI) on viimastel aastatel ärgitanud ettevõtteid ja organisatsioone samuti a...
Fauci: koroonaviiruse vastu vaktsineerimine võib alata novembris või detsembris
Covid-19 vastu vaktsineerimine võib USA-s alata juba novembris või detsembris, ütles riigi juhtiv nakkushaiguste ekspert dr Anthony Fauci reedel, vahendab CNN.