Andres Reinart tahab vahi alt ära, kohtunik teeb otse homme
Kaks ja pool tundi kestnud eelistungi lõppedes selgus, et jaanuaris kolme inimese surma põhjustamise eest mõrvasüüdistuse saanud Andres Reinarti kohtuprotsess algab Kuressaare kohtumajas 22. oktoobril. Täna esitas kaitsja Anu Toomemägi kohtule taotluse mees vahi alt vabastada.
Eriarvamused kooli tulevikust viisid meremajanduskeskuse juhi töölt
Üle kümne aasta varasema Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledži ja nüüdse TalTechi mereakadeemia meremajanduskeskuse palgal olnud Anni Hartikainen ei tööta enam alates märtsi lõpust nii meremajanduskeskuse kui ka selle juurde kuuluva väikelaevaehituse kompetentsikeskuse juhina.
Dr. Ülle Käsk sai Saaremaa Laste Sõbra tiitli
Saaremaa Lasterikaste Perede Ühendus tähistab tänavu oma 25. tegevusaastat ning otsustas välja anda Saaremaa Laste Sõbra tiitli, millega tunnustati tänavu Kuressaare Haigla lastearsti dr. Ülle Käsku.
Sunset-trip to Saaremaa: Hanna Martinson murrab lockdown'i muretu suve hümniga
Duo LeHANNA saarepiigast laulja Hanna Martinson kinnitab, et koostöös Leslie Laasneriga välja antud esimene singel “Juuni juuli august” saab sel aastal kindlasti lisa.
Kunstistuudio tegi teatavaks parimad kevadekuulutajad
Eile anti Saaremaa kunstistuudios üle auhinnad joonistusvõistluse Kevadekuulutaja 2020 osalejatele.
AJA LUGU: Suvitusreporter sai Saaremaal tagumiku haigeks
Vana hea kombe kohaselt lehereportaaži tegemas käinud tundmatu reporter kiitis rahvariides Muhumaa neiusid, hoolitsevat Kuressaare linnapead ja heitis nalja kuulsa professori tüseduse üle.
Edward Laane saab autasuks Saare maakonna teenetemärgi
Saaremaa vallavalitsus kinnitas täna otsuse autasustada Kuressaare haigla sihtasutuse juhatuse liiget Edward Laanet Saare maakonna teenetemärgiga.
Looduses liikujate ja puhkajate teavitamiseks valmisid videoklipid
Keskkonnainspektsioonil ja RMK-l valmisid kahasse videoklipid, millega tuletatakse looduses liikujatele ja puhkajatele meelde peamisi looduses käitumise reegleid. Videoid näeb Saare- ja Hiiumaa praamidel juunist augustikuu lõpuni.
Sild võiks olla oluline vaatamisväärsus ja turismiobjekt
"Suure väina sild võiks olla oluliseks vaatamisväärsuseks ja turismiobjektiks ning olemasolevate matkateedele täienduseks ja ristumiskohaks," kirjutas Lääneranna vallavanem Mikk Pikkmets.
Koroonakriis tõi Saaremaa teedele rahasaju
Saaremaa teedele tuleb riigi lisaeelarvest poolteist miljonit eurot, millega tänavune investeering kasvab kolme miljonini.
Muuseumi jõudis kolmas vabadussõdalase teenetemärk
Saaremaa muuseumi kogud täienesid Ado Bartelsi (ka Bärtelsi) Vabadusristiga, mille soomusrongil võidelnud saarlane pälvis 1919. aasta novembris isikliku vapruse eest.
Südalinna sulgemisel täitub keskus meluga
Tulist arutelu ja mõnede kesklinna ettevõtjate vastuseisu pälvinud idee sulgeda Kuressaare südalinn suviti autoliiklusele, ei tähenda vallavolikogu liikmete ega ka mõne teise ettevõtja sõnul, et elu keskväljaku ümbruses seepärast välja sureb.
Tänavakruiis tõi inimesed taas kokku
Kuigi Kuressaare tänavafestival ei saanud tänavu oma traditsioonilisel kujul toimuda, ei jäänud üritus siiski ka sel aastal täiesti ära. See sai teoks küll omamoodi ja eriolukorrajärgsele olukorrale vastavalt mugandatud versioonis, nimelt Kuressaare tänavakruiisina.
Mis saab Kuressaare suvesündmustest?
"Vaatamata eriolukorra järgsetele leevendustele Kuressaare merepäevi me senises mahus korraldada ei saa," tõdes eilses Kadi raadio "Keskpäeva" saates Kuressaare Kultuurivara juht Tiiu Tammoja.
Häda ei anna häbeneda?
Eile algas suplushooaeg justkui tellimise peale suvesooja ilmaga. Mis, tõsi küll, pärastlõunal taas pilviseks kiskus. Loodetavasti toob saabuv suvi rannailmu siiski piisavalt. Iseasi, millised tingimused suplejaid randades ees ootavad.
Kas ja kuidas kavatseb vallavalitsus hakiprobleemi Kuressaares lahendada?
Lastekaitsepäeval sai nalja, naeru ja kommi
Aastatega traditsiooniks saanud Ida-Saaremaa ja Muhu ühine lastekaitsepäeva tähistamine sai hoogu ka sel aastal ning eilsel lastekaitsepäeval jagus rõõmu põngerjatele mitmel pool Saare- ja Muhumaal. Lastekaitsepäeva paraad peatus näiteks Laimjala ja Tornimäe rahvamaja parklas, Kuressaare kesklinn...
Valged ööd
Saarte Hääl 2. juuni 2020
* Muuseumi jõudis kolmas vabadussõdalase teenetemärkKui tahad edaspidi lugeda homset Saarte Häält juba täna, siis allpool avaneb sul võimalus vormistada kohe digilehe tellimus.
Lastekaitsepäev Kuressaare kesklinnas
Täna 1. juunil tähistatakse lastekaitsepäeva, mille eesmärk on juhtida tähelepanu laste heaolule ja õigustele ning lastekaitse tähtsusele.
Tuludeklaratsioone saab esitada juunikuu lõpuni
Maksu- ja tolliamet (MTA) tuletab meelde, et tuludeklaratsioone saab nii paberil kui ka elektrooniliselt esitada juuni lõpuni.
Kuidas laps magama föönitada ja teisi nippe
Pea iga lapsevanem võib rääkida lugusid sellest, kuidas oma maimukest magama saada. Mida vanemaks nad saavad, seda loovam tuleb emal-isal olla. Vahel kuni pealtnäha absurdsusteni välja.
Poisid ja tüdrukud 30 aastat tagasi
Lastekaitsepäeva puhul valik umbes 30 aastat vanu fotokaadreid Saare- ja Muhumaa lastest. Pildid on pärit toonase ajalehe Oma Saar ja Saarte Hääl fotograafi Mati Oolupi negatiivikogust.
Kopsakaim laenutushüvitis taas Katrin Pautsile
Autorihüvitusfondi andmete järgi sai Saare- ja Muhumaa autoritest 2019. aasta eest enim laenutushüvitist Katrin Pauts.
Kuressaare ametikoolis algas suvine vastuvõtt
Esmaspäeval, 1. juunil algas Kuressaare ametikoolis tänavusuvine vastuvõtt: Sisseastumise Infosüsteemis (SAIS) on välja kuulutatud konkursid 31 erialal.
Saare maakonna laulupidu tuleb järgmisel aastal
Eriolukorra tõttu edasi lükatud Saare maakonna laulupidu viiakse läbi tuleval aastal. Kas koos maakonna tantsupeoga või eraldi, selgub sügiseks.
MARTTI NÕU: lapsi tuleb kaitsta iga päev
Oma paarkümmend aastat laste keskel ja lastega, peamisel muusikaalaselt töötanud Martti Nõu (43), kes on viimased aastad “dirigeerinud” Orissaare muusikakooli, on veendunud, et lapsi tuleb osata tähele panna iga jumala päev. Mitte korra aastas.
Kuressaare garaažimüük
Kuressaare Tänavafestivali raames toimus ka iga-aastane garaažimüük, kust võis endale osta riideid, mänguasju ja isegi päris sõidukeid.
Meistri grillitud kala viib keele alla
Kuigi eelistatult satub meie grillile tavaliselt ikka liha, siis õigesti valmistatud kala pakub maitseelamuse ning loob meeleolu, mida tahad ikka ja jälle uuesti kogeda.
Parvlaevadel avatakse uued värvikirevad mängunurgad
Kõik homsest mandri ja saarte vahel liikuvatel parvlaevadel avatavates mängunurkades asuvad mängud on lapsi arendavad: sorteeri, püüa kuulikesi aukudesse, sobita pilte kokku, lahenda loogika tahvlit, arvuta, õpi kella, lase liugu või arenda käelisi oskusi motoorikakeskusega – tegevust jagub igas ...
Homme algab ametlikult suplushooaeg
Ametlik suplushooaeg kestab terviseameti andmetel Eestis 1. juunist ehk homsest kuni 31. augustini. Ometi on randades päevitajaid ja suplejaid juba nüüd.
Saarlased tõid hobisõidukid tänavatele
Sellel aastal Kuressaare Tänavafestival tänavatele suuri pidustusi ei too. Küll on aga toimumas mitmeid väiksemaid sündmusi. Näiteks Kuressaare tänavakruiis, mille raames tõid Saaremaa autohuvilised välja oma hobisõidukid.
Sauveres põrkasid autod kokku
Laupäeval kella 14.10 paiku sai häirekeskus teate, et Saaremaal Sauvere külas on juhtunud liiklusõnnetus.
Kuressaare tänavakruiis
Tänavafestivali auks toimus see aasta tänavakruiis, millest võtsid osa ka hobisõidukid.
Salme ettevõtja kasvatab müügiks shiitake seeni
Salmel tegutsev siidrivalmistaja Raul Schiff hakkas koroona-ajal kasvatama shiitake seeni ja pakub neid juba ka müüa.
Haruldane vaatepilt – kitsetalled magasid maanteel
"Esimene mõte, mis mul peast läbi käis: äkki on kitsetall auto alla jäänud," kirjutas neli aastat tagasi Saarte Hääles oma isevärki tööpäevast OÜ Atko Liinid bussijuht Madis Viilu.
Koroonakonverentsil astuvad üles Madis Kallas ja Edward Laane
Eesti Päevalehe korraldataval koroonakriisile pühendatud konverentsil kõneldakse kriisi õppetundidest, valearvestustest ja seni rääkimata lugudest.
Nelipühade nädal toob Mustjalga lausa kaks piiskoppi
"Tänavused nelipühad on Mustjala koguduse jaoks tõeline kiriku sünnipäevapidu," kirjutab koguduse õpetaja Rene Reinsoo.
Sõrves valmistub uksi avama Küülikuküla
Nädala pärast laupäeval plaanib Laadla poe taga uksed avada Küülikuküla, kus peale jäneste on kodu leidnud ka vutid ja kanad. Tegemist ongi väikese kodulinnu-loomapargiga.
Kesklinna kohvikuis peremehetsevad jultunud hakid
Kohvik-lounge Chameleon otsib vallavalitsuselt abi, kuna Kuressaare kesklinnas pesitsevad hakid häirivad inimesi ja reostavad kohvikute mööblit.
Sügisest taas 5x nädalas!
Kaks ja pool kuud tagasi kirjutasime sellel veerul juhtkirja "Saaremaa oli lukku pandud, luku võti…". Keegi ei osanud öelda, kui kaua Eestis koroonaepideemia tõttu väljakuulutatud eriolukord kestab. Nüüd teame, et kestis kaks kuud ja tasapisi liigub ühiskond taas normaalse elurütmi taastamise suu...
Mihkli talumuuseumist leiti unustatud vana keldriruum
Mihkli talumuuseumi elumaja remondi käigus tuli ühe tagakambri põranda alt välja vana kelder, millega saaksid tulevikus pärast taastamist tutvuda ka muuseumikompleksi külastajad.
Mikk Tuisk: kõigile ei saa meeldida
"Nagu läheks lõpuaktusele, mitte mingit kanget eksamit tegema," ütleb Mikk Tuisk tunde kohta, mis valdas teda neljapäeval, kui volikogu teda uueks vallavanemaks valis.
Vald lükkas raha eraldamise Rootsi lennuliinile aasta edasi
Tänavu mai keskpaigast käivituma pidanud Stockholmi–Kuressaare lennuliini plaan pole maha maetud, ehkki koroonast tingitud üleilmse segaduse tõttu lükkus avamine aastakese edasi ning rootslaste lennufirma on samal ajal läbimas ka saneerimist.
Telekokandus ja nukupead: kutseõpetuse päästerõngad
Eriolukord sai Kuressaare ametikooli jaoks läbi üsna viimasel hetkel, sest piirangute jätkumine ja suletud õppeklassid tähendanuks terve hulga lõpueksamiks valmistuvate õpilaste kutseõppe venitamist nominaalajast pikemaks.
Pihtla kooli põleng algas lühisest käimlas
44 aastat tagasi oli Pihtla koolis lõppemas järjekordne õppeaasta, ent missugune aasta! Vaid kolm kuud varem oli osa koolimajast langenud tuleroaks.
Riik tahab Kallemäe kooli vallale anda
Praegu riigile kuuluvast Kallemäe koolist võib peagi saada Saaremaa valla kool.
Koroonaviirusega kohanemise anatoomia
"COVID-19 pandeemia aegu tehtud uuringud annavad huvitava pildi inimeste hoiakute dünaamikast," leiab saarlasest filmilavastaja Ilmar Raag, kunagine riigikantselei strateegilise kommunikatsiooni nõunik Vikerraadio päevakommentaaris.
Mareli Ots tahab loomi remontida
Veterinaar Mareli Otsa sõnul teeb tema töö väga eriliseks see, et neljajalgsed on tingimusteta tänulikud.
Lions-klubi toetab ristsõna abil kriisiperesid
Lions-klubi Kuressaare ja ristsõnade väljaandja Pirko andsid koostöös välja ristsõnaajakirja, mille tulu läheb koroonakriisi tõttu raskustesse sattunud perede toetuseks.