50 piigat online-võimlemistrennis: kurikat ei tohi kristalli visata
Võimlemisklubi Pärl treenerid ei visanud eriolukorras kurikat nurka ja hakkasid kolm korda nädalas klubiliikmetele online-treeninguid andma.
Südamekodu kordustestid andsid 13 negatiivset vastust
Laupäeva õhtul selgusid Saaremaa Südamekodu 16 elaniku koroonaviiruse kordusproovide tulemused, millest 13 olid negatiivsed ja kolm positiivsed. Uuesti testiti hooldekodus elavaid inimesi, kelle märtsi lõpus tehtud COVID-19 analüüs oli negatiivne.
Maria Mägi-Rohtmets vastab: Kas ettevõte tõesti ei pea tagama töötajate tervist?
Siinses postituses leiab vastused küsimustele, mis esitatud töölkäimise korralduse kohta eriolukorras. Küsimusi Mariale ootame endiselt uudis@saartehaal.ee.
Klassikatäht Siret Sui õpetab kodusaarel flöödimängu ning rüüpab kasemahla
Noor flöödimängija Siret Sui juhendab interneti kaudu Orissaare muusikakooli flöödiõpilasi ja ootab koroonaepideemia vaibumist, et jätkata ise õpinguid ning taas võistelda Klassikatähtede saates.
Semy ja Iiri: Maskid pähe, kindad kätte – nii turvame ka teisi!
Saaremaal asuva tantsukooli Semiir eestvedajad Semy ja Iiri on oma tantsurahva saatnud samuti distantsõppele, igaüks tantsib kodus. Praegu ongi aeg kodus püsida, ent samas turvaliselt loodust nautida ja miks mitte ka kala püüda.
PILLIMÄNGU DISTANTSÕPE: Sol-mažoor võib netiavarustes sõlme minna
Sarnaselt teiste õppeasutustega kolm nädalat distantsõppel olnud Orissaare muusikakooli õpetajad ja õpilased saavad uutmoodi reaalsuses hakkama iga päevaga aina paremini. Jaguks vaid kõigile piisavalt jõudsaid arvuteid ja nobedat netti.
Saaremaa kriisikodu ja Südamekodu avasid ühise infotelefoni
Tänasest, 4. aprillist töötab Saaremaa kriisikodu ja Südamekodu ühine infotelefon, et hoida lähedasi kursis sealsete elanike käekäiguga. Telefoninumbrile 5400 4736 saab helistada iga päev ajavahemikus kell 9–17.
Politsei: piirangute rikkujatest tuleb teavitada
Tähelepanelike kodanike sõnul on Saare- ja Muhumaal siiski ka neid, kes piirangutest kinni ei pea.
Väikesaarte elanike arv kasvas kriisi ajal kahekordseks
Osa Abruka ja Vilsandi suvitajaist on koroonaviiruse eest saartele pakku tulnud.
Saarlased on kriisiajal kolinud linnast rohkem maale
Telia pani kasutajate anonüümsete andmete põhjal kokku kaks Eesti kaarti, kus visualiseeris mobiilset andmeside kasutamise aktiivsust enne eriolukorda ja eile. Kaartidelt on näha, et Saare maakonnas on rahvas mõne nädalaga hajunud laiali rohkem maapiirkonda.
ME SAIME TERVEKS!
Koroonasse nakatunute kõver rühib iga päevaga jõudsalt ülespoole. Kuid kümnete nakatunute hulgas paljud haiguse juba seljatanud. Mõnel läks see kergemalt, mõnel raskemalt. Terveks said nad kõik.
Haigla juurde loodi kriisistaap
Paremaks kriisijuhtimiseks loodi Kuressaare haigla juurde staap, mida hakkab juhtima päästeametnik Jako Vernik. Staapi kuuluvad ka Kuressaare haigla juhtkonna ja vallavalitsuse esindajad.
Saare Matusebüroo: võimalusel lükake lähedase matus edasi
Saare Matusebüroo juhataja sõnul mõistavad lahkunute lähedased soovitust korraldada eriolukorra ajal kirstumatuse asemel urnimatus ja oodata ärasaatmisega ajani, mil eriolukord möödas.
Me saime terveks!
Saaremaal ja kogu Eestis on juba sadu inimesi, kes on saanud välja koroonahaiglast, perearstilt tervenemise kinnituse või ise ennast terveks tunnistanud. Statistika tervenejate kohta endiselt puudub. Teada on vaid, et haiglast on ametlikult välja kirjutatud 50 inimese ringis. Nii mõnigi neist elu...
Vald ehitab uusi teekatteid 1,5 miljoni eest
Saaremaa vald investeerib sel aastal teekatete uuendamisse ligi 1,5 miljonit eurot, mida on miljoni võrra vähem kui mullu.
Ükski apteek reformi tõttu uksi ei sulgenud
Apteegireformi tõttu ükski apteek Saare maakonnas uksi sulgema ei pidanud ning eilseks tähtajaks vastasid nõuetele kõik 12 apteeki.
Ülo Tuulik: meri annab meile hõlmamatu vabaduse tunde
Äsja oma 80. juubelisünnipäeva pidanud kirjanik ja ajakirjanik Ülo Tuulik on sündinud Abrukal, peab end geneetiliselt muhulaseks, on rännanud palju laias maailmas ning nüüd taas tagasi Saaremaal. Millest kõneles mees Kadi raadio saates “Ulgusaarlased”?
Torm tõi Saaremaale elektrikatkestusi
Elektrilevi Lääne jaotuspiirkonna juhtivspetsialist Virgo Vaabel ütles, et tormise ilma ja tugevate tuulte tõttu on viimase ööpäeva jooksul Saare- ja Muhumaal olnud lühiajalisi katkestusi (alla 3 min) orienteeruvalt 1250 kliendil.
Kröösuse lapselapsest sirgus naistemehest riigikukutaja
Riigikukutaja Viktor Kingissepa vanaisal õnnestus juhuse ja raske töö läbi saada väga jõukaks kapitalistiks, kelle pere suples rahas. Miks järeltulijast kommunist sai?
Torm hakkas laamendama
Otsitakse Orissaare kaupluses käinud kurikaela
Orissaare Konsumi ehitusel luusis reede öösel varas, kes tühjade kätega ei lahkunud. Ehitusfirma on varga äratundmise eest välja pannud vaevatasu.
Saarte Hääl 4. aprill 2020
* Jälgi Saaremaa koroonatestide hetkeseisu* Saaremaa ehitab uusi teekatteid 1,5 miljoni eest* Väikesaarte elanike arv kasvas kahekordseks Kui tahad edaspidi lugeda homset Saarte Häält juba täna, siis allpool avaneb sul võimalus vormistada kohe digilehe tellimus.
Jälgi Saaremaa koroonatestide hetkeseisu
Tänasest saab aadressilt kadi.ee/koroonamonitor igaüks jälgida Saaremaa elanikelt võetud koroonaproovide tulemusi Koroonamonitorilt, mille reaalajas andmed pärinevad Terviseametilt.
Muhu vallavanem: „On keeruline, aga saame hakkama!”
Muhu vallavanem Raido Liitmäe ütles, et saare jaoks hea uudisena ei olnud Muhu hooldekodus positiivse koroonatestiga elanikke ega töötajaid.
Sõmera Kodus on nakatunud kuus klienti ja kolm töötajat
1. aprillil Sõmera Kodus läbi viidud laustestimine näitas, et 230 kliendist on koroonaviirusesse nakatunud kuus ja 88 töötajast kolm. Kellelgi nakatunutest ei olnud ühtegi sümptomit.
Tiidrek Nurme: Hoolime ka siis, kui viiruse seljatame
Saarlasest pikamaajooksja ja olümpiasportlane Tiidrek Nurme soovitab raske ajaga toimetulemiseks pühenduda sellele, mille üle on põhjust alati rõõmu tunda. Tema tunneb rõõmu oma perest, kellele on kibekiire sportlaskarjääri jooksul ehk vähem aega jagunud. Nüüd katsub ta kaotatud aja tasa teha.
Saaremaal lahkus täna hommikul viies koroonaohver
Täna, 3. aprilli hommikul suri Saaremaa kriisikodus sinna Kuressaare haigla hooldekodust viidud vanem meesterahvas, kellel oli diagnoositud koroonaviirus.
Toidupoodide parklad täituvad autodega
Kuressaare kaubanduskeskuste parklates valitsev olukord ei näita kuidagi soovituse "püsige kodus" täitmist.
Eesti koroonaviiruse andmetes tehakse korrektuure
“Kuna COVID-19 andmete avaldamine on erakordselt suure avalikkuse tähelepanu all, siis tegime sisuliselt paari päevaga valmis esmakordse lahenduse Eesti tervisevallas,” rääkis Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmeladude juhataja Kristjan Kolde.
Sõmera Kodus tööjõuga raskusi
Erihooldekodul, mille elanikud ja töötajad ootavad testimise tulemusi, on rakusi tööjõuga, kinnitas Hoolekandeteenuste pressiesindaja Katrin Pärgmäe. Esialgu saadakse veel oma jõududega hakkama, kuid olukord on erihooldekodus keeruline.
Välihaigla sai esimese patsiendi
Kuressaare haigla ette paigaldatud välihaigla sai eile õhtul esimese patsiendi.
Uudo Sepp avaldas uue singli "Sober"
Uudo Sepp avaldas singli "Sober" koostöös Andrei Zevakiniga. Sellele on valminud ka sõnadega video. Uudo soov praegu Eesti rahvale: "Hoidke lähedasi ja helistage vanavanematele!"
Dr Popov: inimeste koduspüsimine säästab ka meedikuid
Kuressaaret väisanud riigi hädaolukorra meditsiinijuht dr Arkadi Popov tuletas meelde, et kui inimesed peavad kinni reeglitest, on haigestunuid vähem ja eesliinil töötavatel meedikutel sellevõrra kergem.
Karala bussipeatusest on saanud küla kriisiaegne tuiksoon
Autolavka, postkastid ja ühiskondlik raamatukogu on need, mis praegu Karala inimesi küla bussipaviljoni juurde toob.
Mis tuleb halva unenäo järel?
"Meie kaaskodanikel polnud suuremat süüd kui teistel. Nad üksnes unustasid tagasihoidlikkus ja arvasid, et neile on veel kõik võimalik, mis sisuliselt tähendas, et loodusõnnetused peavad olema võimatud. Nad ajasid oma äriasju edasi, tegid ettevalmistusi reisideks ja neil oli oma arvamus. Kuidas o...
Kuressaare haiglale terendab COVID-19 testimisvõimekus
Kiirendamaks koroonaviiruse testide tegemist, võetakse lähiajal mitmes Eesti haiglas kasutusele kiiremad testid. Loodetavasti on üheks haiglaks ka Kuressaare.
Saaremaa ettevõtjad kutsuvad üles eelistama eestimaist
Saaremaa ettevõtjate liit toob oma teates samamoodi välja, et see kevad algas teisiti ning viimastel nädalatel on maailmas ja väikeses Eestis olnud keeruline aeg, mistap nad soovitavad olukorrast välja tulemiseks eelistada eestimaist.
Kriisikomisjoni pressikonverents
Täna toimus välihaigla ees pressikonverents, kus osales ka Terviseameti kriisistaabi meditsiinijuht doktor Arkadi Popov.
Kuidas on korraldatud eriolukorras haiglast kojusaamine?
Saaremaa Vallavalitsus pakub koostöös partneritega terviklahendust nii hooldekodudes elavate kui ka haiglast koju lubatud inimeste jaoks.
Saaremaale seatud piirangute tulemusi näeme alles mais
Saaremaa vallavanem ja Saaremaa kriisikomisjoni esimees Madis Kallas avaldas koroonaviiruse tagajärjel lahkunute lähedastele kaastunnet.
Pihtla pritsumehed said uue ja ainulaadse päästeauto
Pihtla pritsumehed said esmaspäeval kätte uue päästeauto, mis on eelkõige mõeldud maastikupõlengute kustutamiseks.
Välihaigla on patsientide tulekuks valmis
Eile Kuressaarede püstitatud Kaitseväe konteiner-välihaigla on valmis patsiente vastu võtma. Ajutise haigla intensiivravi võimekus on võrreldav kõikide teiste Eesti suurte haiglatega.
Sander Mölder: Ehk saame sügisel koos laulda
Saaremaalt pärit muusik Sander Mölder innustab kõiki saarlasi ja muhulasi kodus püsima, et suudaksime viiruse leviku kiiremini peatada. Ta ise ootab pikisilmi Saaremaa laulupidu, mis nüüd loodetavasti toimub ehk sügisel.
Vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets annab oma saare rahvale tasuta nõu
Saarlasest vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets on otsustanud praeguses kriisiolukorras aidata omalt poolt nõuga kõiki saarlasi, kes elulistes, ent õigusalastes küsimustes jänni jäänud.
Kuressaare politseijaoskonnaga liitusid koerajuht Rünno ja politseikoer Kutt
Kuressaare politseijaoskonnaga liitus uus neljajalgne sõber Kutt ning koerajuht Rünno Kurm, kes töötasid varem Põhja prefektuuris Tallinnas.
Tuul puhub kuni 25 m/S
Ilmateenistus andis välja tormihoiatuse , kus õhtuks lubatakse Saaremaa rannikul kuni 24 m/s.
Püsime ka pensipäeval kodus!
Kuigi homme jõuab pensionäride kontole senisest priskem pensionisumma, ei peaks seda minema ilmtingimata kohe pangaautomaadist üle kontrollima ega ka harjumuspäraselt poodidesse tõttama.
Televisioonimees Jüri Pihel: Saaremaal saadakse hakkama
Saaremaalt pärit Pihel on oluliselt mõjutanud Eesti telepilti, olles väikeste vaheaegadega ametis 40 aastat. Teinud peamiselt meelelahutussaateid, juhtinud ja koordineerinud telekanalite tööd ning suunanud eesti televaatajaid digiajastusse. Millest rääkis mees Kadi raadio saates “Ulgusaarlased”?
Evely ja Laura Brigitta – ema ja tütar koos koolipingis
Napilt rohkem kui kuu tagasi lõpetasid ema Evely ja tütar Laura Brigitta King koos Kuressaare ametikooli spaateeninduse eriala. “Mõni tütar käib emaga koos poodlemas ja mõni kinos,” ütleb Laura. “Mina käisin emaga koos koolis. Ja spaas, sportimas, kokkamas… “
Maakonnaliine veel ei vähendata
Saare maakonna liinibussid liiguvad praegu koolivaheaja graafikuga ja nende hõrendamine sõltub reisijate arvust.