«Nurgapood oli üksnes tema asi ja ta tahtis, et see jääkski nii – vähemalt mõneks ajaks»
Loe katkendit Nicola May võluvast teosest «Väike nurgapood», mis tõi autorile ülemaailmse läbimurde ja oli 2019. aastal Amazoni üks enim müüdud romaane. Rosa Larkini elu Londonis pole just kiita ja kui ta saab üllatuslikult pärandi – aastaid tühjana seisnud poekese mereäärses Devoni külas –, on t...
Treener Siim Kelner aitab igavlejaid: 5 inspireerivat ja mõtlemapanevat raamatusoovitust
Spordiklubi Reval-Sport treener ja koolitaja Siim Kelner toetab inimesi nende füüsilise arengu teekonnal, et treenida teadlikult ja tulemuslikult. Need viis raamatut on teda pannud mõtlema nii ühiskondlikel teemadel, kuid on ka õpetanud, kuidas hoida tervena nii oma keha kui vaimu.
Lubage mul näida õnnetu
Herman Melville’i võib pidada autoriks, kelle nime teatakse vähem kui tema magnum opus't. Leiab ju «Moby Dicki» tihti erinevate «parimate-raamatute-nimistutest» asetatuna kõrgetele positsioonidele. Bob Dylan on seda nimetanud kolme parima raamatu hulka. Led Zeppelin on pühendanud sellele eraldi l...
Ilmus Boriss Jeltsini abikaasa Naina Jeltsina aus elulooraamat
Postimehe kirjastus andis välja Venemaa esimese presidendi abikaasa Naina Jeltsina memuaarid. Raamat heidab läbi presidendipaari eraeluliste sündmuste valgust ühe maailma suurriigi murrangulisele arenguloole.
Raamatusoovitused! Kuidas mõtlevad miljonärid?
Million Mindset on üks aktiivsemaid enesearengut ja elumuutvat mõtteviisi populariseerivaid kirjastusi Eesti raamatuturul. Inspiratsiooni kirjastuse loomiseks sai selle juht Toomas Väli George S. Clasoni raamatust «Babüloni rikkaim mees». Kui pere ja sõprade toel ilmus selle eestikeelne tõlge, ol...
6 tüüpi raamatuid, mida kriisi ajal enim loetakse
Kodus püsimine on andnud meile suurepärase võimaluse üle pika aja rohkem raamatuid lugeda. See aga ei tähenda, et me loeks samu teoseid, mille vastu kriisieelselt huvi oli. Aeg on mõjutanud ka seda, mida eelistatakse lugeda.
Kaisa Kaera raamatusoovitus: Lauren Elkini flaneerimise õppetunnid
Kuna koroonaviiruse pandeemia tõttu lükkus kirjandusfestival HeadRead sügisesse ja lähinädalail on kõigil vaja keskenduda tubastele tegevustele, jagab festivali toimkond HeadRead blogis soovitusi raamatute kohta, mis on praegusel erakordsel ajal kas eriti kõnekad või pakuvad lihtsalt väärt elamus...
Lustlikku lugemist lastele: 6 raamatut, mis paha tuju heaks pööravad
Selle aasta kevad on tulnud teisiti. Koolitööga peab peaaegu et ise hakkama saama, sõpru ei näe ja kuigi ilmad on kenad, on õues viibiminegi takistatud. Kõige ümberringi toimuva tõttu ei maksaks aga lasta tujul ülemäära langeda. Kui siiski nukrus tasapisi ligi hiilima hakkab, tasub kätte võtta mõ...
«Süda tõmbub kokku. Ma tean, et see ei saa olla tema lend, see peab olema mõni teine»
Loe katkendit B. A. Parise psühholoogilisest põnevikust «Dilemma». See on Parise neljas raamat, kus kirjanikul on õnnestunud taasluua debüütromaanis «Suletud uste taga» miljoneid lugejaid endasse haaranud klaustrofoobiline pinge ja hoida seda kuni päris viimaste lehekülgedeni.
Harjutus raamatust: õpi, kuidas ennast südamega kontakti hingata
Raamatu «Lihtsalt hinga» autor Dan Brule on õpetanud teadlikku ja vabastavat hingamist enam kui 125 000 inimesele 55 riigis. Kuigi maailmas on palju hingamiseksperte, eristub Brulé nendest kogemuspagasiga.
Eriolukord on mõjutanud lugemiseelistusi
Apollo e-poe raamatute müügiedetabelist selgub, et eestlased on hakanud varasemast rohkem ostma raamatuid, mis lahutavad meelt või aitavad mõtteid koondada.
Lastekirjanduse ettelugemised jätkuvad ka sel nädalal
Algava nädala argipäevadel kell 20.00 jätkavad NUKU teatri näitlejad teatri Facebooki-lehel otseülekandena väärt lastekirjanduse ettelugemist. Valitud teosed on pärit NUKU teatri repertuaarivaramust või teatriga seotud inimese sulest.
Pane oma teadmised proovile: kui hästi tunned neid levinud vanasõnu?
Mis Juku õppinud, seda Juhan ei unusta. Vanasõnad ja rahvatarkused on meiega alati kaasas käinud ja jätnud sõnavarasse tugeva jälje, isegi kui me seda alati omale ei teadvusta. Kui hästi Sina vanasõnu tead? Pane end lihtsas viktoriinis proovile.
Rahvusraamatukogu lugejaks registreeris eriolukorra ajal üle aastate suurim hulk inimesi
Märtsikuu jooksul registreeris ennast Rahvusraamatukogu lugejaks 1174 inimest, mis on 66 protsenti rohkem kui eelmise aasta ja 84 protsenti rohkem kui üle-eelmise aasta märtsis. Kasv tuli märtsikuu teise poole arvelt, kui eriolukord juba kehtis. See on suurim ühes kuus registreerunute arv enam ku...
«Ma ei uskunud iialgi, et see võiks ka päriselt juhtuda. Ma ei uskunud iialgi, et see võiks minuga juhtuda»
Loe katkendit Emma Karinsdotteri uuest lasteraamatust «Tuhande tähe saar». See on seikluslik ja põnev, aga ka liigutav lugu sõprusest ja igatsusest. Emma Karinsdotteri südamlik fantaasia tuletab meelde Astrid Lindgreni raamatute imelist maailma.
«Ükski monarh ei ole näinud nii palju riike ja rahvaid kui kuninganna Elizabeth II»
Kuku raadio selle nädala järjejutuks on katkendid Robert Hardmani teosest «Maailma kuninganna» kirjastuselt Tänapäev. Loeb Kristi Aule.
J. K. Rowling tuli igavuses lastele appi ja avas tasuta sisuga Harry Potteri veebikeskkonna
Inglise kirjanik J. K. Rowling andis Facebooki vahendusel teada, et avas koroonakriisi leevenduseks veebikeskkonna «Harry Potter At Home», et pakkuda kodus igavlevatele lastele meelelahutust.
Üksi ümber maailma seilanud Uku Randmaa: minu põhitegevus oli elus püsimine
Kuku raadio selle nädala raamat on Uku ja Maibi Randmaa kahepeale kirjutatud päevik «Ümber. Ilma» kirjastuselt Pegasus. Saates vestleb Marek Strandbergiga ka raamatu üks autor, soolopurjetaja Uku Randmaa.
«Milline on tõenäosus, et see üks kuul tabab mind pähe ja tapab mu?»
Loe katkendit kirjastuselt Varrak ilmunud Ant Middletoni teosest «Mees eesrindelt». Selles paeluvas, põnevusrohkes ja avameelses biograafias kõneleb Ant oma elu kõrghetkedest ja valusatest madalseisudest – erivägede valikkatsetest läbisaamise joovastusest kuni isa enneaegse surmaga toimetuleku, v...
Mida teha, kui sa praeguses olukorras üldse lugeda ei suuda
Praegu soovitatakse palju lugeda ja nii mõnigi seda ka teeb. Samas võib olla, et kriisiolukord tekitab nii suurt ärevust ja painavaid mõtteid, et lugemisisu on sootuks ära kadunud.
Elulugu sellest, kuidas haridus võib päästa inimese
Raamatublogija Laura-Kristiina Valdson luges Tara Westoveri paljukiidetud memuaari «Haritud», mis aasta alguses ilmus ka eesti keeles.
Raamat, mis seiklusjanulised noored kadedaks teeb
Raamatublogija Mariann Vendelin käis jaanuaris Apollo reisiõhtul, kus Lõuna-Aafrika Vabariigi teemal vestlesid Kaire Saadi, Krislin Ranniit, Artur Talvik ja Gertrud Talvik, kes kirjutas raamatu «Minu Lõuna-Aafrika vabariik. Katse-eksitusmeetod». Nõnda tekkis tal huvi ka ise teos läbi lugeda.
Karl-Martin Sinijärv: lasteraamatud on kirjaoskaja rahva kultuuriline alusmüür
Täna, Hans Christian Anderseni sünnipäeval tähistatakse ka rahvusvahelist lasteraamatute päeva.
Marju Kirsipuu raamatusoovitused: autor, kes ei ole ainult lugejate, vaid ka kriitikute lemmik
Marju Kirsipuu jagas taas Kuku raadio saates «Ärataja» värskeid raamatusoovitusi. Üks raamat, millest Marju lähemalt räägib, on 2019. aasta parimaks põnevusromaaniks nimetatud «Sosinamees».
Eesti ja Horvaatia autori ühistööna sündiv lasteraamat käsitleb palaviku mõju lapse maailmale
Kirjanik Indrek Koffi ja kunstnik Lucija Mrzljaki raamatus «Palavikulilled» on juttu väikesest Almast, kevadest ja kiusatustest (lumi! jääpurikad!), mis võivad mõne lapse tõepoolest tõvevoodisse viia. Mõtiskletakse ka selle üle, kas haigus võib maailma eredamaks, ilusamaks ja kergemaks muuta, kui...
7 üllatavat ja kummalist fakti Hans Christian Anderseni kohta
2. aprillil tähistatakse üleilmselt lastekirjanduse päeva, mis on Taani kirjaniku Hans Christian Anderseni (2. aprill 1805 – 4. august 1875) sünniaastapäev. Kuigi Andersen kirjutas ka palju näidendeid, luulet, romaane ja reisikirju, on ta enim tuntud oma imeliste muinasjuttude poolest, mida on tõ...
Kuidas keha töötab?
Marcus Johnsoni rohkete üksikasjalike illustratsioonide ja fotodega raamat «Kuidas keha töötab?» selgitab inimkeha arenemise lugu, selle toimimist ja funktsioone ning annab põhjaliku ja illustratiivse ülevaate kogu organismist: närvisüsteemist, luustikust ja lihaskonnast, aju ehitusest ja funktsi...