NUKU teatri näitlejad loevad argipäeviti ette väärt lastekirjandust
Igal argipäeval kell 20.00 esitavad NUKU teatri näitlejad teatri Facebooki-lehel otseülekandena väärt lastekirjandust. Valitud teosed on pärit NUKU teatri repertuaarivaramust või teatriga seotud inimese sulest.
Dr Yuval Noah Harari: kuni uusajani süüdistasid inimesed haigustes halba õhku, pahatahtlikke deemoneid ja vihaseid jumalaid
Loe katkendit Yuval Noah Harari menuteosest «Homo Deus», milles ta kirjutab inimkonda laastanud taudidest. Dr Yuval Noah Harari on Oxfordi ülikooli doktorikraadiga ajaloolane, kellel on haruldane võime kirjutada keerulistel teemadel selgelt ja kaasahaaravalt. Tänu sellele on ta erakordselt menuka...
Raamatu «Minu elu kutse» 10 inspireerivat mõtet, mis innustavad tegutsema
Edu Akadeemia juhi Roland Tokko uus raamat «Minu elu kutse» inspireerib lugejat leidma endas tõeline kirg ja potentsiaal ning avastama oma andeid.
«Nii väike Venemaa nii suurte Ukraina majade vahel»
Kuku raadio selle nädala järjejutuks on Loone Otsa värske teos «Minu Odessa. Minagi olin Arkaadia teel!» kirjastuselt Petrone Print. Loeb Kristi Aule.
Naised, kelle lood on õpetlikud ja meeltlahutavad
Kuku raadio selle nädala raamat on Heili Reinarti «Unustatud ja unustamatud naised Eesti ajaloost» kirjastuselt Postimees.
Vaata, milliseid raamatuid karantiiniajal kodus loetakse
Postimehe ja Apollo koostöös on käimas vahva kampaania «Raamatuga kodus» neile, kes karantiinis lahutavad oma meelt lugemisega. Siia blogisse koondame sotsiaalmeediapostitused, kus osalejad oma elamusi sõnas ja pildis vahendavad.
Samanta Schweblini lühiromaan viib maailma, mis on läbi imbunud nähtamatust mürgist
Ilmunud on uus «Loomingu Raamatukogu», Samanta Schweblini lühiromaan «Nähtamatu niit». Hispaania keelest tõlkis Ruth Sepp.
Eesti kuulsused avaldavad, mis neid õnnelikuks teeb
Kirjutaja Getteri inspiratsiooniraamat «88 õnnehetke» uuris erinevatelt Eesti kuulsustelt nende igapäevaste õnnehetkede kohta, mis võiksid inspiratsiooni ja ideid anda ka lugejatele.
Pensionär leidis kodust raamatukoguraamatu, mille tagastustähtaeg oli üle saja aasta tagasi
Pensionile jäänud Jim MacLeod leidis oma Manchesteris asuvast kodust raamatu, mis oli ligi sada aastat tagasi võetud Carnegie raamatukogust.
Eia Uusi raamatusoovitused: süngust, põnevust ja helgust lugemisnälja kustutamiseks
Kirjanik Eia Uus tutvustab Kuku raadio saates «Ärataja» nelja uut raamatut, mis talle viimasel ajal silma on jäänud.
Foo Fightersi Dave Grohl hakkas igavusest oma elust lühijutte kirjutama
Foo Fightersi laulja Dave Grohl lõi Instagramis uue konto davestruestories, kus jagab lühijutte oma elust. Grohl ei taha karantiiniaega raisku lasta ja plaanib kirjutada, sest bändil tuli plaanitud kevadtuur ära jätta.
Woody Allen leidis oma kõmulisele autobiograafiale kirjastaja
Hiljuti puhkes USAs skandaal, kui selgus, et kirjastus Hachette plaanis avaldada pedofiilias süüdistatud filmilooja Woody Alleni memuaari «Apropos of Nothing». Ronan Farrow Twitteri säutsust alguse saanud pahameeletorm oli nõnda suur, et Hachette loobus raamatu avaldamisest. Kuigi paljud kirjastu...
E-etteütlus toimub Vikerraadio sünnipäeval, 3. aprillil
Algselt 13. märtsil toimuma pidanud Vikerraadio e-etteütluse võistlus lükkus eriolukorra tõttu edasi ning toimub nüüd Vikerraadio sünnipäeval, 3. aprillil kell 10.30. Osalema on oodatud kõik, sest suures keelealgatuses saab kaasa lüüa kodunt väljumata.
Lapitöömeister Marja Matiisen: mõnda oma näitusetööd vaadates ei usu vahel ise ka, et mina selle nii suure töö valmis olen teinud!
Pika kogemusega lapitöömeister ja tekstiilikunstnik Marja Matiisen avaldas uue raamatu «Teksased lapitöös», milles õpetab, mida ja kuidas vanadest teksastest teha saab. Raamatus annab ta käsitööhuvilistele edasi oma viimase kümne aasta jooksul saadud teksamaterjali töötlemise oskused, kogemused j...
Haruki Murakami 5 ajatut nõuannet, kuidas kirjutada
Lugedes hea kirjaniku teksti, tekib huvi ka selle vastu, kuidas autor on mõelnud, oma tööd planeerinud ja lõpuks selleni jõudnud, et geniaalne kirjatöö on ka ilmavalgust näinud. Hinnatud Jaapani kirjanik Haruki Murakami peab seda imeks, et tema looming on nõnda populaarne ja ei võta oma oskusi is...
Loe raamatuid ja anna sellest teada nii pildis kui sõnas
Mitu lugemata raamatut on sinu raamaturiiulis? Kas varusid omale karantiiniks suure raamatuvirna? Kas oled #raamatugakodus ja arvad nagu meiegi, et hea raamat on parim viis vaimu virgena hoida? Siis osale Postimehe ja Apollo kampaanias «Raamatuga kodus».
Jan Kausi raamatusoovitus: autor, kelle teos mõjub praeguses olukorras lihtsalt emotsionaalselt hästi
Kuna koroonaviiruse pandeemia tõttu lükkus kirjandusfestival HeadRead sügisesse ja lähinädalail on kõigil vaja keskenduda tubastele tegevustele, jagab festivali toimkond HeadRead blogis soovitusi raamatute kohta, mis on praegusel erakordsel ajal kas eriti kõnekad või pakuvad lihtsalt väärt elamus...
Kirjanik Paulo Coelho jagab tasuta e-raamatuid, et inimesed kodus püsiksid
Kuna üle ilma peavad inimesed koroonaviiruse tõkestamiseks kodus viibima ja mitte liikuma rahvarohketes kohtades,andis kirjanik Paulo Coelho Instagrami vahendusel teada, et tegi mõne oma e-raamatu tasuta kättesaadavaks.
Kui lähed Rooma ja jõuad iseendasse
Raamatublogija Mariann Vendelin kirjutab, et võttis eesmärgiga lugeda rohkem eesti kirjandust kätte Viivi Luige «Varjuteatri» ja avastas enda üllatuseks, et sellest teosest on kirjutanud ka paljud teised eesti blogijad.
Raamatukoguhoidjad ootavad kõnesid, et lastele raamatuid ette lugeda
Alates 23. märtsist kuni 1. maini loevad raamatukoguhoidjad lastele ette raamatuid telefoni, Skype'i ja Facebook'i vahendusel.
Silmiavav ja traagiline lugu, mis jääb lugejaga pikaks ajaks
Raamatublogija Laura-Kristiina Valdson luges Susannah Cahalani jutustust «Põlev aju» ning jagab oma lugemiselamust.
Huvitud nakkustest? Margaret Atwood soovitab katkuraamatuid
Kirjanik Margaret Atwood, kelle düstoopilised romaanid on üleilma tuntud, teab nii mõndagi karantiinis ja eneseisolatsioonis olemisest. Seetõttu võttis ta endale ülesandeks jagada Twitteri vahendusel nii oma sõpradele kui fännidele kriisiajaks raamatusoovitusi.