Kas elu- ja õnnetusjuhtumikindlustus kaitseb koroonaviiruse vastu?
Praeguses kriisiolukorras on inimeste huvi elu- ja õnnetusjuhtumikindlustuse vastu märgatavalt tõusnud, näitab kindlustusselts ERGO statistika. Sageli aga ei mõisteta, mis on nende kahe kindlustusliigi erinevus ning kas mõni neist kaitseb ka koroonaviiruse korral.
Murekoht: tehnikud ei kandvat kaitsevahendeid
Postimehele kirjutas murelik lugeja, kes heitis ette, et Eesti sideoperaatorite tehnikutel puudub tööd tehes turvavarustus. Sideoperaatorid selgitavad olukorda.
Hesburger hakkab taimetoitu pakkuma
Hesburger otsustas lisada menüüsse taimetoidud ja uue seeria esimeseks tooteks on köögiviljapihviga juustuburger.
Sügisel debüteerinud küünlakullerid tegelevad nüüdsest regulaarse hauaplatside hooldamisega
Läinud hingedepäeval esmakordselt küünalde kullerteenust pakkunud Gratitude Services on nüüdsest pakkumas terviklikku hauaplatside hooldusteenust 323 kalmistul üle Eesti.
Raport: eriolukorra kehtestamise ajal tõusis tarbimine järsult
Uuringufirma Nielsen värske raporti kohaselt toimus Eestis eelmise aastaga võrreldes äkiline tarbimise kasv aasta 11. nädalal (9. - 15. märts) ehk kriisiolukorra väljakuulutamise nädalal. Sealt edasi on tarbimine normaliseerunud.
Telekomitöötaja esimesed nädalad kodukontoris
Kodukontor on nüüdseks saanud igapäeva reaalsuseks väga paljude Eesti elanike jaoks, kel on võimalik oma tööd ka tavatöökohast eemal teha. Kõigile pole aga üleminek kontorist koju kindlasti ühtemoodi kerge. Oma kogemust kodukontoris töötamisest jagas Telia kõnekeskuse töötaja Monika.
Tallinna kesklinna toidupoed täidavad eriolukorra hügieeninõudeid
Kesklinna valitsus tegi kolmapäeval ringkäigu linnaosa toidupoodidesse, et veenduda, kas eriolukorras seatud hügieeninõudeid täidetakse. Nähtuga jäädi rahule.
Meelespea: eriolukorras vähendatud töötasu mõjutab ka puhkusetasu
Tööinspektsioon kinnitas, et vähendatud töötasude puhul peavad töötajad arvestama, et need mõjutavad ka puhkusele minnes saadavat kompensatsiooni.
Lugeja küsib: mida teha, kui tööandja ei võta eriolukorda tõsiselt?
Postimehele kirjutas nördinud lugeja, kelle sõnul ei võta tema tööandja koroonaviirusest põhjustatud eriolukorda piisavalt tõsiselt ning ei ole hankinud oma töötajatele vajalikke desovahendeid. Kas sel puhul on töötajal õigus töötamisest keelduda?
Kindlustusjuhtumite lühiviktoriin: millist olukorda on reaalselt tulnud menetleda?
Esimese aprilli puhul kogus ERGO kindlustus kokku mõned ebatavalisemad juhtumid, millega neil tegeleda on tulnud, ning tegi nende kohta lühikese viktoriini.
1. aprillist karmistatakse toidu koostisosade päritolu märkimist pakendile
Homsest rakendub Euroopa Liidus määrus toidu põhikoostisosa päritolu märkimise kohta. Ettevõtetel tuleb märkida pakendile päritolu juhul, kui see võib tarbijaid eksitada.
Kaubanduskeskuste poodide JOKK-skeemide faktikontroll
Seoses läinud nädala lõpus meedias levinud Kaubamaja Grupi juhi arvamusega, et valitsuse uued reeglid kaubanduskeskustele on segased ja jätavad hulgaliselt ruumi improviseerimiseks, käisime vaatamas olukorda erinevates Tallinna kaubanduskeskustes.
Kas riskigrupis töötaja võib töötamisest keelduda?
Tööinspektsioon vastas lugejaküsimusele, milles päriti, kas riskigruppi kuulumine on piisav põhjus töölt koju jäämiseks, kui tööandjal on tööd anda.
Elektri hind oli märtsis ajaloo odavaim
Märtsi keskmiseks elektri börsihinnaks kujunes Põhjamaade börsi Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas 24,04 eurot megavatt-tunni eest, mis on avatud elektrituru ajastu ehk viimase kümne aasta madalaim näitaja.
Tallinnas loodi tasuta rattalaenutus
Inspireerituna läinud nädala neljapäeval valitsuse pressikonverentsil kõlanud mõttest, et Eesti linnades võiks kriisi ajal kaaluda ühistranspordi asendamist jalgrataste rendiga, lõi idufirma Bikeep võimaluse pealinnas jalgrattaid tasuta laenutada.
SEB läheb üle eelregistreeritud kontoriteenindamisele
SEB pangakontorid lähevad 1. aprillist ehk ülehomsest üle eelregistreerimisega teenindamisele, et kaitsta oma kliente ja töötajaid.
Kriis on e-kaubanduse võimalus
Äritarkvara konsultant Egon Raamat kirjutab, et käesolev kriis muudab suure tõenäosusega tarbijate käitumismustreid jäädavalt ning hoogustab veebipoodide võidukäiku veelgi.
E-nädal toob sooduspakkumised enam kui sajalt veebipoelt
Kuni 5. aprillini toimuval E-nädalal pakuvad sadakond Eesti E-kaubanduse Liidu liiget ja e-poodi märkimisväärseid soodushindu, kingitusi või tasuta tarnet.
Tallink Takso hakkab kaupa vedama
Tallink Takso alustab kullerteenuse pakkumist, mis võib järgneval kuul muutuda ettevõtte peamiseks tegevuseks.
Omniva kullerid ei astu eriolukorra vältel siseruumidesse mitte mingil juhul
Omniva meediasuhete juht Mattias Kaiv kinnitas, et eriolukorras nende kullerid majadesse ei sisene. Sellega peavad eriti arvestama kõik raskemaid pakke tellivad ja kortermajades elavad kliendid, kuna kuller seda esiuksest kaugemale ei too.