Kuidas leevendada ärevusega kaasnevaid peavalusid?
Ärevus võib lisaks emotsionaalsele pingele ja hirmule põhjustada ka füüsilisi sümptomeid, nagu higistamine, südamekloppimine, seedeprobleemid ja peavalud. Peavalud võivad olla nii põhjus kui ka tagajärg, kirjutab Medical News Today.
Tervisetooteid saab tänasest osta ka Circle K teenindusjaamadest
Alates 9. juulist saab 40-st Circle K täisteenindusjaamast osta hädavajalikke tervisekaupu, näiteks vitamiine, esmaabitooteid nagu plaastrid ja põletushaavade geelid, toidulisandeid, rasedusteste ja külmetust leevendavaid tooteid.
Ida-Tallinna Keskhaigla: reedest saab taas patsiente külastada
Terviseameti soovitusi ja paranenud epidemioloogilist olukorda arvestades leevendab Ida-Tallinna Keskhaigla seniseid piiranguid – taas saab külastada haiglaravil olevaid patsiente. Naistekliinik avab perepalatid, kuid sünnitusmajas jääb erandida endiselt kehtima külastuskeeld.
Koroonahaige pihtimus: nakatusin 2 kuud tagasi, aga kannatan siiani
CNNi tuntud majandusajakirjanik ja saatejuht Richard Quest nakatus kaks kuud tagasi koroonaviirusesse ja kannatab siiani igapäevast elu segavate sümptomite all. Quest väljendab CNNi vahendusel teadmatust ja lootusetust, mis tal on tekkinud seoses koroonaviirusest taastumisega.
Alates homsest saab tugiisik jääda sünnitaja juurde perepalatisse
Alates homsest, 10. juulist on Pelgulinna sünnitusmajas lubatud sünnitama tulijaga kaasas oleval tugiisikul jääda sünnitusjärgselt koos naise ja lapsega perepalatisse.
Kuus sammu, kuidas saada kiiremini arstiabi
Nii mõnelegi inimesele teeb muret õigeaegne arsti juurde pääsemine. Tervisemurele kiiremini lahenduse saamiseks saab ise palju ära teha. Loe järgnevalt kuute soovitust.
Hiljuti avastatud katkujuhtumid panid Hiina valitsuse tegutsema
Hiljuti avastati Sise-Mongoolias paar närilistega kokkupuutest alguse saanud katkujuhtumit, milles Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) ei näinud midagi erilist. Hiina hakkas aga tegutsema ja sulgeb turistide seas populaarseid alasid, vahendab CNN.
Ettevõtjad kinkisid Tallinna Lastehaiglale lapse ja vanema suhtluspäevikud
Haiglasse sattunud laste kiiremale tervenemisele kaas aitamiseks, kinkisid ettevõtjad Kristi Jõeorg ja Lilian Promet sel nädalal Tallinna Lastehaiglale 50 lapse ja vanema suhtluspäevikut, mis kannavad nime «Minu ja Sinu tähtsad jutud».
WHO andis teadlastele järele: koroonaviirus jääb tõesti ruumi hõljuma
Tänaseni tunnistas Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) nakkuse leviku võimalust vaid haige inimese köhatamise või aevastamisega pindadele sattunud piiskade kaudu. WHO suhtumine koroonaviiruse levikusse ja nakatumisesse muutus pärast 239 teadlase kirjalikku pöördumist, kus soovitati tungivalt arv...
Pärnu Haigla tervishoiutöötajatele makstakse õppelaenu toetust
Vähemalt aasta Pärnu haiglas töötanud tervishoiutöötajad, kes on saanud diplomi pärast 2000. aastat, võivad kuni 1. augustini taotleda linnavalitsuselt õppelaenu tagasimaksmise toetust.
Uued tingimused ohutuks reisimiseks – hoia ennast ja teisi
Järk-järgult avanevad Euroopa Liidu sisesed ja välised piirid ning inimestel tekib aina rohkem võimalusi reisimiseks kaugemale kui Balti mull. Eesti Turismifirmade Liit pani uues olukorras turvaliseks reisimiseks kokku rea soovitusi, millega tuleks arvestada, kuna turvalise ja ohutu reisimise jät...
WHO ei näe avastatud katkujuhtumites midagi erilist
Pärast hiljutist katkujuhtumi avastamist Sise-Mongoolias hoiab Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) teemat tugevdatud tähelepanu all ja ei näe põhjust paanikaks, vahendab BBC.
Putukahammustuste ja nõelamisega toimetuleku meelespea
Inimeste reaktsioon putukahammustustele ja nõelata saamisele võib olla väga erinev. Osade inimeste jaoks võib jääda putukahammustus või torge märkamatuks, teistel aga tekib tugev valu ning allergiline reaktsioon koos lööbe ja tursega. Terviseeksperdid annavad nõu tekkinud vaevuste leevendamiseks ...
Koroonaviiruse leviku oht mõjutab restoranis toidu nautimist
Suve edenedes on avatud siseruumides paiknevate söögikohtade ja lõbustusasutuste uksi, kuigi nii mõneski piirkonnas on tuvastatud sellele järgnenud koroonaviiruse nakkusjuhtude arvu drastilist tõusu ja siseruumid on taas üldkasutuseks suletud. Siiski on mõnusaks ajaveetmiseks endiselt avatud palj...
Meeleheitel India pered jahivad mustal turul koroonaravimeid
Abnivah Sharma onu viidi Delhi haiglasse kõrge palaviku ja hingamisraskustega. Tema koroonatest osutus positiivseks. Arstid soovitasid perel kasutada viirusevastast ravimit remdesiviri, mis on Indias kliinilise testimise all ning mida arstid võivad hädaolukorras kaastundest välja kirjutada, vahen...
Neandertallastelt päritud DNA võib suurendada Covid-19 riski
Eesti juurtega rootsi geneetiku Svante Pääbo osalusel tehtud uuringu kohaselt kandus Covid-19-ga seotud DNA osa  neandertaallastelt edasi 60 000 aastat tagasi. Teatud kuue geeni nukleotiidhapete järjestus näib suurendavat riski põdeda koroonaviirusest põhjustatud haiguse rasket vormi, vahendab Ne...
Teadlased selgitavad, miks ergutuseks minna kohvi joomise asemel magama
Kui päevasel ajal magamine näib olevat rohkem beebide ja väikelaste teema, siis uuringud näitavad, et pärastlõunane uinak mõjub suurepäraselt ka täiskasvanutele. Terviseportaal WebMD toob välja kasutegurid, mida annab kuni 30-minutiline uinak keset päevaaskeldusi.
Retseptid: poputa kiharaid isetehtud juukseõli ja loputusseguga
Juukseid on võimalik puhastada ja hooldada ka looduslike ning kodus olevate käepäraste vahenditega. Valmistada võib peanaha ja juuste tervist toetavaid segusid, mille koostisosade hulka kuuluvad taimeõlid, eeterlikud õlid, taimeteed erinevatest taimedest, õunaäädikas, lilleveed jms. Selliste segu...
Gaseeritud vesi - kirgas kosutus või oht elule?
Gaseeritud vesi ärritab magu, lõhub hambaemaili ja võib tekitada allergiat. Teadlased aitavad selgitada, kas tegemist on müütidega või on väidetel tõepõhi all.
Viljad, mis aitavad põletada kõhurasva
Suveaeg pakub ohtrasti looduse ande, mis on heaks abimeheks kaalukärpe saavutamisel, kirjutab FoodWorld blog.
Suu tervis annab märku ka muudest terviseprobleemidest
Suus toimuv peegeldab tervislikku seisundit. Järgnevad ilmingud võivad olla märk, et terviseprobleemid ohustavad või on juba kimbutamas, vahendab MSN News.
Viirused aitavad mitmel moel ka inimelusid päästa
Laastav südameinfektsioon, mis ei reageerinud ravimitele, ohustas 76-aastase mehe elu. Pärast aordioperatsiooni olid organi üle võtnud Pseudomonas aeruginosa bakterid, vahendab Discover. Appi tulid tiigist leitud ravimit kandvad viirusosakesed.
Ettevaatust: kodus ise juukseid värvides ole teadlik nendest soovitustest
Juuste värvimisel tuleb silmas pidada, et lisaks ägedale mürgistusele võib juuksevärvide pikemaajalisel kasutamisel olla erinevaid tagajärgi nagu allergia, viljatus, neuroloogilised haigused ja erinevate kasvajate (kusepõie-, kopsu-, pärasoole-, kõhunäärme-, emakakaela-, naha-, eesnäärme- rinnavä...
Ekspertide sõnul kutsub koroonaviirus eakatel tihti esile ebatüüpilise sümptomi
Ekspertide sõnul on deliirium Covid-19 tõttu hospitaliseeritud eakate patsientide seas tavaline sümptom, vahendab Yahoo News.