Toidupoodide parklad täituvad autodega
Kuressaare kaubanduskeskuste parklates valitsev olukord ei näita kuidagi soovituse "püsige kodus" täitmist.
Eesti koroonaviiruse andmetes tehakse korrektuure
“Kuna COVID-19 andmete avaldamine on erakordselt suure avalikkuse tähelepanu all, siis tegime sisuliselt paari päevaga valmis esmakordse lahenduse Eesti tervisevallas,” rääkis Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmeladude juhataja Kristjan Kolde.
Sõmera Kodus tööjõuga raskusi
Erihooldekodul, mille elanikud ja töötajad ootavad testimise tulemusi, on rakusi tööjõuga, kinnitas Hoolekandeteenuste pressiesindaja Katrin Pärgmäe. Esialgu saadakse veel oma jõududega hakkama, kuid olukord on erihooldekodus keeruline.
Välihaigla sai esimese patsiendi
Kuressaare haigla ette paigaldatud välihaigla sai eile õhtul esimese patsiendi.
Uudo Sepp avaldas uue singli "Sober"
Uudo Sepp avaldas singli "Sober" koostöös Andrei Zevakiniga. Sellele on valminud ka sõnadega video. Uudo soov praegu Eesti rahvale: "Hoidke lähedasi ja helistage vanavanematele!"
Dr Popov: inimeste koduspüsimine säästab ka meedikuid
Kuressaaret väisanud riigi hädaolukorra meditsiinijuht dr Arkadi Popov tuletas meelde, et kui inimesed peavad kinni reeglitest, on haigestunuid vähem ja eesliinil töötavatel meedikutel sellevõrra kergem.
Karala bussipeatusest on saanud küla kriisiaegne tuiksoon
Autolavka, postkastid ja ühiskondlik raamatukogu on need, mis praegu Karala inimesi küla bussipaviljoni juurde toob.
Mis tuleb halva unenäo järel?
"Meie kaaskodanikel polnud suuremat süüd kui teistel. Nad üksnes unustasid tagasihoidlikkus ja arvasid, et neile on veel kõik võimalik, mis sisuliselt tähendas, et loodusõnnetused peavad olema võimatud. Nad ajasid oma äriasju edasi, tegid ettevalmistusi reisideks ja neil oli oma arvamus. Kuidas o...
Kuressaare haiglale terendab COVID-19 testimisvõimekus
Kiirendamaks koroonaviiruse testide tegemist, võetakse lähiajal mitmes Eesti haiglas kasutusele kiiremad testid. Loodetavasti on üheks haiglaks ka Kuressaare.
Saaremaa ettevõtjad kutsuvad üles eelistama eestimaist
Saaremaa ettevõtjate liit toob oma teates samamoodi välja, et see kevad algas teisiti ning viimastel nädalatel on maailmas ja väikeses Eestis olnud keeruline aeg, mistap nad soovitavad olukorrast välja tulemiseks eelistada eestimaist.
Kriisikomisjoni pressikonverents
Täna toimus välihaigla ees pressikonverents, kus osales ka Terviseameti kriisistaabi meditsiinijuht doktor Arkadi Popov.
Kuidas on korraldatud eriolukorras haiglast kojusaamine?
Saaremaa Vallavalitsus pakub koostöös partneritega terviklahendust nii hooldekodudes elavate kui ka haiglast koju lubatud inimeste jaoks.
Saaremaale seatud piirangute tulemusi näeme alles mais
Saaremaa vallavanem ja Saaremaa kriisikomisjoni esimees Madis Kallas avaldas koroonaviiruse tagajärjel lahkunute lähedastele kaastunnet.
Pihtla pritsumehed said uue ja ainulaadse päästeauto
Pihtla pritsumehed said esmaspäeval kätte uue päästeauto, mis on eelkõige mõeldud maastikupõlengute kustutamiseks.
Välihaigla on patsientide tulekuks valmis
Eile Kuressaarede püstitatud Kaitseväe konteiner-välihaigla on valmis patsiente vastu võtma. Ajutise haigla intensiivravi võimekus on võrreldav kõikide teiste Eesti suurte haiglatega.
Sander Mölder: Ehk saame sügisel koos laulda
Saaremaalt pärit muusik Sander Mölder innustab kõiki saarlasi ja muhulasi kodus püsima, et suudaksime viiruse leviku kiiremini peatada. Ta ise ootab pikisilmi Saaremaa laulupidu, mis nüüd loodetavasti toimub ehk sügisel.
Vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets annab oma saare rahvale tasuta nõu
Saarlasest vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets on otsustanud praeguses kriisiolukorras aidata omalt poolt nõuga kõiki saarlasi, kes elulistes, ent õigusalastes küsimustes jänni jäänud.
Kuressaare politseijaoskonnaga liitusid koerajuht Rünno ja politseikoer Kutt
Kuressaare politseijaoskonnaga liitus uus neljajalgne sõber Kutt ning koerajuht Rünno Kurm, kes töötasid varem Põhja prefektuuris Tallinnas.
Tuul puhub kuni 25 m/S
Ilmateenistus andis välja tormihoiatuse , kus õhtuks lubatakse Saaremaa rannikul kuni 24 m/s.
Püsime ka pensipäeval kodus!
Kuigi homme jõuab pensionäride kontole senisest priskem pensionisumma, ei peaks seda minema ilmtingimata kohe pangaautomaadist üle kontrollima ega ka harjumuspäraselt poodidesse tõttama.
Televisioonimees Jüri Pihel: Saaremaal saadakse hakkama
Saaremaalt pärit Pihel on oluliselt mõjutanud Eesti telepilti, olles väikeste vaheaegadega ametis 40 aastat. Teinud peamiselt meelelahutussaateid, juhtinud ja koordineerinud telekanalite tööd ning suunanud eesti televaatajaid digiajastusse. Millest rääkis mees Kadi raadio saates “Ulgusaarlased”?
Evely ja Laura Brigitta – ema ja tütar koos koolipingis
Napilt rohkem kui kuu tagasi lõpetasid ema Evely ja tütar Laura Brigitta King koos Kuressaare ametikooli spaateeninduse eriala. “Mõni tütar käib emaga koos poodlemas ja mõni kinos,” ütleb Laura. “Mina käisin emaga koos koolis. Ja spaas, sportimas, kokkamas… “
Maakonnaliine veel ei vähendata
Saare maakonna liinibussid liiguvad praegu koolivaheaja graafikuga ja nende hõrendamine sõltub reisijate arvust.
Ooperipäevade toimumist pole seni ära muudetud
Eesti Kontsert ei ole tänavuste Saaremaa ooperipäevade kohta mingeid uusi otsuseid teinud. Praeguse seisuga toimub festival kavandatud ajal juulikuus.
Ikka tugevat terist kõikidele
Neh, sii me nüid siis oleme. Uksed kierti viel tugevamini lukki. Neh, änam kut selge, et nõukest asja põleks taris oln, kui kaks suaretäit inimesi kõik kodu vagusi istuksid.
Inimese koostöö... viirusega
“Ka sigade Aafrika katku puhul leidus tegelasi, kes haigust ega selle levimisega kaasnevaid ohtusid tõsiselt ei võtnud, praktikas kehtestatud nõudeid eirasid ja eesmärke põlastasid,” kirjutab kauaaegne jahimees ja jahindustegelane Erki Aavik.
Saaremaa vajab rangemaid piiranguid
Kuigi elan ise Poolas, jälgin iga päev, mis Eestis ja Saaremaal toimub. Mind paneb imestama meie valitsuse ja terviseameti saamatus. Samuti andmed, mida avalikustatakse. Kurb, et Eestis kohe rangeid piiranguid ei kehtestatud ja pole tänaseni veel kõiki piirangute võimalusi kasutatud.
Peresündmused Saare maakonnas
Käes on mahlavõtu aeg...
COVID-19 haigetele pakutakse kallist koristust
Saaremaal on petised proovinud telefonitsi õnge võtta COVID-19 positiivseid, pakkudes neile hirmkallist koristusteenus.
Saaremaa lastele jagatakse koolilõunat vajaduspõhiselt
Saaremaa Vallavalitsus on taganud sooja toidu nendele kooli- ja lasteaialastele, kelle pered on toimetulekuraskustes või töötavad eesliinil.
Kaitseväe välihaigla paigaldus Kuressaares
Saarte Hääl 2. aprill 2020
* Välihaigla saab Saaremaal tuleristsed* Saarlased on asunud pankadelt maksepuhkust taotlema* Maakonnaliine veel ei vähendataKui tahad edaspidi lugeda homset Saarte Häält juba täna, siis allpool avaneb sul võimalus vormistada kohe digilehe tellimus.
Talunik Helju Kaubi: ma ei lase piimaautot ka hoovi
Pöide kandi lehmapidaja Helju Kaubi väldib nakkusohu tõttu läbikäimist viimase kui inimesega maamunal ega soovi näha ka piimaautot.
Ainsat bussiühendust mandriga hoiab elus Lux Expressi Tallinna liin
Eilsest pani oma viimase Saaremaalt mandrile viiva kaugliini kinni GoBus ja hetkel peab saarega ainsana ühendust Lux Express, mis teeb päevas ühe reisi Tallinnast Kuressaarde ja tagasi.
Saaremaa valla valverühm viiakse üle Ristiku lasteaeda
Eriolukorras on valvelasteaiana olnud avatud Rohu lasteaed, kuid homsest, 2. aprillist viiakse valverühm üle Ristiku lasteaeda.
Teele Viira: Proovime vähem muretseda, saarlased on tugevad
Saaremaalt pärit laulja Teele Viira soovitab ka praeguses keerulises olukorras teha midagi, mis meele rõõmsaks teeb, kasvõi aiamaal selleripeenar valmis, kui juhtub oma maalapp olema. Midagi tuleb iga päev ette võtta ka oma vaimse tervise heaks.
Kui Lihal ja Piimal leivad veel ühes kapis olid
Täna, 1.aprillil, saab Saaremaa Lihatööstus 13 aastaseks!Siinkohal on hea meenutada, kuidas oli elu, kui Saaremaa Liha- ja Piimatööstusel leivad ühes kapis olid. Täna toimetavad sõbralike naabritena Saaremaa Lihatööstus ja Saarte Piim.
Kaitseväe välihaigla jõudis Kuressaarde
Täna hommikul saabus Kuressaarde Kaitseväe konteiner-välihaigla, kus on 20 intensiivravi- ja kuni 40 täiendavat voodikohta. Välihaigla alustab patsientide ravimisega homme.
Kauba tänaval lõhuti tänavavalgustid
Täna hommikul avanes vaatepilt, kus vandaalid olid lõhkunud Kuressaares, Kauba tänaval mitmed tänavavalgustid.
SÜG-i meemimeistrid avaldasid mõtteid
Saaremaa Ühisgümnaasiumis paluti õpilastel meisterdada koduõppe ja valitseva olukorra kohta meeme.
Südamekodus tuleb seni negatiivsete eakate kordustestimine
Saaremaa Südamekodu, praeguse Kriisikodu juhataja Piret Pihel tunnistas täna Kadi raadiole antud intervjuus, et on ka ise koroonapositiivne.
Kõljala lehmalt uus laktatsioonirekord
Kõljala POÜ lehm Mille püstitas viiendal laktatsioonil uue laktatsioonirekordi, lüpstes 305 päeva jooksul 22 342 kg piima.
Sinilillekampaania toetab ka Kuressaare haiglat
Täna alanud seitsmes Sinilillekampaania “Anname au!” sümboolika müügist saadavat rahast annetatakse osa ka Kuressaare haiglale vajalike seadmete ostmiseks.
Saaremaa vajab kindlasti lisatoetust!
PRFoods´i juht Indrek Kasela ütleb, et toiduainetetööstuses töötajad on samuti eesliinil – töö ei saa katkeda, sest süüa tahetakse alati.
Koroonakaose ajal Kiivimaal – kodule mõeldes
"Küllap see, et ma selle maailmas valitseva kaose ajal just siin Kiivimaal elan, on millekski hea," kirjutab saarlane Maria Tilk sügisese Uus-Meremaa Lõunasaare tipust.
Söögikohast ostetakse toit nüüd kaasa või tellitakse koju
Restoranide ja kohvikute uus normaalsus on maitseelamuse jagamine väljaspool söögikoha ruume.
Koroonakaosest saarlase pilgu läbi
"Jah, me oleme totaalses kaoses, kuid see olukord on kuidagi tuttavlik. Olla saarel, isolatsioonis, teadmatuses - see on juba meie rakkudesse talletunud meie esivanematelt," kirjutab ettevõtja Kati Mäekallas.
Mälumäng Saare Guugel
Tee väike paus ning pane end proovile saaremaises mälumängus nimega Saare Guugel.Edukat nuputamist!
Kriisiolukord Kuressaares
Olukord Kuressaares on vaikne, liiguvad mõned tühjad bussid ja üksikud inimesed pargis.