Vanemuise tantsijad ilmutasid ennast inimtühjas linnas
Vanemuine on suhtlusmeedias välja pannud video, millest selgub, et teatri tantsijad ei ole koroonaviiruse tõttu balletisusse varna riputanud ega jäänud jalad seinal koju istuma, vaid et eriolukord on andnud neile hoopis inspiratsiooni tantsida inimtühjades Tartu paikades.
President Kersti Kaljulaid tragis koos keskkonnainspektoritega Peipsil
President Kersti Kaljulaid otsustas 5. juunil ehk maailma keskkonnapäeval liituda Peipsile sõitvate tragijatega, kes sel nädalal alustasid oma iga-aastaste koristustalgutega, et otsida järvest üles vanu triivima jäänud nakkevõrke, mis tapavad kalu ja on ohuks veeliiklusele.
President tunnustas Tartu Lotte lasteaeda
Tartu lasteaia Lotte lapsed teavad, mis on kliimasoojenemine, kuidas sorteerida prügi ning kustutavad alati tule, kui kedagi ruumis pole. Samuti käsivad nad kodus vanematel hammaste harjamise ajal veekraani kinni keerata, sest nii on loodusele parem. Sellest, et Lotte lasteaia lapsed on keskkonna...
Kajar Lemberi kohtuprotssess võib taas edasi lükkuda
Täna algas Tartu maakohtus juba mitu nädalat edasi lükkatud kohtuprotsess ettevõtja Kajar Lemberi ning veel 17 süüdistatava asjus. Paraku pole kindel, kas protsess määratud kuupäevadel sel kuul ka jätkuda saab.
Küsitlus: mida arvate Autovabaduse puiestee loomisest juulikuuks?
Tartu linnavalitsus soovib 3. juulist augusti alguseni muuta Vabaduse puiestee raeplatsi ja turuhoone vahel Autovabaduse puiesteeks. Linnarahvas hakkab vaba aega veetma sõiduteel ning liiklus tuleb ümber suunata.
Tartu lühiuudised
Aivar Lainjärv sai teisel katsel vallavanemaks
Mustvee vald oli 12. maist vallavanemata, sest eelmine vallajuht Märt Kraft loobus vabatahtlikult sellest kohast. Eile valis Mustvee vallavolikogu uueks vallavanemaks Aivar Lainjärve (54, pildil), kes seni töötas Lääne-Virumaal Vinni vallas teede- ja ühistranspordinõunikuna.
Tartu lühiuudised
Kõhnade Eesti inimeste geenides peitus võti mõistmaks ülekaalu
Teadusajakiri Cell avaldas mais artikli, mis heidab valgust probleemile, mille kallal murravad pead terve maailma teadlased. See on, et miks osa inimesi kannatab rasvumise all ja osa mitte. Uut väärtuslikku teavet leiti seekord aga mitte ülekaalulisi inimesi uurides, vaid just kõhnade ja normaalk...
Heidi Iivari asub Soome kultuuriveduriks Tartus
Sel nädalal valis Soome instituut konkursiga uueks Tartu programmikoordinaatoriks Heidi Iivari, kes hakkab asendama lapsehoolduspuhkusele läinud Kadri Kaljuranda. Soomlane Iivari on 2006. aastast elanud püsivalt Eestis: õpetanud soome keelt, tõlkinud ilukirjandust ja korraldanud kirjandusüritusi.
Viis vabatahtlikku koristasid Aardla poldrilt üle kahe tonni prügi
Viis loodusesõpra, kuus tundi ning ligi 2,6 tonni prügi – selliselt saab kokku võtta kodanikualgatuse, mille käigus sai mai neljandal laupäeval puhtamaks Tartu külje all laiuv Aardla polder. Suur osa koristatud rämpsust oli seal vedelenud aastaid, aga leidus ka värskemat kraami.
Värvirõõmsas Pallases on ka must ja valge tuba
Südalinnas Riia tänava ääres kõrguv Pallase hotell läks jaanuaris remonti, selge siht oli silme ees, et maamessiks peab valmis olema. Maamess jäi koroonakevade tõttu suisa ära, aga hotell on nüüd niipalju valmis, et kümmekond päeva tagasi tegi uksed lahti ja 62 värskendatud numbritoast 12 olid es...
Ambitsioonika jalgrattatiimi eestvedaja Rene Mandri sõnul seisavad sõitjad suurte valikute ristteel
Tänavu veebruaris loodi Eestis uus rahvusvaheline jalgrattatiim Tartu 2024/BalticChainCycling.com, mis seadis kindlaks eesmärgiks uute tippratturite kasvatamise. Selliste, kes konkureeriksid maailma tasemel. Rene Mandri juhitud tiimi kuuluvad Eestist U23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustelt p...
Kuidas lapsed laulsid ennast ajalukku
Eilne ja vahest ka tänane Tartu Postimees vahendanuks suure rõõmuga oma lugejaile sõnas ja pildis Luunja tänavust suursündmust, milles oli osaleda lubanud 2300 lauljat, suurem osa neist lapsed. Äsjasel nädalavahetusel oleks Luunja kultuuri- ja vabaajakeskuse taga selleks puhuks ehitatud laval nin...
Võltsmett on võimatu silma järgi ära tunda
Eesti kutseliste mesinike ühingu juhatuse liige Mart Kullamaa väidab oma kogemusele tuginedes, et riik ei suuda alati oma kontrollorganitega anda täit garantiid, et inimestele pakutavate odavate toiduainete silt ja sisu on vastavuses. Et mõnikord võib ka mett ostes võltsitud kauba otsa sattuda, o...
Lenne Rähn-Kuusik ja Ingrid Sahk: barbaarsus puhkemetsa kallal peatses kultuuripealinnas
Elamumaa puudus võis olla mureks kümnend tagasi, kuid hetkel on nii Ihastes kui ka Tartus laiemalt pigem mureks üldkasutatavate maade ja rohealade kasvav defitsiit.
Trükivärskes ulmepõnevikus saab kiigata viikingiaegsesse Emajõelinna
Paar päeva tagasi tuli lugejate ette Paavo Kanguri «Viiking Sveni seiklused Tartos ja reis Bagdadi». Autor on selle liigitanud ajalooliste ulmepõnevike hulka, lugeja leiab end seiklemas viikingiaegsel Hõbevalge teel.
Mart Reiniku kooli õpilaste raamat «Parim ajaviide» pälvis presidendilt tunnustuse
Mart Reiniku kooli õpilased Katarina Elise Ploom ja Gerda-Marleen Pärli koostasid koolitööd tehes tegevusraamatu «Parim ajaviide», mis pälvis üleriigilisel konkursil «Lastega ja lastele» tunnustusauhinna ning koos sellega presidendi ja õiguskantsleri tänukirja.
Mari-Liis Pintson: üks õhupall koroonaaja tõelistele kangelastele
Maailm vajab kangelasi, eriti rasketel aegadel. Meie, täiskasvanud, kipume otsima neid kangelasi aga iseendi seast. Teenitult on saanud tunnustavat tähelepanu meditsiinitöötajad, päästjad, õpetajad, õppejõud ja kõigi teiste ametite esindajad, kes pidid pandeemia puhkedes kiirelt kohanema ja tagam...
Tartu lühiuudised
Kudemisrändel latikas meelitab Emajõe kaldad kalastusturiste täis
Praegusel ajal on latikas kudemisrändel ning ujub Emajõest taas oma päriskoju Peipsisse. Osa latikatest aga ei jõua sinna kunagi, sest see kala on meelitanud Emajõe äärde kalamehi nii Tallinnast ja Kohtla-Järvelt kui ka Lätist ning palju latikaid tõmbavad õngemehed enne sihtkohta jõudmist välja.
Tartu saab külmikuga toidujagamispunkti
Tartu teine avalik toidujagamispunkt avatakse homme Genialistide klubi juures. Sinna on võimalik kõigil inimestel või toitlustusasutustel viia toiduülejäägid, mis muidu rändaksid prügikasti, et need leiaksid uue omaniku.
Linnapea: kriisi mõju linnaeelarvele pole ränk, vaid mõõdukas
Tartu linnapea Urmas Klaas (RE) tõdes, et lisaeelarve kärped on püütud teha selliselt, et tartlane neid otseselt ei tunneta, peale selle, et jäävad ära traditsioonilised üritused nagu hansapäevad, toidu- ja veinifestival. Et kriis raisku ei läheks, tegeleb linnavalitsus avalike teenuste hindamisega.
Rannahooaeg Tartus algamas, rannalised juba platsis
Nädalavahetuse soe ilm meelitas Anne kanali äärde ja Emajõe randadesse päevitajaid, julgemad käisid juba ka suplemas, ehkki ametlik rannahooaeg algab alles esmaspäeval.