Suu tervis annab märku ka muudest terviseprobleemidest
Suus toimuv peegeldab tervislikku seisundit. Järgnevad ilmingud võivad olla märk, et terviseprobleemid ohustavad või on juba kimbutamas, vahendab MSN News.
Viirused aitavad mitmel moel ka inimelusid päästa
Laastav südameinfektsioon, mis ei reageerinud ravimitele, ohustas 76-aastase mehe elu. Pärast aordioperatsiooni olid organi üle võtnud Pseudomonas aeruginosa bakterid, vahendab Discover. Appi tulid tiigist leitud ravimit kandvad viirusosakesed.
Ettevaatust: kodus ise juukseid värvides ole teadlik nendest soovitustest
Juuste värvimisel tuleb silmas pidada, et lisaks ägedale mürgistusele võib juuksevärvide pikemaajalisel kasutamisel olla erinevaid tagajärgi nagu allergia, viljatus, neuroloogilised haigused ja erinevate kasvajate (kusepõie-, kopsu-, pärasoole-, kõhunäärme-, emakakaela-, naha-, eesnäärme- rinnavä...
Ekspertide sõnul kutsub koroonaviirus eakatel tihti esile ebatüüpilise sümptomi
Ekspertide sõnul on deliirium Covid-19 tõttu hospitaliseeritud eakate patsientide seas tavaline sümptom, vahendab Yahoo News.
Üleöö tekkinud pakitsus jalgades tõi hommikuks kaasa halvatuse
19-aastase neiu «kohutav pohmell» osutus harvaesinevaks haiguseks, mis jättis ta halvatuks ja tummaks, vahendab Yahoo News. Guillain-Barré sündroomi sümptomid tekkisid üleöö.
Mida teha, kui süda peksleb palju ägedamalt kui tavaliselt?
Äkiline südamepekslemine, vahele jäänud löögid või tormakas pulss, mis oluliselt erinev tavapärasest, võib olla väga hirmutav. Mis võib olla selle põhjuseks ja mida teha, kui süda lööb tramburaid?
Kuidas lasterikkaid kohti kimbutavatest peatäidest lahti saada?
Ehkki koolid on suundunud vaheajale ning ka lasteaiad käivad koos vähendatud koosseisudes, on suvi täis pikitud lastelaagreid ja malevaid. Kohtades, kus viibib koos palju lapsi, kipub levima tegelane – peatäi, kirjutatakse Tartu Tervishoiu Kõrgkooli blogis.
Uuringus selgus, millisest materjalist kodus valmistatud mask on kõige tõhusam
Teadlased leidsid materjali, mis pakub parimat kaitset, kui valmistada ise kodus kaitsemask. Kahe kihi tihedakoelise puuvillase riide kasutamine pidas üsna tõhusalt kinni köhides või aevastades lenduvaid piisku, vahendab Medical Daily.
Mõõdetav rahakulu, mõõtmatu hingevalu: Eesti teeb suuremaid samme vaimse tervise toetamiseks
Vaimse tervise probleeme kogeb elu jooksul iga teine inimene ning aastas viiendik inimestest vähemalt korra. Pooled häiretest avalduvad enne 15. eluaastat, 75 protsenti enne 24. eluaastat. «Tegemist on valdkonnaga, kus on väga palju võimalik ära teha ennetustööga,» ütles sotsiaalminister Tanel Ki...
Uuring: istuvad naised koguvad kilosid
Elame istuval ajastul ja on ammu teada, et ülemäärane istumine mõjutab meie tervist. Tartu Ülikooli magistritöös vaadeldi istuva eluviisi mõju 25–33-aastaste naiste ja meeste tervisele. Kuigi liigne istumine ei ole kasuks kummalegi sugupoolele, mõjutab see märkimisväärselt just naiste vöö- ja puu...
Tartu Ülikooli teadlased võtavad Ülemiste linnaku töötajate tervisekäitumise luubi alla
Ülemiste linnak hindab juba mõnda aega oma keskkonda neljakümnest kvaliteedinäitajast koosneva Ülemiste City radariga. Nüüd tehakse koostööd Tartu Ülikooli teadlastega selle täiendamiseks ja linnaku 12 000 töötaja tervisekäitumise parandamiseks. Teadlaste uuring annab infot, millised terviseindik...
Eksperdid hoiatavad nutitelefoniga kaasnevate terviseriskide eest
Mobiiltelefonist on saanud inimese truu kaaslane, mis jääb käe- ja kuuldeulatusest kaugemale enamasti vaid siis, kui ta juhuslikult kusagile unustatakse. Terviseportaal WebMD annab ülevaate sagedasematest terviseprobleemidest, mis saavad alguse vääratest võtetest ja sundasenditest nutivahendite k...
Riik loodab karantiininõude täitmisel reisijate vastutustundele
Bulgaariast, Portugalist, Rootsist, Rumeeniast või Ühendkuningriigist tulevad inimesed peab endiselt 14 päevaks koduseinte vahele jääma ja reegli rikkujale on ette nähtud kuni 9600-eurone sunniraha. Samas jääb reeglite täitmine inimese südametunnistusele, sest aktiivset kontrolli riik enam ei kor...
Naisel tekkis haruldane ajuhaigus aastaid pärast kokkupuudet hullu lehma tõve proovidega
Prantsusmaa riikliku agronoomiainstituudi suhtes esitati tapmissüüdistus, kuna noorel laboritehnikul tekkis haruldane ja surmaga lõppenud ajuhaigus pärast seda, kui ta oli kogemata kokku puutunud prioonidega – nakkuslike valkudega, mis põhjustavad «hullu lehma tõbe», kirjutatakse äsja avaldatud j...
Eksperdid selgitavad, kuidas tekib ühtlane pruun jume
Ühtlase pruuni jume retsept on lihtne – päevita ettevaatlikult. Valmista nahk enne päevitamist ette, kanna päikesekaitset ja poputa hiljem niisutava kreemiga. Mida arvata aga pigmendilaikudest ja tedretähnidest?
Päeva jooksul süvenev jalgade turse ja sügelus võivad anda märku levinud probleemist
Päeva jooksul suurenev turse, valu ja sügelus on veenilaienditest põhjustatud kõige tavalisemad sümptomid, kirjutab netlaakari.fi.
Koroonaviirus võib põhjustada lastel neuroloogilisi sümptomeid
Koroonaviirusega nakatunud lastel võivad uue uuringu kohaselt esineda hingamisteede sümptomite asemel neuroloogilised sümptomid, vahendab Independent.
Suur tagasilöök võitluses koroonaviirusega
Ameeriklasi tabas iseseisvuspäeva eel suur tagasilöök – koroonaviirus sundis sulgema Californias ja New Yorgis hetkeks paotatud restoranide ja baaride uksed. 1. juulist sai järjekordne uute nakatunute arvu rekordpäev, kirjutab New York Times.
Covid-19 vaktsiinikandidaat tekitas rohkem antikehasid kui haiguse põdemine
Saksa biotehnoloogiaettevõtte BioNTech ja USA farmaatsiahiiglase Pfizer poolt välja töötatud vaktsiin Covid-19 vastu on näidanud potentsiaali ja osutunud varases staadiumis tehtud inimkatsetes hästi talutavaks, teatasid ettevõtted.
Toiduvalik juhuks, kui enda naljad ei aja naerma enam ennastki
Päevatöö ei mahu 24 tunni sisse, loodusjõud takistavad plaanitud tegevusi, mured on saamas päeva lahutamatuks osaks, tekivad küsimused: Kaua veel? Kuidas nii? Miks mina? Terviseportaal WebMD pakub valiku toitudest, millega parandada enda ihulist ja hingelist heaolu.
Teadlased avastasid, miks koroonaviiruse korral tekib veres rohkem trombe
Utah ülikooli teadlaste sõnul võivad Covid-19 põhjustatud vereliistakute muutused tuua mõnedel patsientidel kaasa infarkti, insuldi või muud tüsistused. Teadlased leidsid, et nakkuse ajal toodetud põletikulised valgud muudavad vereliistakute ehk trombotsüütide funktsiooni märkimisväärselt, muutes...
Liivaselt krõmpsuv maasikas võib olla tervisele ohtlik
Maasika liivane krõmpsumine või vaatlusel nähtav mullatükk võib olla ohtlik, kuna nendega võib kaasa tulla ka teisi looduslikke elemente nagu näiteks paeluss või mõni muu parasiit, seedekulgla haigustest ja viirustest rääkimata, selgitas Tervise arengu instituudi toitumisekspert Tagli Pitsi Viker...
Hiina katsetab vastuolulist koroonaviiruse vaktsiinikandidaati sõjaväel
Hiina valitsus on heaks kiitnud eksperimentaalse Covid-19 vaktsiini kasutamise riigi sõjaväes, vahendab CNN. Vaktsiinikandidaadil on esialgsetel andmetel mitmeid kõrvaltoimeid.
Dr Fauci palub vältida üht peamist koroonaviiruse kasvulava
Ameeriklased peavad lõpetama baarides kogunemise, ütles USA allergia ja nakkushaiguste riikliku instituudi direktor dr Anthony Fauci, kirjutab CNN.
Kehavälise viljastamise abil sünnib üha enam lapsi
Eestis teostati 2019. aastal 3230 viljatusravi tsüklit, mis on seitse protsenti enam kui aasta varem. Kehavälise viljastamise abil sündis 2019. aastal 488 last.
Eakate patsientide lähedased näevad õendusabis kitsaskohti
Rahvastiku vananemise tõttu suureneb ühiskonnas vajadus iseseisva statsionaarse õendusabi ehk õendushaigla teenuse järele. Tartu Ülikooli magistritöös uuriti esimest korda Eestis õendushaigla patsientide lähedaste kogemusi, teadmisi ja ootusi. Nende mõistmine aitab muuta teenust patsiendikesksemaks.
Arstid hakkavad jälile saama koroonaviiruse tüsistuste ulatusele
«Arvasime, et see on ainult hingamisteede viirus. Selgub, see ründab kõhunääret ja südant, samuti maksa, aju, neere ja muid organeid. Me ei arvanud seda alguses,» tõdeb dr Eric Topol, kardioloog ja Californias asuva Scrippi teadusuuringute tõlkeinstituudi direktor.
USA ekspert avaldas, miks koroonavaktsiin ei pruugi anda soovitud tulemust
USA allergia ja nakkushaiguste riikliku instituudi direktor dr Anthony Fauci ütleb, et ta lepib Covid-19 vaktsiiniga, mis on 70–75 protsendi ulatuses efektiivne, kuid kui paljud ameeriklased ei taha lasta end sellega vaktsineerida, muutub ebatõenäoliseks, et USA saavutab puhangu peatamiseks piisa...
Leiutati kinnas, mis tõlgib viipekeele otse kõneks
Teadlased on välja töötanud kinda, mis tõlgib viipekeelt kõneks reaalajas, võimaldades kurtidel vajadusel suhelda tõlgi abita, vahendab CNN.
Teadlased lisasid kolm uut koroonaviiruse sümptomit
USA haiguste kontrolli ja ennetamise keskuste teadlased lisasid seni teadaolevatele kolm uut koroonaviiruse sümptomit – kinnine nina või nohu, iiveldus ja kõhulahtisus.
TalTechi Euroopas ainulaadsest tervisetehnoloogiate õppekavast võrsus mitu iduettevõtet
Mai keskel esitlesid viis TalTech tervishoiutehnoloogia õppekava tudengimeeskonda 6 kuud tagasi arendusmaratonil käivitatud projektide lõpptulemusi. Mitu tiimi jätkab ka pärast kooliprojekti ning üks neist valiti Ülemiste City’s asuvasse Health Founders kasvuprogrammi. Programmist saadav mentorlu...
Kohtumine äikesega – kontrolli oma valmisolekut!
Äike läheneb, aga kodu on veel kaugel. Kuidas tegutseda siis, kui müristamine ja välgunoolte sähvatused on peaaegu samaaegsed ning siseruumidesse varjumine ei ole võimalik? Lugejate küsimustele vastab Tallinna Tehnikaülikooli elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi vanemlektor Paul Taklaja.
Arkadi Popov: võib arvata, et koroonaviirus tuleb koos teiste haigustega tagasi
«Teised koroonaviirused on üldjuhul sesoonsed. Võib arvata, et kui Eestis hakkavad uuesti rohkem ilmuma teised respiratoorsed viirused, tuleb ka koroonaviirus tagasi,» rääkis terviseameti eriolukorra meditsiinijuht, Põhja-Eesti regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja Arkadi Popov ajakirjas Eesti ...